מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן להרי הרוקי הקנדיים ושייט באלסקה באוניית פאר

ארוחות הבוקר לאורך כל הטיול במלונות + פנסיון מלא באניית פאר (CVV)
משך הטיול:
21-20 ימים 19 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית הטיול מלאה מהבוקר עד הערב ללא הוצאות אופציונאליות (למעט בערבים) עפ"י תוכנית הטיול ארוחות הבוקר לאורך כל הטיול במלונות + פנסיון מלא באניית פאר ROYAL PRINCESS

טיול מאורגן להרי הרוקי הקנדיים ושייט באלסקה באוניית פאר- הקדמה

טיול להרי הסלעים שבמערב קנדה ולאלסקה שבצפון הרחוק הוא חלום של שנים רבות שהנה עומד להתממש. בטיול בלתי נשכח זה מצפים למטיילים יערות אין סופיים ירוקי עד, כיפות הרים מושלגים גם בעיצומו של קיץ, שפע מפלי מים, אגמים קרחוניים שלמים שלהם גוונים מרהיבים. שיט באוקינוס השקט שרוחש עולם חי מופלא: לויתנים, אריות ים, לוייתנים קטלניים ועם קצת מזל זו רק תחילת הרשימה.

נקודת המוצא היא העיר הקנדית קלגרי. מכאן נפתחת הדרך לפארק הלאומי, הרוקיס ולעיירה החביבה באנף שבמבואותיו. את העין שובה מחרוזת אגמים: אגם לואיס שצבע מימיו תורכיז עמוק. בין ההרים חבוי אגם מורין בכחול עמוק ואגם אמרלד שכשמו כן הוא. קניון ג'ונסון משופע במפלים ומזמן קטע הליכה מרשים. נסיעה נופית בדרך "שדה הקרח" שאורכה 230 קילומטרים מוליכה לקרחון אטבסקה. אוטובוס מיוחד מצויד בגלגלי ענק מביא אותנו לקרחון שעוביו 300 מטרים.

בקצה הצפוני- ג'ספר. סביב העיירה פארק עשיר במפלי מים ואגמים שבאחד מהם מוזמנים הנוסעים לשייט. כמובן שלא נחמיץ מפגש אפשרי עם דובים ואיילים בנוסף לבעלי הכנף למיניהם. הפרק הקנדי היפהפה מסתיים בביקור באחת הערים היפות בעולם, ונקובר. נסייר בעיר וברובעים היחודיים שלה. מעבורת תקח אותנו לאי ונקובר לביקור בפינותיו הקסומות ובגני הפרחים הנפלאים שבו. טיסה צפונה מביאה את המטיילים לאנקורג' הגדולה בישובי אלסקה. בנמל עוגנת אניית פאר ענקית עימה נפליג לשיט נפלא לאורך חופי אלסקה.

תחנה ראשונה – קרחון ענק שמידי פעם מתמוטטים ממנו קירות של קרח ומתנפצים ברעם אדיר לים. העגינה הבאה היא עיר של פעם כשבעברה הלא רחוק שקקה כורים ומחפשי זהב. לבירה ג'ינאו ניתן להגיע רק בדרך הים או בדרך האויר.אופייני לה בניין הקפיטול, משכנו של הפרלמנט של מדינת ענק זו שאוכלוסייתה מונה רק 610 אלף נפש. רחובות ססגוניים ופארקים של טבע קוראים לשיטוט מהנה . קצ'יקאן, עיירה ציורית המזכירה גלויית נוף, היא התחנה האחרונה באלסקה. ילידי המקום מגלפים במקום את עמודי הטוטאם המפורסמים שלהם. שיט חוויתי ונהדר זה בא לסיומו עם עגינה בונקובר ממנה שבים הביתה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • קנדה:
 • קלגרי:סיור, ביקור במגדל קלגרי
 • אזור באנף: קניון ג'ונסטון, הפארק הלאומי באנף, מפלי נהר BOW, פארק YOHO, מפלי את'בסקה, עליה ברכבל לתצפית, סיור ברכב שלג בקרחון את'בסקה.
 • אזור פארק ג'ספר: טיול נופים, נהרות וקניונים, קניון נהר מאלין.
 • עמק פרייזר: רכבל ל"שער הגיהנום"
 • קאמלופס: פארק וולס גריי, תצפית אל מפלי ספאהאט
 • ונקובר: יום סיור מלא דרך אתרי העיר המרכזיים, צ'יינה טאון, גסטאון, פארק סטנלי, האי גרנוויל, ביקור בקניון הגשר התלוי קפילאנו, עלייה ברכבל בהר גראוס, שייט בSEABUS
 • האי וונקובר: יום טיול נפלא בטבע כולל ביקורים בפארק מקמילן וצ'מייאנוס
 • ויקטוריה: שייט במעבורת אל ויקטוריה, גני בושארד, פארק בייקון היל, מוזיאון רויאל קולומביה 
 • ג'ונו(אלסקה): שייט לצפיה בלוויתנים
 • שייט באניית התענוגות Grand Princess בין הקרחונים המרהיבים של אלסקה (פרטים על האנייה בעמוד האחרון בהצעה
  ובאתר Princess)

