מספר טלפון
03-6374000
טיול לגליל העליון ולגליל המערבי - גיאופוליטיקה , דתות ומיעוטים בגליל (IGR)
משך הטיול:
יום טיול
להורדת התוכנית

התמהיל התרבותי בגליל הינו מרשים במיוחד. החל מאוכלוסייה ישראלית יהודית המיוצגת בעדות שונות, הדרוזים, הבדואים והערבים וכלה במארונים, העם הארמי המוכה. תוסיפו לכך את המבצרים של הצלבנים, היסטוריה עשירה של כיבושים ומזימות של המצביאים הדגולים כמו צאלח-א-דין וביברס והמון טבע הררי ושופע וכך אנחנו נקבל טיול לגליל העליון ולגליל המערבי שהוא מרשים ומרתק כמו תבשיל טעים ומיוחד שחיכה רק שיגישו אותו לשולחן החג.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

  • בית הכנסת הטוניסאי
  • מוזיאון אוצרות החומה
  • מצודת המלך
  • היישוב הדרוזי חורפיש
  • מאקם נבי סאבאלאן
  • הגן הלאומי ברעם
  • ביקור בגדר המערכת

מהלך הסיור:

נתחיל את היום בביקור בבית הכנסת הטוניסאי בעכו. זהו אחד מבתי הכנסת הייחודים והמרשימים בעולם הבנוי כולו עבודות פסיפס שלא משאירות את המבקרים אדישים.
משם נמשיך לביקור במוזיאון 'אוצרות החומה" בעכו, מוזיאון מקסים עם אוסף אדיר ונוסטלגי של אלפי חפצים מעל סוג החל מתחילת המאה ה 19 ועד שנות ה-70.

בתום הביקור ניסע אל אתר שיירת יחיעם. שם נשמע את סיפורו של אחד המאורעות הטרגיים בזמן מלחמת השחרור, קרב שיירת יחיעם. נמשיך אל קיבוץ כברי ונשוטט בגן הפסלים של אומן זוכה פרס ישראל יחיאל שמי נמשיך אל אחד האתרים הצלבנים הסודיים והמרתקים בארץ שנקרא חירבת מנות ובו ייצרו הצלבנים.. סוכר כבר לפני 800 שנה. נמשיך אל, מצודת המלך אשר נמצאת ביישוב המעורב מעיליה, זהו מבצר צלבני אדיר מימדים שרק מחכה להתגלות. מהמבצר נשקף נוף מקסים של הרי הגליל העליון ובו חדרים, מסדרונות, עמודים וקמרונות עתיקים ומרתקים.

נמשיך אל היישוב הדרוזי חורפיש בה יינתן זמן חופשי להפסקת צהריים ולאחריה ביקור במקאם נבי סאבאלאן, קברו של הקדוש המקומי הממוקם גם הוא בנקודת תצפית עוצרת נשימה על האזור. נבקר במתחם הקבר ונשמע רבות על העדה הדרוזית. נמשיך לביקור בגן הלאומי ברעם בו נבקר באחד מבתי הכנסת הקדומים והשמורים ביותר בישראל המתוארך לתקופת המשנה והתלמוד.
באותו מקום נמצאות גם הריסותיו של הכפר המרוני בירעם ושם נלמד על סיפורם העצוב של העקורים שעדיין מקיימים במקום משמרות מחאה. נסיים את היום הנפלא בביקור בגדר המערכת המבוטנת אשר במושב שתולה.
כאן, ממש על גבול הלבנון יצרו אומני גרפיטי ממקומות שונים בעולם, אתר אומנות מפתיע ומרגש שמזכיר לרבים מהמטיילים את חומת ברלין הצבעונית בשנות המלחמה הקרה.

בסיומו של יום מרתק זה נסע חזרה לנקודות האיסוף כאשר הגעה משוערת לנקודת האיסוף הראשונה היא 20:30.

ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיול וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form