מספר טלפון
03-6374000
טיול מאורגן לפורטוגל הכולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (LCP)
משך הטיול:
9 ימים 8 לילות
להורדת התוכנית

טיול מאורגן לפורטוגל הכולל : תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות), ללא הוצאות אופציונאליות במהלך היום ועם פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לפורטוגל - הקדמה

פורטוגל, לא רק של כדורגל ורונאלדו, אלא גם המדינה המערבית באירופה, נמל מוצא היסטורי לעולמות חדשים שהפכוה לאימפריה ימית. ארץ יפהפייה המשלבת נופים, אנשים והסטוריה ייחודית. ערים עתיקות שנשתמרו – אונסקו מכירה ב 12 אתרים כמורשת עולמית - חופי ים מקסימים ונופים הרריים, עמקים ונהרות רחבים, טירות, מנזרי פאר וכמובן יין פורט שמקורו בעיר פורטו שמרכזה העתיק ובנייניה הייחודיים כמו ארמון הבורסה, תחנת הרכבת, המדרחוב סנטה קתרינה יקבי הפורט [אותו בדר"כ אנו "טועמים" בטיולים מאורגנים לפורטוגל] כל אלו ועוד יוצרים בה אוירה מיוחדת.

העיר החצויה בתעלות אביירו, באתרי המורשת היהודית ובקהילה המתחדשת של האנוסים בבלמונטה , בביה"כ העתיק – מאה 15 – בטומר. העיר האוניבסיטאית קואימברה ובספריה המיוחדת נגלה מי שומר על הספרים העתיקים ממזיקים? נגלה בעיר המדיבלית המקסימה אובידוש מה נתן לה את הכינוי "עיר הנישואין". בפטימה נשמע איך הפך כפר נידח למוקד עלייה לרגל ונופתע לשמוע ולראות שלנצרת יש אזכור פורטוגזי [בשביל זה צריך להצטרף לטיול המאורגן לפורטוגל של פגסוס]. לא נחמיץ את הביקור בבירה ליסבון , נמל המוצא לספנים ולמגלי הארצות וסקו דה גמה – מגלה הודו - קברל שגילה את ברזיל ועוד, נבקר בסט. ג'רונימו המיוחד ולא נחמיץ ביקור בסינטרה - מושב הקיץ ההסטורי עוד מימי השלטון המורי. הנקודה המערבית באירופה - קאבו דה רוקה - לטעום במהלך הימים את המאכל הלאומי סרדינס ו/או בקלה ולקנח בערב פאדו.

אלו חוויות ורק חלק ממכלול שלם לטיולים מאורגנים לפורטוגל שלנו - שכל אלו ועוד בימי טיול מלאים וללא תוספות מיוחדות [ אופשונלס] שמציע טיול מאורגן לפורטוגל עם פגסוס.

טיול מאורגן לפורטוגל של פגסוס יעבור במקומות ובאתרים המרכזיים הבאים:

 • קוימברה: סיור עיר, ביקור באוניברסיטה 
 • ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח ואפשרי), ביקור בשמורת יער בוסאקו
 • אביירו: "הונציה של פורטוגל" 
 • פורטו: סיור עיר, ביקור בארמון הבורסה, ביקור בכנסיית סאן פרנסיסקו, בילוי ערב פאדו וארוחת ערב, סיור לילי באוטובוס
  בעיר העתיקה
 • עמק הדוארו: שייט "מדליק" בנהר דואורו*, ביקור ביקב מקומי כולל טעימות, ביקור וסיור באמרנטה 
 • טומאר: ביקור בבית כנסת העתיק (במידה ופתוח)
 • נאזארה: סיור בעיירה
 • סינטרה: הארמון הלאומי
 • אובידוש: סיור כפרי הדייגים אשתוריל וקשקאיש
 • פאטימה: מוקד עליה לרגל
 • אלקובאסה: ביקור במנזר
 • צוק קאבו דה רוקה: הנקודה המערבית ביותר של יבשת אירופה
 • ליסבון: סיור פנורמי בעיר, הרובע היהודי, ביקור בכנסייה במתחם מנזר ז'ירונימוס, מוזיאון הכרכרות, מרכז הבילוי קניון ווסקו דה גאמה

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל לפי ימים

יום 1: ת"א – ליסבון – פטימה

נפגש בשדה התעופה לטיסה ישירה לליסבון, בירתה וליבה של פורטוגל.  מליסבון לאחר סידורי בקורת הגבולות נצא בדרכנו צפונה ונגיע מאוחר למלון בפטימה. ארוחת ערב קלה וארוזה במלון. התארגנות במלון ולינה. 

