מספר טלפון
03-6374000
בדרך המאיה MNG) MAYA ROUTE)
משך הטיול:
20-21 ימים 19 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה וגדושה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול הטיול יתבצע בקבוצות של לא יותר מ 35 מטיילים

טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה ובליז - הקדמה

מקסיקו וגואטמלה אחד מהטיולים הגאוגרפיים המרתקים והמשובחים. טיול המשלב בתוכו מידה גדושה של תרבות, אנטרופולוגיה, היסטוריה, טבע, מיתולוגיה אינדיאנית ועוד ועוד. נעים במנהרת הזמן בין מקסיקו סיטי המודרנית העכשוית עירם של האמנית המיוחדת פרידה קאלו ובעלה האקסטרואגנדי דייגו ריברה, המריאצ׳י המנגנים ושרים לה במבה ופאלומה, השיט בסוצ׳ימילקו מהטלנובלות, אל מול זהב מונטסומה המלך האצטקי הנודע, פירמידות השמש והירח המעוטרות בנחש הנוצות ואל הגשם טללוק. זאפטה ופאנצ׳ו וילה מסעירים את דמיוננו עת אנו שטים בנקיק הסומידרו אשר בחבל הצ׳יאפאס, האילולים, הלוא הם השאמנים המקומיים עורכים טקסים מוזרים בכנסיות.

חוצים לגואטמלה מדינה המעריצה את ישראל ואת סולל בונה. פגסוס מעניקה חווית חיים משולבת. שיט פנטסטי בריו דולסה אל תרבות הגאריפונאס (בני תערובת אפריקאים אינדיאנים ספרדים), העיר המסתורית טיקאל עירו של אח קקאו (ממציא השוקולד) לראות את נפלאות הג׳ונגל ולטפס אל פירמידה 4 ולחזות בנפלאות העיר. אנטיגואה הבירה העתיקה, פאנאחצ׳ל ואטיטלן על שפע התלבושות של האינדיאנים צאצאי המאיה, ואיך אפשר בלי צ׳יצ׳יקאסטנאנגו השוק הכי ססגוני ביבשת. זהו הטיול האולטימטיבי. פגסוס הצליחה להביא את המירב והמיטב ,להסעיר את כל החושים, בצבע, צליל, טעמים וריחות, שווקים ומוצרים אוטנטיים. לתת מענה הולם לכל תשוקות הנוסע ברמה גבוהה של הדרכה, מסלול, בתי מלון ובעקר יכולת להתחבר אל המיוחדות של מרכז אמריקה, טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה עם פגסוס הינה הגשמת חלומות.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • מכסיקו סיטי: סיור מקיף בעיר, יציאת ערב לכיכר גאריבלדי, הארמון הלאומי והציור המפורסם של דייגו ריברה, הכיכר המרכזית,  הקתדרלה, האוניברסיטה, הגנים הצפים סוצי'למיקו כולל שייט, יער צ'פולטפק, מוזיאון פרידה קאלו, המוזיאון הלאומי לאנתרופולוגיה, מוזיאון דולורס אולמדו, פירמידות השמש והירח בטיאוטיאקן
 • פאלנקה: אתר שרידי עיר המאיה.
 • סאן קריסטובל: סיור בעיר, ביקור במוזיאון התרופות של מאיה, שייט בקניון סומידרו, ביקור בכפרים האינדיאנים סן חואן צ'אמולה וזינאקנטאן, ביקור בשמורת האגמים מונטהבלו
 • פנאחצ'ל ואגם אטיטלן: סנטיאגו אטיטלן, שייט באגם אטיטלן, ביקור בכפר סן אנטוניו פלופו
 • צ'יצ'יקסטננגו: ביקור בשוק, האתר פסקואל אבאח, כנסיית תומס הקדוש
 • אנטיגואה: סיור בעיר, פלאזה דה ארמאס, ביקור בכנסיית לה מרסד, ביקור בבית המוסיקה "קאזה קאחום", ביקור במוזאון ובחוות קפה, ביקור בקתדרלה
 • ליוינגסטון: ביקור בעיירת  השחורים, שייט על הריו דולסה
 • טיקאל: ביקור באתר הארכיאולוגי שבלב הג'ונגל כולל ביקור במוזיאון סילבנוס מורלי
 • בליז: ביקור בחוות איגואנות, סיור במערות תוך כדי שייט בנהר באמצעות אבובים מיוחדים לכך, שייט בים הקריבי כולל ביקור בריף יפהפה
 • צ'יצ'ן איצה: סיור בעיר המאיה
 • קנקון: הפארק האקולוגי שקארט כולל מופע

