מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לברזיל צ'ילה וארגנטינה המשלב את הקרחונים ואת שמורת הפאיינה

טיול המשלב את הקרחונים ואת שמורת הפאיינה, טנגו חושני, טבע עוצמתי, וסמבה קצבית (BFR)
משך הטיול:
11/12 לילות – 14/13 ימים

הטיול יתבצע בקבוצות של 22 עד 35 מטיילים טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט בימים בהם טסים). חצי פנסיון (מלבד הערב הראשון עקב הגעה מאוחרת) לאורך כל הטיול מופעי / בילויי ערב ושלל אתרים וכניסות

טיול מאורגן לברזיל בואנוס איירס והקרחונים - הקדמה

דרום אמריקה היא עולם ומלואו. נופי פרא ומדבריות, ג'ונגלים וקרחונים, מפלי מים אדירים ומישורי עשב אין סופיים. בני האדם מיצגים פסיפס אנושי מגוון. שילוב של תרבויות וגזעים, "קפה בחלב".

טיול מאורגן לדרום אמריקה

דרום אמריקה היא עולם חושני סוער שפעימות ליבו באות לידי ביטוי בריקודים, קרנבלים וחגיגות שאינן פוסקות. 

נותן לנו טעימות מכל מה שרק דרום אמריקה יודעת לתת.

בואנוס איירס מזכירה כרך אירופי יפה המתנאה בבתי קפה וריקוד טנגו. בבית העלמין הישן נראה אחוזות קבר בנויות כמוזוליאום וקבר צנוע של הסינדרלה הארגנטינאית אוויטה פירון שהפכה אחרי מותה לאגדה. נבקר בכיכרות ובמדרחוב ים ההומים , ברובע היהודי הגדול ונשוט בשכונה שרחבותיה שלוחות נהר.פאטגוניה אליה נגיע בטיסה היא עולם אחר. מדבר ערבתי ובו קרחונים מרהיבים. לראשון נגיע בשיט ובשני, הקרחון היבשתי הגדול בעולם, נצפה בהתרגשות ונספור את גושי הקרח הצונחים ברעש למי האגם הקפוא. למחרת היום ואנחנו באשדות האיגאוסו. כאן מזומן לנו שיט רטוב ללב המפלים וצפייה בהם מזויות שונות: הצד הארגנטינאי והצד הברזילאי. לא נשכח את הסכר הענק מעשה אדם, האיטייפו. תחנתנו האחרונה בסיור ביבשת היא ריו דה ז'ניירו מציתת הדמיון. מביני דבר הכתירו אותה כעיר היפה בעולם. נעפיל ברכבת כבלים לפיסגת הקורקבדו ולהר הסוכר, החופים האין סופיים שכלואים בין האוקינוס להרים הירוקים ישבו את לבינו. סיור ברכבי שטח יביא אותנו לפבלות המפורסמות, משכנות העוני של העיר. נתרשם מהנוף האנושי שהעיר מציעה, סמבה, בירה וכדורגל. בראש סחרחר מכל מה שראינו וטעמנו בטיול המאורגן לדרום אמריקה עם פגסוס נשוב הביתה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • בואנוס איירס: סיור מודרך על אתריה המרכזיים של העיר, בילוי ערב במועדון טנגו כולל ארוחת ערב.
  • איגואסו: ביקור בשמורה הברזילאית והארגנטינאית, חוויית שייט אל מתחת למפלים, סכר האיטייפו, מפל גרון השטן, מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית
  • ריו דה ז'אנרו: סיור עיר, עלייה ברכבל להר הסוכר, בילוי ערב בשוק סאן קריסטובל, עלייה להר הקורקובדו.
  • קלפטה: שייט לקרחון אופסלה ואגם אונלי קרחון מורנו שמורת הפאיינה: יום סיור מלא בשמורה.
  • שמורת הפאיינה: יום סיור מלא בשמורה.

מסלול הטיול לפי ימים

 

יום 1-2: ת"א – בואנוס איירס-קלפטה 

נפגש בנתב"ג ונטוס עם חברת התעופה "לופטהנזה" דרך יעד ביניים  לבואנוס איירס,  עם ההגעה נקיים סיור ראשוני בעיר בואנוס איירס המזכירה ערים אירופאיות טיפוסיות. בשעות אחר הצהריים העברה לשדה התעופה לטיסה לקלפטה. עם ההגעה העברה למלון בקלפטה לארוחת ערב ולינה.

