מספר טלפון
03-6374000

מצרים בטיול עומק מלא וממצה הכולל הכל ׁׁ(CLA)

מצרים בטיול עומק מלא וממצה הכולל הכל ׁׁ(CLA)
משך הטיול:
10 לילות – 11 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף - תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות). כולל: חצי פנסיון (ארוחות ערב) בשייט פנסיון מלא . מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן למצרים- הקדמהפתח דבר פגסוסי : מצרים היא שריד להיסטוריה מפוארת שאין שניה לה בתבל כולה והיא ללא ספק אחד היעדים המרתקים והמופלאים בעולמנו. במסגרת הטיול הפגסוסי הייחודי יושם דגש מיוחד על ההקשר היהודי והמקראי של מצרים העתיקה וחשיבותה להיסטוריה ולמורשת של עמנו. במסע זה נפגש בין היתר עם מורשתם של חלק מאבות האומה המכוננים שהם אבותינו הקדומים. שכנתנו מדרום היא גם בעלת היסטוריה נוצרית ומוסלמית עשירה וגם נושאים אלה יזכו להתייחסות מעמיקה ומעשירה. מטבע הדברים עיקר תשומת הלב תוקדש לשכיות החמדה המופלאות ששרדו במצרים העתיקה, על מקדשיה, אליה, מלכיה ומלכותיה, קבריה ומבניה שהפכו לשם דבר בעולם כולו. כל אלה השתמרו להפליא במשך אלפי שנים ועדין מרשימים את כל רואיהם. בין -לבין, ניקח לעצמנו פסק זמן איכותי להתרגעות וכיף בשיט קסום על נהר הנילוס – הנהר הארוך בעולם .

 מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • קהיר וסביבתה : המוזיאון המצרי בקהיר כולל חדר המומיות ואוצרות המלך תות ענח אמון, הפירמידות בגיזה כולל הספינקס וספינת השמש, ככר תחריר וקבר סאדאת, פוסטט היא קהיר העתיקה כולל בית הכנסת אבן עזרא והכנסיה הקופטית "התלויה", המסגדים המפורסמים של קהיר, שוק אל חלילי הצבעוני, בילוי ערב סיום פולקלוריסטי 
  • סקרה: פירמידת המדרגות של צ'וסר, קברי האצילים, הסרפאום, ציורי טקס המילה בקבר ענח-מה-חור 
  • ממפיס : (מוף המקראית) פסל רעמסס השני 
  • לוקסור: קברי עמק המלכים כולל קבר תות ענח אמון ורעמסס השישי, מקדש קרנק ומקדש לוקסור, פסלי ממנון המייללים, מדינת האבו , מקדש חאטשפסות בדיר אל בחרי 
  • 4 לילות קרוז על הנילוס מלוקסור לאסואן בספינת פאר 
  • אלכסנדריה: עמודיי פומפיי, קטקומבות קום אל שוקאפה, מבצר קאיטביי, הספרייה הגדולה, נמל אלכסנדריה, בית כנסת אליהו הנביא
  • אסנה ומקדש אדפו ומקדש התנינים קום אומבו
  • אסואן: הסכר הגבוה , מחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור, שיט בפאלוקה סביב האי אליפנטה והגן הבוטני (במידה והזמן יאפשר זאת) 
  • מקדשי אבו סימבל  עם פסלי הענק של רעמסס השני 

לתשומת לבכם – סך כל עלות הכניסות לאתרים הכלולות במחיר מגיע ל – *$485 לנוסע/ת !!
מטיילים יקרים !! מומלץ שתבדקו את פרטי מסלול הטיול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ויש אולי פחות כניסות וביקורים באתרים מעניינים וכן גם פחות פעילויות שיכולים להגיע בסך הכל לסכומים גבוהים שיוצרים פערי מחיר ושאותם יתכן שמדריכי חברות האחרות יציעו בתשלום נוסף.
כמו גם בדקו אם מדובר בימי טיול מלאים או חלקם חצאי ימים חופשיים – וכך אולי גם יותר זמן פנוי ...
לכן מה שיראה במבט ראשוני כמחיר נמוך יכול בסופו של דבר להיות מחיר מאד יקר – כדאי לזכור זאת !!!!!!!!!!

