מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לסין מקיף עם החבלים גאנסו (טיבט הקטנה) יונאן,סצ'ואן וגוואנשי

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, 10 פעילות בערבים ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. (BZS)
משך הטיול:
18-19 ימים 16 לילות
להורדת התוכנית

טיול זה מיועד למטיילים המעוניינים להעמיק את היכרותם עם סין ורוצים לטייל גם מחוץ למסלולים הקלאסיים של סין. בטיול זה נבקר בחבלים: גאנסו, שאאנשי, (שיאן, עם אתר חיילי הטרה קוטה המפורסם), יונאן, סצ'ואן והאוטונומיה גואנשי (גווילין). נבקר גם במגה ערים בייג'ינג ושנגחאי. מתוך 16 ערבים בטיול ב 10 מהם כללנו פעילות, כולל: חצי פנסיון (מרביתן ארוחות ערב) וארוחת צהריים נוספת = סה"כ 17 לכל מטייל/ת ינתנו אוזניות שמע אישיות במהלך ימי הטיול.

טיול מאורגן לסין מקיף - עם החבלים גאנסו (טיבט הקטנה) יונאן,סצ'ואן וגוואנשי - הקדמה

טיול זה מיועד למטיילים המעוניינים להעמיק את היכרותם עם סין ורוצים לטייל גם מחוץ למסלולים הקלאסיים של סין.

בטיול זה נבקר בחבלים: גאנסו, שאאנשי, (שיאן, עם אתר חיילי הטרה קוטה המפורסם), יונאן, סצ'ואן והאוטונומיה גואנשי (גווילין). נבקר גם במגה ערים בייג'ינג ושנגחאי.
חבל גאנסו הפראי, היושב על דרך המשי והנהר הצהוב שחוצה אותו, הינו אזור שנמצא מחוץ למסלולי הטיולים הקלאסיים. דרך החבל הזה חדר הבודהיזם לסין החל מהמאה השלישית לספירה. נוכל לראות כאן את המערות הראשונות שחצבו באזור, מערות בינגלינגסי בהם נמצאים עשרות פסלי בודהה. למערות ניתן להגיע רק בשיט על הנהר הצהוב. בדרום החבל נבקר באזור המכונה "טיבט הקטנה". העיר שיאחא משמשת כמוקד עליה לרגל לצליינים מכל רחבי טיבט. נוכל לראות אותם בדרכם למנזר לאבראנג שהינו אחד החשובים ביותר לבודהיזם הטיבטי. במסענו בחבל גאנסו נראה גם כפרים מוסלמיים  שחיים בצוותא עם הכפרים של בני חאן והטיבטים.

בחבל יונאן בנוסף למיעוט הטיבטי נפגוש גם בני מיעוטים נוספים כמו המיעוט הנאשי. כאן נפגוש את הנהר הארוך ביותר בסין – נהר היאנגצ'ה, בקטע של ערוץ דילוג הנמר.
בחבל סצ'ואן נבקר בשתי שמורות טבע מרהיבות ונשלב בהן טיולים רגליים. בשמורת ביפנגסיה נוכל לראות את דובי הפנדה ולטייל בתוך קניון בין צוקים ומפלים.
באוטונומיה גואנשי ניפגש עם שבטי מיעוטים נוספים, נבקר בכפרים ונראה את שדות האורז שבנו השבטים השונים. כמובן שלא נוותר על צוקי גווילין המפורסמים לאורך נהר ה-לי.

