מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן להרי הרוקי הקנדיים ושייט באלסקה באוניית פאר

ארוחות הבוקר לאורך כל הטיול במלונות + פנסיון מלא באניית פאר (CVV)
משך הטיול:
19-20 ימים 18 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית הטיול מלאה מהבוקר עד הערב ללא הוצאות אופציונאליות (למעט בערבים) עפ"י תוכנית הטיול ארוחות הבוקר לאורך כל הטיול במלונות + פנסיון מלא באניית פאר ROYAL PRINCESS GOLDEN PRINCESS ISLAND PRINCESS

טיול מאורגן להרי הרוקי הקנדיים ושייט באלסקה באוניית פאר- הקדמה

טיול להרי הסלעים שבמערב קנדה ולאלסקה שבצפון הרחוק הוא חלום של שנים רבות שהנה עומד להתממש. בטיול בלתי נשכח זה מצפים למטיילים יערות אין סופיים ירוקי עד, כיפות הרים מושלגים גם בעיצומו של קיץ, שפע מפלי מים, אגמים קרחוניים שלמים שלהם גוונים מרהיבים. שיט באוקינוס השקט שרוחש עולם חי מופלא: לויתנים, אריות ים, לוייתנים קטלניים ועם קצת מזל זו רק תחילת הרשימה.

נקודת המוצא היא העיר הקנדית קלגרי. מכאן נפתחת הדרך לפארק הלאומי, הרוקיס ולעיירה החביבה באנף שבמבואותיו. את העין שובה מחרוזת אגמים: אגם לואיס שצבע מימיו תורכיז עמוק. בין ההרים חבוי אגם מורין בכחול עמוק ואגם אמרלד שכשמו כן הוא. קניון ג'ונסון משופע במפלים ומזמן קטע הליכה מרשים. נסיעה נופית בדרך "שדה הקרח" שאורכה 230 קילומטרים מוליכה לקרחון אטבסקה. אוטובוס מיוחד מצויד בגלגלי ענק מביא אותנו לקרחון שעוביו 300 מטרים.

בקצה הצפוני- ג'אספר. סביב העיירה פארק עשיר במפלי מים ואגמים שבאחד מהם מוזמנים הנוסעים לשייט. כמובן שלא נחמיץ מפגש אפשרי עם דובים ואיילים בנוסף לבעלי הכנף למיניהם. הפרק הקנדי היפהפה מסתיים בביקור באחת הערים היפות בעולם, ונקובר. נסייר בעיר וברובעים היחודיים שלה. מעבורת תקח אותנו לאי ונקובר לביקור בפינותיו הקסומות ובגני הפרחים הנפלאים שבו. טיסה צפונה מביאה את המטיילים לאנקורג' הגדולה בישובי אלסקה. בנמל עוגנת אניית פאר ענקית עימה נפליג לשיט נפלא לאורך חופי אלסקה.

תחנה ראשונה – קרחון ענק שמידי פעם מתמוטטים ממנו קירות של קרח ומתנפצים ברעם אדיר לים. העגינה הבאה היא עיר של פעם כשבעברה הלא רחוק שקקה כורים ומחפשי זהב. לבירה ג'ינאו ניתן להגיע רק בדרך הים או בדרך האויר.אופייני לה בניין הקפיטול, משכנו של הפרלמנט של מדינת ענק זו שאוכלוסייתה מונה רק 610 אלף נפש. רחובות ססגוניים ופארקים של טבע קוראים לשיטוט מהנה . קצ'יקאן, עיירה ציורית המזכירה גלויית נוף, היא התחנה האחרונה באלסקה. ילידי המקום מגלפים במקום את עמודי הטוטאם המפורסמים שלהם. שיט חוויתי ונהדר זה בא לסיומו עם עגינה בונקובר ממנה שבים הביתה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • קנדה:
 • קלגרי:סיור, ביקור במגדל קלגרי
 • אזור באנף: קניון ג'ונסטון, הפארק הלאומי באנף, מפלי נהר BOW, פארק YOHO, מפלי את'בסקה, עליה ברכבל לתצפית, סיור ברכב שלג בקרחון את'בסקה.
 • אזור פארק ג'אספר: טיול נופים, נהרות וקניונים, קניון נהר מאלין.
 • עמק פרייזר: רכבל ל"שער הגיהנום"
 • קאמלופס: פארק וולס גריי, תצפית אל מפלי ספאהאט
 • ונקובר: יום סיור מלא דרך אתרי העיר המרכזיים, צ'יינה טאון, גסטאון, פארק סטנלי, האי גרנוויל, ביקור בקניון הגשר התלוי קפילאנו, עלייה ברכבל בהר גראוס, שייט בSEABUS
 • האי ונקובר: יום טיול נפלא בטבע כולל ביקורים בפארק מקמילן וצ'מניאוס
 • ויקטוריה: שייט במעבורת אל ויקטוריה, גני בושארד, פארק בייקון היל, מוזיאון רויאל קולומביה שייט באניית התענוגות Island Princess או Royal Princess או Golden Princess בין הקרחונים המרהיבים של אלסקה

