מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לפרו, בוליביה, צ'ילה (מורחב), ארגנטינה, וברזיל

טיול גיאוגרפי ליבשת דרום אמריקה במסלול מקיף, יתבצע בקבוצות של עד 34 מטיילים לכל היותר (BRL)
משך הטיול:
33 לילות / 34-35 יום
להורדת התוכנית

הטיול יתבצע בקבוצות של עד 34 מטיילים לכל היותר טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (למעט בימים בהם טסים) כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול + 3 ארוחות צהריים + פנסיון מלא בלודג' בפורטו מלדונדו

טיול מאורגן לפרו בוליביה צ'ילה ארגנטינה וברזיל - הקדמהטיול מאורגן לדרום אמריקה לפרו בוליביה צ'ילה ארגנטינה וברזיל - טיול שהינו אחד משיאי השיאים - לא בגלל רמת השירותים ולא בגלל שפגסוס הינה חברה שמתיימרת לומר "זהו הטיול האיכותי ביותר" אלא בגלל שטיול זה חולש על יבשת שלמה ועל 5 ארצות כל כך עוצמתיות המכילות שיאי התרגשות באתריהן מורשתן היסטוריה ותהליכים גאולוגיים ואתניים אשר למי מאיתנו שתאוות הטיולים מקננת בו לא יוכל להתעלם מכך - וההתרגשות בכל אתר ואתר תפגיש אותנו המטיילים עם שיאים שאיננו ניתקלנו בהם ואלו אינם מעטים אלא רצופים.

להכביר במילים על טיול של למעלה מחודש קצת קשה בפיסקה או שתיים אך אתם הקוראים חשוב שתדעו שבטיול כזה חשוב ביותר הניסיון! הטיול יקר ו 200$-500$ יותר או פחות הינם שיקול שצריך לחשוב טוב טוב - מכיוון שאתם הקוראים אינכם יודעים שישנם טיולים שלכאורה מציינים קווי דימיון ואתרים אך דוגמאות להורדת מחיר יש והרבה - דוגמא מיני רבות: מעבר האנדים מברילוצ'ה (ארגנטינה) לפוארטו וארס/ פורטו מונט אך אנו יודעים שמעבר זה בעלותו הוא 250$ - בין אם מוצדק המחיר או לאו - זהו המחיר הרישמי של החברה המקומית המתפעלת זאת וכזו יש רק אחת - וישנן חברות שמציינות את המעבר וחוסכות זאת בעשותן מעקף מאזור צפוני ובכך אחת מגולות הכותרת נחסכות מכן. (חסכתם לכאורה 250$ שלא ביודעין) אבל הפסדתם חוויה שלא תחזור על עצמה - זו דעתנו ודעת המטיילים שכבר טיילו.

כדוגמא זו קיימות דוגמאות רבות שניתן להסביר וכאן אלמנט הניסיון והמסורת של שנים בקיום טיול כזה על שלל הספקים (למעלה מ 30 ספקים) על שלל הטיסות ובחירתן הנכונה. דרום אמריקה הינה יבשת ולא מדינה לעיתים אנו מתבלבלים בגלל המצג בשוק "טיול לדרום אמריקה" על אותו משקל של טיול ליוון לכאורה - אך השינויים שאתם המטיילים תעברו בטיול מסוג זה הן במנטליות של המקומיים באזורים השונים הן במזגי האויר המשתנים מצריכים חברה עם ניסיון. טיול כזה לא עובר באופן חלק - ואת המכשולים לעיתים אתם המטיילים לא יודעים ונחשפים אליהם אבל הניסיון כאן משחק משחק חשוב. החוויה בטיול זה הינה מובטחת - חוויה מחשמלת - אכן כן - טיול חיים - אך חשוב לדעת שטיול כזה דורש מכם המטיילים לפתיחות - הגבהים שאנו מגיעים בפרו ובוליביה הינם מאמץ גופני - אנו עושים זאת בהדרגה ובאופן מושכל ואת כל הרמה האנדית מפרו לבוליביה אנו עושים בשבוע שלם אשר עוזר לנו להתרגל לגובה ולמאמץ (חשוב שלא תחשכו להתייעץ עם הרופא שלכם) - בטיול כזה החשיבה והתכנון חשובים. והפתיחות הינה בהבנה ש 9 טיסות פנים בטיול מסוג זה ההסתברות שתהייה דחייה או שינוי או ביטול גדלה ולכן שוב הניסיון משחק לידי החברה שלה ניסיון של שנים רבות והובלת אלפי מטיילים בטיול
מסוג זה = פגסוס. 


 

