מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לסין כולל 4 החבלים סצ'ואן,יונאן גואייז'ו וגוואנשי, הטיול המקיף עם ארץ השנגרילה

הטיול המקיף עם ארץ השנגרילה (BGS)
משך הטיול:
23-22 ימים 20 לילות

מתוך 20 ערבים בטיול ב 12 מהם כללנו פעילות, ללא הוצאות אופציונאליות לפי תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון (מרביתן ארוחות ערב) ועוד 3 ארוחות צהריים נוספות = סה"כ 23 לכל מטייל/ת ינתנו אוזניות שמע אישיות במהלך ימי הטיול.

טיול מאורגן לסין כולל החבלים סצ'ואן יונאן וגואייז'ו עם ארץ השנגרילה - הקדמה

טיול זה חולש על 4 פרובינציות גדולות בסין ושמן: יונאן סצ'ואן גואייז'ו וגוואנשי יחד עם שלושה אתרי מפתח המשמשים כערים ראשיות ושמן הולך לפניהן בייג'ינג (הידועה גם כ"פקין") שנגחאי ושיאן המפורסמת בפרט בגלל חיילי הטרה קוטה שלסיפור המקיף נתוודע במהלך הטיול . סין כמדינה הינה מדינה עצומת מימדים ועולם תרבותי אשר התפתח במקביל לעולמות אחרים אך שמר על צביון אותנטי במהלך אלפי שנים כתוצאה מהמיקום הגיאוגרפי וממדיניות של בידול מתרבויות רחוקות. במהלך המאות האחרונות התהליכים אשר קורים בעולם ובאזור המזרח הרחוק אט אט משנים את צביון המדינה והשינויים ניכרים בעיקר בערים המרכזיות ונוצרת תרבות חדשה המשתנה ללא הרף. האזורים של יונאן וסצ'ואן משקפים לנו אזורים אשר מצויים בתהליכים אלו אך בתחילת הדרך ואזור גואייז'ו ייתן לנו נגיעה עוד יותר אותנטית מהעבר.

טיול זה נועד לאותם מטיילים סקרנים אשר טיול באזורים פחות מתויירים מעלה בהם אסוציאציות קסומות והינם פתוחים דיים בדמיונם וסבלנותם כלפי תרבות שעדיין פוסעת בעברה ועולמה עדיין אינו מסמל עוני אלא הלכי חיים פשוטים שיום קרב ויבוא ויהפכו מפשטות לעוני בהשוואה לעולם השפע המערבי. טיול זה הינו מומלץ מאוד אך חשוב לדעת מראש כי באזור גואייז'ו תנאיי השירותים פשוטים.

בשל מורכבות הטיול מספר המשתתפים לא יעבור את ה 36 מטיילים מקסימום.

@ כל הזכויות שמורות לפגסוס


מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • בייג'ינג: העיר האסורה, שדרת הרוחות, החומה הסינית, מקדש השמיים, ארמון הקיץ, ארוחת ערב "ברווז פקין", סיור ריקשות בין סמטאות העיר, ביקור ערב במדרחוב "וואנג פו ג'ין", בילוי ערב במופע קונג פו של שאולין
 • שיאן: חיילי הטרה-קוטה, המסגד העתיק, פגודת אווז הבר, ארוחת ערב כיסונים, סיור לילה בעיר העתיקה   
 • צ'ונגצ'ינג: רציף צ'אוטיאנמן, סיור לילה במדרחוב
 • דאזו: עמק באודינג - המערות וציורי הקיר
 • אמיישאן: רכבל (כיוון אחד) אל מקדש וואניאנסי
 • לשאן: שייט אל הבודהה הענק
 • צ'נגדו: מרכז מחקר דובי הפנדה, יציאה בערב אל מדרחוב העיר המרהיב
 • ליג'יאנג: ערוץ דילוג הנמר, רכבל אל הר דרקון הג'ייד המושלג, בריכת הדרקון השחור, העיר העתיקה
 • ז'ונגדיאן (שנגרילה): פארק פוטאטסו, מקדש סונגזאנלינסי, ביקור בבית משפחה טיבטי
 • קונמינג: יער האבן, הגבעות המערביות כולל עלייה ברכבל
 • חבל גואייז'ו: ביקור אותנטי בכפריי המיעוטים של אחד השבטים הקסומים והפחות ידועים בסין.
 • לונגשאנג: כפרי מיעוטים וטרסות האורז
 • גווילין: מערת חליל הסוף, גבעת חדק הפיל, גבעת פובו, רכבל להר יאו, בילוי ערב בשוק הלילה ובמדרחוב של גווילין,
 • יאנגשו: שיט על נהר ה-לי, השוק,  מופע על המים ה- impression
 • זהוז'ייז'ו – עיירת המים: שיט בתעלות המים
 • שנגחאי: טיילת הבונד, גני יו, ביקור במוזיאון שנגחאי, בילוי ערב במופע אקרובאטי, תצפית ממגדל ג'ין מאו, בית הכנסת והמוזיאון שבתוכו (במידה ופתוח), מדרחוב נאנג'ינג
 • רכבת המגלאב המהירה לשדה התעופה  

