מספר טלפון
03-6374000
כולל חצי פנסיון ועוד 3 ארוחות צהריים (HSL)
משך הטיול:
17 לילות 20/19 – ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה וגדושה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות) כולל: חצי פנסיון ועוד 3 ארוחות צהריים

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית - הקדמה

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה של פגסוס הינו חוויה של חושים, הטיול משלב מגע בכל חושינו, המראות הניחוחות, הצבעים התרבויות ההיסטוריה המרתקת, עם המורכב מבליל של תרבויות של שבטים של מנהגים של פלישות וכיבושים. אזור גאוגרפי החולש על אלפי קילומטר של קו חוף שמעצמות רבות שלטו בו וניסו להטביע חותם.

טיול מאורגן לוייטנאם  של פגסוס עמוס במובן החיובי של המילה - עמוס במיפגשים בין תרבויות, רצוף בסיפורים אנושיים מרתקים, מלמד אותנו על עם צנוע ושליו שההיסטוריה הקרובה עשתה עימו עוול אך הראתה כמה רבה האנושיות והסלחנות בעם זה ומסמלת לנו מודל לחיקוי. בטיולינו אתם המטיילים תפסעו בשדות אורז, תיסעו בריקשות, תשוטו בסירות, תטוסו במטוסים ותחושו את החוויה הויאטנמית בשיא הדרה. הימים מלאים ורצופי חוויות הן בנחיתה בהאנוי - עיר הבירה בה קבור הו צ'י מין - אותו שליט ששינה פניי אומה שלמה ולו ממשיכים לסגוד. בהמשך למפרץ האלונג אותו מפרץ זרועה איים המבצבצים להם מים שליו ורגועה ויוצרים מראה שעיננו לא חזו עד כה, המפגשים עם שבטי המיעוטים באזור הכפרי שבצפון המדינה. עיר הבירה העתיקה - הואה - והתעתיק המופלא של העיר האסורה בביג'ינג, הויאן הקסומה ומפגש התרבויות הסיני והיפני.

משם נמשיך לחוויה מרתקת בג'ונגל ויאטנמי ובשמורת טבע שהטבע עצר מלכת. סייגון (הו צ'י מן) והררי "הטוסטוסים" - מראה שלא נישכח יחד עם תצריף של עיר מדהימה והיסטוריה עשירה ומרתקת. המשך למקונג והדלתא אשר החיים בה שונים בקצבם ובאופיים משאר המדינה, וקמבודיה שבה נגלה עולם ועם אחר שיצר פלא עולם שבו נחווה את אחת מיצירותיו המופלאות של עם עתיק בטיול של יומיים מלאים כאשר טיסתנו תצא בערב חזרה עייפים ומאושרים על חוויה שננצור עימנו כל חיינו.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • האנוי: סיור עיר דרך בית הו צ'י מין, פגודת העמוד האחד, מקדש קואן תאן, מאוזוליאום הו צ'י מין
 • האלונג ביי: שייט במפרץ וביקור במערה כולל ארוחת צהריים מיוחדת על הסיפון
 • אזור סאפה: ביקור בשוק סאפה, ביקור בכפרי השבטים לאו קאי וטא ואן כולל מסלול הליכה בשדות האורז, ביקור בכפר טא פין (או בכפר אחר) ובבית מקומי (במידה ומתאפשר), ביקור באחד מהשווקים הססגוניים
 • דאנאנג: ביקור במוזיאון הצ'אם
 • גשר ידי הזהב 
 • הוי אן: סיור בעיר העתיקה, ביקור במוזיאון הוי אן, בית הקהילה של פוק קיין, הגשר היפני, הבית העתיק, שוק הוי אן, שייט על נהר הטובון
 • הואה: ביקור בפגודת טיין מו, הארמון המלכותי, שייט חוויתי על נהר
 • דה לאט: ביקור בארמון הקיץ של באו דאי, פגודת טואן לאם, כנסיית קוק הצרפתית, ביקור בגלריה לאומנות האנג נגא ("הבית המשוגע")
 • סייגון (הו צ'י מין): סיור עיר דרך השוק, הרובע הסיני, ביקור במוזיאון המלחמה, פגודת טיין האו, כנסיית נוטרדאם, בית הדואר המרכזי, ביקור במפעל הלק ואולם התצוגה, ארוחת ערב עם מופע פולקלור על הנהר, בילוי במופע "בובות המים" המסורתי
 • טאי נין: ביקור בכנסיית "קאו דאי" וצפייה בתפילת נזירים (במידה ותהייה תפילה, מותנה בלו"ז)
 • ביקור במחילות קו צ'י התת קרקעיות
 • חציית דלתת המקונג מווייטנאם אל קמבודיה ביומיים
 • מייתו: שייט תעלות לאי טיין גיאנג, ביקור במפעל ליצור סוכריות קוקוס, סיור רגלי ורכיבה על כרכרות סוסים מקומיות
 • קאי ראנג: שייט על המקונג לשוק הצף
 • צ'או דוק: ביקור באזור הר סם ובמקדש בא צ'ואה שו, שייט לביקור בכפרי דייגים
 • שייט בסירה מהירה אל פנום פן
 • פנום פן: סיור בעיר וביקור בארמון המלכותי, ביקור בשוק מקומי, שיט על נהר המקונג לאור השקיעה
 • ביקור בכפר אותנטי במרכז קמבודיה בדרך לסיאם ריאפ
 • סיאם ריאפ ואנגקור: ביקור מקיף באנגקור וואט וקומפלקס המקדשים , מקדש טא פרום, שייט מהנה באגם טונלה (מותנה בגובה המים), מופע פולקלור בסיאם ריאפ

