מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול + 2 ארוחות צהריים. (LCQ)
משך הטיול:
19 ימים 17 לילות
להורדת התוכנית

סדרת טיולי "פגסוס בראש אחר" מיועדים למעוניינים לטייל בקבוצות קטנות, לראות, לחוש ולהבין יותר. בטיולים אלו בנוסף לאתרים ה"קונבנציונאליים", נרחיק לאזורים פחות מתויירים המאפשרים מגע בלתי אמצעי עם התושבים המקומיים תוך שימוש באמצעי תחבורה מגוונים, גם אם הדבר כרוך לעיתים ברמת שירותים מקומיים נמוכה יחסית אך אותנטית... טיול זה נבנה לאלו מבינינו הרוצים לחוות את לב ליבה של דרום אמריקה בצורה המעמיקה והמרגשת ביותר. טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול ופנסיון מלא בסלאר.

טיול מאורגן לפרו ואקוודור - הקדמה

סדרת טיולי "פגסוס בראש אחר" מיועדים למעוניינים לטייל בקבוצות קטנות, לראות, לחוש ולהבין יותר. בטיולים אלו בנוסף לאתרים ה"קונבנציונאליים", נרחיק לאזורים פחות מתויירים המאפשרים מגע בלתי אמצעי עם התושבים המקומיים תוך שימוש באמצעי תחבורה מגוונים, גם אם הדבר כרוך לעיתים ברמת שירותים מקומיים נמוכה יחסית אך אותנטית...

פרו ואקוודור יושבות בראש רכס האנדים האדיר ונחשבות למדינות המרתקות ביותר בדרום אמריקה. בני האינקה ניצלו את תנאי הטופוגרפיה הקשים של האנדים לבניית אימפריה שהשתרעה על חלקים ניכרים של יבשת דרום אמריקה כשבסיסה בעיר קוסקו. הם השאירו אחריהם אתרים היסטוריים רבים ומעטה מסתורין סמיך המסרב להתפזר. פרו היא לא רק אינקה והיסטוריה אלא גם טבע עוצר נשימה של הרים מושלגים, אגמים תכולים וחופים רחבים, תרבות עשירה של צאצאי האינקה עם שווקים צבעוניים ואמונות רבגוניות. נופי הפרא והתרבות העשירה לא נעצרים בגבול פרו, ואקוואדור מצידה מציעה אתרי טבע מהבתוליים והיפים ביבשת. טיול זה נבנה לאלו מבינינו הרוצים לחוות את לב ליבה של דרום אמריקה בצורה המעמיקה והמרגשת ביותר. לצד אתרי חובה כקוסקו ומאצ'ו פיצ'ו, נבקר גם באתרים פחות מוכרים לתייר הישראלי כדוגמת הרי הגעש ושמורות הטבע ברכס האנדים האקוודורי יחד עם שמורות הטבע הייחודיות והשווקים התוססים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • לימה: כיכר המרכזית והקתדראלה, מוזיאון האנתרופולגי, רובע מירפלורס.
 • פאראקאס.
 • שייט לאיי באיסטאס: שמורת הטבע של פאראקאס.
 • טיסה מעל לקווי נאסקה המסתוריים.
 • קוסקו: ביקור בשרידי אתרי האינקה, סאקסאיואמאן, קנקו, פיקליקטה,טאמבו מאצ'אי.
 • העמק הקדוש: עמק האורבמבה, חורבות אויינטטמבו, השוק האינדיאני בפיסאק.
 • צ'ינצ'רו: מכרות המלח של מראס.
 • מאצ'ו פיצ'ו.
 • קיטו: סיור ברובע הקולוניאלי, מוזיאון אל באדו, הקומפלקס המשווני
 • ביקור בשוק אוטוואלו
 • ביקור בשמורת "אל אנחל"
 • ביקור בשמורות מינדו ובלה וויסטה
 • קוטופאקסי – סיור ומרכז מבקרים
 • לגונת קוויליטואה: ביקור בשמורה, ביקור בשוק אינדיאני מקומי, ביקור בגלריה בטיגואה
 • בניוס: דרך המפלים
 • טנה: חוויית שוקולד
 • מרחצאות פאפייאקטה

