מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לאלסקה בטיול יבשתי והרי הרוקי הקנדיים בטיול מקיף

כולל חווית קרחון קניקוט - ארוחות הבוקר כלולות במלונות לאורך כל ימי הטיול (AYB)
משך הטיול:
18-19 ימים 17 לילות
להורדת התוכנית

דרך אלסקה: אנקורג' – סיוורד – שייט בספינה במיצרי פורט ויליאמס - ואלדז - קרחון קניקוט –DENALI HIGHWAY - הפארק הלאומי דנאלי – וואסילה – אנקורג' דרך קנדה: ונקובר – האי ונקובר – ויקטוריה - קמלופס – ג'ספר – לייק לואיז – באנף – קלגרי טיול מקיף הכולל: תוכנית הטיול מלאה מהבוקר עד הערב ללא הוצאות אופציונאליות (למעט בערבים) עפ"י תוכנית הטיול ארוחות הבוקר כלולות במלונות לאורך כל ימי הטיול

טיול מאורגן לאלסקה והרי הרוקי הקנדיים - הקדמה

טיול לאלסקה בשילוב עם הרי הסלעים שבקנדה הוא חלום של שנים רבות שהנה עומד להתממש. בטיול בלתי נשכח זה מצפים לנו יערות ירוקי עד, מישורים ריקים מאדם שדומה שאין להם סוף, כיפות הרים מושלגות גם בעיצומו של קיץ ומפלי מים שוצפים. באוקינוס השקט השוטף את החופים רוחש עולם חי מופלא. לויתנים, אריות ים, דולפינים, לוייתנים קטלניים ,דגי סלמון והרשימה לא תמה. באם המזל יאיר לנו פנים, ביערות נפגוש בדובי הגריזלי ובדובים השחורים, באייל הקורא, בעיזי בר ולפעמים בזאבים. אלסקה שבצפון היבשת האמריקאית היא מדינת ענק דלילת אוכלוסין, 600 אלף נפש בלבד. נקודת הפתיחה של הטיול היא בגדולה, המודרנית והקוסמופוליטית בערי אלסקה, אנקורג'.

בטרם נכנס בשעריה נשקיף אל המטוסים הזעירים הממריאים ונוחתים ללא הרף באגם מים. נבקר במוזיאון המציג את מורשת של חבל ענק זה ונשוטט בשדרות הרחבות. המסע שלנו יוביל אותנו דרך רכסי הרים מושלגים, פלגים ונחלים, נשוט לאורך החוף המפורץ ונגלה בנקל את הלוייתנים על פי נתז המים שהם פולטים כשהם מגיחים מהאוקינוס. . חוויה בלתי נשכחת היא הטיסה במטוסים קלים לקניקוט שלרגלי רכס רנגל. קניקוט היא עיירת רפאים שצמחה ושקעה סביב מרבצי הנחושת כשהללו נוצלו עד תום. גולת הכותרת היא הליכה בנעלי דוקרנים על גבי קרחון.נטייל ביום סיור בשמורת דנאלי שבטונדרה ההררית נבוא מלאי תקוות לפגוש מעט מבעלי החיים ובראשם הדובים שהטבע הוא ביתם.

הפרק הקנדי נפתח בביקור באחת הערים היפות בעולם, ונקובר. נסייר בעיר ומעבורת תקח אותנו לאי ונקובר לביקור בגני הפרחים הנפלאים בוצ'ראד ובעיר המקסימה ויקטוריה. בהרי הרוקיס נפרשים לפנינו נופים מדהימים. הרים ששלג נוצץ בראשם, מפלים גועשים ואגמי מים בצבעי טורקיז, תכלת וכחול עמוק. לשדה הקרח אטבסקה מעפילים הפעם לא ברגל אלא באוטובוסים מיוחדים בעלי גלגלי ענק. נטייל בערוצי נחלים וקניונים ולא נחמיץ מפגש אפשרי עם דובים ואיילים. ממרומי המגדל בבירת הבוקרים קלגרי, המתנשא לגובה 191 מטרים נאמר שלום לקנדה היפהפיה בתקווה לשוב אליה בעתיד.

