מספר טלפון
03-6374000
מדינה צעירה המחפשת זהות במקביל להיסטוריה ולתרבות העשירה מהעבר כולל הרי הקרפטים כולל הרי הקרפטים (KCO)
משך הטיול:
8 לילות - 9 ימים מלאים
להורדת התוכנית

מדינה צעירה המחפשת זהות במקביל להיסטוריה ולתרבות העשירה מהעבר כולל הרי הקרפטים 8 לילות - 9 ימים מלאים כולל: חצי פנסיון + ארוחה נוספת = 9 ארוחות ערב

טיול מאורגן לאוקראינה - הקדמה

כאשר אומרים אוקראינה, שומעים רחש נהרות דנייפר ודנסטר העצומים. כאשר אומרים אוקראינה רואים שדות תבואה מצהיבים. כאשר אומרים אוקראינה, רואים את העיירה היהודית ואת הכפר. כאשר אומרים אוקראינה , רואים את טוביה החולב חוזר אחרי יום עבודתו לביתו ודן בסוגיות שברומו של העולם.

אוקראינה היא ארץ מעבר מערבות אסיה מערבה. בדרכיה שעטו המונגולים, הטטארים והתורכים לכוון אירופה תוך כדי שוד, רצח ולקיחת שבויים ושפחות. כאן נעצרו הפולשים בקרבות עקובים מדם שהתנהלו במבצרים מדהימים. הארץ עברה מיד ליד מאות בשנים ורק ב-1991 קבלה את עצמאותה. אוקראינה היא ערש התרבות היהודית ושורשי רבים מאיתנו. כאן פעלו בעש"ט וממשיכיו כולל נינו ר' נחמן מברסלב. נבקר בעיר בה נפטר, אומן. כאן הוקמו חצרות מפוארות של האדמורים. כאן פעל יעקב פראנק והתפתחה התנועה המשיחית הפרנקיסטית. כאן חיו ופעלו סופרי התחייה היהודית: מנדלה מוכר ספרים, שלום עליכם, ש"י עגנון, טשרניחובסקי, ביאליק ורבים אחרים. מנופיה השלווים של אוקראינה הם שאבו את השראתם לגיבוריהם המפורסמים. בל נשכח את הערים: קייב, בירת ממלכת הוארינגים קייב-רוס, לבוב-למברג, בירת גליציה המזרחית המפורסמת, אודסה-הנמל הססגוני אודותיו כתב איסק בבל, צ'רנוביץ, וינה של בוקובינה- מרכז השכלה חשוב. בכולן היה ליהודים חלק נכבד.

כל אלו ועוד מרכיבים את הטיול המאורגן לאוקראינה  של חברת פגסוס. טיול מיוחד במינו למדינה כה קרובה אך רחוקה שנות דור מחוויות מרכז ומערב אירופה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • קייב: סיור פנורמי, ביקור בבית הכנסת המרכזי (באם פתוח), כנסיית סט, סופיה, שייט על נהר הדנייפר, בזאר אנדרייבסקי, אנדרטת המייסדים, מוזיאון אוצרות הסקיתיים
 • באבי-יאר: גיא ההריגה של יהודי קייב
 • דובנו: מצודת דובנו, בית הכנסת
 • ברודי: בית הקברות היהודי, בית הכנסת (באם פתוח)
 • לבוב: העיר העתיקה ורובע היהודי, הגטו, ביקור בבניין האופרה, תצפית פנורמית מהמבצר הגבוה
 • הרי הקרפטים: מפלי פרובי, עליה ברכבל אל אתר הסקי בוקובל, מוזאון מקומי ואותנטי של כלי נגינה
 • צ'רנוביץ': ביקור במוזיאון ליהודי צפון בוקובינה, האוניברסיטה, בית הכנסת הגדול (באם פתוח)
 • קמיניץ פודולסקי: ביקור במצודה
 • מז'יבוז': בית המדרש, קברו של מיסד החסידות הבעש"ט
 • ויניצה: המזרקות בתוך נהר הבוג (באם פעילות)
 • אומן: קברו של הרבי נחמן מברסלב, ביקור בפארק סופיה
 • אודסה: ביקור באתר הקטקומבות, רובע מלובנקי, האנדרטה לזכר יהודי אודסה, בתיהם של סופרים ומשוררים יהודיים, מדרגות פוטיומקין, בנין האופרה, מדרחוב דריבסובסקיה

מטיילים יקרים - בדקו הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים – וכן יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריך של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף. לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – קייב – שייט על נהר הדנייפר