מומלץ ביותר לבדוק היטב מול תכניות של חברות מתחרות בהן תוכלו אולי למצוא ימים ו/או חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי או פחות כניסות וביקורים ופעילות בתשלום בפערים שיכולים להגיע בסה"כ לסכומים גבוהים – לכן בבואכם לבחור טיול ליעד מבוקש זה קחו נא בחשבון שמה שנראה בהתחלה זול יכול להסתכם בסופו של דבר למחיר מאד יקר זכרו זאת !!  

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – טורונטו – קלגרי

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסת אייר קנדה לטורונטו, שם נחליף מטוס לטיסה לקלגרי. הגעה מאוחרת בטיסה, העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 2:   קלגרי - קנמור (באנף)

הבוקר נכיר את קלגרי בסיור פנורמי נחלוף בקרבת הפארק האולימפי אשר אירח את אירועי אולימפיאדת החורף. נערוך סיור פנורמי בעיר נבקר במגדל קלגרי. ומשם ניסע לכיוון העיירה באנף, העיירה הכמו אלפינית –  מרכזו של הראשון בפארקי הרי הרוקי הקנדיים. נכנס לביקור ונטייל בקניון ג'ונסטון שבתחתיתו נחל גועש המתחכך בסלע הגיר. נמשיך בנסיעה אל קנמור (20-25 ק"מ מבאנף). לינה בקנמור (אזור באנף).

יום 3:   באנף והסביבה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באיזור לביקור בפארק הלאומי באנף השמורה המוכרזת הראשונה של קנדה, והעיירה שהעניקה את שמה לפארק שהיא כיום אתר הנופש מספר אחת של קנדה. הבוקר נצא לעמק עשר הפסגות ואגם מורין. נראה את מפלי נהרBOW  ונמשיך ללייק לואיז המפורסם ונעלה ברכבל לפסגה הגבוהה ביותר. נמשיך לאורך ציר הדרך (1860מ') BOW SUMMIT לתצפית על האגם בצבע טורקיז עמוק כמו בגלויה ומעבר לאגם אל קרחון ויקטוריה. נמשיך לביקור בפארק YOHO ונראה את מנהרות הרכבת הספיראלית, הגשר הטבעי של אבן מעל לנהר הסוס הבועט וכמו-כן את אגם אמרלד היפהפה. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 4: באנף – ICEFIELD PARKWAY – ג'ספר 

לפנינו יום טיול לנופים המרהיבים והמגוונים של הרי הרוקי הקנדיים. נבקר ונצפה באגמים קרחוניים בגווני כחול וירוק משובצים כאבנים טובות בנוף כדוגמת אגם פיאטו, ו – BOW. ניסע לאורך אחת הדרכים היפות בעולם, "דרך שדה הקרח". נראה בין השאר את הר וקרחון CROWFOOT. האטרקציה המרכזית היא סיור ברכב שלג מיוחד על קרחון אטבסקה שהוא חלק משדה הקרח קולומביה המורכב מ – 8 קרחוני ענק בשטח כולל של 325 קמ"ר ובעובי של עד 300 מטר! אנו אף נדרוך ונלך בקצרה על הקרחון, חוויה בלתי נשכחת. לעת ערב נגיע למלון בעיר ג'ספר ללינה.