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים בוייטנאם וקמבודיה לפי ימים

יום 1-2: ת''א – האנוי  

נפגש בנתב"ג לטיסה בינלאומית דרך יעד ביניים ישירות להאנוי, הגעה בשעות הצהריים להאנוי לאחר סידורי האשרה בשדה התעופה העברה והגעה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 3: האנוי – האלונג ביי (מפרץ האלונג) 

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור עיר בהאנוי דרך מאוזוליאום הו צ'י מין, בית הו צ'י מין, פגודת העמוד האחד, מקדש קואן תאן והאגם המערבי ( זאת במידה ויישאר זמן). לקראת אחר הצהריים נשים פעמנו להאלונג ביי. הגעה למלון. ארוחת ערב ולינה.

יום 4: שייט בהאלונג ביי– האנוי– לאו קאי

שימו לב לעובדה הבאה !!! – יתכן ותמצאו מסלולים בהם יוצאים בבוקר מהאנוי, משלבים טיול בהאלונג וחוזרים בו ביום ללינה בהאנוי בשעת לילה מאוחרת. הנסיעה מהאנוי להאלונג אורכת כ-4 שעות לכל כיוון ולעניות דעתנו לא נותר מספיק זמן לסיור בהאלונג באופציה זו.
לאחר ארוחת הבוקר נצא לשייט מיוחד וציורי במפרץ האלונג על 3000 האיים שבו המתרוממים מתוך מימיי הטורקיז של מפרץ טונקין. באיים פזורות מערות רבות אשר עוצבו ע"י המים והרוח ועל פי האגדה נוצרו האיים במפרץ ע"י דרקון ענק. נבקר באחת מן המערות. ארוחת צהרים על הסיפון בעת השייט. חזרה בשייט להאלונג ומשם נצא בנסיעה חזרה להאנוי. בהגעה ארוחת הערב במסעדה מקומית ולאחריה נצא באוטובוס בכביש החדש שנפתח לאחרונה המוביל ללאו קאי. הגעה מאוחרת לאחר חצות למלון ללינה.

