מספר טלפון
03-6374000
כולל השתתפות בפסטיבל MUNAO של שבט המיעוט ה JINGPO בדרום יונאן (KMY)
משך הטיול:
20-21 ימים 18 לילות

כולל: חצי פנסיון במיאנמר ופנסיון מלא ביונאן בבנגקוק BB כולל השתתפות בפסטיבל MUNAO של שבט המיעוט ה JINGPO בדרום יונאן

טיול מאורגן לבורמה מינאמר - הקדמה

דרך בורמה למרביתנו היא זיכרונות של דרך ממלחמת העצמאות. אולם דרך בורמה המקורית נסללה ע"י הבריטים ונועדה לשמש להובלת אספקה לתמיכה בכוחות הסינים אל מול הכובש היפני במלחמת העולם הII. הדרך היא למעשה מארג דרכים מצפונה של מיאנמר אל בירת יונאן קונמינג. הדרך הנמתחת לאורך למעלה מ1100 ק"מ בנתיבים קשים לנסיעה. טיול זה נועד לראות את נקודות הקצה של הדרך ולגעת באזורים הפחות מתויירים בדרום מזרח אסיה. זהו טיול ביעד שטרם נשטף על ידי המוני תיירים המחפשים קניות ובילויים.

נתחיל ביונאן אחד מהמגוונים והמרתקים במחוזותיה של סין הן מבחינה גיאוגרפית והן מבחינה אתנית, לא לשווא זכה המחוז להיקרא חבל המיעוטים הסיני. ממורדות הרמה הטיבטית זורמים אל יונאן המקונג והיאנג צה, עד אזורים טרופיים בדרום החבל הטובלים בג'ונגלים פראיים. שלל מיעוטים ועמים יוצרים נוף אנושי ססגוני ומרתק. בטיול זה נתוודע אל חלק מן המיעוטים הססגוניים ונשתתף בפסטיבל של אחד מן המיעוטם הפחות מוכרים בסין.

נמשיך אל מיאנמר המוכרת לרבים בשם "בורמה". מדינה ענייה שמרבית המטיילים פוסחים עליה בטיול הקלאסי במזרח. בעבר הייתה זאת ממלכה מפוארת, אולם לאחר שנות קולוניאליזם, מריבות מקומיות בדרך לעצמאות, שנות שלטון צבאי וסוציאליזם מעוות רוששו את הארץ ותושביה. הארץ שנודעה בכינוייה "ארץ הזהב" נותרה אחת המדינות הפחות מתיירות בדרום מזרח אסיה. שנים רבות של בידוד הפכו את מיאנמר למקום שנשאר הרחק מאחור והפיתוח המודרני לא הגיע אליו. טבע בתולי וראשוני במקומות שההשפעות המערביות טרם הגיעו אליהם - מקומיים מסבירי פנים ונחמדים הופכים את הטיול במדינה זאת לחוויה שונה ומיוחדת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1-2 : מתל אביב – בנגקוק (Bangkok)

נפגש בנתב"ג לטיסת אל על לבנגקוק בהגעה העברה למלון ללינה .

יום 3 : בנגקוק - קונמינג (Kunming)

לאחר ארוחת הבוקר נטוס לקונמינג-בירת חבל יונאן.בהגעה לקונמינג העברה למלון לארוחת הערב ולינה .

יום 4 : קונמינג - לואו פינג (Luoping)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעיירה לואו פינג. נמשיך בנסיעה למפלי תשעת הדרקונים, רצף של מפלים הגועשים אל הנוף הקסום של לואו פינג. (Luoping) משם נמשיך עד שנגיע לנקודת תצפית ידועה ביותר - גבעת כרבולת הזהב (Jinji Fangcong). נטפס לראש גבעת כרבולת הזהב, ממנה נשקיף על הנוף המרהיב של שדות הקנולה המנוקדים בסלעי הקארסט נמשיך לארוחת הערב ולינה בלואו פינג.

יום 5 : לואו פינג – דז'יין שווי (Jianshui)

הבוקר נדרים אל ליבה של יונאן אל עבר דזיין שווי. בדרך נעבור לצד כפרים של מיעוט המיאו ושל מיעוט הבו. נמשיך בדרך הררית מרהיבה הנוסעת לאורך הגבול שבין חבל יונאן לחבל גווי ג'ואו, נעבור נופים של שדות מדורגים על ההרים, אגמים, נהרות ומאגרי מים החוצים את הנוף המרהיב. חזרה לקראת ערב ללואו פינג .ארוחת הערב ולינה בדזיין שווי.

