מספר טלפון
03-6374000
בטיול מלא וגדוש כולל לינה בשמורה פרטית (CJS)
משך הטיול:
11-12 ימים 9 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, חצי פנסיון ועוד 3 ארוחות נוספות, כולל לינה בשמורה פרטית

טיול מאורגן לדרום אפריקה עם סאן סיטי- הקדמה

הטיול לדרום אפריקה הוא טיול מרתק לקצה הדרומי של היבשת השחורה. המדינה הססגונית מציעה למבקר נופים עשירים וייחודיים בצרוף עולם מופלא של שפע חיות בר במקום מגוריהם, הטבע. בדרום אפריקה חיה חברה אנושית מגוונת שמנסה להתגבש לאומה אחת או כפי שתושביה מכנים אותה: ארץ הקשת. שחורי העור הם רוב האוכלוסיה הכוללת בני שבטים שונים שלכל אחד מהם לשונו ותרבותו הוא. היסוד הלבן מורכב מאפריקנרים, צאצאי המתיישבים הבורים, מאנגלים וממהגרים מקצווי אירופה ביניהם בני עמנו. וישנם הצבעונים, הלא הם תוצר התערובת של הלבן והשחור, וההודים שחומי העור. זוהי דרום אפריקה.

הטיול קלאסי ומקיף את כל האתרים המענינים שבארץ זו. נקודת הפתיחה היא קיפטאון, עיר הנמל הנחשבת בין היפות בערים בעולם. הר השולחן "הקיר" הדרומי של העיר הוכתר רק לאחרונה כאחד משבעת פלאי עולם. נסייר בעיר ובגניה, במוזיאון היהודי ובאיזור רציפי הנמל הישנים ששוקמו והיו למוקד בילוי. כביש הררי צר מוביל לכף התקווה הטובה המפורסם. בדרך - שיט לאי כלבי ים ולשמורה בה מקנן הפינגוין השחור. איזור זה מתגאה ביין שהוא מייצר וכמובן שאנחנו לא פוסחים על טעימה מהמבחר שהוא מציע ביקב טיפוסי. נחצה את חבל הקארו החצי מדברי לבירת היענים ההררית אויצהורן. המקום מזמן סיור במערת נטיפים וזקיפים וביקור בחוותו של אדון ליפשיץ שם ניתנת לאמיצים שביננו הזדמנות לרכב על גב יען.מסלול הטיול מוביל ל"דרך הגנים" המוריקה שלחוף האוקינוס ההודי. טיסה בת שעתיים מביאה אותנו לכרך הגדול יוהנסבורג. עתה נפתח חלקו הצפוני של הטיול:תחילה פרטוריה הבירה. נפקוד את בניין היוניון, מושב הנשיא והממשלה והגנים המרהיבים שלו ונמשיך במסע ארוך לחבל מפולאנגה. כאן מקומה של שמורת הטבע הענקית קרוגר ששטחה גדול משטחה של מדינת ישראל ובה עולם חי עשיר הכולל את "חמשת הגדולים". לצפות בעולם החי נצא ממלוננו עם שחר. במהלך הביקור נתארח בשמורת טבע פרטית מקסימה. לעת ערב ובבוקר נצא לסיור רכוב שיפגיש אותנו עם חיות הבר הדרות בה.

התחנה הסופית היא עיר ההימורים סאן סיטי שמציעה ארמון הלקוח מעולם הדמיון, ים מלאכותי רוגש ורעידת אדמה יזומה. מכאן- לנמל התעופה. הטיול המאורגן עם פגסוס תם. אין ספק שאת הזכרונות מדרום אפריקה ומהמארג האנושי שלה נישא עמנו עוד ימים רבים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • קייפטאון: סיור באתרים המרכזיים מוזיאון דרום אפריקה עליה ברכבל אל הר השולחן הנמל ההסטורי V&A WATERFRONT ביקור ביקב סטלנבוש המוזיאון היהודי
  • כף התקווה הטובה מפרץ האוט שייט לאי דוייקר חוף הפינגווינים שחורי-הרגל
  • פרטוריה: מרכז העיר כיכר הכנסייה ההסטורית בנין הפרלמנט הישן ארמון הצדק פסלו של פול קרוגר מטה ממשלת דרא"פ\
  • סדוואלה: ביקור במערות הנטיפים
  • מפומלנגה והמסלול הפנוראמי
  • שמורת קרוגר מפלי MAC MAC פילגרימ'ס רסט חלון האלוהים מפלי ברלין בורות בורקה קניון נהר בלייד
  • ספארי בשמורת טבע פרטית

מומלץ באדיקות לבדוק המסלול והתוכנים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן - גם מחיר שאי אפשר להכות - גם מסלול טיול מלא וגדוש - זכרו זאת בבואכם להחליט במי ובמה לבחור !!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1-2: תל אביב קייפטאון (20-21.2)

