מספר טלפון
03-6374000
כולל עמק הוואכאו + יציאה לקונצרט בילוי ערב וינאי (BVB)
משך הטיול:
7 ימי טיול מלאים 6 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: ארוחות בוקר לכל אורך הטיול + 3 ארוחות נוספות + יציאה לקונצרט בילוי ערב וינאי

טיול מאורגן לוינה בודפשט וברטיסלבה - הקדמה

החלטנו ליצור טיול אשר מתמקד בוינה כעיר ונותן נגיעות מאזור עשיר בסיפורת תרבות היסטוריה מוזיקה והשפעה על עמיי האזור. טיול של שני בתי מלון אשר מאפשר להינות מהעיר שמהווה כאחת מבירות התרבות ושהינה שוקקת חיים מהאביב ועד תום הסתיו.

קצת רקע: וינה שמשה כאחת מהבירות החשובות באירופה, עיר האוצרת בתוכה אימפריאליזם שזכרו נשאר מונצח אפילו בימינו, שימשה כמקום מושבם של קיסרים ומושלים ומרכז תרבותי של מוזיקה, אומנות וארכיטקטורה של מאות שנים שנשתמרו באופן מפליא גם לאחר מלחמות עקובות מדם כאשר "כולם" ניסו לכבוש עיר זו עוד מתקופות עתיקות שבהן שלטו הקלטים, הרומאים, השושלת ההאבסבורגית, הגרמנים ואף בעלות הברית עד 1955. עיר זו משמשת גם כבירת המוזיקה הקלאסית שמות הידועים במרכ אירופה כגון שטראוס, בטהובן, היידן, ברהאמס ורבים אחרים שהגיעו אליה בגלל עושרה של החצר המלכותית ובכלל, העושר שסבב את האזור כולו.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • וינה: סיור עיר מקיף הכולל את הרובע היהודי, המוזיאון היהודי, קתדרלת סנט סטפן, סיור פנורמי לילי בוינה, ביקור בבית הכנסת, כניסה לטירת שונברון, יציאה לקונצרט בילוי ערב וינאי
 • עמק הואכאו: שייט על נהר הדנובה, ביקור במנזר מלק · בין ברטיסלבה לוינה: ביקור בקורנונטום אתר התיישבות רומית עתיקה
 • אייזן שטאט: סיור עיר, ביקור בארמון משפחת אסטרהאזי, ביקור במואוזולאום של היידן, בית הכנסת היהודי באזור הגטו
 • רוסט: סיור עיר, ביקור ביקב משפחתי כולל טעימות, שייט באגם
 • גומפולסקירכן: ארוחת ערב במסעדה מקומית טיפוסית
 • בודפשטסיור עיר פנורמי ורגלי, רחוב ואצי, מצודת הדייגים, כנסיית מטיאש, בית הכנסת המרכזי של בודפשט (באם פתוח)
 • ברטיסלבה: סיור עיר, תצפית מגבעת הטירה ביקור בקורנונטום אתר התיישבות רומית עתיקה
 • לתשומת לבכם: סך כל הכניסות לאתרים הרשומים מטה הכלולות במחיר מגיע לכ - 290$ לנוסע/ת !

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א - וינה

נטוס בטיסת בוקר ישירה של חברת התעופה "אוסטריאן" לוינה בירת אוסטריה. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי ובו נראה את הטבעת מסביב לעיר העתיקה, אותה טבעת אשר מיקומה כחומות העיר העתיקות, הפרלמנט, בית האופרה, בית העירייה המרשים ומבנים מרשימים שהינם סמל ארכיטקטוני ומעיד על עושרה התרבותי. נחצה את נהר הדנובה ונראה את בניניי האומות המאוחדות, משם נמשיך לביקור בטירת שונברון המרשימה, אחת הטירות המרשימות באירופה ששימשה את בית המלוכה ההאבסבורגי בתקופת הקיץ, נבקר בטירה ונראה את חדר הנשפים הגדול ששימש את מלכי אירופה ואפילו את נאפוליאון בזמנו שכבש את וינה אך לא הוזמן. לקראת הערב ניסע למלון בעיר ללינה.

טיול מאורגן לוינה ובודפשט

יום 2: וינה – סיור ערב בוינה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום חווייתי בוינה, נתחיל את יומינו ברובע היהודי, וינה היתה מרכז חיים יהודי עשיר באירופה בעל השפעה אדירה על בית המלוכה, אזור הרובע היהודי אוכלס לא רק ביהודים אלא בכלל, במיעוטים אתניים, נבחין בכנסיות אורתודוכסיות יחד עם בית הכנסת, נבקר בבית הכנסת במידה ולא שישי שבת או ראשון, נראה את מונומנט השואה. משם נמשיך בסיור רגלי לכיכר סנט סטיבן, נכנס לקתדרלת סנט סטפן, ארכיטקטורה גוטית מרשימה. משם נמשיך לביקור במוזיאון היהודי האוצר היסטוריה יהודית בוינה. משם נמשיך ונראה את ארמון החורף המכיל 2600 חדרים ונעבור לכיכר הגיבורים שם נאם היטלר את אחד מנאומיו המפורסמים בביקורו בוינה. אחר הצהריים המאוחרים נחזור למלון. לאחר מכן נצא לסיור ערב פנורמי בוינה. חזרה למלון ללינה.