@ כל הזכויות שמורות לפגסוס


מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • בייג'ינג: העיר האסורה, גבעת הפחם, שדרת הרוחות, החומה הסינית, מקדש השמיים, ארמון הקיץ, ארוחת ערב "ברווז פקין", סיור ריקשות בין סמטאות העיר, ביקור ערב במדרחוב "וואנג פו ג'ין", בילוי ערב מופע קונג פו 
 • לאנדז'ו: הפגודה הלבנה, המוזיאון המחוזי, מערות בינגלינגסי
 • שיאחא: מנזר לאבראנג, מקדש בודהה החי, גלגלי התפילה
 • שיאן: חיילי הטרה-קוטה, המסגד העתיק, פגודת אווז הבר, חומות העיר העתיקה, הרובע המוסלמי והמסגד, ארוחת ערב כיסונים, בילוי ערב מופע שושלת טאנג
 • ליג'יאנג: ערוץ דילוג הנמר, רכבל אל הר דרקון הג'ייד המושלג, בריכת הדרקון השחור, העיר העתיקה
 • אמיישאן: רכבל (כיוון אחד) אל מקדש וואניאנסי
 • לשאן: שייט אל הבודהה הענק
 • יא'אן: הפארק המרשים ביפנגסיה כולל הקניון ודובי הפנדה
 • צ'נגדו: העיר העתיקה, יציאה אל מדרחוב העיר המרהיב 
 • יאנגשו: שיט על נהר ה-לי, השוק,  מופע על המים ה- impression
 • גווילין: מערת חליל הסוף, גבעת חדק הפיל, גבעת פובו, בילוי ערב בשוק הלילה של גווילין
 • טרסות הגידולים החקלאים: כפרי מיעוטים והשדות
 • שנגחאי: טיילת הבונד, גני יו, ביקור במוזיאון שנגחאי, בילוי ערב מופע אקרובטי, תצפית ממגדל ג'ין מאו, בית הכנסת (במידה ופתוח) והמוזיאון שבתוכו, רכבת המאגלב המהירה

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

 ימים 1-2: תל-אביב – בייג'ינג

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה דרך איסטנבול עם חברת התעופה "טורקיש איירליינס". לאחר הסידורים הפורמליים בשדה התעופה, נצא אל העיר ונתחיל את הטיול בסיור ריקשות בין סמטאות העיר. נוכל להתרשם מחיי העיר השלישית בגודלה בסין. פירוש השם בייג'ינג בסינית הוא הבירה צפונית. בהמשך ארוחת ערב ולאחריה
• בערב נצא לצפות על כיכר טיאן-אן-מן ונוכל להתרשם מבייג'ינג בלילה (מותנה במיקום המלון). העברה למלון ללינה.


יום 3: בייג'ינג – העיר האסורה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בכיכר טיאן-אן-מן אשר נתפסת כמרכז הבירה בייג'ינג. הכיכר נחשבת ליבה של הבירה גם באופן סימבולי מימי מאו-דזה-דונג. הכיכר נחשבת לכיכר הציבורית הגדולה בעולם. כיום היא ידועה לשמצה בקרב אנשי המערב, בשל מרד הסטודנטים ב-1989 אשר דוכא קשות בידי השלטונות. נעבור דרך שער השלום השמימי אשר היה בעבר השער הקדמי לעיר האסורה, מכאן הכריז מאו על הקמת הרפובליקה הסינית העממית ב-1 באוקטובר 1949. ניכנס אל העיר האסורה, הארמון הקיסרי הנקרא כך על שום היותו מעין עיר סגורה לקהל ולמי שלא היה שייך למשפחה הקיסרית. העיר האסורה נבנתה במשך 18 שנים ולפי העדויות עסקו בבניה מאה אלף אומנים ומיליון פועלים. בארמון אוצרות מלכותיים, ארכיטקטורה מעניינת, ואפשר ללמוד פה על האופן בו התנהלו חיי המשפחה הקיסרית. העיר מוקפת חומה שגובהה 10מטרים וחפיר שרוחבו 52 מטרים. מהאדמה שהוציאו מהחפיר יצרו את גבעת הפחם שנועדה להגן מכיוון צפון. מגבעה זו נערוך תצפית על העיר האסורה. נמשיך אל ארמון הקיץ. הארמון שימש זמן רב כגן קיסרי והורחב במידה ניכרת במאה ה- 18. הקיסרית האלמנה צ'י שי החלה לבנות את הארמון מחדש ב-1888, בכספים שיועדו כביכול להקמת חיל הים המודרני. היא אכן הקימה ספינת שיש הניצבת חסרת תנועה על שפת האגם. ארוחת ערב ברווז פקין ואחריה...
• בערב נצא לבילוי, מופע קונג פו אופרה מסורתי. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

