מספר טלפון
03-6374000
טיול מקיף להודו ונפאל (BDK)
משך הטיול:
20 ימים 18 לילות
להורדת התוכנית

אם אתם נהנים לשקוע בתורות סבוכות על מהות החיים, מתמוגגים ממתקפה כוללת על החושים וחיים בשלום עם האבסורד, הרי שהודו זה המקום שתמיד חלמתם עליו, המקום בשבילכם. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול ועוד ארוחת בוקר נוספת ביום ההגעה

טיול מאורגן להודו ונפאל - הקדמה

אם אתם נהנים לשקוע בתורות סבוכות על מהות החיים, מתמוגגים ממתקפה כוללת על החושים וחיים בשלום עם האבסורד, הרי שהודו זה המקום שתמיד חלמתם עליו, המקום בשבילכם.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • בומביי: סיור בעיר דרך: מוזיאון הנסיך מוויילס, דובי גאת, הגנים התלויים, מזרקת פלורה, שייט לאי אלפנטה כולל ביקור במערות
 • אודאיפור ("העיר הלבנה"): שייט באגם פיצ'ולה, ארמון העיר , מקדש ג'אגדיש, מקדשי EKLINJI NAGDA
 • ראנקפור: ביקור במקדש
 • ג'ודפור: מבצר מהרג'ה, מתחם הארמונות, מוזיאון
 • פושקאר: סיור בסמטאות העיר, טקס מקומי במקדש המפורסם המוקדש לברהאמה, פעילות ערב משותפת
 • ג'איפור ("העיר הורודה"): "ארמון המהרג'ה", מצפה הכוכבים, רכיבה על פילים וביקור במבצר אמבר, פעילות ערב משותפת
 • פטיפור סיקרי: סיור בעיר 
 • אגרה: מבצר אגרה, ביקור בטאג' מאהאל המפורסם
 • ואראנסי: סיור במקדשי העיר ובשווקי העיר, שיעור יוגה, שייט על נהר הגנגס, פעילות ערב משותפת
 • סרנת: סיור באתר
 • אמריצר: מקדש הזהב, טקס חילופי המשמרות בגבול הודו-פקיסטן
 • דלהי: המסגד הגדול, קוטוב מינאר, מקדש הלוטוס,  פעילות ערב משותפת
 • קטמנדו: סיור עיר, מקדש הקופים, זריחה מעל הרי ההימליה, העיר הקדומה פטאן

אם אתם נהנים לשקוע בתורות סבוכות על מהות החיים, מתמוגגים ממתקפה כוללת על החושים וחיים בשלום עם האבסורד, הרי שהודו זה המקום שתמיד חלמתם עליו, המקום בשבילכם.


מסלול הטיול לפי ימים

ימים 1-2: תל אביב – בומביי

נפגש בנתב"ג לטיסה לתת היבשת ההודית דרך יעד ביניים. נתחיל את טיולינו במומבאי (בומביי לשעבר) - בירת מהרשטרה. האיים עליהם בנויה העיר שהייתה מיושבת ע"י עם הדייגים בשם קוליס. מומבאי הועברה במאה ה-16 לפורטוגלים ע"י סולטאן ג'וג'אראט. בנישואי הנסיכה הפורטוגלית, קתרינה מברגאנזה, למלך אנגליה, צ'רלס ה-2 ניתן להם האי המרכזי כמתנת חתונה. היום העיר הקוסמופוליטית ומרכז מסחרי של הודו הנמל הוא הפעיל ביותר בתת יבשת. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר: נתחיל בשער הודו,המבנה הקולוניאלי שהוקם לכבוד ביקור המלך ג'ורג' ה-5 ב- 1911 בהודו. נבקר במוזיאון הנסיך מווילס (בביקורו הראשון ב- 1905 בהודו היה ג'ורג' החמישי עדיין בתואר הנסיך מווילס), בגנים התלויים שבראש גבעת מאלאבאר MALABAR אשר הוקמו ב1881 ושמם נובע מן העובדה שהם הוקמו על גבי שורה של מאגרים שסיפקו מים לבומבי. נבקר בדובי גאת- המכבסה הפתוחה הגדולה בעולם. נעבור ליד כנסיית אפגן וליד מזרקת פלורה הניצבת במרכז העסקים של מומבאי. ארוחת ערב ולינה במלון.  טיול מאורגן להודו ונפאל

