מספר טלפון
03-6374000
טיול מאורגן לפורטוגל הכולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (LCP)
משך הטיול:
9 ימים 8 לילות
להורדת התוכנית

טיול מאורגן לפורטוגל הכולל : תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות), ללא הוצאות אופציונאליות במהלך היום ועם פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לפורטוגל - הקדמה

פורטוגל, לא רק של כדורגל ורונאלדו, אלא גם המדינה המערבית באירופה, נמל מוצא היסטורי לעולמות חדשים שהפכוה לאימפריה ימית. ארץ יפהפייה המשלבת נופים, אנשים והסטוריה ייחודית. ערים עתיקות שנשתמרו – אונסקו מכירה ב 12 אתרים כמורשת עולמית - חופי ים מקסימים ונופים הרריים, עמקים ונהרות רחבים, טירות, מנזרי פאר וכמובן יין פורט שמקורו בעיר פורטו שמרכזה העתיק ובנייניה הייחודיים כמו ארמון הבורסה, תחנת הרכבת, המדרחוב סנטה קתרינה יקבי הפורט [אותו בדר"כ אנו "טועמים" בטיולים מאורגנים לפורטוגל] כל אלו ועוד יוצרים בה אוירה מיוחדת.

העיר החצויה בתעלות אביירו, באתרי המורשת היהודית ובקהילה המתחדשת של האנוסים בבלמונטה , בביה"כ העתיק – מאה 15 – בטומר. העיר האוניבסיטאית קואימברה ובספריה המיוחדת נגלה מי שומר על הספרים העתיקים ממזיקים? נגלה בעיר המדיבלית המקסימה אובידוש מה נתן לה את הכינוי "עיר הנישואין". בפטימה נשמע איך הפך כפר נידח למוקד עלייה לרגל ונופתע לשמוע ולראות שלנצרת יש אזכור פורטוגזי [בשביל זה צריך להצטרף לטיול המאורגן לפורטוגל של פגסוס]. לא נחמיץ את הביקור בבירה ליסבון , נמל המוצא לספנים ולמגלי הארצות וסקו דה גמה – מגלה הודו - קברל שגילה את ברזיל ועוד, נבקר בסט. ג'רונימו המיוחד ולא נחמיץ ביקור בסינטרה - מושב הקיץ ההסטורי עוד מימי השלטון המורי. הנקודה המערבית באירופה - קאבו דה רוקה - לטעום במהלך הימים את המאכל הלאומי סרדינס ו/או בקלה ולקנח בערב פאדו.

אלו חוויות ורק חלק ממכלול שלם לטיולים מאורגנים לפורטוגל שלנו - שכל אלו ועוד בימי טיול מלאים וללא תוספות מיוחדות [ אופשונלס] שמציע טיול מאורגן לפורטוגל עם פגסוס.

טיול מאורגן לפורטוגל של פגסוס יעבור במקומות ובאתרים המרכזיים הבאים:

 • קוימברה: סיור עיר, ביקור באוניברסיטה 
 • ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח ואפשרי), ביקור בשמורת יער בוסאקו
 • אביירו: "הונציה של פורטוגל" 
 • פורטו: סיור עיר, ביקור בארמון הבורסה, ביקור בכנסיית סאן פרנסיסקו, בילוי ערב פאדו וארוחת ערב, סיור לילי באוטובוס
  בעיר העתיקה
 • עמק הדוארו: שייט "מדליק" בנהר דואורו*, ביקור ביקב מקומי כולל טעימות, ביקור וסיור באמרנטה 
 • טומר: ביקור בבית כנסת העתיק (במידה ופתוח)
 • נאזארה: סיור בעיירה
 • סינטרה: הארמון הלאומי
 • אובידוש: סיור כפרי הדייגים אשתוריל וקשקאיש
 • פאטימה: מוקד עליה לרגל
 • אלקובסה: ביקור במנזר
 • צוק קאבו דה רוקה: הנקודה המערבית ביותר של יבשת אירופה
 • ליסבון: סיור פנורמי בעיר, הרובע היהודי, ביקור בכנסייה במתחם מנזר ז'ירונימוס, מוזיאון הכרכרות, מרכז הבילוי והקניות ווסקו דה גאמה