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל-אביב  –מקסיקו סיטי

נפגש בנתב"ג ונטוס בטיסת יום* של חברת התעופה "לופטהנזה"** דרך פרנקפורט או מינכן אל מקסיקו סיטי.
הגעה בשעות הערב המוקדמות* אל בירת מקסיקו, מן הגדולות בערי העולם הממוקמת למרגלות הרי געש
מושלגים. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2: מקסיקו סיטי – מוזאון פרידה קאלו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר הבירה המגוונת מאוד, בעלת מורשת היספנית, קולוניאלית וסגנון ספרדי-לטיני. נחל את סיורינו בסביבת העיר. נסיעה קצרה תביא אותנו אל סאן אנגל שם נראה את האוניברסיטה מהגדולות בעולם, נחלוף על פני האצטדיון האולימפי ונבקר בבזאר דל סבאדו (במידה והטיול לא יתקיים ביום שבת נבקר בשוק חליפי). נמשיך אל שכונת קויואקן לביקור במוזיאון פרידה קאלו. נמשיך לביקור בגנים הצפים סוצ'ימילקו – דוגמה מרהיבה לפריסת העיר בתקופה האצטקית, נראה להקות מריאצ'יו חבושים כובעי סומבררו מנגנים מתוך סירות קטנות ונשוט באחת הסירות הטיפוסית. נסיים בביקור בגנים ובמוזיאון דולורס אולמדו (בו נמצאים ציורי דייגו ריברה ופרידה קאלו) נאכל ארוחת ערב.

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

יום 3: מקסיקו סיטי

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לתור את העיר המאוכלסות בעולם. נצא בנסיעה לעבר יער צ'אפולטפק לביקור במוזיאון הלאומי לאנתרופולוגיה המכיל תצוגה של פריטים מן התקופה הפרה קולוניאלית. נתחיל בסיור בעיר: נבקר בסוקאלו - לב העיר העתיקה, כאן נבנו חלק מן הבתים המפוארים ביותר בתקופה הקולוניאלית. ארמונות, כנסיות ומוזיאונים בסביבות הכיכר המשקפים את פאר העבר. נמשיך לביקור בארמון הלאומי* (בו נמצא ציור הקיר המפורסם ביותר של דייגו ריברה) שנבנה על שרידי ארמון מונטזומה בשנות ה- 60, ומשמש כיום כמשרדי הנשיא. נבקר גם בקתדרלה. בתום הסיור נשוב למלון לארוחת ערב וללינה.   
* ייתכן והארמון הלאומי יהיה סגור ע"י הרשויות המקומיות.

יום 4: מקסיקו סיטי - האתר טאוטיוואקאן

לאחר ארוחת הבוקר נצא את מקסיקו סיטי וניסע אל האתר הארכיאולוגי טאוטיוואקאן – עיר האלים, לצפות בפירמידות השמש והירח, מקדש קצלקואטל (הנחש מקושט הנוצות) וארמון קצלפאפאלוטל (הפרפר מקושט הנוצות). הסיור יכלול ארוחת צהריים. כמו כן נבקר בבזיליקה גואדאלופה. בשעות אחר הצהרים נשוב לעיר ונשים פעמינו לעבר אחד המקומות הפופולרים בבירה כיכר גאריבלדי אליה נאספים להקות מאריאצ'י מכל רחבי המדינה על מנת להנעים את אוזני הקהל בנגינה טיפוסית. בסיומו של יום הטיול נחזור אל למלון ללינה.