יום 6 : דז'יין שווי (Jianshui) יואן יאנג (Yuanyang)

מיקומה של דז'יין שווי על אם הדרך אל קונמינג הביא לשגשוגה בימי קדם דבר הבא לידי ביטוי במורשת האדריכלית המפוארת המעידה על מעמדה בעבר. העיר בת 1000 השנים על סמטאותיה המפותלות הינה מקום מושבם של מיעוטים רבים ויוצרים את הפסיפס האנושי המרתק בחבל יונאן. נבקר בבית האחוזה של האצולה המקומית- "הגן של משפחת זו"- המקום משמר ארכיטקטורה של שושלת קינג העתיקה ומשמש דוגמא מובהקת לסגנון חייהם המפואר של עשירי העבר בחבל יונאן. נבקר במקדש קונפיציוס השני בגודלו בסין שנבנה במאה ה13. נמשיך בדרכנו דרומה בין כפרים של מיעוטים שונים על שדותיהם וכפריהם המיוחדים. ארוחת ערב ולינה ביואן יאנג.

יום 7 : יואן יאנג (Yuanyang)

הבוקר נצא לסיור אל טראסות האורז של יואן יאנג. המראה הנשקף של טראסות האורז הנמתחות לאורך ק"מ רבים נחשב על ידי רבים למראה מהפנט וקסום. לא אחת מכונות הטראסות שנבנו על ידי בני שבט ההאני כאחד מפלאי תבל. נסייר באחד השווקים הססגוניים ביואן יאנג. לאחר הסיור נעשה את דרכנו המתפתלת אל העמק המכונה לוע הנמר, ממנו נוכל לחזות בשקיעה המרהיבה. נשוב לעיירה יואן יאנג לארוחת ערב ולינה.

יום 8 : יואן יאנג ( (Yuanyang קונמינג רוילי (Ruili)

הבוקר נצא בדרכנו חזרה צפונה אל קונמינג הבירה התעשייתית של חבל יונאן. עם ההגעה אל קונמינג נצא לסיור ככל שיאפשר הזמן לפני העברה לשדה התעופה לטיסת פנים אל העיירה מנג שה (Mangshi) במערב חבל יונאן. לאחר הנחיתה נצא בנסיעה לעיר הגבול רוילי (Ruili) על גבול סין מיאנמאר. העברה מאוחרת למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 9: פסטיבל מיעוט ה ג'ינגפו JINGPO

היום נשתתף באחד מן הפסטיבלים האותנטיים והפחות מוכרים המתרחשים באזורי המיעוטים. פסטיבל MUANO של מיעוט ה .JINPO נצא אל העיירה לואנצ'ואן Longchua מדובר על פסטיבל עממי המושך אליו אלפי תושבים מכפרי הסביבה. המוני אנשים יוצאים בשירה וריקודים. נצטרף לחוגגים ונראה את טקסיהם המיוחדים. לאחר החגיגות נחזור לעיר הגבול רוילי (Ruili) על גבול סין מיאנמאר. כשנגיע לעיירה נצא להסתובב ברחובות העיירה, הספוגים באווירת הספר, ונוכל כבר לראות מצדו השני של מעבר הגבול את הארץ החדשה, אליה נשים את פעמינו למחרת. ארוחת ערב ולינה.

יום 10 : רוילי - מעבר גבול למוסה (Muse) – ולטיבו (Hsipaw)

הבוקר נטייל בשוק הבוקר של רוילי, שוק אליו מגיעים מקומיים מכל רחבי האזור. נצא למעבר הגבול וניכנס אל תוך מיאנמר. לאחר סידורי המעבר נעבור דרך עיר הגבול מהצד הבורמזי מוסה, ממנה נמשיך בנסיעה דרך הרים המיוערים ביערות עד, נהרות ומפלים, כפרי מיעוטים וכפרים בורמזיים טיפוסיים. נעצור בדרך ליהנות מהנוף ומהכפרים. לקראת ערב נגיע לעיירה ט'יבו ארוחת ערב ולינה.

יום 11 : ט'יבו(Hsipaw) - פין או לווין (Pyin Oo Lwin)

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בעיירה ט'יבו, נבקר באחד מכפרי המיעוטים באזור. נמשיך בנסיעה לעיר הגנים פין או לווין הידועה בשמה מאי מיו, עיירה אליה עלו הבריטים להתרענן מהחום המעיק של מאנדליי בעונת הקיץ. נצא לסיור בעיירה היפה עמוסת הגנים. נבקר במפלים באזור ונשוב לעיירה לארוחת ערב ולינה.

יום 12 : פין או לווין (Pyin Oo Lwin)- מאנדליי

אחרי ארוחת הבוקר נסייר במאי מיו, ממנה נרד בנסיעה למאנדליי (Mandalay) העיר הגדולה והחשובה ששימשה בירתה העתיקה של מיאנמאר. בהגעה נצא לסיור על גבי כרכרות רתומות לסוסים אל עוד אחת הבירות העתיקות של בורמה, העיר אווה. נסייר בין שדות האורז, מהם מציצות הפגודות העתיקות, ונשוב למאנדליי לשקיעה ארוחת ערב ולינה.