יום 3: בומבי - האי אלפנטה - אודאיפור

היום נצא בשייט לחצי יום באי אלפנטה הידוע. שם האי ניתן ע"י הפורטוגלים בגלל פיל האבן הגדול שניצב בעבר ליד החוף. באי מקדשים חצובים בסלע שנחצבו בין השנים 450-750 לספירה ונקרא האי גואראפורי - "מקום המערות" -GHORAPURI במערות לוחות תבליט המוקדשים לשיווה המפורסם בהם הטרימורטי (שיווה בעל 3 ראשים) המסמלים את שלושת סגולות האל - הבורא, המשמר וההורס. אחר הצהריים טיסה (ייתכן כי הטיסה תתקיים בבוקרו של יום 4 לאחר לינה בבומבי) לאודאיפור בראג'יסטאן. גבעות בגווני חום וצהוב עוטפות העיר במרכזה אגם פיצ'ולה המוקף בבניה לבנה ובמרכזו ארמון. העברה משדה התעופה למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 4: אודאיפור – יום סיורים

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר באתרי העיר - נבקר בארמון העיר שהיה שייך למהרג'ה של אודאיפור. נבקר במקדש ג'אגדיש- JAGDISH – בו פסל אבן שחור של האל וישנו. נבקר בגן העלמות המכובדות - "סאהליון קי בארי" – .SAHELYON KI BAאחה"צ נבקר ב EKLINJI וב NAGDA 2 מקדשים ידועים ונקנח לפנות ערב בשייט באגם פיצ'ולה (השייט מותנה בכמות מספקת של מים באגם). באגם ישנם שני איים אשר משמשים כיום כמלונות יוקרתיים בבעלות המהרג'ה של אודאיפור ובו חצרות מזרקות וגנים ושני ובו ארמון מקסים אשר עתיד גם הוא להפוך למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 5 : אודאיפור - ראנקפור – ג'ודפור

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לג'ודפור, בדרך נבקר בראנקפור בו נבקר באחד המקדשים הג'יינים הגדולים והחשובים ביותר בהודו שנבנה במאה ה- 15. תקרת המקדש נתמכת ע"י 1444 עמודים שכל אחד מעוטר בצורה שונה. נמשיך לג'ודפור העיר השנייה בגודלה בראג'יסטאן ניצבת על גבעות אבן חול אדמדמה. ג'ודפור מכונה גם העיר הכחולה בשל צבע בתיה כשבמרכזה מתנשא מבצר מהרנגר האדיר. ארוחת ערב ולינה בג'ודפור.

יום 6: ג'ודפור - פושקר 

נתחיל את הבוקר במבצר המהראג'ה הניצב על שן סלע אדירה. נבקר במתחם הארמונות מוטי מאהל (ארמון הפנינה). ופול מאהל (ארמון הפרחים), נמשיך למוזיאון Umaid Bhawan Palace. אחה"צ נצא לכיוון פושקר - עיירה קטנה וחשובה היושבת סביב אגם פושקאר הקטן אך היפיפה המוקף מדרגות רחצה ומקדשים. להינדים פושקר היא מרכז חשוב של עליה לרגל עקב הימצאותו של אחד מ - 3 המקדשים הבודדים המוקדשים לאל ברהמה. נסייר ברחובות העיירה הצבעוניים המלאים חנויות של תכשיטי כסף ובגדים. ארוחת ערב ולינה באזור פושקר.

● בערב נצא לפעילות משותפת.