חשבנו מה לכתוב בהקדמה מסוג זה והחלטנו על טקסט שייתכן ואיננו 100% שיווקי אבל לפני שאתם קונים שווה לקחת צעד אחד אחורה לתת את המחשבה ואז בוודאות לאחר שגמרתם אומר לצאת בלב שלם עם פגסוס - מוכנים ומזומנים לטיול חלומי, עתיר חוויות , והגשמת חלומות (את זה לא אנו אומרים אלא המטיילים שחזרו עימנו מטיולים אלו) טיול מאורגן לדרום אמריקה המקיף , הכולל את פרו בוליביה (הג'ונגל, האנדים, אגם טיטיקקה, המאצ'ו פיצ'ו...) צ'ילה (פטגוניה - ארץ האש, מיצרי מגלן, מעבר האנדים המופלא, שמורת טורס דל פאיינה...) ארגנטינה (בואנוס איירס, שמורת הקרחונים, קרחון פריטו מורנו, קרחון אופסלה...) ברזיל (האיגואסו, ריו דה ז'נרו ועוד...) כל אלו ועוד חוויות אדירות אחרות יצרבו אצלכם כ"הטיול". אנו ממליצים לנסוע עמנו = פגסוס בטיול לדרום אמריקה מקיף ונגזרותיו אנו נעשה הכל כדי שהטיול יהיה חווית חיים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • פרו - לימה: סיור עיר, כנסיית סן פרנסיסקו והקטקומבות, מוזיאון לרקו הררה, הכיכר הראשית והקתדרלה, 
 • פראקאס: שייט לאיי באייאסטאס, טיסה מעל לקווי נאסקה המסתוריים
 • פוארטו מלדונדו והג'ונגל האמזוני: שייט וסיורי יום ולילה בשמורה 
 • קוסקו והאזור: אתרי סאקסאיואמאן, פוקה פוקארה, טאמבו מאצ'אי 
 • עמק אורובמבה והשוק בפיסאק (במידה ופתוח) 
 • מאצ'ו פיצ'ו.
 • בילוי פולקלור.
 • פונו: שייט לאיים הצפים.
 • אגם טיטיקקה: קופהקבנה ואי השמש - שייט וביקור באתרי האי כולל ביקור יחודי בגני האינקה ובמעיינות
 • בוליביה - לה פאז: סיור עיר, עמק הירח, בילוי פולקלור בוליביאני 
 • סנטיאגו: סיור בעיר.
 • פוקון: אגם קבורגה, פארק ווארקיוואה
 • סן מרטין.
 • ברילוצ'ה: דרך שבעת האגמים, הסיבוב הקטן (Circuito Chico), סיור עיר כולל עלייה ברכבל להר הקמפאנריו, פארק הטרונדור – הקרחון השחור
 • חציית הרי האנדים לצ'ילה על ידי שייט ב 3 האגמים 
 • שייט בסירות זודיאק וקטמראן לשמורת הפאיינה 
 • שמורת הפאיינה: סיור בשמורת הפאיינה
 • קלפטה: קרחון אופסלה
 • קרחון מורנו
 • בואנוס איירס: סיור מודרך על אתריה המרכזיים של העיר, בילוי ערב במועדון טנגו
 • איגואסו: ביקור בשמורה  הברזילאית והארגנטינאית 
 • שייט מדהים אל מתחת למפלים (מותנה בגובה המים בנהר) 
 • סכר האיטייפו
 • מפל גרון השטן
 • מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית 
 • סלבדור דה באהייה: סיור בעיר העתיקה (רובע פלוריניו) 
 • שוק המרקדו מודלו 
 • סיור בקאשוארה ובעיירת סן פליקס 
 • מופע פולקלור בערב 
 • ריו דה ז'אנרו: סיור בעיר
 • רכבל להר הסוכר 
 • עלייה להר הקורקובדו 
 • סיור בג'יפים ביער טיז'וקה 
 • סיור פאבלות 
 • סיור לאורך חופי ריו דה ז'אנרו 
 • סיור ערב בריו דה ז'אנרו כי שוק סוף השבוע סאו קריסטובל סגור בתקופת הקרנבל 

אנו ממליצים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יתכן ותמצאו חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר – ואולי יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן כדאי להניח שמה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: (06/02) תל-אביב - אירופה – לימה 

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסת דרך יעד ביניים באירופה ללימה בירת פרו כרך סואן המשמש מרכז עסקי ותעשייתי. העיר שנוסדה בשנת 1535 על ידי פרנסיסקו פיסארו, מכילה אוכלוסייה רבגונית ובה פינות היסטוריות וארכיטקטוניות בעלות עניין. נחיתה באותו היום העברה למלון ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 2: (07/02) לימה – פאראקאס

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסיור בעיר אשר הייתה בעבר מקום מושבו של המשנה למלך הספרדי. נתרשם משרידי העבר הקולוניאלי ההדור, נטייל בכיכר המרכזית, בקתדרלה אשר בה קבור פיסארו, מייסד העיר, וברחובות העיר, נבקר בקטקומבות של כנסיית סן פרנסיסקו ובמוזיאון לרקו הררה, בו נמצא את אחד האוספים הפרטיים הגדולים בעולם ובינהם כלי קרמיקה, כלי כסף וזהב, אריגים ובגדים העשויים נוצות ואוסף מיוחד במינו של כלי חרס ארוטיים מהתקופה הפרה קולומביאנית. בסיום הסיור נצא את לימה בנסיעה דרומה כ-4 שעות נסיעה לאורך החוף עד לעיר פאראקאס. עם ההגעה העברה למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 3: (08/02) פאראקאס – לימה – טיסה מעל קווי נאסקה

בבוקר ניסע למעגן וממנו לשייט בן שעתיים לאיי באייסטאס וסיור בשמורת הטבע מרשימה של פאראקאס מהידועות בפרו אל תוך האוקינוס השקט שם נצפה במיני חיות, עופות וציפורים האופייניים לאזור זה של העולם – אריות ים, פינגווינים ויותר מ 90 מינים של ציפורים. עם סיום הסיור נצא לשדה התעופה המקומי נעלה על מטוסים קלים וטיסה מעל לקווי נאסקה המסתוריים* (זוכרים את מרכבות האלים?). משם נמשיך ללימה, בדרך באם יאפשר הזמן נעצור בעיר איקה. הגעה מאוחרת והעברה למלון. ארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית.
* בכפוף לכך שקו התעופה פעיל לאחר תקופה ארוכה בה הקו לא היה פעיל בתקופת הקורונה. שימו לב כי אנו משתמשים בשירותיה של חברת אירודיאנה שזו החברה המובילה והמוסדרת לטיסות לקווי נאסקה, אנו רושמים זאת כיוון שעלויות של חברה זו הינן גבוהות יותר משאר חברות התעופה הפרטיות שטסות מעל קווי נאסקה וזאת בשל בטיחות הטיסה והרישוי של חברה זו שהינו מוסדר.
חשוב לנו לציין שבמדינה כמו פרו המוגדרת כמדינה מתפתחת ואפילו בהתנהלות של עולם שלישי עניין זה מהותי ומתבטא בעלות כספית והפרש שיכול להגיע גם לכ -$150-$100 לכרטיס לנוסע/ת.

