מספר טלפון
03-6374000
קייפטאון,שמורת הקרוגר מפלי ויקטוריה,סאן סיטי כולל : חצי פנסיון (CVS)
משך הטיול:
12 ימים 11 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון כולל 2 לילות במפלי ויקטוריה

טיול מאורגן לדרום אפריקה עם מפלי ויקטוריה וסאן סיטי- הקדמה

הטיול לדרום אפריקה הוא טיול מרתק לקצה הדרומי של היבשת השחורה. המדינה הססגונית מציעה למבקר נופים עשירים וייחודיים בצרוף עולם מופלא של שפע חיות בר במקום מגוריהם, הטבע. בדרום אפריקה חיה חברה אנושית מגוונת שמנסה להתגבש לאומה אחת או כפי שתושביה מכנים אותה: ארץ הקשת. שחורי העור הם רוב האוכלוסיה הכוללת בני שבטים שונים שלכל אחד מהם לשונו ותרבותו הוא.

היסוד הלבן מורכב מאפריקנרים, צאצאי המתיישבים הבורים, מאנגלים וממהגרים מקצווי אירופה ביניהם בני עמנו. . וישנם הצבעונים, הלא הם תוצר התערובת של הלבן והשחור, וההודים שחומי העור. זוהי דרום אפריקה. הטיול קלאסי ומקיף את כל האתרים המענינים שבארץ זו. נקודת הפתיחה היא קיפטאון, עיר הנמל הנחשבת בין היפות בערים בעולם. הר השולחן "הקיר" הדרומי של העיר הוכתר רק לאחרונה כאחד משבעת פלאי עולם. נסייר בעיר ובגניה, במוזיאון היהודי ובאיזור רציפי הנמל הישנים ששוקמו והיו למוקד בילוי. כביש הררי צר מוביל לכף התקווה הטובה המפורסם. בדרך - שיט לאי כלבי ים ולשמורה בה מקנן הפינגוין השחור. איזור זה מתגאה ביין שהוא מייצר וכמובן שאנחנו לא פוסחים על טעימה מהמבחר שהוא מציע ביקב טיפוסי. נחצה את חבל הקארו החצי מדברי לבירת היענים ההררית אויצהורן. המקום מזמן סיור במערת נטיפים וזקיפים וביקור בחוותו של אדון ליפשיץ שם ניתנת לאמיצים שביננו הזדמנות לרכב על גב יען.

מסלול הטיול מוביל ל"דרך הגנים" המוריקה שלחוף האוקינוס ההודי. טיסה בת שעתיים מביאה אותנו לכרך הגדול יוהנסבורג. עתה נפתח חלקו הצפוני של הטיול:תחילה פרטוריה הבירה. נפקוד את בניין היוניון, מושב הנשיא והממשלה והגנים המרהיבים שלו ונמשיך במסע ארוך לחבל מפולאנגה. כאן מקומה של שמורת הטבע הענקית קרוגר ששטחה גדול משטחה של מדינת ישראל ובה עולם חי עשיר הכולל את "חמשת הגדולים". לצפות בעולם החי נצא ממלוננו עם שחר. במהלך הביקור נתארח בשמורת טבע פרטית מקסימה. לעת ערב ובבוקר נצא לסיור רכוב שיפגיש אותנו עם חיות הבר הדרות בה. טיסה למפלי ויקטוריה המרשימים ביופים. התחנה הסופית היא עיר ההימורים סאן סיטי שמציעה ארמון הלקוח מעולם הדמיון, ים מלאכותי רוגש ורעידת אדמה יזומה. מכאן- לנמל התעופה. הטיול המאורגן עם פגסוס תם. אין ספק שאת הזכרונות מדרום אפריקה ומהמארג האנושי שלה נישא עמנו עוד ימים רבים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • קייפטאון: סיור באתרים המרכזיים, מוזיאון דרום אפריקה עליה ברכבל אל הר השולחן הנמל ההסטורי V&A WATERFRONT ביקור ביקב סטלנבוש המוזיאון היהודי
  • כף התקווה הטובה מפרץ האוט שייט לאי דוייקר חוף הפינגווינים שחורי-הרגל פרטוריה:סיור באתרים המרכזיים
  • סדוואלה:ביקור במערות הנטיפים מפומלנגה והמסלול הפנוראמי;
  • מפלי MAC MAC פילגרימ'ס רסט חלון האלוהים מפלי ברלין ספארי בשמורת פארק קרוגר, בורות בורקה קניון נהר בלייד
  • ספארי בשמורת טבע פרטית כפר התרבות לסד'ביקור בבתים מסורתיים של שבטי הזולו,בסותו,קוזה,ופדי ארוחה אפריקאית וריקוד מסורת
  • מפלי ויקטוריה:שייט בזמן השקיעה באיזור זמבזי
  • סאן סיטי: ביקור בגנים הטרופיים ובמפלים הרומנטיים יוהנסבורג :סיור עיר,כולל המחוזות הקולוניאלים ואנדרטת השואה.