טיול מאורגן לארה"ב - אלסקה והרוקיס הקנדיים הינו חווית טבע.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • אלסקה:
 • אנקורג': המוזיאון להיסטוריה ואמנות
 • הפארק הלאומי דנאלי: יום טיול בנופי הפארק denali tundra wilderness tour DENALI HIGHWAY: נסיעה בנופים בתולים ומרהיבים
 • קרחון קניקוט: קניקוט בלב הרי רנגלר סנט אליס, חווית טיסה נדירה במטוסים קלים (PLANES BUSH), סיור על הקרחון
 • בדרך מסיוורד לואלדז: שייט בספינה במצרי פורט ויליאמס, תצפית לקרחון פורטאג וקרחון אקסיט
 • סיוורד: שייט בשמורת פיורד קנאי, מרכז חיות הים
 • קנדה:
 • ונקובר: יום סיור מלא דרך אתרי העיר המרכזיים, צ'יינה טאון, גסטאון, פארק סטנלי, האי גרנוויל, ביקור בקניון הגשר התלוי קפילאנו, עלייה ברכבל בהר גראוס, שייט בSEABUS
 • האי ונקובר: יום טיול בטבע
 • ויקטוריה: שייט במעבורת אל ויקטוריה, גני בושארד, פארק בייקון היל, מוזיאון רויאל קולומביה
 • עמק פרייזר: רכבל ל"שער הגיהנום
 • קאמלופס: פארק וולס גריי, תצפית אל מפלי ספאהאט, רכבל ל"שער הגיהנום" 
 • פארק ג'ספר: טיול נופים, נהרות וקניונים, קניון מלין
 • אזור באנף: מפלי סאנוופטה, סיור ברכב שלג בקרחון את'בסקה, קניון ג'ונסטון, מפלי את'בסקה, עליה ברכבל לתצפית באגם לואיז  
 • קלגרי: ביקור במגדל קלגרי

מומלץ ביותר לבדוק היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן תוכלו למצוא ימים ו/או חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים ופעילות בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן , זכרו בבואכם לבחור הטיול כי מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל-אביב – ונקובר

בשעות הבוקר נפגש בנתב"ג ונצא בטיסת אייר קנדה כאשר היעד הסופי הוא אלסקה, בה נמצא יערות עד, מישורים אין סופיים, כיפות הרים מושלגות גם בעיצומו של קיץ ועולם חי מופלא הרוחש במי האוקיאנוס השקט השוטפים את החופים. אלסקה היא הגדולה במדינות ארצות הברית ומדלילות האוכלוסין שבהן. התושבים, לבנים, צאצאי האינדינים ובני שבטי האסקימוסים, כולם אדיבים ומסבירי פנים. חניית ביניים בטורונטו והמשך טיסה אל ונקובר בה נעצור לחניית לילה למנוחה ואגירת כח.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 2: ונקובר – אנקורג'

היום נצא בטיסה לאנקורג'. עם ההגעה נחל את ביקורינו בעיר הגדולה באלסקה השוכנת במיקום נפלא בין הרים גבוהים מכוסי שלג-עד לבין חוף האוקיאנוס השקט. באנקורג' חיים כמחצית מתושבי אלסקה. על מנת לערוך היכרות ראשונית עם ההיסטוריה והתרבות של אלסקה נבקר במוזיאון אנקורג' להיסטוריה ולאמנויות, מרכז מרשים המציג את המורשת העשירה והתרבות המקומית של חבל ארץ זה. לקראת אחר הצהריים המאוחרים העברה למלון ללינה.

יום 3: אנקורג' – סיוורד

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה  דרומה מאנקורג' ונשוט בשמורת הטבע של פיורד קנאי הכוללת כניסה וביקור. השייט שיארך כ-6 שעות יזמן לנו אפשרות להיכרות עם יצורי הים השונים, ביניהם ליוויתנים ובהתאם לתנאי מזג האויר נוכל לצפות בשבירת הקרחונים והתנפצותם של גושי קרח כבירים בחבטה לתוך המים הקפואים. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נגיע אל סיוורד, עיירה חביבה להפליא המאופיינת בדייג של סלמונים מכל הזנים והסוגים. נעצור לביקור במרכז לחיות הים של אלסקה ובסיום העברה למלוננו בסיוורד.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 4: סיוורד – שייט במצרי פורט וויליאמס - ואלדז

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון וויטייר, עיירת דייגים. בדרך נקיים תצפיות וצילומים בקרחון פורטאג וקרחון אקסיט. לקראת הצהרים נשוט* בספינה במצרי פורט וויליאמס. ההפלגה מזמנת מראות של דגי סלמון, לוויתנים למיניהם, דולפינים ושפע דגים. הגעה בשעות הערב לנמל ואלדז (ייתכן כי מהספינה למלון נלך רגלית ללא מזוודות כמובן – מרחק שאינו גדול), הנמל הצפוני ביותר שלא נחסם בקרח גם בחורף. לינה בואלדז.
*השייט אינו מתבצע בכל יום ובמידה ולא תהיה אפשרות אנו נבצע את הדרך בנסיעה.

