מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול. (BYN)
משך הטיול:
14 ימים 11 לילות

בורמה - למרבית הישראלים מדובר על זיכרונות של דרך ממלחמת העצמאות. לאחרים זה המקום בו פעל אורד וינגייט במלחמת העולם הII. יש כאלה הרואים בה יעד טיול שטרם נשטף על ידי המוני תיירים המחפשים קניות ובילויים. טבע בתולי וראשוני במקומות שההשפעות המערביות טרם הגיעו אליהם - מקומיים מסבירי פנים ונחמדים הופכים את הטיול במדינה זאת לחוויה שונה ומיוחדת. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול.

טיול מאורגן לבורמה מינאמר - הקדמה

בורמה - למרבית הישראלים מדובר על זיכרונות של דרך ממלחמת העצמאות. לאחרים זה המקום בו פעל אורד וינגייט במלחמת העולם הII. יש כאלה הרואים בה יעד טיול שטרם נשטף על ידי המוני תיירים המחפשים קניות ובילויים.

מיאנמר מוכרת לרבים בשם "בורמה", מדינה ענייה שמרבית המטיילים פוסחים עליה בטיול הקלאסי במזרח. בעבר הייתה זאת ממלכה מפוארת, אולם לאחר הקולוניאליזם האנגלי, מריבות מקומיות בדרך לעצמאות, שנות שלטון צבאי וסוציאליזם מעוות רוששו את הארץ ותושביה. על אף שידועה לכל בכינוייה "ארץ הזהב" נותרה אחת המדינות הפחות מתויירות בדרום מזרח אסיה. מיאנמר היא לא רק פגודות! אלא גם נופים של מקדשים מצופים זהב, הרים ואגמים. הביקור במיאנמר מאפשר הצצה לתרבות שונה. שנים רבות של בידוד הפכו את מיאנמר למקום שנשאר הרחק מאחור

והפיתוח המודרני לא הגיע אליו. טבע בתולי וראשוני במקומות שההשפעות המערביות טרם הגיעו אליהם - מקומיים מסבירי פנים ונחמדים הופכים את הטיול במדינה זאת לחוויה שונה ומיוחדת.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • יאנגון: בירת מיאנמר הבודהה הנשען בפגודת צ'אקוטאטגי,הסטופה המוזהבת,שוק סקוט, פגודת שוואדגון העתיקה
  • באגן: עיר המקדשים של אסיה: סיור מקיף במקשי באגן, מפעל מקומי ליצור לאקה, סיור שקיעה בעגלות הרתומות לסוסים
  • הר פופה: האולימפוס הבורמזי, ביקור בחוות גידול דקלים
  • מנדאליי: הבירות העתיקות של בורמה מנזר מהאגאנדאיון, גשר הטיק הארוך בעולם, פאגודת מאהמוני, ארמון הזהב שייט על נהל האירוואדי
  • אגם אינלה:סיור מקיף באתרים הייחודים לאגם. ארץ השאן, מערת פינדאיה.

מסלול הטיול לפי ימים

ימים 1-2: תל אביב - בנגקוק- יאנגון

נפגש בשדה התעופה ונצא לטיסה ליאנגון דרך בנגקוק. הגעה ליאנגון בשעות הערב והעברה למלון ללינה.

יום 3: יאנגון 

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל לסייר באתריה המרכזיים של יאנגון. נבקר בפגודת שוואדגון העתיקה- הפגודה נחשבת לאחת מן המרשימות באסיה מתנשאת לגבוה של קרוב ל100 מ' מצופה בעשרות טונות של זהב בולטת בקו הרקיע של העיר. נבקר בשוק סקוט בו ניתן למצוא מזכרות לרוב ברחובות המשמרים את האווירה הקולוניאלית שהותירו הבריטים. נבקר בבודהה הנשען בפגודת צ'אקוטאטגי, ובבית הכנסת המקומי (במידה ופתוח), בו נקדיש פרק לחיי הקהילה היהודית במדינה מרוחקת זאת. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה

טיול מאורגן למינאמר

יום 4: יאנגון רמת שאן -פינדאיה- קאלאו

העברה לשדה התעופה לטיסת פנים אל ההו HEHO, נתחיל את טיולנו במחוז שאן המחוז הגדול במיאנמר, חבל המאוכלס במיעוטים שאינם בורמזים. נצא אל פינדאיה בה נבקר במערת נטיפים המהווה אתר עליה לרגל בזכות אלפי פסלי בודהה שקובצו בה ע"י צליינים מכל רחבי מיאנמר. לאחר סיום הביקור במערה המרשימה נמשיך אל עיירת ההרים קאלאו.  ארוחת ערב ולינה בקאלאו.

