מספר טלפון
03-6374000
כולל הקווקז הגבוה כולל: חצי פנסיון (TYT)
משך הטיול:
10 ימים 9 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות) על פי תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה - הקדמה

גיאורגיה וארמניה הינו מסלול המשלב עושר של תרבויות, טבע פראי ואנשים חמים-נדמה שהכול כבר נאמר על ארצות הקוקז ותושביהן מכניסי האורחים. אחרי שנים של כיבוש ומהפכות, גיאורגיה וארמניה מתעוררות ונפתחות אל המערב...

גיאורגיה שבשנים האחרונות הופכת ליעד תיירות מבוקש. כאשר מבחינת תוואי שטח מציעה נופים ירוקים, יערות, נהרות והרים עצומים שנראים כאילו לא דרכו בהם מעולם. לצד כל אלו הגיאורגים ידועים בתור אחד העמים האדיבים והנחמדים ביותר שיש. כבוד וחברות הם ערכים מקודשים ובאופן מסורתי אדם נמדד לפי מספר החברים יותר מאשר לפי מספר המזומנים. האוכל הגיאורגי הוא אחת הגאוות של העם הזה וכל ארוחה הופכת לחוויה קולינרית. לצד החג'פורי והלבאשי - מאפים עשירים בקלוריות, מוגש וינו - יין צלול ומתקתק שמכתיב את הקצב והנהנתנות של העם המופלא הזה. מסע בגיאורגיה כולל הרים מושלגים, אתרי מורשת עולמית של אונס''קו, בתי כנסת יהודיים עתיקים ושמורת טבע מהגדולות באירופה.

ארמניה השוכנת מדרום היא ארץ יפהפייה בעלת תרבות מרתקת, היסטוריה עשירה ונופים מרהיבים. בארמניה יש הרים גבוהים וסלעיים לצד יערות שופעים ואזורי טבע פראיים ומרוחקים עם מנזרים עתיקים לצד חיי תרבות עשירים בערים. תיירות של הפזורה הארמנית הביאה איתה פריחה כלכלית ופיתוח תיירותי מואץ, מסלול הטיול עובר באתרים מדהימים ואותנטיים שהופכים את הטיול במדינה המגוונת הזו לחוויה מיוחדת במינה.. ארמניה מציעה שפע של אתרים היסטוריים מתקופות שונות ומוזיאונים רבים, האוצרים פנינים של אמנות מקומית. בין האתרים הידועים בארמניה נמצאים הבירה העתיקה ירוואן (Yerevan) המפורסמת בשל המראה הנשקף ממנה אל עבר הר האררט, אגם סוואן, מקור המים הגדול במדינה, הר אראגטס Aragats הגבוה וכנסיות עתיקות שהן היהלום שבכתר עבור העם הארמני

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה עם פגסוס הינו מסע אל העבר המשלב טבע ותרבות מרתקת יחד עם ריחות וטעמים משגעים.

תודה ליובל דקס מדריך בפגסוס על העריכה והצילום הנפלאים

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

גיאורגיה

 • טביליסי: המוזיאון האתנוגרפי, שדרת רוסטאוולי, מבצר נריקלה, בית הכנסת
 • מצחטה: סיור בעיר, כנסיית סבטי צחובלי, תצפית מכנסיית הצלב ג'ווארי
 • גודאורי: יום טיול ברכבי שטח  4X4 (ג'יפים) בקווקז הגבוה, מתחם אנאנורי
 • גורי: ביקור במוזיאון סטלין
 • אופליסציחה: עיר מערות
 • ורדזיה: עיר  מערות  מהמאה ה-12
 • אחליטצ'יחה: בית הכנסת במרכז היהודי
 • בורג'ומי: פארק המינרלים 

ארמניה:

