מספר טלפון
03-6374000
סיור מרתק בין הרשב"י לאר"י הקדוש – פקיעין העתיקה ותקופת הזהר של צפת (IGP)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

טיול לגליל ולצפת מספר את סיפורם המרתק שלרבי שמעון בר יוחאי, רבי יוסף קארו, הארי הקדוש - אלו אנשים הם היו ביום יום? מה הניע אותם במעשיהם? מה היה טיב החיים בתקופתם? ואיך קרה שבמרוצת המאה ה 16 התקבצו בצפת, עיירה רחוקה ונידחת בגליל ״כוכבים״ של הפילוסופיה היהודית שיצרו שיח דתי חדש מחד אך מוסכם על כל הפלגים מאידך? צפת העתיקה משמרת בתוכה רוח ימי ביניים עם ניחוח שאין כדוגמתו באף מקום אחר בעולם. שקט, מסתורין בהמתנה למשיח ופשטות עממית לניסים המתרחשים כדרך אגב. ב סיורינו נבקר גם בפקיעין שלאורך מאות שנים יודעת ליישב יחד דרוזים ויהודים ומהווה דוגמה לדרך ארץ ודו קיום אמיתי.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • סיור בגן המצודה
  • סיור בעיר העתיקה
  • כיכר העירייה
  • מרכז "לבנות ולהיבנות"
  • כפר פקיעין
  • מערת הרשב"י
  • ביקור במרכז המבקרים פקיעין

מהלך הסיור:

נצא בנסיעה אל עבר העיר צפת ונתחיל את סיורנו בגן המצודה, נסייר בעיר העתיקה של צפת. נבקר במתחם המצודה ונספר את סיפורם של בייברס ודהאר אל עומר, שני שליטים שהטביעו את חותמם על הגליל ומה הייתה בעיניהם חשיבותה של המצודה.
נרד אל כיכר העירייה, נשמע את סיפור כיבושה של העיר במלחמת העצמאות וכיצד התהפך גלגלה, בעזרת המעשה ובזכות הנס.

ליבה של העיר העתיקה של צפת נוצר בקרבו זיכרונות, סיפורים וטעמים מתקופת הזוהר של העיר במאה ה16. נטייל בין הסמטאות הקסומות, נראה את בתי הכנסת העתיקים ונצלול עם כל החושים אל פסגות האמונה הקבלית, המשיחית, מתוך סיפורי הדמויות הססגוניות, הקדושות שחיו בה.
מעשי ניסים כדרך חיים ליוו את חייהם של האר"י הקדוש, האלשיך, רבי יוסף קארו ועוד שמות מפורסמים כמוהם, שחיו בעיר בתקופת הזוהר והפכו אותה למרכז הרוחני היהודי החשוב ביותר בא"י במאה ה 16. אנשים שהאמינו כי עבודת המידות האמיתית, מלאת הכוונה, תביא את המשיח. ואיך זה עדיין לא קרה?בהמשך הסיור בצפת גם ביקור בחפירות של מרכז "לבנות ולהיבנות". אתר מרתק החושף את מבניה העתיקים של צפת, מקוואות, בורות מים ועוד. לאחר הפסקת צהריים ברחוב הגלריות בעיר העתיקה ניסע לכפר פקיעין, הכפר הינו כפר דרוזי ברובו, והוא נודע בסובלנותו כלפי כל הדתות ובו חיו יהודים לאורך כל התקופות.

נתחיל את ביקורינו בכפר במערת הרשב"י. נקשור את סיפורו לחלקו הראשון של יומנו בצפת, כמו גם לתקופה שממנה צמח ולאיזון הנדרש מכל אדם בחייו ובפרט מרשב"י עצמו. נרד בסימטאות הכפר אל כיכר המעיין, בדרכנו נחווה את הבנייה המסורתית בכפרי הגליל, בנייה המאפיינת מדרונות תלולים. נתוודע אל הדת הדרוזית ויחסי הדרוזים עם מדינת ישראל ונגיע אל הסיפור היהודי בכפר., מרכז המבקרים ובית הכנסת יחשפו בפנינו את סיפורו המדהים והפחות ידוע של המקום.
בדרך חזרה אל האוטובוס נספר על השינויים בחברה הדרוזית המסורתית, נשים יזמיות ואם יוותר זמן, נכנס לחנותה של סבתא ג'מילה.

בסיום הטיול ולאחר חוויה עשירה ומרתקת נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 21:30.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form