מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לאיטליה - דרום איטליה וסיציליה

חצי האי אמאלפי, פוליה, קאלאבריה וסיציליה (RSR)
משך הטיול:
11 לילות – 12 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב* (פרט לימי הטיסות ) ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: ארוחת בוקר ו-5 ארוחות ערב נוספות

טיול מאורגן לדרום איטליה קאלאבריה פוליה סיציליה וקאפרי - הקדמה

סירטי המאפיה המפורסמים כבר התוו לנו קו דימיון מיוחד על אזור סיציליה והאסוציאציות העולות מאיזכור השם. גם מי שראה את הסנדק ראה במעט את אופי ויופי המקום הקיים אי שם בזמן שונה מזמננו המודרני. הקידמה לא איחרה לבוא גם לאזורים אלו, אך העבר עדיין נותר ושולט.

הדרום אינו עני כמו שהדימיון גורם לנו לחשוב נהפוך הוא - העושר של המקום ניחן בגידולים שהאדמה נותנת פרייה, עשביה, גידוליה, כרמי היין המצויין באזור פוליה - הפרימיטיבו - אשר ריח וטעמו נעימים וטעימים לחיכנו, הביקור באגרלובלו המיוחדת באלפי גגות מחודדים - צורת הבנייה הקשורה לתרבות המקומית, לצ'ה המרנינה ואוצרת ארכיטקטורה ימיי ביניימית ואחת מהערים היפות הקיימות באיטליה ועיר שהיוותה ציר חשוב ליורדי הים ולאימפריות האזוריות, הביקור והטיול הייחודי המרשים בהר הגעש האתנה אשר חושף פלא טבע וסיפור גיאולוגי מרתק למעמקי האדמה. "ערי המאפיה" סירקוזה ואורטיג'ה והפסיפסים החושפים עוד פן מההיסטוריה הרומאית העשירה. פאלרמו השובבה - עיר הבירה התוססת של סיציליה השומרת ציביונה ושונותה מערים אחרות באיטליה באופייה השובב המורכב מהמקומיים. השייט לקאפרי והסיור לאנה קאפרי האוצרת נשימה ביופיה והעליה למונטה סולרו ברכבל תוך התפעמות ורצון לחזור למקום.

כל אלו ועוד חוויות שילוו אותנו מטיול מרתק לחבלי ארץ פחות מוכרים ומתויירים מאלה בצפון ומרכז איטליה. טיול מאורגן לדרום איטליה של פגסוס הינו חוויה מעשירה ומומלצת.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • פומפיי: ביקור בשרידי העיר הרומאית העתיקה
 • סורנטו: סיור עיר
 • אמאלפי: סיור בחוף האמלפטיני המדהים ביופיו  
 • מחוז פוליה על נופיהם הפראיים ומבני הטרולי הייחודיים המסויידים בלבן
 • אלבורובלו: סיור בעיר עם מבני הטרולים
 • אוסטוני: סיור בעיר  
 • לצ'ה: סיור
 • פיצו: סיור
 • טאורמינה: ביקור בתיאטרון היווני
 • ביקור בפסגת הר הגעש אתנה: כולל רכבל וג'יפים עד גובה 2900 מטר
 • סירקוזה ורובע אורטיג'ה: הפארק הארכאולוגי, תיאטרון יווני, אמפיתאטרון רומי, קתדרלה בסגנון הבארוק
 • פיאצה ארמרינה: ביקור בוילה רומאית בה פסיפסים מרהיבים
 • אגריג'נטו: עמק המקדשים
 • טראפני: בריכות המלח
 • אריצ'ה: סיור
 • פלרמו: קטקומבות של הקפוצ'ינים, הקפלה הפאלאטינית אשר בתוך הארמון הנורמאני, קתדראלת מונראלה 
 • קאפרי: שייט אל האי וחזרה, סיור באנה קאפרי, עליה ברכבל כסאות למונטה סולרה לתצפית (במידה ופועל), גני אוגוסטוס  
 • האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לכל אורך שעות היום מרגע הנחיתה ועד ההמראה חזרה

אנו ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יש ימים חופשיים / חצאי ימים חופשיים / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב- רומא 

נפגש בשדה התעופה בן גוריון לטיסה לרומא, עם ההגעה העברה לארוחת ערב ולינה במלון  באזור רומא או נאפולי.