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

ימים 1-2: תל-אביב - בייג'ינג

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסה ישירה לבייג'ינג עם חברת התעופה "היינאן" או בטיסה דרך איסטנבול עם חברת התעופה "טורקיש איירליינס". לאחר הסידורים הפורמאליים בשדה התעופה, נצא אל העיר ונתחיל את הטיול בסיור ריקשות בין סמטאות העיר. נוכל להתרשם מחיי העיר השלישית בגודלה בסין. פירוש השם בייג'ינג בסינית הוא בירה צפונית. בהמשך ארוחת ערב ולאחריה בערב נצא לצפות על כיכר טיאן-אן-מן ונתרשם מבייג'ינג בלילה (מותנה במיקום המלון). העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

יום 3: בייג'ינג – העיר האסורה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בכיכר טיאן-אן-מן שנתפסת כמרכז והלב של הבירה בייג'ינג. הכיכר נחשבת לכיכר הציבורית הגדולה בעולם. כיום היא ידועה לשמצה בקרב אנשי המערב, בשל מרד הסטודנטים בשנת-1989 אשר דוכא באכזריות בידי השלטונות. שער השלום השמימי הינו למעשה השער הקדמי לעיר האסורה מכאן הכריז מאו-דזה-דונג על הקמת הרפובליקה הסינית ב-1 באוקטובר 1949. ניכנס אל העיר האסורה, הארמון הקיסרי הנקרא כך על שום היותו מעין עיר סגורה לקהל ולמי שלא  היה שייך למשפחה הקיסרית. העיר האסורה נבנתה במשך 18 שנים ולפי העדויות עסקו בבניה מאה אלף אומנים ומיליון פועלים. בארמון אוצרות מלכותיים, ארכיטקטורה מעניינת, ואפשר ללמוד פה על האופן בו התנהלו חיי המשפחה הקיסרית. העיר מוקפת חומה שגובהה 10 מטר וחפיר שרוחבו 52 מטר. מהאדמה שהוציאו מהחפיר יצרו את גבעת הפחם שנועדה להגן מכיוון צפון. מגבעת הפחם הזו נערוך תצפית על העיר האסורה. נמשיך אל ארמון הקיץ. הארמון שימש זמן רב כגן קיסרי נבנה במחצית במאה ה- 18. הקיסרית האלמנה צ'י שי החלה לבנות את הארמון מחדש ב-1888, בכספים שיועדו כביכול להקמת חיל הים המודרני. היא אכן הקימה ספינת שיש הניצבת חסרת תנועה על שפת האגם. ארוחת ערב ברווז פקין ואחריה בערב נצא לבילוי, מופע קונג פו מסורתי של שאולין. חזרה למלון ללינה .

יום 4: בייג'ינג – החומה – בייג'ינג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר במקדש השמיים. המקדש שימש במקור לטקסים חגיגיים שבוצעו כאן על ידי בן השמיים (הקיסר), שהתפלל במקום למען אסיף מוצלח, הדרכה משמיים וכפרה על חטאי העם. הוא בנוי כולו לפי עקרונות ה"פנג שוואי" בדיוק מרבי, כאשר לכל צורה, צבע ומספר משמעות קוסמולוגית רבת חשיבות. נמשיך ונצא לסיור בחומה הגדולה, ללא ספק מן האתרים המפורסמים והמרשימים בעולם. בניית החומה החלה לפני 2200 שנה כשסין הייתה מאוחדת תחת שלטון הקיסר צ'ין שיחואנגדי. מבצע זה הצריך מאות אלפי פועלים, רבים מהם הועסקו בכפייה בעבודת פרך. כמות משוערת של כ- 180 מיליון מטרים מעוקבים של אדמה דחוסה שימשו למילוי החומה המקורית. למעשה לא הצליחה החומה מעולם למלא את התפקיד שיועד לה. עם זאת החומה תפקדה היטב כסוג של דרך עילית ששימשה להעברת אנשים וציוד על פני שטח הררי. נאכל ארוחת הצהריים ולאחריה נמשיך לאזור עמק המלכים של שושלת מינג, בו קבורים 13 מקיסרי השושלת. נטייל לאורך שדרת הרוחות. לאחר הסיור נשוב לעיר, נחלוף על פני הכפר האולימפי ואצטדיון קן הציפור. בערב נצא אל המדרחוב המפורסם של בייג'ינג "וואנג פו ג'ין". העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

