מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן במסלול ייחודי בראש אחר לנמיביה בוטסואנה ומפלי ויקטוריה

פגסוס בראש אחר במסלול ייחודי - פנסיון מלא (NBV)
משך הטיול:
16 ימים 14 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, על בסיס פנסיון מלא נמיביה ובוטסואנה נחשבות כיום בין הארצות הפראיות והנידחות בתבל, ארצות עצומות בשטחן אך דלות אוכלוסיה. הטיול שלנו מבוסס על הניגוד העוצמתי שבין מדבר נמיב –כנראה המדבר העתיק והיבש בעולם, עם הדיונות הגבוהות בעולם, לבין מפלי ויקטוריה ודלתת האוקאוואנגו

טיול מאורגן לנמיביה ובוטסוואנה ומפלי ויקטוריה - הקדמה

נמיביה ובוטסואנה נחשבות כיום בין הארצות הפראיות והנידחות בתבל, ארצות עצומות בשטחן אך דלות אוכלוסיה. הטיול שלנו מבוסס על הניגוד העוצמתי שבין מדבר נמיב –כנראה המדבר העתיק והיבש בעולם, עם הדיונות הגבוהות בעולם, לבין מפלי ויקטוריה ודלתת האוקאוואנגו – נהר הנשפך לתוך המדבר (קלהארי) ויוצר את הדלתה הגדולה בתבל. נופי מים שהכניסה אליהם היא באמצעות סירה מקומית לשניים הקרויה מוקורו. נבקר בשמורות הטבע מן המפורסמות בעולם, אתרי מורשת עולמית, ונסיים במפלי ויקטוריה מהמרשימים במפלי העולם ואטרקציית התיירות הראשונה במעלה באזור אפריקה הדרומית. זהו מסע בעקבות מגלים, מיורדי הים הפורטוגזים ועד דיוויד ליוינגסטון, מסע חקר אל ראשית הציוויליזציה האנושית ביותר מאספקט אחד.

הטיול המיועד למי ששבע מערים עתירות ציביליזציה, מאתרי תיירות מלאי אוטובוסי-תיור ודוכני מזכרות. למי ש"שממה" היא מילה רומנטית עבורו ולא מילת גנאי, נמיביה ובוטסואנה הן התרפיה והתשובה לשעות משרד מול מסכי מחשב, לשלמת הבטון והמלט המקיפה אותנו, למי שרוצה אופקים אינסופיים ללא מבנה מלאכותי על קו הרכס.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • ווינדהוק: מדבר נמיב, סוסוספליי -דיונות החול הגדולות בעולם, סווקופמונד.
  • הפלגה: Walvis Bay עושר הבלתי נתפס של בעלי חיים בלגונה באוקיינוס האטלנטי.
  • טווייפלפונטיין: אתר הפטרוגליפים, אתר היער המאובן ,שבט ההימבה.
  • שמורת הטבע אטושה:
  • רונדו: שייט פסטורלי על נהר האוקוונגו, רצועת קפריבי שמורת הטבע Bwabwata, שמורת הטבע MAHANGO.
  • דלתת האוקוואנגו: שייט במוקורו- הסירה המסורתית.
  • שמורת הטבע NATA מלחות המקגדיקיגדי: שמורת צ'ובה הפלגה בנהר הצ'ובה.
  • מפלי ויקטוריה.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א - וינדהוק

טיסה מתל-אביב דרך אדיס אבבה אל ווינדהוק בירתה של נמיביה. ווינדהוק מרכז ציביליזציה ועיר מהנקיות באפריקה. נטייל ברחובותיה של עיר זאת ככל שיאפשר הזמן. ארוחת ערב ולינה בווינדהוק.
 

צילום: בני חלד

ימים 3+2  מדבר נמיב- סוסוספליי  Namib - Sossusvlei

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שמורת מדבר נמיב, מהעתיקים והיובשניים במדבריות העולם, דוגמא נדירה (יחד עם מדבר ATACAMCA בצ'ילה) של מדבר לחוף האוקיינוס. ללא גשם, צורות חיים ייחודיות מתקיימות במדבר בעיקר הודות לערפל. נבצע סיור זריחה בים-החולות הגדול, צבעי הזריחה האדומים ילוו אותנו בדרכנו לסוסוספליי -דיונות הענק אליהן נטפס טיפוס רגלי. דוגמא מופלאה למערכת אקולוגית מדהימה המתקיימת שנים ללא גשם כלל. נסייר רגלית בקניון ססריאם. ארוחת ערב ולינה באזור מדבר נמיב.
 