מסלול הטיול המאורגן לפורטוגל לפי ימים

יום 1: ת"א – ליסבון – אשטוריאל – קאשקאיש – קאבו דה רוקה – סינטרה – ליסבון

נפגש בשדה התעופה ונטוס לליסבון בטיסה ישירה עם אייר פורטוגל. ליסבון, בירתה וליבה של פורטוגל. העיר ליסבון המשתרעת על חופו של נהר טז'ו המגיע אל האוקיאנוס האטלנטי ומעליו גשר ה-25 באפריל המזכיר את הגולדן-גייט. עם ההגעה נצא לסיור אל עיירות הדייגים לשעבר קאשקאיש ואשטוריל שהפכו למגורי אצולת אירופה ופורטוגל. משם נמשיך אל הצוק המרהיב קאבו דה רוקה – הנקודה המערבית ביותר באירופה הצופה אל האוקיאנוס האטלנטי. בדרכנו נעבור בסינטרה בה נבקר בטירת הארמון הלאומי לשעבר, בעלת ארכיטקטורה מיוחדת . חזרה לליסבון למלון . ארוחת ערב ולינה. 

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 2: ליסבון-פאטימה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיורים בליסבון. נבקר במוזאון הכרכרות, מוזאון ייחודי בעל אוסף מרשים של מגוון כרכרות עתיקות ונבקר בכנסייה במתחם של מנזר ז'ירונימוס (במקום ייתכנו תורים גדולים ובנוסף ייתכן כי המקום ייסגר למבקרים ללא הודעה מראש. במקרים שכאלו זה הביקור לא יתבצע) המגולף באבן שנבנה המגולף באבן שנבנה בשנת 1496, ואנדרטת המגלים. נסייר בעיר התחתית באזור הכיכרות קומרסיו ורוסיו, בפארק אדוארד ה-7, בשדרות העצמאות ובגבעת אלפאמה - בעיר העתיקה, בה היה גם רובע היהודים לפני הגירוש. נצפה אל גשר ה-25 באפריל. הגשר התלוי דומה לגשר הזהב בסאן פרנסיסקו בארה"ב, אורכו 2278 מטר, נמשיך לביקור במרכז הבילוי והקניות המודרני "ווסקו דה גאמה" שהוקם לכבוד התערוכה העולמית אקספו 98. בהמשך ניסע לפאטימה, מוקד העלייה לרגל של העולם הנוצרי. שם נגיע למלון בו נשהה בשני הלילות הבאים לארוחת ערב ולינה.

יום 3: פאטימה – אובידוש – נאזאזרה – אלקובסה – פאטימה

לאחר ארוחת בוקר נצא לאובידוש – כפר  עתיק עם סימטאות ציוריות מימי הביניים ומוקף חומה וכן שער אריחי קרמיקה כחלחלים אופייניים (ברשימת המורשת העולמית של אונסקו). נמשיך בדרכינו לנאזארה הלא היא נצרת, כפר דייגים ציורי ושליו מן המאה ה-17, נטייל בכפר ונתרשם מיופיו של קו החוף ונצפה מעל הצוקים המזדקרים מן החוף. נמשיך לאלקובסה שם נבקר במנזר אלקובסה המדהים שהוא צירוף של סגנונות גותי ומַנוּאֵליַאני (סגנון פורטוגלי ייחודי מהמאה ה-16 שנקרא על שמו של המלך מנואל הראשון). המנזר הוא הדוגמא הטובה ביותר לגוטיקה הפורטוגזית. לאחר הסיור נחזור למלון בפאטימה לארוחת ערב ולינה.טיול מאורגן לפורטוגל

יום 4: פאטימה – טומר – קואימברה – לוסו 

לאחר ארוחת בוקר נסייר בפאטימה המהווה מוקד לעליה לרגל בעולם הנוצרי. נמשיך מערבה במסענו לביקור בעיירה טומר עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ופתוח) מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15. אחרה"צ המאוחרות נגיע למלון בלוסו. ארוחת ערב ולינה. 

