מספר טלפון
03-6374000
מסע בארץ השמים הכחולים (MNM)
משך הטיול:
16 ימים 14 לילות

לפני שנים רבות, פגש זאב כחול את האיילה החומה בערבה הגדולה למרגלות הרי האלטאי. הוא חיזר אחריה בנמרצות, עד שנענתה לו – מהמפגש נולד המונגולי הראשון. טיול זה מציע מפגש בלתי אמצעי עם הטבע ועם אוכלוסיית הנוודים ואיננו טיול רגיל. מונגוליה היא מהיעדים האחרונים שנותרו למחפשי הרפתקאות. פנסיון מלא לאורך כל הטיול !!!

טיול מאורגן למונגוליה - מסע שטח לארץ הנוודים - הקדמה

לפני שנים רבות, פגש זאב כחול את האיילה החומה בערבה הגדולה למרגלות הרי האלטאי. הוא חיזר אחריה בנמרצות, עד שנענתה לו - מהמפגש נולד המונגולי הראשון. מאגדה זאת אנו למדים על אופיים המיוחד של נוודי הערבות- אמיצים כזאב, ביישנים כאיילה ומחוברים לטבע בכל רמ"ח אבריהם. השם מונגוליה מהדהד בדמיון, ולא בכדי, כארץ אקזוטית, פראית עם מסורת המשלבת בודהיזם טנטרי מחד ותרבות נוודית מאידך. מונגוליה שוכנת בין הדב הרוסי מצפון, לדרקון הסיני מדרום והיא חסרת מוצא לים. ב-1206 עשה טימוג'ין, לימים ג'ינגס חאן, את הבלתי אפשרי הוא איגד את השבטים השונים ויצא למסע כיבושים שבשיאו- העמים הנוודים הפכו לאימפריה הגדולה בתולדות האנושות.

טיול זה מציע מפגש בלתי אמצעי עם הטבע ועם אוכלוסיית הנוודים ואיננו טיול רגיל. מונגוליה היא מהיעדים האחרונים שנותרו למחפשי הרפתקאות.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • אולאן באטר-בירת מונגוליה
 • ארמון החורף של בוגד חאן
 • המוזיאון ההיסטורי
 • חרחורין בירתו העתיקה של ג'ינגס חאן
 • צצרלג
 • הר הגעש חורגו
 • אגם חובסגול - פנינת הכחול כהה
 • פארק חוגנו חאן

מסלול הטיול לפי ימים

ימים 1-2 תל אביב - אולאן באטאר

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה אל דרך יעד ביניים אל אולאן באטאר. הגעה בשעות הבוקר של יום2. עם הנחיתה נצא לסיור באתריה המרכזים של בירת מונגוליה אולאן באטאר. נבקר במוזיאון ההיסטורי המציג את תקופת הזוהר של המונגולים, שראשיתה בעמים ההונים, המשכה בתקופה הטורקית המוקדמת וסופה האימפריה המונגולית הגדולה, טרם חזרתם לערבות הדשא. נבקר בכיכר המרכזית שוחבאטאר, נאכל ארוחת צהריים, נעלה לתצפית מגבעת זאיסן ונבקר בארמון החורף של בוגד חאן. ארוחת ערב בסגנון ברביקיו מונגולי. העברה למלון ללינה.

יום 3 אולאן באטאר - חוסטאי נורו

מאולאן באטאר נצא מערבה לשמורת הטבע הגדולה חוסטאי. כאן מתבצע פרויקט מיוחד להשבתם לטבע של סוסי הבר המונגולים. הפרויקט שהחל ב1989 הביא לכך שבשמורה זאת נמצאים סוסי הפרא חופשיים - ננסה "לצוד" את הסוסים מבעד לעדשות המצלמה בכרי הדשא האדירים ובסמוך למקורות המים. ארוחת ערב ולינה בגר קמפ. מה זה גר? הגר הוא אוהל גדול ועגול, העשוי מיריעות לבד לבן העוטפות שלד עץ הבנוי בשתי וערב. הגר, אוהל הנוודים, ניתן להעברה ממקום למקום בקלות, דבר המאפשר מעבר נוח בין שטחי מרעה, בהתאם לעונות השנה. הגרים בנויים בסגנון אחיד: הדלת פונה דרומה; בחלק המערבי נמצא מקום הכבוד השמור לאורחים; חלקו האחורי של הגר הוא מקום הזקנים והצד האחורי שמור לתצלומים המשפחתיים ולעיתים לתמונות של בודהה. בתוך הגר נמצא תנור הסקה המשמש לבישול וחימום, ומיטות הגר נמצאות בהיקף. יום 4 חוסטאי נורו - פארק חוגנו חאן- חרחורין נמשיך מערבה אל פארק חוגנו חאן. נטייל בדיונות החול הענקיות רכובים על גבי גמלים. לאחר ארוחת צהריים נמשיך מערבה אל חרחורין בירתו העתיקה של ג'ינגס חאן השוכנת בסמוך לנהר האורחון. ארוחת ערב ולינה בגר קמפ.

