מספר טלפון
03-6374000

הפלופונסוס - טיול מיתולוגי לחצי האי של דרום יוון

דרך נאפפיליו- אזור מאני- גית'יו- אולימפיה- פאטרס דלפי- אתונה (PLP)
משך הטיול:
6 לילות, 7 ימים
להורדת התוכנית

טיול ייחודי לפגסוס לעונת החורף/אביב. דרך דלפי - גשר ריו אנטריו - פאטרס - אולימפיה אזור מאני- גית'יו- נאפפיליו- אתונה כולל: אראחובה, נאפקטוס, מנזר מגה ספיליון, רכבת הוראיקוס, מיסטרס, שייט במערת הנטיפים, מונמבסיה. 6 לילות, 7 ימים כולל: חצי פנסיון ובילוי ערב בטברנה טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב

הפלופונסוס - טיול מיתולוגי לחצי האי של דרום יוון - הקדמה

הטיול ליוון של פגסוס הינו מסע קסום למולדת התרבות המערבית, לארץ בה נולדו המיתולוגיה, התיאטרון והשירה. המשחקים האולימפיים, הפילוסופיה, האומנות והדמוקרטיה. מכל פנה ניבטת ההיסטוריה: שדות קרב מפורסמים כמו מרתון, צפונה מאתונה., מקדשים עתיקים ותיאטראות באתונה ובדלפי, מוזיאונים עשירים באוצרות אומנות ואתרי ארכיאולוגיה מפורסמים בסלוניקי, פלה ווירגינה. יוון מציעה גם שפע של נופים מהממים ומגוונים.

הפלופונסוס, הידוע גם בשם Morias , הוא חצי האי הגדול ביותר של יוון, הוא ממוקם בדרום החלק היבשתי של המדינה ומחובר למרכז יוון דרך תעלת קורינתוס שנחצבה ביד אדם, וגשר ריו-אנטיריו. שטחה של פלופונסוס הוא 21,439 מ"ר. ק"מ (שטחה של ישראל 22,000 ק"מ) ואוכלוסייתו, לפי מפקד 2021, מונה 996,106 תושבים. זהו ערש היסטורי של ההלניזם והוא מיושב מאז התקופה הפרהיסטורית. התפתחה בה הציוויליזציה המיקנית ושלושת השבטים היוונים העיקריים (אכאים, יוניים ודוריאנים)
חיו בה, בעוד שנמצאו בה שכמה ממדינות הערים היווניות החשובות ביותר, כמו ספרטה, קורינתוס וארגוס, לאורך השנים היא נכבשה בידי כובשים שונים כמו רומאים, פרנקים, ונציאנים, עות'מאנים וכו'. המרד לעצמאות יוון החל בפלופונסוס, מבחינה גיאוגרפית, שילוב של הרים גבוהים, ערוצים עמוקים, וים שעוטף את חצי האי, עם מפרצים מדהימים ביופיים, נופים שובי עין. טיול שלא ישכח, עם טעם של עוד. טיול מאורגן לפלופונסוס עם פגסוס הינו חוויה בילתי נשכחת.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • ההטבות בטיול פגסוס: האוטובוס צמוד מהיום הראשון עד היום האחרון / ימי טיול מלאים
 • דלפי: ביקור ביקור באתר כולל כניסה למוזיאון
 • חציה במעבורת את מפרץ קורינתוס 
 • קלווריטה: אחד מסמליה הלאומיים של יוון – ביקור במנזר מגא ספיליון
 • הכפר דיאקופטו: רכבת הוראיקוס הייחודית, הנעזרת בגלגלי שיניים בעודה נוסעת לאיטה
 • מיסטרס: 'פלא המוריאה'
 • גית'יו: סיור בעיר
 • חבל מאני: ביקור במערת נטיפים, מערה מרהיבה כולל שייט בסירות משוטים
 • מונמבסיהMONEMVASSIA
 • מיקנה: ביקור בקבר אגממנון
 • ביקור בתיאטרון באפידאורוס: ובמוזיאון המציג את תולדות האתר
 • נאפפיליו: סיור עיר
 • תעלת קורינתוס
 • אתונה: סיור בפלקה (הרובע העתיק), ביקור באקרופוליס
 • יציאה לבילוי ערב בטברנה של פעם עם מוזיקה יוונית סוחפת

מטיילים יקרים !! בדקו הפרטים היטב מול תוכניות של מס' חברות מתחרות בהן יתכן ויש חצאי ימים חופשיים – וכן יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן והמדריך של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – אתונה – אראחובה

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה לאתונה שביוון. עם הגעתנו נצא מאתונה לכיוון הכפר אראחובה הידוע בשטיחים וטקסטיל מכל הסוגים שמייצרים התושבים המקומיים. ארוחת ערב במלון ולינה.