יום 5: ואלדז – צ'יטיניה – טיסה במטוסים קלים - קרחון קניקוט

הבוקר נצא את ואלדז וניסע לצ'יטיניה, לאורך צינור הנפט של אלסקה. בשנת 1968 התגלו כמויות עצומות של נפט בסביבות העיירה פרודו ביי לחוף האוקיאנוס הארקטי והחל משא ומתן בין תעשיית הנפט, פעילי איכות הסביבה וילידי אלסקה – בעלי החזקה על הקרקעות. ב-1971, לפי הסכם שנחתם עם אוכלוסיית הילידים, הונח צינור באורך 1270 ק"מ שהוביל אל נמל ואלדז. ב-1977 החלו להזרים בו את הנפט שהפך את אלסקה למדינה העשירה ביותר בארה"ב. הנסיעה תלווה בנופי הקרחונים הנפרשים לעיתים קרובות עד לכביש עצמו. בשעות הצהרים יאספו אותנו בצי'טיניה מטוסים קלים לחווית טיסה בלתי נשכחת בת כחצי שעה אל קניקוט, עיר למרגלות הרי הרנגלר סנט אליס שנבנתה סביב מכרה נחושת נטוש. נצא לשמורת הטבע הלאומית בקניקוט, מהנידחות והמעניינות שבשמורות אמריקה, בה נחשף לקסמי תצורות הקרח וצבעיו ונערוך סיור מודרך הכולל הליכה בנעלי דוקרנים על הקרחון. העברה ללודג' בקרחון קניקוט.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 6: קרחון קניקוט – DENALI HIGHWAY - דנאלי

הבוקר נעזוב את קניקוט בטיסה חזרה אל צ'יטיניה. בהגעה נצא צפונה לעיירה פקסון, שם נעלה על "DENALI HIGHWAY" – דרך אשר פתוחה לנסיעה רק בחודשי הקיץ כאשר השלג נמס. הדרך עוברת בנופים יפהפיים ובתוליים אשר יד האדם לא נגעה בהם. במהלך הנסיעה נוכל לראות את פסגות ההרים והקרחונים של הרכס השייך למרכז אלסקה. נרד בנסיעה לעמק מקלארן בנופיו עוצרי הנשימה של קרחון מקלארן, נחצה את נהר הנננה ומשם ישירות לפארק הלאומי דנאלי. הגעה בשעות הערב המאוחרות והעברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 7: הפארק הלאומי דנאלי –אנקורג'

הבוקר נשים פעמינו אל הפארק הלאומי דנאלי הממוקם על מדרונותיו הצפוניים והדרומיים של רכס אלסקה, הנמצא במרחק של כ-382 ק"מ מאנקורג'. זהו הפארק הלאומי הסוב-ארקטי החשוב ביותר באלסקה, ששטחו 24 מיליון דונם, ומהווה בית גידול למגוון יונקים אלסקיים, ביניהם אוכלוסייה בריאה של דובי גריזלי ודובים שחורים. נהנה מן הנופים בדרך החוצה, נחלים שוצפים וגבעות מכוסות בשפע פרחי בר הפורחים ברקע פסגת הר מקינלי. נערוך סיור tundra wilderness tour בפארק הלאומי באוטובוס מיוחד של השמורה ואם יתמזל מזלנו נראה את דובי הגריזלי, זאבים, איילי המוס וחיות בר נוספות. נצפה בנופי הגריגה ובבעלי חיים המאכלסים את השמורה. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה דרומה ללינה באנקורג'.

יום 8: ואסילה – אנקורג' - ונקובר

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיור העיר באנקורג' אשר התחלנו ביום 2 בטיול. אחר הצהריים העברה לשדה התעופה של אנקורג' ומשם נטוס אל ונקובר. עם הגעתנו (בסביבות השעה 20:30 בערב כאשר ישנו עדיין אור יום מלא !) באם יתאפשר הזמן סיור פנורמי ראשוני להכיר את העיר הנפלאה והמופלאה הזו והעברה אל המלון ללינה.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 9: ונקובר