יום 4 : (09/02) לימה - פוארטו מלדונדו 

היום נפרד מלימה ונטוס לפוארטו מלדונדו הממוקמת על החיבור בין נהרות מדרה-דה-דיאוס וטמבופאטה. בדרום-מזרח פרו, בלב יער הגשם הטרופי, בנויה פוארטו מלדונדו, מוקד יציאה לטיולים בג'ונגל, הכוללים הליכה ביער הגשם והיכרות עם מאפייניו השונים: מגוון צמחים, מיני ציפורים ובעלי חיים שונים. לאחר נסיעה קצרה וביקור בשוק המקומי באם הזמן יאפשר נגיע לנקודת המוצא לשייט קאנו עד ללודג' בו נשתכן. כאן מתחיל מסענו אל מעמקי הג'ונגל האמזוני. לאחר התמקמות בלודג' נצא לסיור ראשוני בו נכיר את אופיו של הג'ונגל הטרופי. נטייל ביער ונהנה מן השקיעה. ארוחת ערב.
                                                               

הגונגל האמזוני בדרום אמריקה

יום 5:  (10/02) ג'ונגל האמזונאס 

נתעורר מוקדם לבוקרו של יום בג'ונגל ונצא לסיור בוקר מוקדם בג'ונגל. בדרך נבחין בצמחייה האקזוטית של הג'ונגל ובחרקים שונים, שפע פרפרים ססגוניים, ציפורים, קופים ועוד. ארוחת צהרים תוגש במהלך היום. אחר הצהרים נצא לביקור אצל משפחה הגרה באזור (במידה והביקור אפשרי בהתאם לתנאים במקום). לאחר ארוחת הערב, נצא לספארי לילי וננסה לאתר בעזרת פנסינו קאיימנים (תנינים) על גדות הנהר. חזרה ללינה בלודג'.

יום 6: (11/02) פוארטו מלדונדו – קוסקו 

נצא את פוארטו מלדונדו בטיסה אל קוסקו העיר הידועה כעיר הבירה העתיקה של האינקה, מקום עשיר בהיסטוריה ותרבות, ובה שילוב מרתק של עיר עתיקה וארכיטקטורה ספרדית קולוניאלית. העיר אשר תולדותיה כבירת האימפריה של בני האינקה משתקפות בכל מקום: רוב רחובות העיר מוקפים משני עבריהם בחומות אבן שנבנו על-ידי האינקה ומלאים בצאצאיהם דוברי הקאצ'ווה של האינקה. בעיר יש גם שפע של אמנות קולוניאלית, כגון הקתדרלה מן המאה ה-16 וכנסיית לה מרסד. ביום זה נתחקה אחר תרבות האינקה ונבקר בשרידי אתרי האינקה הסובבים את העיר קוסקו. שלושה (בכפיפות לזמן ייתכן כי נבקר ב-2 אתרים) אתרי עתיקות נוספים נמצאים בקרבת העיר - סאקסאיואמאן, פוקה פוקארה וטאמבו מאצ'אי, עם סיום הטיול נתארגן במלון בקוסקו ללינה וארוחת ערב.
*את סיור העיר נמשיך ונסיים ביום 9 של הטיול. אנו מקדישים לקוסקו 2 ימי טיול, הזמן הדרוש עבור סיור ממצה בעיר זו.

טיול מאורגן בדרום אמריקה

יום 7: (12/02) עמק האורבמבה ופיסאק 

בבוקר נצא אל עבר העמק הקדוש - עמק האורובמבה, אסם התבואה של האינקה. נבקר בחורבות אוליימטמטמבו ובשוק האינדיאני בפיסאק המושך אליו אלפי מבקרים מקומיים מקהילות מרוחקות הלבושים בבגדיהם הטיפוסיים (השוק פתוח בימים ג',ה ו-א'. במידה והשוק סגור, נבקר בעתיקות פיסאק). הסיור כולל ארוחת צהרים במסעדה. אחה"צ נצא לסיור לעיירה צ'ינצ'רו ונבקר במכרות המלח של מראס. העברה למלון לארוחת ערב וללינה.

יום 8: (13/02) מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו 

יום טיול באתר המרשים והמפורסם, העיר המסתורית אשר הייתה חבויה ביערות במשך 350 שנה ונתגלתה רק במאה ה-20. העיר נותרה בשלמותה, היות והכובשים הספרדיים לא הגיעו אליה מעולם. היא שוכנת על הר בעל מדרונות תלולים בלב הג'ונגלים, מעל אפיק עמוק של יובל נהר האורובמבה. נצא בדרך אל העיר האבודה של ממלכת האינקה, מן האתרים אפופי המסתוריות והמרהיבים בעולם. ניסע ברכבת אל העיירה אגוואס קליינטס ומשם נעלה בנסיעה בדרך זיגזג, לחורבות העיר. נערוך סיור מודרך באתר המרתק ונראה את הבתים, המקדשים והמערכות החקלאיות שנותרו ממורשת האינקה. נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית (ייתכן כי הארוחה תינתן ביום אחר בהתאם ללוחות זמני הרכבות). נעלה על הרכבת ונחזור לקוסקו למלון. ארוחת ערב ולינה.