יום 5: אזור ג'ספר – קניון מאלין    

יום סיור בפארק הגדול ביותר בהרי הרוקי הקנדיים בו יש את ריכוז היונקים הגדול ביותר ברחבי קנדה, הלוא הוא,  הפארק הלאומי ג'ספר: גדול יותר, פראי יותר ובעל נופים ואזורים שרגל אדם לא דרכה בהם. נטייל לאורך עמק נהר מלין אל אגם מלין וקניון מלין היפה ונעצור לצפות בקו המים המשתנה תדיר של אגם מדיסין. אחר הצהרים המאוחרים נשוב אל ג'ספר ללינה במלון.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 6: ג'ספר – סאן פיק (אזור קמלופס)

לאחר ארוחת הבוקר נעמיק לתוך אזור בריטיש קולומביה. נחצה את מעבר ילוהד ("הראש הצהוב") עד שולי הר רובסון (3954 מ') שפסגתו היא הגבוהה ביותר בהרי הרוקי הקנדיים. נעבור דרך שטחו של פארק וולס גריי ונעצור על מנת לצפות במפלי ספאהאטס. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות צבאים ומיני ציפורים ואולי אפילו דב שחור. נמשיך בנסיעה ונתמקם ללינה בסאן פיק אשר נמצאת באזור קמלופס.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 7: אזור קמלופס – וונקובר

נצא בנסיעה לכיוון אגם קמלופס וניכנס לתוך אזור תומפסון – אוקנגן החצי מדברי והיבש (כן, גם זו קנדה) בו שולטות גבעות צהבהבות בניגוד ניכר לנופים בהם טיילנו עד כה ולאזור הפורה אליו מועדות פנינו. בין השאר נעבור בהמשך בעיירה ליטון – מקום מפגש הנהר תומפסון בנהר פרייזר שכמונו עושה דרכו מערבה, ובעיירה הופ – הנודעת בעבודות הגילוף בעץ. נעלה על רכבל "שער הגיהנום", רכבל היורד מפסגת ההר אל נהר הפרייזר. הרכבל ממוקם במרכז קניון פרייזר עצמו ויורד כ- 35 מטר ממש אל תוך הערוץ, בסמוך למימי הנהר הגועשים. בשעות אחר הצהריים המאוחרות ניכנס בשערי העיר ונקובר שלחוף האוקיינוס השקט.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 8: וונקובר (שימו לב שאנו מקדישים לונקובר יום סיור מלא מהבוקר ועד שעות אחר הצהריים המאוחרות)

יום סיור מלא בעיר וסביבתה בו נראה את שכונות העיר, קיסטילנו ואוניברסיטת קולומביה הבריטית. נטייל בצ'יינה טאון - רובע ססגוני ביותר עם רחובות צרים והומים, שופע שווקים, חנויות לממכר מזכרות וכמובן מסעדות סיניות. הבתים בנויים בסגנון אסייתי טיפוסי, כל שלטי הרחוב כתובים בסינית וביקור במקום הוא חוויה תרבותית מעניינת. נמשיך אל גסטאון, השכונה העתיקה ביותר בוונקובר והמרכז ההיסטורי של העיר עם מבנים משוחזרים רבים מהתקופה הויקטוריאנית, בתי חרושת ומחסנים שהפכו למסעדות, בארים, חנויות לממכר מזכרות ומועדונים. נטייל רגלית ברחוב "ווטר" מרוצף הלבנים ומעוטר בפנסי הרחוב בסגנון עתיק. בקצה המערבי של הרחוב נמצא שעון הקיטור המפורסם, שצופר הקיטור שלו פוצח בשריקות וצפצופים כל 15 דקות. נטייל במרחביו הירוקים של פארק סטנלי, אותו נקיף לאורך החוף ובמעבה החורש. בין פינות החמד גם עמודי טוטם מגולפים האופייניים לאמנות האינדיאנית של האזור. נמשיך ונבקר באי גרנוויל, בין השווקים, חנויות האמנים והבוטיקים נחצה את גשר האריות, אשר נבנה בשנת 1938 ומקשר בין החוף הצפוני לסטנלי פארק, אל החוף הצפוני של ונקובר. נמשיך ונבקר במדגרות דגי הסלמון העושים דרכם במעלה הנהר כדי להתרבות. נחצה רגלית את הגשר התלוי קפילאנו הגשר התלוי הגדול בקנדה בגובה של יותר מ 70 מ' מעל לערוץ ונקנח בתצפית פנורמית נפלאה. נמשיך ונעלה בגונדולה (רכבל) לפסגת הר גראוס אשר נמצאת בגובה 1,200 לערך מטר מעל פני הים. מהפסגה נהנה מן הנופים עוצרי הנשימה של העיר ונקובר והאוקיאנוס השקט. נשוב חזרה אל מרכז העיר והפעם בשייט בSEABUS (נחצה את המיצרים) כשלפנינו נפרש נופה הנפלא של העיר. חזרה למלון ללינה. 