נפגש בנתב"ג לטיסת אל על ליוהנסבורג ומשם טיסת המשך מטרמינל טיסות הפנים לקייפטאון. ננחת בקייפטאון לקראת הצהריים. העיר מכונה לרובThe Mother City ,על שום היותה העיר הראשונה בדרום אפריקה. היא ערבוב קוסמופוליטי של תרבות ועסקים, תעשייה ופנאי, היסטוריה וחדשנות. בהגעה נצא לסיור עירוני ונתרשם מהכרך. לקראת ערב נבקר בנמל ההיסטורי הפעיל - וי אנד איי ווטרפרונט V&A Waterfront שזכה בשנים האחרונת לפיתוח משמעותי ונהפך לאזור העכשווי, המעניין והנחשב ביותר בעיר. נראה את שפע מקומות הבילוי השוקקים .ארוחת ערב במסעדת דגים יוונית בקרבת המזח. בהמשך נגיע למלוננו ללינה.

יום 3: קייפטאון – סטלנבוש ארץ היין (22.2)

בבוקר ניסע אל דרך היין היפהפייה EIKESTADT ונעצור בעיר סטלנבוש אשר הוקמה לפני יותר מ-30 שנים ומאגדת באזור כרמים ויצרני יין רבים. נסתובב בעיר ההיסטורית ונתרשם מאווירתה המיוחדת. לאחר ביקור ביקב מקומי וטעימות יין דרום אפריקאי מהמפורסמים בעולם נערוך פיקניק של ארוחת צהריים בחיק הטבע. עם שובנו לקייפטאון נצא לסיור שיכלול עליה ברכבל להר השולחן (אם מזג האוויר יאפשר זאת),את רובע המלאי ואת הקומפני גרדנס. נבקר במוזיאון דרום אפריקה ונתרשם מתרבויות הקדומות והעכשוויות של דרום אפריקה. נאכל ארוחת הערב במסעדה מקומית ונשוב למלון ללינה.

יום 4: קייפטאון – כף התקוה הטובה – קייפ פוינט (23.2)

יום מלא של סיור לכף התקווה הטובה (במידה והדרך תהיה פתוחה לרכבים, הנסיעה תהיה דרך פסגת צ'פמן לאחת הדרכים המרהיבות ביותר בדרום אפריקה). נמשיך לאורך החוף המערבי דרך נמל הדייג הקטן והציורי, מפרץ האוט. משם נצא לשייט בו נצפה במושבת כלבי ים ומושבת פינגווינים.אח"כ נבקר בפארק הלאומי קייפ פנינסולה על נופיו המרהיבים,חופיו, מגוון החי הצומח שבו, שלדי האוניות וההרים הדרמתיים. בעלי החיים בשמורה כוללים בבונים, אנטילופות מסוגים שונים וחתולי בר. בפארק יש גם מגוון רחב של ציפורים, וביניהן יענים ופלמינגו. הפארק שייך לקטנה מבין שש ממלכות הצומח בעולם ובו אחד הריכוזים הגבוהים ביותר של מיני צמחים שונים,חלקם לא ניתן למצוא בשום מקום אחר בעולם.הצמחייה המיוחדת לאזור נקראת "פינבוס" וכוללת את הפרוטאה, שהוא הפרח הלאומי של דרום אפריקה. בהגיענו לקייפ פוינט, נעלה ברכבת גלגלי שיניים אל בית המגדלור ההיסטורי שנבנה בקצה הפוינט לתצפית מרהיבה. אחה"צ חזרה לקייפטאון לאורך החוף המזרחי ודרך הערים הקולוניאליות העתיקות מיזנברג וסיימונסטאון, בה נאכל ארוחת צהריים. נעצור בחוף ולדרס, בעל האוכלוסייה הגדולה של הפינגווינים שחורי-הרגל (אפריקאים). יצורים קטנים ומקסימים אלה מקננים ממש מעל החופים, כך שכל אחד יכול לפגוש בהם בכל פעם שהוא יוצא ליהנות משיזוף או שחייה מהנים בכל מקום לאורך חופה של סיימונסטאון. נשוב לקייפטאון ....... לארוחת ערב אפריקאית במסעדת GOLD המתמחה באוירה אוטנטית ובהגשת אוכל אפריקאי אותנטי. העברה למלון ללינה

יום 5: קייפטאון – יוהנסבורג- – מפומלאנגה (24.2)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסת פנים ליוהנסבורג. בהגעה נצא בנסיעה לכיוון המסלול הפנוראמי המפורסם,המציע את אחד מהנופים המרהיבים ביותר באזור. נסע בדרך היפה MPUMALANGA. נעצור במערות הנטיפים סדוואלה העתיקות בעולם. ארוחת ערב ולינה באזור מפומלאנגה.

יום 6: מפומלנגה – פארק קרוגר (25.2)

מוקדם בבוקר נצא לספארי בפארק הלאומי קרוגר – אחת משמורות הטבע הגדולות ביותר באפריקה. הפארק, המכסה כ-20 אלף קמ"ר, מהווה בית למספר מרשים של מינים (כ- 150 מינים של יונקים, יותר מ- 500 מיני ציפורים ו-100 מיני זוחלים) אשר ביניהם נמצאים "חמשת הגדולים": קרנף, פיל, נמר, בופאלו ואריה. חזרה למלון בערב לארוחת ערב ולינה .