טיול מאורגן לדרום איטליה וסיציליה

יום 2: רומא – פומפיי – סורנטו/נאפולי

לאחר ארוחת הבוקר  נשים פעמינו לביקור מעניין בעתיקות פומפיי, שנקברה תחת שכבות של אפר וולקני בהתפרצות אדירה של הר הגעש וזוב. נראה את התיאטרון העתיק, האודיאון, הרחובות הראשיים וחנויות היוקרה של פעם, וילות של עשירי העיר ומאפיות לחם. לא נחמיץ את בית הבושת המקומי. נמשיך לסורנטו לביקור בעיירה שנחשבת לאחת היפות באיטליה. ארוחת ערב ולינה באזור סורנטו או נאפולי.

טיול מאורגן לדרום איטליה וסיציליה

יום 3: אזור סורנטו - קו החוף האמאלפיטני – פוזיטאנו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאחת מרצועות החוף הנודעות של איטליה. נחל בנסיעה לאורכה של רצועת החוף הפתלתלה המאופיינת בצוקים המגיעים עד קו החוף וביופי טבעי מרהיב המלווה בעיירות נופש ציוריות. נצפה בנוף עוצר נשימה לעבר פוזיטאנו, בעבר עיירת דייגים. נמשיך אל עיירת החוף אמאלפי שעל שמה נקרא קו החוף המפותל, בה שוכנת אחת הקתדרלות היפות באיטליה. נצא בנסיעה למלון באזור בארי (חבל פוליה) לארוחת ערב ולינה.

יום 4: אזור פוליה

עם בוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון המחוז הדרומי פוליה. נבקר בעיירה אלברובלו, נראה את מבני הטרולי היחודיים לאזור זה אשר הוכרזו על ידי אונסק"ו כחלק מאתר מורשת עולמית. נמשיך לביקור בעיירה אוסטוני המכונה גם "העיר הלבנה" על שם בתיה הצבועים לבן. נטמע בין התושבים השורשיים ונחוש את האווירה המיוחדת באזור בו הזמן כמו עמד מלכת. נמשיך לאזור לצ'ה ללינה.

טיול מאורגן לדרום איטליה וסיציליה

יום 5: לצ'ה – טאראנטו – קוסנצה

הבוקר נערוך ביקור בלצ'ה, הממוקמת בקצה העקב בארץ המגף. היפה שבערי חבל פוליה, יש האומרים כי יופייה הארכיטקטוני אינו נופל מיופייה של פירנצה. נבקר במרכזה העתיק של העיר ונוכל להתרשם מסגנון
הארכיטקטורה המיוחד ומאומנות הבארוק במיטבה. נמשיך בנסיעה ארוכה לכיוון העיר קוסנצה, דרך העיר טאראנטו. לינה באזור קוסנצה.

יום 6: קוסנצה – פיצו – מסינה (סיציליה) – טאורמינה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירת החוף פיצו. יודעי דבר טוענים כי בעיירה זו מכינים את כדורי השוקולד (טרטופו) הטובים ביותר באיטליה. נסיעה בנוף הררי מדהים לקראת המעבר לסיציליה דרך מיצר מסינה בדרכנו לטאורמינה השוכנת בראש צוק הצופה אל הר הגעש אתנה. נסייר ברחובותיה הנאים של העיר היוקרתית, אשר שמה הולך לפניה, נבקר בתיאטרון היווני המרשים ונטייל במדרחוב האלגנטי. העברה למלון לארוחת ערב ולינה באזור טאורמינה/קטניה. 