יום 3: קלפטה – קרחון אופסלה – קרחון ספגציני

לאחר ארוחת הבוקר בבוקר נצא באוטובוס כשעה נסיעה לערך לפונטה בנדרה משם יחל השייט בלאגו ארגנטינה. נשייט פנימה אל עבר האנדים, דרך מיצר השטן ונתקרב אל קרחון אופסלה הנחשב לקרחון הגדול ביותר בדרום אמריקה. נשוט בין הקרחונים אשר צבעו של חלקם כחול עז. נמשיך בשייט אל קרחון ספגציני. חזרה למעגן בשעות אחה"צ ומשם באוטובוס חזרה לקלפטה העברה למלון. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 4: קלפטה – שמורת טורס דל פאיינה

הבוקר מוקדם נצא בנסיעה* דרך המדבר לפארק הלאומי טורס דל פאיינה שבצ'ילה. נגיע לפתחו של הפארק הלאומי הנחשב לאחת משמורות הטבע היפות בעולם. זהו פארק המשתרע על כ-1,600 קמ"ר, מגוון נופים מדהימים, שילוב הנוף הפאטוגני מדברי ופסגות המגיעות לגובה של עד 3,000 מטר ומהוות חלק מכיפת הקרח האנדית. . יום שכולו טבע, לגונות ואגמים נהדרים בשלל גווני הכחול, מצוקים, מפלים, קרחונים ויערות. השמורה היא גם משכנם של עדרי גואנקו בני משפחת הגמליים, נאנדו – מין יען קטן, פלמינגו צ'יליאני, קונדור האנדים ובע"ח נוספים. ב-24 השעות לערך בהם נשהה בשמורה ובסביבתה נחלק הזמן בין היום ה-4 ליום ה-5 לטיול בנקודות ובמקומות הבולטים בהם נצפה או נסייר בשמורה כמו: הגעה לנקודת תצפית מהקצה הדרומי של אגם גריי אל הקרחון הנקרא באותו השם קרחון גריי. בהמשך נגיע למלון בו נשהה את לינת הלילה באזור השמורה** ובו נקבל גם ארוחת ערב.
*הנסיעה מקלפטה לשמורת הפאיינה אורכת כ 5-6 שעות כולל מעבר גבול.
**קיימים בשמורה מספר מועט של מלונות.

יום 5: שמורת טורס דל פאיינה - קלפטה

למחרת בבוקר נמשיך ונסייר בשמורת הפאיינה. הסיור יתקיים לאורך תוואי הנסיעה מהאיזור של השער הדרומי אל עבר אגם פהואה שם גם נעצור ונרד ברגל אל המפלים הנקראים סלטו גרנדה מהם ניתן לצפות אל עבר העמק הצרפתי המחלק את עמודי הפאיינה בין קרחון אולגואין לקרחון הטורס, עמודי הפאיינה העומדים זקופים וגאים לפנינו. נמשיך מזרחה ונחצה את השמורה ובדרך נקווה לצפות באלפקות ובלמות המלחכות עשב (נקווה שלא להתבדות) – נראה לגונות ואגמים צלולים נהדרים בשלל גווני הכחול. בנקודה מסוימת נצפין אם יספיק הזמן אל המפלים הנקראים CASCADA PAINE בגבולות המזרחיים של השמורה ובהמשך נשים פעמנו אל מחוץ לשמורה לנקודת הגבול סרו קסטילו בין צ'ילה לארגנטינה. משם כבר במישורי הפאמפאס בתוך ארגנטינה ניסע ישירות לקלפטה נסיעה של כ-4 שעות עם הפסקת ריענון בישוב הראשון הארגנטינאית שנפגוש אספרנצה. לקלפטה נגיע בשעות הערב. העברה למלון, ארוחת ערב ולאחריה * מי שירצה יוכל לצאת ברגל לטייל ברחובה הראשי של העיירה הידידותית והאינטימית למחצה.
* בכפוף למיקום המלון לכל תאריך שפורסם.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 6: קלפטה – קרחון מורנו - בואנוס איירס

