מספר טלפון
03-6374000
טמיל נאדו קארלה וגואה בחגיגות הפונגל (BCB)
משך הטיול:
16 ימים 14 לילות
להורדת התוכנית

הודו היא תת-יבשת, בה נופים מגוונים היוצרים מגוון אתני ותרבותי עצום מה שמוביל לאינספור שפות, מאכלים, ומנהגים ייחודיים לכל אזור. יבשת המציעה מגוון גדול של חוויות, ניגודים ואטרקציות. מסע לדרום תת היבשת ההודית- מסע שבו נפגוש נופים בלתי נשכחים, הרים גבוהים, טבע פראי, צלילים, טעמים, צבעים וריחות אקזוטיים.

טיול מאורגן לדרום הודו - הקדמה

הודו היא תת-יבשת, בה נופים מגוונים היוצרים מגוון אתני ותרבותי עצום מה שמוביל לאינספור שפות, מאכלים, ומנהגים ייחודיים לכל אזור. יבשת המציעה מגוון גדול של חוויות, ניגודים ואטרקציות. מסע לדרום תת היבשת ההודית- מסע שבו נפגוש נופים בלתי נשכחים, הרים גבוהים, טבע פראי, צלילים, טעמים, צבעים וריחות אקזוטיים.

החוויה התרבותית של דרום הודו- אומנות ופאר המקדשים בקארנאטקה וטמיל נאדו. חופי דרום הודו הקסומים משכו הרפתקנים רבים לאורך השנים, בין היתר משערים שלחופי מאלאבאר הגיעו גם ספינותיו של שלמה המלך בסחר של קופים, תוכים ותבלינים. לאחר שנים של כיבוש קולוניאלי השתחררה מדינה עצומה זו מכבלי העבדות והפכה להיות מהמובילות בשוק הגלובלי. הודו מלאת הניגודים תדהים את מי שמבקר בה פעם ראשונה ולחלקכם עוד פרק המשך לסרט ההודי.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • מומבאי: שער הודו, השאנטי טאון , בית הכנסת "כנסת אליהו", הגנים התלויים, דובי גאת- המכבסה הפתוחה
 • צ'נאי/מדראס: מבצר סנט ג'ורג' , סיור בעיר ושווקיה
 • עיירת המקדשים מהבליפורם /ממאלפורם: מקדשי החוף , מערת השילוש- הטרי מורטי
 • אורוויל: ישוב באוריינטציה רוחנית ואקולוגית
 • פונדיצ'רי: הקולוניה הצרפתית, האשראם של שרי אורבינדו
 • צ'ידמבאראם: הבירה העתיקה של ממלכת הצ'ולה
 • טאנג'ור: מקדש בריאדישוארה
 • טריצ'י: שרירנגאם- קומפלקס מקדשים מהגדולים בעולם
 • מאדוראי: ביקור בשוק המקומי ובשוק החייטי,. מקדש מינאקשי, טקס דתי ההתייחדות של האל שיווא ומינקשי
 • מונאר: סיור ג'יפים במטעי התה . ביקור במפעל התה , סיור בגני התבלין
 • קומאקום תעלות הבאקווטרס: הפלגה רוגעת בתוך הג'ונגלים של הבאקווטרס – חוויה יחודית מאין כמוהה
 • קוצ'ין: קברו של ואסקו דה גאמה, בית הכנסת של יהדות קוצ'ין , ארמון מאטאנצ'רי, מופע הקטאקלי
 • גואה: סיור בגואה הישנה + הקתדרלה הישנה. סיור באחד מחופיה המופלאים של גואה.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1-2: תל אביב – מומביי - קוצ'ין

המראה בשעת ערב בטיסה מנתב"ג אל מומבאי, נחיתה בשעות הבוקר במומבאי. נצא לסייר בעיר הקוסמופוליטית. נתחיל בשער הודו סימלה של מומבאי, המבנה הקולוניאלי שהוקם לכבוד ביקור המלך ג'ורג' ה-5 ב- 1911 בהודו. נחלוף על פני השאנטי טאון שבו צולם הסרט "נער החידות ממומבאי", נבקר בבית הכנסת "כנסת אליהו" (במידה ופתוח), נראה את מלון הטאג' פאלאס המפורסם, במידה ויותיר הזמן נבקר בדובי גאת- המכבסה הפתוחה הגדולה בעולם. העברה לשדה התעופה לטיסת פנים אל קוצ'ין העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

