מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לעמק הריין , לוקסמבורג , שטרסבורג והיער השחור

חצי פנסיון לאורך כל הטיול (CHS)
משך הטיול:
7 לילות – 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (פרט לימי הטיסות), ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לעמק הריין - לוקסמבורג – שטרסבורג - והיער השחור - הקדמה

בין כרמים וטירות, בין הרים מוריקים ונופים עוצרי נשימה מתפתל לו נהר הריין, אחד מהנהרות המשפיעים ביותר על אירופה והאנושות. הנהר שמתחיל באזור טבע מדהים ושאליו מתמזגים נהרות המוזל, הנקר וקטנים יותר הינו ציר ראשי הנשפך לים הצפוני, הולנד. הנהר היווה גבול טבעי, נתיב מסחר ראשי, עילה לרצון ושליטה של שבטים גרמנים וקלטים, מקור מים ומחיה לאומות השונות ששכנו מסביב לפני עשרות אלפי שנים ולציביליזציה ה״צעירה״ שהתהוותה לה באלפיים השנים האחרונות. היער השחור בשמו אוצר סיפורי עמים רבים, מסביבו טירות של ברונים ודוכסים שעמדו בראש משפחות אשר שלטו על ממלכות מקומיות ואינספור מעשיות וסיפורים מרתקים.

הערים פרייבורג היידלברג, ערים אוניברסיטאיות צעירות בשובבותן אך עתיקות בניכסהם ובנויות לתפארת. עמק הריין הינו אזור גאוגרפי עשיר בגשמים ואדמתו פוריה, הכרמים הרבים הפרוסים לאורכו מייצרים כמויות יין מהידועים בגפנים.

הטיול חולש על שטחים מרהיבים, סיפורים מרתקים, הסטוריה סבוכה, ויופי אינסופי. טיול ליער השחור ועמק הריין עם פגסוס הינה חוויה לכל מטייל ותיק וצעיר.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • קלן: סיור עיר, הדום הגרמני
 • בון: סיור עיר
 • קובלנץ: סיור עיר, 
 • שייט על הריין  
 • טרייר: סיור עיר, כיכר Hauptmarkt, גן הארמון
 • לוקסמבורג: סיור עיר
 • העיירה Bernkastel-Kues: סיור עיר
 • שטרסבורג: סיור עיר הכולל את תעלות המים, מדרחוב, העיר העתיקה
 • היער השחור: שייט על אגם טיטי-זיי, מפלי טריברג
 • היידלברג*: סיור עיר, העיר העתיקה, הגשר הישן, מבני האוניברסיטה, כיכר השוק, ביקור במצודה וביקב  (ראה הערה במסלול הטיול מטה) 
 • רוטנבורג: סיור עיר, כיכר השוק, סמטת האדונים
 • שטוטגרט: סיור עיר, כיכר העיר הציורית, מוזיאון מרצדז בנץ
 • טובינגן: סיור עיר, כיכר העיר, בית העירייה, הטירה ההיסטורית 
 • מינכן*: סיור עיר, ביקור בכפר והאצטדיון האולימפי (*על פי שעת הטיסה) 
 • פרייבורג

אנו מאד ממליצים לבדוק את תוכנית הטיול היטב מול תכניות של מס' חברות מתחרות בהן יש ימים חופשיים/חצאי ימים חופשיים/פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בוודאי יציע המדריך בהחברה האחרת בתשלום נוסף לכן מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – פרנקפורט – בון – קלן – ביקור בדום הגרמני

ניפגש בנתב"ג לטיסת בוקר ישירה לפרנקפורט. לאחר הנחיתה נצא בנסיעה לסיור בבון אשר שימשה כבירתה של גרמניה המערבית, עד לנפילת החומה וחזרתה של ברלין לתפקד כבירת גרמניה. זוהי עיר היסטורית מעניינת, הידועה בעיקר כעיר הולדתו של המלחין לודוויג ואן בטהובן. אזור העיר העתיקה של בון הוא אזור קטן, שהפך ברובו למדרחוב שוקק באזורי קניות המרוכזים סביב שתי כיכרות רחבות. בכיכר המזרחית מצויה הקתדרלה העצומה, שהמגדל המתומן שלה הוא אחד מסימני העיר. בית העירייה הורוד מעוצב בסגנון רוקוקו ומוסיף טיפת צבע אל הכיכר השנייה, כיכר השוק, בה מתקיים שוק בימי חול. נמשיך בנסיעה לסיור בקלן, העיר הרומית העתיקה. זו עיר תוססת וססגונית המשלבת קתדרלות ומדרחוב ססגוני. ראה את טיילת הריין, גשר המנעולים, בית העירייה, ואת הישוב הרומי העתיק אשר שוכן בסמוך עליו על חורבות הרובע היהודי העתיק. נבקר בדום הגרמני - כנסיה גותית מדהימה שבנייתה ארכה כ-600 שנה. הכנסיה היא אתר מורשת שימור עולמי של אונסק"ו. לאחר סיום הסיור העברה למלון באזור קלן או דיסלדורף לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לעמק הריין, לוקסמבורג, שטרסבורג והיער השחור