טיול מאורגן למינאמר

יום 5: קאלאו- אגם אינלה

נצא לסיור בעיירת ההרים קאלאו השוכנת בקצה המערבי של רמת שאן. קאלאו ידועה באווירה הקולוניאלית שלה המחזירה את המבקרים בה לזמנים אחרים בהם שימשה כמקום נופש לחיילי הצבא הבריטי בתקופה הקולוניאלית HILL STATION. נזכיר את המאגיה הבורמזית שהתפרסמה ב"אמנות ההקשבה לפעימות הלב". נצא להליכה בשדות האורז ונראה את חיי הכפריים. בסיום הסיור נצא מקאלאו דרומה אל אגם אינלה ארוחת ערב ולינה באזור אגם אינלה.

ימים 6-7:  אגם אינלה

היומיים הקרובים יוקדשו לאתרים סביב ובאגם אינלה. בימים אלה נהנה משייט בסירות הייחודיות לאגם. נתרשם ממאות הסטופות באינדאין, אתר המהווה הוכחה למסירותם הדתית של בני השאן, שאת הכנסתם המועטה הקדישו לבניית מבני דת. נחזור אל האגם ונתרשם מבתי הכלונסאות, הכפרים הצפים, התעשיות המקומיות שהתפתחו סביב האגם כדוגמת המשי, בניית סירות וסיגרים. נבקר באתרים המרכזיים באגם אינלה- פגודת פאונגדאו או,  ובגינות הירק הצפות. ארוחת ערב ולינה באזור אגם אינלה.

 טיול מאורגן למינאמר

ימים 8-10: באגן עיר המקדשים

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיורים באזור אגם אינלה, בהתאם לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה אל באגן המכונה עיר המקדשים, הנחשבת לבירת המקדשים של אסיה מאז הוקמה בשנת 849. משך מאות שנים פרחה באגן כבירת בורמה העתיקה, אלפי פגודות ומקדשים נותרו כעדות אילמת לממלכה האדירה שהתקיימה במקום. נבקר באתריה המרכזים כדוגמת פגודת ששויזיגון, מקדש גאבוקאגי, ומקדש אננדה בו 4 פסלי ענק של בודהה, יצירות מופת של ארכיטקטורה. נבקר בבתי המלאכה המסורתיים המשמרים מלאכות עתיקות ובשוק המקומי. ארוחת ערב ולינה בבאגן.

טיול מאורגן למינאמר

יום 11: באגן- הר פופה - מנדאליי

הבוקר נצא בנסיעה אל הר פופה - "האולימפוס הבורמזי". ההר משמש כאתר עליה לרגל למאמינים וכמקדש לפנתיאון האלים המקומי. בדרך נעצור בחוות גידול דקלים ונשמע הסבר לגבי הפקת סוכר משרף הדקלים. בגרם הסיבובי העולה אל הר פופה נראה את הקופים החצופים חיים בשלווה עם עולי הרגל. נעצור בתצפית יפה על הנוף המקומי באזור שהוכרז כפארק לאומי. בסיום הביקור נצא צפונה אל מנדאליי. הנסיעה עוברת באזור הכפרי באגן הניקוז של נהר האירוואדי- נהר המהווה את עורק החיים הראשי בבורמה, סביבו צמחה התרבות הבורמזית ולצידו צמחו הערים שהיו מרכזי התרבות. הכפרים לאורך האירוואדי היוו את אסם התבואה של בורמה. ארוחת ערב ולינה במנדאלי.

טיול מאורגן למינאמר

יום 12: מנדאליי- מינגון

מנדאליי, בירת בורמה טרם כניסת הבריטים והעיר השנייה בגודלה במדינה שעודנה מרכז רוחני חשוב. נבקר באתריה הקסומים של העיר, נצא לאמארפורה, הבירה העתיקה של בורמה. נבקר במנזר מהאגאנדאיון הידוע כבית ספר לנזירים. נבקר בגשר (עץ) הטיק הארוך בעולם ובפגודת מאהמוני-הפגודה הקדושה ביותר במנדאליי, במנזר שוואננאנדאו הידוע כארמון הזהב, שריד לימי הפאר של בורמה כממלכה עצמאית. נפליג אל מינגון בה החלה בניית הפגודה הגדולה בעולם, בניה שלא הסתיימה. נבקר בפעמון מינגון הנחשב לפעמון השלם לגדול בעולם. לקראת ערב נחזור אל מנדאליי, העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן למינאמר

ימים 13-14 מנדאליי - בנגקוק- תל אביב

נמשיך ונטייל במנדאליי ככל שיותיר הזמן. העברה אל שדה התעופה לטיסה אל תל אביב דרך בנגקוק. נחיתה בבוקר יום ה14 בתל אביב (בהתאם ללוח טיסות ).

 
  • ייתכן שינוי בסדר המסלול והביקורים על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. במקרה כזה שומרת פגסוס את האפשרות לשנות את המסלול, כולל אפשרות נסיעה בתחבורה יבשתית (במקום טיסות)- הודעה על האמור לעיל ייתכן שתימסר למטיילים גם ברגע האחרון במהלך הטיול.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form