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת 

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1-2: ת"א – לימה (17-18/06)

נפגש  בנתב"ג אחר הצהריים ונטוס ללימה דרך יעד ביניים. ההגעה בשעות הבוקר למחרת בלימה. נגיע למלון למנוחה ולארוחת בוקר לאחר טיסת הלילה. לאחר המנוחה נחל בסיור ברחובותיה היפים של לימה, בירת פרו אשר הייתה בעבר מקום מושבו של המשנה למלך הספרדי. נתרשם משרידי העבר הקולוניאלי ההדור, נטייל בכיכר המרכזית, בקתדראלה, ובמוזיאון האנתרופולוגי, נטייל ברחובות לימה העתיקה וברובע מירפלורס המודרני. נבקר בפארק האהבה ממנו תצפית מרשימה אל האוקיינוס השקט לעת ערב העברה למלון לארוחת ערב ולינה. 

יום 3: לימה – נאסקה – פאראקאס  (19/06)

לאחר  ארוחת הבוקר נצא את לימה בנסיעה ארוכה דרומה לאורך קו החוף לשדה התעופה המקומי דרומית לפאראקס, נעלה על מטוסים קלים ונטוס מעל לקווי הנאסקה המסתוריים (זוכרים את מרכבות האלים?). לאחר הנחיתה ניסע למלון בעיר פאראקאס  לארוחת ערב ולינה. 
 

טיול מאורגן לפרו ובוליביה

יום 4: פאראקאס - לימה - קוסקו (20/06)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרומה לשדה התעופה המקומי, נעלה על מטוסים קלים וטיסה מעל לקווי הנאסקה המסתוריים (זוכרים את מרכבות האלים?). לאחר הטיסה נשים פעמינו צפונה ללימה. העברה לשדה התעופה בלימה לטיסה לקוסקו. עם הנחיתה העברה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 5:  קוסקו (21/06)

לאחר ארוחת הבוקר נחל את הסיור בקוסקו, העיר הידועה כעיר הבירה העתיקה של האינקה, מקום עשיר בהיסטוריה ותרבות, ובה שילוב מרתק של עיר עתיקה וארכיטקטורה ספרדית קולוניאלית. העיר שתולדותיה כבירת האימפריה של בני האינקה משתקפות בכל מקום: רוב רחובות העיר מוקפים משני עבריהם בחומות אבן שנבנו על-ידי האינקה ומלאים בצאצאיהם דוברי הקאצ'ווה של האינקה. בעיר יש גם שפע של אמנות קולוניאלית, כגון הקתדרלה מן המאה ה-16 וכנסיית לה מרסד. ביום זה* נתחקה אחר תרבות האינקה ונבקר בשרידי אתרי האינקה הסובבים את העיר קוסקו. שלושה אתרי עתיקות נוספים נמצאים בקרבת העיר (בכפיפות לזמן ייתכן כי נבקר ב-2 אתרים) - סאקסאיואמאן, פוקה פוקארה וטאמבו מאצ'אי, עם סיום הטיול נתארגן במלון בקוסקו ללינה וארוחת ערב.      .
                                                                 

טיול מאורגן לפרו ובוליביה טיול מאורגן לפרו ובוליביה

יום 6: עמק האורבמבה  (22/06)

בבוקר נצא אל עבר העמק הקדוש - עמק האורובמבה, אסם התבואה של האינקה. נבקר בחורבות אוליטיטמבו ובעתיקות פיסאק. אחה"צ נצא לסיור לעיירה צ'ינצ'רו ונבקר במכרות המלח של מראס. העברה למלון באזור העמק הקדוש לארוחת ערב וללינה. 