מומלץ ביותר לבדוק היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן תוכלו למצוא ימים ו/או חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים ופעילות בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן בבואכם לבחור הטיול, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – טורונטו – קלגרי

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסת אייר קנדה לטורונטו, שם נחליף מטוס לטיסה לקלגרי. הגעה מאוחרת בטיסה, העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 2:   קלגרי - קנמור (באנף)

הבוקר נכיר את קלגרי בסיור פנורמי נחלוף בקרבת הפארק האולימפי אשר אירח את אירועי אולימפיאדת החורף. נערוך סיור פנורמי בעיר נבקר במגדל קלגרי. ומשם ניסע לכיוון העיירה באנף, העיירה הכמו אלפינית –  מרכזו של הראשון בפארקי הרי הרוקי הקנדיים. נכנס לביקור ונטייל בקניון ג'ונסטון שבתחתיתו נחל גועש המתחתר בסלע הגיר. נמשיך בנסיעה אל קנמור (20-25 ק"מ מבאנף). לינה בקנמור (אזור באנף).

יום 3:   באנף והסביבה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באיזור לביקור בפארק הלאומי באנף השמורה המוכרזת הראשונה של קנדה, והעיירה שהעניקה את שמה לפארק היא כיום אתר הנופש מספר אחת של קנדה. הבוקר נצא לעמק עשר הפסגות ואגם מורין. נראה את מפלי נהרBOW  ונמשיך ללייק לואיז המפורסם ונעלה ברכבל לפסגה הגבוהה ביותר. נמשיך לאורך ציר הדרך (1860מ') BOW SUMMIT לתצפית על האגם בצבע טורקיז עמוק כמו בגלויה ומעבר לאגם אל קרחון ויקטוריה. נמשיך לביקור בפארק YOHO ונראה את מנהרות רכבת ספירלה, הגשר הטבעי של אבן לאורך נהר בעיטות הסוסים וכמו-כן את אגם אמרלד היפהפה. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 4: באנף – ICEFIELD PARKWAY – ג'אספר 

לפנינו יום טיול לנופים המרהיבים והמגוונים של הרי הרוקי הקנדיים. נבקר ונצפה באגמים קרחוניים בגווני כחול וירוק משובצים כאבנים טובות בנוף כדוגמת אגם פיאטו, ו – BOW. ניסע לאורך אחת הדרכים היפות בעולם, "דרך שדה הקרח". נראה בין השאר את הר וקרחון CROWFOOT. האטרקציה המרכזית היא סיור ברכב שלג מיוחד על קרחון אטבסקה שהוא חלק משדה הקרח קולומביה המורכב מ – 8 קרחוני ענק בשטח כולל של 325 קמ"ר ובעובי של עד 300 מ'! אנו אף נדרוך ונלך בקצרה על הקרחון, חוויה בלתי נשכחת. לעת ערב נגיע למלון בעיר ג'אספר או באזור ללינה.

