מספר טלפון
03-6374000
טיול מאורגן למזרח טורקיה (TVI)
משך הטיול:
11 לילות – 12 ימים
להורדת התוכנית

פגסוס למזרח טורקיה דרך: טרבזון - איידר - הופה - קניון הצ'ורו - קארס - הני - דואוביאזית - ואן - טאטוואן - דיארבכיר - קאהטה – אורפה תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות), כולל: חצי פנסיון לכל אורך הטיול

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול למזרח טורקיה 

 • 3 נסיעות ברכבי הרים מיוחדים + האוטובוס צמוד לקבוצה מיום ההגעה עד יום הטיול האחרון 
 • טרבזון: מנזר סומלה
 • איידר: יום טיול ברכב הרים, מעיינות חמים 
 • אני: סיור
 • דואוביאזית: תצפית להר האררט, ארמון איזאק פאשה 
 • ואן: טושפה 
 • שייט לאי אקדמר והכנסיה 
 • טאטוואן: לוע הר הגעש נימרוד דאג
 • מקדש אנטיוכוס על הר נמרוד – אתר מורשת עולמית 
 • חסאן כף:ביקור בעיירה 
 • מרדין: ביקור בעיר
 • דיארבכיר: סיור בעיר העתיקה, המסגד, השוק 
 • אורפה: השוק (במידה ופתוח), בריכת אברהם, תצפית מן המצודה 
 • ביקור בחארן 
 • גזיאנטפ: ביקור במוזיאון המוזאיקות 

מטיילים יקרים! אנו ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן אולי יש ימים חופשיים או חצאי ימים חופשיים / יש אולי פחות כניסות וביקורים ופעילויות הכלולים במחיר הטיול בפערים שיכולים להגיע לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכ/ת החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – זו גם הסיבה שמה שנראה אולי בהתחלה זול הוא בסופו של דבר יותר יקר – זכרו זאת !!

מסלול הטיול המאורגן למזרח טורקיה לפי ימים

יום  יום 1: ת"א – איסטנבול – טרבזון

נפגש בנתב"ג לטיסת טורקיש איירליינס לאיסטנבול. בהגעה נחליף מטוס ונמשיך אל טרבזון, מעל שרשרת הרי הפונטוס, בקו המגע עם הים השחור. עם הגעתנו לעיר נמל היסטורית זו, נצא לראות את חוף הים השחור  ונדון במסעו המיתולוגי של יאסון בעקבות גיזת הזהב.  ארוחת ערב ולינה.

 

יום 2: טרבזון – איידר

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר במנזר סומלה מן התקופה הביזנטית, ה"תלוי" על צוק בלב היער ליד העיר. (אל המנזר נעלה באמצעות מיניבוסים מיוחדים אשר יובילו אותנו גם בדרך למטה). מטרבזון נמשיך מזרחה בדרך חוף הים השחור, אל הגוש ההררי של הקצ'קר. האזור חרוץ באלפי נחלים, קניונים בינות להרים הנישאים ויאילות - כפרים בהם שוהים הרועים בעונת הקיץ. נגיע לאיידר ונהנה.  ארוחת ערב ולינה באיידר.

יום 3: איידר - ארהבי

היום נצא ליום טיול המשלב נסיעה ברכבי הרים מקומיים עם הליכה רגלית, נעבור בנופי היערות, המים השוצפים והנוף הפראי של רכס הקצ'קר דרך כפרי רועים יפים של המיעוט ההמשיני. נעלה בדרכי עפר מיוערות אל קאברון, יאיילה נפלאה הממוקמת למרגלות פסגות הקצ'קר. בדרכנו ניסע בעמק נהר פירטינה, נמשיך בנסיעה דרך הכפר היפה Camlihemsin ונסייר רגלית בכפר הררי אשר מרכז עיסוקו בייצור דבש בשיטות עתיקות. נחזור אל האוטובוס וניסע אל ארהבי לארוחת ערב ולינה. 

יום 4: ארהבי – קארס

הבוקר ניסע דרך העמק של נהר הצ'ורו. נחלוף על-פני סלעים בצבעים שונים, נבקר בדרך בכפרים מקומיים העוסקים בחקלאות בשיטות עתיקות ומייצרים עדיין כלי עבודה עתיקים לשימוש יום יומי. מעמק הצ'ורו נמשיך דרך יובליו העיליים לעיירת הגבול עם ארמניה – קארס, אשר נכבשה בידי הרוסים בסוף המאה ה19-. חלק ממבני העיר נושאים אופי רוסי – פרבוסלאבי. בדרכינו נראה את הסכרים הענקיים שעל נהר הצ'ורו אשר כעת בבנייה, ואם יוותר זמן נעצור לבקר בכנסיה גרגוריאנית מקומית. ארוחת ערב ולינה בקארס.

יום 5: קארס – אני - דואוביאזית

מקארס ניסע לעיר הבירה העתיקה של ארמניה – אני. נסייר בין הכנסיות והמבנים שרדו כאן מהמאות ה 10-13, בינות לחומות העיר המרשימות. סופה של העיר ברעידת אדמה אשר החריבה אותה. נצפה אל המוצבים הארמניים שמעבר לגבול. מאני דרך אזור קו פרשת המים שבין הים השחור לים הכספי לעיירה דואוביאזית. הנוף כאן משתנה בין סלעי בזלת כהים ומרחבים חשופים, עמקים והרים. ארוחת ערב ולינה בדואוביאזית.