יום 7:  מאצ'ו פיצ'ו – קוסקו (23/06)

יום טיול באתר המרשים והמפורסם, העיר המסתורית מאצ'ו פיצ'ו אשר הייתה חבויה ביערות במשך 350 שנה ונתגלתה רק במאה ה-20. העיר נותרה בשלמותה, היות והכובשים הספרדיים לא הגיעו אליה מעולם. היא שוכנת על הר בעל מדרונות תלולים בלב הג'ונגלים, מעל אפיק עמוק של נהר האורובמבה. נצא בדרך אל העיר האבודה של ממלכת האינקה ,מן האתרים אפופי המסתוריות והמרהיבים בעולם. ניסע ברכבת אל העיירה אגוואס קליינטס ומשם נעלה בנסיעה בדרך זיגזג, לחורבות העיר. נערוך סיור מודרך באתר המרתק ונראה את הבתים, המקדשים והמערכות החקלאיות שנותרו ממורשת האינקה. ארוחת צהריים במסעדה מקומית (ייתכן כי הארוחה תינתן ביום אחר בהתאם ללוחות זמני הרכבות). נעלה על הרכבת ונחזור לקוסקו למלון. ארוחת ערב ולינה. 

 

טיול מאורגן לפרו ובוליביה טיול מאורגן לפרו ובוליביה

יום 8 :  חגיגות פסטיבל השמש - אינטי ראימי ( 24/06)

היום נחגגות חגיגות אינטי ראימי-פסטיבל השמש. החג החשוב ביותר בתרבות האינקה. השמש, נחשבת אצל בני האינקה לכוח החשוב ביקום והשם אינקה פירושו -בני השמש. ה-21.06 הוא היום הקצר בשנה בחצי הכדור הדרומי, שלושה ימים מאוחר יותר, ב-24 ביוני, מתקיים האינטי ראימי - פסטיבל פולחן השמש- סגידה לשמש שממשיכה להאיר וזמן זריחתה מתארך. הפסטיבל מכיל טקסים ותהלוכות, כולל דגלים המסמלים את ממלכת האינקה. נשתתף בחגיגות העממיות ברחובות ונצפה בחגיגות המרכזיות הנערכות בשרידי מבצר סאקסאיואמאן האדיר שמעל לקוסקו. לינה בקוסקו.

יום 9: קוסקו – לימה – קיטו (25/06)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה לטיסה לקיטו עם עצירת ביניים בלימה. לאחר ההגעה לקיטו, בירת אקוודור, הנמצאת על רכס האנדים בגובה 2,000 מ'. באם יתאפשר נחל את סיורינו בקיטו הקולוניאלית. העברה למלון בקיטו לארוחת ערב ולינה.
 

טיול מאורגן לפרו ובוליביה

יום 10: אוטאבלו (26/06) 

בבוקר אנו יוצאים מוקדם, בנסיעה צפונה על הכביש הפאן אמריקאי לשוק אוטאבלו, אחד הידועים ברחבי האנדים. התחנה הראשונה שלנו היא בשעון השמש של ,QUITSATO מקום תרבותי תיירותי הממוקם ב LA MITAD DEL MUNDO שם נלמד על היבטים אסטרונומיים של התרבויות הפרה היספניות של האזור.
לאחר מכן נמשיך להצפין עד להגעתנו לאוטבלו. שוק המלאכה המפורסם של העיירה הוא אחד האתרים המפורסמים ביותר באקוודור, ויש לכך סיבה טובה. השוק מלא בחפצים ומלאכות צבעוניים מעניינים ולעתים נדירים. השוק שפתוח כל השבוע מגיע לשיאו בימים רביעי ושבת, אז מגיעים סוחרים רבים לשוק מכל האזור למכור את מרכולתם הססגונית.
נמשיך לאזור שמורת אל אנחל הנמצאת סמוך לגבולה הצפוני של אקוואדור עם קולומביה. שם נעבור למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפרו ובוליביה

יום 11: שמורת אל אנחל – קיטו (27/06)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשמורה ההררית אל אנחל. בשמורה ייחודית זו בה לגונות רבות גדל צמח ייחודי בשם 'frailejones' ("נזירים גדולים") מעין צמחי קקטוסים ענקיים הייחודיים לאזור. לאחר סיור בשמורה מקסימה זו בה בעלי חיים רבים, ניסע חזרה לקיטו והעברה למלון ארוחת ערב ולינה בעיר.

