מספר טלפון
03-6374000
חצי פנסיון = 12 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו (CLM)
משך הטיול:
14 ימים, 13 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תכנית מלאה, ללא הוצאות אופציונאליות במהלך ימי הטיול למעט בערבים עפ"י תכנית הטיול. כולל: 12 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו

טיול מאורגן לספרד - צפון מערב ספרד חבל הבאסקים והפירנאים - הקדמה

צפון ספרד היא מהארצות החביבות על המטייל הישראלי באירופה. ביקורי הישראלים בספרד מתמקדים בדרך כלל בערים "הקלאסיות" ובחוף הים התיכון. בה בעת החבלים הצפון מערביים המקסימים נותרים בחינת ארץ לא נודעת. הטיול לצפון ספרד, חבל הבאסקים ורכס הפירנאים נועד לגלות למטייל הישראלי את פניה הבלתי מוכרים והמרתקים של ספרד.

נקודת הפתיחה - העיר סנטיגו דה קומפסטלה , בירת מחוז גליסיה שבמערב המדינה. בכנסייה עתיקה טמונות עצמותיו של יעקב הקדוש, אחד מי"ב השליחים שליוו את ישו ואולי המדובר באחיו עצמו ובשרו, שע"פ המסורת הנוצרית שרידיו הגיעו לכאן על כנפי נשרים. למעלה מאלף שנים מהווה הקבר במרתף הכנסייה מוקד לעלייה לרגל. נתיבים ארוכים מוליכים למקום הקדוש מכל אירופה. הקבר הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. קורוניה, השכנה היפה, היא התחנה השנייה בסיור. לוגו, ליאון ואסטורגה שבהמשך הדרך מייצגות את ספרד הישנה. פיקוס דה אירופה, שלשלת הרי סלעים ומצוקים פותח בפנינו נופים מרהיבים. בעמקים ובפתחי הערוצים פזורות עיירות ציוריות ומשובצים כפרים קטנים ומנזרים. נעגון בעיר החוף סנדאנדר וממנה נצא לכפרי דייגים שלווים עם נופי ים עוצרים נשימה. בירת מחוז הבאסקים בילבאו היא עיר תעשייתית גדולה. היום מתנאה בילבאו במוזיאון גונגהיים לאומנויות, פאר יצירתו החדשנית של האדריכל היהודי - אמריקאי פרנק גרי. בילבאו היא גם עיר של קטבים: רובע עתיק שמור - ובצדו רובע מודרני נוצץ. מבילבאו לגרניקה. גרניקה העניקה את שמה לציור גדול ממימדים בגווני שחור, אפור ולבן שצוייר בשמן על ידי פבלו פיקאסו. הציור מנציח אירוע טרגי מימי מלחמת האזרחים (1936-1939) בו הפציצו מטוסים גרמנים אזרחים שלווים וטבחו בהם. נבקר בבית הנבחרים האזורי ובישוב הבסקי האופייני לחבל.

העיר סאן סבסטיאן משובצת כיהלום בכתר הבאסקי. זהו אתר נופש מפורסם ופופולארי שעשירי העולם אוהבים לנפוש בו. נכיר את העיר היפה שלחוף מפרץ ביסקאיה הדומה לקונכיית ענק ונשקיף אליה ממרומי הר איגלדו. מכאן פנינו מועדות לפמפלונה הססגונית, בירת חבל נבארה. אחת לשנה נערך בחוצותיה מירוץ משוגעים: פרים משולהבים דולקים אחרי חבורות רצים נועזים ולא פעם מישהו מהם משלם בחייו על ההעזה שלו. ביום המחרת חוצים את הגבול ההררי לצרפת. במערת נטיפים וזקיפים זורם נהר תת קרקעי שנשוט בו ונחתום בביקור בעיירת הצליינים לורדס. בלורדס מתקיימות ערב ערב תהלוכות צליינים שפוקדים את המערה בה התגלתה לנערה בת המקום מרים אם ישו. על הצועדים שורה אוירה של קדושה והתלהבות. מחזה ששווה לראות. הרי הפירנאים המתנשאים לגבהים של 3000 מטרים הינם היעד הבא. נטייל לאורכו של עמק קרחוני פראי שנחל שוצף זורם בו ונבקר בשמורת טבע מרהיבה מבורכת בפלגים ומפלי מים אגיאס טורטאס. מהפירנאים המופלאים נגלוש לסרגוסה שעל נהר האברו, עירו של המשורר היהודי אבן גבירול. בדרך למדריד ביקור במנזר האבן וביקב היין העתיק שבו. במדריד הבירה ניתן תמיד לגלות פנים חדשות. זאת נעשה ברגל וברכב. לא נחמיץ כמובן בילוי במועדון פלמנקו טיפוסי. בלי הנקודה היהודית, אי אפשר. סיור בוקר בבירה ודרכנו מובילה לטולדו, עיר הולדתו של המשורר יהודה הלוי. העיר יושבת על מצוק ענק דמוי פרסה. נבלה בשוטטות בסמטאות האבן שלה ובהתבוננות בבתיה העתיקים, תפארת העבר. ברובע ההסטורי היהודי נותר לפליטה בית הכנסת "אל טרנזיטו" בו נבקר. טולדו היא עירם של משוררים ואמנים שיצירותיהם מפארים את המוזיאונים שבה.