מאצ'ו פיצ'ו

יום 9 : (14/02) קוסקו 

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך ונסייר בקוסקו ליום טיול נוסף ונשלים את המקומות והאתרים אשר לא הספקנו ביום 6 של
הטיול. שימו לב כי אנו מקדישים 2 ימי טיול לקוסקו על מנת לחוות ולהרגיש את האווירה בעיר מיוחדת ויפהפייה זו. ● בערב נצא לבילוי פולקלור בשילוב ארוחת ערב. חזרה למלון ללינה.

יום 10: (15/02) קוסקו - פונו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מקוסקו אל פונו. בדרך נקיים מספר עצירות לביקורים בכפר אנדהוואייליאס וביקור במקדש וירקוצ'ה. אם הזמן יאפשר נבקר באתר קברי סילוסטאני. בערב נגיע למלוננו בפונו לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן בדרום אמריקה

יום 11: (16/02) פונו – האיים הצפים - קופהקבנה - אי השמש - לה פאז 

מוקדם בבוקר נשוט לאיים הצפים של בני האורוס, שהם למעשה רפסודות ענק ונצפה באורח חייהם של תושבי האיים המתגוררים בבקתות עשויות קני סוף ומתפרנסים מדייג ומכירת מלאכות יד. נמשיך בנסיעה לאורך נופיו המרהיבים של אגם הטיטיקקה, האגם הגבוה ביותר בעולם (3821 מטרים מעל לפני הים) בו מתאפשר שייט אוניות וסירות. נגיע אל העיירה הבוליביאנית קופהקבנה אשר על חוף אגם טיטיקקה. זו עיירה קטנה ובה קתדרלה לכבוד הבתולה המגינה על בוליביה. העיירה שוכנת בין שתי גבעות אשר מהן נשקף בשעות אחר הצהריים מראה יפהפה של האגם. נשוט לביקור בחלקו הדרומי של אי השמש (השייט כולל ארוחת צהריים), כולל ביקור בגני האינקה, המעיינות ושרידי פילקוקאינה. עם תום הסיור נשוט במיצרי טקינה אל המעגן, ונמשיך במסענו אל לה פאז בירת בוליביה. הגעה מאוחרת והעברה למלון ללינה. ארוחת ערב.

יום 12: (17/02) לה פאז - עמק הירח 

הבוקר נצא ונסייר בגדולה והחשובה בערי בוליביה ובירתה של הארץ. נתוודע אל נופיה של העיר, תערובת של גורדי שחקים המוקפים בתים קטנים הניצבים על הרכסים אשר סביב עמק רחב. נצא לסיור באזור הקולוניאלי אשר סביב פלאסה מורילו, מקום בו שוכנת הכנסייה הקולוניאלית ובניין הממשל. נמשיך לביקור בעמק הירח ומאוחר יותר נגיע אל שוק קמאצ'ו אשר בלב העיר, ריכוז של שווקים אינדיאנים מסביב לפלאסה סן פרנסיסקו. נבקר בכנסיית סן פרנסיסקו ובשוק המכשפות, בו נמכרים פסלונים, קמיעות, חלקי חיות מיובשים ושיקויים שונים. כמובן שלא נפסח על שאר השווקים הצבעוניים והאינסופיים של העיר.

● באחד מהערבים נצא לבילוי פולקלור בוליביאני בשילוב ארוחת ערב עם חזרה למלון ללינה.

יום 13: (18/02) לה פאז – סנטיאגו

מוקדם בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לסנטיאגו, לאחר ההגעה נחל בסיור ראשוני בבירת צ'ילה בלוויית המדריך
בין האתרים המרכזיים של העיר, בכיכר הראשית והמדרחוב היפה הגובל בה. נצפה בקתדרלה ובארמון הנשיאות "המונדה"
בו נרצח/התאבד הנשיא הקומוניסטי סלבדור איינדה ונצפה בפסלו, נעלה לתצפית על העיר מהר סן קריסטובל. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן בדרום אמריקה

יום 14: (19/02) סנטיאגו – טמוקו/ולדיביה – פוקון 

מוקדם מאד בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לעיר טמוקו או לעיר ולדיביה. באם הזמן יאפשר ובהתאם למועד הנחיתה של הטיסה נצא לסיור בשוק של טמוקו או ולדיביה, לראות ובעיקר לטעום את מאכלי האזור. לאחר מכן נצא בדרכנו אל עבר פוקון. ארוחת ערב והעברה למלון ללינה באיזור פוקון.
  

יום 15: (20/02) פוקון - יום טבע משכר חושים

היום נצא לסיור באזור פוקון בנופים מופלאים ועוצרי נשימה של רכס האנדים. אזור זה נחשב לאחד מהאזורים היפים ביותר ברכס האנדים אשר חוצה את יבשת דרום אמריקה. זהו יום יפהפה של טבע משכר חושים. נבקר באגם קבורגה, ב-"עיניים של קבורגה" פינת חמד של מפלי מים שוצפים ובפארק הלאומי ווארקיוואה. נלך ברגל בשבילי השמורה, בתוך היער ובנופי ואדיות ונחלים מרהיבים נעפיל אל מפלים נסתרים. חזרה למלון בפוקון ללינה וארוחת ערב.

טיול מאורגן לדרום אמריקה

יום 16: (21/02) פוקון - סאן מרטין - דרך שבעת האגמים - ברילוצ'ה 

הבוקר נצא מפוקון מזרחה, בנוף של חוות קטנות, אגמים ויערות, לכיוון מעבר הגבול עם ארגנטינה (מעבר טרומן). במעבר הגבול, למרגלות וולקן לנין, נחצה יער אוראקריות גדול. נמשיך בדרך מדברית לעיירה הארגנטינאית חונין דה לוס אנדס, משם נסע לסאן מרטין ונמשיך בדרך שבעת האגמים. נעצור לתצפיות על האגמים השונים לאורך הדרך ונגיע לברילוצ'ה ללינה וארוחת ערב.