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

יום 5: מקסיקו סיטי – וילה הרמוסה - פלנקה

בבוקר (ארוחות בוקר ארוזה בהתאם לשעת הטיסה) נצא בטיסה ממקסיקו סיטי אל וילה הרמוסה. עם הנחיתה נצא בנסיעה אל עבר ביקור באתר שרידי עיר המאיה של פלנקה המוקף ביער נפלא. פאלנקה הוא אחד האתרים החשובים ביותר של תרבות המאיה בזכות הגילויים ההיסטוריים שנעשו בו ובזכות יופיו. נתרשם ממקדש  הכתובות, בו נמצא קבר המלך פאקאל ומארמונו. נראה את מקדש Leaf Cross   ומקדש השמש. העברה למלון בפלנקה לארוחת ערב ולינה במלון.

יום 6: פלנקה - סאן קריסטובל

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרכנו לסאן קריסטובל דה לאס-קאסאס, עיירת שוק מרהיבה. עם ההגעה לסאן קריסטובל נצא לסיור בעיר הכולל ביקור במוזיאון התרופות העממיות. בעיר, בעבר בירת צ'יאפס, קיימים ארמונות וכנסיות לרוב. נראה את כנסיית סנטו דומינגו המרשימה ואת הכיכר התוססת. העברה לארוחת ערב ולמלון ללינה בסאן קריסטובל.

 טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

יום 7:  סאן קריסטובל

נתעורר לבוקר בעיירה ההררית בלב חבל הצ'יאפס, מקום בו חיים צאצאי אנשי המאיה. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל קניון הסומידרו היפה ונשוט בנהר הגריחאלווה. קירות הקניון מתנשאים לגובה של כ- 1000 מטרים והוא ידוע בכך שלמעמקיו השליכו עצמם האינדיאנים על מנת לא ליפול בידי הכובשים הספרדים. נמשיך אל הכפרים האינדיאנים צ'אמולה וזינאקנטן ונתרשם מן המקומיים בבגדיהם הצבעוניים. ארוחת ערב והעברה למלון.

יום 8: סאן קריסטובל (מקסיקו) – קצלטנאנגו (גווטאמלה)

הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל תוך ארץ המאיה, למעבר הגבול בין מקסיקו וגואטמאלה. בדרך נעצור לביקור בשמורת מונטהבלו היפהפיה שבה נראה אגמים בשלל צבעים מרהיבים. נחצה את הגבול ונכנס לגוואטמלה. ניסע באזור סוב-טרופי ירוק, בין מטעי קפה וכפרים מקומיים עד הגענו אל קצלטנאנגו, העיר השניה בגודלה בגואטמלה, אשר מספר תושביה נאמד ב-300,000 תושבים. העיר ממוקמת בגובה 2,333 מטרים זוהי עיר אוניברסיטאית הנקראת ע"י תושביה בשם הקיצור: שֶלָה. העברה אל המלון באזור קצלטנאנגו לארוחת ערב ולינה.

יום 9: קצלטנאנגו – שייט באגם אטיטלן – סנטיאגו דה אטיטלן – סן אנטוניו פאלופו - פנאחצ'ל  

הבוקר נצא בנסיעה אל אגם אטיטלן המקסים. יופיו הטבעי הטהור של אגם אטיטלן הופך אותו לאחד המקומות היפים ביותר בעולם. קסמו של האגם נובע מהעיירות הציוריות המקיפות אותו, כל אחת בעלת מסורת ותרבות משלה. עם ההגעה נצא בשייט לעיירה סנטיאגו דה אטיטלן הנמצאת בצידו הנגדי של האגם. עיירה זו שמרה על תרבות ה-צוטוהיל המסורתית שלה ומפורסמת בעבודות עץ טיפוסיות, גלריות ציירים וכן בבובת האליל – המאשימון. נבקר גם בכפר סן אנטוניו פַּלופו, כפר קטן הנמצא בסמוך לפנחאצ'ל, ייחודי בתלבושותיו המסורתיות המיוצרות במקצועיות רבה על ידי הנשים המקומיות. חזרה בשייט והעברה לפנחאצ'ל לארוחת ערב במלון ולינה.

