מספר טלפון
03-6374000
טיול מאורגן לפורטוגל הכולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (LCP)
משך הטיול:
9 ימים 8 לילות
להורדת התוכנית

טיול מאורגן לפורטוגל הכולל : תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות), ללא הוצאות אופציונאליות במהלך היום ועם פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לפורטוגל - הקדמה

פורטוגל, לא רק של כדורגל ורונאלדו, אלא גם המדינה המערבית באירופה, נמל מוצא היסטורי לעולמות חדשים שהפכוה לאימפריה ימית. ארץ יפהפייה המשלבת נופים, אנשים והסטוריה ייחודית. ערים עתיקות שנשתמרו – אונסקו מכירה ב 12 אתרים כמורשת עולמית - חופי ים מקסימים ונופים הרריים, עמקים ונהרות רחבים, טירות, מנזרי פאר וכמובן יין פורט שמקורו בעיר פורטו שמרכזה העתיק ובנייניה הייחודיים כמו ארמון הבורסה, תחנת הרכבת, המדרחוב סנטה קתרינה יקבי הפורט [אותו בדר"כ אנו "טועמים" בטיולים מאורגנים לפורטוגל] כל אלו ועוד יוצרים בה אוירה מיוחדת.

העיר החצויה בתעלות אביירו, באתרי המורשת היהודית ובקהילה המתחדשת של האנוסים בבלמונטה , בביה"כ העתיק – מאה 15 – בטומר. העיר האוניבסיטאית קואימברה ובספריה המיוחדת נגלה מי שומר על הספרים העתיקים ממזיקים? נגלה בעיר המדיבלית המקסימה אובידוש מה נתן לה את הכינוי "עיר הנישואין". בפטימה נשמע איך הפך כפר נידח למוקד עלייה לרגל ונופתע לשמוע ולראות שלנצרת יש אזכור פורטוגזי [בשביל זה צריך להצטרף לטיול המאורגן לפורטוגל של פגסוס]. לא נחמיץ את הביקור בבירה ליסבון , נמל המוצא לספנים ולמגלי הארצות וסקו דה גמה – מגלה הודו - קברל שגילה את ברזיל ועוד, נבקר בסט. ג'רונימו המיוחד ולא נחמיץ ביקור בסינטרה - מושב הקיץ ההסטורי עוד מימי השלטון המורי. הנקודה המערבית באירופה - קאבו דה רוקה - לטעום במהלך הימים את המאכל הלאומי סרדינס ו/או בקלה ולקנח בערב פאדו.

אלו חוויות ורק חלק ממכלול שלם לטיולים מאורגנים לפורטוגל שלנו - שכל אלו ועוד בימי טיול מלאים וללא תוספות מיוחדות [ אופשונלס] שמציע טיול מאורגן לפורטוגל עם פגסוס.

טיול מאורגן לפורטוגל של פגסוס יעבור במקומות ובאתרים המרכזיים הבאים:

 • קוימברה: סיור עיר, ביקור באוניברסיטה ביקור באתר מיני פורטוגל
 • בלמונטה: סיור בכפר האנוסים ביקור בבית הכנסת במידה ופתוח ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח ואפשרי), ביקור בשמורת יער בוסאקו
 • אביירו: "הונציה של פורטוגל" 
 • פורטו: סיור עיר, ביקור בארמון הבורסה, ביקור בכנסיית סאן פרנסיסקו, בילוי ערב פאדו כולל משקה ראשון וארוחת ערב, סיור לילי באוטובוס
  בעיר העתיקה
 • עמק הדוארו: שייט "מדליק " בנהר דואורו, ביקור ביקב מקומי כולל טעימות, ביקור בגימראש
 • טומר: ביקור בבית כנסת העתיק (במידה ופתוח)
 • נאזארה: סיור בעיירה
 • סינטרה: הארמון הלאומי
 • אובידוש: סיור כפרי הדייגים אשתוריל וקשקאיש
 • פאטימה: מוקד עליה לרגל
 • בטאליה: ביקור במנזר
 • צוק קאבו דה רוקה: הנקודה המערבית ביותר של יבשת אירופה
 • ליסבון: סיור פנורמי בעיר, הרובע היהודי, ביקור בכנסייה במתחם מנזר ז'ירונימוס, מוזאון הכרכרות, מרכז הבילוי והקניות ווסקו דה גאמה