יום סיור מלא בעיר וסביבתה בו נראה את שכונות העיר, קיסטילנו ואוניברסיטת קולומביה הבריטית. נטייל בצ'יינה טאון - רובע ססגוני ביותר עם רחובות צרים והומים, שופע שווקים, חנויות לממכר מזכרות וכמובן מסעדות סיניות. הבתים בנויים בסגנון אסייתי טיפוסי, כל שלטי הרחוב כתובים בסינית וביקור במקום הוא חוויה תרבותית מעניינת. נמשיך אל גסטאון, השכונה העתיקה ביותר בונקובר והמרכז ההיסטורי של העיר עם מבנים משוחזרים רבים מהתקופה הויקטוריאנית, בתי חרושת ומחסנים שהפכו למסעדות, בארים, חנויות לממכר מזכרות ומועדונים. נטייל רגלית ברחוב "ווטר" מרוצף הלבנים ומעוטר בפנסי הרחוב בסגנון עתיק. בקצה המערבי של הרחוב נמצא שעון הקיטור המפורסם שצופר הקיטור שלו פוצח בשריקות וצפצופים כל 15 דקות. נטייל במרחביו הירוקים של פארק סטנלי, אחד מן הפארקים העירוניים הגדולים בעולם ונראה את עמודי הטוטם. נמשיך ונבקר באי גרנוויל, בין השווקים, חנויות האמנים והבוטיקים נחצה את גשר האריות, אשר נבנה בשנת 1938 ומקשר בין החוף הצפוני לסטנלי פארק, אל החוף הצפוני של ונקובר. נבקר את בגשר התלוי מעל קניון קפילאנו, הגשר התלוי הגדול בקנדה. נמשיך ונעלה בגונדולה (רכבל) לפסגת הר גראוס אשר נמצאת בגובה 1,200 לערך מטר מעל פני הים. מהפסגה נהנה מן הנופים עוצרי הנשימה של העיר ונקובר והאוקיאנוס הפסיפי. נשוב חזרה אל מרכז העיר והפעם בשייט בSEABUS (נחצה את המיצרים) שלפנינו נפרש נופה הנפלא של העיר. חזרה למלון ללינה.

יום 10: ונקובר – האי ונקובר - ויקטוריה

הבוקר נצא ליום סיור טיול ייחודי בטבע אל האי ונקובר. נעלה למעבורת לשייט של כשעה ומחצה לערך אל האי ונקובר. אם יתמזל מזלנו נחזה בעולם החי הימי, כלבי ים ואפילו ליוייתנים. נגיע לנמל ננאימו ומשם  נצא לביקור בפארק מקמילן שם נראה יער עתיק עם עצים בני יותר מ-800 שנה ועצי ענק אשר היקפם עולה על 9 מטרים. נמשיך בנסיעה דרומה לאורך החוף המזרחי של האי ומשם לצ'מניאוס אשר מפורסמת בציורי הקיר הרבים הקיימים בה. נשים פעמינו אל ויקטוריה, העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 11: ויקטוריה (שימו לב שאנו מקדישים לויקטוריה יום סיור מלא מהבוקר ועד שעות אחר הצהריים המאוחרות. כמו כן אנו שוהים בויקטוריה 2 לילות)

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מלא בויקטוריה, בירת פרובינציית קולומביה הבריטית הבנויה בסגנון אירופאי, בה נערוך סיור פנורמי דרך האתרים המרכזיים: פארק בייקון היל, כיכר בסטיון, מרין דרייב, הנמל הפנימי, מלון אמפרס ההיסטורי ועוד. אחה"צ נבקר במוזיאון רויאל קולומביה הבריטי. במוזיאון קיימות תערוכות מתחלפות בנושאי אומנות והיסטוריה. נבקר ונסייר בגני בוצ'ארד המפורסמים. העברה למלון בויקטוריה ללינה.

יום 12: ויקטוריה - ונקובר – קמלופס

נצא היום בחזרה במעבורת אל היבשת הגדולה ומשם בנסיעה באוטובוס דרך האזורים החקלאיים הפוריים של עמק פרייזר. נעלה על רכבל "שער הגיהנום", רכבל היורד מפסגת ההר אל נהר הפרייזר. הרכבל ממוקם במרכז קניון פרייזר עצמו ויורד כ- 35 מטר ממש אל תוך הערוץ, בסמוך למימי הנהר הגועשים. נמשיך בנסיעה פנימה לתוך אזור תומפסון - אוקנגן המדברי. נתרשם מהנוף האופייני לאזור, בו שולטות גבעות, בניגוד לאזור הרי החוף הפורה. המשך לקמלופס ללינה.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 13: קמלופס – ג'ספר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה דרך פארק וולס גריי. בדרך יפרשו בפנינו נופים מרהיבים, הרים  עטורי  שלג, מפלי מים, יערות עד ובעלי חיים. נעצור לצפות במפל ספאהטס. במידה ויתמזל מזלנו, נוכל לראות צבאים, מיני סוגי ציפורים ואפילו דובים שחורים אשר חיים בפארק. נמשיך ונחצה את מעבר ילוהד העובר בשולי הר רובסון המתנשא לגובה של 3900 מטרים והוא הפסגה הגבוהה ביותר בהרי הרוקי הקנדיים. לינה בג'אספר.

