מספר טלפון
03-6374000
ספארי לממלכתן של הגורילות (UGD)
משך הטיול:
8-9 ימים, 7 לילות
להורדת התוכנית

פנסיון מלא לאורך כל הטיול, עד שישה מטיילים בג'יפי ספארי מיוחדים המתאימים לעד שמונה נוסעים הטיול באוגנדה הוא טיול ייחודי לחוויית טבע עשירה ביערות הגשם הנדירים באזור הטרופי של קו המשווה שמהווה בית לאוכלוסיית קופי האדם מהעשירות בעולם בדגש על הגורילות והשימפנזים. בנוסף, כמו במקומות רבים באפריקה גם בטיול זה באוגנדה ישנו שפע רב של בעלי חיים כמו עדרים ענקיים של זברות, באפלו, פילים וג'ירפות החיים באזורי המחייה הטבעיים שלהם. עדרים אלו מושכים חיות טרף כמו אריות, נמרים וגם זוחלים קטלניים. בחבל ארץ פראי זה נטייל ברכבי שטח בדרכים עקלקלות. אבל גם נסייר רגלית במספר טרקים רגליים בדגש על יערות הגשם. מעבר לחוויה הפראית אשר מחכה לנו באוגנדה, החוויה האנתרופולוגית היא ייחודית ומרתקת לא פחות. נבקר בשבטים מקומיים החיים במדינה ונלמד על אורחות חייהם שחלקן נשמרות מאות אם לא אלפי שנים אחורה. בנוסף גם נראה כיצד הקידמה והשינוי משפיעים על עולמם שלהם. נלמד על ייצור התה והקפה בחוות מקומיות וכן על מרעה, דייג ושאר מלאכות היום יום.

טיול מאורגן לאוגנדה - הקדמה

הטיול באוגנדה הוא טיול ייחודי לחוויית טבע עשירה ביערות הגשם הנדירים באזור הטרופי של קו המשווה שמהווה בית לאוכלוסיית קופי האדם מהעשירות בעולם בדגש על הגורילות והשימפנזים. בנוסף, כמו במקומות רבים באפריקה גם בטיול זה באוגנדה ישנו שפע רב של בעלי חיים כמו עדרים ענקיים של זברות, באפלו, פילים וג'ירפות החיים באזורי המחייה הטבעיים שלהם. עדרים אלו מושכים חיות טרף כמו אריות, נמרים וגם זוחלים קטלניים.
בחבל ארץ פראי זה נטייל ברכבי שטח בדרכים עקלקלות. אבל גם נסייר רגלית במספר טרקים רגליים בדגש על יערות הגשם. מעבר לחוויה הפראית אשר מחכה לנו באוגנדה, החוויה האנתרופולוגית היא ייחודית ומרתקת לא פחות. נבקר בשבטים מקומיים החיים במדינה ונלמד על אורחות חייהם שחלקן נשמרות מאות אם לא אלפי שנים אחורה. בנוסף גם נראה כיצד הקידמה והשינוי משפיעים על עולמם שלהם. נלמד על ייצור התה והקפה בחוות מקומיות וכן על מרעה, דייג ושאר מלאכות היום יום.

בפתח הדברים:
רבים מהאתרים ומהחוויה תלויה בטבע, וקשורה לבעלי החיים, ראוי לזכור כי אנו מבקרים באתרי טבע והצפייה בבעלי החיים והיכולת לחוש אותם ולראותם תלויה מאוד בתנאי מזג האויר ובוודאי גם ביד הגורל, אנו נעשה את המאמצים ונעזר באנשי המקצוע המקומיים על מנת למקסם את החוויה ככל הניתן.
מדובר באזור טבעי בהם בעלי החיים פראיים, חלקם אף מזיקים ומסוכנים, שוהים ומסתובבים בחופשיות. אנו אורחים שלהם וזהו ביתם. חשוב להישמע להוראות המדריכים הישראלי והמקומיים על מנת לשמור על בריאותכם, בריאות בעלי החיים וההנאה המיטבית מהטיול.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • פארק קיבלה – ביקור במטע תה, טרק שימפנזים, טרק בביצת ביגודי
  • פארק המלכה אליזבת'- ספארי בפארק, שייט בתעלת קזינגה, ביקור בקהילת קאסוגה 
  • פארק בווינדי – טרק הגורילות, חוות קפה, ביקור בשבט בטאווה, המעיינות החמים בקיטגטה
  • אגם מבורו – ספארי בוקר, ביקור במקום ייצור תופי רויאל, ביקור בנקודת חציית קו המשווה