*  המחיר הרשמי לכניסות לאתרים בטיול גבוה יותר בכ 10% מהעלות הרשומה כאן.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל-אביב – קהיר

נפגש בנתב"ג לטיסה לקהיר. בהתאם לשעת ההגעה נצא לסיור היכרות ראשוני בקהיר בירת מצרים ואחת הערים הגדולות בעולם. נעבור באתר מצבת החייל האלמוני ובו קברו של סאדאת שנרצח בעת מצעד צבאי באתר. נמשיך לפוסטאט -האזור העתיק של קהיר לביקור בשני אתרים בעלי חשיבות עולמית ליהדות ולנצרות. נתחיל בביקור בבית הכנסת אבן עזרא (*באם פתוח) בו התגלתה הגניזה הקהירית שכללה בין היתר כתבים בכתב ידו של הרמב"ם ונמשיך לביקור בכנסייה הקופטית שלפי המסורת הנוצרית אירחה את ישוע מרים ויוסף כאשר ברחו למצרים מאימת המלך הורדוס. נסיים את היום בנסיעה לכיכר תחריר המפורסמת. ארוחת ערב ולינה בקהיר. 

טיול למצרים

יום 2: קהיר – לוקסור – ספינת הקרוז נהר הנילוס 

ארוחת הבוקר מוקדמת מאד ולאחריה ניסע לנמל התעופה של קהיר לטיסה פנימית ללוקסור. עם הגעתנו נצא לתור את תבאי העתיקה ממנה שלטו מלכי מצרים הגדולים לפני אלפי שנים גם על ארץ ישראל והמרחב כולו. מצפה לנו שם ביקור עומק מיוחד במינו במתחם הענקי של מקדשי קרנק שהוקדשו לאל אמון לאורך 7 פילונים (שערים). המתחם כולל מקדשים מתקופות שונות לאורך יותר מאלף ושש מאות שנה עד לתקופה ההלניסטית כשהמפורסם שבהם הוא מקדש עמודי הלוטוס הנישאים. אם יתאפשר הדבר נבקר באופן בלעדי גם במקדש האלה מוט שם מצפה לנו הפתעה... לעת צהרים נעלה על ספינת הקרוז המפוארת שתהיה ביתנו המפנק ב 4 הימים הקרובים ולאחר ארוחת הצהרים ומנוחה קלה ...
• נצא לסיור במקדש לוקסור, ממנו נלקח האובליסק הגדול לכיכר הקונקורד בפריס שם הוא שוכן קוממיות עד היום.  ארוחת ערב ולינה על הספינה.

יום 3: לוקסור –  עמק המלכים – שייט על הנילוס לאדפו 

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא ליום מיוחד במינו שהוא אחד משיאי טיולנו: סיור בגדה המערבית של הנילוס ובעמק המלכים שם נבקר בקברו הנודע של תות ענח אמון . נספר את סיפור גילויו המרתק על ידי הארכאולוג הבריטי קרטר, נתרשם מהסרקופגים בהם הונחה גופתו החנוטה ונמשיך לביקור בקבר רעמסס הששי השמור להפליא שעל קירותיו מצוירת במלואה סצנת טקס שקילת הלבבות אשר יש לה קשר ישיר לאחד מסיפורי המקרא המפורסמים ביותר. במצרים אם לא בכל העולם כמובן שלא נוותר על פסלי ממנון הענקים והמייללים ונמשיך לדיר אל בחרי -למקדש הקבר של המלכה היחידה שתפקדה כמלך מצרים בכל מובן המילה - היא המלכה חאטשפסות. נסיים את ביקורנו המרתק בלוקסור במדינת האבו - מקדש הקבר של המלך הטרגי רעמסס השלישי אשר תגליפי קברו הם העדות הברורה ביותר למלחמה שניהל מלך מצרים בגויי הים שתקפו מהים את ממלכתו. לאחר תבוסתם התנחלו חלק מהתוקפים בחופי ארץ ישראל הדרומיים ואנו מכירים אותם בשמם המקראי: הפלשתים.  נחזור לספינתנו ונפליג לשיט על הנילוס – הנהר הארוך בעולם וסם החיים של מצרים נטולת הגשמים הידוע בסיפורי יציאת מצרים בשמו היאור. נשוט לצד כפרים מצריים טיפוסיים עם בתי בוץ וחומר ועצי דקל לרוב עד ללוקר (המעלית ) של אסנה. לעת ערב נגיע לאדפו ושם נעגון ללינת לילה. ארוחות צהרים ,ערב ולינה על הספינה . 