יום 7: הר הגעש אתנה – סירקוזה

הבוקר נצא לדרכנו  לעבר הר הגעש אתנה. נעלה בג'יפים וברכבל לפסגת הר הגעש הפעיל עד לגובה 2900 מטר (בהתאם ובכפוף לתנאי מזג האויר) שם נראה סלעי לבה צעירים שפרצו מלוע ההר לאחרונה. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות את תהליך התפרצות הר הגעש – חוויה אדירה ובלתי נשכחת! נרד מההר ונתקדם לעבר העיר סירקוזה, עירו של ארכימדס. נסייר בעיר ונבקר בפארק הארכיאולוגי המרשים, בתיאטרון היווני ובאמפיתיאטרון הרומי. נמשיך אל רובע אורטיג’יה, נטייל בין סמטאות העיר ונבקר בקתדרלה בסגנון הבארוק. עם תום הסיור נצא חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 8:קאלטג'רונה – פיאצה ארמרינה –  אגריג'נטו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בקאלטג'רונה המפורסמת באומני הקרמיקה הייחודית שלה. נמשיך לפיאצה ארמרינה נבקר בוילה הרומאית המפורסמת בה נראה מאות מ"ר של ציורי פסיפס מהיפים בעולם ביניהם תאורי ציד, דמויות מיתולוגיות, נערות משחקות בכדור כשהן לבושות בביקיני הראשון בעולם ועוד. נמשיך בדרכנו לכיוון העיר היוונית אגריג'נטו. נסייר בעמק המקדשים ובו מבנים מרשימים בגודלם המעידים על קסמי העבר וגדולתו. נגיע לארוחת ערב ולינה באזור.

טיול מאורגן לדרום איטליה וסיציליה

יום 9: אגריג'נטו – טראפני - אריצ'ה – פלרמו

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך אל טראפני שידועה כבר מהתקופה הפיניקית. בדרכנו נעבור באיזור בריכות המלח המרשימות. נמשיך לאריצ'ה העתיקה שבעברה הרחוק שימשה מקום פולחן יווני. העיירה יושבת על צוק ממנו נשקפים נופים מרהיבים. משם נמשיך לפלרמו בירת סיציליה ללינה במלון.

יום 10: פלרמו – מונראלה – מעבורת  לילה – נאפולי

היום נערוך סיור בפלרמו: נראה את  ארמון הנורמנים, קברי הנזירים הקפוצ'ינים על מאות המומיות החנוטות. בדואומו של מונראלה נתפעל מפסיפסים מדהימים שמתארים את סיפורי התנ"ך והברית החדשה. לעת ערב, נעלה על מעבורת לילה לנאפולי בה נלון בתאי שינה זוגיים פנימיים.

יום 11: קאפרי – סורנטו/נאפולי 

בבוקר נגיע לנאפולי וממנה נפליג לאי החלומי קאפרי, הנמצא בלב מפרץ נאפולי. נעלה לעיירה המיוחדת אנה קאפרי ממנה נצפה אל הנוף המרהיב של מפרץ נאפולי וחוף אמלפי. נעלה ברכבל כסאות למרומי מונטה סולארו (במידה ומזג האויר יאפשר זאת). נטייל בסמטאות הציוריות, נרד לעיירה המיוחדת קאפרי ונבקר בגני אוגוסטוס המרהיבים. נרד לנמל ונשוט חזרה לסורנטו, קסטלמרה או נאפולי. העברה למלון באזור סורנטו או נאפולי.

יום 12: נאפולי/רומא – תל אביב 

בשעת בוקר מוקדמת נצא לשדה התעופה של נאפולי/רומא לטיסה ישירה חזרה לתל אביב. נחיתה בתל אביב בשעות אחר הצהריים.

  

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 
 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור, תוך מתן תחליף ראוי וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form