צילום: בני חלד

יום 4 מפרץ וולפיש- סווקופמונד  Walvis Bay - Swakopmund

מהמדבר נשים פעמינו אל עבר חוף האוקיינוס האטלנטי ולא נפסח על ההזדמנות לצפות בגיאולוגיה המרשימה של קניון הקוויסב. בדרכנו העוברת בנופי ירח מופלאים נחפש את צמח הפלא הוולוויצ'יה, נצפה בעופות המים בלגונה של מפרץ וולפיש ונבלה את הערב בסביבות סווקופ כפי שהמקומיים קוראים לעיירה על מורשתה הגרמנית המוצאת ביטוי החל מארכיטקטורת המבנים ועד השטרודל ובתי הקפה. ארוחת ערב ולינה באזור סווקופמונד.

יום 5 סווקופמונד - דאמאראלאנד - טווייפלפונטייןTwyfelfontein –

נצא מסווקופמונד, לאורך חוף האוקיינוס לכיוון וולפיש ביי Walvis Bay, במפרץ זה נצא להפלגה בה נוכל לראות את עושר הבלתי נתפס של בעלי חיים שהפכו את המפרץ לביתם. אריות-ים מדי פעם קופצים לסיפון ליהנות מהאכלה של תיירים, לעיתים ניתן לראות דולפינים ולווייתנים. בגמר השייט נעשה את דרכנו לפנים היבשת דרך ארץ שבט הדמרה (Damaraland) אל  טווייפלפונטיין, בסביבתה תצורות גיאולוגיות נבקר באתר היער המאובן מלפני 280 מליון שנה, עוד טרם שלטו הדינוזאורים בכדור הארץ. ארוחת ערב ולינה באזור טווייפלפונטיין.
 

יום 6 טווייפלפונטין - שבט ההימבה - אטושה

נשלים את סיורנו באזור בביקור באתר הפטרוגליפים –  אתר מורשת עולמית (אונס"קו) של חריתות וציורי הסלע העתיקים. נמשיך בדרכנו אל טריטוריית שבט ההימבה. אנשי השבט הקרוי "אלו השרים" עדיין חיים באורח מסורתי, צובעים את גופם בחרסיות אדומות מעורבות בשומן ונודדים עם עדריהם באזורים הנידחים של נמיביה. לקראת ערב נגיע אל פאתי שמורת אטושה. העברה ללודג' לארוחת ערב ולינה.
 

 
צילום: בני חלד

יום 7 שמורת אטושה Etosha National Park

שמורת הטבע אטושה, שמורת בעלי-חיים המפורסמת שגודלה כמעט כגודל מדינת ישראל. "נצוד" באמצעות המשקפות אנטילופות, זברות, ג'ירפות ופילים. נבצע סיורים בשמורה לתצפית בבעלי החיים ו"מארבים" ליד בורות המים אליהם מגיעים בעלי החיים להרוות את צימאונם. זהו מוזיאון חי לטבע עם תצוגות מתחלפות מלאות הפתעות, חגיגת הבלתי-צפוי מראש. נרכז מאמצינו לגלות את מקומות המסתור של הטורפים הגדולים ואולי אף קרנף צר-שפה - הנמצא על סף הכחדה עולמית. העברה ללודג' לארוחת ערב ולינה.

יום 8 אטושה-רונדו  Etosha - Rundu

נצא מאטושה אל העיר הצפונית רונדו, שעל גדות נהר האוקוואנגו המהווה באזור זה גבול בין נמיביה לאנגולה טרם יצירתו את הדלתא אשר באמצע המדבר. דרכנו עוברת באזור בתולי, נחצה כפרים בהם נוכל לרכוש אומנות עץ מסורתית. לקראת ערב נצא לשייט פסטורלי על נהר האוקוונגו. ארוחת ערב ולינה ברונדו.

יום 9 לאורך נהר האוקוואנגו: מרונדו למהנגו Rundu – Mahangu Game Reserve

נמשיך בנסיעה לאורך נהר האוקוואנגו, באזור זה שולחת נמיביה אצבע ארוכה לכיוון מזרח הנקראת רצועת קפריבי בין בוטסואנה, אנגולה וזמביה. רצועה זו שייכת לנמיביה בזכות הסכמים קולוניאליים בהם התעקשו הגרמנים על גישה לנהר הזמבזי. נעבור על גבול שמורת הטבע Bwabwata, שנקראה בעבר שמורת הקפריבי הייחודית בזכות השילוב בין התיישבות אנושית לבין חיי הבר המתקיים בשלווה זה לצד זה. נבקר בשמורת הטבע מהנגו- על אף היותה מהקטנות בנמיביה, נחשבת לאחת מהמגוונות והמרתקות בשמורות הטבע בנמיביה. מישורי ההצפה מהווים בית גידול לערב רב של בעלי כנף ויונקים. נצא לשייט עם תצפית שקיעה על הנהר בו נוכל לראות את בעלי החיים המגיעים למים בשקיעת דמדומים קסומה זאת. ארוחת ערב ולינה ברצועת הקפריבי.
 