 • בטיול דצמבר הגעה לבומבי בשעות הערב

יום 3: קוצ'ין

הבוקר נתחיל בסיורנו בעיר הנמל החשובה בדרום הודו השוכנת לחוף הים הערבי. חופי מלאבאר המפורסמים משכו הרפתקנים רבים בחיפוש אחר אוצרות הודו. קוצ'ין המוכרת בישראל בעיקר בזכות הקהילה היהודית שהתקיימה כאן משלבת בתוכה תרבות קולוניאלית בה מוטיבים פורטוגזים, הולנדים ובריטים. בתי כנסת, כנסיות ומקדשים נמצאים בעיר בה אווירה מיוחדת. נבקר בקברו של ואסקו דה גאמה ובנמל, בבית הכנסת של יהדות קוצ'ין, ארמון מאטאנצ'רי. נתרשם מרשתות הדיג הסיניות ומאזור השווקים. בערב נצא למופע הקטאקלי האופייני לקוצ'ין. ארוחת ערב ולינה בקוצ'ין.
הערה- ביקור בבית הכנסת מותנה באישור גורמים שאינם שליטת פגסוס (גבאי בית הכנסת לדוגמא...)

יום  4 קוצ'ין - קומראקום- שייט בתעלות

הבוקר נצא מזרחה דרך מישוריה הרחבים של קארלה אל ALLEPPY. נצא להפלגה רוגעת בתוך הג'ונגלים של BACKWATERS בקארלה. תעלות אלו הינן העורק הראשי במדינת קארלה באורך כולל של 900 ק"מ. היום יוקדש להנאה מהשייט. ארוחת צהריים תוגש  על סיפון הספינה. בסיום ההפלגה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.
שימו לב. חווית השייט בתעלות קארלה הוגדרה על ידי ירחון הנשיונל ג'יאוגרפיק כאחד מ-50 היעדים התיירותיים המוצלחים ביותר (50 destinations of a lifetime' by National Geographic). ההפלגה מהווה אחד משיאי הטיול.

טיול מאורגן לדרום הודו

ימים 5+6: מונאר

לאחר ארוחת בוקר נעשה את דרכנו אל מונאר השוכנת בהרי הגאט המערביים, אזור זה זכה לכינוי "ההימאליה של הדרום". היל סטיישן- העיירות אליהן ברחו הבריטים מהחום הכבד. הדרך המתפתלת מעלה מרהיבה ביופייה. מונאר היא עיירת נופש בגובה של 1500-1600 מ', המוקפת במטעי תה אינסופיים ונחשבת לאחד המקומות היפים בהודו.. נצא לסיור במטעי התה באזור ונבקר במפעל תה. נסייר בפארק הלאומי ארוויקולאם, בו נמצאת הפסגה הגבוהה ביותר בדרום הודו – הר אנאמודי 2695 מ'.  נסייר בגני התבלין, נקבל הסבר על התבלינים המפורסמים של האזור- חוויה מעוררת חושים. ארוחת ערב ולינה במונאר.

ימים 7+8: מאדוראי

נמשיך בנסיעה מזרחה למדינת טמיל נאדו לעיר מאדוראי. נבקר בשוק המקומי ובשוק החייטים. נתרשם מאורח החיים התוסס של העיר השנייה בגודלה במדינת טאמיל נאדו. לאחר מכן נבקר במקדש מינאקשי המרשים והצבעוני. בהמשך נוכל לבקר במוזיאון גנדי, המוקדש לזכרו של אבי האומה- מהאטמה גנדי. המוזיאון נקבע במאדוראי מכיוון שמכאן יצאה קריאתו של גנדי להתנגדות לכובש ובמקום זה אימץ לעצמו גנדי את לבוש החלציים בו התפרסם, כחלק מהמאבק בבריטים. (ביקור במוזיאון גנדי בעת חגיגות הפונגל כפוף להיותו פתוח למבקרים)  בערב נצא למקדש מינאקשי לטקס דתי ההתייחדות של האל שיווה ומינקשי. ארוחת ערב ולינה במאדוראי.

