מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן ליוון עם יואנינה ומטאורה

דרך: אתונה - נאפפליו - יואנינה - מטאורה - חצי האי פליון (NYA)
משך הטיול:
8-7 ימים 6 לילות

דרך: אתונה - נאפפליו - יואנינה - מטאורה - חצי האי פליון טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול ועוד ...... בילוי בטברנה כולל ארוחת ערב

טיול מאורגן ליוון - הקדמה

הטיול ליוון של פגסוס הינו מסע להיסטוריה שמתמשכת למעלה מאלפי שנים ומתועדת מראשית האלף השני לפנה"ס. הטיול מתחיל באתונה וישר דרום מערבה ל כיומיים חווייתיים בפנלפונס בהם נעבור מספר חוויות וסיפורים מרתקים מהמיתולוגיה תוך נסיעה חווייתית ברכבת בנוף מדהים בקניון הוראיקוס ושייט בתעלת קורינתוס המפורסמת שהינה פלא הנדסי של בני האנוש וסיפור מרתק.

בצפון יוון ומערבה נבקר באזור יואנינה שבו נכיר יוון שונה שלא דימיינו, קהילה יהודית קטנה החיה בנוף מצוקי סלעי וירוק ולא נפסח על מצוקי מטאורה שהם נגזרת של תופעת טבע מהמרשימות בעולם, סלעי בזלת ענקיים בגובה של מאות מטרים, חרוטים המתנשאים לגבהים עצומים יוצאים מהאדמה ועל ראש רובם לפחות, מצוי מנזר - בוודאי שנבקר. חצי האי פליון והתצפית המרשימה מאתר הסקי גם הם מאתרים רבים ונוספים שיקחו אותנו אל תרבות מאתגרת וסיפורי מיתולוגיה שעליהם התרפקנו בילדותנו. ולא נשכח את אתונה (Police עיר) בה החוויה תיגבר ותתעצם אל מול ארמון האלים הממוקם גבוה קרוב למשכנם מעלה - אקרופוליס (Akro הגבוהה ביותר), סמל לידע, אמנות, חוכמה וכוח. ונקנח בבילוי טברנה כדי להשאיר טעם של עוד... כל זאת ועוד בטיול ליוון עם פגסוס.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ההטבות בטיול פגסוס: האוטובוס צמוד מהיום הראשון עד היום האחרון / ימי טיול מלאים
 • תעלת קורינתוס קבר אגממנון במיקנה התיאטרון והמוזיאון באפידאורוס
 • נאפפליו: סיור בעיר הנמל
 • דיאקופטו: נסיעה ברכבת ההרים דרך קניון הוראיקוס הכפר זאכלורו ביקור במנזר מגא ספיליון הפלגה במפרץ הקורינתי
 • יואנינה: ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח), ביקור ברובע הביזנטי, סיור בכפרי האיזור
 • מצובו: ביקור בכפר ובבית טוסיצה
 • מטאורה: תצפית אל המנזרים וביקור באחד מהם
 • חצי האי פליון: תצפית מאתר הסקי, ביקור בכפרים: פורטריה ומקריניצה, מעבר תרמופילי - האנדרטה ופסל לאונידס
 • אתונה: סיור בפלקה, ביקור באקרופוליס
 • יציאה לבילוי ערב בטברנה של פעם עם ארוחת ערב ומוזיקה יוונית סוחפת

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 – תל אביב – אתונה – נאפפיליו

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה לאתונה שביוון. עם הגעתנו נצא מאתונה לכיוון הפלופונס בכיוון מערב אל אחד המפעלים המעניינים ביותר שנעשו על ידי האדם – תעלת קורינתוס. מיזם הנדסי מרשים זה נחצב לפני יותר מ- 100 שנים על מנת לקצר את הדרך הימית מאתונה לאיטליה, ניתק את הפלופונז מן היבשת והפכו לאי. נמשיך אל העיר העתיקה, מיקנה ונבקר בקבר אגממנון, המצביא אשר איחד את השבטים היווניים והנהיגם למלחמה כנגד טרויה לאחר חטיפת אשת אחיו, הלנה היפה. בהמשך, נעבור דרך העמק הקטן של ארגוליס נבקר בתיאטרון באפידאורוס ובמוזיאון המציג את תולדות האתר. נדון בהתפתחותו של עולם האלילים הקלאסי. בקצה העמק נמצאת עיר הנמל נאפפליו. נערוך סיור היכרות עם העיר הנודעת כאחת מערי החוף היפות של יוון. נטפס אל הגבעה אשר במרומי הצוק, ממנה נצפה אל העיר והסביבה. ארוחת ערב ולינה באיזור נאפפיליו.

יום 2 נאפיפליו – פטראס

הבוקר נצא מנאפפליו בנסיעה לאורך המפרץ הקורינתי אל תחנת המוצא של רכבת הוראיקוס – העיירה דיאקופטון. ניסע ברכבת מיוחדת זו הנעזרת בגלגלי שיניים על מנת לטפס על ההר ונגיע דרך קניון הוראיקוס אל הכפר הציורי זאכלורו ממנו נמשיך לקלאווריטה ואל אחד מסמליה הלאומיים של יוון – מנזר מגא ספיליון החצוב בסלע. מהמנזר נחזור למפרץ הקורינתי, עד לאזור עיר הנמל השנייה בגודלה ביוון, פטראס. ארוחת ערב ולינה באזור פטראס.

