מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון שכולו ארוחות ערב (SPS)
משך הטיול:
8 ימי טיול , 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל תוכנית מלאה מידי יום חצי פנסיון שכולו ארוחות ערב ועוד ארוחת ערב נוספת ביום האחרון.

טיול מאורגן לבולגריה  - הקדמה

דומה שבולגריה המקסימה נחבאת אל הכלים וחוצה בצילן של ענקיות התיירות הבלקניות יוון, תורכיה ורומניה, אולם בפועל בולגריה היא מלכת הבלקן הבלתי מעורערת. המדינה האירופית היחידה שבה ניצלה כולה, וממנה עלתה לארץ אחת הקהילות היהודיות הרב גוניות והמפוארות ביותר,

תודות לעם הבולגרי אציל הנפש. נתוודע אל העיר הבירה סופיה המחזיקה בתואר 'הבירה הגבוהה ביותר באירופה', החוסה בצילו של רכס הויטושה הירוק. עיר שפניה אל העתיד אך מראות עברה עדיין ניבטות מכל פינה. בולגריה היא מדינה של טבע פראי ובלתי ממוסחר ומהווה בית למעוטים אתנים רבים ומגוונים. טיולנו במערבה של המדינה יוביל אותנו בין רכסי הרים עטורים בשלגי עד, דרך נחלים שוצפים של מים זכים והמון ירוק שרואים רק באגדות. מטעמי המטבח הבולגרי שאין שני להם ילוו אותנו לכל אורך הדרך וייקחו את חווית הטיול לשיאים מענגים של ניחוחות וטעמים. נמצאת בדרום מזרח אירופה מציע לנו נופים עשירים ומלאים בהפתעות - כפרים ציוריים וכנסיות מרשימות, שרידים של ממלכות מן ההיסטוריה כמו גם סיפורים מרגשים עד כדי חיוכים הטבולים בדמעות אודות הקהילה היהודית בבולגריה. המוסיקה והטעמים מחבל עולם זה ילוו, יעטפו ויענגו את המטייל בבולגריה לאורך כל השהייה במקום.

טיול מאורגן לבולגריה חושף אזור רבגוני ומסקרן - אזור שאינו מוכר דיו אך מפתיע ובטיול של פגסוס החלום הופך למציאות.חברת 'פגסוס' מזמינה אתכם למסע מרתק בפנינת הבלקן האמיתיות הנמצאות ממש מעבר לפינה, טיול מאורגן לבולגריה עם פגסוס הינו מסע של צבעים וריחות, מוזיקה וקצב, נופים וארכיטקטורה לצד היסטוריה מרתקת שעדיין נכתבת ברגעים אילו ממש..."

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • וליקו טרנובו: סיור בעיר, מבצר צארבץ 
 • פלבן: ביקור במוזיאון פנורמה של פלבן 1877
 • גאברובו: ביקור במוזיאון האדריכלי-אתנוגרפי "אטאר"
 • שיפקה: מעבר ההרים, ביקור בכנסייה הרוסית
 • פלובדיב: סיור בעיר העתיקה, בית הכנסת "ציון", ביקור במוזיאון האתנוגרפי, טעימות יין ביקב, מופע פולקלור בלקני-בולגרי ביקור במנזר בצ'קובו טיול באזור הרי רודופי, ביקור בכפר שירוקה לאקה
 • ביקור במנזר בצ'קובו 
 • טיול באזור הרי רודופי, ביקור בכפר שירוקה לאקה
 • דווין: ביקור במוזיאון הסוציאליזם
 • הרי הפירין: אגם דוספאט 
 • בנסקו: סיור עיר, ביקור בכנסיית "השילוש הקדוש", אנדרטת הנזיר פאיסיי חילנדרסקי 
 • סופיה: סיור בעיר דרך: בית הכנסת (במידה ופתוח), קתדרלת אלכסנדר נייבסקי, פסל "צאר אוסבובודיטל", כנסיית רוטונדה של ג'ורג' הקדוש, הר ויטושה

אנו ממליצים מאד שתבדקו היטב אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – ואולי יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר– זכרו זאת !