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל לפי ימים

יום 1: ת"א – ליסבון

נפגש בשדה התעופה ונטוס לליסבון בטיסה של חברת התעופה "טורקיש" דרך איסטנבול או עם "איבריה" דרך מדריד או בטיסה ישירה עם "טאפ". ליסבון, בירתה וליבה של פורטוגל. העיר ליסבון המשתרעת על חופו של נהר טז'ו המגיע אל האוקיאנוס האטלנטי ומעליו גשר ה-25 באפריל המזכיר את הגולדן-גייט. הגיענו נצא לסיור פנורמי ראשוני (מותנה בשעת ההגעה לעיר) ונסייר בעיר התחתית באזור הכיכרות קומרסיו ורוסיו, בפארק אדוארד ה-7, בשדרות העצמאות ובעיר העתיקה, בה היה גם רובע היהודים לפני הגירוש. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 2: ליסבון

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיורים בליסבון. נבקר במוזאון הכרכרות, מוזאון ייחודי בעל אוסף מרשים של מגוון כרכרות עתיקות ונבקר בכנסייה במתחם של מנזר ז'רונימוס המגולף באבן שנבנה בשנת 1496, ואנדרטת המגלים. נסייר בעיר התחתית באזור הכיכרות קומרסיו ורוסיו, בפארק אדוארד ה-7, בשדרות העצמאות ובגבעת אלפאמה - בעיר העתיקה, בה היה גם רובע היהודים לפני הגירוש. נמשיך וניסע לראות את גשר ה-25 באפריל. הגשר התלוי דומה לגשר הזהב בסאן פרנסיסקו בארה"ב, אורכו 2278 מטר, ומקשר באותו קו גובה את אזור Alcantara לאזור Almada, בחלק הדרומי של הגדה. ורוחב המפתח בקשת התומכת 1031 מטר, יסודותיו חודרים לעומק 80 מטר בגדות הנהר,  בגדה של Almada ניצב הפסל הדומה לפסלו של ישו הפורש כפותיו בהר הקורקובדו בברזיל. אחר הצהריים נמשיך לביקור במרכז הבילוי והקניות המודרני "ווסקו דה גאמה" שהוקם לכבוד התערוכה העולמית אקספו 98. נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3: ליסבון – אשטוריאל – קאשקאיש – קאבו דה רוקה – סינטרה – אובידוש – פאטימה

לאחר ארוחת בוקר נצא לדרכינו לכיוון פאטימה. נחלוף על פני עיירות הדייגים לשעבר קאשקאיש ואשטוריל שהפכו למגורי אצולת אירופה ופורטוגל. משם נמשיך אל הצוק המרהיב קאבו דה רוקה – הנקודה המערבית ביותר באירופה הצופה אל האוקיאנוס האטלנטי. בדרכנו נעבור בסינטרה בה נבקר בטירת הארמון הלאומי לשעבר, בעלת ארכיטקטורה מיוחדת ומשם נמשיך לאובידוש – כפר  עתיק עם סימטאות ציוריות מימי הביניים ומוקף חומה וכן שער אריחי קרמיקה כחלחלים אופייניים (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו). סיורינו הסתיים במוקד העלייה לרגל של פאטימה. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 4: פאטימה - טומר – בטאליה – נאזארה - – קוימברה/לוסו 

לאחר ארוחת בוקר נמשיך את הסיור בפאטימה המהווה מוקד לעליה לרגל בעולם הנוצרי. נמשיך מערבה במסענו לביקור בעיירה טומר עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ופתוח) מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15. נמשיך לבטאליה שם נבקר במנזר בטאליה המדהים שהוא צירוף של סגנונות גותי ומַנוּאֵליַאני (סגנון פורטוגלי ייחודי מהמאה ה-16 שנקרא על שמו של המלך מנואל הראשון). המנזר הוא הדוגמא הטובה ביותר לגוטיקה הפורטוגזית. נמשיך בדרכינו לנאזארה הלא היא נצרת, כפר דייגים ציורי ושליו מן המאה ה-17, נטייל בכפר ונתרשם מיופיו של קו החוף ונצפה מעל הצוקים המזדקרים מן החוף. בתום הסיור העברה למלוננו בקוימברה או לוסו. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 5: קוימברה – אביירו – קוימברה