נפגש בנתב"ג ונעלה על טיסה ישירה לקייב בירת אוקראינה. לאחר הנחיתה נצא ונפגוש את האוטובוס ונצא לסיור פנורמי להכרות עם העיר. הסיור יכלול את: כיכר העצמאות, נבקר בכנסיית סט. סופיה, נראה את אנדרטת המייסדים, רובע פודיל, בזאר אנדרייבסקי. נצא לשייט על נהר הדנייפר. חווית השייט המהנה מעניקה לנו נוף ותצפית שונה על העיר מתוך השייט בנהר. נבקר בבית הכנסת המרכזי (במידה ופתוח) של קייב - אשר הוקם במאה ה-19 ע"י סוחר יהודי עשיר. סמוך לבית הכנסת נוכל לראות את פסלו של שלום עליכם שהתגורר בקייב תקופה קצרה. נבקר באחת הכנסיות המרשימות, כנסיית ולדימיר הקדוש. נמשיך לארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה במלון. (יתכן שהסיור יושלם ביום שלמחרת).

טיול מאורגן לאוקראינה

יום 2:  קייב – רובנה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיור בעיר (נשלים את מה שלא הספקנו ביום הראשון) ונכנס לביקור במוזיאון להיסטוריה והאוצרות הסקיתיים. לאחר סיום הביקור ניסע לביקור בבאבי - יאר, גיא ההריגה של יהודי קייב. שם נראה את האנדרטה שנחנכה לזכר הקהילה היהודית ובמרכזה מנורת שבעת קנים. נראה גם את האנדרטה הרשמית שנבנתה לזכר אירועי באבי יאר. אחר הצהריים נצא לדרך ארוכה מערבה לאזור פולסיה ווהלין, לכוון רובנה. ארוחת ערב ולינה במלון ברובנה.

יום 3:  רובנה - דובנו – ברודי - לבוב

הבוקר נצא ליום סיורים עשיר באתרים יהודיים המספרים תולדות קהילות ווהלין וגליציה. נתחיל בדובנו, בה שכנה קהילה יהודית מפוארת ונלמד את סיפורה. נבקר במצודת דובנו, וכמו-כן בית החולים היהודי ובית הכנסת (במידה ופתוח). נמשיך בדרכנו לעיירה ברודי, נסייר בעקבות רב יודל, גיבור "הכנסת כלה" של ש"י עגנון. בברודי נראה את בית הקברות היהודי ובית הכנסת המבצרי (במידה ופתוח ואפשרי לבקר בו). לקראת ערב נגיע ללבוב למלון לארוחת ערב וללינה.

טיול מאורגן לאוקראינה

יום 4:  לבוב – ביקור בבניין האופרה של לבוב

היום מוקדש כולו ל"עיר האריות" הלוא היא לבוב, מהערים העתיקות באירופה הממוקמת למרגלות הקרפטים ורוב ימיה נשלטה ע"י פולין או ע"י אוסטריה. נתחיל בעליה למבצר הגבוה למבט פנורמי על העיר. משם נמשיך לסיור ברחבי העיר העתיקה בעקבות המיעוטים השונים שהתגוררו ברובעי העיר: פולנים, יהודים, רוטנים, ארמנים. אך קודם כל נסייר ברובע היהודי. יהודים היוו כשליש מתושבי העיר ערב מלחמת העולם השנייה והתגוררו הן בעיר העתיקה והן ברובעים החדשים של העיר, מחוץ החומה. נטייל בכיכר העיר, פלושצ'ה, שנשתמרה בצורה הטובה ביותר באוקראינה. נתרשם מהארכיטקטורה המעניינת המאפיינת את המבנים הסובבים את הכיכר המשלבים את סגנון הבארוק והרנסנס גם יחד. נמשיך לביקור מעניין בבניין האופרה של לבוב. זהו מבנה מרהיב ביופיו אשר נבנה במאה ה 19. אחרי הצהרים ניסע לאזור הגטו שהוקם עם פלישת גרמנים בו רוכזו יהודי לבוב. נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 5: לבוב – הרי הקרפטים – ירמאצ'ה – אתר הסקי בוקובל - וורחובינה

היום מצפה לנו יום נפלא של טבע בהרי הקרפטים. לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את לבוב וניסע דרומה לכוון הרי הקרפטים, זהו רכס הרים אשר עיקרו נמצא ברומניה ושלוחותיו מגיעים לאזור זה של אוקראינה. נגיע לירמאצ'ה, עיירה אשר ממוקמת באזור כפרי והררי. נבקר במפלי פרובי אשר על נהר הפרוט וגם בשוק מקומי של מוצרי עבודת יד. נמשיך אל עבר אתר הסקי בוקובל אליו נעפיל ברכבל. בפסגה נתרשם מהנוף היפהפה. נשים פעמנו לוורחובינה, עיירה במחוז איוונו-פרנקיבסק שבמערב אוקראינה, על גדת נהר צ'רמוש. לקראת ערב העברה למלון לארוחת ערב ולינה בוורחבינה.