יום 14: פארק ג'אספר

יום סיור בפארק הגדול ביותר בהרי הרוקי הקנדיים בו יש את ריכוז היונקים הגדול ביותר ברחבי קנדה, הלוא הוא,  הפארק הלאומי ג'ספר: גדול יותר, פראי יותר ובעל נופים ואזורים שרגל אדם לא דרכה בהם. נטייל לאורך עמק נהר מלין אל אגם מלין וקניון מלין היפה ונעצור לצפות בקו המים המשתנה תדיר של אגם מדיסין. אחר הצהרים המאוחרים נשוב אל ג'ספר ללינה במלון.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 15: ג'ספר – באנף/ קנמור

היום ניסע לאורך כביש הקרחונים אייספילד פארקווי, הנחשב לאחת הדרכים היפות בעולם. בדרך נעבור על פני כמה מן ההרים הגבוהים ביותר בקנדה, וכמה מן הקרחונים המרהיבים שלה. נעצור במפלי את'בסקה וסאנוופטה לפני הגעתנו אל קרחון את'בסקה לסיור ברכב שלג מיוחד על הקרחון שהוא חלק משדה הקרח קולומביה המורכב מ – 8 קרחוני ענק בשטח כולל של 325 קמ"ר ובעובי של עד 300 מטר! אנו אף נדרוך ונלך בקצרה על הקרחון, חוויה בלתי נשכחת. נחלוף על פני אגמים שצבע מימיהם טורקיז ועד כחול עמוק, כדוגמת אגם בואו ואגם פייטו. המשך נסיעה ללינה באזור בבאנף או קנמור.

יום 16: פארק באנף – פארק יוהו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפארק הלאומי באנף אשר הינו השמורה המוכרזת הראשונה של קנדה, והעיירה שהעניקה את שמה לפארק היא כיום אתר הנופש מספר אחת של קנדה. הבוקר נצא לעמק עשר הפסגות ואגם מורין. נראה את מפלי נהר בואו ונמשיך ללייק לואיז המפורסם ונעלה ברכבל להר ונהנה מן הנוף המדהים הנגלה לעין בתצפית מעבר לאגם אל קרחון ויקטוריה. נמשיך לביקור בפארק יוהו ונראה את מנהרות רכבת ספירלה, הגשר הטבעי של אבן לאורך נהר בעיטות הסוסים וכמו-כן את אגם אמרלד היפהפה. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לאלסקה

יום 17: באנף/ קנמור - קלגרי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור ונטייל בקניון ג'ונסטון שבתחתיתו נחל גועש המתחתר בסלע הגיר. נמשיך בנסיעה אל קלגרי ובדרכנו נחלוף בקרבת הפארק האולימפי אשר אירח את אירועי אולימפיאדת החורף. נערוך סיור פנורמי בעיר ונבקר במגדל קלגרי. לינה בקלגרי.

ימים 18-19: קלגרי – תל אביב

הבוקר נפרד מקלגרי ומקנדה כולה ונסע אל שדה התעופה בקלגרי לטיסה חזרה אל תל-אביב דרך טורונטו. הגעה לתל אביב ביום 19 בשעות הבוקר.

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. . 

למידע נוסף על טיול מאורגן לארה"ב

בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור, תוך מתן תחליף ראוי וזאת אף לאחר היציאה מהארץ ובמיוחד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.

היות והזמנות הטיסות הפנימיות בארה"ב מתבצעות על בסיס הרשמת אמת (על פי שמות), ישנה אפשרות שנאלץ לפצל את הקבוצה בין שתי טיסות. פגסוס תעשה כל שביכולתה על מנת שלא לפצל את הקבוצה, ובמידה וכן, לשמור על הפרש זמן מינימלי בין שתי הטיסות המפוצלות.

חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. פגסוס תהא פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

בתקופת הקיץ כמות התיירים בקנדה גבוהה מאוד ובתי המלון בתפוסה מלאה לגמרי. במרבית בתי המלון אין מזגן בחדרים עקב האקלים הקר השורר במקום כמעט כל ימות השנה. 

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form