מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן נפאל במסלול ייחודי - במסגרת בראש אחר

פגסוס בראש אחר אל "ממלכת ההימלאיה" (KPK)
משך הטיול:
11 ימים 9 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב חצי פנסיון +2 ארוחות נפאל, ממלכה קסומה השוכנת בין פסגות ההימלאיה המושלגות. נופי הרים מרהיבים, ממלכה צבעונית מגוונת ומרתקת עם תושבים חייכנים ומסבירי פנים.

טיול מאורגן לנפאל ממלכת ההימלאיה - הקדמה

נפאל - ממלכה קסומה השוכנת בין פסגות ההימלאיה המושלגות. נופי הרים מרהיבים בהם גם הר האוורסט האדיר. ממלכה צבעונית מגוונת ומרתקת עם תושבים חייכנים ומסבירי פנים. נפאל היא לא רק טרקים אל ההרים האדירים, אלא גם נהרות, יערות, כפרים, שווקים, אגמים ותרבות מרתקת בה האורחים זוכים לקבלת פנים חמה ומחבקת. אומה סבלנית לשונה ולאחר בה חיי היום יום טובלים בנופים היפים בעולם.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • קטמנדו: ביקור במקדשי העיר ובשווקים כיכר דורברמקדש הקומארי "אלת החיים" בבודהנאט, מהסטופות הגדולות באסיה המשמשת מרכז המאמינים הטיבטים בנפאל. מקדש פשופתינאט ארוחת ערב בליווי מופע פולקלור מחנה הפליטים הטיבטים
  • בהקטפור "עיר האדוקים": כיכר דורבר כיכר הקדרים סיור במקדשים בשווקים ובאתרים המרכזיים
  • נאגרקוט: HILL STATION טרק צ'אנגונראיין
  • פטאן: סיור בעיר במקדשים ההינדיים והמונומנטים הבודהיסטים כיכר העיר בה "ציפור האבן"
  • פוקרה: סטופת השלום מקדש בינדהיה באסיני שייט באגם פאווה מפל דווי מערת גפטשוור סרנגקוט-מסלול ההליכה המפורסם מוזיאון ההרים הבינ"ל
  • רפטינג בנהר הטירסולי

מסלול הטיול לפי ימים

ימים  1+2 תל אביב קטמנדו

נפגש בנתב"ג לטיסה בינלאומית עם טורקיש איירלינס דרך איסטנבול אל קטמנדו בירת נפאל. קטמנדו היא העיר הגדולה ביותר במדינה ואוכלוסיית המטרופולין שלה מונה כ-7 מיליון נפשות. העיר ממוקמת בגובה של 1,400 מ' מעל גובה פני הים, בעמק קטמנדו במרכז נפאל, על גדות נהר הבגמטי. עם הנחיתה נתחיל בסיור הכרות עם הגדולה והחשובה בעריה של נפאל. נבקר בכיכר הארמון הישן המכונה כיכר דורבר- קומפלקס בו ממוקם המלך הישן  וסביבו מקדשים רבים. בכיכר מסתובבים מאמינים רבים בלבוש ססגוני. המקדש החשוב במקום הוא מקדש הקומארי בו מתגוררת "אלת החיים" של העיר- ילדה הנבחרת מבין ילדות נפאל ומשמשת בתפקיד האלה עד הגיעה לבגרות. נמשיך לטייל ברחובותיה השוקקים ובמקדשיה המעניינים של קטמנדו ככל שיותיר הזמן. ארוחת ערב ולינה בקטמנדו.

טיול מאורגן לנפאל

יום 3 קטמנדו -בהאקטפור - נאגרקוט

לאחר ארוחת בוקר נשים פעמינו אל בהאקטפור הידועה כ"עיר האדוקים". בירת ממלכה בימי הביניים ששימרה את אופייה בסגנון הבניה ובאמנות הטיפוסית לעיר בה נדמה כאילו הזמן עצר מלכת. נבקר במרכזה של העיר סביב כיכר דורבר (הארמון) וכיכר הקדרים. בעיר מבני דת יפיפיים ולא לשווא נחשבת בהאקטפור כעיר השמורה ביותר בנפאל. נסייר במקדשים, בשווקים ובאתרים המרכזיים של בהאקטפור חזרה למלון בקטמנדו לארוחת ערב ולינה.

