מספר טלפון
03-6374000
טורקיה בטיול מקיף מלא וגדוש (ICIׂ)
משך הטיול:
11 לילות – 12 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף מלא וגדוש הכולל את קפדוקיה, שייט בקאש, פמוקלה, איזמיר, סרדיס, אפסוס, פרגמון ועליה לאולודאג בבורסה וגם שייט במיצר הבוספורוס.

ההטבות בטיול פגסוס: 

 • איסטנבול: האגיה סופיה, המסגד הכחול, ההיפודרום, ארמון טופקאפי, שייט במיצר הבוספורוס, תצפית מגבעת צ'מליגה   
 • אנקרה: המוזיאון הארכיאולוגי, אתר הקבר של אתאטורק
 • ימת המלח גולו 
 • קפדוקיה: תצפית מאוצ'היסאר, העיר התת קרקעית בסאראטלי
 • המוזיאון הפתוח בעמק הגרמה 
 • הכפר זלבה   
 • אבנוס: ביקור בעיירת קדרים    
 • קוניה: מוזיאון המבלנה 
 • אנטוליה וחופיה: סיור בעיר: דרך הנמל, העיר העתיקה והשער האדריאני
 • התאטרון השמור באספנדוס 
 • מפלי קורשונלו
 • מפלי דודן 
 • קאש: שייט לעיר 'הטבועה' 
 • פמוקלה: בריכות המים הלבנות, הנקרופוליס – שרידי מבני קבורה קדומים  
 • אפסוס: ביקור באתר, שרידי המקדשים
 • פרגמון: אסקלפיון
 • סרדיס: ביקור בבית הכנסת הקדום
 • בורסה: המסגד הירוק, הקבר הירוק, עליה להר האולודאג וביקור בשמורת הטבע 

מטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תוכניות חברות מתחרות בהן אולי יש ימים חופשיים או חצאי ימים חופשיים / יש אולי פחות כניסות וביקורים הכלולים בתשלום בפערים שיכולים   להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכ/ת החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – זו גם הסיבה שמה שנראה אולי בהתחלה זול הוא בסופו של דבר יותר יקר – זכרו זאת !

מסלול הטיול המאורגן לטורקיה לפי ימים

         יום 1: תל אביב - איסטנבול – אנקרה

פגישה בשדה התעופה בן גוריון וטיסה לאיסטנבול. מיד עם הגעתנו נצא לתצפית בצ'מליג'ה על מיצר הבוספורוס ונצא מאיסטנבול בנסיעה לכיוון אנקרה הבירה. קמאל אטאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית, הכריז עליה כבירה בשנת 1923 והפך אותה למקום מושבה של הממשלה הזמנית בראשה עמד. בהגעה נערוך סיור בעיר בו נסייר במאוזוליאום האדיר של אתאטורק מהדהד סגנונות בנייה מהתרבויות האנאטוליות הקדומות. לאחר מכן נבקר במוזיאון לתרבויות של אנטוליה (*באם הזמן יאפשר). המוזיאון מתעד את התרבות האנטולית מתקופת האבן המאוחרת ועד לעידן הקלאסי ומציג אוסף מגוון ועשיר של חפצים של תרבויות קדומות כגון התרבות הניאוליטית, החיתית, האשורית, הרומית. ארוחת ערב ולינה במלון באנקרה.

טיול למרוקו


        יום 2
: אנקרה – קפדוקיה

לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את אנקרה בדרכינו אל אזור קפדוקיה הידוע בזכות הנוף הייחודי שלו, מעין חרוטי סלע בצורת ארובות שנוצרו כתוצאה מהתפרצויות וולקניות של הר סמוך ושבמשך השנים גשמים ורוחות כרסמו בטוף שכיסה את האזור לאחר שהתייבש. נעצור בימת המלח טוז גולו, נמשיך את דרכנו על דרך המשי עד עצירתינו הבאה בקארוואן סראי של אגזיקאראהן, (החאן של אזיקארה), שהוא מעין מבצר ששימש ללינה בימי הביניים. נמשיך אל העיר התת קרקעית סאראטלי, אחת מהערים באיזור שהן למעשה מאורות מגורים צפופות, חלקן אכלסו בעבר כ-30,000 אנשים, המהוות עדות חיה לחכמה וכושר ההמצאה של התושבים שחיו כאן בעבר. הערים נבנו בתקופת החיתים והורחבו על ידי הנוצרים שחיו באזור והפכו אותן לבתי ספר, כנסיות ומרתפי יין. ארוחת ערב ולינה באזור.

        יום 3: קפדוקיה 

יום שכולו ביקורים באתרי קפדוקיה. נצא לתצפית על האזור מאוצ'היסאר. הקונוסים האדומים שליד הכפר זלבה, עיירת הקדרים ויצרני השטיחים – אבנוס . הקונוסים הלבנים שליד הכפר גרמה, נבקר במוזיאון הפתוח של גרמה הכולל כנסיות ומנזרים אשר נבנו בסוף התקופה הביזנטית ובתקופה הסלג'וקית. חזרה אל המלון לארוחת ערב ולינה.
נסיים את היום בערב פולקלור מיוחד במערות קפדוקיה.