יום 5: לאו קאי – סאפה*

ביומיים הבאים נצא להרפתקה אותנטית לחקור את כפרי השבטים והמיעוטים הססגוניים בצפון וייטנאם.
לאחר ארוחת הבוקר נצא אל סיורינו באיזור בסאפה. סיור שיתרונו הגדול הוא הגעה לכפרים מרוחקים יותר מאלו הנמצאים מרחק הליכה מסאפה. נראה את אורח חייהם של שבטי ההרים ונחשף למספר רחב של כפרים ושבטים השונים זה מזה בסגנון לבושם וצורת החיים (הכפרים נמוכים מהעיירה סאפה הגבוהה ועל כן הראות על טרסת האורז באזור טובה יותר). נרחיק לכפרי השבטים לאו קאי וטא ואן בטיול רגלי בין הכפרים ושדות האורז ונראה כיצד חיים תושביהם בני ה-"מונג" השחורים וה-"זאו". נחזה בנופים נפלאים כעמק מונג הואה, שדות אורז, נופי אבן גיר מרהיבים ומצוקים מרשימים. אחר הצהריים נראה את בני ה"זאו" וה"טאי" ונבקר בכפר טא פין (או בכפר אחר). נשוב לארוחת ערב וללינה במלון.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 6: סאפה* – ביקור בשוק – האנוי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון באק הא לביקור בשוק הססגוני*. השווקים מתקיימים פעם בשבוע ואליו נאספים תושבי האזור ובני המיעוטים לבושים בבגדיהם המסורתיים לסחור במגוון סחורות כגון: בדים, מזון, בעלי חיים ועוד תוצרת מקומית. בהמשך נבקר בבית מקומי (במידת האפשר). בשעות אחר הצהריים נצא בנסיעה ללאו קאי, נאכל ארוחת ערב מוקדמת ולאחריה בסביבות השעה 17:00 נצא בדרכנו להאנוי באוטובוס בכביש החדש. הגעה למלון בהאנוי לקראת 23:00 ללינה.
* סדר הסיורים והביקורים בימים 5-6 יתכן וישתנה בין היתר בכפוף ליום בו מתקיים השוק של באק הא השבועי או כל שוק מקומי אחר שיבוא במקום כמו שוק קאן קאו, לונג קאו, קוק לי.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 7: האנוי – הואה

בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסת פנים להואה שבמרכז וייטנאם, עיר המלכים והקיסרים ובירתה האימפריאלית הקודמת של
וייטנאם. בהגיענו ל-הואה נצא לחוויית שייט על נהר הבושם.
נמשיך לביקור בפגודת טיין מו, המסמלת את מרכז הבודהיזם בעיר, בה נוכל להתרשם מאורח חיי הנזירים. נמשיך לביקור בעיר האסורה של שושלת נגוין, ובשוק דונג בה (או בשוק אחר).
ארוחת ערב במסעדה מקומית ולינה במלון בהואה.

יום 8: הואה – דאנאנג (גשר ידי הזהב) - הוי אן

הבוקר נשים פעמינו אל עבר גבעות BA NA, שם נעלה על רכבל המשקיף אל העיר ונצעד בגשר ידי הזהב, הממוקם בסמוך לעיר דאנאנג. נמשיך ונצא בנסיעה לאורך החוף ושדות האורז לכיוון העיירה המקסימה הוי אן. בדרך נעצור בעיר הנמל דאנאנג, שם נבקר במוזיאון הצ'אם המוקדש לתרבותו של העם העתיק. נמשיך לעיר העתיקה של הוי אן, ונחל בסיור בעיר. נבקר במוזיאון העיר (או מוזיאון אחר), בבית הקהילה (Congregation Hall) של פוק קיין בגשר היפני, בבית העתיק ובשוק. ארוחת ערב במסעדה מקומית והעברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 9: הוי אן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בחווה חקלאית לגידול ירקות אורגניים. נתארח בבית מקומי בחווה ונחווה את לימוד רזי הבישול הוייטנאמי המקומי העושה שימוש בירקות המקומיים. נאכל ארוחת צהרים במסעדה מקומית. נחזור להוי אן ונצא לשייט מהעיירה על הנהר הטו בון, נבקר בכפרים שעל גדות הנהר ונתרשם מאורח חיי הכפריים החיים בסביבה עתירת המים. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 10: הוי-אן - דאנאנג – דה לאט  

בבוקר העברה לשדה התעופה של דא-נאנג לטיסת פנים לדה לאט , עיר ה"אביב הנצחית" הממוקמת על הרמה המרכזית של וייטנאם, בגובה 1,500 מטר, ומהווה מפלט מהחום והלחות של החופים. העיר דה לאט קרויה על שם מיעוט אתני המצוי באזור - אנשי ה"לאט". בדה לאט נראה בקתות כפריות נמוכות ומנגד בתי קרקע מהודרים שנבנו על ידי הכובש הצרפתי בתחילת המאה ה-20. עם ההגעה נחל את סיורנו בעיר ונגיע לביקור במנזר טרוק לאם זן. נמשיך לביקור בארמון הקיץ באו דאי מלא בפריטים וחפצי אמנות מעניינים, נבקר בפגודת טואן לאם, כנסיית קוק הצרפתית נמשיך לביקור בגלריה לאמנות האנג נגא שמכונה בפי המקומיים "הבית המשוגע", זהו מבנה מיוחד ומעוצב הקורא תיגר על הארכיטקטורה של גאודי מברצלונה, מרובה חדרים וחללים המשמשים את מעצבת הווייטנאמית וחדרים אחרים המשמשים כאכסנייה. בתום הסיור חזרה למלון לארוחת ערב.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 11: דה לאט - עיר ה"אביב הנצחית"   