יום 17: (22/02) ברילוצ'ה 

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיירת הקיט ברילוצ'ה, המפורסמת במפעלי השוקולד שלה ובסביבתה בחבל ארץ עוצר נשימה. באזור אגמים קפואים, הרים מכוסי צמחייה, עצים ושלג. נצא לסיור ברחובותיה של העיר כולל הסיבוב הקטן ,(Circuito Chico) סיור סביב ברילוצ'ה הכולל כמה נקודות תצפית והליכה וכולל עלייה ברכבל לתצפית מהר הקמפאנריו. העברה למלון ללינה וארוחת ערב במסעדה מקומית.

ברילוצ'ה

יום 18: (23/02) ברילוצ'ה – פארק הטרונדור 

היום נצא בנסיעה מברילוצ'ה דרום מערבה ליום שלם של סיור בפארק הטרונדור ("ההר הרועם") על רכס האנדים. נעבור בנוף מרשים דרך האגמים מסקרדי וגיז'רמו ונגיע לאזור "הר הטרונדור", אזור מלא צמחיה ואגמים מרהיבים ממנו נערוך תצפית אל האטרקציה הייחודית והמרשימה באזור - הקרחון השחור. כינויו הציורי של הקרחון ניתן לו בשל התמזגות הקרחון עם ההר המחובר אליו המשווה לקרחון גוון שחור בשל הסחף הוולקני המצטבר על ההר. חזרה למלון לארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה.

יום 19: (24/02) ברילוצ'ה – חציית האנדים - פוארטו וארס 

אחד הימים היפים בטיול. יום בו נכיר את יפי הרי האנדים, הפסגות ילוו אותנו לאורך היום נכיר את החורש של מורדות ההרים עם אגמים, יער גשם ייחודי כאשר הצד המערבי מאופיין בריבוי התופעות הגעשיות. בבוקר נצא את ברילוצ'ה בנסיעה המשולבת באוטובוס ואמצעי שייט כשחוצים 3 אגמים ( 2 בארגנטינה ו 1 בצ'ילה). היציאה בבוקר מברילוצ'ה אל פוארטו פאנואלו כשעה נסיעה משם נעלה על קטאמראן לשייט של כשעה באגם נאוול וואפי, המהווה חלק מפארק המשתרע על פני מיליוני דונמים. השייט מגיע לנקודה הנקראת פוארטו בלסט משם בדרך יבשתית קצרה כעשר דקות לפוארטו אלגרה עדיין בארגנטינה נעלה על קטאמראן לשייט של כ 20 דקות באגם פריאס לנקודה הנקראת פוארטו פריאס ומשם בנסיעה של כשעתיים בדרך יבשתית נחצה הגבול ב 2 מעברי גבול ( ארגנטינה ו צ'ילה ) ונגיע לקראת צהריים לפאוללה נקודת הישוב הראשונה בצד הצ'יליאני. לאחר הפסקת צהריים קצרה נעלה על קטאמראן בשייט של כשעה ו 40 דקות באגם טודוס לוס סנטוס בדרך נחלוף על פני האי מרגריטה ונגיע לנקודה הנקראת פטרואה. כאן ימתין לנו כאן אוטובוס שייקח אותנו בנסיעה של כשעתיים באיזור הפארק הלאומי וינסנט פרז רוזאלס לאורך חופו הדרומי של אגם ללאנקוויהואה מהגדולים באגמי צ'ילה אל העיירה הקסומה פוארטו וארס שם נגיע למלון נתארגן בחדרים ואם יספיק הזמן נסתובב במרכז העיירה היפה להתרשם ממראה העיר בשעה שמתחילה לרדת החשיכה לאורך הטיילת. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן בדרום אמריקה

יום 20: (25/02) פוארטו מונט – פונטה ארנס – פורטו נטלס 

לפנות בוקר מוקדם נצא בנסיעה לפוארטו מונט. העברה לשדה התעופה לטיסה לפונטה ארנס העיר הממוקמת בדרום היבשת בה ננחת ובה נסייר ומשם נצא בנסיעה אל פוארטו נטאלס הגעה והעברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 21: (26/02) פורטו נטלס – שמורת טורס דל פאיינה 

פטגוניה (צ'ילה וארגנטינה) 4 ימים הנחשבים גם הם לאירועי שיא בטיול. לאחר ארוחת הבוקר נצא מפורטו נטלס לאחת החוויות המסעירות בטיולנו. נשוט בסירת קטמראן לאורך הפיורד "אולטימה אספרנצה" (התקווה האחרונה), נצפה בקרחוני בלמאסדה וסראנו בפארק ברנרדו אוהיגנס ונתפעם בדרך מנופי פטגוניה עוצרי נשימה. ארוחת צהריים כלולה. לאחר מכן נשוט בזודיאקים במעלה נהר הסרנו לשמורה. לקראת ערב נגיע לשמורת הטבע מהיפות בעולם, הפארק הלאומי טורס דל פאיינה. העברה למלון באזור השמורה* לארוחת ערב ולינה. (*קיימים בשמורה מספר מועט של בתי מלון).

