מספר טלפון
03-6374000
מסלול טיול מיוחד ומקיף - כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול (DKD)
משך הטיול:
9 ימים 8 לילות
להורדת התוכנית

האי הירוק דרך: דבלין, קילקני, קוב, קילארני, "טבעת קרי", צוקי מוהר, גאלווי, חבל קונמרה, באלינה, לונדונדרי, בלפסט טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מידי יום (למעט בימי הטיסות) ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול

טיול מאורגן לאירלנד וצפון אירלנד - הקדמה

הידעת שגווני הירוק באירלנד מגיעים ל 40 סוגים ואף יותר, אי זה אשר עוד לפני 340 מיליון שנים החל להיווצר במעמקי האוקיינוס וכעת דופן האי הירוק "נמתח" מאזור צפון קלייר ועד לדרום גלאווי.

בטיול מאורגן לאירלנד וצפון אירלנד של פגסוס אנו נחשפים לאי מופלא שמספר סיפור נפלא. אי שבו למעלה מ 500 מבצרים ו 70 קברים ניאוליתים, 1448 ק"מ של קו חוף אשר מצד מערב האטלנטי וממזרח הים האירי, צוקים מדהימים המתנשאים לגבהים, כפרי דייגים מקסימים כמו קינסייל, דינגל. הממצאים באי מספרים על התיישבות 6000 שנה לפני הספירה הנוצרית ו2000 שנה לפני הספירה על נדידתם של שבטים מדרום אירופה ותחילת הקמתה של התרבות הניאוליתית. סיפורים על פולחנים פגנים, פלישות ויקינגים, רעב וטרגדיות יחד עם עם אופטימי שמח שיודע להנות ולהפיק וויסקי מצוין.

טיול מאורגן לאירלנד של פגסוס מקיף מעמיק כולל גם את צפון אירלנד ובלפסט יחד עם אירלנד קילארני קוב, טבעת דינגל צוקיי מוהר ועוד אתרים שכולם הינו צירוף של סיפור על אי ירוק מדהים וייחודי.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ביקור בגני פאוורסקוורט
 • קילקני: סיור עיר
 • קוב: מוזיאון ההגירה (טיטאניק), ביקור במזקקת וויסקי, מצודת בלארני
 • אזור קילארני: יום טיול בטבעת קרי, גני אחוזת מקרוס, מופע חיות ייחודי לאזור צוקי מוהר כולל ביקור במרכז המבקרים, ביקור בטירת בונראטי
  והמוזיאון הפתוח
 • חבל קונמארה: ביקור במנזר קילמור והגנים סביבו
 • גאלווי: סיור בסמטאות העיר העתיקה
 • לונדונדרי: סיור עיר, ביקור במסילת הענקים
 • בלפסט: סיור עיר
 • דבלין: בית מבשלת השכר של גינס כולל טעימה, סיור עיר בשעות הערב

אנו ממליצים כי תבדקו את המסלול של פגסוס היטב אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר – יש יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה אולי בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!!!!!!!!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – דבלין  

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה לדבלין דרך יעד ביניים. לאחר הסידורים הפורמליים בשדה התעופה נצא לסיור בדבלין* השוכנת במרכז החוף המזרחי של אירלנד ובצמוד לשפך נהר הליפי. נסייר ונתרשם מנהר הליפי, הטריניטי קולג', שדרת או'קונל, רחובה הראשי של דבלין, ואזור הבילויים. נמשיך ונטייל במדרחוב המפורסם גראפטון. העברה למלון להתארגנות, ארוחת ערב ולינה.
*בטיולים בטיסות חברת התעופה "טורקיש" ננחת בשעות אחר הצהריים כך שייתכן שאת תוכן יום זה נקיים ביום 8 של הטיול.

טיול מאורגן לאירלנד – האי הירוק

יום 2: דבלין – גני פאוורקסקורט - קילקני – מידלטון

לאחר ארוחת הבוקר נצא מדבלין דרומה ונגיע לביקור בגני פאוורסקוורט. גנים מרשימים עם מבחר גדול צמחים ועצים אשר נבנו בהשראה של גני ורסאי המפורסמים. נמשיך בנסיעה דרך הרי וויקלו וגלנדלוך – שם היתה התיישבות נזירית קדומה. נמשיך בנסיעה ובשעות אחר הצהריים נגיע לסיור קצר בקילקני - עיר יפהפיה עם מבצר מרשים מימי הביניים. המשך נסיעה למידלטון או לאזור לארוחת ערב ולינה. 

יום 3: מידלטון – מזקקת ג'יימסון - קוב – מצודת בלארני – אזור קילארני

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מעניין. נתחיל בביקור במזקקת הוויסקי ג'יימסון הנודעת (או במזקקה אחרת) המשובחת ששמה הולך לפניה. נמשיך לעיר קוב אשר שוכנת מדרום לקורק ליד חוף הים הדרום מזרחי של אירלנד. נבקר במוזיאון שם נבין את השתלשלות ההגירה הגדולה מאירלנד במאות 19-20. רובם של המהגרים יצאו מנמל היעד קוב. במוזיאון נוכל ללמוד גם על סיפור האונייה המפורסמת טיטאניק אשר יצאה מנמל זה ב-1912. נמשיך לביקור במצודת בלארני, מצודה יפה מהמאה ה-15 ולידה גן סלעים מיוחד ומעניין. בסיום הביקור נצא בנסיעה לקילארני היפה (או לעיירה מקרום) למלון באזור לארוחת ערב וללינה.

