מספר טלפון
03-6374000
טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (BVB)
משך הטיול:
5 לילות –6 ימי טיול מלאים*
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול *בימי הטיסות יום הטיול יהיה בהתאם לשעות הטיסה. כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול

טיול מאורגן לוינה בודפשט וברטיסלבה - הקדמה

החלטנו ליצור טיול אשר מתמקד בוינה כעיר ונותן נגיעות מאזור עשיר בסיפורת תרבות היסטוריה מוזיקה והשפעה על עמיי האזור. טיול של שני בתי מלון אשר מאפשר להינות מהעיר שמהווה כאחת מבירות התרבות ושהינה שוקקת חיים מהאביב ועד תום הסתיו.

קצת רקע: וינה שמשה כאחת מהבירות החשובות באירופה, עיר האוצרת בתוכה אימפריאליזם שזכרו נשאר מונצח אפילו בימינו, שימשה כמקום מושבם של קיסרים ומושלים ומרכז תרבותי של מוזיקה, אומנות וארכיטקטורה של מאות שנים שנשתמרו באופן מפליא גם לאחר מלחמות עקובות מדם כאשר "כולם" ניסו לכבוש עיר זו עוד מתקופות עתיקות שבהן שלטו הקלטים, הרומאים, השושלת ההאבסבורגית, הגרמנים ואף בעלות הברית עד 1955. עיר זו משמשת גם כבירת המוזיקה הקלאסית שמות הידועים במרכ אירופה כגון שטראוס, בטהובן, היידן, ברהאמס ורבים אחרים שהגיעו אליה בגלל עושרה של החצר המלכותית ובכלל, העושר שסבב את האזור כולו.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • וינה: סיור עיר מקיף הכולל את הרובע היהודי, המוזיאון היהודי, קתדרלת סנט סטפן, ביקור בבית הכנסת, כניסה לטירת שונברון 
  • עמק הואכאו: שייט על נהר הדנובה (עלות של 40$ לאדם אשר כלולים במחיר הטיול), ביקור במנזר מלק 
  • בין ברטיסלבה לוינה: ביקור בקורנונטום אתר התיישבות רומית עתיקה 
  • בודפשט: סיור עיר פנורמי ורגלי, רחוב ואצי, מצודת הדייגים, כנסיית מטיאש, בית הכנסת המרכזי של בודפשט (באם פתוח), סיור ב"ברך הדנובה" 
  • ברטיסלבה: סיור עיר, תצפית מגבעת הטירה
  • סך כל הכניסות לאתרים הרשומים מטה הכלולות במחיר מגיע לכ - 160$ לנוסע/ת!

החלטנו ליצור טיול אשר מתמקד בוינה כעיר ונותן נגיעות מאזור עשיר בסיפורת תרבות היסטוריה מוזיקה והשפעה על עמיי האזור.
רקע: וינה שמשה כאחת מהבירות החשובות באירופה, עיר האוצרת בתוכה אימפריאליזם שזכרו נשאר מונצח אפילו בימינו, שימשה כמקום מושבם של קיסרים ומושלים ומרכז תרבותי של מוזיקה, אומנות וארכיטקטורה של מאות שנים שנשתמרו באופן מפליא גם לאחר מלחמות עקובות מדם כאשר "כולם" ניסו לכבוש עיר זו עוד מתקופות עתיקות שבהן שלטו הקלטים, הרומאים, השושלת ההאבסבורגית, הגרמנים ואף בעלות הברית עד 1955. עיר זו משמשת גם כבירת המוזיקה הקלאסית שמות הידועים במרכ אירופה כגון שטראוס, בטהובן, היידן, ברהאמס ורבים אחרים שהגיעו אליה בגלל עושרה של החצר המלכותית ובכלל, העושר שסבב את האזור כולו.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – בודפשט – וינה – טירת שונבורן - ברטיסלבה

נפגש בשעת בוקר לטיסה אל וינה, לאחר הנחיתה  נצא בנסיעה לביקור וסיור בברטיסלבה. נעלה לתצפית מהגבעה החולשת על העיר בקרבת המצודה הכל כך מזוהה עם העיר. נסייר בעיר העתיקה ונפגוש את הסלובקיים המקומיים, עם חביב וצנוע שתמיד חי "בצילם של אדונים". בסיום הסיור בעיר נמשיך לביקור בקורנונטום. קורנונטום התגלתה כעתיקות של ההתיישבות הרומאית הגדולה שהיתה מחוץ לרומא, באתר זה התגלתה ושוחזרה אחת הערים המרתקות על שפת נהר הדנובה של ימות שלטון הרומאים, שם שכן צבא של 6000 חיילים מהליגיון הרומאי. נבקר בעיר הקדומה ונראה כיצד חיו הרומאים בשחזור מרתק של מערכות החיים הנראות לפתע ויזואליות כפי שהיה לפני 2000 שנים. בסיום הסיור העברה  למלון בברטיסלבה ללינה. ארוחת ערב במלון כלולה.