יום 2: קובלנץ – שייט על נהר הריין – אזור ויסבאדן/פרנקפורט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בקובלנץ, עיר שבורכה בטבע עשיר ואשר יושבת על שניים מהנהרות המפורסמים ביותר באירופה - הריין והמוזל, כשהיא מוקפת ברמות, יערות ואדמות מרעה. העיר משמשת גם כנקודת מוצא לארבעת אזורי התיירות המופרדים זה מזה באמצעות הנהרות: איפל, הונסריק, וסטרולד וטונוס. החלקים המעניינים ביותר במרכז העיר נמצאים סביב נקודת המפגש של שני הנהרות ב- Deutsches Eck,  כשבקרבת מקום נמצאת כנסיית St Kastor  הרומנית. נצפה על האתרים בעיר הנמצאים מעברו השני של הריין, ב- Ehrenbreitstein  שם נמצא ארמון הבארוק של האלקטורים של טרייר וה - Festung אחד מהמבצרים הגדולים ביותר בעולם. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה ודרומה, נצא לשייט על נהר הריין. השייט ייקח אותנו דרך עמקים מכוסי גפנים וטירות עתיקות בנופים יפהפיים. לאחר סיום השייט נמשיך בנסיעה בעמק הריין, זהו אזור הידוע בנופיו היפים ובכרמי הגפן שמהם מכינים את היין המקומי הידוע בכל העולם – הריזלינג. נעבור בכפרים ועיירות על גדות הנהר הגדול והמרשים. בסיום הסיור העברה למלון בעיר ויסבאדן או באזור העיר פרנקפורט לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לעמק הריין, לוקסמבורג, שטרסבורג והיער השחור

יום 3: כוכם - ברנקסטל – טרייר

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לאורך נהר המוזל המתפתל דרך ביקור מעניין בעיר קוכם, עיירה אשר בה נשתמרה אווירת ימי הביניים הטובל בעמק המוקף כרמים וגפנים. נמשיך אל העיירה .Bernkastel-Kues בעיירה יפה זו נחוש בלי ספק באווירה הנהנתנית של התושבים. זו אמנם עיירה קטנה, אך סביר להניח שלא נרצה לעזוב אותה. נצעד לעבר הטיילת, כדי לראות את פסלו של "הדוקטור מברקסטל". נשים פעמינו לעיר טרייר שהוקמה בשנת 16 לפנה"ס והייתה שנייה בחשיבותה רק לרומא. נראה מולנו שער שחור ומרשים - Porta Nigra זהו סמלה של העיר וניתן לטפס עליו לתצפית על האזור. את הסיור בטרייר נתחיל במדרחוב של העיר, ברחוב Simeon  ונצעד עד לכיכר העליזה ב- Hauptmarkt  בעיר שלל של רחובות נעימים שכיף לשוטט בהם. נבקר גם בגן הארמון Palastgarten, זהו גן מטופח מאוד עם ספסלים ומזרקה וכמובן ברווזים גרגרנים שישמחו לפירורי לחם. בסיום הסיור העברה למלון לארוחת ערב ולינה באזור העיר טרייר או לוקסמבורג.

טיול מאורגן לעמק הריין, לוקסמבורג, שטרסבורג והיער השחור

יום 4: לוקסמבורג – חבל אלזס – שטרסבורג – אופנבורג

הבוקר נצא לביקור בעיר ההיסטורית לוקסמבורג סיטי, המארחת את משרדי האיחוד האירופי, בה מורגש היטב העושר והיוקרה, בהם היא מפורסמת. נמשיך דרך נופי אלזס לשטרסבורג, המארחת גם היא את משרדי האיחוד האירופי, הנמצאת בצרפת בחבל ארץ אלזס. העיר שהייתה לב הסכסוך בין גרמניה וצרפת הפכה לבירת אירופה המאוחדת, משל להיסטוריה היכולה להשתנות. נראה את בנין הפרלמנט האירופאי והבניינים המרכזיים בעיר תוססת ומיוחדת זו. נראה את הקתדרלה בעלת חזית הפאר המגולפת, תעלות המים והמדרחוב. נסייר במרכזה של העיר העתיקה ו"צרפת הקטנה". נחצה את הגבול חזרה לגרמניה, העברה למלון באזור אופנבורג/וילינגן לארוחת ערב ולינה.