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1:תל אביב – דרך יעד בינים - אנטבה

נטוס לאוגנדה דרך יעד בינים, וננחת באנטבה, שדה התעופה המרכזי של אוגנדה אשר מוכר לנו האזרחים ממבצע שחרור החטופים, "מבצע יהונתן". אנו ננחת בטרמינל החדש ולא הישן בו התקיים המבצע. לאחר הנחיתה, באם יתאפשר מבחינת זמן הנחיתה, נסייר בעיר מקסימה זו שנמצאת על גדות אגם ויקטוריה וסמוכה לקמפלה, שהיא בירת אוגנדה והכרך הגדול. שם גם נאכל את ארוחת הצהריים. נבקר במוזיאון הטבע של אוגנדה שיהווה הכנה והבנה למה לצפות במהלך הטיול. נבין אלו בעלי חיים מתגוררים במדינה מיוחדת זו ומהו האקוסיסטם שמאפשר זאת. בהמשך נבקר בגנים הבוטניים היפים שעל חופו של האגם. לאחר הסיור נעבור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2: אנטבה – קיבלה

לאחר ארוחת הבוקר נחל את ההרפתקה שלנו באוגנדה. ניסע לפארק לאומי יער הגשם קיבלה הממוקם בצידה המערבי של אוגנדה. היער הינו בית גידול ייחודי לבעלי חיים רבים אך ידוע בעיקר בזכות אוכלוסיית קופי האדם שבו ובעיקר השימפנזים. בדרך נראה מטעי בננות רבים ונעצור בסיור בחוות תה. נלמד על כל תהליך ייצור התה מהשתילה ועד הקצירה. לאחר ארוחת הצהריים נבקר בביצת ביגודי. מדובר בפארק שהוקם בשנת 1992 שמטרתו לשמר את האזור שמהווה בית לכ- 150 זני ציפורים בהם טוראקים נדירים – עופות טרופיים צבעוניים, תוכים וכן קופים ובבונים מסוגים שונים. בלילה נגיע ללודג' בפארק קיבלה לארוחת ערב ולינה.

יום 3 קיבלה – טרק השימפנזים - פארק אליזבת'

לאחר ארוחת הבוקר נהנה מחוויה מדהימה של טרק השימפנזים. נקיים סיור מודרך בתוך יער הגשם של קיבלה ונחפש בצמרות העצים את היצורים האינטליגנטיים. לראות משפחה של שימפנזים רועשת היא חוויה מיוחדת והסיכוי הרב ביותר לצפות בהם היא בבקרים בעת שהם יורדים אל הקרקע לאכול. בנוסף, נראה ציפורים נדירות וחיות יער גשם נוספות במסלול. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך במסענו וניסע לפארק הלאומי המלכה אליזבת'. פארק ייחודי זה שמשלב סוואנה עם יער גשם וביצות הוא בית ליונקים רבים בהם אריות, היפופטומים, באפלו, צ'יטה, צבועים, פילים ואפילו חזירי בר ענקיים. בנוסף ליונקים הרבים הפארק הוא ביתם של זוחלים רבים בהם נחשי פיתון ענקיים, נחשי קוברה יורקי ארס וממבה ירוקה.
ארוחת ערב ולינה בפארק.

יום 4:פארק אליזבת'  

לאחר ארוחת הבוקר נקיים סיור בשמורה הענקית הזו שגודלה כ 2,000 קמ"ר, כעשירית מגודלה של מדינת ישראל, והיא השנייה בגודלה באוגנדה. השמורה מורכבת משני אגמים, אגם ג'ורג' בצד אחד ואגם אדווארד מהצד השני כשמחבר ביניהם נחל קאזינגה. באגם ג'ורג' נבקר את קהילת קאסוגה המקומית , נבקר בכפר הדייגים בו הם גרים ונראה את אורחות חייהם. לאחר ארוחת הצהריים נצא לשייט חוויתי לאורך תעלת קאזינגה שמהווה בית להיפופוטמים רבים ומקור שתיה לעדרים רבים שמגיעים אליו לעת ערב וכמובן גם תנינים האורבים להם בגדות התעלה. נחזור ללודג' לארוחת ערב ולינה.