יום 5: אזור ג'אספר – קניון מאלין    

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסייר בג'אספר ובסביבתה נטייל טיול רגלי קצר במפלים העוצמתיים סנוואפטה ואטבסקה. נהנה ממראות אגם מדיסין. נמשיך לעבר קניון הנהר מאלין ונלך בעקבות המפלים המדורגים. נמשיך את סיורינו ככל שיאפשר הזמן באחד המקומות הידועים כיפים ביותר בעולם. חזרה לג'אספר למלון ללינה.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 6: ג'אספר – סאן פיק (אזור קמלופס)

לאחר ארוחת הבוקר נעמיק לתוך אזור בריטיש קולומביה. נחצה את מעבר ילוהד ("הראש הצהוב") עד שולי הר רובסון (3954 מ') שפסגתו היא הגבוהה ביותר בהרי הרוקי הקנדיים. נעבור דרך שטחו של פארק וולס גריי ונעצור על מנת לצפות במפלי ספאהאטס. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות צבאים ומיני ציפורים ואולי אפילו דב שחור. נמשיך בנסיעה ונתמקם ללינה בסאן פיק אשר נמצאת באזור קמלופס.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 7: אזור קמלופס – ונקובר

נצא בנסיעה לאורך אגם קמלופס וניכנס לתוך אזור תומפסון – אוקנגן החצי מדברי והיבש (כן, גם זו קנדה) בו שולטות גבעות צהבהבות בניגוד ניכר לנופים בהם טיילנו עד כה ולאזור הפורה אליו מועדות פנינו. בין השאר נעבור בהמשך בעירה ליטון – מקום מפגש הנהר תומפסון בנהר פרייזר שכמונו עושה דרכו מערבה, ובעיירה הופ – הנודעת בעבודות הגילוף בעץ. נעלה על רכבל "שער הגיהנום", רכבל היורד מפסגת ההר אל נהר הפרייזר. הרכבל ממוקם במרכז קניון פרייזר עצמו ויורד כ- 35 מטר ממש אל תוך הערוץ, בסמוך למימי הנהר הגועשים. בשעות אחר הצהריים המאוחרות ניכנס בשערי העיר ונקובר שלחוף האוקיינוס השקט.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 8: ונקובר (שימו לב שאנו מקדישים לונקובר יום סיור מלא מהבוקר ועד שעות אחר הצהריים המאוחרות)

יום סיור מלא בעיר וסביבתה בו נראה את שכונות העיר, קיסטילנו ואוניברסיטת קולומביה הבריטית. נטייל בצ'יינה טאון - רובע ססגוני ביותר עם רחובות צרים והומים, שופע שווקים, חנויות לממכר מזכרות וכמובן מסעדות סיניות. הבתים בנויים בסגנון אסייתי טיפוסי, כל שלטי הרחוב כתובים בסינית וביקור במקום הוא חוויה תרבותית מעניינת.נמשיך אל גסטאון, השכונה העתיקה ביותר בונקובר והמרכז ההיסטורי של העיר עם מבנים משוחזרים רבים מהתקופה הויקטוריאנית, בתי חרושת ומחסנים שהפכו למסעדות, בארים, חנויות לממכר מזכרות ומועדונים. נטייל רגלית ברחוב "ווטר" מרוצף הלבנים ומעוטר בפנסי הרחוב בסגנון עתיק. בקצה המערבי של הרחוב נמצא שעון הקיטור המפורסם,שצופר הקיטור שלו פוצח בשריקות וצפצופים כל 15 דקות. נטייל במרחביו הירוקים של פארק סטנלי, אותו נקיף לאורך החוף ובמעבה החורש. בין פינות החמד גם עמודי טוטם מגולפים האופייניים לאמנות האינדיאנית של האזור. נמשיך ונבקר באי גרנוויל, בין השווקים,חנויות האמנים והבוטיקים נחצה את גשר האריות, אשר נבנה בשנת 1938 ומקשר בין החוף הצפוני לסטנלי פארק, אל החוף הצפוני של ונקובר. נמשיך ונבקר במדגרות דגי הסלמון העושים דרכם במעלה הנהר כדי להתרבות. נחצה רגלית את הגשר התלוי קפילאנו הגשר התלוי הגדול בקנדה בגובה של יותר מ 70 מ' מעל לערוץ ונקנח בתצפית פנורמית נפלאה. נמשיך ונעלה בגונדולה (רכבל) לפסגת הר גראוס אשר נמצאת בגובה 1,200 לערך מטר מעל פני הים. מהפסגה נהנה מן הנופים עוצרי הנשימה של העיר ונקובר והאוקיאנוס הפסיפי. נשוב חזרה אל מרכז העיר והפעם בשייט בSEABUS (נחצה את המיצרים) שלפנינו נפרש נופה הנפלא של העיר. חזרה למלון ללינה.