יום 9: וונקובר – האי וונקובר - ויקטוריה (שימו לב שאנו מוסיפים יום טיול נפלא זה אשר מהווה ערך מוסף לטיול)

הבוקר נצא ליום סיור טיול ייחודי בטבע אל האי ונקובר. נעלה למעבורת לשייט של כשעה ומחצה לערך אל האי ונקובר. אם יתמזל מזלנו נחזה בעולם החי הימי, כלבי ים ואפילו ליוייתנים. נגיע לנמל ננאימו ומשם נצא לביקור בפארק מקמילן שם נראה יער עתיק עם עצים בני יותר מ-800 שנה ועצי ענק אשר היקפם עולה על 9 מטרים. נמשיך בנסיעה דרומה לאורך החוף המזרחי של האי לצ'מאיינוס אשר מפורסמת בציורי הקיר הרבים הקיימים בה. נשים פעמינו אל ויקטוריה, העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 10: ויקטוריה (שימו לב שאנו מקדישים לויקטוריה יום סיור מלא מהבוקר ועד שעות אחר הצהריים המאוחרות. כמו כן אנו שוהים בויקטוריה 2 לילות).

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מלא בויקטוריה, בירת פרובינציית קולומביה הבריטית הבנויה בסגנון אירופאי, בה נערוך סיור פנורמי דרך האתרים המרכזיים: פארק בייקון היל, כיכר בסטיון, מרין דרייב, הנמל הפנימי, מלון אמפרס ההיסטורי ועוד. נבקר ונסייר בגני בוצ'ארד המפורסמים. אחה"צ נבקר במוזיאון רויאל בריטיש קולומביה. במוזיאון קיימות תערוכות מתחלפות בנושאי אומנות והיסטוריה. בסיום הסיור העברה למלון בויקטוריה ללינה.
שימו לב כי אנו לנים 2 לילות בויקטוריה ומקדישים יום טיול לאי ונקובר ויום טיול מלא לויקטוריה. כאשר לנים בונקובר ויוצאים וחוזרים ליום טיול בויקטוריה – לא ניתן לבצע את כל התכנים והחוויה אינה דומה.

יום 11:  ויקטוריה - וונקובר – שייט באונייה

נצא היום בחזרה במעבורת אל היבשת הגדולה אל ונקובר. במידה והזמן יאפשר נמשיך בסיור העיר בונקובר המרשימה והמעניינת. אחר הצהריים העברה לנמל ונעלה לאוניית הנוסעים המפוארת:

ה Royal Princess בת 142,000 טון, 19 קומות, מכילה מקום ל-3,560 נוסעים, 1,346 אנשי צוות, האונייה חודשה בשנת 2018.
האנייה המפוארת מציעות מגוון עצום של פעילויות מבוקר עד לילה כולל מופעים, סרטים, ברים ומועדונים, ספא ובריכות שחיה להנאת הנוסעים הנופשים. ההפלגה תצא לדרך ב 16:30 אחר הצהריים.

               

יום 12: הפלגה

היום נבלה באוניית התענוגות להנאתנו. ננוח בינות לנופים המדהימים הסובבים אותנו עד אשר נגיע ל-Ketchikan למחרת בבוקר. 
 

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 13: KETCHIKAN  (אלסקה) כולל ירידה לסיור חוף רגלי

בשעה 07:00 לערך נגיע ל Ketchikan, אחד מהחופים הארוכים ביותר והנמל השני בגודלו באלסקה. בתוך מעברי הרים בינות ליערות עד, נוף פראי ירוק שופע מפלי מים. הישוב מורכב משלושה איים אשר המעבר ביניהם נעשה באמצעות מעבורות החוצות את המפרצונים המוריקים. קצ'יקאן ייחודית במגוון הגלריות שבה בין יתר האפשרויות הרבות ליהנות בה. הקבוצה תרד מהאוניה לסיור חוף רגלי בלויית מדריכ/ת פגסוס. בסיום הסיור נחזור לאוניה שתמשיך בשעה 15:00 בשיוט אל עבר היעד הבא – ג'ונו.