יום 7 : פושקאר - ג'איפור 

לאחר ארוחת הבוקר נחזה בטקס במקדש בראהמה ולאחריו נצא בדרכינו אל ג'איפור בירת חבל ראג'יסטן. נגיע בשעות הערב לג'איפור הנקראת גם "העיר הורודה" בשל הבניינים הצבועים בורוד כך גם ראה אותה הנסיך אלברט ובעלה של המלכה ויקטוריה כשביקר כאן ב- 1876. העיר חייבת את שמה ובנייתה למהרגה ג'אי-סינג השני. ארוחת ערב ולינה בג'איפור.
• בערב נצא לפעילות משותפת.

יום 8: ג'איפור – יום סיורים

ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסייר בעיר ובאתריה – נבקר במבצר אמבר האדיר אליו נגיע ברכיבה על פילים, בו ישבו המהרג'ות לפני שעברו לעיר. בנייתו של המבצר החלה ב1592 והוא יושב על מדרון גבעה, מעל אגם ומהווה דוגמא נפלאה לארכיטקטורה הראג'פוטית. אחה"צ נבקר בארמון המהרג'ה ובמצפה הכוכבים הייחודי. נמשיך ונבקר בשרידי ארמון הרוחות הנחשב לאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ודוגמא מהממת לכישרון האומנותי הראג'פוטי.העברה אל המלון ארוחת ערב ולינה.

יום 9: ג'איפור - אגרה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאגרה. נגיע לביקור בפאטיפור סיקרי, בירת האימפריה המוגולית בתקופת שלטונו של הקיסר אקבר בין השנים 1586-1570. העיר שננטשה פתאום ומהווה דוגמא לארכיטקטורה מונגולית. המשך נסיעה לאגרה, עם ההגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה באגרה.

טיול מאורגן להודו

יום 10 : אגרה

את אגרה הקים השליט המוגולי ה-1 באבור ב-1526 וקבעה כבירתו. אגרה משמשת כמרכז מוביל בתחום האומנות והמסחר עוד מתקופת המוגולים מהמאה ה-16. הבוקר נבקר בטאג' מאהאל, המבנה המוגולי המפורסם שנבנה ע"י השליט שאה גאהן לזכר אשתו, לה היה נשוי 18 שנה בשנים 1612-1630, שמתה בעת לידת ילדם ה-14. נמשיך לביקור במבצר אגרה שניצב לגדות נהר יאמונה ממנו השקיף שאה גאהן על בניית הטאג' מהאל לאחר שנכלא ע"י בנו שתפס השלטון בהפיכה. נבקר בקברו של אקבר בקרבת העיר. ארוחת ערב ולינה באגרה.

*במידה והטיסה לואראנסי ביום 11 תהיה בשעת בוקר מוקדמת ייתכן ונישן בלילה 10 באזור דלהי.

טיול מאורגן להודו ונפאל

יום 11: אגרה – דלהי – ואראנסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לדלהי, ישירות לשדה התעופה, ונצא בטיסה לורנאסי, עירו של שיווה, אל ההרס והחורבן לפי המיתולוגיה ההודית. עם ההגעה העברה למלון, ארוחת ערב ולינה.
• בערב נצא לפעילות משותפת.