יום 3 – פטראס – יואנינה

היום נחצה את המפרץ הקורינתי בהפלגה ונמשיך בנסיעה לאורך כביש החוף המערבי של יוון. הדרך מטפסת בנוף של אגמים אל מפרץ אומבריה וממנו בצמוד לנהר לורוס. קילומטרים רבים של עצי דולב ענקיים ניצבים לאורך הנהר משני צדדיו ולעיתים גם באמצע האפיק. עם התקרבנו אל יואנינה, נפרד הכביש מנחל הלורוס וגולש לאגם יואנינה. נערוך סיור היכרות בעיר הבירה של המחוז ההררי אפירוס. נערוך ביקור בבית הכנסת המשופץ (במידה ופתוח) – שריד לקהילה היהודית במקום וכן ברובע הביזנטי המבוצר – הפרוריון. נאכל את ארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית. לינה ביואנינה או באיזור.

יום 4 – יואנינה – קלמבקה

נצא את יואנינה בדרכנו אל מטאורה. ניסע לביקור בכפרי זאגוריה ונערוך תצפית על קניון הוויקוס מהכפר מונודנדרי. נעצור בדרך באחד מכפריה הציוריים והיפים ביותר של צפון יוון – מצובו. הכפר מהווה מרכז למלאכת עץ, אותה מייצרים תושביו – בני שבטים ממוצא רומני. הביקור בכפר יכלול ביקור בבית טוסיצאס, המייצג נאמנה את אורח החיים שהיה נהוג במקום בעבר. ממצובו נמשיך דרך מעבר ההרים קאטרה בכביש המפלס דרכו בנוף מיוער אל צוקי מטאורה האדירים, תופעת טבע מעניינית ותמונת הנוף המרשימה ביותר ביוון. פירוש המילה מטאורה ביוונית "תלויים באוויר". בקדקודי עמודי הסלע המרשימים תלויים מנזרים. ארוחת ערב ולינה בקלמבקה.

יום 5 – קלמבקה – פליון

בבוקר נבקר באחד ממנזריה התלויים של מטאורה. תצפית פרידה מהצוקים אל האזור. נמשיך בנסיעה לחצי האי פליון כאשר הנוף ההררי של צפון יוון מאחורינו והעמק הולך ונפתח אל המישורים החקלאיים של אזור תסליה, באזורים בהם התרחשו בעבר אירועים מן המיתולוגיה היוונית, מגדלים כיום בעיקר תירס. גורם המשיכה העיקרי של חצי האי פליון הוא כפריו היפהפיים בינות ליערות ופלגי המים, מוקפים בבוסתני דובדבנים, ערמונים ותפוחים. ארוחת ערב ולינה באחד הכפרים בחצי האי.

יום 6 – פליון – אתונה

מסלול הנסיעה בחצי האי פליון הינו ממערב למזרח. הבוקר נבקר בכמה מן הכפרים – ביניהם פורטריה ומקריניצה. מפליון נמשיך למעבר תרמופילי בו התמודד הגיבור האגדתי לאונידס בעזרת 300 לוחמים כנגד אלפי חיילי הצבא הפרסי. נראה את פסלו והאנדרטה לזכר הקרב. נמשיך עם כביש החוף המזרחי בחזרה אל בירת יוון ומקום הולדת התרבות המערבית – אתונה. הגעה לבירת יוון העברה למלון להתארגנות. נצא לבילוי בטברנה של פעם עם ארוחת ערב ומוזיקה יוונית סוחפת. חזרה למלון ללינה.

יום 7 – אתונה – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור באתונה. נתמקד בגבעת האקרופוליס, מרכז העיר העתיקה ועליו אחד מסמליה של יוון – מקדש הפרתנון. מקדש לאלת העיר אתנה המייצג את האדריכלות היוונית בשיאה הקלאסי. נחלוף על פני מקדשים ומבנים נוספים על הגבעה. מגבעת המקדשים תצפית אל העיר, בה מתגוררת כיום כמחצית מאוכלוסיית יוון. נמשיך בנסיעה, נראה את ארמון המלכות ואת מקדש זאוס. בהמשך אחה"צ נסייר רגלית להכרת הרובע העתיק הנמצא למרגלות האקרופוליס – הפלקה. נסייר בסמטאות הציוריות והמתפתלות הגדושות חנויות ומסעדות טברנה מהן בוקעים צלילי בוזוקי, מוזיקת הרמבטיקו הטיפוסית. נראה גם את הכיכרות הראשיים של אתונה: אומוניה וסינטאגמה. ארוחת ערב מוקדמת במלון. לאחר ארוחת הערב המוקדמת, העברה לשדה התעופה לטיסת לילה חזרה לתל אביב, הגעה לפנות בוקר של יום 8.

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • בעקבות לוח זמנים של חלק מהתארים שנבקר בטיול, יתאפשר מצב בו נהפוך את סדר הטיול. תכני ואתרי הטיול ישארו כפי שמצויין והתוכנית לא תיפג

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form