 

יום 4: קפדוקיה – קוניה – אנטליה

הבוקר נצא בדרכנו אל קוניה, עיר מיוחדת בנוף התורכי העירוני ובירת הסולטנות הסלג'וקית. בקוניה נבקר במוזיאון המוולאנה שמשמש כמאוזוליאום. מוזיאון זה היה בעבר המנזר של מסדר הדרווישים המרקדים. בדרכנו אל הרי הטאורוס, כאשר נופי הירח של קפדוקיה מתחלפים בנופי יער ואגמים, נחצה את שרשרת ההרים הגבוהים.
משם נמשיך אל אנטליה לארוחת ערב ולינה.

יום 5: אנטליה - סיור נופים ומים בהרי הטאורוס 

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לטייל בנופי אנטליה הנהדרים. תחילה נבקר בתאטרון הרומי השמור באספנדוס,
נמשיך אל מפל קורשונלו ונטייל בפארק לאורך המפל בתוך טבע וצמחיה מקומית. נחזור לאנטליה לסיור בנמל
וברובע העתיק של העיר, ונראה את השער האדריאני. ארוחת ערב ולינה באנטליה.

יום 6: אנטליה – קאש'

לאחר ארוחת הבוקר נראה את מפלי דודן הנופלים אל הים. ונמשיך בנסיעה לקאש וממנה נצא לשייט מהנה בים לעיר הטבועה 'קקובה'. העיר קקובה הינה עיר עתיקה טרום התקופה הקלאסית היוונית, בעיר הטבועה שרדו בתים וארונות קבורה ענקיים השקועים בתוך המים. השייט אורך מספר שעות ועובר בסמוך לאיים עם תוואי טבע של מצוקים מרשימים. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 7: קאש - פמוקלה

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה לפמוקלה ובדרך נחצה את נופי יער האורן של הרי הטאורוס עד בואנו לבריכות הלבנות והמרשימות שיצר הטבע בפמוקלה שעל יד העיר הרומית הירפוליס. פמוקלה מצודת הכותנה בתורכית, היא אחד מהמקומות המתויירים בתורכיה. האתר מורכב למעשה ממבנים מדורגים לבנים בצורת טרסות, ספוגי סידן דו חמצני נוזלי המבעבע ממרגלות ההר. זוהי תופעה גיאולוגית מדהימה, המתרחשת כאשר מים המציפים את המישור מתקררים, פחמן דו חמצני מתנדף לאוויר וסידן פחמני מתעבה בצורת גיר קשה או אבן סיד. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 8: פמוקלה – סרדיס – איזמיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לביקור באתר בית הכנסת הקדום שבסרדיס העתיקה אשר בה הוטבעו לראשונה מטבעות כסף וזהב במאה ה-6 לפני הספירה. כמו כן, נראה את מתחם הגימנסיון. לאחר הביקור נמשיך בדרכנו אל העיר איזמיר, העיר השלישית בגודלה בתורכיה. הנמל שלה, הממוקם בקצה מפרץ איזמיר, הוא השני בגודלו במדינה, אחרי הנמל באיסטנבול. לאחר הסיור באיזמיר ניסע אל המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 9: איזמיר – אפסוס – איזמיר

בבוקר נעלה לביקור במצודת איזמיר ונמשיך לאחריה לביקור באפסוס, בירת הפרובינקיה הרומית "אסיה". אפסוס, הייתה מרכז תרבותי מפואר כבר בימי האימפריה היוונית ושימשה כבירת האימפריה הרומית באסיה. מעמדה הוקנה לה בזכות מקדש האלה ארטמיס שבשטחה. שליטי העיר בתקופות השונות טיפחו את העיר ומילאו אותה בבניינים מפוארים. נראה את שרידי המקדשים, רחוב השיש, הספרייה המפוארת, התאטרון הענק ועוד. נחזור לאיזמיר ואם יוותר הזמן נעצור לביקור בכפר טיפוסי תורכי שירינג'ה. נסיים במלון. ארוחת ערב ולינה.
 

יום 10: איזמיר  – פרגמון  – בורסה

הבוקר נצא אל העיר פרגמון. נצפה אל האקרופוליס שבעיר העתיקה כמו כן נבקר באתר האסקלפיון – בית החולים העתיק מהמאה הראשונה לפנה"ס. לאחר הביקור בפרגמון נצא לעבר בורסה , בירת העות'מנים הראשונה. העברה לבית המלון ללינה ולארוחת ערב. (הביקור בשוק המשי יתאפשר על פי שעת ההגעה לבורסה).

יום 11: בורסה – איסטנבול 

לאחר ארוחת הבוקר נסייר באתרי התקופה העות'מנית בעיר בורסה: המסגד הירוק והקבר הירוק. נמשיך ונעלה לאולימפוס התורכי- האולודאג ונטייל בפסגה וביער. נמשיך לאיסטנבול לקראת שעות אחר הצהריים טיול באזור ככר טקסים, דרך מדרחוב איסטיקלאל ל"פסאז' הפרחים" ומסעדות הדגים שלידו. נצא לשייט במיצר הבוספורוס, המקשר את הים השחור עם ים השיש, נשוט במייצר אל עבר הגשרים המחברים בין אסיה לאירופה. ארוחת ערב ולינה.

יום 12: איסטנבול – תל אביב

בבוקר נסיים באתרים הקלאסיים של איסטנבול :ניסע לארמון הסולטנים העות'מנים טופקאפי. באם יישאר זמן נמשיך לסיור בעיר בהאגיה סופיה- כנסיית הענק בת למעלה מאלף שנים, המסגד הכחול ובו ששת הצריחים, כיכר ההיפודרום ובה האובליסק המצרי והמזרקה הגרמנית העברה לשדה התעופה לטיסה הביתה.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  **חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form