מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (LCL)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות), ללא הוצאות אופציונאליות במהלך היום פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול* * ערב ראשון ארוחת קלה וארוזה .

טיול מאורגן לפורטוגל - הקדמה

פורטוגל, לא רק של כדורגל ורונאלדו, אלא גם המדינה המערבית באירופה, נמל מוצא היסטורי לעולמות חדשים שהפכוה לאימפריה ימית. ארץ יפהפייה המשלבת נופים, אנשים והסטוריה ייחודית. ערים עתיקות שנשתמרו – אונסקו מכירה ב 12 אתרים כמורשת עולמית- חופי ים מקסימים ונופים הרריים, עמקים ונהרות רחבים ,טירות , מנזרי פאר וכמובן יין פורט שמקורו בעיר פורטו שמרכזה העתיק ובנייניה הייחודיים כמו ארמון הבורסה, תחנת הרכבת, המדרחוב סנטה קתרינה יקבי הפורט [אותו בדר"כ אנו "טועמים" בטיולים מאורגנים לפורטוגל] כל אלו ועוד יוצרים בה אוירה מיוחדת.

העיר החצויה בתעלות אביירו, באתרי המורשת היהודית ובקהילה המתחדשת של האנוסים בבלמונטה, בביה"כ העתיק – מהמאה 15 – בטומר. העיר האוניבסיטאית קואימברה ובספריה המיוחדת נגלה מי שומר על הספרים העתיקים ממזיקים? נגלה בעיר המדיבלית המקסימה אובידוש מה נתן לה את הכינוי "עיר הנישואין". בפטימה נשמע איך הפך כפר נידח למוקד עלייה לרגל ונופתע לשמוע ולראות שלנצרת יש אזכור פורטוגזי [בשביל זה צריך להצטרף לטיול של פגסוס]. לא נחמיץ את הביקור בבירה ליסבון, נמל המוצא לספנים ולמגלי הארצות וסקו דה גמה – מגלה הודו - קברל שגילה את ברזיל ועוד, נבקר בסט. ג'רונימו המיוחד ולא נחמיץ ביקור בסינטרה - מושב הקיץ ההסטורי עוד מימי השלטון המורי. הנקודה המערבית באירופה - קאבו דה רוקה - לטעום במהלך הימים את המאכל הלאומי סרדינס ו /או בקלה ולקנח בערב פאדו.

אלו חוויות ורק חלק ממכלול שלם שכל אלו ועוד בימי טיול מלאים וללא תוספות מיוחדות [אופשונלס] שמציע טיול מאורגן לפורטוגל עם פגסוס.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

 • קואימברה: סיור עיר, ביקור באוניברסיטה 
 • בלמונטה: סיור בכפר האנוסים ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח ואפשרי) ביקור בשמורת יער בוסאקו
 • אביירו: "הונציה של פורטוגל"
 • פורטו: סיור עיר, ביקור במרתף יין פורטו, ביקור בארמון הבורסה (במידה ויהיה פתוח למבקרים ), ביקור בכנסיית סאן פרנסיסקו, שייט בנהר דואורו, סיור לילי באוטובוס בעיר העתיקה, בילוי ערב פאדו כולל משקה ראשון וארוחת ערב
 • טומר: ביקור בבית כנסת העתיק (במידה ופתוח )
 • נאזארה: סיור בעיירה
 • סינטרה: הארמון הלאומי
 • אובידוש: סיור כפרי הדייגים אשתוריל וקשקאיש
 • פאטימה: מוקד עליה לרגל
 • אלקובאסה: ביקור במנזר
 • צוק קאבו דה רוקה: הנקודה המערבית ביותר של יבשת אירופה
 • ליסבון: סיור פנורמי בעיר, הרובע היהודי, ביקור בכנסייה במתחם מנזר ז'ירונימוס, מוזאון הכרכרות, מרכז הבילוי והקניות ווסקו דה גאמה *ערב ראשון ארוחה קלה וארוזה

מטיילים יקרים – מומלץ כי תבדקו היטב מול תכניות של חברות מתחרות בהן יש אולי לפעמים ימים ו/או חצאי ימים חופשיים – וגם אולי יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שיכולים להגיע בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן שהמדריך של החברה האחרת יציע בתשלום נוסף – לכן , מה שיכול להראות בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – ליסבון – פטימה

נפגש בשדה התעופה לטיסה ישירה לליסבון, בירתה וליבה של פורטוגל. מליסבון לאחר סידורי בקורת הגבולות נצא בדרכנו צפונה ונגיע מאוחר למלון בפטימה. ארוחת ערב קלה וארוזה. התארגנות במלון ולינה.
 