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 5: לוסו – קואימברה – אביירו – יער בוסאקו – לוסו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע ונסייר בקואימברה, העיר האוניברסיטאית על סמטאותיה הציוריות ונערוך סיור היכרות בו נבקר  באוניברסיטה ובספרייה העתיקה  של העיר. לאחר מכן נמשיך בנסיעה אל אביירו "הונציה של פורטוגל" בה נטייל. מכאן נצא בנסיעה אל ארמון בוסאקו, אותו נראה, מצועצע ומכוסה אריחי קרמיקה כחולים, ניצב בלב היער, מוקף גנים בוטניים אקזוטיים. נמשיך אל עבר יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו מהיערות העתיקים באירופה. חזרה ללוסו. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

 יום 6: לוסו – בלמונטה  – גווארדה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה בדרך הרים יפהפייה ופתלתלה הנקראת Sierra De Estrela "רכס הכוכבים" (מותנה במזג האוויר). לאחר מכן נמשיך בדרכינו לבלמונטה כפר קטן בו שוכנים צאצאי האנוסים ונבקר בבית הכנסת במקום (במידה ופתוח – במידה ולא – נבקר במוזאון יהודי קטן במקום. בחגים היהודים אתרים אלו סגורים ולא ניתן לבקר בהם). המשך לגווארדה לסיור בעיר העתיקה, בסגנון ימי הביניים, ובה קתדרלה מרשימה. לאחר מכן, העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 7: גווארדה – שייט בעמק הדואורו* – אמרנטה – סיור ערב בפורטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול אחד מהקסומים בחצי האי האיברי. יום זה ישלב גם את עמק הדואורו וגם את האיזור צפונית לפורטו. אזורים אלו הינם פינות חמד באירופה שמוכרות בעיקר למטיילים המקומיים. נשים פעמינו לפאסו דה רגואה, שם נשוט בנהר הדוארו בנופיו המרהיבים של עמק הנהר*. כמו-כן נבקר ביקב מקומי כולל טעימות. היינות המופקים באיזור זה של פורטוגל נחשבים לטובים ביותר בכל המדינה. נמשיך את היום בעיר אמרנטה. אמרנטה היא עיר יפה במחוז אמרנטה, פורטוגל. היא שוכנת על גבעה על גדות נהר טמגה (Tamega). במרחק ניצב ההר המדהים - Serra do Marão. שני האתרים המרכזיים בעיר הם המוסטיירו (המנזר) והפונטה (הגשר) דה ס. גונסלו (Goncçalo). במהלך חגיגות, נמצא באמרנטה מאפים בצורות פאליות בשם סנט גונסלו דה אמרנטה, במטרה לקדם הולדה. טוענים כי מקורו של מנהג זה עם הקלטים נמשיך בנסיעה אל יעדינו פורטו, בירת הצפון של פורטוגל. זוהי עיר נמל אותה חוצה נהר דואורו, מעליו נמתחים ארבעה גשרים. העיר התפתחה כעיר מסחר, נמל מוצא ליינות המשובחים של צפון פורטוגל ומוקד כלכלי וחברתי תוסס, שהפעיל קשרים ענפים עם בריטניה בשיא עוצמתה הכלכלית. העברה למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא באוטובוס לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך שתי גדות נהר דואורו ותצפית על הגשרים המוארים של העיר. נחזור למלון ללינה.
*LCP1016  - השייט לא מתקיים בתאריכי הטיול

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 8: פורטו - בילוי ערב במועדון פאדו - פורטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור עיר בפורטו. זוהי העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. סיורינו יעבור בין כיכרות העיר, רובע ריביירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונראה את בית הכנסת (במידת האפשר) על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו, נראה את קתדרלת סה' (Se’) המדהימה בארכיטקטורה שלה ואת מגדל קלריגוס, נבקר בכנסיית סאן פרנסיסקו. נמשיך ונבקר בפלאסיו  דה בולסה (ארמון הבורסה), אחד האתרים העיקריים בעיר. בערב נצא לבילוי משותף ואופייני לפורטוגל – במסעדת פאדו טיפוסית, עם ארוחת ערב ומופע פולקלור.

 יום 9: פורטו – ת"א

לאחר ארוחת הבוקר העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. הגעה לתל אביב בשעות הלילה המאוחרות של יום 9.

 

*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form