מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון שכולו ארוחות ערב (SPS)
משך הטיול:
8 ימי טיול מלאים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל תוכנית מלאה מידי יום חצי פנסיון שכולו ארוחות ערב ועוד ארוחת ערב נוספת ביום האחרון ופיקניק צהרים ביום 5.

חזרה

טיול מאורגן לבולגריה  - הקדמה

דומה שבולגריה המקסימה נחבאת אל הכלים וחוצה בצילן של ענקיות התיירות הבלקניות יוון, תורכיה ורומניה, אולם בפועל בולגריה היא מלכת הבלקן הבלתי מעורערת. המדינה האירופית היחידה שבה ניצלה כולה, וממנה עלתה לארץ אחת הקהילות היהודיות הרב גוניות והמפוארות ביותר,

תודות לעם הבולגרי אציל הנפש. נתוודע אל העיר הבירה סופיה המחזיקה בתואר 'הבירה הגבוהה ביותר באירופה', החוסה בצילו של רכס הויטושה הירוק. עיר שפניה אל העתיד אך מראות עברה עדיין ניבטות מכל פינה. בולגריה היא מדינה של טבע פראי ובלתי ממוסחר ומהווה בית למעוטים אתנים רבים ומגוונים. טיולנו במערבה של המדינה יוביל אותנו בין רכסי הרים עטורים בשלגי עד, דרך נחלים שוצפים של מים זכים והמון ירוק שרואים רק באגדות. מטעמי המטבח הבולגרי שאין שני להם ילוו אותנו לכל אורך הדרך וייקחו את חווית הטיול לשיאים מענגים של ניחוחות וטעמים. נמצאת בדרום מזרח אירופה מציע לנו נופים עשירים ומלאים בהפתעות - כפרים ציוריים וכנסיות מרשימות, שרידים של ממלכות מן ההיסטוריה כמו גם סיפורים מרגשים עד כדי חיוכים הטבולים בדמעות אודות הקהילה היהודית בבולגריה. המוסיקה והטעמים מחבל עולם זה ילוו, יעטפו ויענגו את המטייל בבולגריה לאורך כל השהייה במקום.

טיול מאורגן לבולגריה חושף אזור רבגוני ומסקרן - אזור שאינו מוכר דיו אך מפתיע ובטיול של פגסוס החלום הופך למציאות.חברת 'פגסוס' מזמינה אתכם למסע מרתק בפנינת הבלקן האמיתיות הנמצאות ממש מעבר לפינה, טיול מאורגן לבולגריה עם פגסוס הינו מסע של צבעים וריחות, מוזיקה וקצב, נופים וארכיטקטורה לצד היסטוריה מרתקת שעדיין נכתבת ברגעים אילו ממש.."

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • וליקו טרנובו: סיור בעיר, ביקור במבצר צארבץ 
 • פלבן: ביקור במוזיאון פנורמה של פלבן 1877
 • גאברובו: ביקור במוזיאון האדריכלי-אתנוגרפי "אטאר"
 • שיפקה: מעבר ההרים, ביקור בכנסייה הרוסית
 • פלובדיב: סיור בעיר העתיקה, ביקור בבית כנסת "ציון" (במידה ופתוח), ביקור במוזיאון האתנוגרפי, טעימות יין ביקב, מופע פולקלור בלקני-בולגרי ביקור במנזר בצ'קובו טיול באזור הרי רודופי, ביקור בכפר שירוקה לאקה
 • דווין: טיול ברכבי שטח (ג'יפים) בהרי רודופי, ביקור במערת הנטיפים יאגודינה, פיקניק צהריים בסגנון בולגרי, בילוי בספא ומסאז' 
 • הרי הפירין: אגם דוספאט
 • בנסקו: סיור עיר, ביקור בכנסיית "השילוש הקדוש", אנדרטת הנזיר פאיסיי חילנדרסקי 
 • סופיה: סיור בעיר דרך: בית הכנסת (במידה ופתוח), קתדרלת אלכסנדר נייבסקי, פסל "צאר אוסבובודיטל", כנסיית רוטונדה של ג'ורג' הקדוש.

אנו ממליצים מאד שתבדקו היטב אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – ואולי יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר– זכרו זאת !!!!!!!!!!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – סופיה- פלבן-לובץ- וליקו טרנובו

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה ישירה לסופיה. לאחר הנחיתה נצא ישירות לכיוון וליקו טרנובו – הבירה הקדומה של בולגריה. בדרך נעבור נופים מרהיבים של הרי הבלקן. נגיע לעיר פלבן ונבקר בפנוראמה של פלבן 1877 - אנדרטה יחידה במינה שנבנתה ב1977 לרגל 100 שנה משחרור פלבן משלטון עות'מאני. האנדרטה ממוקמת על שדה הקרב עצמו וכוללת ציור פנורמי ענקי בגודל 115 על 15 מטרים, המתאר את הקרב החשוב לבולגרים. לקראת הערב נגיע לוליקו טרנובו כאשר בדרך נעבור בעיירה קטנה ומקסימה בשם לובץ' ונראה את הגשר המקורה על הנהר אוסם. התארגנות במלון בוליקו טרנובו או באזור, ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לבולגריה

יום 2: וליקו טרנובו – גאבורבו – שיפקה – פלובדיב

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בוליקו טרנובו ונבקר במבצר צארבץ – המבצר של המלכים הבולגרים בתקופת האימפריה הבולגרית השנייה בימי הביניים. בתום הסיור בעיר נעזוב את האזור וניסע דרומה לכיוון פלובדיב – העיר השנייה בגודלה בבולגריה. בדרך נבקר במוזיאון האדריכלי-אתנוגרפי "אטאר" הנמצא בפאתי העיר גאברובו. זהו המוזיאון הפתוח הגדול בדרום-מזרח אירופה, שמטרתו להציג את אורח החיים והאדריכלות של גאברובו והאזור במהלך המאות ה-18 וה-19. נחצה את הרי הבלקן דרך מעבר הרים שיפקה שנחשב לאחד המקומות החשובים בהיסטוריה של בולגריה. בשיפקה נבקר בכנסייה הרוסית היפה בבולגריה, נמשיך בדרך הציורית ונחצה חלק מעמק הורדים המפורסם בעולם. בערב נגיע לפלובדיב, לארוחת ערב ולינה באזור.