השכמה מוקדמת ויציאה באוטובוס לשמורת הקרחונים לחזות בקרחון פריטו מורנו הקרוי על שם החוקר אשר סימן את קו הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה. שמורת הקרחון מכילה שבילים רבים המאפשרים זווית ראיה, צפיה וצילום שונות הן מלמעלה והן קרוב יותר גם למטה. זהו קרחון פעיל המתנפץ לעיתים כמעט מידי יום אל לאגו ארגנטינו בקול שאון פיצוץ עז ויוצר מראה מרהיב. חזרה לעת צהריים לקלפטה בה נסעד את ארוחת הצהריים (באם הטיסה תהיה בשעות אחר הצהריים המוקדמות נאכל ארוחת ערב בבואנוס איירס) במסעדה מקומית ואחר כך העברה לשדה התעופה של קלפטה לטיסת אחה"צ/ערב לבואנוס איירס. עם ההגעה העברה ללינה במלון.

יום 7: בואנוס איירס – מופע טנגו

הבוקר נצא ליום סיור מודרך מלא באוטובוס בבואנוס איירס. נבקר בכיכר מאי המפורסמת, נראה את ארמון הנשיאות, הקתדראלה ובניין העירייה הישן - הקבילדו בכיכר מונומנט לזכר העצמאות הראשונה במאי 1810.הכיכר מסמלת את השלום והאחווה וידועה בהפגנת האמהות לזכר בניהם שנעלמו ב- 1978. נחלוף על פני תיאטרון קולון, גני פלרמו, שכונת המהגרים הססגונית - לה בוקה עם הרחוב הצבעוני - קמיניטו. כמו כן נעבור בכיכר הקונגרס הגדולה וכמובן בשדרה, אשר על פי המקומיים נחשבת לרחבה בעולם, כיכר 9 ביולי. אם יספיק הזמן נבקר באחד האתרים מושכי קהל בבואנוס איירס בית הקברות בריקולטה שהוא מונומנט ארכיטקטוני בפני עצמו חזרה למלון.
בערב נצא לבילוי באחד ממועדוני הטנגו המפורסמים והפופולריים בבואנוס איירס ה TANGO PORTENO הנחשב למופע טנגו רב משתתפים וייחודי הכולל ארוחת ערב – הטנגו להווה ידוע הוא אחד מאושיות התרבות של ארגנטינה. חזרה עם סיום המופע לקראת חצות פלוס למלון ללינה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 8: בואנוס איירס – מפלי האיגואסו הצד הארגנטינאי – שייט מתחת למפלים

בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה אל עבר מפלי האיגואסו, אחד משבעת פלאי עולם, (מקור המילה מהשפה הגוארנית שמשמעותה "מים גדולים") נמצאים באזור מפגש הנהרות איגואסו ופאראנה, בינות לסבך צמחייה טרופית במפגש הגבול בין ברזיל וארגנטינה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בצד הארגנטינאי בו נמצאים כשמונים אחוזים משטח המפלים. נטייל במסלול המפלים העליון, הממוקם באזור שיא הגובה של המפלים, נסייר רגלית בשבילים וגם על גשרי תצפית אשר מהם נוכל לצפות מגובה רב במפלים השופעים. נחשף למראה המרהיב של כמויות מים אדירות הניתכים מגובה של עד שמונים מטרים. נגיע אל מפל גרון השטן העצום והמרשים אשר לתחתיתו מתנקזים מים משלושת עבריו כדי תוך יצירת ענן של רסיסים הנראה ממרחק רב. אחה"צ נצא לאחת האטרקציות המרכזיות באיזור – שייט מרהיב ורטוב את מתחת למפלים (מותנה בגובה המים בנהר). בסיום הסיור המהנה העברה למלון ללינה. 

יום 9: מפלי האיגואסו הצד הברזילאי - סכר איטייפו – מופע ערב מרהיב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בצד הברזילאי של שמורת המפלים. נבין את גודלו ועוצמתו של הפארק ונצפה אל כמעט 3 קילומטרים של מפלים. נמשיך אל מפעל החשמל מהגדולים בעולם- האיטייפו- "האבן ששרה" אשר נבנה על גבול ברזיל ופארגוואי. נבקר בסכר האיטייפו הענק המופעל במשותף על ידי שתי המדינות.
בערב נצא לבילוי הכולל מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית ממכסיקו בצפון ועד ארץ האש בדרום. המופע כולל ריקודים סוערים ומוזיקה במגוון כלים וסגנונות כגון סלסה, סמבה, מריאצ'י ועוד. הבילוי כולל ארוחת ערב בופה עשירה. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 10: איגואסו – ריו דה ז'אנרו