טיול למצרים

יום 4: אדפו – אסואן

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת על הספינה נצא בכרכרות סוסים לביקור במקדש אדפו מהתקופה התלמית שבאה אחרי תקופת אלכסנדר מוקדון כובש מצרים והעולם (המאות 4-1 לפנה"ס) זהו קומפלקס המקדשים השלם ביותר במצרים וביקור בו הוא ללא ספק חוויה אמנותית וארכיטקטונית מרתקת ומעשירה. המשך השייט יוביל אותנו הישר לקום אומבו שם נמצא המקדש לאל הנילוס סובק שצורתו צורת תנין. במקדש זה נחנטו מאות תנינים ששוחזרו ומוצגים בו לראווה כמו גם מיגון מכשירי רפואה עתיקים ונילומטר עתיק. נמשיך ונגיע לעת ערב לעיר הנובית העתיקה אסואן – הדרומית בערי מצרים המשרה שלווה ואוירה נובית רגועה על מבקריה ותושביה. ארוחת ערב ולינה על הספינה.

יום 5: אסואן – אבו סימבל – אסואן  

לאחר השכמה מוקדמת וארוחת בוקר על הספינה נצא ליום טיול גדוש  ונשים פעמינו דרומה לאבו סימבל – המקדש הדרומי ביותר במצרים סמוך לגבול סודן אשר בנה רעמסס השני כדי לפאר את עצמו ולהשוות עצמו לאל העומד בשורה אחת עם גדולי האלים המצריים. נצפה בהשתאות בארבעת פסליו הענקים שגובהם מעל 20 מטר ובחדריו הפנימים המרשימים לא פחות.  לא נחמיץ גם סיור במקדש השכן שהוקדש לאשתו האהובה נפרטרי. שני המקדשים כמעט והוצפו כתוצאה מבניית סכר אסואן והורמו כמו שהם 200 מטר גבוה יותר בפרויקט הנדסי מסובך במימון אונסק"ו- ארגון החינוך והתרבות של האו"ם. לאחר חזרתנו לאסואן נבקר בסכר אסואן הגבוה, במחצבת הגרניט ובאובליסק הבלתי גמור ולעת ערב אחרי ארוחת צהרים, נצא לשיט בפאלוקה על הנילוס כולל תצפית על האי אלפנטינה (ייב) שם בנו יהודי המקום מקדש מיוחד שהתחרה בבית המקדש שבירושלים עד שנהרס ע"י כהני האל חנום בעל פני האייל. בהמשך במידה והזמן יאפשר זאת, נבקר בגנים הבוטנים של אסואן קיצ'נר איילנד. ארוחת צהרים, ערב ולינה על הספינה. 

טיול למצרים

יום 6: אסואן – קהיר 

לאחר ארוחת הבוקר של היום השישי ניפרד מהאוניה שהייתה ביתנו ב 4 הלילות האחרונים ונצא עם ציודנו לנמל התעופה של אסואן לטיסה פנימית לקהיר.
המשך היום בבירת מצרים יוקדש כולו לתקופה המפוארת של קהיר המוסלמית שהיתה בין היתר בירת האימפריה הממלוכית במאות ה-13-14 לספירה (היא שלטה בין היתר גם על ארץ ישראל וירושלים) עד לנפילתה בידי האימפריה העותומנית. נבקר במסגד החשוב אבן טולון העבאסי, במצודת קהיר מימי צלאח א- דין האיובי ובמסגד סולטן חאן הממלוכי. ארוחת ערב ולינה בקהיר.