יום 13 : מאנדליי (Mandalay)

מאנדליי, בירת בורמה טרם כניסת הבריטים והעיר השנייה בגודלה במדינה שעודנה מרכז רוחני חשוב. נבקר באתריה הקסומים של העיר. נבקר במנזר מהאגאנדאיון הידוע כבית ספר לנזירים. נבקר ב גשר (עץ) הטיק הארוך בעולם ובפגודת מאהמוני-הפגודה הקדושה ביותר במנדאלי, במנזר שוואננאנדאו הידוע כארמון הזהב, שריד לימי הפאר של בורמה כממלכה עצמאית. בערב נצא לתצפית שקיעה בגבעת מאנדליי. ארוחת ערב ולינה במנדאלי.

יום 14 : מאנדאליי – מוניווה (Monywa)

הבוקר נצא בסיור אל תוך בורמה האותנטית. היום יתנהל באגן נהר האירוואדי שהינו עורק החיים של בורמה לאורכו מתגוררת חלק נכבד מאוכלוסיית המדינה. ניסע בדרך שתיקח אותנו אל פגודת טאנבודהי. זוהי דרך ובה נקודות הציון החשובות בהתפתחות של הבודהיזם בבורמה, נמשיך בסיור באחד הכפרים לצד הדרך,שם ניפגש באופן בלתי אמצעי עם האוכלוסייה המקומית. נמשיך אל האתרים הסובבים את העיר מוניווה, אליה נחזור לקראת ערב נתמקם במלון לארוחת ערב ולינה.

יום 15 : מוניווה - באגאן (Bagan)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך הכפרים, עד שנגיע לעיירה פאקוקו, את הדרך דרומה אל באגאן. את הדרך נעשה כפי שעושים מרבית תושבי בורמה בשייט על נהר האירוואדי. נהר זה הזורם ממורדות ההימלאיה חוצה את בורמה לאורכה ונשפך אל מפרץ בנגל. הנהר מהווה את עורק החיים הראשי במדינה, סביבו ולאורכו צמחה התרבות הבורמזית, לידו צמחו הערים שהיו מרכזי התרבות, הכפרים שלאורכו היוו מאז ומתמיד את אסם התבואה המזין את תושביה של בורמה. שייט לאורך הנהר הינו הדרך המומלצת לחוש את ה"דופק" הבורמזי. נצא לסיור בעיירה ובשוק שלה, ונעלה לראש אחת מהפגודות כדי לחזות בשקיעה המדהימה הנופלת על באגאן. נשוב למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 16 : באגאן

היום יוקדש לסיורים בבאגאן וסביבותיה. באגן המכונה גם עיר המקדשים, הנחשבת לבירת המקדשים של אסיה מאז הוקמה בשנת 849. נבקר באתריה המרכזים כדוגמת פגודת שויזיגון , מקדש גאבוקאגי, ומקדש אננדה בו 4 פסלי ענק של בודהה. נמשיך לשוק של באגאן, לביקור במפעלים לייצור כלי לאקר. לקראת ערב נשוב למלון. ארוחת ערב ולינה בבאגן.

יום 17 : באגאן פינדאיה

בבוקר נצא לשדה התעופה לטיסת פנים אל ההו HEHO, נתחיל את טיולנו במחוז שאן המחוז הגדול במיאנמר, חבל המאוכלס במיעוטים שאינם בורמזים. נצא אל פינדאיה בה נבקר במערת נטיפים המהווה אתר עליה לרגל בזכות אלפי פסלי בודהה שקובצו בה ע"י צליינים מכל רחבי מיאנמר. ארוחת ערב ולינה בפינדאיה

יום 18-19 : פינדאיה - אגם אינלה (inle Lake))

נצא מפינדאיה דרומה. היומיים הקרובים יוקדשו לאתרים סביב ובאגם אינלה. בימים אלה נהנה משייט בסירות הייחודיות לאגם. נסייר באגם ונתרשם מבתי הכלונסאות, הכפרים הצפים, התעשיות המקומיות שהתפתחו סביב האגם כדוגמת המשי, בניית סירות וסיגרים. נבקר באתרים המרכזיים באגם אינלה- פגודת פאונגדאו או, ובגינות הירק הצפות. לינה במלון באגם אינלה

יום 20-21 : אגם אינלה - יאנגון וטיסה הביתה

נצא בטיסה אל בירת מיאנמאר יאנגון (Yangon),. נטייל ככל שיאפשר הזמן באתרים המרכזיים, הבודהה הנשען בפגודת צ'אקוטאטגי. פגודת שוואדגון העתיקה- הפגודה נחשבת לאחת מן המרשימות באסיה מתנשאת לגבוה של קרוב ל100 מ' מצופה בעשרות טונות של זהב בולטת בקו הרקיע של העיר. לאחר הסיור נצא לשדה התעופה ומשם נחל בדרך הארוכה חזרה הביתה בטיסה

 
  • ייתכן שינוי בסדר המסלול והביקורים על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. במקרה כזה שומרת פגסוס את האפשרות לשנות את המסלול, כולל אפשרות נסיעה בתחבורה יבשתית (במקום טיסות)- הודעה על האמור לעיל ייתכן שתימסר למטיילים גם ברגע האחרון במהלך הטיול.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form