יום 7: מפומלנגה והמסלול הפנורמי – שמורת טבע פרטית (26.2)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לנקודת המפגש של נהר בלייד עם נהר טראור ונבקר בבורות המזל של בורקה,תופעת טבע מעניינת של בורות צבעוניים ומפלים שנוצרו בכוח שחיקת המים.נראה את הסלעים האדומים,שנחצבו על ידי מים ואבנים, נפלו לתוך הנהר ויצרו גלילים מרהיבים (עד לעומק של שישה מטרים) בעלי שוליים חלקים וצבעוניים. נמשיך לעבר קניון נהר בלייד, שהוא הקניון השלישי בגודלו בעולם, הקניון משתרע לאורך של 26 ק"מ והינו מפורסם ביופיו הטבעי ובמגוון הצומח והחי שבו. לאחר ארוחת הצהריים אשר תוגש בלודג' אשר בשמורה נצא לסיור סאפארי ראשון בשמורה ברכבי שטח, לראות את בעלי החיים השונים בשמורה (עופות ויונקים וביניהם פילים). התארגנות לארוחת ערב ולינה בשמורה.

יום 8: שמורת טבע פרטית (27.2)

הבוקר נשכים עם שחר ונצא לסאפארי בשמורה הפרטית בפארק לראות את בעלי החיים המתעוררים. אם יהיה לנו מזל נוכל לצפות בחתולים הגדולים בשובם מציד מוצלח. אם ישחק לנו המזל נצפה גם בלהקות הפילים, הקרנפים והתאו (באפאלו) שנם לאחר לילה של אולי ציד מוצלח. נחזור לארוחת בוקר ולאחריה נבקר במפלי Mac Mac היפים הנשפכים מגובה 65 מטרים. נעצור בעיירה הציורית גרסקופ ונתרשם ממורשת החלוצים. נעצור במוזיאון הפתוח בפילגרימ'ס רסט-עיירה קטנה ומקסימה שנוסדה לאחר גילוי הזהב בנחל הזורם דרך העמק.כיום פילגרימ'ס רסט היא כמו מוזיאון חי,שמורה בסגנון המדויק של תקופת בהלת הזהב עם בניינים רבים שלא השתנו כבר יותר ממאה שנים. נמשיך בנסיעה לדרום קניון נהר בלייד אותו קניון שבחלקו האחר ביקרנו יום קודם שם נמצאת נקודת התצפית המפורסמת חלון האלוהים, שקיבלה את שמה בזכות הנופים הדרמתיים,הנשקפים מנקודות תצפית שונות,הצופות לירידה תלולה של 300 מטר לתוך גיא עטור יער אופייני אשר ממנה ניתן אפילו לצפות בפארק קרוגר! לאחר ביקור במפלי ברלין המרשימים נשוב למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 9: מפומלנגה – סאן סיטי (28.2)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה ארוכה לסאן סיטי העיר שהוקמה יש מאין בלב המדבר.הגעה והתארגנות במלון לסיבוב בעיר – "לאס וגאס של אפריקה." נצא לטיול בינות למלונות ונחוש את האווירה המיוחדת של עיר שעשועים ובילויי ייחודית זו. ולאחריה נצא לארוחת ערב במסעדה מקומית בסיומה נחזור למלון ללינה.

יום 10: סאן סיטי – פרטוריה - יוהנסבורג (1.3)

הבוקר נצא אל אתר הבידור וההימורים סאן סיטי, השוכנת על גבול שמורת פילנסברג. נבקר בגנים הטרופיים המדהימים ובמפלים הרומנטיים הסובבים את המלנוות. בהמשך נצא לדרכנו לפרטוריה,הבירה הראשית של דרום אפריקה מושב הנשיא והממשלה.נסייר במרכז העיר.נבקר בכיכר הכנסייה ההיסטורית, בנין הפרלמנט הישן, ארמון הצדק ופסלו של פול קרוגר.נעבור בנסיעה ליד בנין העירייה ובית מלרוז. נעצור גם בבנייניי האיחוד– מטה ממשלת דרום אפריקה,הממוקם על ראש גבעה ומוקף בגנים יפים ובנוף הפנוראמי של פרטוריה בערב הגעה ליוהנסבורג,העברה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 12-11: יוהנסבורג – תל אביב (2-3.3)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור ביוהנסבורג וסביבתה ובהמשך נבקר בכפר התרבות לסדי (Lesedi). נבקר בבתים מסורתיים של זולו (Zulu), בסותו (Basotho), קוזה (Xhosa) ופדי (Pedi) בשעות אחרה"צ המאוחרות נהנה מארוחה אפריקאית דשנה ונצפה בריקוד אפריקאי מלא אנרגיה.ומשם ישירות לשדה התעופה הבינלאומי שם נעלה על טיסת אל על אשר תביא אותנו לתל אביב.

  • בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות ביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form