כאן טיול מאורגן לספרד עם פגסוס תם ואנחנו יוצאים לנמל התעופה לחזרה הביתה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לספרד - צפון מערב

 • סנטיאגו דה קומפוסטלה: סיור היכרות בעיר, ביקור בקתדרלה
 • לאון: ביקור בכנסיית סן איסודורו הידועה בשם ה"קאפלה הסיסטינית", הקתדרלה הגותית
 • פיקוס דה אירופה: ביקור בשמורה ועליה ברכבל לתצפית על הנוף המרהיב
 • סנטיאנה דל מארביקור בעיירה בסגנון ימי הביניים 
 • אלטמירה: ביקור במערה הפרה-היסטורית
 • קומייאס: ביקור בעיירת חוף
 • סנטאנדר: סיור בעיר, חופי לה מאגדלנה, כולל חוף הנופשים אל סרדינרו 
 • בילבאו: סיור פנורמי בעיר, ביקור במוזיאון המפורסם גוגנהיים
 • גרניקה: ביקור במוזיאון מקומי
 • סאן סבסטיאן: סיור עיר פנורמי, עלייה ברכבל על פסגת הר מונטה איגלדו, כולל תצפית מרהיבה
 • ויטוריה: סיור עיר בבירת חבל הבסקים
 • פמפלונה: סיור ברחובות העיר
 • לה גרוטס דה מודס: ביקור במערת נטיפים ושייט בתעלות מיוחדות
 • סירק דה גווארני: ביקור בשמורת הטבע מהיפות בפירנאים
 • הפארק הלאומי אגיאס טורטאס: ביקור בפארק וסיור רכוב בג'יפים בפארק לאורך כ 2-3 שעות בנופים מקסימים
 • סרגוסה: סיור בעיר, ביקור בקתדרלה
 • מדריד: סיור בעיר, בילוי במועדון פלמנקו בערב האחרון במדריד כולל משקה ראשון!
 • האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון ועד היום האחרון לאורך כל שעות היום

מטיילים יקרים – אנו ממליצים כי תבדקו היטב אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – יש אולי יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכ/ת החברה האחרת יציעו בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה אולי בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!

מסלול טיול מאורגן לספרד - צפון מערב לפי ימים

יום 1: תל אביב –  מדריד

נפגש בנתב"ג ונטוס למדריד  הגעה מאוחרת למלון ללינה.

יום 2: מדריד –  סנטיאגו דה קומפוסטלה - לה קורוניה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך במדריד דרך שדרותיה וכיכרותיה היפות. נתחיל בכיכר המרכזית פלאסה מאיור, ונמשיך לכיכרות היפות פוארטה דל סול, כיכר קולון – במרכזה עמוד פסל קולומבוס, הוא קולון ותיאור מסעותיו. כיכר סיבלס - סמל העיר שבה מזרקה יפה וארמון הדואר המרשים. נחלוף על פני בית העירייה היפה בפלאסה מאיור וכן הקתדרלה של מדריד וכמובן נצפה על פני ארמון המלך שנבנה בשנת 1738 המוקף גנים נהדרים. עם סיום הסיור העברה לשדה התעופה לטיסת פנים לסנטיאגו דה קומפוסטלה שם ימתין לנו האוטובוס שיהיה צמוד לקבוצה מרגע זה ועד לסיום הטיול. עם הנחיתה נצא בנסיעה צפונה לעיר לה קורוניה אשר ממוקמת בקצה הצפון מערבי של חצי האי האיברי. נערוך סיור עיר ונתרשם מיופייה של העיר. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 3: לה קורוניה - סנטיאגו דה קומפוסטלה - לה קורוניה

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל סנטיאגו דה קומפוסטלה, עיר הבירה של הקהילה האוטונומית גליסיה. העיר מהווה את סופה של "דרך סנטיאגו", מסלול עליה לרגל מימי הביניים ועד היום. עם ההגעה נצא לסיור מודרך בעיר. נבקר בקתדרלה המפורסמת ובמוזיאון, אשר חותמים רשמית את "דרך סאנטיאגו". נראה את כיכרות העיר, בית העירייה, מקום מושבה של האוטונומיה בגליסיה ומבנים מיוחדים אשר נשמרו לאורך מאות שנים בעיר היסטורית זו. לאחר סיום הסיור חזרה ללה קורוניה. באם הזמן יאפשר נמשיך בסיור בעיר היפה. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה. 