יום 14: JUNEAU  (אלסקה) - שייט לצפייה בלוויתנים

עם בוקר בסביבות 08:00 נגיע לעיירה ג'ונאו – אשר במקור היתה מושבה של אינדיאנים מקומיים. לאחר היציאה מהספינה נצא לשייט לצפייה בליוויתנים אשר כלול במחיר הטיול. הלוויתן הינו היונק הגדול בעולם וישנם אף סוגי לוויתנים הנחשבים לבעלי החיים הגדולים ביותר. השייט אורך כ-4 שעות לערך. במהלך השייט באם יתמזל מזלנו נוכל לראות גם אריות ים וכלבי ים. בסיום השייט נחזור לג'ונו ונוכל ליהנות מהאומנות המקומית והמסורת העתיקה. עם הגעתם של 40 מחפשי הזהב לעיירה התווספו אליה מרכזי הבילוי המסורתיים ומסחר. כיום עיירה משגשגת זו נהנית מתיירות פעילה הודות לאטרקציות שבה ואנשיה. עם ערב או מוקדם יותר נשוב לסיפון להמשך ההפלגה בסביבות השעה 21:00 ליעד הבא.

יום 15: Skagway , Alaska  – אלסקה

הגעה לסקאגווי לאחר שייט ליילי ב 07:00 בבוקר. סקאגווי ידועה היתה כעיר כורי ומחפשי הזהב בשלהי המאה ה 19 . לאחר גילויי הזהב משכה אליה סקאגווי אלפי מחפשי מזל והעיר התפתחה ממזח אחד לעיר שוקקת בזמנו. אנחנו נצא את המעגן לסיור חוף רגלי בעיר בלווית מדריכ/ת פגסוס. ב 20:30 נמשיך עם האוניה בהפלגה צפונה

.טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 16: Glacier Bay National Park , Alaska  (אלסקה)

הגעה ב 06:00 בבוקר לאזור שמורת הטבע כאשר מסיפון האונייה נשוט לאורך קילומטרים ארוכים של אחת משמורות הטבע המוגנות בעולם. ב 15:00 נמשיך לשוט בדרכנו ליעד הבא .

יום 17: College Fjord (אלסקה)

הגעה ב 06:00 בבוקר לאזור הפיורד כאשר היום נצפה מהסיפון (נהנה מכל המתקנים ומה שיש לאונייה המפוארת להציע - לא יורדים מהאונייה) בפיורד המדהים College Fjord המרשים ביופיו. ב 20:30 נמשיך לשוט בדרכנו לתחנה הבאה .

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 18:  וויטייר – אנקורג' - וונקובר

הגעה בסביבות 12:30 ונעגון בנמל בוויטייר Whittier)), נעזוב את אונית הקרוז. אוטובוס ימתין לנו ואיתו נצא בנסיעה אל עבר העיר אנקורג', העיר הגדולה באלסקה. עם ההגעה ובהתאם למועד הטיסה נסייר בעיר. נמשיך לשדה התעופה של אנקורג' לטיסה אל ונקובר אשר ממריאה בשעה *16:40 ונוחתת בוונקובר בשעה 20:50. לאחר הנחיתה העברה למלון בשדה התעופה של ונקובר ללינה.  (לא סופי ונכון לתחילת העונה)

ימים 19:  וונקובר – מונטריאול 

בבוקר* נתייצב לטיסת אייר קנדה היוצאת מוונקובר בבוקר בטיסה למונטריאול העברה למלון.

 ימים 20:  מונטריאול – תל אביב 

  לאל ארוחת הבוקר מאוחרת ובהתאם ללו"ז הטיסה לארץ נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה .
  הגעה לתל אביב ביום 21 בשעות לפניה"צ ( לא סופי ).
 *יתכן ובגלל השעה המוקדמת לא תינתן בבוקר ארוחת בוקר או שארוחת הבוקר תהיה ארוזה.  ** נכון לתחילת העונה.

 • בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור, תוך מתן תחליף ראוי וזאת אף לאחר היציאה מהארץ ובמיוחד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. פגסוס תהא פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.     
 • בתקופת הקיץ כמות התיירים בקנדה גבוהה מאוד ובתי המלון בתפוסה מלאה לגמרי. במרבית בתי המלון אין מזגן בחדרים עקב האקלים הקר השורר במקום כמעט כל ימות השנה.
 • ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל (גם לאחר הרישום) יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 200$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form