יום 5: בייג'ינג - שיאן

בבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה אל שיאן, עיר הבירה העתיקה הממוקמת בתחילתה של דרך המשי. נצא לבקר באחת התגליות המדהימות במאה ה– 20, קיברו של הקיסר צ'ין. בשנת 1974 חשפו איכרים שעסקו בחפירת באר במרחק של 1500 מטר ממזרח לקבר, את אחד האתרים הארכיאולוגים הגדולים בעולם. בחשיפת הקבר ה-תת קרקעי, נתגלו אלפי חיילי טרה קוטה בגודל טבעי, ערוכים במבנה קרבי, צבא שלם המוכן ללוות את הקיסר אל חיי הנצח. בקבר ניתן לראות את כלי נשקם ואת שרידי 35 מרכבות העץ שהיו רתומות לסוסים - העשויים גם הם טרה קוטה. לכל דמות תווי פנים והבעה משלה. נחזור אל העיר שיאן ובה נראה את חומות העיר המרשימות זכר לעברה הסוער של העיר. לארוחת הערב נאכל כיסונים ולאחריה נמשיך לסיור לילה בעיר העתיקה. חזרה למלון ללינה.

יום 6: שיאן - צ'ונגצ'ינג

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפגודת אווז הבר הגדולה. במקורה נבנתה לשמש משכן לכתבים בודהיסטים שהובאו מהודו בידי הנזיר הנודד שואן דזאנג, גיבור הרומן המיתולוגי "המסע למערב". לאחר שהביאם החל הנזיר לתרגמם לסינית. הפגודה מתנשאת לגובה של 64 מטר. נצא לביקור במסגד העתיק. זהו אחד המסגדים הגדולים בסין. מקורו של המסגד הנוכחי כנראה באמצע המאה ה-18. הוא בנוי בסגנון סיני ומשמש עדיין כמקום תפילה פעיל. נבקר בחצר המסגד וברובע המוסלמי של שיאן אשר ברחובותיו הצרים ניצבות שורות של בתים ישנים עשויים לבני טיט. העברה אל שדה התעופה לטיסה לצ'ונגצ'ינג. בערב נצא אל רציף צ'אוטיאנמן ונחזה במפגש הנהרות יאנגצ'ה וג'יאלינג. ארוחת ערב ולאחריה נצא אל המדרחוב המרהיב של העיר. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

יום 7: צ'ונגצ'ינג – דאזו – צ'נגדו

בבוקר נצא בנסיעה לדאזו. האטרקציה באזור דאזו היא עמק באודינג, אחד המקומות היחידים בסין בו השתמרו מאות מערות עם ציורי קיר, פסלים בודהיסטיים וטאואיסטיים מתקופת שושלות טאנג וסונג. בדרכנו אל המערות נעבור בנופים הכפריים הנהדרים של האזור. לאחר הביקור במערות דאזו, ניסע אל צ'נגדו בירת מחוז סצ'ואן המאוכלס ביותר בסין. ארוחת ערב ולאחריה  נצא לטייל במדרחוב העיר המרהיב (מותנה בשעת ההגעה לצ'נגדו). העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

יום 8: צ'נגדו – לשאן -  אמיישאן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר במרכז המחקר לדובי הפנדה הפועל מ-1990. נמשיך לביקור בשחזור העיר העתיקה של צ'נגדו. נשים פעמינו אל לשאן שם נשוט אל אחת האטרקציות המדהימות בטיול- פסל הבודהה הענק, "דאפו". הפסל חצוב בסלע על גדת הנהר ומתנשא לגובה 71 מטר. הבודהה נחצב בסלע במשך 90 שנה, החל משנת 713. נמשיך בנסיעה אל אמיישאן – ההר הקדוש לבודהיסטים. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 9: אמיישאן – צ'נגדו - ז'ונגדיאן (שנגרילה)