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 2: פטימה – אובידוש  – נזארה – מנזר אלקובאסה – פטימה 

לאחר ארוחת הבוקר נצא את פטימה בדרכנו נבקר בעיר הקטנה אובידוש, הסגורה בחומות מימי הביניים. באובידוש ניהנה מהבתים הלבנים הציוריים, המעוטרים בפסים כחולים וצהובים ובפרחי הבוגונביליה, החומות בעלות המגדלים המעוגלים, והכנסיות העתיקות. נמשיך ונבקר בנזארה הלא היא נצרת, כפר דייגים ציורי ושליו מן המאה ה-17, נטייל בכפר ונתרשם מיופיו של קו החוף ונצפה על הצוקים המזדקרים מן החוף. נמשיך אל מתחם מנזר סנטה מריה דה אלקובאסה שהוקם בשנת 1153 על ידי המלך הפורטוגלי הראשון אפונסו אנריקש ועתיד לפתח קשר הדוק עם המלוכה הפורטוגלית לאורך ההיסטוריה בת שבע מאות שנים. כ-120 קילומטרים צפונית לליסבון. מנזר סנטה מריה דה אלקובאסה בפורטוגזית: Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça  הוא מתחם נזירי קתולי השוכן בעיירה אלקובאסה, במרכז פורטוגל, כ-120 קילומטרים צפונית לליסבון.  הכנסייה והמנזר היו המבנים הגותיים בפורטוגל. בשל הרלוונטיות האמנותית התרבותית וההיסטורית זה היה אחד המנזרים החשובים של ימי הביניים ונוסף בשנת 1989 נוסף לרשימת אתרי המורשת העולמית. לאחר יום שופע נמשיך בדרכינו לכיוון פטימה סיור קצר בעיר בפטימה למלון לארוחת ערב ולינה.   

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 3: קואימברה – יער הבוסקו – לוסו – פורטו – סיור לילה בפורטו   

לאחר ארוחת הבוקר מתחילים סיור של חצי יום בקואימברה העיר האוניברסיטאית על סמטאותיה הציוריות. נבקר באוניברסיטה ובספרייה. בהמשך נשים פעמינו צפונה לכיוון יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו - מהיערות העתיקים באירופה ונצפה בארמון בוסאקו. נמשיך ללוסו בה נקיים סיור קצר ובהמשך נגיע לפורטו, בירת הצפון של פורטוגל. זוהי עיר נמל אותה חוצה נהר דואורו, אשר מעליו נמתחים שישה גשרים. העיר פורטו התפתחה כעיר מסחר, נמל מוצא ליינות המשובחים של צפון פורטוגל ומוקד כלכלי וחברתי תוסס, שהפעיל קשרים ענפים עם בריטניה בשיא עוצמתה הכלכלית. העברה למלון ארוחת ערב ולאחריה
● נצא באוטובוס לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך שתי גדות נהר דואורו ותצפית על הגשרים המוארים של העיר. נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 4: פורטו – בילוי ערב במועדון פאדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור בעיר פורטו. זוהי העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. סיורינו יעבור בין כיכרות העיר, רובע ריביירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונראה את בית הכנסת על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו. נראה את קתדרלת סה' (Se’) המדהימה בארכיטקטורה שלה ואת מגדל קלריגוס, נבקר בכנסיית סאן פרנסיסקו. נמשיך ונבקר בפלאסיו דה בולסה (ארמון הבורסה), אחד האתרים העיקריים בעיר. נעלה על סירה לשייט בנהר דואורו החוצה את העיר ולסיום נקנח בטעימות במרתף יין פורט. העיר נחזור למלון להתארגנות. ארוחת ערב ולאחריה
•הערב נצא לבילוי משותף ואופייני לפורטוגל – הפאדו, עם ארוחת ערב ומופע פולקלור. נחזור למלון ללינה.