יום 5 חרחורין- המפל האדום- אורחון

נצא לסייר בחרחורין, נבקר במנזר ארדנזו הבודהיסטי מהעתיקים במנזרי מונגוליה הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו. נתרשם מהמונומנטים השונים והמגוונים באזור, ביניהם סלע הפאלי המסתורי והאובו הגדול. נמשיך בנסיעה לאורך נהר האורחון אל המפל האדום שהינו המקור לגדול נהרות מונגוליה. נטייל על גב סוסים באזור המפל האדום. ארוחת ערב ולינה בגר קמפ באזור אורחו.

יום 6 אורחון -המעיינות החמים צנחר

נסיעה בדרכיה הפנימיות של מונגוליה תסביר טוב יותר מאלף מילים את משמעותם של המרחבים העצומים ודלילות האוכלוסייה על הנפש המונגולית. נגיע אל המעיינות החמים בצנחר. המעוניינים יוכלו לרחוץ במי המעיינות. נצא לטיול רגלי קצר באזור המעיינות. צנחר ידועה כאזור מרפא במונגוליה. המעוניינים יוכלו להתענג בעיסוי מקומי. ארוחת ערב ולינה בגר קמפ.

יום 7 צנחר - צצרלג- חורגו

נתחיל בנסיעה אל צצרלג, עיירת מחוז בה נבקר בשוק המקומי ונתוודע לחיי המסחר של המקומיים. נבקר במנזר זאיין גאגין, מנזר בודהיסטי זה איכלס עד שנות ה-30 של המאה ה-20למעלה מ- 1000 נזירים והתרוקן מיושביו בעקבות רדיפות הדת במדינה. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך להר הגעש חורגו ואגם טראחין צאגן. לינה בגר קמפ לחוף אגם צאגאן

יום 8 האגם הלבן טארחין צאגן- הר חורגו

יום זה יוקדש לטיול באזור האגם והר הגעש חורגו. האזור הינו כר מרעה ענק לסוסים. הסוס הוא כלי התחבורה העיקרי במונגוליה, יש האומרים כי המונגולים לומדים לרכב עוד לפני שלומדים ללכת. בראשית ימי האימפריה פיתחו המונגולים יכולת ירי תוך כדי רכיבה, דבר ששינה את שדה הקרב וסייע לניצחונם. המונגולים מעריצים את סוסיהם ולפעמים נדמה כי הסוס ורוכבו אחד הם. נטייל לאורך האגם, ארוחת פיקניק בלוע הר הגעש הכבוי. נבקר אצל משפחת נוודים מקומית, נקבל הסבר על אורח חיי הנוודות המונגולית. נחזור אל המחנה לארוחת ערב ולינה.

יום 9 חורגו - אגם דזון

ניסע צפונה באחת הדרכים היפות ביותר במונגוליה! הדרך חוצה מעברי הרים וערבות דשא מנוקדות בגרים הלבנים. ארוחת פיקניק בטבע. אחר הצהריים נגיע אל אגם דזון הקטן והציורי ונצא לטיול רגלי קצר לחילוץ עצמות. העברה לגר קמפ לארוחת ערב ולינה.

יום 10 אגם דזון- מורון/ארחיל

נצא צפונה ונחצה את עיירת המחוז מורון בה נאכל ארוחת צהריים. נבקר באתר אבני האיילים, אתר ארכיאולוגי מתקופת הברונזה בו ניצבים בן 4000 שנים שיש הסוברים כי האבנים שימשו כמצבות< קבורה. נמשיך לכיוון צפונה לכיוון אגם ארחיל. לינה בגר קמפ באזור אגם ארחיל/מורון.