יום 4: לה קורוניה – לוגו - לאון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר העיר לוגו לסיור בו נראה את החומות העתיקות של העיר. זוהי עיר מתקופת ימי הביניים ועוד לפני אשר מוקפת חומה רומית שלמה סביבה. נמשיך לאסטורגה לסיור עיר. לאחר מכן, נצא לכיוון לאון שם נסייר בעיר, נבקר בקתדרלה הגותית המפורסמת ובמוזיאון לצידה ונקנח בביקור בכנסייה סן איסודורו, הידועה בשם ה"קאפלה הסיסטינית", שבה ממוקמים קברי מלכי לאון בעבר. על קירות ותקרת הכנסייה ציורי קיר ופסיפסים. בהמשך העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 5: לאון - פיקוס דה אירופה – אזור סנטנדר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל פיקוס דה אירופה, (ייתכן כי נבקר במקום ביום 5 וביום 4 נבקר בסנטנדר) פסגות אירופה ציוריות, דרך עיירות מקומיות ונוכל להתרשם מסגנון חיי המקומיים. שמורה זו מיוערת וזרועת כפרים קטנים ועמקים שנוצרו על ידי לחצים גיאולוגיים לפני מיליוני שנים. הסלע הגירי בחלק זה של כדור הארץ הושפע מלחצים גיאולוגיים אשר רוממו את הסלע ועם חלוף הזמן, המים, הקרח והאדם היו אחראיים לעיצוב רקמה סלעית זו אשר מרכיבה כיום את הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה. נגיע לFUENTE DE  ונעלה ברכבל לתצפית (במהלך חודשי הקיץ ישנם תורים רבים לרכבל) על הנוף המרהיב, ממנו נמשיך בכביש המקביל לנהר שפילס דרכו ביו ההרים למלון באזור סנטנדר ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 6: עיירות החוף - סנטיאנה דל מאר – סנטנדר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרך ערי החוף של הקוסטה וורדה לסן ויסנטה דה בארוקרה ונגיע לביקור בעיירת החוף COMILLAS. לאחר הסיור נבקר במערה הפרה-היסטורית המפורסמת, אלטמירה*. נמשיך לעיירה היפהפייה סנטיאנה דל מאר, עיירה מתקופת ימי הביניים המונה כ-400 תושבים ,ששימרה את אווירת התקופה. משם נמשיך מזרחה לביקור בעיר הנופש סנטנדר, הספונה בלב מפרץ נהדר וטבע ומשקיפה אל האוקיאנוס האטלנטי. נראה את פנינסולה מגדלנה, חוף הנופשים אל סרדינרו, חצי אי קטן ומיוחד במפרץ סנטנדר, ואת קאבו מאיור. לאחר הסיור הפנורמי  נחזור למלון ונהנה מארוחת ערב.
* המערה בה אנו מבקרים דומה למערה המקורית בה לא ניתן לבקר.

טיול מאורגן לספרד 

יום 7: סנטנדר – בילבאו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון בילבאו, בירת מחוז ביסקאיה, עיר נמל מתועשת הגדולה ביותר בחבל הבאסקים. עם ההגעה נצא לתצפית להר אטקסנדרה (אם יתאפשר) שבו נזכה לתצפית מרהיבה על העיר. נמשיך לעיר העתיקה של בילבאו שבה נתרשם משבע מאות שנים של היסטוריה. נראה את קתדרלת סנטיאגו ונוכל ליהנות ממראות השווקים המקומיים. אחר הצהריים נצא לבקר במוזיאון גוגנהיים - פאר היצירה הארכיטקטונית של האדריכל פרנק גארי. בסיום הסיור העברה למלון באזור בילבאו. ארוחת ערב ולינה.

יום 8: גרניקה - סאן סבסטיאן – בילבאו/פמפלונה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירה הבאסקית גרניקה בה התרחש האירוע המזעזע מתקופת מלחמת האזרחים העקובה מדם הפורצת בזעקה מן הקיר ביצירתו המפורסמת של פיקסו. נבקר במוזיאון מקומי שהיה בית הפרלמנט הבאסקי לשעבר במקום ונמשיך אל סאן סבסטיאן, פנינת החוף האטלנטי. העיר נחשבת לאחת היפות בספרד ויושבת בין שתי גבעות אשר שומרות על מפרץ סנטה קלארה - מונטה איגלדו ומונטה אורגול. סאן סבסטיאן ידועה בין היתר גם כבירת הטאפאס וכעיר פסטיבלי הסרטים הנחשבים ביותר. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר ונהנה מסיור רגלי בעיר העתיקה. נעלה לתצפית מרהיבה ברכבל על העיר מפסגת הר מונטה איגלדו. נמשיך בנסיעה חזרה למלון בבילבאו או ללינה במלון בפמפלונה. הגעה למלון, ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 9: פמפלונה - ויטוריה - חאקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפמפלונה בירת חבל נבארה. העיר הידועה במירוץ השוורים השנתי בסמטאותיה, ואשר שימשה השראה להמינגווי אותו העיר מכבדת כל כך. נערוך סיור פנורמי בין חומות העיר, הגנים והפארקים המפורסמים שלה. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה לויטוריה, בירת חבל הבאסקים. נסייר בעיר (הסיור יבוצע בבוקר בהתאם למיקום הלינה בערב שלפני) אשר נוסדה בשנת 1181 ע"י סאנצ'ו השישי מלך הבאסקים. נמשיך בנסיעה בדרכי נוף ובסיומו של יום נגיע למלון באזור העיר חאקה. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 10: הרי הפירנאים - חאקה - לה גרוטס דה מודס - לורדס (צרפת)