 • מופע פולקלור ייחודי של ילדים
 • גארני: ביקור במקדש פגאני קדום
 • ירוואן והסביבה: מוזאון ההיסטוריה, אתר הנצחה לשואה הארמנית, מוזיאון סרגי פראג'נוב, העיר העתיקה אצמיאדזין כולל ביקור בקתדרלה, המנזר מהמאה ה-6 KHOR VIRAP, קסקד שהינו מוזאון פתוח אשר מייצג אומנות חופשית, השוק החקלאי של ירוואן

מטיילים יקרים, אנו מאוד ממליצים שתבדקו את המסלול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי חצאי ימים חופשיים – ויותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים ואטרקציות בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – טביליסי

ניפגש בשדה התעופה לטיסה לטביליסי בירת גאורגיה (גרוזיה לשעבר). הנחיתה בטביליסי בשעות הערב ולאחר הסידורים הפורמליים בשדה התעופה העברה למלון ללינה. בשל ההגעה המאוחרת ארוחת הערב הראשון תינתן ביום האחרון לטיול לפני ההעברה לשדה התעופה.

יום 2: טביליסי – מצחטה – גודאורי

לאחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה לעבר מצחטה. העיר נחשבת ל"וותיקן" של הכנסיה הגיאורגית ויושבת על מפגש הנהרות "קורה" ו"ארגו". מצחטה הינה הבירה העתיקה והמרכז הדתי של גיאורגיה (בת 3000 שנה). נבקר באתריה ההיסטוריים המרשימים: בכנסיית הצלב ג'ווארי (המאה ה-6 לספירה) ובכנסיית סוויטיצחובלי (המאה ה-11 לספירה). שתיהן הוכרזו כאתרי מורשת עולמית על-ידי אונסק"ו. נצפין על ה"דרך הצבאית" המפורסמת בדרכי נוף מדהימות לעבר הקווקז הגבוה. נעצור לביקור במתחם אנאנורי מהמאה ה-16. בהמשך נרד לתצפית על "אגם זינוואלי" ונמשיך בדרכי נוף כפריים ציוריים. נגיע אל העיירה גודאורי (גובה כ-2,200 מטר), שם נאכל ארוחת ערב ונלון.

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה

יום 3: גודאורי – יום ברכבי שטח בקווקז הגבוה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לנסיעה מרהיבה מגודאורי ברכבי 4X4 ונטפס מעלה בנסיעה לצד נהר תרגי אשר תביא אותנו אל קאזבגי, העיירה המרכזית באזור דרך עמקים יפהפיים ואזורים מיוערים אל כנסיית השילוש הקדוש של גרגטי הממוקמת בגובה 2,170 מטר. במידה ומזג האוויר יאפשר זאת, נוכל לצפות באחד הקרחונים הגבוהים ביותר  באזור הקווקז – הר קאזבגי (5,047 מטר). מכאן ניסע דרך ערוץ דאריאלי (באם עמק זה יהיה סגור לתנועה נבקר בעמק אחר במקום), ובתוך עמקים מופלאים ונהנה מטבע טהור ויפהפה של הרי הקווקז הגבוה. לאחר יום נפלא נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.
שימו לב – חברת פגסוס מבטיחה יום טיול מלא (8-9 שעות) ברכבי שטח. אנו ממליצים לבדוק זאת במסלולים מתחרים בהם לא מפורסמות השעות והמסלולים עלולים להכיל ג'יפים רק לחצי יום טיול. אלמנט זה מתבטא בעלות כספית.

