מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול* (BLA)
משך הטיול:
6 לילות – 7 ימים מלאים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מידיי יום, ללא הוצאות אופציונאליות עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול *(ביום האחרון הטיסה חזרה בשעות הערב)

טיול מאורגן לבלגיה והולנד - הקדמה

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • אמסטרדם: סיור עיר, ביקור ברייקסמוזיאום, ביקור במפעל הייניקן, שייט בתעלות העיר
 • וולנדם: סיור בכפר, ביקור במפעל/חנות גבינות ומפעל/חנות ליצור קבקבי עץ, ביקור וכניסה לתחנת רוח
 • חיטהורן: שייט תעלות
 • ברוז': סיור עיר, שייט בתעלות
 • בריסל: סיור עיר 
 • ווטרלו: מוזיאון וולינגטון
 • דינאן: ביקור בטירה כולל עליה ברכבל
 • רוטרדם: סיור
 • האג: סיור
 • דלפט: סיור
 • ביקור במדורודאם

מטיילים יקרים !! אנו ממליצים לבדוק היטב את הפרטים במסלול של פגסוס אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ותמצאו כי יש חצאי ימים חופשיים –  וכן יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכ/ת החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – בריסל – לוון – בריסל

נפגש בנתב"ג ונטוס לבריסל בירת בלגיה, העיר הגדולה ביותר במדינה זו ומושב משרדי האיחוד האירופאי. נצא בנסיעה קצרה לסיור בעיר לוון, עיר האוניברסיטה העתיקה של בורגונדיה. נמשיך לבריסל לסיור פנורמי בעיר שבו נראה את ארמון המלך, הארמון המלכותי הוא המעון הרשמי של מלך בלגיה (אך אינו משמש כמקום מגורי המשפחה המלכותית) ובו נמצאים  משרדי המלך והמלכה ומשרדים רשמיים נוספים. נראה גם את כיכר "הגרנד פלאס" המיוחדת בתפאורת מבניה, פסל הילד המפורסם - ה"מניקן פיס" והאטומיום, מבנה מולקולרי אשר נבנה לכבוד התערוכה העולמית שהתקיימה בבריסל בשנת 1958. בהמשך העברה למלון באזור בריסל לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן להולנד ובלגיה

יום 2: בריסל - ווטרלו – דינאן - בריסל

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לווטרלו (Waterloo), היא רשות עצמאית ומשמשת כפרבר אמיד של בריסל. ווטרלו ממוקמת כ-20 קילומטרים דרומית לבריסל ולמעשה כרבע מתושבי העיר כלל אינם בלגים. ווטרלו ידועה בעיקר כמקום בו הובס נפוליאון בקרב המכריע נגד הבריטים. האטרקציה העיקרית בעיר הוא מוזיאון וולינגטון (Wellingtonn), המוקדש  לתיאור הניצחון הבריטי. בעיר קיים מצפה המאפשר תצפית נרחבת על שדה הקרב ואתרים חשובים נוספים, המנציחים את המלחמה בין צרפת לאנגליה. נמשיך לסיור בדניאן, עיר קטנה ציורית ושופעת אטרקציות, אחת היפות בבלגיה כולה. אחד מבני העיר המפורסמים הוא אדולף סאקס, אשר המציא את הסקסופון בשנות הארבעים של המאה ה-19. נסייר רגלית בעיר ונעבור בכיכר על שמו .נעלה ברכבל למרומי ההר לביקור בטירה החולשת וצופה על כל האזור כולל העיר הדיננט והנהר אשר חוצה אותה, מראה יפהפה. בסיום הסיור חזרה למלון באזור בריסל לארוחת ערב ולינה.