*** בעקבות חגיגות הפונגל יתכן ומוזיאון גאנדי יהיה סגור למבקרים.

טיול מאורגן לדרום הודו

יום 9: מאדוראי- טריצ'י – טאנג'ור  

נתחיל את היום בטריצ'י, עיר מרכזית בטמיל נאדו היושבת על גדת נהר קאוורי. מיקומה המרכזי של העיר הביא למלחמות רבות על השליטה בעיר במהלך ההיסטוריה, עד לניצחון הבריטים בראשותו של רוברט קלייב. נראה את מבצר הסלע אשר משקיף על העיר. נבקר בשרירנגאם- קומפלקס מקדשים ענק (מהגדולים בעולם) הבנוי על אי בנהר הקאוורי. נמשיך דרך  טאנגור אחת מהבירות הקדומות של ממלכת הצ'ולה העברה למלון  לארוחת ערב ולינה.

בימים אלה נשתתף בחגיגות הפונגל, חג הקציר בטמיל נאדו. בימים אלה יוצאים המוני המאמינים לתת מנחה לכהני הדת במקדשים ולהודות לאלים על פרי הארץ לאחר עונת הקציר. חגיגות הפונגל בטיול ינואר בלבד.

יום 10: טאנג'ור-  פונדיצ'רי

נצא אל פונדיצ'רי השוכנת לשפת מפרץ בנגל.  פונדיצ'רי- קולוניה צרפתית לשעבר, המשמרת מקצת מניחוחות העבר. נבקר באשראם של שרי אורבינדו, הגורו שפיתח את משנת היוגה האינטגרלית. נבקר באורוויל, ישוב שיתופי שהוקם באוריינטציה רוחנית ואקולוגית. נתרשם מחיי התושבים שהתקבצו מכל רחבי העולם, חלקם עוסקים בפעילות חינוכית חשובה לרווחת חיי הקהילה. ארוחת ערב ולינה בפונדיצ'רי.

טיול מאורגן לדרום הודו טיול מאורגן לדרום הודו

יום 11:  פונדיצ'רי- מהבליפורם

נמשיך צפונה צפונה לאורך חוף מפרץ בנגל אל עיירת המקדשים מהבליפורם, נבקר במקדשי החוף ומערת השילוש- הטרי מורטי נסקור את התרבויות ההודית והטמילית בפרט, נתרשם מפיסול הודי ונראה את התבליט המפורסם המתאר את ארג'ונה מסיפור המהאבארטה. ארוחת ערב ולינה באזור מהבליפורם.

יום 12 מהבליפורם צ'נאי 

הבוקר נמשיך לטייל באזור מקדשי מהבליפורם. נמשיך אל בירת טמיל נאדו- צ'נאי הידועה בשמה הקודם מדראס- אחת מהערים הגדולות בהודו. נצא לסיור פנוראמי ככל שיאפשר הזמן באתריה המרכזיים של עיר ענק זאת המשמשת מרכז כלכלי בדרום הודו. ארוחת ערב ולינה בצ'נאי.

ימים 14-13 -גואה

העברה לשדה התעופה לשדה התעופה טיסת פנים אל גואה. גואה הקטנה במדינות הפדרציה ההודית היתה מושבה פורטוגזית משך 450 שנים. תושבי גואה הנוצרים הם צאצאיהם של הספנים והמיסיונרים הפורטוגזים וכנסיות ומנזרים מעידים על מורשת המושבה כחלק מאימפריה חובקת עולם. החל משנות ה-60 הגיעו ילדי הפרחים לחופי גואה ל"תפוס ראש" ולשכוח מן העולם. כיום גואה התפתחה והפכה ליעד פופולארי בקרב תיירים רבים מכל העולם. יומיים אלה יוקדשו לסיורים קלים המשולבים בנופש באחד מהחופים היפים ביותר בעולם. נייחד סיור  בגואה הישנה (OLD GOA) בה נבקר בקתדראלה הישנה. נתרשם מהאווירה הייחודית בחופים קסומים אלה ארוחת ערב ולינה בגואה.

טיול מאורגן לדרום הודו

ימים 16-15: גואה מומבאי תל אביב

הבוקר יוקדש להתפנקות בחופיה המופלאים של גואה. נאכל ארוחת צהריים ולאחריה העברה אל שדה התעופה לטיסת פנים אל מומבאי והעברה לטיסת המשך, נחיתה בארץ בבוקר היום ה16.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
ייתכן שינוי בסדר המסלול והביקורים על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. בנוסף לוח הטיסות בהודו משתנה בתדירות גבוהה, במקרה כזה שומרת פגסוס את האפשרות לשנות את המסלול, כולל אפשרות נסיעה בתחבורה יבשתית (במקום טיסות)- הודעה על האמור לעיל ייתכן שתימסר למטיילים גם ברגע האחרון במהלך הטיול.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form