יום 3: עמק הואכאו – מנזר מלק – שייט על הדנובה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול באזור עמק הואכאו הפורה לאורך הדנובה. זהו אזור הכרמים המפורסם והקסום של אוסטריה. נחלוף על פני איבס, נבקר במנזר מלק,  מנזר בנדיקטיני הממוקם על צוק מעל העיר מלק. המנזר נוסד בשנת 1089 כשלאופולד השני, המרגרייב של אוסטריה, העביר את אחת מהטירות שלו לנזירים. לאחר הביקור נצא לשייט על נהר הדנובה באחד המקומות הפסטורליים והיפים באוסטריה, נהנה מהנוף ולאחר יום טיול נחזור למלון לקראת ערב ללינה.

טיול מאורגן לוינה ובודפשט

יום 4: וינה – ברטיסלבה – קרנונטום – וינה – קונצרט ערב וינאי

בבוקר נצא לכיוון הגבול הסלובקי, נחצה את הגבול ונמשיך לביקור וסיור בבירתה ברטיסלבה אשר נמצאת כ-60 ק"מ בלבד מוינה. נעלה לתצפית מהגבעה החולשת על העיר בקרבת המצודה הכל כך מזוהה עם העיר. נסייר בעיר העתיקה ונפגוש את הסלובקיים המקומיים, עם חביב וצנוע שתמיד חי "בצילם של אדונים". בהמשך היום ניסע לכיוון וינה, נאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית, ולאחריה נבקר בקורנונטום. קורנונטום התגלתה כעתיקות של ההתיישבות הרומאית הגדולה שהיתה מחוץ לרומא, באתר זה התגלתה ושוחזרה אחת הערים המרתקות על שפת נהר הדנובה של ימות שלטון הרומאים, שם שכן צבא של 6000 חיילים מהליגיון הרומאי. נבקר בעיר הקדומה ונראה כיצד חיו הרומאים בשחזור מרתק של מערכות החיים הנראות לפתע ויזואליות כפי שהיה לפני 2000 שנים. לקראת ערב נחזור לוינה, ונקנח את יומינו בבילוי בקונצרט ערב וינאי ולאחריו נחזור למלון.

יום 5: וינה - רוסט – אייזן שטאט - גומפלס קירכן – וינה

אחד הימים היפים שיקרב דימיון למציאות, נצא בנסיעה לעיר אייזן שטאט. הממלכה האוסטרו הונגרית התבססה על בריתות רבות של משפחות אשר שלטו באזור, 'משפחת אסתרהזי' – משפחת אצולה הונגרית באזור בורגנלנד שלטה באזור ובכל פעם שהיה פוגרום, משפחה זו לקחה את היהודים תחת חסותם, הנסיך אסתרהאזי לקח תחת חסותו את המלחין הנודע היידן וארמונו המרשים שבנה מחוץ לוינה היה חלק מחייו ויצירתו המרשימה של היידן שכתב 110 סימפוניות נודעות אשר בלעדיו בטהובן ומוצרט לא היו מה שהיו, הללו הושפעו מיצירותיו הרבות והשפיעו גם על המוזיקה העכשווית, אזור שונה באקלימו, ושימש תמיד ועדיין כאזור גידול יין. באייזן שטאט, עיירה אוסטרית ציורית טיפוסית, נבקר בארמון משפחת האצולה, נבקר במאוזוליאום בו קבור היידן, ונבקר במוזיאון היהודי המקומי. נמשיך לעיירה ציורית בשם רוסט השוכנת על שפת אגם 'נויסידלר-סי', אגם שעומקו המירבי 170 ס"מ ומשמש גן עדן לחיות האזור, ציפורים ובעיקר חסידות, שהינן אחת מסמלי המקום, בכפר זה ניראה את הקנים בהן מקננות החסידות מעל גגות הבתים ו"מביאות את התינוקות הקטנים הנולדים" לפי האגדות. הכפר רוסט מתבסס על גידול יין וממנו מתפרנס יחד עם ענף התיירות בקיץ. נבקר ביקב משפחתי טיפוסי ונטעם מהיינות של האזור המפורסמים. בסיום הטעימות נמשיך בשייט פסטורלי על האגם. לקראת ערב ניסע לגומפולסקירכן – בה נסעד את ארוחת הערב במסעדה משפחתית טיפוסית – חוויה. לקראת ערב נחזור לוינה לבית המלון ללינה לאחר יום עמוס בחוויות.

טיול מאורגן לוינה ובודפשט

יום 6: וינה – בודפשט

לאחר ארוחת הבוקר נארוז את חפצינו ונצא בנסיעה לבודפשט, בירתה של הונגריה, על רחובותיה הגדולים ובנייניה האדירים והמרשימים,  גבעות בודה ומישור פשט הנמצאים משני עברי נהר הדנובה. נתחיל בסיור בעיר, נעלה לתצפית מגבעת גלרט, נמשיך לגבעת הארמונות לביקור במצודת הדייגים וכנסיית מטיאש. נמשיך בסיור פנורמי נגיע לכיכר הגיבורים, נבקר בפארק העירוני בתערוכה הארכיטקטונית,  נבקר בבית הכנסת המרכזי של בודפשט (באם  פתוח) נסיים בטיול רגלי באזור התיירים המפורסם של רחוב ואצי. ארוחת ערב במלון כלולה. לינה בבודפשט.

טיול מאורגן לוינה ובודפשט

יום 7: בודפשט – וינה - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו בבודפשט. נמשיך ונסייר בעיר. באם הזמן יאפשר ניסע אל עיירת האמנים הציורית סטאנדרה. משם נצא בחזרה ישירות אל שדה התעופה בוינה לטיסה חזרה ארצה.

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • הביקור בעיירת האומנים ביום האחרון יהיה לפי שיקול דעת המדריך בשטח ובאם הזמן בשטח יאפשר זאת. במידה והסיור בכפר האומנים לא יתקיים יורחב הסיור בבודפשט.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form