מספר טלפון
03-6374000
ג'אווה,סולאווסי ובאלי, כולל חצי פנסיון באינדונזיה (SOB)
משך הטיול:
14 לילות 16/17 ימים
להורדת התוכנית

אינדונזיה, מדינה מגוונת בצורה יוצאת דופן, הן בנופיה והן באוכלוסייתה ותרבותה שלא לשווא טבעה את המוטו הלאומי כ"אחדות המגוון". התרבות האינדונזית ממשיכה גם היום לסקרן אנתרופולוגים המנסים לפענח את סוד קסמה.

טיול מאורגן לאינדונזיה - הקדמה

אינדונזיה, מדינה מגוונת בצורה יוצאת דופן, הן בנופיה והן באוכלוסייתה ותרבותה שלא לשווא טבעה את המוטו הלאומי כ"אחדות המגוון". התרבות האינדונזית ממשיכה גם היום לסקרן אנתרופולוגים המנסים לפענח את סוד קסמה. זהו ארכיפלג האיים הגדול בעולם, ובו למעלה מ-17,000 איים הפרושים לאורך "רצועת האש" של קו המשווה. זהו מסע הנערך בינות נופים געשיים לצד חופים מרהיבים באיים קסומים. ננסה לחדור ולהעמיק במיוחד והמאפיין את התרבויות העתיקות והפולחנים השונים שהשתמרו. אל הדתות השונות המתקיימות זו לצד זו - האסלאם "האחר" שבג'אווה, המאוכלס שבאיי המדינה, הנצרות המשמשת בחלקה ככסות לפולחני מתים של בני הטוראג'ה בסולווסי, התרבות ההינדואיסטית הייחודית של באלי, האי שזכה לכינוי גן העדן האחרון. זהו מסע אל תוך מגוון מרתק של תרבויות ונופים, שמעטים אם בכלל, כמוהו בעולם. לאחר שנים שבהן לא ניתן היה לבקר באינדונזיה, נפתחו שערי המדינה מחדש לקבוצות ישראליות. 

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • ג'וגג'קרטה: מקדשי פרמבנאן, במקדש בורובודור, מופע בלט הרמאיינה, גדונג סונגו, סיור ריקשות
  • סורביה: הר הברומו, רכיבה על סוסים לברומו, תצפית זריחה בהר הברומו
  • סולאווסי: רנטפאו, ארץ הטוראג'ה- פולחן המתים, תצפית מרהיבה מבאטוטומונגה
  • באלי: מקדש גונונג קאווי , טירטה אמפול- בריכות המים הקדושים, מקדש סלע הים בטאנה לוט, רפטינג מרהיב על נהר האיונג, ביקור בעיירות מאס, סלוק , ריקוד הקצ'אק , יום טיול בכלי רכב עם גגות פתוחים, מקדש באטוקרו, טרסות האורז היפות בג'אטילאווי

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

ימים 1-2: ת"א – יעד ביניים - באלי

נטוס דרך יעד ביניים לבאלי. הגעה בהתאם לשעות הטיסה, העברה למלון ללינה וארוחת ערב בהתאם לשעת הנחיתה.

ימים 3-4:  ג'וג'קרטה ומרכז ג'אווה   

ג'וגג'קרטה העיר שוכנת במרכז ג'אווה ונחשבת לאחד המרכזים התרבותיים החשובים במדינה, בעבר ובהווה. במהלך הימים הקרובים נבקר בשני המקדשים הידועים ביותר באינדונזיה - מקדש פרמבנאן ההינדואיסטי מהמאות 8-10, המאופיין בארכיטקטורה ובתבליטים מיוחדים ובמקדש בורובודור הבודהיסטי הענק, מהחשובים ביותר שבאתרים הבודהיסטים באסיה, ואתר מורשת עולמית של UNESCO. נסייר בעיר ברכב, ברגל ובסיור ריקשות. נבקר בארמון הסולטאן, ונהנה ממופע אפוס הרמאיינה. לינה בג'וג'קרטה. באחד מהימים נחווה במופע טראנס פרה איסלאמי. בתום השהות בגו'ג'קרטה נטוס לסוראביה.