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 2: פאטימה - אובידוש - נזארה - מנזר אלקובאסה - פטימה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא את פטימה בדרכנו נבקר בעיר הקטנה אובידוש, הסגורה בחומות מימי הביניים. באובידוש ניהנה מהבתים הלבנים הציוריים, המעוטרים בפסים כחולים וצהובים ובפרחי הבוגונביליה, החומות בעלות המגדלים המעוגלים, והכנסיות העתיקות. נמשיך ונבקר בנזארה הלא היא נצרת, כפר דייגים ציורי ושליו מן המאה ה-17, נטייל בכפר ונתרשם מיופיו של קו החוף ונצפה על הצוקים המזדקרים מן החוף. נמשיך אל מתחם מנזר סנטה מריה דה אלקובאסה שהוקם בשנת 1153 על ידי המלך הפורטוגלי הראשון אפונסו אנריקש ועתיד לפתח קשר הדוק עם המלוכה הפורטוגלית לאורך ההיסטוריה בת שבע מאות שנים. כ-120 קילומטרים צפונית לליסבון. מנזר סנטה מריה דה אלקובאסה בפורטוגזית: Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça  הוא מתחם נזירי קתולי השוכן בעיירה אלקובאסה במרכז פורטוגל, כ-120 קילומטרים צפונית לליסבון.  הכנסייה והמנזר היו המבנים הגותיים בפורטוגל. בשל הרלוונטיות האמנותית התרבותית וההיסטורית זה היה אחד המנזרים החשובים של ימי הביניים ונוסף בשנת 1989 נוסף לרשימת אתרי המורשת העולמית. לאחר יום שופע נמשיך לכיוון פטימה סיור קצר בעיר בפטימה למלון לארוחת ערב ולינה.  

יום 3: קואימברה – יער הבוסקו – לוסו – פורטו – סיור לילה בפורטו

לאחר ארוחת הבוקר מתחילים סיור של חצי יום בקואימברה העיר האוניברסיטאית על סמטאותיה הציוריות. נבקר באוניברסיטה ובספרייה. בהמשך נשים פעמינו צפונה לכיוון יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו - מהיערות העתיקים באירופה ונצפה בארמון בוסאקו. נמשיך ללוסו בה נקיים סיור קצר ובהמשך נגיע לפורטו, בירת הצפון של פורטוגל. זוהי עיר נמל אותה חוצה נהר דואורו, אשר מעליו נמתחים שישה גשרים. העיר פורטו התפתחה כעיר מסחר, נמל מוצא ליינות המשובחים של צפון פורטוגל ומוקד כלכלי וחברתי תוסס, שהפעיל קשרים ענפים עם בריטניה בשיא עוצמתה הכלכלית. העברה למלון ארוחת ערב ולאחריה
● נצא באוטובוס לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך שתי גדות נהר דואורו ותצפית על הגשרים המוארים של העיר. נחזור למלון ללינה.
טיול מאורגן לפורטוגל

יום 4: פורטו – בילוי ערב במועדון פאדו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור בעיר פורטו. זוהי העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. סיורינו יעבור בין כיכרות העיר, רובע ריביירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונראה את בית הכנסת על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו. נראה את קתדרלת סה' (Se’) המדהימה בארכיטקטורה שלה ואת מגדל קלריגוס, נבקר בכנסיית סאן פרנסיסקו. נמשיך ונבקר בפלאסיו דה בולסה (ארמון הבורסה), אחד האתרים העיקריים בעיר. נעלה על סירה לשייט בנהר דואורו החוצה את העיר ולסיום נקנח בטעימות במרתף יין פורט. העיר נחזור למלון להתארגנות. ארוחת ערב ולאחריה
•הערב נצא לבילוי משותף ואופייני לפורטוגל – הפאדו, עם ארוחת ערב. נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 5: פורטו – שייט בעמק הדואורו* – אמרנטה – גווארדה /לוסו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול אחד מהקסומים בחצי האי האיברי. יום זה ישלב גם את עמק הדואורו וגם את האיזור צפונית לפורטו. אזורים אלו הינם פינות חמד באירופה שמוכרות בעיקר למטיילים המקומיים. נשים פעמינו לפאסו דה רגואה, שם נשוט בנהר הדוארו בנופיו המרהיבים של עמק הנהר*. נמשיך את היום בעיר אמרנטה. אמרנטה היא עיר יפה במחוז אמרנטה, פורטוגל. היא שוכנת על גבעה על גדות נהר טמגה (Tamega). במרחק ניצב ההר המדהים - Serra do Marão. שני האתרים המרכזיים בעיר הם המוסטיירו (המנזר) והפונטה (הגשר) דה ס. גונסלו (Goncçalo). במהלך חגיגות, נמצא באמרנטה מאפים בצורות פאליות בשם סנט גונסלו דה אמרנטה, במטרה לקדם הולדה. טוענים כי מקורו של מנהג זה עם הקלטים. נמשיך בנסיעה אל גווארדה או לוסו . העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