יום 5: פרייבורג - היער השחור

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול נפלא באזור היער השחור. ניסע לפרייבורג עיר הסטודנטים של אזור היער השחור. בהגיענו לפרייבורג נסייר בעיר, נראה את כיכר מינסטר בה ניצבת הקתדרלה ומתקיים שוק ירקות פירות ופרחים (בהתאם ליום הביקור), נראה את המגדל הגבוה ונסייר בעיר העתיקה. נמשיך לאחת מפנינות הנוף באזור היער השחור, אגם טיטי-זיי, אתר נופש מפורסם וקסום, נצא לשייט באגם. משם נסע בדרכים יפהפיות ביער השחור. נעצור לביקור במפלי טריברג הסמוכים לעיירת שעוני הקוקייה של היער השחור. לאחר סיומו של יום טבע מהנה חזרה למלון לארוחת ערב.

טיול מאורגן לעמק הריין, לוקסמבורג, שטרסבורג והיער השחור

יום 6: היידלברג – אזור שטוטגרט – מוזיאון מרצדס

לאחר ארוחת הבוקר נצא להיידלברג המקסימה, פנינת ימי הביניים הבנויה משני עברי נהר נקר. עיר האוניברסיטאות העתיקה ביותר בגרמניה ומהיפות שבה. נבקר בעיר העתיקה על שלל אתריה. נטייל בעיר העתיקה עד הגשר הישן מהמאה ה-17 ממנו נשקף מראה נהדר של העיר העתיקה והארמון. נראה חלק ממבני האוניברסיטה הפזורים ברחבי העיר, את כיכר השוק ובית העירייה. נבקר במצודה המרשימה וביקב שלה בה מצויות חביות היין
מהגדולות בעולם. נמשיך בנסיעה לעיר שטוטגרט בירת באדן-וירטנברג, עיר
לעיר שטוטגרט בירת באדן-וירטנברג, העיר שידועה כבירת הרכבים הגרמניים המפורסמים, נבקר במוזיאון מרצדס-בנץ, מוזיאון השייך למפעל המכוניות מהראשונים בעולם ומציג שלל מכוניות מרוץ, מכוניות נוחות, ענתיקות ומכוניות ששברו שיאים בתחרויות שונות. נסייר גם בכיכר העיר הציורית וכנסיותיה. נמשיך למלון באזור שטוטגרט. עם ההגעה למלון ארוחת ערב ולינה. 

יום 7: טובינגן – ביקור בטירה ההיסטורית – רוטנבורג – יציאת ערב לשטוטגרט

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר היסטורית של למעלה מ-1,000 שנה, טובינגן. עיר האוניברסיטה המפורסמת היושבת על נהר הנקר. נסייר בכיכר העיר, בית העירייה ונבקר בטירה ההיסטורית, אשר שם ישבו בעבר שליטי טובינגן. ממרומי הגבעה ישנה תצפית יפה אל עבר העיר והאזור. נמשיך ונעלה על הדרך הרומנטית בדרכנו לרוטנבורג "היהלום שבכתר". העיר העתיקה שעל המצוק מעל נהר הטאובר, עם נוף חלומי, מעיינות, גשרים ומבנים מרשימים. נסייר בכיכר השוק, מהיפות בגרמניה, ובסמטאותיה הנפלאות ובעיקר ב"סמטת האדונים" בה שוכנים בנייניה המפוארים ומרובי הגוונים. בחזרתנו מרוטנבורג נעצור עם האוטובוס במרכז העיר של שטוטגרט. לאחר מכן חזרה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 8: שטוטגרט – מינכן – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה למינכן בירת מדינת בוואריה. נבקר בעיר מינכן, ב"שטאכוס" היא כיכר קארל והמזרקה, שער הכניסה המפורסם אל העיר העתיקה, נראה את סמלה של העיר - קתדרלת "גבירתנו" הגותית על שתי כיפותיה דמויות הבצל, נחצה את כיכר מריאן לעבר בית העיריה החדש הבנוי בסגנון ניאו-גותי ובו מותקן, על מגדל שגובהו 85 מטר, שעון מפורסם בעל 43 פעמונים מנגנים. מאחורי הכיכר נמצאים מרתפי הבירה המפורסמים, שבאחד מהם היטלר ניסה לבצע את ה"פוטש" המפורסם נגד רפובליקת ווימאר. נבקר בכפר ובאצטדיון האולימפי המפורסם (במידה והזמן יאפשר זאת) אשר אירח את אולימפיאדת 1972. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה. במידה והטיסה בערב הנחיתה חזרה בארץ בלילה של יום 8 או בלילה שבין יום 8 ליום 9. (הביקור במינכן ובאצטדיון האולימפי יתקיים במידה ושעת הטיסה תאפשר זאת).

*בטיול היוצא בתאריך 17.7.24 יתווסף לילה באזור מינכן ותוכנית הטיול תעודכן בהתאם ותימסר למעוניינים. 

 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form