הקרחונים בדרום אמריקה

יום 22: (27/02) שמורת טורס דל פאיינה -  אל קלפטה 

הבוקר נצא לסיור בפארק הלאומי טורס דל פאיינה המשתרע על כ-1600 קמ"ר, מגוון נופים מדהימים, שילוב הנוף הפאטגוני מדברי ופסגות המגיעות לגובה של עד 3000 מטר ומהוות חלק מכיפת הקרח האנדית. יום שכולו טבע, לגונות ואגמים נהדרים בשלל גווני הכחול, מצוקים ומפלים, קרחונים ויערות. השמורה היא גם משכנם של עדרי גואנקו בני משפחת הגמליים, נאנדו – מין יען קטן, פלמינגו צ'יליאני, קונדור האנדים ובע"ח נוספים. אחר הצהריים נמשיך בנסיעה* דרך המדבר לקלפטה שבארגנטינה. ארוחת ערב והגעה מאוחרת למלון ללינה.
*הנסיעה משמורת הפאיינה לקלפטה אורכת כ 5 שעות.

יום 23: (28/02) קלפטה - קרחון אופסלה 

השכמה מוקדמת נצא באוטובוס כשעה נסיעה לערך לפונטה בנדירה, משם יתחיל השייט בלאגו ארגנטינה. נשייט פנימה אל עבר האנדים, דרך מיצר השטן ונתקרב אל קרחון אופסלה הנחשב לקרחון השני בגודלו בדרום אמריקה. נשוט בין הקרחונים המשתקפים בקרני השמש אם זורחת בצע כחול עז, קרחונים שנותקו מהקרחון המרכזי ושטים עצמאית באגם. נמשיך בשייט אל קרחון ספגציני. חזרה למעגן בשעות אחר הצהריים ומשם באוטובוס לקלפטה. ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה.

יום 24: (01/03) קלפטה – קרחון מורנו - בואנוס איירס 

לאחר ארוחת הבוקר נצא באוטובוס לשמורת הקרחונים לביקור בקרחון פריטו מורנו הקרוי ע"ש החוקר פרנסיסקו מורנו שחקר את פטגוניה והיה זה שסימן את קו הגבול בין ארגנטינה לצ'ילה. שמורת הקרחון מכילה שבילים רבים המאפשרים זוויות ראיה צפיה וצילום שונות הן מלמעלה והן קרוב יותר גם למטה. זהו קרחון פעיל המתנפץ לעיתים כמעט מידי יום אל לאגו ארגנטינה בקול שאון פיצוץ עז ויוצר מראה מרהיב. חזרה לקלפטה בה נסעד את ארוחת הצהריים מאוחרת במסעדה מקומית ולאחר מכן העברה לטיסת ערב לבואנוס איירס. עם הנחיתה העברה למלון.

הקרחונים בדרום אמריקה

יום 25: (02/03) בואנוס איירס – מופע טנגו

הבוקר נצא ליום סיור מלא באוטובוס בבואנוס איירס. נבקר בכיכר מאי המפורסמת, שבה נראה את ארמון הנשיאות, הקתדראלה ובניין העירייה הישן - הקבילדו. בכיכר מונומנט לזכר העצמאות הראשונה של בואנוס איירס במאי 1810. הכיכר מסמלת את השלום והאחווה וידועה בהפגנת האימהות לזכר בניהם שנעלמו ב- 1978. נחלוף על פני תיאטרון קולון, גני פלרמו, שכונת המהגרים הססגונית - לה בוקה עם הרחוב הצבעוני - קמיניטו. כמו כן נעבור בכיכר הקונגרס הגדולה וכמובן בשדרה, אשר על פי המקומיים נחשבת לרחבה בעולם, כיכר 9 ביולי. אם יספיק הזמן נבקר גם באחד האתרים מושכי קהל בבואנוס איירס בית הקברות בריקולטה שהוא מונומנט ארכיטקטוני בפני עצמו חזרה למלון.
● בערב נצא לבילוי באחד ממועדוני הטנגו המפורסמים והפופולריים בבואנוס איירס ה TANGO PORTENO הנחשב למופע טנגו רב משתתפים וייחודי הכולל ארוחת ערב – הטנגו להווה ידוע הוא אחד מאושיות התרבות של ארגנטינה. חזרה עם סיום המופע לקראת חצות פלוס למלון ללינה.

טיול מאורגן בדרום אמריקה

יום 26: (03/03) בואנוס איירס – מפלי האיגואסו הצד הארגנטינאי – מופע ערב מרהיב

מוקדם מאוד הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה אל איגואסו. מפלי פארק איגואסו נמצאים באזור מפגש הנהרות איגואסו ופאראנה, בינות לסבך צמחייה טרופית במפגש הגבול בין ברזיל וארגנטינה. לפי שעת נחיתת הטיסה, נצא לביקור בצד הארגנטינאי בו נמצאים כשמונים אחוזים משטח המפלים. נטייל במסלול המפלים העליון, הממוקם באזור שיא הגובה של המפלים, נסייר רגלית בשבילים וגם על גשרי תצפית אשר מהם נוכל לצפות מגובה רב במפלים השופעים. נחשף למראה המרהיב של כמויות מים אדירות הניתכים מגובה של עד שמונים מטרים. נגיע אל מפל גרון השטן העצום והמרשים אשר לתחתיתו מתנקזים מים משלושת עבריו כדי תוך יצירת ענן של רסיסים הנראה ממרחק רב. בהמשך נצא לאחת האטרקציות המרכזיות באיזור – שייט מרהיב ורטוב את מתחת למפלים (מותנה בגובה המים בנהר, באם מי הנהר גבוהים מדי או נמוכים מדי לא ניתן לבצע את השייט).
● בערב נצא לבילוי הכולל מופע מרהיב של תרבות פאנאמריקנית ממכסיקו בצפון ועד צ'ילה בדרום. המופע כולל ריקודים סוערים ומוזיקה במגוון כלים וסגנונות כגון סלסה, סמבה, מריאצ'י ועוד. הבילוי כולל ארוחת ערב בופה עשירה. חזרה למלון ללינה.