יום 12: שמורת בלה ויסטה (28/06)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע מערבה. בדרך, נחלוף ליד אנדרטת אמצע העולם. נמשיך מערבה עד שנגיע לשמורת בלה ויסטה. ברגע שנגיע לבלה ויסטה, אי אפשר יהיה לפספס את ציפורי יונקי הדבש. מספר גדול של יונקי דבש יטוסו ללא הרף סביב המים. יחסית בקלות ניתן לזהות בשמורה שישה עד שמונה מינים שונים של ציפור מיוחדת זו. אנו נוכל להיות מאוד קרובים אליהם ואם יתמזל מזלנו אולי אחד מהם יתיישב לנו על קצה האצבע.
לאחר ההגעה נצא לטיול מודרך ביער, עם מדריך טבע מקומי. בטיול נוכל להתבונן בצמחייה השופעת של יער העננים, בציפוריו ובהתאמות המרתקות לחיים בסביבה המיוחדת הזו. לאחר מכן נחזור לקיטו ללינה וארוחת ערב.

 טיול מאורגן לפרו ובוליביה

יום 13:  הר הגעש קוטופקסי  (29/06)

קוטפוקסי נחשב לאחד מהרי הגעש האפילים ביותר בדרום אמריקה ובעולם כולו , אנו נבקר בפארק הלאומי  שבו נראה  את הפסגות המושלגות של הרי הגעש קוטופקסי ואנטיסנה. נבקר במרכז המבקרים כדי ללמוד על ההיסטוריה של התפרצויות הר הגעש המרהיבות, כמו גם על החי והצומח המקומיים. לאחר מכן נבקר באגם לימפיופונגו  ונחקור את האזור הסובב ברגל. במידת האפשר נבצע מסלול הליכה של עד שעתיים לנקודת תצפית  בגובה 4800 מטרים שבה תוכלו ליהנות מנופים מרהיבים של הר הגעש והפסגות האינדיות שמסביב. לאחר מכן נעבור למלון באזור לארוחת ערב ולינה. 

יום 14: לגונת קווילוטואה – בניוס  (30/06)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באחד משווקי האינדיאנים באזור. מדובר בשווקים פחות מתוירים. שווקים אלו נודדים מכפר לכפר לפי ימות השבוע, וחשיבותם לאינדיאנים המקומיים היא רבה שכן הם למעשה המרכז החברתי והכלכלי שלהם. לאחר מכן נצא לסיור במכתש הר הגעש Quilotoa שבו נוכל להתרשם מהאגם הירוק המסתורי של המכתש. במידת האפשר נלך הליכה קצרה לאורך שולי המכתש ליהנות מהנוף המרשים והאווירה הייחודית. לאחר הביקור בשמורה נעצור לבקר בגלריה לאמנות בקהילת טיגואה, שם נראה את הציורים המייצגים את הפולקלור באזור זה של האנדים. הסגנון הצבעוני אך הבהיר של אמני האזור, כיום כבר הדור השלישי של האמנים קנה לעצמו שם עולמי. נבקר בסטודיו של אלפונסו ושם נבין למה עבודותיו המשקפות את החיים בהרי האנדים הגבוהים מוערכות כל כך. משם ניסע לעיירה המקסימה בניוס. בניוס היא עיירת "האקסטרים" של אקוודור היושבת למרגלות הר הגעש הפעיל "טונגוראווה". בניוס נעבור למלון לארוחת ערב ולינה.


                                                                                               

יום 15: דרך המפלים – טנה (01/07) 

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לאזור האגן העליון של האמזונס האקוודורי. בדרך נעצור ב"קסקדה דה לה וירג'ין" ("מפלי הבתולה"), זוג מפלים צמודים ביציאה מבניוס. בהמשך נבקר ב"פיילון דל דיאבלו" ("גרון השטן"). מדובר במפל ענק שניתן לראות את ההשראה לשמו במים הגועשים בבסיס המפלים, יחד עם 'פני השטן' שניתן לדמיין בסלעים כשעומדים על גשר התלוי ליד המפל. לאחר מכן, נמשיך בדרכנו לטנה באגן האמזונס העליון. האמזונס, בנוסף להיותו אזור אקולוגי עשיר, הוא גם ביתם של מספר קבוצות ילידים, שלכל אחת תרבות ואורח חיים ייחודי משלה. אחר הצהריים נבקר בחווה מקומית בה נכיר את צמחי המרפא של האזור. לאחר מכן נגיע למלון באזור טנה לארוחת ערב ולינה. 