מומלץ באדיקות לבדוק המסלול והתוכנים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן - גם מחיר שאי אפשר להכות - גם מסלול טיול מלא וגדוש - זכרו זאת בבואכם להחליט במי ובמה לבחור !!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב - קייפטאון

נפגש בנתב"ג לטיסת טרקיש דרך איסטנבול כאשר ננחת בקייפטאון לקראת הצהריים. העיר מכונה לרובThe Mother City ,על שום היותה העיר הראשונה בדרום אפריקה. היא ערבוב קוסמופוליטי של תרבות ועסקים, תעשייה ופנאי, היסטוריה וחדשנות. בהגעה נצא לסיור שיכלול עליה ברכבל להר השולחן (אם מזג האוויר יאפשר זאת),את רובע המלאי ואת הקומפני גרדנס. נבקר במוזיאון דרום אפריקה ונתרשם מתרבויות הקדומות והעכשוויות של דרום אפריקה. נמשיך ונבקר נבלה בנמל ההיסטורי הפעיל - וי אנד איי ווטרפרונט V&A Waterfront אשר זכה בשנים האחרונת לפיתוח משמעותי ונהפך לאזור העכשווי, המעניין והנחשב ביותר בעיר. נראה את שפע מקומות הבילוי השוקקים ונאכל ארוחת ערב במסעדת דגים יוונית בקרבת המזח. עם ערב נגיע למלוננו ללינה.

יום 2: קייפטאון - סטלנבוש ארץ היין

עם בוקר ניסע אל דרך היין היפהפייה EIKESTADT ונעצור בעיר סטלנבוש אשר הוקמה לפני יותר מ-30 שנים ומאגדת באזור כרמים ויצרני יין רבים. נסתובב בעיר ההיסטורית ונתרשם מאווירתה המיוחדת. לאחר ביקור ביקב מקומי וטעימות יין דרום אפריקאי מהמפורסמים בעולם נערוך פיקניק של ארוחת צהריים בחיק הטבע. עם שובינו לקייפטאון נבקר במוזיאון היהודי אליו נכנס מבעד לשערי בית הכנסת הראשון שהוקם בדרום אפריקה,במוזיאון נראה תצוגות אינטראקטיביות ונלמד את תולדות היהדות הדרום אפריקאית ותרומתם לחברה.עם ערב נשוב למנוחה במלון.

יום 3: קייפטאון - כף התקווה הטובה - קייפ פוינט

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לאורך החוף המערבי דרך נמל הדייג הקטן והציורי, מפרץ האוט.משם נצא לשייט בו נצפה במושבת כלבי ים ומושבת פינגווינים.נמשיך בדרך היפה והציורית לצ'פמן פיק ,אחת הדרכים היפות בעולם!!!!!נעצור בחוף ולדרס, בעל האוכלוסייה הגדולה של הפינגווינים שחורי-הרגל (אפריקאים).יצורים קטנים ומקסימים אלה מקננים ממש מעל החופים,כך שכל אחד יכול לפגוש בהם בכל פעם שהוא יוצא ליהנות משיזוף או שחייה מהנים בכל מקום לאורך חופה של סיימונסטאון. לאחר ארוחת צהריים במסעדת דגים נצא לתצפית על כייפ התקווה הטובה.לאחר שנתרשם ונסייר בנוף המרהיב נשוב לקייפטאון לארוחת ערב אפריקאית בלתי נשכחת במסעדה המתמחה בהגשת אוכל אפריקאי אותנטי.