יום 9: ונקובר – האי ונקובר - ויקטוריה (שימו לב שאנו מוסיפים יום טיול נפלא זה אשר מהווה ערך מוסף לטיול)

הבוקר נצא ליום סיור טיול ייחודי בטבע אל האי ונקובר. נעלה למעבורת לשייט של כשעה ומחצה לערך אל האי ונקובר. אם יתמזל מזלנו נחזה בעולם החי הימי, כלבי ים ואפילו ליוייתנים. נגיע לנמל ננאימו ומשם נצא לביקור בפארק מקמילן שם נראה יער עתיק עם עצים בני יותר מ-800 שנה ועצי ענק אשר היקפם עולה על 9 מטרים. נמשיך בנסיעה דרומה לאורך החוף המזרחי של האי, נעצור לביקור קצר בעיירה ליידיסמית' ומשם האי לצ'מניאוס אשר מפורסמת בציורי הקיר הרבים הקיימים בה. נשים פעמינו אל ויקטוריה, העברה למלון ללינה

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 10: ויקטוריה (שימו לב שאנו מקדישים לויקטוריה יום סיור מלא מהבוקר ועד שעות אחר הצהריים המאוחרות. כמו כן אנו שוהים בויקטוריה 2 לילות).

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מלא בויקטוריה, בירת פרובינציית קולומביה הבריטית הבנויה בסגנון אירופאי, בה נערוך סיור פנורמי דרך האתרים המרכזיים: פארק בייקון היל, כיכר בסטיון, מרין דרייב, הנמל הפנימי, מלון אמפרס ההיסטורי ועוד. נבקר ונסייר בגני בוצ'ארד המפורסמים. אחה"צ נבקר במוזיאון רויאל קולומביה הבריטי. במוזיאון קיימות תערוכות מתחלפות בנושאי אומנות והיסטוריה. בסיום הסיור העברה למלון בויקטוריה ללינה.
שימו לב כי אנו לנים 2 לילות בויקטוריה ומקדישים יום טיול לאי ונקובר ויום טיול מלא לויקטוריה. כאשר לנים בונקובר ויוצאים וחוזרים ליום טיול בויקטוריה – לא ניתן לבצע את כל התכנים והחוויה אינה דומה.

יום 11: ויקטוריה - ונקובר – שייט באוניה

נצא היום בחזרה במעבורת אל היבשת הגדולה אל ונקובר. במידה והזמן יאפשר נמשיך בסיור העיר בונקובר המרשימה והמעניינת. אחר הצהריים העברה לנמל ונעלה לאוניית הנוסעים המפוארת:

ה Golden Princess בת 109,000 טון, 18 קומות , מכילה מקום ל-2,590 נוסעים, 1,100 אנשי צוות, האוניה עברה שיפוץ ב 2018.

או ה Island Princess בת 92,000 טון, 16 קומות, מכילה מקום ל-1,970 נוסעים, 900 אנשי צוות, האוניה עברה שיפוץ ב 2017.

או ה Royal Princess בת 141,000 טון, 19 קומות , מכילה מקום ל-3,560 נוסעים, 1,350 אנשי צוות, האוניה הושקה ב 2013.                            

יום 12: הפלגה

היום נבלה באוניית התענוגות להנאתנו. ננוח בינות לנופים המדהימים הסובבים אותנו עד אשר נגיע ל-Ketchikan למחרת בבוקר. 
 

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 13: *KETCHIKAN  (אלסקה) כולל ירידה לסיור חוף רגלי

בשעה 06:30 לערך נגיע ל Ketchikan, (*בטיולים היוצאים בתאריך 23/06 ו 07/07 העגינה ביום זה תהיה בIcy Strait Point ולא ב Ketchikan – הירידה לסיור חוף רגלי תהיה במקום זה) אחד מהחופים הארוכים ביותר והנמל השני בגודלו באלסקה. בתוך מעברי הרים בינות ליערות עד, נוף פראי ירוק שופע מפלי מים. הישוב מורכב משלושה איים אשר המעבר ביניהם נעשה באמצעות מעבורות החוצות את המפרצונים המוריקים. קצ'יקאן ייחודית במגוון הגלריות שבה בין יתר האפשרויות הרבות ליהנות בה. הקבוצה תרד מהאוניה לסיור חוף רגלי בלויית מדריכ/ת פגסוס. בסיום הסיור נחזור לאוניה שתמשיך בשעה 15:00 בשיוט אל עבר היעד הבא – ג'ונו.