יום 16: טנה – קוסנגה – מרחצאות פאפיאקטה – קיטו (02/07)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר בקהילת סנטה ריטה המקומית שליד קסנגה. עיירה ידידותית המהווה חלק ממסלול "Cacao de Fino Aroma", חוות שוקולד פרמיום בעל ארומה ייחודית לאזור. שם נוכל לצפות בחוות המשפחתיות שלהם בהן מגדלים וקוטפים את הקקאו בצורה ארטיזנית. עונת קטיף הקקאו היא מינואר עד יוני במחזורים מתחלפים של 15 ימים, הקקאו הוא חומר הגלם לייצור השוקולד. ונהיה עדים לכל תהליך הייצור, מהקטיף ועד התסיסה והצלייה המסורתיים. בחווה נאכל ארוחת צהריים.
לאחר מכן, נגיע לשמורת קיימבה-קוקה. תיירים רבים נוהגים להגיע לאזור בשל: כרי העשב, המעיינות החמים, חיות הבר ושפע של אגמים בתוליים. פאפיאקטה, הממוקמת ממש מחוץ לגבול הדרומי של הפארק, מוקפת בכ-60 אגמים. יש בה גם שפע של מעיינות חמים (שמקורם הוא הר הגעש אנטיסנה). בשמורה הזו יש כמה מפלים, ציפורים וחיות בר מקומיות אחרות. ממש מאחורי מתחם המרחצאות התרמיים מתחיל שביל קצר בשם Sendero de la Isla (שביל האי, בספרדית). הוא עוקב אחר זרם ההר דרך יער העננים העליון של ההר לאורך השביל ישנם שיחים המלאים באפיפיטים כמו ברומליה וסחלבים פראיים. אם יתמזל מזלכם אולי תזכו לראות בשמיים קונדור אנדים מהשמורה אנטיסנילה הסמוכה על רקע הר הגעש אנטיסנה. בהמשך ניסע לקיטו למלון לארוחת ערב ולינה. 

יום 17: קיטו הקולניאלית – מדריד (03/07)

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נסייר במרכז הקולוניאלי של העיר קיטו. טיול מלא על שלל האתרים של העיר היפהפייה, אשר ממוקמת בינות הרים ואשר מבניה הקולוניאליים במרכזה העתיק הינם סמל לעירוב התרבויות של האינקה וספרד, ועדות לתרבות העשירה. נחווה זאת באמצעות מוזיאון אל באדו אשר מציג למעלה מ 7,000 שנות היסטוריה פרה אינקה והיסטוריה ילידית ומקומית דרך עבודות אלילים, שאמאנים וממצאים -ארכיאולוגים. לאחר מכן ניסע לשדה התעופה בקיטו משם נטוס למדריד. 

יום 18: מדריד (04/07)

לאחר הנחיתה ניסע למדריד לסיור מודרך בעיר יפה זו. נתחיל בכיכר המרכזית פלאסה מאיור, ונמשיך לכיכרות היפות פוארטה דל סול, כיכר קולון – במרכזה עומד פסל קולומבוס, הוא קולון ותיאור מסעותיו. כיכר סיבלס - סמל העיר שבה מזרקה יפה וארמון הדואר המרשים. נחלוף על פני בית העירייה היפה בפלאסה מאיור וכן הקתדרלה של מדריד וכמובן נצפה על פני ארמון המלך שנבנה בשנת 1738 המוקף גנים נהדרים. לקראת ערב ניסע למלון בקרבת שדה התעופה ללינה. 

יום 19: מדריד - תל אביב (05/07)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לשדה התעופה לטיסתנו חזרה ארצה. ננחת בישראל בשעות אחר הצהריים. 