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

יום 10: פנאחצ'ל – השוק בצ'יצ'יקסטננגו - אנטיגואה

הבוקר חגיגה: "צ'יצ'י" הוא  השוק הגדול** והטיפוסי ביותר במרכז אמריקה לחפצי אמנות מקומיים מזכרות, אוכל וכו'. נבקר באתר הפולחן של אחד מאלי המאיה – פסקואל אבאח בכנסיית תומס הקדוש בה נצפה בשילוב המעניין אשר נוצר בין התרבות והמיתוסים הפולחניים הקדומים ובין הנצרות הקתולית של הכובשים הספרדים. נמשיך בנסיעה אל עבר אנטיגואה, "עיר השושנים הנצחיות". עם ההגעה העברה למלון לארוחת ערב ולינה.
**השוק פתוח בימי ראשון וחמישי. בטיול בתאריך 23/10 אשר מתקיים בזמן "יום המתים", במקום הביקור בשוק בצ'יצ'יקסטננגו נבקר בעיירה סומפנגו בה מתקיים "יום המתים".

יום 11: אנטיגואה

אנטיגואה אשר נוסדה במאה ה- 16 הייתה בירתה הקודמת של גואטמלה והינה ממוקמת בין שלשת הרי הגעש: פואגו, אגואה ואקטננגו. עם הגעתנו נבקר בכיכר העיר הקולוניאלית, הכנסייה היפהפייה של אנטיגואה גואטמלה לה מרסד, נראה את ארמון הקפיטנים ששימש כבניין הממשל שחלש על כל מרכז אמריקה עד 1773. נבקר ב"פלאזה דה ארמס", בקתדראלה ונמשיך ונבקר במוזיאון המוסיקה קאסה קאחום (בסופי שבוע ובתקופת חגיגות הפסחא בחודש אפריל 2020 המוזאון סגור ולא ניתן לבקר אותו, בזמן זה נרחיב ונעמיק את הסיור באנטיגואה). בנוסף נבקר במוזאון ובחוות הקפה במקום, שם נתוודע לתהליך גידול והפקת הקפה. הסיור כולל ביקור במטע קפה, הסברים וטעימה של הקפה המקומי ובנוסף ביקור במוזאון במתחם. ארוחת ערב במסעדה מקומית. העברה

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

יום 12: אנטיגואה - קיריגואה - פורטו באריוס 

בבוקר נצא מאנטיגואה, נצא בנסיעה מזרחה ונרד את רכס ההרים לכיוון האוקיאנוס האטלנטי לאתר הארכיאולוגי של קיריגואה המכיל את לוחות האבן הכתובים הגדולים ביותר הקשורים לתרבות המאיה, אשר נתגלו אי פעם. קיריגואה היא אחת מערי המאיה הקטנות ביותר, אך גם אחת מהחשובות בזכות אוסף המונומנטים הענקיים שלה. כאן נמצאים תשעה לוחות אבן כתובים המסודרים מסביב לכיכר מרכזית ומלווים במזבחות המגולפים בצורות זומורפיות (של חיות). גובהו של הלוח הגדול ביותר, לוח E, מתנשא ל-11 מטרים. ההריסות כאן טרם שוחזרו, אך ההירוגליפים מפוענחים מלוחות האבן הכתובים ומהמזבחות מספרים סיפור מרתק על יחסי קיריגואה עם קופאן השכנה. מכאן נמשיך לפוארטו באריוס ללינה באזור. ארוחת ערב במלון.

יום 13: ליוינגסטון – שייט בריו דולסה - פלורס

הבוקר נשוט לליוינגסטון, עיירה של תושבים שחורים הממוקמת בפתח נהר (הריו) דולסה. העיירה הינה ייחודית בגואטמלה בשל תרבות הגאריפונה שלה. מקור ה-גאריפונה הוא בעירוב שחל במאה ה-17 בין השבט המקומי הקאליפונה ועבדים מניגריה. מאז שמרו הגאריפונה על שפתם, המוסיקה שלהם ודתם. הגישה אל ליוינגסטון אפשרית אך ורק על ידי סירות השטות לרוחב המפרץ מ-פוארטו באריוס או לאורך ה-ריו דולסה מ-פרונטרה. לאחר ביקור בעיירה ליוינגסטון נצא לשייט מהיפים במרכז אמריקה על ה-ריו דולסה (הנהר המתוק) אשר אורכו כ-40 קילומטר. נפגוש את האוטובוס ונמשיך בנסיעה ל-טיקאל. לינה וארוחת ערב במלון באזור.