טיול מאורגן לבולגריה

יום 3: פלובדיב וסביבותיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי בעיר העתיקה והציורית של פלובדיב – עירו של פיליפוס - אביו של אלכסנדר מוקדון. נתרשם מן האדריכלות המיוחדת, נבקר במוזיאון האתנוגרפי ובו תערוכה עשירה המציגה את התרבות המסורתית של תראקיה, הרי רודופי וסרדנוגוריה בתקופת הרנסנס. נמשיך ונסייר בעיר, נתרשם מהשרידים שנשארו מתקופות שונות, ומהאתרים הארכיאולוגיים ונבין למה היסטוריונים רבים חושבים שזאת העיר הכי עתיקה באירופה. בתום הסיור נבקר בבית הכנסת ציון (במידה ופתוח) ונשמע על הצלת יהודי בולגריה בשואה. נבקר בכפר טיפוסי בולגרי – ברסטוביצה המפורסם ביקבי היין שלו. נבקר ביקב יין נלמד על דרך הפקת המשקה ונתכבד  בטעימות יין. לאחר התרעננות במלון נצא לארוחת ערב ומופע פולקלור בלקני – בולגרי במסעדת "MEGDANA". חזרה למלון ללינה.

יום 4: פלובדיב – בצ'קובו – פמפורובו – שירוקה לאקה – דווין

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את פלובדיב ונחזור לטבע ולנופים היפים של ההרים. נבקר באחד המנזרים החשובים של בולגריה – מנזר בצ'קובו שם קבורים ראשי הכנסייה הנוצרית שעזרו להצלת יהודי בולגריה במלחמת עולם השנייה. בתום הביקור בדרך מרהיבה נעלה לגובה מעל 1600 מ' לאתר הסקי פמפורובו הנמצא בלב הרי הרודופי. נמשיך לסיור רגלי בכפר הציורי שירוקה לאקה. נצא מהכפר ל"טרק" קצר ונגיע לנוף עוצר נשימה מעל העמק של סמוליאן ובתנאי ראות טובה נראה אפילו את הרכסים של יוון. בסוף היום נגיע לדווין למלון ספא בו יקבל כל נוסע מסאז' של כ- 15 דקות. ארוחת ערב ולינה במלון.

טיול מאורגן לבולגריה

יום 5: דווין וסביבותיה - טיול ברכבי שטח (ג'יפים) בהרים

לאחר ארוחת הבוקר נסע באוטובוס עד מקום המפגש עם נהגי ג'יפים שיקחו אותנו לטיול ג'יפים של כ- 2 שעות בהרי רודופי. בסיור נראה שרידים של דרך רומית עתיקה ונגיע לפסגת אורלובו אוקו (עין הנשר) ממנה נשקפת פנורמה עוצרת נשימה. עם הג'יפים נגיע לביקור במערת הנטיפים יאגודינה אך לפני הביקור בתוכה נראה ונלמד כיצד מכינים מאכל טיפוסי בולגרי – "בניצה", ונשתתף בהכנתו. לאחר הביקור במערה נאכל את ה"בניצה" שהכנו בפיקניק של ארוחת צהריים בולגרית טיפוסית עם בניצה ויוגורט כבשים ביתי ליד הנחל בוינובקה. אחר הצהרים חזרה למלון ומסאז' למטיילים שלא הספיקו לעשות יום קודם. ארוחת ערב ולינה במלון.

יום 6: דווין – דוספאט – בנסקו

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את הרי הרודופי וניסע אל הרי הפירין ואתר הסקי הכי מודרני בבלקן – בנסקו. בדרך באם יתאפשר נעבור בכפרים קטנים ויפים. נראה את האגם הגדול בדרום בולגריה – דוספאט. לקראת ערב נגיע לבנסקו. הגעה והתארגנות במלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לבולגריה טיול מאורגן לבולגריה

יום 7: בנסקו – מנזר רילה – סופיה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי בעיר בנסקו במהלכו נבקר בכנסיית "השילוש הקדוש", באנדרטה של הנזיר פאיסיי חילנדרסקי וברובע העתיק. לאחר מכן, ניסע בנוף מיוער לביקור במנזר רילה – מרכז הרוחני והתרבותי של העם הבולגרי יותר מ-1000 שנה. בתום הסיור ניסע לסופיה – בירת בולגריה. הגעה והתארגנות במלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לבולגריה

יום 8: סופיה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את יום האחרון של הטיול *בסיור רגלי במרכז העיר סופיה - ביקור בבית הכנסת בסופיה (במידה ופתוח). בתום הביקור נמשיך ונראה את הרוטונדה, ארמון המלך, לשכת הנשיא, בית הפרלמנט, הקתדרלה הגדולה בבלקו "אלכסנדר נייבסקי" והאנדרטה לזכר האנשים שהצילו את הקהילה היהודית בתקופת השואה. באם הזמן יאפשר, נוכל ליהנות מזמן לקניות אחרונות למזכרות הביתה. נאכל ארוחת ערב מסכמת לטיול. לאחר טיול מופלא העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.
* את חלקו הראשון של הטיול נבצע ביום האחרון באופן רגלי מהמלון ללא שימוש באוטובוס.

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול.  
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form