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – סופיה – מנזר רילה - בנסקו

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה ישירה לסופיה. לאחר הנחיתה נחל את טיולינו וניסע בנוף מיוער לביקור במנזר רילה – מרכז הרוחני והתרבותי של העם הבולגרי יותר מ-1000 שנה. בתום הסיור נמשיך את הנסיעה דרומה לעיירה בנסקו. בנסקו היא עיירת הסקי המתקדמת ביותר באיזור הבלקן - תוססת מאוד בגולשים בחורף ובקיץ היא מרכז יציאה לטיולים בנופים הקסומים של רכס הרי פירין. במידה ונספיק נקיים סיור התמצאות קצר בעיירה ונגיע למלון לארוחת ערב ולינה. 

טיול מאורגן לבולגריה

יום 2: בנסקו – דוספאט – שירוקה לאקה - דווין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי בעיר בנסקו במהלכו נבקר בכנסיית "השילוש הקדוש", באנדרטה של הנזיר פאיסיי חילנדרסקי וברובע העתיק.  לאחר הסיור נצא דרום מזרחה לסיור באיזורים האוטנתיים של בולגריה. נבקר בכפרים גוז'ה דלצב ודולן. נראה את האגם הגדול בדרום בולגריה – דוספאט.  ניסע לסיור רגלי בכפר הציורי שירוקה לאקה. נצא מהכפר  ל"טרק" קצר ונגיע לנוף עוצר נשימה מעל העמק של סמוליאן ובתנאי ראות טובה נראה אפילו את הרכסים של יוון. לקראת ערב נגיע למלון ספא בדווין לארוחת ערב ולינה. 

טיול מאורגן לבולגריה

יום 3: דווין וסביבותיה – טיול ברכבי שטח (ג'יפים) בהרים

לאחר ארוחת הבוקר ניסע באוטובוס עד מקום המפגש עם נהגי ג'יפים שייקחו אותנו לטיול ברכבי שטח (ג'יפים) של כ- 2  שעות בהרי רודופי. בסיור נראה שרידים של דרך רומית עתיקה ונגיע לפסגת אורלובו אוקו (עין הנשר) ממנה נשקפת פנורמה עוצרת נשימה. עם הג'יפים נגיע לביקור במערת הנטיפים יאגודינה לאחר הביקור במערה חזרה למלון לארוחת ערב ולינה במלון. 

יום 4: דווין – אגם סכר ואצ'ה – אוסטינה - פשטרה - פלובדיב

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את דווין וניסע צפונה דרך ההרים לפלובדיב היפה. בדרך נראה את אגם סכר ואצ'ה. הסכר, שהינו הגבוה בבולגריה, יצר אגם מאוד עשיר כשההרים המיוערים מסביבו יוצרים תפאורה מושלמת. עוד נראה באגם תופעה ייחודית של בתים צפים שהקימו תושבי אזור צ'ילנגירה. לאחר מכן נמשיך לחווית יין - נבקר בכפר טיפוסי בולגרי – אוסטינה למרגלות הרי הרודופי נבקר ביקב "אוסטינה" נלמד על דרך הפקת המשקה ונתכבד  בטעימות יין. משם נמשיך לעיירת ההרים הקטנה פשטרה ובה נבקר במוזיאון "הסוציאליזם". במבנה ששימש בעבר את התאטרון המקומי נראה בעיקר רכבים וגם חפצים כמו טלווזיות ישנות, מכשירי טלפון, צעצועים ועוד שאפיינו את התקופה הסובייטית בבולגריה ויעלו נוסטלגיה למי שחי באותה התקופה. לאחר מכן נמשיך לפלובדיב לארוחת ערב ולינה. 