טיול מאורגן לנמביה בוטצוואנה

יום 10 אוקאוואנגו – מנהר לדלתא Mahangu – Maun

הבוקר ניפרד משמורת הטבע מהנגו. דרכנו לאורך נהר האוקוואנגו שאיננו נשפך אל הים. הנהר מסיים את מהלכו בים הדיונות של הקאלאהארי תוך יצירת הדלתא הגדולה ביותר על הפלנטה הכחולה, ננסה לפענח את הסיבות לתעלומה זאת. היום אנו חוצים את הגבול אל בוטסואנה. בסופו של יום תביא אותנו דרכנו אל מאון (Maun), מפתן הדלתא המפורסמת ואל החוויות שיחלו ביום המחרת. ארוחת ערב ולינה במאון.

יום 11 דלתת האוקוואנגו Okavango Delta

דלתת האוקוואנגו קצת אחרי שעם עתיר פרסי נובל, ייבש, ללא סיבה את אגם החולה, קיבל העולם שיעור משבט הבאטאוואנה שהכריז על לב האוקוואנגו כשמורת טבע בשנת 1962. התנועה בדלתה ב"מוקורו" -ללא מנוע, מפרש או אף משוט, אנחנו חווים את חוויית כלי התחבורה מהקדומים ביותר, טרם המצאת הגלגל ואחרי ההמצאה האבולוציונית של גפיים. המוקורו- הסירה המסורתית העשויה גזע עץ ונושאת עמה שני נוסעים ושייט העומד ודוחף את המוקורו באמצעות מוט ארוך. נכנס לתוך שלוות נתיבי המים הצרים, נחווה השקט של אדוות המים, היופי של הנימפיאות ובעלי החיים מסביב. ניגוד מוחלט לנופי הדיונות והצחיחות המרתקת ממנה הגענו לפני כמה ימים. ארוחת ערב ולינה במאון
 

טיול לנמביה בוטסוואנה טיול לנמביה בוטסוואנה

צילום: בני חלד

יום 12 מאון - מדבריות המלח של מקגדיקגדי Pans   - Makgadikgadi נאטה

היום נצא מערבה, לעוד תופעה פנומנאלית, בדרכנו לכיוון נאטה, עיירה הנמצאת בנווה מדבר בשולי אגני המלח הנרחבים בתבל. נבקר במלחות המקגדיקגדי- תופעת טבע ייחודית ומרשימה, שריד לאגם גדול (בגודל של שווייץ) שהתייבש. המשטחים הנרחבים מאופק לאופק, כמעט אינסופיים, עלולים לגרום לאיבוד האוריינטציה. לאחר הגשמים מופיעים שפע ציפורים וחיות בר חיים בתחומי המלחות העצומות. נצפה בדמויותיהם המוזרות של עצי הבאובאב המפורסמים המזדקרים מן המישור. האפריקאים אומרים כי השטן עקר את העץ ותקעו עם ראשו בקרקע – כך נראים ענפיו החשופים כמערכת שורשים הפונה אל על. ארוחת ערב ולינה באזור נאטה.

יום 13 שמורת צ'ובה Chobe National Park

נמשיך דרכנו מערבה אל שמורת צ'ובה, שם המרעיד את נימי נשמתו של שוחר הטבע. כאן ניתן לצפות בריכוז פילים המגמד את שמורות הטבע המפורסמות של מזרח אפריקה.  שטחי ההצפה הרבים בשמורה הינם כר פורה לפעילות בעלי-חיים רבים, ביניהם טורפים גדולים כאריות ונמרים הנמצאים בשמורה. נפליג בנהר הצ'ובה ונחזה בבעלי החיים השונים הבאים להרוות צימאונם בנהר. ארוחת ערב ולינה בלודג' בצ'ובה.
 


צילום: בני חלד

יום 14 שמורת צ'ובה  - מפלי ויקטוריה

מוקדם בבוקר נצא לסיור זריחה בשמורת צ'ובה- סיכוי נוסף להפתעות, גילוי ותצפית בחיות השמורה וכמובן בעדרי הפילים האדירים והמרשימים. נמשיך מערבה אל גבולה של בוטסואנה, נחצה את הגבול אל זימבבואה ונמשיך אל הפלא הבא הלא הוא מפלי ויקטוריה האדירים. אחר הצהריים המאוחרים נצא לשייט על נהר הזמבזי בזמן השקיעה. וארוחת ערב ולינה באזור המפלים.
 


צילום: בני חלד

יום 15+16 מפלי ויקטוריה – יוהנסבורג- תל אביב

היום נצא מוקדם בבוקר לביקור במפלים– החומר ממנו עשויות אגדות. אנשי המקום כינו את המפלים- מוסי-אואה-טוניה – "העשן הרועם". מקום מרהיב בו נהר הזמבזי האדיר צונח לתוך עמקים ברוחב מייל, בנתז הנישא לגובה של מעל 100 מטר. האנרגיה הרועמת של המפלים עומדת בניגוד בולט לרוגע של סביבת הבר המקיפה אותם. בצהריים טיסה חזרה אל תל אביב דרך אדיס אבבה. נחיתה בבוקר יום ה15 .

 
  • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form