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

יום 14: פלורס – טיקאל – אתר מורשת עולמי

טיקאל אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו נחשבת ע"י רבים כאחד מהמקומות הרוחניים החזקים בעולם. הפירמידות הגבוהות נישאות אל על מתוך כיפת ג'ונגל סבוכה כשומריהן של תעלומות עתיקות. תוך השילוב הנהדר של טבע וממצאים ארכיאולוגיים נפרשת עיר המאיה מהמאה ה-7 לפנה"ס על שטח של יותר מ-6 קילומטרים רבועים, אשר בתוכם נמצאים כ-3000 שרידי מבנים: ארמונות, מקדשים, בימות לטקסים, חצרות נשפים, מרפסות, כיכרות, שדרות ומרחצאות.ביקור בפארק הלאומי של טיקאל שאיננו רק בית לעיר מאיה עתיקה. קופים צורחים ותוכים צווחנים משמשים כפסקול מלווה לכל המבקרים באזור. שטח זה מכיל ערב רב של חיות החל מקופים ועד לחזירי בר  לבני שפתיים, צבאים, קואטי-מונדיס (סוג של דביבון), טוקאנים, תוכי מקאו ארגמניים וסוגים שונים נוספים של תוכים, חתולים מנומרים ולעיתים נדירות אף יגואר. בנוסף לזני צמחייה רבים, ניתן למצוא כאן שפע של פרחים טרופיים. נאכל ארוחת צהריים. נמשיך לביקור במוזיאון סיבנוס מורלי, אשר בו ממצאים חשובים שהתגלו בתוך קברים בטיקאל. בסיום הסיור נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

יום 15: פלורס – בליז

יומיים ייחודיים לפנינו אשר יצבעו את חוויית הטיול בגוון שונה, זאת לאחר תוכן עשיר מעניין ומעמיק עד כה וכעת לחוויות ופעילויות טבע – ביקור במדינת בליז, המדינה היחידה דוברת האנגלית במרכז אמריקה. כמחצית מהאוכלוסיה הינם תערובת של מוצא מבני שבטי המאיה ומוצא אירופאי. בליז ממוקמת על חוף הים הקריבי.
ייתכן כי הנסיעה ביומיים אלו תהיה במספר ואנים ולא באוטובוס.

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מזרחה לגבול עם בליז. נחצה את הגבול ונחווה יום שונה ממה שחווינו עד כה, נמשיך בנסיעה אל עבר ביקור בחוות איגואנות. החווה נמצאת באזור סאן איגנסיו, בחווה נראה מינים רבים ושונים של הלטאה הארוכה והמפורסמת. נצא בנסיעה ונגיע לחוויה מיוחדת ומגוונת – נשוט בתוך מערות על גבי אבובים. עם ההגעה נקיים הליכה במקום שהינו יער גשם כאשר חלק מהחוויה הינה שייט איטי ושקט בתוך מערות על גבי אבובים. פעילות זו מותאמת לכל גיל. ארוחת צהריים כלולה בסיור. אחר הצהריים נמשיך בדרכינו מזרחה אל עבר בליז סיטי ללינה במלון.