טיול מאורגן לוינה ובודפשט

יום 2: וינה – קתדרלת סנט סטפן – המוזאון היהודי

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום חווייתי בוינה, נתחיל את יומינו ברובע היהודי, וינה היתה מרכז חיים יהודי עשיר באירופה בעל השפעה אדירה על בית המלוכה, אזור הרובע היהודי אוכלס לא רק ביהודים אלא בכלל, במיעוטים אתניים, נבחין בכנסיות אורתודוכסיות יחד עם בית הכנסת, נבקר בבית הכנסת במידה ולא שישי שבת או ראשון, נראה את מונומנט השואה. משם נמשיך בסיור רגלי לכיכר סנט סטיבן, נכנס לקתדרלת סנט סטפן, ארכיטקטורה גוטית מרשימה. משם נמשיך לביקור במוזיאון היהודי האוצר היסטוריה יהודית בוינה. משם נמשיך ונראה את ארמון החורף המכיל 2600 חדרים ונעבור לכיכר הגיבורים שם נאם היטלר את אחד מנאומיו המפורסמים בביקורו בוינה. בסיום הסיור חזרה למלון בברטיסלבה ללינה. ארוחת ערב במלון כלולה.

יום 3: עמק הואכאו – מנזר מלק – שייט על הדנובה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול באזור עמק הואכאו הפורה לאורך הדנובה. זהו אזור הכרמים המפורסם והקסום של אוסטריה. נחלוף על פני איבס, נבקר במנזר מלק,  מנזר בנדיקטיני הממוקם על צוק מעל העיר מלק. המנזר נוסד בשנת 1089 כשלאופולד השני, המרגרייב של אוסטריה, העביר את אחת מהטירות שלו לנזירים. לאחר הביקור נצא לשייט על נהר הדנובה באחד המקומות הפסטורליים והיפים באוסטריה (עלות של 40$ לאדם אשר כלולים במחיר הטיול) , נהנה מהנוף ולאחר יום טיול נחזור למלון לקראת ערב ללינה. ארוחת ערב במלון כלולה.

טיול מאורגן לוינה ובודפשט

יום 4: ברטיסלבה – קרנונטום

לאחר ארוחת הבוקר נארוז את חפצינו ונצא בנסיעה לבודפשט, בירתה של הונגריה, על רחובותיה הגדולים ובנייניה האדירים והמרשימים,  גבעות בודה ומישור פשט הנמצאים משני עברי נהר הדנובה. נתחיל בסיור בעיר, נעלה לתצפית מגבעת גלרט, נמשיך לגבעת הארמונות לביקור במצודת הדייגים וכנסיית מטיאש. נמשיך בסיור פנורמי נגיע לכיכר הגיבורים, נבקר בפארק העירוני בתערוכה הארכיטקטונית,  נבקר בבית הכנסת המרכזי של בודפשט (באם  פתוח) נסיים בטיול רגלי באזור התיירים המפורסם של רחוב ואצי. העברה למלון באזור. ארוחת ערב במלון כלולה. 

יום 5: ברטיסלבה – בודפשט

לאחר ארוחת הבוקר נארוז את חפצינו ונצא בנסיעה לבודפשט, בירתה של הונגריה, על רחובותיה הגדולים ובנייניה האדירים והמרשימים,  גבעות בודה ומישור פשט הנמצאים משני עברי נהר הדנובה. נתחיל בסיור בעיר, נעלה לתצפית מגבעת גלרט, נמשיך לגבעת הארמונות לביקור במצודת הדייגים וכנסיית מטיאש. נמשיך בסיור פנורמי נגיע לכיכר הגיבורים, נבקר בפארק העירוני בתערוכה הארכיטקטונית,  נבקר בבית הכנסת המרכזי של בודפשט (באם  פתוח) נסיים בטיול רגלי באזור התיירים המפורסם של רחוב ואצי. העברה למלון באזור. ארוחת ערב במלון כלולה.

טיול מאורגן לוינה ובודפשט

יום 6: בודפשט  - ברך הדנובה – תל אביב 

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בבודפשט. בהתאם לשעת הטיסה ובמידה והזמן יאפשר נצא מהעיר לסיור אל עבר "ברך הדנובה ,"הוא כינוי לחלקה הצפוני של הונגריה ,היכן שמתעקל נהר הדנובה. הסמל הגדול ביותר של בודפשט הוא נהר הדנובה, הנהר המפורסם ביותר באירופה. נעצור לביקור קצר בעיירת האמנים סנטאנדרה. בעיירה מספר מוזיאונים, גלריות למכירת מוצרי אמנות ומזכרות, כנסיות, בתי קפה ומסעדות.במידה והזמן יאפשר נמשיך לסיור בוישגארד הנאה.בתום הסיור ובהתאם לשעת הטיסה העברה אל שדה התעופה בבודפשט לטיסה חזרה ארצה.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות בזמן הטיול.

טיול מאורגן לוינה ובודפשט

  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • הביקור בעיירת האומנים ביום האחרון יהיה לפי שיקול דעת המדריך בשטח ובאם הזמן בשטח יאפשר זאת. במידה והסיור בכפר האומנים לא יתקיים יורחב הסיור בבודפשט.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form