יום 2: אראחובה - נאפקטוס - גשר ריו אנטריו - קלבריטה - דיאקופטו - פאטרס

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה לעיר דלפי, נבקר באתר הארכיאולוגי ובמקדש האל אפולו. נבקר במוזיאון במקום שימחיש את ההיסטוריה והמיתולוגיה של המקום. נחצה את העיירה נאפקטוס. נצפה על הנמל בו נערך בשנת 1571 הקרב הימי הגדול האחרון של אוניות משוט שנערך בין עות'מאניים לבין "הליגה הקדושה" (איחוד של מדינות קתוליות) בקרב לפנטו השתתף גם הסופר הספרדי הנודע מיגל דה סרוונטס, מחברו של הספר "דון קישוט". משם נמשיך ונחצה את מפרץ קורינתוס ונתרשם מגשר ריו - אנטריו, גשר מעוגן בכבלים המחבר את העיר ריו, בצפון הפלופונסוס, לעיר אנטריו, השוכנת מעבר למפרץ. קורינתוס. לאחר מכן נבקר באחד הסמלים הלאומיים של יוון – מנזר מגה ספיליון, החצוב בסלע. לאחר מכן נגיע לעיירה קלבריטה, בו נשמע את סיפורם הטרגי של תושבי הכפר במלחמת העולם השנייה, ונערוך סיור במקום. אחר כך נפרדים לזמן מה מהאוטובוס ובעזרת רכבת הורייקוס הייחודית, העושה שימוש בהילוכים תוך כדי נסיעה איטית בנוף קניוני בין נחלים ועצים ירוקים נגיע לכפר דיאקופטו. הגעה למלון. ארוחת ערב ולינה.יום 3: פאטרס - אולימפיה - מונבאסיה - מאני - גית'יו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לאתר הארכיאולוגי החשוב, אולימפיה העתיקה ונבקר במקום בו נולדו לראשונה המשחקים האולימפיים. לאחר מכן נחצה את כבישי ההרים עד לגובה של 1,200 מ' רכס פרנונס וניסע לכיוון מונבאסיה, גיברלטר של יוון, עיירה מבוצרת השוכנת על סלע שניתק מהאדמה עקב רעידת אדמה. נשוטט בין החומות והגלריות של העיר העתיקה. לאחר מכן, נעשה את דרכנו לכיוון Gytheio. ארוחת ערב ולינה.


יום 4: גית'יו - מערות דירוס - מיסטראס - ספרטי

לאחר ארוחת הבוקר נגיע לביקור במערת דירוס, מדובר במערה יוצאת דופן ביופייה שניתן להיכנס למרחבים המרהיבים שלה בסירות משוטים. לאחר מכן נמשיך במסענו לעיר הביזנטית החשובה, מיסטראס בירת מחוז מאני, הידועה בטירות הגלומות בכפרים ובעיירות בסביבה. נמשיך בנסיעה לספרטי בסיור קצר בעיר. ארוחת ערב ולינה.

יום 5: ספרטי - אפידאורוס - מיקנה - נאפפיליו

לאחר ארוחת הבוקר נצא צפונה אל 2 אתרים ארכיאולוגים חשובים, נבקר בתיאטרון באפידאורוס ובמוזיאון, זהו האתר שנבנה ע"י אל הרפואה אסקלפיוס, ונמשיך במסע לעיר העתיקה מיקנה ונבקר בקברו של אגממנון. המלך אשר יצא למלחמה נגד העיר טרויה כדי להשיב את הלנה היפה וכמובן לנקום בעיר טרויה. ארוחת ערב ולינה.

יום 6: נאפפיליו - תעלת קורינתוס - אתונה - אקרופוליס - טברנה

לאחר ארוחת הבוקר ניסע צפונה לעיר הבירה, אתונה, נעבור ליד אחת היצירות המעניינות ביותר שעשה האדם - תעלת קורינתוס. בעיר אתונה נבקר בגולת הכותרת, האקרופוליס, ובאצטדיון הפנאתנאיקו שכולו עשוי שיש. האצטדיון האולימפי הישן של אתונה, הוא שריד היסטורי לעידן בו החלו המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה, אצטדיון הוקם בשנת 1898 עם חזרת המשחקים האולימפיים. נתמקם ונתארגן במלון,
● לקראת ערב נצא לסיור רגלי בלב אתונה התוססת, ומשם נמשיך לארוחת ערב חגיגית לרגל סיום הטיול, וליהנות ממופע פולקלור יווני מרשים אל תוך הלילה. חזרה למלון ללינה.


טיול מאורגן ליוון

יום 7: אתונה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נשלים את הסיור באתונה ככל שהזמן יאפשר. נבקר בכיכר הסינטג'מה (כיכר החוקה) וקבר החייל האלמוני. יום ראשון בשבוע, נוכל לחזות בטקס מרשים של חילופי המשמר המתקיים כל שעה עגולה מול בית הפרלמנט. בחיילים המשתתפים יחד עם תלבושותיהם הצבעוניות המסורתיות. נבקר בכיכר המרכזית מונאסטיראקי, נמשיך לשוק הבשר המפורסם ונשוטט בסמטאות הפלקה עד למועד ההעברה לשדה התעופה כאשר אם זה העברה לשדה התעופה חזרה לתל אביב.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 

**ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
***חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form