יום 14: JUNEAU  (אלסקה) כולל ירידה לסיור חוף רגלי

עם בוקר בסביבות 08:00 נגיע לעיירה ג'ונאו – אשר במקור היתה מושבה של אינדיאנים מקומיים. הקבוצה תרד מהאוניה לסיור חוף רגלי בלויית מדריכ/ת פגסוס ולהינות מהאומנות המקומית והמסורת העתיקה. עם הגעתם של 40 מחפשי הזהב לעיירה התווספו לעיירה מרכזי הבילוי המסורתיים וממסחר. כיום עיירה משגשגת זו נהנית מתיירות פעילה הודות לאטרקציות שבה ואנשיה. עם ערב או מוקדם יותר נשוב לסיפון להמשך ההפלגה בסביבות השעה 21:00 ליעד הבא.

יום 15: Skagway , Alaska  – אלסקה

הגעה לסקאגווי לאחר שייט ליילי ב 07:00 בבוקר. סקאגווי ידועה היתה כעיר כורי ומחפשי הזהב בשלהי המאה ה 19 . לאחר גילויי הזהב משכה אליה סקאגווי אלפי מחפשי מזל והעיר התפתחה ממזח אחד לעיר שוקקת בזמנו. אנחנו נצא את המעגן לסיור חוף רגלי בעיר בלווית מדריכ/ת פגסוס. ב 20:30 נמשיך עם האוניה בהפלגה צפונה

.טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 16: Glacier Bay National Park , Alaska  (אלסקה)

מסיפון האונייה נשוט לאורך קילומטרים ארוכים של אחת משמורות הטבע המוגנות בעולם.

יום 17: College Fjord (אלסקה)

היום נצפה מהסיפון (לא יורדים מהאוניה) בפיורד המדהים College Fjord המרשים ביופיו.

טיול מאורגן שייט באלסקה והרי הרוקיס

יום 18:  וויטייר – אנקורג' - ונקובר

לאחר שנעגון בנמל בוויטייר(Whittier), נעזוב את אונית הקרוז בשעות הבוקר. ימתין לנו אוטובוס ונצא בנסיעה אל עבר העיר אנקורג', העיר הגדולה באלסקה. עם ההגעה ובהתאם למועד הטיסה נסייר בעיר. נמשיך לשדה התעופה של אנקורג' לטיסה אל ונקובר אשר ממריאה בשעה 15:45 ונוחתת בונקובר בשעה 19:55. לאחר הנחיתה העברה למלון בשדה התעופה של ונקובר ללינה.

ימים 19-20:  ונקובר – טורונטו/מונטריאול – תל אביב

מוקדם בבוקר* נתייצב לטיסת אייר קנדה היוצאת מונקובר בשעה 07:00 בבוקר בטיסה לטורונטו (או למונטריאול) אליה הקבוצה אמורה להגיע ב 14:30. מה שלא יותיר הרבה מידי זמן לעלות על הטיסה הישירה חזרה ארצה היוצאת בשעה 16:30 ונוחתת בנתב"ג למחרת (יום 20 של הטיול) ב 10:00 בבוקר.

*יתכן ובגלל השעה המוקדמת לא תינתן בבוקר ארוחת בוקר או שארוחת הבוקר תהיה ארוזה.      

 

מעוניינים ביעדים נוספים לטיול מאורגן בארה"ב ?

 • בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור, תוך מתן תחליף ראוי וזאת אף לאחר היציאה מהארץ ובמיוחד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. פגסוס תהא פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.     
 • בתקופת הקיץ כמות התיירים בקנדה גבוהה מאוד ובתי המלון בתפוסה מלאה לגמרי. במרבית בתי המלון אין מזגן בחדרים עקב האקלים הקר השורר במקום כמעט כל ימות השנה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form