טיול מאורגן לאוקראינה טיול מאורגן לאוקראינה

יום 6: וורחובינה - צ'רנוביץ' – קמיניץ פודולסקי

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במוזאון מקומי ואותנטי של כלי נגינה. נשים פעמינו בנסיעה אל העיר צ'רנוביץ'. העיר עברה ידיים רבות ושימשה מרכז יהודי וציוני גדול וחשוב. נתחיל את הביקור בבית הכנסת הפעיל (במידה ופתוח) ובהמשך נסייר במרכז העיר המשוקמת. נכנס לביקור באוניברסיטה המפורסמת והמעניינת של העיר. נמשיך לביקור במוזיאון ליהודי צפון בוקובינה המשמש כיום כמתנ"ס עירוני והשוכן בכיכר יפיפייה. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה לקמיניץ פודולסקי, עיירה שנבנתה במאה ה-11 על צוק תלול בפיתולו של נהר הסומטריץ', פלא טבע. עם ההגעה העברה למלון באזור לארוחת ערב וללינה.

יום 7: קמיניץ פודולסקי - מזיבוז' (קברו של הבעל שם טוב) - ויניצה

לאחר ארוחת הבוקר נבקר במצודת קמיניץ הנחשבת לגולת הכותרת של העיר ונסייר ברחבי העיר העתיקה. נצא בנסיעה צפונה ומערבה לעירו של הבעש"ט מיסד החסידות – מז'יבוז'. נראה את בית המדרש המשוחזר של הבעש"ט והאוהל בו נמצא קברו. נמשיך לויניצה ונחזה בתצוגה מרתקת ויפהפיה של מזרקות מים בתוך נהר הבוג. זהו מפעל חברתי של קונצרן הממתקים רושן. העברה למלון לארוחת ערב במלון.

טיול מאורגן לאוקראינהיום 8: ויניצה – אומן - אודסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרכנו לאומן. עם ההגעה נעלה לקברו של הרבי נחמן מברסלב. מסורת העלייה לקבר השתרשה עם מותו של הרבי בשנת 1810הואיל וביקש ממאמיניו לבוא ולחגוג איתו את ראש השנה. נמשיך לסיור בפארק סופייבקה המרהיב אשר הוקם לפני כמאתיים שנה לכבוד סופיה, אשתו של הרוזן פוטוצקי. יש הסוברים כי פתגמו המפורסם של הרבי נחמן "כל העולם כולו גשר צר מאוד" נוצר בהשראת הפארק. בסיום הביקור נצא בנסיעה דרומה לעבר עיר הנמל אודסה השוכנת על שפת הים השחור. נאכל ארוחת ערב פולקלור במסעדה מקומית. העברה למלון ללינה.

יום 9: אודסה – תל אביב

בבוקר נחל ביום סיור מלא בעיר אודסה. ניסע לרובע מלובנקה, רובע עולם התחתון היהודי, שקיבל את פרסומו בסיפורי אודסה של איזק בבל. נראה את האנדרטה לזכר יהודי אודסה. משם דרך בתי סופרים יהודיים מפורסמים (ביאליק, שלום עליכם, ז'בוטינסקי) נגיע למרכז העיר. נטייל ברגל במדרגות פוטיומקין, בשדרת הערמונים, נצפה על בניין האופרה המפורסם. משם נלך למדרחוב דיריבסובסקיה, הרחוב המרכזי בעיר. במידה ונספיק נבקר בבית הכנסת של אודסה (במידה ופתוח). נערוך ביקור באתר הקטקומבות מתקופת מלחמת העולם השנייה. באם הזמן יאפשר נגיע לביקור בשוק פריווז, שוק מקומי גדול מהמאה ה-19. לקראת ערב נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית לסיכום הטיול. לאחר מכן נסע לשדה התעופה באודסה לטיסת לילה ישירה חזרה לת"א.

 
הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • יש להתחשב בכך שחלק מרמת השירותים באוקראינה אינו מפותח מבחינה תיירותית ולכן שירותי הקרקע הם ברמה כללית יותר נמוכה מהמצופה בארצות המערב, כולל נסיעות ארוכות בכבישים ברמת תחזוקה נמוכה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form