יום 12: ואראנסי    

ואראנסי - "עיר הנצח" היושבת על גדת נהר הגנגס הקדוש ומהווה מוקד לעליה לרגל של חסידי שיווה ומשמשת כמרכז ההוויה ההודית וככזאת משלבת אמונה, פולחן, ריחות וצללים. ואראנסי היא ללא ספק תמציתה של הודו כולה וביקור בה הינו חוויה לכל החושים. לעיר זו יוקדש כל היום. מוקדם בבוקר נצא לשיט על הגנגס לצפות בעולי הרגל הרבים הבאים לבקר במקדשי העיר ובמתרחצים במימי נהר הגנגס הקדוש. נצפה בגאטים לשריפה אשר בהם נשרפות הגוויות לאחר שעשו את דרכן האחרונה אל הגנגס הקדוש. לאחר השיט נחזור למלון לארוחת בוקר. נצא לסיור במקדשי העיר, נבקר בבאראט מאטה המוקדש לאמא הודו ובו מוצגת מפת שיש של הודו, נעבור דרך האוניברסיטה ההינדית בנארס. נבקר בסרנאת כ 10 ק"מ צפונית לורנאסי - המקום בו נתן בודהא את דרשתו הראשונה. נמשיך לשיעור יוגה מיוחד ומרענן בהדרכה של גורו יוגה. יוגה – פירוש המילה "אחדות", על פי הפילוסופיה ההינדית ניתן להגיע לאחדות בין הגוף לנפש ובאמצעות תרגול גופני להשפיע על התודעה. בתום התרגול המרגיע והמרענן נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 13: ואראנסי – אמריצר 

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לזמן הטיסה העברה אל שדה התעופה לטיסה* לאמריצר – העיר הקדושה ביותר לדת הסיקית. הדת הסיקית נוצרה כזרם שיצא מדתות ההינדו והאיסלם במאה ה-16 לספירה. מאמיני הדת נדרשים לחמישה סימני היכר חיצוניים: לא לספר את שיערם וזקנם, לענוד צמיד מתכת עגול, מסרק קטן, פגיון ומכנסיי קאצ' - מאין מכנסי שרוול נפוחים. ארוחת ערב ולינה באמריצר.
*טיסה לא ישירה דרך דלהי.

יום 14: אמריצר 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור באמריצר. נבקר במקדש המוזהב המהווה את ליבה הרוחני והתרבותי של אמריצר. נבקר במקדש, בריכת ההיטהרות ובחצרות הפנימיות. המבנים המסוגננים והפעילות סביבם ובתוכם מספקים למבקר חוויה מלהיבה של צורה, צבע, צלילים, פולחנים ופעילות קהילתית. נמשיך לביקור בג'אליאן וואלה באג (Jallianwala Bagh), מונומנט היסטורי המסמל את תחילת המאבק ההודי לעצמאות. כאן בוצע טבח המונים בידי הבריטים בשנת 1919. לפנות ערב נצא לעבר גבול הודו פקיסטן ונחזה בטקס חילופי המשמרות המפורסם. חזרה למלון, ארוחת ערב ולינה באמריצר.

יום 15: אמריצר – דלהי

בהתאם לשעת הטיסה* העברה לשדה התעופה של אמריצר ונצא בטיסה (*ייתכן כי נסע ברכבת מאמריצר לדלהי) לדלהי, בירת הודו אותה שמרנו לסוף הטיול – העיר משלבת בנייה חדשה ומודרנית לצד בנייה ישנה - גורדי שחקים חדשים ליד שכונות הודיות מתפוררות. בהגעה נתחיל בסיורינו בדלהי (מותנה בשעת הגעת הטיסה, חלק מהסיורים ומהביקורים יתבצעו ביום 16). נתחיל ב- Raj Ghat מונומנט לזכרו של מהטמה גנדי, נעבור ליד המבצר האדום אשר נבנה בתקופת השיא של שלטון המוגולים ונבקר במסגד הגדול אליו נגיע רכובים על ריקשות אופניים. בהמשך העברה למלון לארוחת ערב העברה למלון ללינה.