ימים 11-12 אגם ארחיל- אגם חובסגול

הבוקר נטייל לחופי אגם ארחיל. נמשיך צפונה עם הג'יפים אל פנינת הכחול כהה, הלוא היא אגם חובסגול. האגם הגדול במונגוליה שמימיו נשפכים לנהרות הזורמים אל ימת בייקל בסיביר. יומיים אלה יוקדשו לפנינת הכחול כהה- חובסגול. נבלה במחיצת שבט הצאטאן הידוע כרועה איילים. נרכב בעגלות הרתומות לאיילים ולייקים, נשוט בסירה במימי האגם הצלולים בהם גם נטבול, נתרשם מאורח חיי הנוודים. נסייר בסביבות האגם היפה ובאזורים הסמוכים לאגם הגובל ברוסיה. (שבט הצאטן הינו שבט הנודד בעקבות כרי מרעה- יתכן והגעה אל בני השבט תהיה לא אפשרית)

יום 13 אגם חובסגול - מורון אולאן באטאר

נצא את אגם חובסגול דרומה אל עיר המחוז מורון.. נמשיך בטיסת פנים אל אולאן באטאר. הגעה לאולאן באטאר, במידה ויותיר הזמן נמשיך לביקור באתריה המרכזים של אולאן באטאר המוזיאון הלאומי ומנזר גאנדן. העברה למלון לארוחת ערב ולינה. הביקורים ביום זה תלויים בשעת הטיסה- לוח הזמנים של הטיסות במונגוליה נתון לשינויים. למה כדאי להגיע לשם ?! חופסגול נור הוא אגם בנוף אלפיני ששטחו 2,760 קמ"ר שמימיו צלולים וראויים לשתיה. האגם הוא מקור המים המתוקים ה-14 בגודלו בעולם, והוא המשכו הגיאולוגי של ימת בייקל. סביב האגם יערות מחטניים עבותים ומשטחי עשב ירוקים. האגם מלא דגים ועל גדותיו חיים מינים רבים של בעלי חיים בהם עיזי בר והאייל הקורא. סביב האגם חיים שבטים אתנים שונים שהמפורסם בהם הוא שבט ה- Tsaatan שמקורו בסיביר. אורח חייהם מבוסס על גידול אייל הצפון אשר מספק להם חלב, אמצעי תחבורה ולעיתים מזון. הם מתגוררים באוהלים דמויי חרוט, דוברים ניב ייחודי וחלקם מאמינים בשמאניזם.

יום 14 חגיגות הנאדאם

היום מתרחש החג המרכזי במונגוליה. נצא אל האצטדיון המרכזי לצפייה באירוע הפתיחה של החגיגות הלאומיות של מונגוליה- הנאדאם. נראה את התחרויות המסורתיות כדוגמת האבקות, מרוצי סוסים וקליעה בקשת- המבחנים הנדרשים מהנוודים בערבות.ארוחת ערב חגיגית כחלק מהחג הלאומי. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 15 אולאן באטאר

נצא לביקור מחוץ לעיר אל האנדרטה המרשימה של ג'ינגס חאן הרכוב על סוסו וצופה אל האופק למרחבים האדירים שנכבשו על ידו והפכו את מונגוליה לאימפריה היבשתית הגדולה בעולם. מיקום הפסל נבחר על פי האמונה במקום בו מצא ג'ינגס את השוט הזהוב ושם קיבל ההשראה לבנות את האימפריה שתהפוך לגדולה בעולם. אחר הצהריים נחזור לעיר הבירה. במידה ויאפשר הזמן נבקר בשוק השחור של אולאן באטאר. ארוחת ערב בה נסכם את טיולנו.

יום 16 אולאן באטאר- תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לא ישירה לישראל. נחיתה בשעות הערב.

 
 
 • הנחיות מיוחדות - בשל אופי הטיול, המקום, והרצון להגיע למפגש אינטימי עם התרבות המקומית והנופים המרהיבים, הטיול מיועד לאלו מאיתנו הרוצים להתאים עצמם לסביבה המציעה תנאים בסיסיים. באולאן בטאר הלינה היא במלון מדרגת תיירות טובה. במהלך הטיול נלון בגר קמפ (אוהל מונגולי עם מקלחות ושירותים משותפים). לאורך ימי הטיול במונגוליה יוצעו שלוש ארוחות ביום. הטיול כרוך בנסיעות ארוכות בדרכי עפר, דבר הגורם לקושי פיסי ומשפיע על לוח הזמנים בטיול. מומלץ להצטייד בלבוש חם בשל הקור בלילות. יחד עם זאת המשתתפים בטיול זה יזכו לחוויה ייחודית הצופנת מפגשים עם תרבות שונה, ההולכת ונעלמת!
 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form