יום 4: בייג'ינג – החומה – בייג'ינג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר במקדש השמיים. המקדש שימש במקור לטקסים חגיגיים שבוצעו כאן על ידי בן השמיים (הקיסר), שהתפלל במקום למען אסיף מוצלח, הדרכה משמיים וכפרה על חטאי העם. הוא בנוי כולו לפי עקרונות ה"פנג שוואי" בדיוק מרבי, כאשר לכל צורה, צבע ומספר משמעות קוסמולוגית רבת חשיבות. נמשיך ונצא לסיור בחומה הגדולה, ללא ספק מן האתרים המפורסמים והמרשימים בעולם. בניית החומה החלה לפני 2200 שנה כשסין הייתה מאוחדת תחת שלטון הקיסר צ'ין שיחואנגדי. מבצע זה הצריך מאות אלפי פועלים, רבים מהם הועסקו בכפייה בעבודת פרך. כמות משוערת של כ- 180 מיליון מטרים מעוקבים של אדמה דחוסה שימשו למילוי החומה המקורית. למעשה החומה לא הצליחה מעולם למלא את התפקיד שיועד לה. עם זאת החומה תפקדה היטב כסוג של דרך עילית ששימשה להעברת אנשים וציוד על פני שטח הררי. אחרי ארוחת הצהריים נמשיך לאזור עמק המלכים, בו קבורים 13 מקיסרי שושלת מינג. נטייל לאורך שדרת הרוחות.. בדרך חזרה לעיר נבקר במרכז רפואי סיני ובהמשך נחלוף על פני הכפר האולימפי ואצטדיון קן הציפור. נעצור אם יספיק הזמן בשוק Xiushui המוכר וחזרה למלון.
• בערב נצא אל המדרחוב המפורסם של ביג'ינג "וואנג פו ג'ין". העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסיןיום 5: בייג'ינג – לאנדז'ו

השכם בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה אל לאנדז'ו בירת חבל גאנסו. העיר הייתה מרכז תחבורה מאז ימי קדם. יושבת משני צידי הנהר הצהוב, על דרך המשי ועל הציר המרכזי לאורך המסדרון של גאנסו המוביל למרכז אסיה. בשנת 1912 רצה ד"ר סו-יאט-סאן, מייסד הרפובליקה הסינית לקבוע את העיר כבירת סין עקב מיקומה הגיאוגרפי במרכז סין. נבקר בגבעת הפגודה והפארק השוכנים מצפון לנהר הצהוב. נמשיך לביקור במוזיאון המחוזי של חבל גאנסו (או אתר תחליפי במידה והמוזיאון סגור). ארוחת ערב ולינה.

יום 6: לאנדז'ו - שיאחא

היום ניסע לעבר שיאחא המכונה "טיבט הקטנה". למעט לאסה זו עיר המנזרים הטיבטים החשובה ביותר. ישנם הטוענים שהיא מעפילה על טיבט. לכאן מגיעים צליינים מכל רחבי טיבט. העיר שוכנת בגובה של 2920 מטר מעל לפני הים. בדרכנו לשיאחא נבקר במערות בינגלינגסי. ניסע עד ליוגיאסיה מכאן נעלה על סירה ונשוט על הנהר הצהוב עד למערות המבודדות. המערות  הבודהיסטיות בבינגלינגסי חצובות על פני מצוק בגובה  60 מטר ומשתרעות על פני כ 200 מטר. המערות מכילות מאות פסלים וציורי קיר. חציבת המערות החלה במאה הרביעית לספירה. מכאן נשוט בחזרה ונמשיך בדרכנו לשיאחא אליה נגיע לפנות ערב. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסיןיום 7: שיאחא – לאנדז'ו

נתחיל את ביקורנו בשיאחא בביקור מנזר לאבראנג. מנזר לאבראנג הינו אחד מששה המנזרים החשובים ביותר של הגלוקפה (כת צהובי המגבעת בבודהיזם הטיבטי). המנזר נבנה ב 1709. באזור המנזר נוכל לצפות בעולי הרגל המגיעים למקום ולעקוב אחר מנהגי הפולחן שלהם. נבקר במקדש "הבודהה החי". נראה את גלגלי התפילה שהמאמינים מסובבים. בתום הביקור ניסע בחזרה ללאנדז'ו. ארוחת ערב. העברה למלון ללינה.