למה כדאי להגיע לשם?
ג'אווה הוא האי החשוב באינדונזיה, ששטחו כשטחה של אנגליה והוא האי המאוכלס ביותר בעולם, בו חיים כ-125 מליון תושבים, ברובם המכריע מוסלמים, ומורשתו בהינדואיזם. בג'אווה מספר הרי געש פעילים וכן אתרי התרבות והדת החשובים באינדונזיה - מקדשים בודהיסטים והינדואיסטים.

במהלך השהות בג'וג'קרטה, לינה וארוחת ערב כלולה.

יום 5: הר ברומו 

בשעות הבוקר, נצא בטיסה לסוראביה הנמצאת במזרח האי ג'אווה, ממנה נמשיך בדרכנו להר ברומו - הר געש פעיל, שמלועו יוצאים ענני עשן ואפר. לינה וארוחת ערב בסמוך להר ברומו, במלון הטוב בנמצא. למחרת נשכים קום על מנת לצפות בזריחה מעל נופו של ההר ונמשיך ברכיבה על סוסים* עד למרגלותיו. משם נעלה עד לשפת לוע ההר. לאחר הביקור ניסע בחזרה לסורביה. ממנה נמריא בטיסה לאי סולוואסי. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.
*הרכיבה על הסוסים למעוניינים כאשר ניתן אף לצעוד רגלית בהתאם להחלטה במקום.

ימים 6-9: טאנה טוראג'ה - "ארץ האנשים ההרריים"   

ניסע צפונה לאורך חופה של סולאווסי אל עבר העיירה רנטפאו, עיירת מחוז בלב ארץ הטוראג'ה. זוהי ארצם של נוצרים אנימיסטיים הממשיכים לקיים את פולחני האבות וטקסי המוות המסורתיים שלהם. בימים הבאים נבקר בכפרים המשמרים את בתיהם המיוחדים, שצורתן כסירה על-גבי כלונסאות ובאתרי הקבורה של בני הטוראג'ה-גומחות בסלע ובהן חצובים קברים שלצידם בובות "טאו טאו" המייצגות את המתים. נסיים בתצפית מרהיבה מבאטוטומונגה על ארץ הטוראג'ה. בימי הביקור בארץ הטוראג'ה נשתדל לחוות את טקסי הקבורה הייחודיים של בני הטוראג'ה במידה ומתקיימים. לינה בכל הלילות באזור רנטפאו.   

למה כדאי להגיע לשם:
זוהי ארץ של נופים עוצרי נשימה, של מצוקי גיר ועמקים ירוקים, של טקסי קבורה מיוחדים ושל קברים החצובים בתוך הצוקים. בסולאווסי נכיר את הקבוצה האתנית הייחודית – הטוראג'ה, להם תרבות ייחודית. הטוראג'ה אינם מבדילים בין חיי העולם הזה לעולם הבא.

 

טיול מאורגן לאינדונזיה

יום 10: סולאווסי-באלי    

היום יוקדש למעבר לבאלי. נתחיל את היום בנסיעה לפלופו, ממנה נטוס בטיסה קצרה בחזרה אל אוג'ונג פדאנג, וממנה נטוס לבאלי. לינה בדנפאסר, העיר הגדולה באי. (על פי זמינויות הטיסה ושיקולי אופרציה ייתכן והטיסה צפונה תהא בהלוך והחזרה אל אוג'ונג פדאנג בנסיעה.

יום 11: באלי -האי פלורס דרקוני קומודו 

הבוקר נצא בטיסה אל האי פלורס וממנו נצא בשייט אל האי קומודו. האי שנודע בזכות בית הגידול של דרקוני הקומודו. נצא להליכה בפארק הלאומי ונצפה בלטאות הענק ונלמד על אורח חייו של טורף על זה האנדמי לאיי קומודו. לאחר הביקור נחזור אל פלורס בשייט ובמהלך הביקור אם יתאפשר זמן לרחצה במקום. ארוחת ערב ולינה בלאבואן באג'ו באי פלורס.