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה

יום 4: גודאורי – גורי - אופליסציחה - בורג'ומי

לאחר ארוחת הבוקר נרד לעמק קרטלי, העמק המבדיל בין הקווקז הגבוה לנמוך. נגיע לעיר גורי, מקום הולדתו של יוסף סטאלין. נבקר במוזיאון סטאלין, אשר בו עדיין נושמת רוח ברית המועצות של שנות הארבעים והחמישים. נמשיך לביקור באופליסציחה, עיר מערות חשובה מהמאה ה-6 לפנה"ס ועד למאה ה-6 לספירה בנתיבי דרך המשי. יופיה של העיר מתבטא בחציבתה במדרונות של אבן חול. מגורי נמשיך בדרכנו למערב גיאורגיה ונעבור דרך העיירה חשורי. נעלה אל הרי הקווקז הנמוך לעיר המרפא בורג'ומי - בתיה הצבעוניים ומעיינות המים המינראליים שבה. נבקר בפארק המים המינרלים אשר מיוצרים במקום. לאחר הסיור העברה למלון באזור בורג'ומי או אחאלציחה, שם נגיע למלון, ארוחת ערב ולינה.

יום 5:  אחאלציחה – ורדזיה - ג'יומרי

לאחר ארוחת הבוקר נבקר באחאליצחה בבית הכנסת שהוא המרכז היהודי הגדול בדרום גאורגיה שעלה כולו לישראל. בנוסף נבקר במוזאון (במידה ויהיה פתוח) במקום בו יש עדויות של הישוב שהיה במקום לפני מספר מאות שנים. נמשיך בנסיעה לורדזיה, עיר מערות  מהמאה ה-12, בה מעל 3000 מערות חצובות בסלע טוף וולקני, מתקופת שלטונה של המלכה תמרה. הכנסייה במערה מעוטרת בפרסקאות בשלל צבעים, נשוטט במערכת המסועפת של  מערות מסתור, בורות מים, מעברים מדורגים בין המערות. נראה מהכביש את מצודת חרטוויסי מהמאה ה-10 השולטת על סעיף דרך המשי. נעבור בכפר רוסטווי (במידה והזמן יאפשר), כפר הולדתו של המשורר הלאומי שוטה רוסטאוולי שכתב את הפואמה הלאומית "עוטה עור הנמר" בשבתו במנזר המצלבה בירושלים. משם נמשיך דרומה לעבר הגבול עם ארמניה. נחצה את הגבול ונמשיך לעיר ג'יומרי, נאכל ארוחת ערב במסעדה בחוות דגים מפורסמת ונמשיך למלון ללינה.                                                                            

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה

יום 6: ג'יומרי – אשטראק - אצמיאדזין - ירוואן

לאחר ארוחת הבוקר נחל את מסענו בארמניה. נסייר בעיר ג'יומרי, העיר השניה בגודלה בארמניה והידועה כבירת התרבות של המדינה. משם נמשיך לעיר אשטראק שם נבקר בבית פרש פרושיין, סופר ואיש חינוך ארמני מפורסם ונצפה במופע פולקלור ייחודי של ילדים אשר מספר ומסביר על התרבות וההיסטוריה הארמנית. המופע משלב שירה וריקודים של ילדים ממיטב הפולקלור הארמני. נצא בנסיעה אל העיר העתיקה אצמיאדזין בה יושב הפטריארך ונשוטט גם בכיכר הרפובליקה. נבקר בקתדרלה המרכזית העתיקה במקום (באם תהיה פתוחה לאחר סיום השיפוצים). נמשיך לירוואן, עיר הבירה של ארמניה. נגיע למלון לארוחת ערב ולינה בירוואן.

יום 7: ירוואן – KHOR VIRAP – גרני – ירוואן

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול ומעניין. נצא בנסיעה לביקור מעניין במנזר KHOR VIRAP (ראשית הנצרות בארמניה) שממנו נשקף נופו המופלא של הר האררט. נצא בנסיעה למחוז קוטייאק, מולנו מתרומם הר אררט 5137 מ' וכיפת הקרח מכסה את פסגתו ומדרונותיו. נעבור בכפרים ציוריים ודרכים מרשימות ונגיע לביקור במקדש הפגאני הקדום גרני. נמשיך לביקור במנזר גרארד, זהו מתחם מנזרים אשר נמצא במקום יפהפה עם נוף נפלא. חזרה לירוואן שם נבקר  במוזיאון סרגיי פארז'נוב, במאי הסרטים הארמני המפורסם. ארוחת ערב במסעדה מקומית. העברה למלון בירוואן ללינה.