 יום 8: לאנדז'ו – שיאן

לאחר ארוחת הבוקר העברה לתחנת הרכבת ונסיעה ברכבת המהירה לשיאן. עיר הבירה העתיקה הממוקמת בתחילתה של דרך המשי. לאחר ההגעה לעיר נצא לביקור בפגודת אווז הבר הגדולה. במקורה נבנתה לשמש משכן לכתבים בודהיסטים שהובאו מהודו בידי הנזיר הנודד שואן דזאנג, גיבור הרומן המיתולוגי "המסע למערב". לאחר שהביאם החל הנזיר לתרגמם לסינית. הפגודה מתנשאת לגובה של 64 מטר. נצא לביקור במסגד העתיק. זהו אחד המסגדים הגדולים בסין. מקורו של המסגד הנוכחי כנראה באמצע המאה ה-18. הוא בנוי בסגנון סיני ומשמש עדיין כמקום תפילה פעיל. נבקר בחצר המסגד וברובע המוסלמי של שיאן אשר ברחובותיו הצרים ניצבות שורות של בתים ישנים עשויים לבני טיט. ארוחת ערב. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין טיול מאורגן לסין

יום 9: שיאן

הבוקר נצא לבקר באחת התגליות המדהימות במאה ה– 20, קיברו של הקיסר צ'ין. ב- 1974 חשפו איכרים שעסקו בחפירת באר במרחק של 1500 מטרים ממזרח לקבר, את אחד האתרים הארכיאולוגים הגדולים בעולם. בחשיפת הקבר התת קרקעי, נתגלו אלפי חיילי טרה קוטה בגודל טבעי, ערוכים במבנה קרבי, צבא שלם המוכן ללוות את הקיסר אל חיי הנצח. בקבר ניתן לראות את כלי נשקם ואת שרידי 35 מרכבות העץ שהיו רתומות לסוסים - העשויים גם הם טרה קוטה. לכל דמות תווי פנים והבעה משלה. נחזור אל העיר שיאן ובה נראה את חומות העיר המרשימות זכר לעברה הסוער של העיר. לארוחת הערב נאכל כיסונים ונמשיך לערב בילוי במופע מרהיב של מוסיקה וריקודים בסגנון תקופת "שושלת טאנג".

 יום 10: שיאן – ליג'יאנג

נצא בטיסת בוקר לעיר ליג'יאנג שיושבת בצפון חבל יונאן. לאחר הנחיתה נצא בנסיעה אל עבר ערוץ דילוג הנמר. בדרכנו נראה את נהר היאנגצ'ה הגועש, שיורד ממורדות טיבט ויוצר את הברך הראשונה שבנתיבו הארוך. ערוץ "דילוג הנמר" הינו עמק דרמטי ועמוק שבקירותיו מתגלים סלעי שיש תוצאה של הפעילות הטקטונית של הרי ההימלאיה. נמשיך בנסיעה ל ליג'יאנג שהיא בסיסם של בני מיעוט הנאשי, חברה מטריארכאלית, צאצאי נוודים טיבטים. לנאשי לבוש מיוחד ותרבותם המטריארכאלית באה לידי ביטוי גם במבנה הלשוני של שפתם. ארוחת ערב ולאחריה בערב נשוטט ונטייל בעיר העתיקה של העיירה השלווה הבנויה בסגנון מסורתי המרוצפת באבנים. חזרה למלון ללינה .

טיול מאורגן לסין

יום 11: ליג'יאנג – צ'נגדו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל נקודה ממנה נעלה ברכבל אל הר דרקון הג'ייד המושלג. נמשיך  ונבקר בפארק של בריכת הדרקון השחור. ארוחת ערב וטיסה לצ'נגדו. העברה למלון ללינה.

יום 12: צ'נגדו – יא'אן - אמיישאן

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בעיר העתיקה של צ'נגדו,  ובמרחוב שבמרכזה. ניסע לעיר יא'אן, נבקר בפארק המרשים ביפנגסיה. בפארק נוכל לראות את דובי הפנדה. לאחר מכן נטייל בתוך הקניון בין הצוקים והמפלים. נמשיך בנסיעה אל אמיישאן – ההר הקדוש. עם ההגעה, העברה למלון לארוחת ערב ולינה. 

יום 13: אמיישאן – לשאן - צ'נגדו - גווילין

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מרגלות הר אמיי, ובעזרת הרכבל נעלה עד למקדש וואניאן. במקדש נמצא את פסלו של "פושיאן", רוכב על פיל לבן בעל 6 חתים, משנת 980. בגומחות מסביב מוצבים מאות פסלי בודהה קטנים. בדרכנו הרגלית מטה נסייר בשבילים, בינות לנופים ההרריים. ניסע אל לשאן שם נשוט אל אחת האטרקציות המדהימות בטיול- פסל הבודהה הענק, "דאפו". הפסל חצוב בסלע על גדת הנהר ומתנשא לגובה 71 מטר. הבודהה נחצב בסלע במשך 90 שנה, החל משנת 713.מכאן נמשיך לצ'נגדו, נאכל ארוחת ערב ולאחריה טיסת ערב לגווילין. העברה למלון ולינה.