יום 5: פורטו – אביירו – סרה דה אסטלה – בלמונטה – גווארדה 

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו בנסיעה אל אביירו "הונציה של פורטוגל" בה נטייל. נמשיך דרך קוסטה נובה אל רכס הסיירה דה אסטרלה, נגיע לבלמונטה, כפר קטן בו שוכנים צאצאי האנוסים ונבקר בבית הכנסת במקום (במידה ופתוח – במידה ולא – נבקר במוזיאון יהודי קטן במקום. בחגים היהודים אתרים אלו סגורים ולא ניתן לבקר בהם). נמשיך בנסיעה לעבר
גווארדה. העברה למלון בגווארדה לארוחת ערב ולינה.
 

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 6:  גווארדה – טומאר – ליסבון 

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקתדרלת של העיר גווארדה ולאחר מכן נשים פעמינו בנסיעה לביקור בעיירה טומאר. עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ופתוח) מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15. לאחר יום שופע נמשיך בדרכינו לכיוון ליסבון הבירה למלון לארוחת ערב ולינה.   

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 7: ליסבון -סינטרה– קאבו דה רוקה – קשקאיש – אשטוריל – ליסבון 

לאחר ארוחת הבוקר נצא מליסבון לסינטרה לביקור בארמון סינטרה לאחר מכן נעצור בקאבו דה רוקה. "כאן המקום שבו מסתיימת היבשה ומתחיל הים שאין לו סוף", התפייט המשורר הלאומי בן המאה ה-16 לואיש דה קמואש על המקום המערבי ביותר באירופה - קאבו דה רוקה (Cabo da Roca, כף הסלע). המצוק מתנשא כ-140 מטר מעל לחוף, והרוחות בו עזות. נעצור בעיירת הנופש קשקאיש אשר את מיקומה מזהים בקלות, לפי דוכני המזכרות הרבים ומשם נמשיך בדרכנו לאשטוריל - המקום שבו נשפך נהר טז'ו לאוקיינוס. עיירה של קזינו, בתי מלון ווילות מפוארות שבהן התגוררו עשירי תבל ומלכים גולים ונשוטט בין הבתים היפים. לאחר הסיור נמשיך בנסיעתנו לליסבון הגעה למלון. ארוחת ערב ולינה.  

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 8: ליסבון 

לאחר לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור עם מדריך מקומי בליסבון - בירתה וליבה של פורטוגל. העיר ליסבון משתרעת על הגדה של נהר טז'ו המגיע לאוקיאנוס האטלנטי ומעליו גשר ה-25 באפריל המזכיר את הגולדן-גייט. נסייר ברובע בלם, נצפה במגדל בלם (הלא היא בית לחם) מבנה מרשים בסגנונו ששימש בעבר כמגדל שמירה ובית סוהר. ולאחר מכן נלך לעבר Monument of the Discoveries המרשים שנבנה בשנת 1960 לציון 500 שנים למותו של הנסיך הנרי הספן. המונומנט המרשים מהלל את עידן מסעות המגלים ואת תרומת פורטוגל לתגליות האנושות. - ביקור במנזר JERONIMOS (כנסייה בלבד), במתחם של מנזר ז'רונימוס (במקום ייתכנו תורים גדולים ובנוסף ייתכן כי המקום ייסגר למבקרים ללא הודעה מראש. במקרים שכאלו זה הביקור לא יתבצע) המגולף באבן שנבנה בשנת 1496 נבקר במוזיאון הכרכרות, מוזיאון ייחודי בעל אוסף מרשים של מגוון כרכרות עתיקות. טיול רגלי אלפמה הילס.
אם יספיק הזמן נצא לביקור במרכז הבילוי והקניות המודרני "ווסקו דה גאמה" שהוקם לכבוד התערוכה העולמית אקספו 98. מכאן נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. נחיתה בתל אביב בשעות הלילה של יום 8 או בבוקרו של יום 9.

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • באם שעת ההגעה ביום הראשון תאפשר ארוחת הערב ביום זה אזי תינתן כמתוכנן הארוחה למעט במקרה בו הטיסה תנחת מאוחר וארוחת הערב תינתן כחלופה ביום הטיול האחרון.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form