הבוקר נמשיך את הסיור באזור דה לאט, נבקר בכפר המסורתי לאט שם נוכל להכיר מקרוב את התרבות המקומית ,נוכל לראות את שיטות האריגה המסורתיות ונצפה בהופעה מוזיקלית מסורתית. בסיום הביקור נמשיך למפלי פראן שם נוכל לחוות רכיבה על פילים. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 12: דה לאט - הו צ'י מין סיטי

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא בנסיעה להו צ'י מן סיטי או בכינויה הישן "סייגון". בהגעה נצא לסיור בעיר. נתחיל בכנסיית נוטרדאם ובית הדואר הישן של סייגון, מבנים ארכיטקטוניים מרהיבים אשר נבנו בתקופת הכיבוש הצרפתי, נבקר במוזיאון המלחמה שריד היסטורי מימי מלחמת וייטנאם האכזרית, ברובע הסיני (צ'יינה טאון) ופגודת טיין האו אשר ברובע הסיני התוסס של העיר. נבקר במפעל הלק ובאולם התצוגה. אחר הצהריים העברה למלון.
•בערב נצא לארוחת ערב המשולבת בבילוי מופע פולקלור ויאטנאמי.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 13: טאי נין – קו צ'י – הו צ'י מין סיטי

יציאה לחבל טאי נין. נבקר באזורי הגרילה של קו צ'י ובמערכת המחילות התת-קרקעיות שנחפרו בכפרים ושימשו את לוחמי הוויטקונג להתגוננות מפני הפצצות האמריקנים בזמן המלחמה העקובה מדם. נמשיך למרכז הדת המקומית קאו דאי. נערוך ביקור בכנסיית קאו דאי הססגונית ויוצאת הדופן המשמשת כמרכז הדת המשלבת מרכיבים של בודהיזם קונפוציאניזם, הינדואיזם, נצרות ועוד. נחזה בנזירים המתפללים בטקס הצהריים בכנסייה הקדושה (במידה ומתקיים). חזרה למלון בהו צ'י מין. בהמשך
● נצא לבילוי במופע "בובות המים" המסורתי ולאחר מכן
ארוחת הערב ולינה בהו צ'י מין סיטי.

יום 14: הו צ'י מין סיטי– דלתת המקונג– מייתו – טיין גיאנג – קאן תו

ביומיים הבאים נתור ונחקור את דלתת המקונג, הנקודה הדרומית בה נשפך המקונג לים סין הדרומי לאחר מסלולו הפתלתל והארוך המתחיל בהימלאיה » יומיים אלו מהווים את אחד משיאי הטיול
שימו נא לב לעובדה הבאה !!! – ישנם מסלולים הנוסעים ישירות לצ'או דוק ללא לילה בקאנתו המשמעות הינה נסיעה של כ-9 שעות נטו ללא זמן ואפשרות לטיול באותו היום.
המסלול יוביל אותנו אחורנית ולהיכרות עם אורח החיים באזור המרהיב של דלתת נהר המקונג, מפגשם של מדינות וייטנאם וקמבודיה ואזור חקלאי פורה. נצא בבוקר לכיוון הכפר האותנטי מייתו, ממנו נערוך שייט תעלות לצד איים קטנים ומטעי צמחייה טרופית עד להגיענו לאי טיין גיאנג. כאן, בלב אזור דלתת המקונג, אחד המחוזות הציוריים ביותר, נראה את אורח חיי המקומיים המתגוררים על גדות התעלות המרובות בדלתא, נבקר במפעל ליצור סוכריות קוקוס ונלמד את מלאכת השימוש של הפרי על תוצריו השונים. ארוחת צהריים תינתן במהלך יום הסיור. נמשיך ברכיבה על כרכרות מקומיות רתומות לסוסים, נסייר בין הכפרים המקומיים, נטעם טעם הפירות הטרופיים. נסיים בשייט לאורך תעלות צרות. המשך לקאן תו לארוחת ערב במסעדה מקומית. לינה בקאן תו.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 15: קאן תו – קאי ראנג– צ'או דוק