טיול מאורגן לסין

יום 14: גווילין - יאנגשו

בבוקר ניסע לעיירה הציורית יאנגשו. עיירה כפרית קטנה השוכנת בין צוקי אבן הגיר היפים. צוקי הגיר המקיפים את העיירה יאנגשו תלולים וגבוהים ובבואתם המשתקפת במים יוצרת מראה מלא חן. נצא לשייט בנהר ה-לי או באחד מיובליו באזור יאנגשו. לאורך רצועת הנהר נוכל לראות את הצוקים המפורסמים, שפע שיחי במבוק, דייגים בסירות קטנות, כובסות בנהר, עדרי תאו וכפרים ציוריים. לאחר סיור בשוק הססגוני בעל האופי התרמילאי נאכל ארוחת ערב ולאחריה נצא לבילוי ערב למופע Impression בו מפליאים עשרות רקדנים כשברקע תאורה מושלמת היוצרת קלידוסקופ של צבעים על המים. העברה למלון בעיירה.

 יום 15: יאנגשו – גווילין

לאחר ארוחת הבוקר נקיים טיול רגלי לאורך נהר הלי במדרחוב הפארק של יאנגשו עד לרפסודות הבמבו . בהמשך ניסע לעיר גווילין. נבקר בגבעת פובו. נמשיך לביקור בפארק חדק הפיל, זהו פארק אשר מסמל את האגדה המחברת בין תושבי גווילין לפיל השמיימי. ארוחת ערב שלאחריה
● נבקר במדרחוב ובשוק הלילה המקומי.

טיול מאורגן לסין

יום 16: גווילין – טרסות לגידול חקלאי

בבוקר נצא ליום סיור באזור ההררי של טרסות הגידול החקלאי, שם נפגוש בני מיעוטים בכפרים האוטנטיים, נצפה באורח חייהם, ונסייר בשדות רחבי הידיים. נשוב לביקור במערת חליל הסוף, מערת נטיפים פעילה. נהלך בין הזקיפים ונתבונן בנטיפים השונים שדומים לחיות. כל זאת בתאורה ססגונית. ארוחת ערב שלאחריה נבקר במרכז העיר. חזרה למלון ללינה.

יום 17: גווילין – שנגחאי

הבוקר נטוס מגווילין לשנגחאי הממוקמת על שפך נהר היאנגצ'ה. זו אחת הערים הגדולות ביותר בעולם ומרכזת את עסקי המסחר והתעשייה של סין. לצד העיר המודרנית להדהים נותרו מבנים עתיקים, חלקם שמורים ומתוחזקים יותר וחלקם פחות. נטייל לאורך הבונד, הטיילת המפורסמת של העיר ונראה את הבניינים הקולוניאליים הישנים. נמשיך לרחוב נאנג'ינג – הוא מדרחוב הקניות המפורסם של העיר. מוקד המשיכה העיקרי לתיירים הוא גן יו מלפני 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה ביינות לאגמי מים קטנים השורצים דגים. מהגן נגיע לרובע הסיני שהוא למעשה שוק ענק לחפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. נערוך ביקור בבית הכנסת בעיר (במידה ופתוח). בית הכנסת שימש את הקהילה היהודית ואת פליטי המלחמה באירופה אשר מצאו מקלט בעיר.  נמשיך לארוחת ערב ולאחריה בערב נצא למופע אקרובאטיקה מדהים לפי מיטב המסורת הסינית. נעבור למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

ימים 18-19: שנגחאי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במוזיאון לאומנות הנקרא "מוזיאון שנגחאי" לאחר הביקור נאכל ארוחת צהריים. בהמשך אין מקום הולם יותר לסיכום הביקור בסין מאשר בתצפית מדהימה על העיר וסביבותיה ממרומי אחד הבניינים הגבוהים בעיר, ג'ין מאו. העברה לשדה התעופה, באמצעות רכבת המאגלב המהירה לחוש את חוויית ההאצה המהירה (ייתכן כי נקיים זאת בערב שלפני) לטיסת ערב דרך איסטנבול עם חברת התעופה "טורקיש איירליינס". הגעה לתל אביב בבוקרו של יום 19.


 
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל )גם לאחר הרישום( יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 170$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form