יום 16: בליז – שייט בחופים הקרייבים – צ'טומל (מקסיקו)

אחד מסמליה המפורסמים של בליז הוא צבע הטורקיז היפהפה של המים בים הקריבי, ביום זה נתוודע לכך.
לאחר ארוחת הבוקר נצא רגלית מהמלון בסביבות השעה 08:00 לעבר מעגן הסירות ובהגעתנו נעלה על סירת מרוץ לשייט ל חצי האי - Ambergris Caye . חצי אי זה ממקום סמוך לגבול עם מקסיקו. בהגעה לחצי האי נחליף את סירת המרוץ לסירה פרטית בה נשוט לריף גדול ומרשים שמו של הריף Hol Chan. המעוניינים יוכלו לשחות ולחזות בריף המופלא באמצעות שנורקלים, זוהי חוויה מיוחדת במינה לאוהבי הים. בריף נמצאים צמחים, בעלי חיים ודגים רבים. לאחר מכן נאכל ארוחת צהריים במקום ונצא חזרה בשייט אל המעגן בבליז סיטי. הגעה בסביבות השעה 14:00-15:00. נצא בנסיעה באוטובוס צפונה אל עבר הגבול עם מקסיקו. נחצה את הגבול ונגיע ללינה באזור צ'טומל (מקסיקו).

 טיול מאורגן למקסיקו וגואטמלה

יום 17: צ'טומל - קנקון

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה לאורך החוף הקריבי של חצי האי יוקטן. נחל את נסיעתנו באזור צ'טומל  המאופיין בלגונות מרהיבות בשלל צבעים. באם נוכל, נראה ונתרשם מיופיים של לגונות אלו. נמשיך בנסיעה צפונה אל עבר קנקון. באם הזמן יאפשר נעצור בפלאיה דל כרמן, עיר קטנה היושבת על חופים מדהימים ביופיים. נגיע לקנקון בשעות אחר הצהריים המאוחרות או בשעות הערב המוקדמות, העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 18: קנקון – צ'יצ'ן איצה – קנקון

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאתר צ'יצ'ן איצה – מהחשובים בערי המאיה, שנבחר לאחרונה לאחד משבעת פלאי העולם. מוקד המשיכה הגדול של חצי האי "יוקטן" פרט לחופיו, הוא מורשת תרבות המאיה שהתפתחה באזור מזה 3,000 שנים. צ'יצ'ן איצ'ה, היא עיר המאיה המפורסמת ביותר ששוחזרה היטב. נבקר בכמה מהשרידים החשובים ביותר של תרבות זו: הפירמידה הגדולה אל קסטיליו, מגרש למשחקי כדור, מקדש הלוחמים, הבאר הקדושה – באר מים ענקית אשר שימשה לשם העלאת קורבנות לאלי המאיה. הסיור כולל ארוחת צהריים. בסיום הסיור נמשיך לסיור קצר בעיר ולדוליד, אשר נקראת על שם העיר בספרד והוקמה במאה ה-16 על ידי מתיישבים ספרדים. נסייר בעיר ונוכל לראות ארכיטקטורה קולוניאלית טיפוסית ייחודית לערים אלו. המשך נסיעה לקנקון, בהגעה העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה טיול מאורגן למקסיקו גואטמלה

יום 19: קנקון – פארק שקארט

יומנו האחרון בטיול המקיף והגדוש מסתיים ביום של כיף באזור חופי הקאריבים מהיפים בעולם. נצא לביקור בפארק האקולוגי הייחודי -  Xcaret. בפארק מגוון גדול של פעילויות, הופעות ובעלי חיים. נראה בעלי חיים כמו טפיר, פומה ומיני ציפורים. נוכל ליהנות ממנוחה ושחיה בים הקריבי-  לא לשכוח בגד ים !!!.  נאכל ארוחת ערב מוקדמת במקום ונחזה במופע מרהיב. בשעות הערב חזרה ללינה בקנקון.

ימים 20-21: קנקון – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ולאחר 19 ימי טיול מלאים וגדושים, יינתן זמן חופשי בכדי להינות מחופי הים הקריבי ומקניות אחרונות בעיר קנקון. בערב העברה אל שדה התעופה לטיסה אל תל-אביב דרך* ציריך או פרנקפורט. הגעה לתל-אביב בשעות הלילה של יום 21 או לפנות בוקר של יום 22 (עקב הפרשי הזמנים).

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ, בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. במקרה זה פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • חשוב להבהיר כי ביצוע יום השייט בבליז מותנה במזג אוויר ובמצב הים ובמידה ולא יתאפשר נמשיך בנסיעה צפונה למקסיקו.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form