טיול מאורגן לאינדונזיה

ימים 12-14: פלורס - באלי

בימים הבאים נלון באובוד - עיירת אמנים בעלת אווירה מיוחדת השוכנת בנוף ציורי במרכז האי. בימים הבאים נסייר ברחבי האי בינות עיירות וכפרים קטנים, נבקר במקדשי האי השונים ובמכלולי הבתים המסורתיים. נראה מופעים ססגוניים המייחדים את המסורת הבאלינזית-הינדית ובכך נתוודע לחברה ולאורח החיים הייחודי של התושבים.
הסיור בבאלי מאופיין בהתחקות אחר הטקסים, חגיגות ופולחן במקדשים השונים, על מנת להתוודע ככל אפשר לאורח החיים הבאלינזי.

נטוס אל באלי ונתחיל לתור את היפה באיים. בימים הקרובים נתור את האי באלי ונבקר במקדשים מגוונים מקומיים אשר דרכם נלמד על התרבות המקומית. במהלך הטיול נבקר במקדש גונונג קאווי החצוב בסלע בתחתית ערוץ נהר, בטירטה אמפול- בריכות המים הקדושים. נמשיך במידה ויזדמן ננצל את ההזדמנות לצפייה והשתתפות בטקסי מקומיים כדוגמת חתונה או לוויה. נבקר במקדש טאנה לוט, הבנוי על סלע לחוף הים. נצא  ליום טיול בכלי רכב עם גגות פתוחים, בהם  נוכל לנסוע בכבישים צדדיים ולהכיר את באלי האמיתית. נבקר במקדש באטוקרו השוכן בלב יער גשם בו נצא להליכה קסומה. נמשיך לטרסות האורז היפות ביותר באי בג'אטילאווי, בהן גם נטייל. את שלושת הלילות נלון במלון באובוד. (הכניסה למקדש בסאקי תלויה באישור גורמים מקומיים). ארוחות ערב ולינה באובוד.

למה כדאי להגיע לשם;
באלי –מתנת האלים, האי המפורסם ביותר באינדונזיה ,היחיד שכמעט כל תושביו הינדים ושתרבותו בת מאות השנים השתמרה עד ימינו. בבאלי אלפי מקדשים ובה מתקיימים טקסים דתיים מרהיבים ותהלוכות ססגוניות לאורך כל השנה, כל זאת בנוף קסום של הרי געש, יערות, טרסות האורז היפות בעולם וחופים ארוכים. לא לשווא זכה האי לכינוי "גן עדן עלי אדמות".

יום 15: באלי- רפטינג -אובוד - סנור

נצא בבוקר לחצי יום רפטינג מרהיב על נהר איונג. ארוחת צהריים לאחר הרפטינג. נמשיך לחוף סנור בה ממוקם מלוננו. בדרכנו נבקר בעיירות מאס וסלוק, בהן אומני עיבוד עץ וצורפי כסף וזהב. לעת שקיעה נחזה בריקוד הקצ'אק המרהיב. נמשיך אל סנור עיירת תיירות הממוקמת בחוף באלי לארוחת ערב חגיגית לסיום הטיול.


ימים 16-17: באלי- יעד ביניים - תל אביב  

בהתאם לשעת הטיסה ננצל את שעות הבוקר לקניות אחרונות ולהנאה מהחוף בטרם ניסע לשדה התעופה בדנפסאר. משם נתחיל את דרכנו חזרה ארצה, אליה נגיע למחרת, ביום 16 או ה 17 על פי הטיסות.

הערה- סדר הביקורים והימים בבאלי עשוי להשתנות, כולל שינוי אתרים, לאור חגיגות ואירועים שיתקיימו במהלך ביקורנו שם. אנו נשאף לאתר ולהשתתף בטקסים השונים.

באדיבות המטיילת נורית רבינוביץ

באדיבות המטיילת נורית רבינוביץ

 
  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
  • טיול זה מתנהל תחת מסגרת מחלקת בראש אחר של חברת פגסוס – טיולים אלו מתאפיינים באופרציה מורכבת יותר מהרגיל והגעה למקומות שהינם פחות מתויירים או מקומות הדורשים התנהלות אופרטיבית  יותר מדוקדקת מצד אחד אך מצד שני נדרשת מהמטייל גם יותר אורך רוח וגמישות מחשבתית.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form