בבוקר העברה לטיסה לריו דה ז'אנרו, העיר אשר שמה יצא למרחוק בזכות שמחת החיים של תושביה, קצב הסמבה, הכדורגל, הקשאסה ומצעד החתיכים והחתיכות בחופיה. עם הנחיתה בריו, נצא לסיור הכרות באחת הערים האקזוטיות ביותר בעולם. נעפיל ברכבל להר הסוכר. נגיע אל פסגת ההר המיוערת אשר קירותיו בצורת החרוט מתנשאים לגובה של כ-400 מטרים, נערוך תצפיות מנקודות שונות ונתרשם מנופי העיר עוצרי הנשימה הנשקפים מן האתר. לאחר סיום הסיור העברה למלון, ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה.    

יום 11: ריו דה ז'אנרו

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיורינו בעיר. ניסע דרך מרכז העיר אל הר הקורקובדו – ונעפיל לפסגתו ברכבת מיוחדת לתצפית מרשימה הנמצאת בגובה של 709 מטר וחולשת על מרבית חלקיי העיר היער והחופים, נראה את פסלו אדיר הממדים של ישו הפודה הנראה מכל נקודה בעיר. בבסיסו ישנה כנסיה. נחלוף גם על פני המראקאנה, (האצטדיון מכיל  כ-135 אלף מקומות ישיבה). נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית ולעת ערב נצא לבילוי בשוק* סאן קריסטובל – חוויה אנתרופולוגית של ריחות, טעמים, הוווי ואנשים. השוק התפתח כתוצאה מזיקתם של תושבי צפון המדינה לשמר את מאכליהם ותרבותם המקומית – ונועד לתת הרגשה ביתית לכל אלה שהיגרו ממדינות צפון ברזיל אל ריו דה ז'נרו. נצפה במופעים המתקיימים במקום. נחזור למלון ללינה.
*השוק פתוח רק בסופי שבוע. במידה והשוק יהיה סגור נבצע סיור ערב בריו.

הערה הנוגעת לערב מצעד המנצחות המתקיים ב 05/03:

בערב זה יתרחש אירוע סיום הקרנבל הנקרא "מצעד המנצחות", זהו אירוע של 6 בתי הספר שהובילו בקרנבל ומתחרים על הזכייה וההובלה. כרטיסים לכניסה למצעד המנצחות הכוללים הסעה וליווי של מדריך פגסוס נמכרים בנפרד במהלך חודשי דצמבר וינואר השנה. האירוע מתרחש כל הלילה והחזרה למלון תתוזמן במקום אל מול ההסעות של המופע. ביום זה אנו נטייל עד לשעות אחר הצהריים ונעבור למלון למנוחה ולאגירת כוחות כדי שנגיע רעננים למצעד (למי מאתנו שרכש הכרטיסים).

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 12 : ריו דה ז'אנירו – פטרופוליס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר פטרופוליס, הידועה גם כ"עיר הקיסרית" של ברזיל וקרוייה על שמו של הקיסר פדרו הראשון. העיר שימשה בעברה כמקום מושבם של משפחת המלוכה הפורטוגזית בחופשות הקיץ עד שנת 1850 העת בה המונרכיה בוטלה בברזיל.נבקר במוזיאון האימפריאלי, בגני ארמון הקריסטל ונראה את הקתדרלה שנבנתה ב- 1846. נחזור לריו דה ז'אנירו ונאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית.

ימים 13-14: ריו דה ז'אנירו – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מודרך באוטובוס נוסף בריו (היום האחרון לטיול) ונשלים את סיורינו בעיר ובהתאם לזמן נעצור לזמן חופשי באחד מאיזורי הקניות של ריו דה ז'אנרו. בשעות אחר הצהריים ובהתאם לזמן הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה הביתה דרך מדריד. הגעה לתל אביב בשעות הלילה של יום 14 (עקב הפרשי הזמנים).

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
  • יתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
  • חלק מטיסות הפנים בטיול בדרום אמריקה הן טיסות לא ישירות.
  • במקרה של טיסת פנים בשעות הבוקר, תינתן ארוחת בוקר קלה ולא ארוחת בוקר רגילה של המלון.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form