הבוקר נמשיך את מסענו באיזור הדלתא, נצא לשייט ייחודי לשוק הצף האותנטי קאי ראנג (באם הגאות תהיה גבוהה מספיק) בשוק הנמצא בנקודת מפגש של מספר נהרות תעלות קטנות ומטעים טרופיים מתקיים מסחר באמצעות העברת מוצרים שונים בין הסירות כגון פירות, ירקות ועוד תוצרת מקומית. נמשיך לצ'או דוק ונצא לביקור במקדש בא צ'ואה שו למרגלות הר סאם. נשוט לביקור בכפר צ'אם (בהתאם למצב הגשר) ובכפר הדייגים לאנג בי ונעצור לביקור בבתי מקומיים המשמשים כבתי גידול לדגים, ונוכל להתרשם משיטת גידול הדגים המקומית. ארוחת ערב ולינה בצ'או דוק

יום 16: צ'או דוק – פנום פן (חציית הגבול לקמבודיה בשייט) – שייט על נהר המקונג

לאחר ארוחת הבוקר נחצה את הגבול בסירה לעבר קמבודיה ונמשיך לפנום פן – עיר הבירה ומרכז התרבות הקמבודית. נבקר בארמון המלכותי והמפואר שנבנה בסגנון החְמֶרי באמצע המאה ה-19 ומשמש גם כמבנה מגורים למשפחת המלוכה (במידה והארמון פתוח למבקרים), נבקר גם במתקן החקירות של החמר רוז' ונבקר בשוק טול טומפונג (שוק רוסי) או בשוק המרכזי. לקראת ערב נצא לשיט על נהר המקונג לצפות בשקיעה המרהיבה. חזרה למלון לארוחת ערב וללינה.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 17: פנום פן – סיאם ריאפ

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מפנום פן לכיוון סיאם ריאפ. דרך זו היא הזדמנות לראות ולהרגיש את קמבודיה הכפרית והלא מתויירת. למרות עברה הקשה והצלקת שהותירו הח'מר רוז', קמבודיה אט אט מחלימה. בכפרים בצידי הדרכים חיים איכרים עמלים, אנשים חייכנים וילדים משחקים. בהתאם לזמן הנסיעה נעצור באחד הכפרים ונתרשם מקמבודיה האמיתית והמזמינה. בדרכינו נבקר באחד מהגשרים המאסיביים שנבנו בתקופת אימפריית החמרים ונותרו שלמים עד היום. עם ההגעה לסיאם ריפ, עיר המקדשים, נצא לשייט באגם טונלה (בכפוף לכמות המים באגם) בינות הסכרים הצפים. בסיום העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 18: סיאם ריאפ – מקדשי אנגקור וואט

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לביקור במקדשים. נעבור בשער הדרומי של אנגקור תום (אנגקור הגדולה) המוקפת חומות ותעלות. נבקר במקדש באיון שם נראה את פסלי האבן הענקים. נבקר בטרסת הפילים בה נראה פילים מגולפים וגרודות ענקיות המעטרות את הקירות. נראה את טרסת המלך המצורע, הנקראת על שם פסל המלך המצורע היושב בראשה, ואת שֵׁדי נאגאס המגולפים ויצורים מיתולוגיים נוספים. אחר הצהריים נבקר בטאפרום אשר נבנה במקור כמנזר בודהיסטי והיה עשיר מאוד בזמנו. נבקר באנגקור וואט אשר נבנה כהר-מקדש מאסיבי לאל ההינדו- ווישנו.
● ארוחת ערב והופעת פולקלור בסיאם ריאפ סיום הולם לטיול מרתק.

טיול מאורגן לוייאטנם וקמבודיה כולל הרמה המרכזית

יום 19: סיאם ריאפ - בנגקוק

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה של סיאם ריאפ לטיסה לתל אביב דרך יעד ביניים. 

 • * יתכן ומאילוצי לו"ז הטיסות של חברת התעופה נדרש להעביר לילה בבנגקוק ולטוס ארצה ביום המחרת הוא יום 17 לטיול, כלומר יתווסף לילה לטיול, כל זה בתוספת מחיר מסובסד של $140 לנוסע/ת. מידע ימסר בעת ההרשמה או לאורך זמן עד מועד יציאת הטיול. זאת לדעת שלו"ז הטיסות איננו יציב כבעבר וכפוף לשינויים תכופים בתקופה זו של פוסט קורונה.
  **ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ, בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  ***חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה
  ****בתקופת חג ה-TET, ראש השנה הויאטנמי, חלק מהפעילויות הכלולות בטיול יתקיימו לפי מתכונות החג והתרבות המקומית. 
  *****ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל )גם לאחר הרישום( יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 170$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form