יום 4  פטאן -נאגרקוט

הבוקר נצא אל פטאן ששימשה בעבר כמקום משכנו של המלך. נבקר בכיכר העיר בה נראה את שכיות החמדה ביניהם "ציפור האבן" משירה של גלי עטרי. נראה את המקדשים ההינדיים והמונומנטים הבודהיסטים בהם התפרסמה העיר. נמשיך אל נאגרקוט HILL STATION נחשבת לנקודת התצפית המשובחת ביותר על רכס ההימלאיה באזור קטמנדו- בנפאל 8 מתוך 10 הפסגות הגבוהות בעולם ולא לשווא זכתה בכינוייה גג העולם. ככל שיותיר הזמן נטייל בכפרים מקומיים ובנקודות תצפית מרשימות. חזרה למלון בקטמנדו לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לנפאל

יום 5 נאגרקוט -קטמנדו

נשכים קום עם זריחה לתצפית מצוינת על הפסגות הגבוהות בעולם. לאחר ארוחת הבוקר נצא לטרק אל צ'אנגונראיין- אחד מן העתיקים במקדשי נפאל שהוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסקו. ההליכה אינה אתגרית ומיועדת לכל גיל. נחזור אל קטמנדו.. חזרה למלון בקטמנדו לארוחת ערב ולינה.

יום 6 קטמנדו -רפטינג בנהר טירסולי- צ'יטאוון

נצא את קטמנדו לכיוון דרום כדי להשתתף ברפטינג בנהר הטירסולי. חוויית הרפטינג בנפאל בנהרותיה הניזונים מקרחוני ההימלאיה- חוויה של מים שוצפים, אשדות לבנים בנוף משכר. נעלה לסירות ונצא לשייט מהנה ובטוח. נרד דרומה אל עבר אזור טרופי משופע במים וצמחיה ירוקה סמיכה נצא בנסיעה אל עבר שמורת צ'יטוואן, שמורת טבע בדרום מערב נפאל בה קיימת אוכלוסייה גדולה של חיות בר מכל המינים השמורה היא מקום מחייתו של הקרנף חד הקרן.  נראה מופע פולקלור המשלב ריקודים מסורתיים של בני המקום. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לנפאל

יום 7 ספארי בשמורת ציטאוון- פוקרה

השכמה מוקדמת לפעילות בשמורת צ'יטוואן הכולל רכיבה על פילים בספארי, שייט בסירות קאנו, צפרות וסיור רגלי בשמורה. לאחר הפעילות נאכל ארוחת צהרים ונמשיך מערבה אל פוקרה. העיר השנייה בגודלה בנפאל הינה בסיס היציאה לטרקים ברכס האנפורנה. העיר שוכנת למרגלות ההימלאיה לחוף אגם קסום. ארוחת ערב ולינה בפוקרה.

ימים 8 - 9 פוקרה

ימים אלה זה יוקדשו לטיול בעמק פוקהרה אחד מהמקומות הציוריים ביותר בנפאל. נטייל על חוף האגם. נבקר בסטופת השלום, מקדש בינדהיה באסיני, נצא לשייט באגם פאווה. נצא להליכה אל מפל דווי ונבקר במערת גפטשוור המשמשת מקדש לאלה שיווה. נצא למסלול ההליכה סרנגקוט המפורסם (כ3שעות) ממנו נשקפים נופי האנפורנה מחד ועמק פוקרה מאידך- יש המכנים זאת חוויה רוחנית. נקנח בביקור במוזיאון ההרים הבינ"ל- מוזיאון המוקדש להרי נפאל ולמטפסים עליהם. במידה ויותיר הזמן נוכל לטייל בסמוך לקו החוף בו מתרכזים התרמילאים במסעדות, חנויות המזכרות והרוכלים השונים. ארוחת ערב ולינה בפוקרה.

טיול מאורגן לנפאל

יום 10 פוקרה קטמנדו

בבוקר נצא חזרה אל קטמנדו. נבקר בשווקים וברחובות קטמנדו ככל שיותיר הזמן. בערב ארוחת ערב בליווי מופע פולקלור. לינה בקטמנדו.

יום 11 קטמנדו – תל אביב

בשעות הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה לא ישירה אל ישראל בה ננחת בשעות הערב.

  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form