 לאחר ארוחת הבוקר נסייר בקוימברה, העיר האוניברסיטאית על סמטאותיה הציוריות ונערוך סיור היכרות בו נבקר  באוניברסיטה ובספרייה העתיקה (במקום ייתכנו תורים גדולים ובמקרה זה הביקור לא יתבצע) של העיר. נמשיך ונבקר באתר מיני פורטוגל "פורטוגל דוש פקניטוש" קומפלקס של בניינים מיניאטוריים המייצגים את הסגנונות השונים. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל אביירו "הונציה של פורטוגל" בה נטייל. חזרה לקוימברה. העברה למלון לארוחת ערב ולינה

יום 6: קוימברה – יער בוסאקו – בלמונטה  – גווארדה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל ארמון בוסאקו, אותו נראה, מצועצע ומכוסה אריחי קרמיקה כחולים, ניצב בלב היער, מוקף גנים בוטניים אקזוטיים. נמשיך אל עבר יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו מהיערות העתיקים באירופה. נמשיך בדרך הרים יפהפייה ופתלתלה הנקראת Sierra De Estrela "רכס הכוכבים" (מותנה במזג האוויר). לאחר מכן נמשיך בדרכינו לבלמונטה כפר קטן בו שוכנים צאצאי האנוסים ונבקר בבית הכנסת במקום (במידה ופתוח – במידה ולא – נבקר במוזאון יהודי קטן במקום. בחגים היהודים אתרים אלו סגורים ולא ניתן לבקר בהם). המשך לגווארדה ונבקר בקתדרלה המקומית ולאחר מכן, העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 7: גווארדה – שייט בעמק הדוארו – גימראש - סיור ערב בפורטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול אחד מהקסומים בחצי האי האיברי. יום זה ישלב גם את עמק הדוארו וגם את האיזור צפונית לפורטו. אזורים אלו הינם פינות חמד באירופה שמוכרות בעיקר למטיילים המקומיים. נשים פעמינו לפאסו דה רגואה, שם נשוט בנהר הדוארו בנופיו המרהיבים של עמק הנהר. כמו-כן נבקר ביקב מקומי כולל טעימות. היינות המופקים באיזור זה של פורטוגל נחשבים לטובים ביותר בכל המדינה. נמשיך את היום בעיר ג'ימראש. ג'ימראש נמצאת צפונית לפורטו בפרובינציית בראגה. העיר יושבה כבר במאה ה-9 לספירה ומרכז העיר היפהפה מוכר ע"י אונסקו כאתר שימור עולמי. בעיר קיימים עדיין מספר מבנים מתקופת ימי הביניים ומלפני כן. נטייל בעיר ונתרשם מיופיה של הארכיטקטורה הפורטוגלית העתיקה. נמשיך בנסיעה אל יעדינו פורטו, בירת הצפון של פורטוגל. זוהי עיר נמל אותה חוצה נהר דואורו, מעליו נמתחים ארבעה גשרים. העיר התפתחה כעיר מסחר, נמל מוצא ליינות המשובחים של צפון פורטוגל ומוקד כלכלי וחברתי תוסס, שהפעיל קשרים ענפים עם בריטניה בשיא עוצמתה הכלכלית. העברה למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא באוטובוס לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך שתי גדות נהר דואורו ותצפית על הגשרים המוארים של העיר. נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 8: פורטו - בילוי ערב במועדון פאדו - פורטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור עיר בפורטו. זוהי העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. סיורינו יעבור בין כיכרות העיר, רובע ריביירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונראה את בית הכנסת (במידת האפשר) על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו, נראה את קתדרלת סה' (Se’) המדהימה בארכיטקטורה שלה ואת מגדל קלריגוס, נבקר בכנסיית סאן פרנסיסקו. נמשיך ונבקר בפלאסיו  דה בולסה (ארמון הבורסה), אחד האתרים העיקריים בעיר. בערב נצא לבילוי משותף ואופייני לפורטוגל – הפאדו, מועדון טיפוסי, עם ארוחת ערב ומופע פולקלור.

 יום 9: פורטו – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לזמן הטיסה חזרה, סיור נוסף קצר בפורטו והעברה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. הגעה לתל אביב בשעות הלילה המאוחרות של יום 9.

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form