האיגואסו בדרום אמריקה

ל

יום 27: (04/03) מפלי האיגואסו הצד הברזילאי - סכר איטייפו - סלבדור דה בהאייה

לאחר ארוחת הבוקר מוקדמת נצא למפעל החשמל מהגדולים בעולם - האייטפו, אשר נבנה על גבול ברזיל – פרגוואי. נבקר בסכר
האיטייפו הענק המופעל במשותף על ידי שתי המדינות. נבקר בצד הברזילאי של שמורת המפלים כעת נוכל להבין את גדלו ועצמתו
של הפארק ונצפה אל כמעט 4 קילומטרים של מפלים. בהמשך העברה לשדה התעופה ונטוס לסלבדור דה בהאייה דרך יעד ביניים. עם
ההגעה לקראת חצות העברה למלון ללינה. ארוחת צהריים מאוחרת תינתן לפני הטיסה.

יום 28: (05/03) סלבדור דה בהאייה - מופע פולקלור ייחודי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בסלבדור, בירת ברזיל במשך 214 שנים, ה 4 בגודלה בברזיל. עיר עתיקה זו ממוקמת במפרץ יפהפה עתיר איים, נמצא מבנים קולוניאליים וחופים יפים. העיר נודעת כמעוז התרבות האפרו-ברזילאית, שילוב תרבויות שהביאו העבדים האפריקאים והפולקלור האינדיאני המקומי. זהו שילוב מרתק שהוליד את כת הקנדומבלה, ריקודי קפוארה ומוזיקת הפוהו ושלל אמונות, מנהגים ומיסטיקה. סיור מודרך מלא בעיר העתיקה וברובע פלורינייו שסמטאותיו הציוריים טומנים בחובם אוצרות ארכיטקטוניים מן המאות ה-17 וה-18. השרידים הקולוניאליים המשוחזרים ומשומרים בעזרת אונסקו, צבועים צבעי פסטל והאזור זרוע כולו בתי-קפה קטנים, חנויות אמנות ולהקות מוסיקה. נחשף למרכיבי התרבות האפרו ברזילאית נבקר בשוק המרקאדו מודלו המפורסם. נראה את הלבוש הבאהייני המסורתי, מאכלי הרחוב הטיפוסיים ועוד. באם הזמן יאפשר נמשיך לסיור חופים מהיפים של ברזיל. לקראת ערב נחזור למלון להתארגנות ונצא לארוחת ערב שלאחריה נמשיך
● למופע פולקלור ייחודי המשלב ריקודיי ושירת קנדומבלה יחד עם מופע קפוארה – חוויה חושית. חזרה למלון ללינה.


    

טיול מאורגן בדרום אמריקה

יום 29: (06/03) סלבדור דה באהיה – קאשוארה – סאן פליקס 

יום חוויתי אל פנים הארץ, נעזוב את קו החוף ונעמיק צפון מערבה אל עבר ריכוזיי שדות קניי הסוכר הקפה והקקאו – אשר הינם משאב כלכלי אדיר לכלכלת ברזיל ואחד מסימני ההיכר הידועים של ארץ מופלאה זו. מדינת באהייה היתה אחד ממוקדיי העבדות הגדולים בברזיל – אזורים פנימיים אלה של הארץ ועושרם החקלאי הביאו את הפורטוגזים הכובשים לצורך בכוח עבודה והבאת העבדים היתה אחד הסיפורים העצובים בהיסטוריית המין האנושי – בנסיעה אל עבר קאשוארה נעצור בשוק הססגוני המקומי של סנטו אמארו – שם נוכל להתערבב עם המקומיים ולחוות את יופייה האמיתי של ברזיל – מגוון הפנים והצבעים בשוק האותנטי המאכלים המקומיים והריחות יעשירו את החוויה. נמשיך בנסיעה אל העיר קאשוארה בה נלמד את סיפור העבדות ויצירת הגיבור המקומי – שילוב אדם אינדיאני בעל גוף שחור – סמל לגאווה המקומית. נאכל צהריים בחווה החקלאית בכפר מוריצ'יבה ונמשיך לביקור במוזיאון הטבק המקומי בו נוכל לראות הדגמה של הליך הפקת הקפה (בתקופת הקרנבל ייתכן והביקור במוזיאון ובחווה לא יתאפשר). נסייר בעיירה קאשוארה ונבקר בבית העירייה ששימש גם בעבר כבית הכלא המקומי. חזרה אל סלבדור ללינה.

יום 30: (07/03) סלבדור - ריו  דה ז'אנרו - הר הסוכר 

לפנות בוקר נצא אל עבר שדה התעופה  לטיסה* לריו. עם ההגעה נצא ליום סיור באחת הערים האקזוטיות ביותר בעולם, העיר אשר שמה יצא למרחוק בזכות שמחת החיים של תושביה, קצב הסמבה, הכדורגל, הקשאסה ומצעד החתיכים והחתיכות בחופיה. נחלוף על פני המראקאנה האצטדיון הגדול בעולם (האצטדיון מכיל כ-135 אלף מקומות ישיבה),
נעלה ברכבל להר הסוכר, קירותיו של ההר בצורת החרוט נישאים לגובה של כ-400 מטרים והנוף הנשקף ממנו מרהיב ביופיו.
נמשיך לסיור חופים בחופיה המרהיבים של ריו דה ז'אנרו ולקראת אחר הצהריים המאוחרות נגיע למלון. ארוחת ערב
במסעדה מקומית. לינה במלון.
*טיסה זו אינה ישירה. באם יחול שינוי במועד הטיסה סלבדור/ריו, יום זה יתבצע במסגרת ימי הטיול הבאים.