בשלושת הימים הבאים נבקר ונסייר בהרי הפירנאים, רכס הרים פראי ויפהפה אשר מהווה את הגבול בין ספרד לצרפת. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה, נחצה את הגבול לצרפת ונגיע למערת נטיפים מיוחדת - לה גרוטס דה מודס. נכנס אל המערה ונשוט בתוכה שייט קצר בתעלות מיוחדות. נמשיך לעיר לורדס Lourdes, שהפכה אתר עלייה לרגל עבור נוצרים קתולים מהעולם כולו, הבאים להיטהר ולרפא את מחלותיהם במי המעיין הקדושים הנובעים ממערת מאסאביי. לפי האגדה ביקרה מריה הקדושה, אמו של ישו, במקום והתגלתה בפני נערה מקומית, ברנדט סובירו, (Bernadette Soubirous) שהפכה גם היא מאז לקדושה. במקום הוקם פסלה של הבתולה, אליו נוהרים מאות אלפי אנשים בשנה לחזות בפסל, לגעת במים הקדושים, ולהתקרב לאלוהיהם. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בלורדס ונוכל להתרשם מאופייה המיוחד של העיר. ארוחת ערב במלון.

יום 11: הרי הפירנאים - לורדס (צרפת) – סירק דה גווארני - וייאה*

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה חזרה דרומה ונגיע לביקור מרהיב בשמורת הטבע סירק דה גווארני. השמורה שוכנת בלב הרי הפירנאים ונחשבת כאחת מהשמורות היפות באזור. נסייר בין ואדיות והרים ונוכל לראות מפלים, מרבדי צמחיה ירוקה ואם יתמזל מזלנו גם חיות בר. אחר הצהריים נמשיך לכיוון וייאה, בתוואי של הטור דה פראנס (במידה והזמן יאפשר) באזור מרהיב ביופיו שבפירנאים הצרפתים והאיזור ההררי הקשה של מרוץ האופניים המפורסם, עיר השוכנת על צדו הספרדי של הגבול. ארוחת ערב במלון.

* טיול אוקטובר 1013CLM הלינה תהיה באנדורה .

טיול מאורגן לספרד

יום 12: הרי הפירנאים - וייאה - פארק הלאומי אגיאס טורטאס - סרגוסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפארק הלאומי אגיאס טורטאס שנחשב מהיפים ביותר בהרי הפירנאים.  ג'יפים ימתינו לנו בפתח השמורה ובאמצעותם נסייר במשך כשעתיים-שלוש בשילוב עם הליכה במקום. נהנה מנוף עוצר נשימה הכולל אגמים והרים עצומים. בהמשך היום ניסע לסרגוסה, עיר רומית בעברה הרחוק השוכנת על גדות נהר האברו באזור חקלאי פורה. ליהודים שהגיעו למקום בתקופה הרומית היה חלק חשוב בהתפתחות העיר עד לגירוש ספרד. עם ההגעה נחל לסיור פנורמי בסרגוסה בו נראה את אחת הקתדרלות היותר יפות באירופה Neustra Senora Del Pilar הממוקמת במרכז העיר ונראה את הכיכרות החשובות של העיר. נעבור אל המלון באזור לארוחת ערב ולינה.

יום 13: סרגוסה - מדריד

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מסרגוסה לדרום מערבה אל עבר מדריד, בירת ממלכת ספרד. בהגעה נצא
להשלים את הסיור במדריד ונגיע למלון לקראת ערב להתארגנות ולארוחת ערב ולאחריה....
● נצא לבילוי במועדון פלמנקו כולל משקה מקומי, נצפה בריקוד המדהים המאפיין את העומק והיופי של תרבות ספרד.
טיול מאורגן לספרד

יום 14: מדריד - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ההעברה לשדה התעופה של מדריד לטיסה ישירה חזרה לתל אביב. הגעה לתל אביב בשעות הלילה.

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form