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה

יום 8: ירוואן

לאחר ארוחת בוקר נצא ליום סיור בירוואן לביקור בקסקד שהינו מוזאון פתוח אשר מייצג אומנות חופשית ומציג אוסף אומנות מעניין אשר נתרם על ידי אזרח אמריקאי ארמני. לאחר מכן נבקר במוזאון ההיסטורי של ירוואן. זהו מוזאון מעניין אשר הוקם בשנת 1931 ונמצא במבנה ארכיטקטוני מרשים. נמשיך לביקור באתר ההנצחה לרצח העם הארמני, במקום ניצבת אנדרטה מרשימה ומוזיאון בו נבקר המנציחים את רצח העם האכזרי אשר בוצע ב-1915 ע"י האימפריה הטורקית. אחר הצהריים נבקר בשוק החקלאי המפורסם של ירוואן, נוכל להתרשם מהסחורה המקומית ונתרשם מהאוירה בכיכר הרפובליקה ואזור בית האופרה - מרכז העיר המרשים בתכנונו ויופיו. חזרה למלון  לארוחת ערב במסעדה מקומית עם מוסיקה וריקודים ארמנים ולינה.  

יום 9: ירוואן – אגם סוואן  - דיליג'אן - טביליסי 

לאחר ארוחת הבוקר. נצא בנסיעה מזרחה אל עבר אגם סוואן אשר נמצא בגובה 1,900 מטר, אחד מהאגמים המתוקים הגבוהים בעולם. נגיע לביקור במנזר סוואנואנק – מרכז פולחני אשר יושב על חצי אי קטנטן במערב אגם סוואן וממנו נשקף נוף נפלא של האגם. נמשיך בנסיעה לסיור  קצר בעיר העתיקה של דיליג'אן. בתום הסיור נצא בנסיעה צפונה ונחצה את הגבול חזרה לגאורגיה בדרכנו לטביליסי. עם ההגעה ובאם הזמן יאפשר נחל בסיור בעיר. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית בליווי מוסיקה ורקדנים מקומיים. העברה למלון בטבליסי ללינה.


 

טיול מאורגן לגאורגיה וארמניה

יום 10: טביליסי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בטביליסי. נעלה לתצפית וסקירה על העיר. במקום התצפית נמצא פסל של "אמא גאורגיה" אשר מציג את המסורת הגאורגית. נמשיך ונבקר במבצר נריקלה (מהמאה ה- 4 לספירה) – מהעתיקים ביותר בעיר. התחנה הבאה שלנו היא מרחצאות הגופרית המקורים בכיפות לבנות. נמשיך ונתמקד באתרים המרכזיים בעיר העתיקה. כל המקומות המעניינים בעיר העתיקה קרובים מאוד ונמצאים במרחק הליכה האחד מהשני. נתחיל בסיור רגלי מכנסיית מטחי (המאה ה- 13 לספירה). נמשיך לביקור במוזיאון האתנוגרפי. נטייל ככל שיספיק הזמן בשדרת רוסטאוולי, רחובה הראשי של טביליסי. בנוסף נבקר בבית הכנסת הגדול (במידה ופתוח). בסיום הסיור נצא לאכול ארוחת ערב במסעדה מקומית ומשם נמשיך לשדה התעופה של טביליסי לטיסה חזרה הביתה.

 *ייתכן ויחול שינוי בסדר ימי הטיול בהארכתו או קיצורו של מסלול הטיול בכפוף לשינוי בלוח הזמנים של הטיסות המשתנה לעיתים קרובות וללא הודעה מוקדמת שינוי זה עלול לגרום לעדכון מחיר הטיול בהתאם ואפילו בהתרעה קצרה.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form