טיול מאורגן בדרום אמריקה

יום 31: (08/03) ריו דה ז'אנרו – פטרופוליס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר פטרופוליס, הידועה גם כ"עיר הקיסרית" של ברזיל וקרוייה על שמו של הקיסר פדרו הראשון. העיר שימשה בעברה כמקום מושבם של משפחת המלוכה הפורטוגזית בחופשות הקיץ עד שנת 1850 העת בה המונרכיה בוטלה בברזיל. נבקר במוזיאון האימפריאלי, בגני ארמון הקריסטל ונראה את הקתדרלה שנבנתה ב- 1846. נחזור לריו. ארוחת ערב מוקדמת במסעדה מקומית ובהמשך ננוח במלון עד מועד היציאה לחגוג את אירועי מצעד המנצחות
(כרטיסי מצעד המנצחות לא כלולים במחיר הטיול ויוצעו לרכישה לכל נרשם לטיול ברגע שהכרטיסים יוצעו למכירה לשוק*).
● בערב רק מי שרכש הכרטיסים בנפרד למצעד המנצחות ישתתף באירועי מצעד המנצחות בהם נוכל לצפות ממרומי אחת הטריבונות – חוויה של מראות, קולות, גירויים מכל הסוגים . נחזור למלון ללינה.

ריו דה ז'אנירו

יום 32: (09/03) ריו  דה ז'אנרו  -  הר הקורקובדו – יער טיג'וקה – הפאבלות 

לאחר ארוחת הבוקר ימתינו לנו ג'יפים לסיור עיר חוויתי – ניסע דרך מרכז העיר אל הר הקורקובדו – ונעפיל לפסגתו לתצפית מרשימה הנמצאת בגובה של 709 מטר וחולשת על מרבית חלקיי העיר היער והחופים, נראה את פסלו אדיר הממדים של ישו הפודה הנראה מכל נקודה בעיר. הפסל ניתן במתנה לעיר על ידי הצרפתים. בבסיסו ישנה כנסיה. עם תום הסיור נמשיך דרך יער הטיג'וקה – היער פרוס במרכזה של העיר והינו יער הגשם העירוני הגדול ביותר בעולם. נצא לסיור רגלי קצר במעבי היער ונגלה עולם ומלואו – חווית טבע מופלאה – נראה זנים של עצים ואם מפלים ואם יתמזל מזלנו אף בעליי חיים כגון קופים ומיני חיות יער. לאחר הטיול הקצר (הטיול מתאפשר רק אם רכבים קלים) נמשיך לסיור בפן נוסף של ריו – סיור ייחודי בפאבלות – שכונות העוני - ניסע אל לב ליבן של השכונות ונכיר מקרוב את תופעת העיור שיצרה עולם שונה בתכלית מעולמנו התקני, נלמד על התנהלות הפאבלה ועל מערכת היחסים בין השלטון ורשויות החוק לבין האזרחים החיים בשכונות אלה ונטעם בקצרה מאורח חייהם - חוויה מרתקת. ארוחת ערב במסעדה מקומית מוקדמת וחזרה למלון.

ריו דה ז'אנירו

יום 33: (10/03)  ריו דה ז'אנרו 

לאחר ארוחת הבוקר השלמות סיורים בעיר וזמן להשלמת קניות באחד ממרכזי הקניות הגדול ביותר בברזיל. האוטובוס והמדריך צמודים לקבוצה לאורך כל היום. ארוחת ערב במסעדה מקומית וחזרה למלון.

ימים 34-35: (11-12/03)  ריו דה ז'אנרו – סאו םפאולו - ת"א  

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה בסאו פאולו לטיסה חזרה לתל אביב דרך יעד ביניים. ההגעה לארץ תהיה בערב יום ה- 35 בשל הפרשי השעות.* הערה הנוגעת לערב מצעד המנצחות המתקיים ב 08/03/25:
בערב זה יתרחש אירוע סיום הקרנבל הנקרא "מצעד המנצחות", זהו אירוע של 6 בתי הספר שהובילו בקרנבל ומתחרים על הזכייה וההובלה. כרטיסים לכניסה למצעד המנצחות הכוללים הסעה וליווי של מדריך פגסוס נמכרים בנפרד במהלך חודשי דצמבר וינואר השנה. האירוע מתרחש כל הלילה והחזרה למלון תתוזמן במקום אל מול ההסעות של המופע. ביום זה אנו נטייל עד לשעות אחר הצהריים ונעבור למלון למנוחה ולאגירת כוחות כדי שנגיע רעננים למצעד (למי מאתנו שרכש הכרטיסים).

 

תודה ליוסי קינן מטייל של פגסוס על העריכה והצילום הנפלאים
* בשל שינויים דחופים בלו"ז הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
***לוחות זמני הטיסות משתנים בדרום אמריקה לעיתים תכופות. הן הטיסות הבינלאומיות והן הטיסות בתוך היבשת כך שמרגע שהטיול תוכנן ועד לרגע היציאה יתכנו שינויים בשעות הטיסות, בימי הטיסות וגם לעיתים בנתיבי הטיסות. ייתכנו מצבים בהם טיסות ישירות הופכות ללא ישירות מיעד ליעד ולהיפך.ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל (גם לאחר הרישום) יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 200$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.
****מרבית טיסות הפנים בטיול בדרום אמריקה הן טיסות לא ישירות.
*****בטיסות אשר יצאו בשעות הבוקר, תינתן ארוחת בוקר קלה מהרגיל או ארוחה ארוזה עקב השעה המוקדמת.
******הסיור בפאבלות בריו דה ז'אנרו יתבצע במידה ואפשרי מבחינה בטיחותית.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form