בבוקר נצא אל מרגלות הר אמיי, ובעזרת הרכבל נעלה עד למקדש וואנניאן. במקדש נמצא את פסלו של "פושיאן", רוכב על פיל לבן בעל 6 חתים, שפוסל בשנת 980. בגומחות מסביב מוצבים מאות פסלי בודהה קטנים. בדרכנו הרגלית מטה נסייר בשבילים, בינות לנופים ההרריים. לאחר מכן נמשיך לצ'נגדו, נאכל ארוחת ערב והעברה לשדה התעופה לטיסה אל ז'ונגדיאן (שנגרילה). העברה למלון ללינה.

יום 10: ז'ונגדיאן (שנגרילה)

נתעורר הבוקר בז'ונגדיאן, המכונה שנגרילה או טיבט הקטנה ונצא לטייל בנוף המרהיב, הפסטוראלי, והייחודי. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל פארק פוטאטסו הקסום ונתרשם מהרוגע של המקום. נמשיך אל מקדש סונגזאנליסטי, המאוכלס על ידי נזירים מכת המגבעת הצהובה. המקדש נוסד במאה ה-17 על ידי הדלאי לאמה ה-5 ואינו נופל בחשיבותו ממקדשים בודהיסטיים אחרים בטיבט. נמשיך את ביקורנו בבית משפחה טיבטית בו נתרשם מהמסורת הטיבטית. ארוחת ערב. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין טיול מאורגן לסין

יום 11: ז'ונגדיאן (שנגרילה) - ערוץ דילוג הנמר – ליג'יאנג

בבוקר נצא בנסיעה אל ליג'יאנג דרך ערוץ דילוג הנמר. בדרכנו נראה את נהר היאנגצ'ה הגועש, שיורד מהמורדות של רמת טיבט ויוצר את הברך הראשונה שבנתיבו הארוך. ערוץ "דילוג הנמר", זהו עמק דרמטי ועמוק שבקירותיו מתגלים סלעי שיש שהן תוצאה של הפעילות הטקטונית של הרי ההימלאיה. נמשיך בנסיעה לליג'יאנג המשמשת כבסיס של בני מיעוט הנאשי, חברה מטריארכאלית, צאצאיהם של נוודים טיבטים. לנאשי לבוש מיוחד ותרבותם המטריארכאלית באה לידי ביטוי גם במבנה הלשוני של שפתם. ארוחת ערב ולאחריה בערב נשוטט ונטייל בעיר העתיקה של העיירה השלווה. חזרה למלון ללינה . 

יום 12: ליג'יאנג  – קונמינג

העיר ליג'יאנג ממוקמת בתוך עמק כשמסביבה הרים נישאים, חלקם מושלגים. העיר בנויה בסגנון מסורתי המרוצפת באבנים, יש בה תעלות מים גשרונים ובתי עץ נמוכים. נעלה ברכבל אל הר דרקון הג'ייד המושלג. נמשיך ונבקר בפארק של בריכת הדרקון השחור. ארוחת ערב וטיסה לקונמינג. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

יום 13: קונמינג

בבוקר ניסע לביקור ביער האבן שהוא אוסף מסיבי של עמודי גיר שנבקעו ונשחקו ע"י מי הגשמים וכך עוצבו לצורתם הנוכחית. מאובנים אשר נמצאו במקום מלמדים כי בעבר שכן האזור מתחת לפני הים. על פי האגדה, בני אלמוות ריסקו את ההר והפכוהו למבוך לנאהבים אשר בקשו לעצמם פרטיות. אחה"צ ניסע לבקר בגבעות המערביות של קונמינג. נעלה ברכבל לאחת הפסגות ומשם נרד דרך מקדשים הדאואיסטים הקטנים. נראה את שער הדרקון. בדרכנו נוכל לצפות על הנוף היפה של העיר קונמינג והאגמים הצמודים לעיר. ארוחת ערב  ולאחריה נצא לבילוי בערב מופע מרשים של בני המיעוטים. חזרה למלון ללינה.