לממשיכים לטיול עצמאי בגלפגוס:

יום 1: קיטו – האי בלטארה (03/07)

ביום 17 לטיול הכללי, לאחר ארוחת הבוקר ובכפוף לשעת הטיסה נמשיך לטייל יחד עם הקבוצה עד למועד ההעברה לשדה התעופה. ניפרד מהקבוצה ומהמדריך הישראלי שיעשו את דרכם ארצה. ההעברה לשדה התעופה לטיסה מקיטו לאי בלטארה. שער הכניסה לגלפגוס. אי זה שימש במלחמת העולם השנייה כבסיס צבאי והינו הבית של שדה התעופה המרכזי באיזור הגלפגוס. שדה התעופה הינו השדה האקולוגי הראשון בעולם וכבר תוך כדי הליכה בו תוכלו להבין מה מייחד אותו משדות תעופה אחרים. המדריך המקומי יאסוף יחכה לקבוצה בשדה התעופה. לאחר עזיבת השדה יתקיים סיור בגבעות האי, שם הוא ביתם של צבי הענק המפורסמים ומערות לאבה ייחודיות לאזור. בסיור ניתן לראות ציפורים ייחודיות לאזור כמו ציפורי שיר "פרושי דארווין" אשר השפיעו על דארווין בהנת האבולוציה, יונת הגלפגוס ואנפות מקומיות. בסוף הסיור העברה ללינה וארוחת ערב במלון בפוארטו איורה.

יום 2: סנטה קרוז (04/07)

לאחר ארוחת הבוקר יתקיים סיור במרכז המחקר ע"ש צ'ארלס דארווין. מרכז המחקר המרכזי של איי הגלפגוס. במרכז המחקר ישנם מתקני הרבייה המיוחדים שהוקמו לשימור אוכלוסיית צבי הענק של האי ואיגואנות היבשה. לאחר הסיור העברה למזח של פוארטו איורה לשייט "במונית הימית" למזח "הצד האחר". משם המשך למסלול הליכה של כק"מ לראות את "Las Grietas" ("הסדקים") שני מצוקים ענקיים שביניהם בריכת מים צלולה ואידיאלית לשנורקלינג. תתקיים הליכה ביער והגעה לאחד החופים היפים בארכיפלג – חוף .Playa Mansaבסוף הסיור העברה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 3: שייט באיים (05/07)

יום זה כולל שייט על יאכטה, יחד עם נוסעים נוספים ומדריך חוקר טבע בקיא על מנת לחקור את האיים היותר נידחים באזור. ההגעה לאיים תלויה באישור הרשויות המקומיות אשר מגבילות את ההגעה על פי העומסים. הביקור יכלול את אחד האיים הבאים – בצפון- סימור ובאצ'ס, בדרום פלאזס, באי סנטה פה או בברטולומה ובמפרץ סאליבן. לאורך הדרך, אפשר יהיה לצפות במנטה רייס משייטים או חיות ים אחרות המצויות באזור בשפע רב. הסיור הימי יאפשר לראות את האיים וחיות הבר האופייניות להם במצב הטבעי ביותר שלהם. השייט כולל ארוחת צהריים קלה ופירות בסוף השייט חזרה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 4-5-6: בלטארה - קיטו – מדריד - תל אביב (06-08/07)

לאחר ארוחת הבוקר ובכפוף לשעת הטיסה העברה לשדה התעופה על מנת לטוס חזרה לקיטו. בשדה התעופה בקיטו תתקיים טיסת ההמשך ארצה דרך מדריד. נחיתה למחרת (היום החמישי בטיול) לקראת הצהריים במדריד. עבור לקוחות הטיול יוזמן מלון באזור שדה התעופה במדריד על בסיס לינה וארוחת בוקר. למחרת (היום השישי בטיול) טיסת חזרה ארצה לתל אביב. חשוב לשים לב כי באחריות הנוסעים בטיול העצמאי לדאוג להעברות משדה התעופה במדריד למלון ובחזרה לשדה התעופה לטיסת ההמשך.

חובה לדאוג לביטוח מלא ומורחב כולל ביטוח אתגרי וכולל ביטוח הכולל ניזקי גוף.

*בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.

**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

***ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל (גם לאחר הרישום) יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 200$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום. 

****הטיול מתקיים במסגרת בראש אחר, כאשר האזורים שהטיול מתקיים ברובם הינם גבוהים ומעל 2500 ואף לעיתים 3500 מטר. מומלץ טרם היציאה לטיול להתייעץ עם רופא המשפחה ולקבל חוות דעתו האישית וכל מטייל בהתאם למצבו הרפואי. ייתכנו הליכות בטיולים אלו אך ההליכות מותאמות למטייל בגילאים 50-80 אשר יכול לטייל לפחות 500 – 1000 מטר באופן רציף וללא מנוחה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form