יום 6: דואוביאזית - ואן 

הבוקר נצא מהעיירה דואוביאזית לראות את הר האררט המתנשא לגובה 5137 מטר ומכוסה בשלג תמידי. נצפה אל ההר מעל ארמון איזאק פאשה ונעקוב אחר הנסיונות ארוכי השנים לגלות על ההר את שרידיה של תיבת נח. לעת ערב נגיע אל העיר ואן השוכנת לחוף האגם הגדול ביותר של תורכיה - אגם ואן. העיר שימשה בירת האורארטים אשר נודעו במפעלי הבנייה הנרחבים שלהם ומשמשת כיום כמרכז מסחרי של שבטי הכורדים הגרים באזור. ארוחת ערב ולינה בואן. 

יום 7: ואן- טאטוואן 

בבוקר נבקר בטושפה בירת התרבות האורארטית בואן. ממלכת אוררטו מתקופת אשור נזכרת אף בתנ"ך. נמשיך בנסיעה לאורך אגם ואן ונשוט אל האי אקדמר שבו כנסיה מעוטרת בתבליטי קיר יחודיים, המציגים סצנות מהתנ"ך. בשעות אחר הצהרים המאוחרות נגיע אל העיירה טאטואן, אף היא על שפתו של אגם ואן. מעל העיירה מתנשא הר הגעש נמרוד. הר געש רדום אשר בלוע שלו מספר אגמים, נביעות תרמיות ומעין סאונה טבעית של קיטור הפורץ מבטן האדמה. נטפס אל ההר באמצעות רכבים מיוחדים נערוך סיור רגלי אל תוך הלוע ואם יתאפשר נטבול באגם. מהר הגעש ניסע  אל העיר טאטואן  לארוחת ערב  ולינה. 

יום 8: טטואן  - חסאן כף -  מרדין 

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל חסאן כף, עיירה היושבת על החידקל, ובה מערות מיושבות חלקן כ-5000 שנה. העיירה עומדת להיעלם תחת מימי אחד מהסכרים שעל החידקל. נמשיך דרך העיירה מידיאט אל העיר מרדין, השוכנת על צלע הר בקרבת הגבול הסורי. נבקר בעיר ובאתריה המעניינים כמו במנזר סורי יעקוביתי, דיר זעפרן, נמשיך בנסיעה אל דיארבכיר, ועם ההגעה נערוך סיור פנורמי והעברה למלון לארוחת ערב ולינה. ייתכן והלינה תהיה בעיירה מרדין והביקור יהיה ביום 9.

יום 9: – מרדין - דיארבכיר – קאהטה

הבוקר נצא בנסיעה אל דיארבכיר  העתיקה, עירם המרכזית של הכורדים השוכנת על גדות החידקל. נצפה בחומותיה של העיר העתיקה עשויות אבני בזלת שחורות. נבקר במסגד המרכזי ובשוק הציורי ונצפה אל נהר החידקל הנושק לחומות., בדרך להר נמרוד, בו עיקר סיורנו יתרחשו, נעבור את הגשר הרומי המפואר שעל נהר החידקל. דיארבכיר נמשיך אל העיירה קאהטה. באם יוותר הזמן נטפס באמצעות רכבים מיוחדים אל מקדשו וקברו של מלך קומגן, אנטיוכוס, אשר בחר להיקבר על פסגת ההר נמרוד. במקום תבליטי אבן ופסלים ענקיים אשר איבדו ראשיהם ברעידות אדמה. נביט אל השקיעה ממרפסת מקדש המלך. ארוחת ערב ולינה בקאהטה

יום 10: קאהטה – אורפה

הבוקר נצא אל עיירת מגדלי הצאן – אורפה, בדרום מזרח אנטוליה, אזור הסהר הפורה בין הפרת לחידקל. בדרך נעבור בסכר אתא-טורק – פרוייקט ענק על נהר הפרת. בשוק של אורפה נוכל לראות מלאכות ומוצרים שנעלמו מאזור מזרח הים התיכון לפני מאות שנים (במידה ופתוח). החנויות אשר בכוכי השוק העתיק מסודרות לפי אזורי סחר בשטיחים, תכשיטים, נגרים, צורפים ועוד. באם הזמן יאפשר נמשיך אל אתר מורשת עולמית של אונסקו גובקלי טפה, אתר פולחן חשוב מלפני 11,500 שנה.. כמו כן נבקר בברכת אברהם אשר בחזית המסגד, נעלה אל המצודה להשקיף ממנה אל העיר. ארוחת ערב ולינה.

יום 11: אורפה –חארן – גזיאנטפ                                                                                                                                      

בבוקר נבקר ביישוב הקדום והציורי חארן, היושב על מסלול הליכתו של אברהם אבינו מאור כשדים לישראל. נחלוף על פני הבקע הסורי אפריקאי שעובר בארצנו ומסתיים בטורקיה. את דרכינו נמשיך אל העיר גזיאנטפ, עם ההגעה נצא לסיור בעיר הכולל ביקור במוזיאון המוזאיקות. ארוחת ערב ולינה.

יום 12: גזיאנטפ – איסטנבול – ת"א

בבוקר נשלים הסיור גזיאנטפ ובהמשך העברה לשדה התעופה לטיסת פנים לאיסטנבול וממנה בטיסה בינלאומית חזרה לתל אביב..

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  **חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form