שימו לב לימים הקרובים:

אזור גואייז'ו מאופיין כאזור הררי, האזור איננו נגיש דיו לתיירות המערבית . לא רבים טיילו באזור עד כה ולכן צביונו נשמר באופן כמעט מלא ונותן לנו לחוש ולגעת טעמו של ביקור באזורים אשר נשמרו ולא השתנו דיים. הביקור המרתק באזור זה מצריך פתיחות למנהגיי המקום והבנה שקיימים בחבל ארץ זה מיעוטים רבים אשר להם שפות שונות ללא יכולת תקשורת אל מול השפה הרשמית השלטת בסין ולכן אלמנט זה יוצר אבחנה בכל תחום קיים ומונע התערות שבטית, מסחרית, חברתית וכך נשמר צביונו של כל לאום –  הימים באזור זה מיועדים לאלו מאתנו הטיילים שראו או חושבים שראו הכול – היכולת לגלות עולמות חדשים על כל המשתמע מכך.

בתקופת שושלת מינג שלח הקיסר צבא של 300,000 חיילים כדי לדכא מרד אזורי ולאחריו אותם חיילים נשארו ונטמעו באוכלוסיה. אותם חיילים ומשפחותיהם היו חלק מהקבוצה האתנית הגדולה בסין ששמה "חאן" המהווים 90% מאוכלוסיית סין. בחבל ארץ גואייז'ו ישנם 17 קבוצות מיעוטים ואנו נכיר חלק מהם ומנהגיהם כמו "מיעוט המיאו" ו"מיעוט הדונג" אשר הן 2 קבוצות המיעוטים הגדולות באזור. מרבית התושבים חיים באזורים ההרריים הסמוכים למקור מים, מגדלים תפו"א תירס ואורז ושאר ירקות האופייניים לאזור כמוצריי מזון בסיסיים. מעבדים את אדמתם בשיטות האופייניות למקום ומטפחים מסורת ומנהגים של מאות ואלפי שנים להם נתוודע.

חשוב לציין כי במחוז גואייז'ו השירותים התיירותיים אינם ברמה לה רגיל המטייל המערבי והינם באופן יחסי נמוכים בהשוואה לשאר טיולים אשר מתבצעים בערים הגדולות והמרכזיות. חשוב לקחת זאת בחשבון בבחירת טיול הכולל מחוז זה.                                                               

ימים 14, 15 ו 16: אזור גואייז'ו וכפריי המיעוטים

לאחר ארוחת הבוקר ניסע ברכבת המהירה לעיר גוייאנג. מכאן נמשיך באוטובוס לקאילי. בימים הבאים נבקר באזורים הסמוכים לקאילי ורונג-ז'יאנג ובכפרי המיעוטים שבאזור, לכל כפר ייחוד משלו וייעוד שונה בביקורנו. נלמד את ההבדלים בין מיעוטי המיאו והדונג אשר מהווים את החלק הארי בחבל גואייז'ו, נראה מראות ונופים מרהיבים, טקסים ומסורות, נכיר ונחווה חוויה בלתי נשכחת. מרבית ארוחות הערב בבתי המלון. ובימים אלו אף נסעד ארוחות צהריים ביום 14 ו 15 בשל מורכבותו של המקום. במהלך הביקור נלון בכפר טיפוסי של שבט הדונג.

טיול מאורגן לסין

יום 17: לונגשאן - יאנגשו

לאחר ארוחת הבוקר נצא מלונגשאן בנסיעה דרך הרי לונג, שם נפגוש בני מיעוטים בכפרים האוטנטיים, נצפה באורח חייהם, ונסייר בשדות רחבי הידיים. בתום הסיור ניסע לעיירה הציורית יאנגשו. נצא לשייט בנהר ה-לי או באחד מיובליו באזור יאנגשו,  נצא לשייט בנהר ה-לי באזור יאנגשו, עיירה כפרית קטנה השוכנת בין צוקי אבן הגיר היפים. לאורך רצועת הנהר. נוכל לראות את הצוקים המפורסמים, שפע שיחי במבוק, דייגים בסירות קטנות, כובסות בנהר, עדרי תאו וכפרים ציוריים. צוקי הגיר המקיפים את העיירה יאנגשו תלולים וגבוהים ובבואתם המשתקפת במים יוצרת מראה מלא חן. לאחר סיור בשוק הססגוני בעל האופי התרמילאי נאכל  ארוחת ערב שלאחריה נצא לבילוי ערב למופע Impression בו מפליאים עשרות רקדנים כשברקע תאורה מושלמת היוצרת קלידוסקופ של צבעים על המים. נשוב למלון בעיירה.