יום 5: פארק אליזבת' – המעיינות החמים קיטגטה - פארק הלאומי בווינדי – חווית הקפה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לפארק בווינדי שהוא גולת הכותרת של טיולינו ושם נשהה שני לילות. הפארק הוא ביתם של מחצית מאוכלוסיית גורילות ההרים העולמית. האינטראקציה עם הענקים העדינים האלו היא חוויה ייחודית לאזור. בנוסף, הפארק מהווה בית גידול לקופים נוספים, 90 סוגים של יונקים ובעלי כנף ייחודיים רבים. בדרך לפארק נעצור לביקור במעיינות החמים שבקיטגטה. לאחר ארוחת הצהריים נצא לחוויית קפה מקומית. נגיע לחווה מקומית שם יסבירו לנו על תהליכי גידול הקפה. לאחר מכן נגיע לאחד מבתי הקפה כדי לראות את פולי הקפה מעובדים בידיים באמצעות כלים מסורתיים, אופן הקלייה ולבסוף אף נטעם מהקפה המקומי. לינה וארוחת ערב בלודג' בפארק.

יום 6: פארק בווינדי – טרק הגורילות  

לאחר ארוחת הבוקר ניפגש עם מדריך טרק הגורילות המקומי לתדריך בטיחות נדרש טרם החוויה (החוויה מיועדת בלבד לבני 15 ומעלה). המדריכים שמכירים את אוכלוסיית הגורילות מקרוב, יודעים בדיוק מהם אזורי המחיה של כל משפחת גורילות ואיפה מצויות הנקודות במסלול שבהן סיכויי התצפית גבוהים במיוחד. הטרק שמנוהל על ידי מדריך מקומי וסבל המצויד במצ'אטה שיפנה את הדרך בצמחיה העבותה של יער הגשם. לאחר איתור הגורילות נוכל לשהות במחיצתן ולאחר מכן נחזור ללודג' לארוחת צהריים.

הפעילות ביום זה תלויה במזג האויר וגם בחוויה בשטח, משך היום מתארך או מתקצר על פי תנאים אלו ולא ניתן לצפות מראש את משכו הכולל. ייתכנו ימים שהחזרה תהא אחר הצהריים המאוחרות וייתכנו שלקראת הצהריים כבר נחזור. במידה והחזרה מהטרק תהיה מוקדמת יחסית, נצא לאחר ארוחת הצהריים לסיור רגלי נוסף בג'ונגל בו נבקר במפלי ביינדה המקסימים, הנמצאים בליבו של הג'ונגל.
נחזור ללודג' לארוחת ערב ולינה. 

 יום 7 : פארק בווינדי – חווית שבט הבאטווה - אגם מבורו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר בחווית שבט הבאטווה. מדובר בשבט פיגמי העקורים שהקימו את החוויה כדי לחנך את ילדיהם ולחלוק את המורשת והמסורות המדהימות שלהם עם העולם. החוויה מתרחשת מחוץ לפארק ביער עתיק יומין על אדמה שנמצאת בסמוך לפארק בווינדי. שם נלמד כיצד הם צדו את החיות הקטנות בהן השתמשו למאכל, אילו דברים הם אספו, כיצד השתמשו במלכודות וברשתות. נראה איך הם חיו בבקתות עשויות דשא, עצים, שימוש בבתי עצים ומערות.לאחר הפעילות נאכל ארוחת צהריים ולאחריה ניסע מזרחה מפארק בווינדי לאגם מבורו. פארק זה הוא ביתם של עדרים רבים בהם זברות ואימפלות. בנוסף, הפארק הוא ביתם של ג'ירפות וקופים רבים ואם יתמזל מזלנו נוכל אולי לראות גם צ'יטות. לאחר ספארי מלא חוויות בפארק נגיע ללודג' לארוחת ערב ולינה.

ימים 8-9:  אגם מבורו – אנטבה – תל אביב

הבוקר, לפני שניפרד מאפריקה לשלום, נקום מוקדם לספארי הליכה בשמורה לראות את החיות מתעוררות. לאחר הסיור נחזור ללודג' לארוחת בוקר.  בדרך חזרה לאנטבה נבקר במקום ייצור תופי ענק המשמשים את המקומיים בחגיגת שמחות ובציון טקסים בהם טקסי אבל. התופים משמשים גם בטקסי פולחן ומאפשרים חיבור של האנשים לאבותיהם העתיקים. בדרך נעצור לארוחת צהריים ומשם נמשיך ונבקר בנקודת המשווה בו נוכל ולעמוד בו זמנית בשני צדי העולם. נמשיך לשדה התעופה באנטבה לטיסה חזרה ארצה. 

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form