יום 3: בריסל - גנט – ברוז' – שייט בתעלות ברוז' - בריסל

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לכיוון העיר גנט (Gent), עיר סטודנטיאלית שבה שוכנים כמה מהאוניברסיטאות הידועות בבלגיה אשר מקנים לעיר אווירה צעירה ותוססת. נגיע לכיכר העיר שם שוכן בית העירייה. נלך לאורך רחובותיה הציוריים לכיוון גשר שלושת הקתדרלות ממנה נצפה על הכנסיות המרשימות. נמשיך את הסיור ונראה את טירת הדוכסים, אחד מסמלי העיר. נותיר מעט זמן חופשי לסיור עצמאי בין הסמטאות היפות. בחלקו השני של היום נבקר בעיר היפה בבלגיה ברוז' (Bruges). העיר מכונה "ונציה של הצפון" והיא בנויה על עשרות תעלות מים החוצים אותה ומקנים לעיר נופך רומנטי ושלו. בשנת 2000 הכריזה אונסק"ו על העיר כאתר מורשת לשימור עולמי וזאת בזכות העיר העתיקה אשר השתמרה לאורך השנים ללא פגע. נתחיל את סיורנו בעיר בשוק הדגים הססגוני, נמשיך לכיכר השוק שם נראה את המגדל בעל 47 הפעמונים. נראה את בית העירייה ונמשיך לתצפית על כנסיית "הדם הקדוש" בה שמורים לפי האמונה הנוצרית טיפות מדמו של ישו. נמשיך את טיולנו בין סמטאותיה היפות של העיר, נראה את הארכיטקטורה היפה שנשתמרה מימיי הביניים, נצפה אל כנסיית גבירתנו שבתוכה שוכנת יצירתו של מיכלאנג'לו "המדונה והילד". נערוך שייט בתעלות המים ובתום הסיור חזרה למלון בבריסל לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן להולנד ובלגיהיום 4: בריסל - דלפט - האג – מדורדאם – אזור רוטרדם/אלמרה

לאחר ארוחת הבוקר נחצה את הגבול ונכנס לתוך הולנד. נמשיך בנסיעה להאג, עיר במערב הולנד המהווה את המרכז השלטוני של המדינה ובירת מחוז דרום הולנד. לאחר סיום הסיור נצא לעיירה הציורית דלפט, בכדי לראות את הכיכר המרכזית ונבקר בבית מלאכה לייצור החרסינה המפורסמת. נמשיך ונגיע לביקור במדורודאם ונהנה מבילוי באחד האתרים המיניאטוריים מהמפורסמים בהולנד בו מוצגים בתי התעלות באמסטרדם מגדל הקתדרלה באוכטרכט ועוד אטרקציות רבות. נמשיך לרוטרדם - העיר השנייה בגודלה בהולנד, ובעלת אחד הנמלים הגדולים בעולם. נסייר בעיר בה פרויקטים ארכיטקטוניים רבים בעלי שם עולמי. כל אלה נותנים לעיר מראה ייחודי ומעניין וזיכו אותה בכינוי "עיר של ארכיטקטורה". לקראת ערב נגיע למלוננו באזור רוטרדם או אלמרה שבהולנד לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לבלגיה והולנד

יום 5: אמסטרדם – רייקסמוזיאום – מוזאון היינקן  

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר באמסטרדם, אחת הערים המתוירות באירופה ונספוג את האווירה ההולנדית האופיינית, הרחובות הצרים, תעלות העיר, הרובע היהודי, כיכר דאם השוכנת בלב העיר ובמרכזה ניצב הארמון המלכותי היפיפה ורחוב החלונות האדומים. נבקר ברייקסמוזיאום, המוזיאון הלאומי לאמנות .(Rijksmuseum)  הביקור הוא תחילתו של מסע מרתק בנבכי האמנות ההולנדית אך לא רק בה. המוזיאון הלאומי לאומנות - הוא גן עדן לאמנות בו חובבי האמנות ישוטטו עם פה פעור אך גם מי שאינו מגדיר עצמו כחובב אמנות מושבע ימצא את היצירות אליהן הוא מתחבר ושבהן יהנה לצפות. נמשיך לביקור במוזיאון היינקן, לסיור חווייתי בו נראה איך מכינים את הבירה הידועה ונוכל גם לטעום ממנה. לקראת ערב חזרה למלון לארוחת ערב.

יום 6: כפר הדייגים וולנדם – שייט בתעלות חיטהורן

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכפר הדייגים הציורי וולנדם. בדרך נעצור ונבקר במפעל/חנות גבינות ומפעל/חנות ליצור קבקבי העץ ההולנדיים המפורסמים. בוולנדם נתרשם מצביון בתי העץ האותנטיים הצבועים בירוק ולבן ואם יתמזל מזלנו נראה הולנדיות מקומיות בלבוש הולנדי מסורתי. נכנס לביקור באחת מתחנות הרוח המפורסמות של הולנד.  נמשיך בנסיעה לעבר העיירה חיטהורן, אותה מכנים גם "ונציה הקטנה" נערוך שייט בתעלות מים צרות העוברות בין הבתים וגשרוני העץ. בסיום יום מהנה זה נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן להולנד ובלגיה

יום 7: אמסטרדם - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאמסטרדם ליומנו האחרון בטיול. נשוט על אחת מהתעלות היפהפיות באמסטרדם. השייט מאפשר נקודת מבט יפה ומעניינת על העיר. ככל שהזמן יאפשר נמשיך ונסייר בעיר אשר משרה אווירת חופש על מטיילה. בהתאם לטיסה חזרה לארץ העברה לשדה התעופה של אמסטרדם לטיסה חזרה ארצה. 

   
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form