יום 18: יאנגשו - גווילין

בבוקר נסיים את הסיור בעיירה יאנגשו ונצא בנסיעה לעבר העיר גווילין. בדרך לעיר נבקר בהר יאו, המתנשא לגובה של 1000 מטר מעל לפני הים. אל פסגת ההר נעפיל ברכבל כסאות. ארוחת הערב ולאחריה נבקר במדרחוב ובשוק הלילה המקומי. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

יום 19: גווילין

הבוקר נצא לביקור במערת הנטיפים "חליל הסוף" שחלקה עדיין פעיל. נהלך בין הזקיפים והנטיפים ונתבונן בצורות השונות שנוצרו במקום כל זאת בתאורה ססגונית. נמשיך לסיור בתוך העיר גווילין. נגיע לביקור בפארק חדק הפיל, זהו פארק אשר מסמל את האגדה המחברת בין תושבי גווילין לפיל השמיימי. נעלה לגבעת פובו, נסייר רגלית בין האגמים שבאזור מרכז העיר. ארוחת הערב ולאחריה נצא למרכז העיר גם הערב להסתובב ולטייל במדרחוב . חזרה למלון ללינה.

יום 20: גווילין – זהוז'ייז'ו עיירת המים - שנגחאי

הבוקר נטוס מגווילין לשנגחאי ונמשיך בנסיעה אל העיירה הציורית זהוז'ייז'ו, אחת מערי המים העתיקות והיפות אשר מדרום לנהר היאנגצ'ה. המים הזורמים בתעלות בין סמטאותיה הצרות ובתי העץ העתיקים הבנויים לפי המסורת הסינית, מהווים אטרקציה תיירותית מיוחדת במינה. בתום הסיור נחזור בנסיעה אל עבר שנגחאי. עם ההגעה ובמידה והזמן יאפשר נצא לסיור פנורמי ראשוני.ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לסין

יום 21: שנגחאי

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בשנגחאי, הממוקמת על שפך נהר היאנגצ'ה. זו אחת הערים הגדולות ביותר בעולם ומרכזת את עסקי המסחר והתעשייה של סין. לצד העיר המודרנית להדהים נותרו מבנים עתיקים, חלקם שמורים ומתוחזקים יותר וחלקם פחות. נבקר במוזיאון לתכנון העיר, בו נלמד ונתרשם מההיסטוריה והעתיד של שנגחאי. נמשיך לביקור במוזיאון לאומנות הנקרא "מוזיאון שנגחאי". נטייל לאורך הבונד, הטיילת המפורסמת של העיר ונראה את הבניינים הקולוניאליים הישנים. נמשיך לרחוב נאנג'ינג – הוא מדרחוב הקניות המפורסם של העיר. ארוחת ערב ולאחריה בערב נצא למופע אקרובטיקה מדהים לפי מיטב המסורת הסינית. נעבור למלון ללינה.

טיול מאורגן לסין

ימים 22-23:  שנגחאי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נערוך ביקור בבית הכנסת בעיר (במידה ואפשרי). בית הכנסת שימש את הקהילה היהודית ואת פליטי המלחמה באירופה אשר מצאו מקלט בעיר. משם נמשיך ל גן יו שנבנה לפני 400 שנה. למרות שזהו גן קטן יחסית, הוא מרשים ביופיו תודות לעיצובו המיוחד הכולל ביתנים מקושטים, פגודות וספסלים למנוחה ביינות לאגמי מים קטנים השורצים דגים. מהגן נגיע לרובע הסיני – שהוא למעשה שוק ענק לחפצי אומנות, מזכרות, תכשיטים ועוד. נאכל ארוחת צהריים. בהמשך אין מקום הולם יותר לסיכום הביקור בסין מאשר בתצפית מדהימה על העיר וסביבותיה ממרומי אחד הבניינים הגבוהים בעיר, ג'ין מאו. באם הזמן יאפשר נקדיש קצת מזמננו לבילוי באזור השווקים הידוע לפני העברה לשדה התעופה באמצעות רכבת המאגלב המהירה לחוש את חוויית ההאצה המהירה (ייתכן כי נקיים זאת בערב שלפני) לטיסה חזרה לארץ. הגעה לתל אביב בשעת לילה של יום 22 או בבוקרו של יום 23.

 


הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 
 • בשל שינויים דחופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • אנו ממליצים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form