יום 4: פרטוריה - מפומלאנגה

הבוקר נטוס ליוהנסבורג ומשם נמשיך בנסיעה הישר לפרטוריה, הבירה הראשית של דרום אפריקה מושב הנשיא והממשלה.נסייר במרכז העיר.נבקר בכיכר הכנסייה ההיסטורית, בנין הפרלמנט הישן, ארמון הצדק ופסלו של פול קרוגר.נעבור בנסיעה ליד בנין העירייה ובית מלרוז. נעצור גם בבנייניי האיחוד- מטה ממשלת דרום אפריקה,הממוקם על ראש גבעה ומוקף בגנים יפים ובנוף הפנוראמי של פרטוריה.אחר הצהריים נתחיל את נסיעתנו לכיוון המסלול הפנוראמי המפורסם, המציע את אחד מהנופים המרהיבים ביותר באזור.נסע בדרך היפה MPUMALANGA.בדרך נעצור במערות הנטיפים סדוואלה העתיקות בעולם.ארוחת ערב ולינה באזור מפומלאנגה.

יום 5: מפומלנגה והמסלול הפנוראמי - שמורת טבע פרטית

הבוקר נמשיך וניסע במסלול הפנוראמי ונתרשם מהנופים עוצרי הנשימה באיזור. נבקר במפלי Mac Mac היפים הנשפכים מגובה 65 מטרים. נעצור בעיירה הציורית גרסקופ ונתרשם ממורשת החלוצים. נעצור במוזיאון הפתוח בפילגרימ'ס רסט - עיירה קטנה ומקסימה שנוסדה לאחר גילוי הזהב בנחל הזורם דרך העמק. כיום פילגרימ'ס רסט היא כמו מוזיאון חי, שמורה בסגנון המדויק של תקופת בהלת הזהב עם בניינים רבים שלא השתנו כבר יותר ממאה שנים. נמשיך בנסיעה לדרום קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו, שם נמצאת נקודת התצפית המפורסמת חלון האלוהים, שקיבלה את שמה בזכות הנופים הדרמתיים,הנשקפים מנקודות תצפית שונות, הצופות אל ירידה תלולה של 300 מטר לתוך גיא עטור יער אופייני אשר ממנה ניתן אפילו לצפות בפארק קוגר! לאחר ביקור במפלי ברלין המרשימים נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 6: מפומלנגה - שמורת פארק הקרוגר

מוקדם בבוקר נצא לספארי בפארק הלאומי קרוגר - אחת משמורות הטבע הגדולות ביותר באפריקה. הפארק, המכסה כ-20 אלף קמ"ר, מהווה בית למספר מרשים של מינים (כ- 150 מינים של יונקים, יותר מ- 500 מיני ציפורים ו-100 מיני זוחלים) אשר ביניהם נמצאים "חמשת הגדולים": קרנף, פיל, נמר, בופאלו ואריה. חזרה למלון בערב לארוחת ערב ולינה

יום 7: מפומלנגה והמסלול הפנוראני - שמורת טבע פרטית

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון נקודת המפגש של נהר בלייד עם נהר טראור ונבקר בבורות המזל של בורקה, תופעת טבע מעניינת של בורות צבעוניים ומפלים שנוצרו בכוח השחיקה של המים. נראה את הסלעים האדומים, אשר נחצבו על ידי מים ואבנים, נפלו לתוך הנהר ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים) בעלי שוליים חלקים וצבעוניים. נמשיך לעבר קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, המפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. לאחר ארוחת הצהריים אשר תוגש בלודג' אשר בשמורה נצא לסיור סאפארי ראשון בשמורה ברכבי שטח, לראות את בעלי החיים השונים בשמורה (עופות ויונקים וביניהם פילים). התארגנות לארוחת ערב ולינה בשמורה.