יום 16: דלהי

לאחר ארוחת הבוקר נחל בסיור עיר מקיף בבירת הודו. נתחיל ב- Raj Ghat מונומנט לזכרו של מהטמה גנדי, נעבור ליד המצבר האדום אשר נבנה בתקופת השיא של שלטון המונגולים ונבקר במסגד הגדול. נבקר גם במקדש הלוטוס המוקדש לדת הבהאיים.נבקר ב- Qutub Minar. נמשיך לשער הודו ונעבור ליד בנייניי הפרלמנט וארמון הנשיאות.נתרשם מחיי עיר אשר מדהימה בגודלה ובכאוס השולט בה, אך מצד שני תושביה מחייכים ומסבירי פנים. ארוחת ערב ולאחריה
● נצא לפעילות משותפת. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן להודו ונפאל

 יום 17: דלהי - קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה לטיסה אל קטמנדו בירת נפאל. קטמנדו היא העיר הגדולה ביותר במדינה ואוכלוסיית המטרופולין שלה מונה כ-7 מיליון נפשות. העיר ממוקמת בגובה של 1,400 מ' מעל גובה פני הים, בעמק קטמנדו במרכז נפאל, על גדות נהר הבגמטי. עם ההגעה נצא לסיור התרשמות בעיר ונראה את כיכר ארמון המלך הישן של קטמנדו כולל ביקור במקדשה של האלה החיה קומארי. נמשיך לביקור בסוואימבונאט, הידוע כ"מקדש הקופים", על שום להקת הקופים הגדולה המתגוררת במקום. המקדש שוכן על גבעה המשקיפה על עמק קטמנדו, כשני קילומטר מערבית לעיר. בסוף גרם המדרגות הארוך נמצאת הסטופה (מבנה בודהיסטי דתי בצורת פעמון) ובראשו מבנה מוזהב ממנו משקיפות עיניו של בודהה. מסביב לסטופה גלגלי תפילה ומתפללים בודהיסטים. ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

יום 18: קטמנדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול באזור. נחל בסיור לדקשינקלי למקדש מעניין ומשם לביקור במקדש פשופטינאט שנבנה לכבודו של האל שיווה ויושב על הגדה המזרחית של נהר הבגמטי. אחר הצהריים נבקר בעיר הקדומה פטאן שם נתרשם מחיי היום-יום של תושבי העיר, כיכר העיר, מקדשים ןאף מחנה פליטים טיבטים אשר ברחו מסין. נמשיך לביקור בבודהנאט כדי לראות סטופה מעניינת ויפה. סטופה היא בית התפילה של הדת הבודהיסטית. נלמד ונתרשם מהמבנה. נחזור לקטמנדו בתום יום מעניין ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן להודו ונפאל

יום 19: קטמנדו

מוקדם בבוקר נשכים קום ונצא לדהוליקהל על מנת לצפות בזריחה מעל הרי ההימאליה. העיירה הקטנה נמצאת בגובה של 1,650 מטר מעל פני הים ובעלת תצפית מדהימה על עבר ההרים המושלגים בזריחה (במידה ותנאי מזג האוויר יאפשרו). נמשיך לביקור בבהאקטפור, עיר אשר הוקמה ע"י מלך אננדה דווה בשנת 1889.העיר מאופיינת באומנות וארכיטקטורה של סגנון של פעם. נבקר במקדש ניאתפולה, פגודה יפהפיה ובכיכר העיר. חזרה לקטמנדו ארוחת ערב ולינה.

יום 20: קטמנדו – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לתל אביב דרך יעד ביניים. הגעה לתל אביב בשעות הלילה.

 ייתכן שינוי בסדר המסלול והביקורים על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. בנוסף

 • לוח הטיסות בהודו משתנה בתדירות גבוהה, במקרה כזה שומרת פגסוס את האפשרות לשנות את המסלול, כולל אפשרות
  נסיעה בתחבורה יבשתית (במקום טיסות)- הודעה על האמור לעיל ייתכן שתימסר למטיילים גם ברגע האחרון במהלך הטיול.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס
  והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • שימו לב כי ייתכן כי סדר המסלול בתוך הטיול יהיה שונה במעט. כמובן שכל האתרים והמקומות יבוצעו לפי התוכנית המקורית.
  סדר המסלול מותנה בטיסות הפנים בטיול אשר מהשתנות ומתבטלות לעיתים תכופות ביעד זה. 
 • ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל )גם לאחר הרישום( יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר
  בעלות תוספת של 170$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form