טיול מאורגן לבולגריה

יום 5: פלובדיב וסביבותיה   

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה והציורית של פלובדיב – עירו של פיליפוס - אביו של אלכסנדר מוקדון. נתרשם מן האדריכלות המיוחדת, נבקר במוזיאון האתנוגרפי ובו תערוכה עשירה המציגה את התרבות המסורתית של תראקיה, הרי רודופי וסרדנוגוריה בתקופת הרנסנס. נמשיך ונסייר בעיר, נתרשם מהשרידים שנשארו מתקופות שונות, ומהאתרים הארכיאולוגיים ונבין למה היסטוריונים רבים חושבים שזאת העיר הכי עתיקה באירופה. נסייר באיזור היהודי בפלובדיב, בית הכנסת ציון, השוק ונסייר בבית ספר "מכבי" נשמע על הצלת יהודי בולגריה בשואה. משם ניסע לטיול נחמד בהרים ונבקר באחד המנזרים החשובים של בולגריה – מנזר בצ'קובו שם קבורים ראשי הכנסייה הנוצרית שעזרו להצלת יהודי בולגריה במלחמת עולם השנייה. חזרה לפלובדיב ולמלון לאחר התרעננות במלון נצא
● לארוחת ערב ומופע פולקלור בלקני – בולגרי במסעדת "MEGDANA". חזרה למלון ללינה.

יום 6: פלובדיב – שיפקה – גאברובו - וליקו טרנובו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון וליקו טרנובו. נחצה בדרך ציורית חלק מעמק הורדים המפורסם. נבקר במזקקת ורדים ישנה בה זיקקו ורדים לפני כ- 340 שנה. נחצה את הרי הבלקן דרך מעבר הרים שיפקה שנחשב לאחד המקומות החשובים בהיסטוריה של בולגריה. בשיפקה נבקר בכנסייה הרוסית היפה בבולגריה. בדרך נבקר במוזיאון האדריכלי-אתנוגרפי "אטאר" הנמצא בפאתי העיר גאברובו. זהו המוזיאון הפתוח הגדול בדרום-מזרח אירופה, שמטרתו להציג את אורח החיים והאדריכלות של גאברובו והאזור במהלך המאות ה-18 וה-19. לאחר מכן ניסע לוליקו טרנובו, הבירה הקדומה של בולגריה. שם נראה את מבצר צארבץ – המבצר של המלכים הבולגרים בתקופת האימפריההבולגרית השנייה בימי הביניים. לאחר הסיור נמשיך לארוחת ערב ולינה באזור. 

טיול מאורגן לבולגריה טיול מאורגן לבולגריה

יום 7: וליקו טרנובו - פלבן – סופיה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר פלבן ונבקר בפנוראמה של פלבן 1877 - אנדרטה יחידה במינה שנבנתה ב1977 לרגל 100 שנה משחרור פלבן משלטון עות'מאני. האנדרטה ממוקמת על שדה הקרב עצמו וכוללת ציור פנורמי ענקי בגודל 115 על 15 מטרים, המתאר את הקרב החשוב לבולגרים. בדרך לסופיה נבקר במערת פרוהודנה, אחת המערות המפורסמות בבולגריה, נקודת ציון טבעית שבה צולמו סרטים בולגריים, צרפתיים ואמריקאים רבים. נגיע לסופיה לארוחת ערב ולינה. 

טיול מאורגן לבולגריה

יום 8: סופיה - תל אביב

לאחר לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את יום האחרון של הטיול בסיור רגלי במרכז העיר סופיה - נראה את הרוטונדה, ארמונו של צאר בוריס השלישי, הכנסייה הרוסית, הפרלמנט, הקתדרלה אלכסנדר נבסקי - הגדולה ביותר בבלקן, לוחות הנצחה בהערכה להצלתם של יהודים בולגרים במלחמת העולם השנייה בהמשך טיול אחר הצהריים לרגלי הר ויטושה. באם הזמן יאפשר, נוכל ליהנות מזמן לקניות. לאחר מכן העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. 

 *ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.

**חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form