יום 8: שמורת טבע פרטית - יוהנסבורג

הבוקר נשכים עם שחר ונצא לסאפארי בשמורה הפרטית בפארק לראות את בעלי החיים המתעוררים. אם יהיה לנו מזל נוכל לצפות בחתולים הגדולים בשובם מציד מוצלח. אם ישחק לנו המזל נצפה גם בלהקות הפילים, הקרנפים והתאו (באפאלו) שנם לאחר לילה של אולי ציד מוצלח.נחזור לארוחת בוקר ולאחריה נמשיך ליוהנסבורג.בדרך נבקר בכפר התרבות לסדי (Lesedi). נבקר בבתים מסורתיים של זולו (Zulu), בסותו (Basotho), קוזה (Xhosa) ופדי (Pedi) ובשעת השקיעה נהנה מארוחה אפריקאית דשנה ונצפה בריקוד אפריקאי מלא אנרגיה. הגעה למלון באזור יוהנסבורג ללינה.

יום 9: יוהנסבורג - מפלי ויקטוריה

לאחר ארוחת הבוקר העברה לנמל התעופה לטיסת היוצאת למפלי ויקטוריה. מפלי ויקטוריה, שהוכרזו כאתר מורשת עולמית, וחלק גדול של העיירה בעלת אותו השם, מהווים פארק לאומי המתפרס על שטח של 234 ק"מ וגובל בפארק הלאומי זמבזי, המתפרס בעצמו על 573 ק'"מ. בהגיענו נועבר למלון, לרישום ולמנוחה קצרה. אחר הצהריים המאוחרים נצא לשייט על נהר הזמבזי בזמן השקיעה. ולאחר מכן נצא לכפר האמנים שם נאכל ארוחת ערב לצלילי מוזיקה אפריקאית. חזרה למלון סמוך לשמורה ללינה.

יום 10: מפלי ויקטוריה

בבוקר נצא לביקור במפלים. נצפה במפלים - החומר ממנו עשויות אגדות. אנשי המקום קראו למקום קסום זה, בו נהר הזמבזי האדיר צונח לתוך עמקים ברוחב מייל, מוסי-אואה-טוניה - "העשן הרועם". בנתז הנישא גבוה מתוך סדרה של קטרקטים מרהיבים, בחלקם בגובה של מעל 100 מטר, ניתן לצפות גם ממרחק של 70 קילומטר. האנרגיה הרועמת של המפלים עומדת בניגוד בולט לרוגע של סביבת הבר המקיפה אותם. צעידה בשבילי יער גשם, הצומח תחת קשת נתז המפלים, אל עשרות נקודות תצפית- כל אחת טובה יותר מקודמתה- תספק לנו הזדמנויות נפלאות לצילום תמונות מרהיבות.ארוחת ערב ולינה סמוך לשמורה.

יום 11: מפלי ויקטוריה - סאן סיטי

לאחר ארוחת הבוקר נפרד לשלום מהמפלים וחיות הבר ונשוב בטיסה ליוהנסבורג. נמשיך לסאן סיטי - לאס וגאס של דרום אפריקה. עיר ההימורים המרשימה והססגונית מושכת אליה אלפי מבקרים מדי שנה הנמצאת כשעתיים נסיעה מיוהנסבורג החבויה בין הרים בלב המדבר. נסייר בעיר ונתרשם מהגנים הטרופיים ומבתי המלון המפוארים.ארוחת ערב ולאחריה ...... · נצא לבילוי ערב ונצפה במופע מרהיב (מתנת פגסוס המותנית בקיומו של המופע באותו הערב בו שוהה בקבוצה בסאן סיטי).

יום 12: סאן סיטי - יוהנסבורג- תל אביב

נפרד לשלום מהעיר המיוחדת ונשוב ליוהנסבורג. בדרך נבקר בגנים הטרופיים המדהימים ובמפלים הרומנטיים הסובבים את המלונות. עם הגיענו ליוהנסבורג נערוך סיור בעיר ככל שיתיר הזמן.נעבור דרך המחוזות הקולוניאליים העתיקים ביותר של העיר (האוטון עם ביתו של נלסון מנדלה ופארקטאון), מרכז העיר, באנדרטת השואה. לקראת ערב ניסע אל שדה התעופה לקראת טיסתנו הביתה. נחיתה בבוקר היום ה-13. סיום הטיול המרתק

* בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות ביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ. ** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

*** יתכן כי טיסת החזור ממפלי ויקטוריה ליוהנסבורג תהיה דרך העיר לווינגסטון

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form