יום 7: קהיר –  ממפיס –  סקרה

לאחר ארוחת הבוקר נסע לממפיס היא העיר מוף המקראית – בירתה הקדומה של מצרים ובה פסל ענקי של רעמסס השני – גדול מלכי מצרים וכפי הנראה פרעה המשעבד של סיפורי יציאת מצרים. נמשיך לסאקארה – אחד האתרים החשובים במצרים. נבקר בפירמידת האבן הראשונה והעתיקה בעולם היא פירמידת המדרגות של המלך צ'וסר, בקברי האצילים ( מררוקה ) על ציורי הקיר בני אלפי שנים השופכים אור על חיי היום יום של המצרים והאלים להם סגדו, לא נחמיץ את הסרפאום בו נקברו פרי האפיס המקודשים בתוך סרקופגים ענקים שמשקלם מעל 50 טון ונעשה מאמץ מיוחד לבקר באתר שאין ערוך לחשיבותו בקבר הרופא ענח מה חור בו מוצגת סצינת המילה הראשונה בעולם מלפני כ- 4,300 שנה. (במידה ופתוח). ארוחת ערב ולינה בקהיר

טיול למצרים

יום 8:  קהיר – הפרמידות בגיזה 

נסיים את ארוחת הבוקר ונצא לאחד האתרים המפורסמים בעולם והשריד היחיד השלם לשבעת פלאי העולם העתיק: הפרמידות הגדולות של חופו, חפרן ומנכאורע בגיזה. נכנס לתוך הפירמידה של חופו שהיתה עד למאה ה- 19 המבנה הגבוה בעולם או של חפרע, נבקר במוזיאון הצמוד בו יתכן ומוצגת ספינת השמש המשוחזרת וכמובן בספינקס ובמקדש המוות של חפרע בו נחנטה גופתו. במהלך היום נשלב גם ביקור במפעל ליצור פפירוסים בשיטה העתיקה בו יודגמו שיטות יצור הפפירוס אשר היה אחד ממצעי הכתיבה הנפוצים בעולם קודם להמצאת הנייר. חזרה למלון. ארוחת ערב ולינה בקהיר.

יום 9: קהיר - אלכסנדריה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר העיר אלכסנדריה, אשר נחשבה במשך מאות שנים למרכז תרבותי וכלכלי תחת שלטון רומאי, ביזנטי ומוסלמי. זוהי עיר מרכזית היסטורית הן בתקופות הרנסאנס ועד למאה ה19.
העיר נוסדה על ידי אלכסנדר מוקדון ונקראת על שמו. נצא אל עמודיי פומפיי מהתקופה הרומית, נראה את הקטקומבות של קום אל שוקאפה, נמשיך אל מבצר קאיטביי מהמאה ה15, אשר נחשב למוזיאון ימי ויושב על יסודות המגדלור המפורסם אשר היה לאחד משבעת פלאי העולם העתיק. נמשיך ונבקר בספרייה של אלכסנדריה הנחשבת לפנינה ארכיטקטונית מרשימה ובנמל אלכסנדריה. ארוחת ערב ולינה באלכסנדריה.

טיול למצרים

יום 10: אלכסנדריה – קהיר

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבית כנסת אליהו הנביא מהמאה ה-19 (*באם פתוח) ולאחריו נחזור חזרה אל קהיר דרך ואדי נטרון,
ערש הנזירות העולמית. עם ההגעה אל קהיר נבקר במוזיאון המצרי בכיכר תחריר ובמוזיאון הלאומי לתרבות מצרית על האוצרות ושכיות החמדה הרבות שבהם. ביניהם: אוצרות הזהב עוצרי הנשימה של תות ענח אמון , גופותיהם החנוטים של כמה ממלכי מצרים, אסטלת ישראל של המלך בה מוזכר לראשונה בהיסטוריה השם ישראל בתעודה חוץ מקראית, פלטת נערמר ועוד ועוד. בתום ביקורנו נצא לסיור קניות בשוק אל חלילי הענקי והצבעוני . *יתכן והביקור במוזיאון הלאומי לתרבות מצרית יתבצע בבוקרו של יום 11. ארוחת הערב ולאחריה ... נצא לערב סיום פולקלור מסורתי בקהיר. חזרה למלון ללינה.

יום 

יום 11: קהיר – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, נשלים סיורנו בעיר ובאם יוותר הזמן ינתן זמן להסתובבות חופשית. נמשיך בנסיעה אל עבר שדה התעופה של קהיר לטיסה חזרה ארצה.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

**ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
***לידיעת הנוסעים למצרים: יועץ ראש הממשלה לטרור ממליץ להימנע מלטייל במצרים


Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form