טיול מאורגן לאירלנד – האי הירוק יום 4: טבעת קרי

הבוקר נצא ליום סיור מהנה בנוף הדרום מערבי המרהיב של אירלנד באחד האזורים הייחודיים, המכונה טבעת הקרי. ניסע בדרך נוף יפיפייה לטיול של יום שלם ב "טבעת קרי" – אחת מחטיבות הנוף היפות באירלנד – חצי אי הררי, מוקף מפרצים ומצוקי חוף. נשלב מסלולי הליכה קצרים בטבע עם ביקורים בכפרים קטנים,ספוגי אווירה מיוחדת ומסורת קלטית. נראה את בית הולדתו של דניאל אוקונל ומאוחר יותר אחה"צ נצא לטייל בגני אחוזת מקרוס – גנים נאים של אחוזה ויקטוריאנית הממוקמת בינות להרים ולאגמים בפארק הלאומי של קילארני. נמשיך למופע מיוחד ומעניין בו נראה כלבים מאולפים אשר מנחים עדר כבשים. אופי המופע מאפיין את האזור הכפרי בו אנו מטיילים. לקראת ערב נחזור למלון* לארוחת ערב ולינה.
*ייתכן כי הלינה ב-2 הלילות באזור קילארני תתבצע ב-2 בתי מלון שונים.

יום 5: טירת בונראטי–  צוקי מוהר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בטירת בונראטי מהמאה ה-15 השוכנת במוזיאון פתוח שמדגים את חיי הכפר והעיר האיריים במרוצת הדורות. נמשיך בנסיעה אל אחד מאתרי הטבע המפורסמים של אירלנד – צוקי מוהר. נצפה אל המצוקים האדירים המתרוממים מהאוקינוס האטלנטי ונמתחים לאורך קילומטרים ארוכים, אל איי אראן שבאופק ונביט על להקות ציפורי הים האדירות שחגות מעל הגלים. נבקר במרכז המבקרים שם נלמד על תופעות הטבע באזור. נמשיך אל לינה באזור צוקי מוהר. ארוחת ערב.

טיול מאורגן לאירלנד – האי הירוק

יום 6: גאלווי – חבל קונמארה – קאריק על השאנון/באלינה

בבוקר נצא אל גאלווי היפהפיה, שער הכניסה לחבל קונמארה, ונטייל בסמטאות העיר העתיקה. נמשיך לטיול בחצי האי קונמארה. באם יאפשר הזמן נגיע לעיירת הדייגים קליפדן ונשוטט להנאתנו כדי להתרשם מאווירת המקום. נבקר במנזר קילמור – בית עשירים שהפך למנזר ועד לפני שש שנים שימש כבית ספר לבנות. זהו חבל ארץ יפהפה ופראי אשר מפורסם ביופיו. נמשיך צפונה לכיוון העיירה קאריק על השאנון או לאזור באלינה, לינה וארוחת ערב באזור באלינה.

טיול מאורגן לאירלנד – האי הירוק

יום 7: לונדונדרי - בלפסט

בבוקר נצא בנסיעה צפון מזרחה אל עבר צפון אירלנד. נגיע לביקור בעיר לונדונדרי, שם התרחש האירוע המפורסם בסכסוך בין צפון אירלנד לאנגליה, כאשר מספר אזרחים מקומיים נהרגו במהלך הפגנה רגילה. השיר "SUNDAY BLODY SUNDAY" של להקת U2 נכתב על יום עצוב זה. נמשיך ונבקר ב"מסילת הענקים" אשר ברצועת החוף אנטרים – תופעת טבע מדהימה של אלפי עמודי בזלת משושים וסימטריים החודרים אל תוך הים. הביקור כולל את הכניסה למרכז המבקרים במקום. משם ניסע לבלפסט, בירת צפון אירלנד. הגעה למלון בבלפסט לארוחת ערב ולינה.

יום 8: בלפסט – דבלין – בילוי במופע אירי

לאחר ארוחת הבוקר נפתח בסיור היכרות מודרך בבלפסט: כיכר דונגול המהווה את לב העיר ומרכזה, סביבה אינספור פאבים וחנויות, אתרים כבניין העירייה המרשים,הספרייה העירונית ומבנים נוספים בסגנון הוויקטוריאני. בנוסף להיותה עיר תעשייתית גדולה, בלפסט היא סמל ומוקד להתרחשויות היסטוריות ותרבותיות באירלנד, וכזו האווירה בה ייחודית. נצא בנסיעה לדבלין* אליה נגיע אחר הצהריים ונוכל לטייל במדרחוב הצבעוני של העיר. בערב נצא לסיור היכרות בדבלין כולל בילוי של ארוחת ערב במסעדה מקומית בדבלין עם מופע מקומי מסורתי. העברה למלון באזור ללינה.
**בטיול בתאריך 17/08 תכני הסיור בדבלין כולל ביקור במבשלת גינס יתבצעו ביום זה.

טיול מאורגן לאירלנד – האי הירוק

יום 9: דבלין – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה באם יתאפשר נסע* למרכזה של דבלין בירת אירלנד. נסייר במקומות אשר לא הספקנו לעשות יום קודם לכן כאשר האוטובוס כמובן צמוד לקבוצה. נבקר בבית מבשלת השיכר של גינס כולל טעימת משקה מר ומיוחד זה. באם יתאפשר הזמן נוכל להסתובב וליהנות מעיר תוססת זו. לקראת אחר הצהריים העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. הגעה לתל אביב בשעות הלילה המאוחרות בין יום 9 ליום 10.

*בטיולים בטיסות "טורקיש" נבצע חלק מסיור העיר בדבלין ביום הראשון ואת חלקו השני ביום זה.

 

 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form