 יום 6: אביירו – יער בוסאקו  – לוסו/ גווארדה

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בגווארדה בעיר העתיקה, בסגנון ימי הביניים, ובה קתדרלה מרשימה. של העיר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל אביירו "הונציה של פורטוגל" בה נטייל. מכאן נצא בנסיעה אל ארמון בוסאקו, אותו נראה, מצועצע ומכוסה אריחי קרמיקה כחולים, ניצב בלב היער, מוקף גנים בוטניים אקזוטיים. נמשיך אל עבר יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו מהיערות העתיקים באירופה. חזרה ללוסו או גווארדה . העברה למלון לארוחת ערב ולינה

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 7: לוסו – בלמונטה – טומאר – ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרך הרים יפהפייה ופתלתלה הנקראת Sierra De Estrela "רכס הכוכבים" (מותנה במזג האוויר). לאחר מכן נמשיך בדרכינו לבלמונטה כפר קטן בו שוכנים צאצאי האנוסים ונבקר בבית הכנסת במקום (במידה ופתוח – במידה ולא – נבקר במוזאון יהודי קטן במקום. בחגים היהודים אתרים אלו סגורים ולא ניתן לבקר בהם). נמשיך מערבה במסענו לביקור בעיירה טומר עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ופתוח) מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15. אחה"צ המאוחרות נגיע למלון בליסבון. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 8: ליסבון - סינטרה - קאבו דה רוקה - קשקאיש- אשטוריל - ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר נצא מליסבון לסינטרה לביקור בארמון סינטרה לאחר מכן נעצור בקאבו דה רוקה. "כאן המקום שבו מסתיימת היבשה ומתחיל הים שאין לו סוף", התפייט המשורר הלאומי בן המאה ה-16 לואיש דה קמואש על המקום המערבי ביותר באירופה - קאבו דה רוקה (Cabo da Roca, כף הסלע). המצוק מתנשא כ-140 מטר מעל לחוף, והרוחות בו עזות. נעצור בעיירת הנופש קשקאיש אשר את מיקומה מזהים בקלות, לפי דוכני המזכרות הרבים ומשם נמשיך בדרכנו לאשטוריל - המקום שבו נשפך נהר טז'ו לאוקיינוס. עיירה של קזינו, בתי מלון ווילות מפוארות שבהן התגוררו עשירי תבל ומלכים גולים ונשוטט בין הבתים היפים. לאחר הסיור נמשיך בנסיעתנו חזרה לליסבון הגעה למלון. ארוחת ערב ולינה.  

 יום 9: ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור עם מדריך מקומי בליסבון - בירתה וליבה של פורטוגל. העיר ליסבון משתרעת על הגדה של נהר טז'ו המגיע לאוקיאנוס האטלנטי ומעליו גשר ה-25 באפריל המזכיר את הגולדן-גייט. נסייר ברובע בלם, נצפה במגדל בלם (הלא היא בית לחם) מבנה מרשים בסגנונו ששימש בעבר כמגדל שמירה ובית סוהר. ולאחר מכן נלך לעבר Monument of the Discoveries המרשים שנבנה בשנת 1960 לציון 500 שנים למותו של הנסיך הנרי הספן. המונומנט המרשים מהלל את עידן מסעות המגלים ואת תרומת פורטוגל לתגליות האנושות. - ביקור במנזר JERONIMOS (כנסייה בלבד), במתחם של מנזר ז'ירונימוס (במקום ייתכנו תורים גדולים ובנוסף ייתכן כי המקום ייסגר למבקרים ללא הודעה מראש. במקרים שכאלו זה הביקור לא יתבצע) המגולף באבן שנבנה בשנת 1496 נבקר במוזיאון הכרכרות, מוזיאון ייחודי בעל אוסף מרשים של מגוון כרכרות עתיקות. טיול רגלי אלפאמה הילס.
אם יספיק הזמן נצא לביקור במרכז הבילוי והקניות המודרני "ווסקו דה גאמה" שהוקם לכבוד התערוכה העולמית אקספו 98. מכאן נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. נחיתה בתל אביב בשעות הלילה של יום 9 או בבוקרו של יום 10.

 

*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form