מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול (LCL)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל : תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב(מלבד ימי הטיסות), ללא הוצאות אופציונאליות במהלך היום פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לפורטוגל - הקדמה

פורטוגל, לא רק של כדורגל ורונאלדו, אלא גם המדינה המערבית באירופה, נמל מוצא היסטורי לעולמות חדשים שהפכוה לאימפריה ימית. ארץ יפהפייה המשלבת נופים, אנשים והסטוריה ייחודית. ערים עתיקות שנשתמרו – אונסקו מכירה ב 12 אתרים כמורשת עולמית- חופי ים מקסימים ונופים הרריים, עמקים ונהרות רחבים ,טירות , מנזרי פאר וכמובן יין פורט שמקורו בעיר פורטו שמרכזה העתיק ובנייניה הייחודיים כמו ארמון הבורסה, תחנת הרכבת, המדרחוב סנטה קתרינה יקבי הפורט [אותו בדר"כ אנו "טועמים" בטיולים מאורגנים לפורטוגל] כל אלו ועוד יוצרים בה אוירה מיוחדת.

העיר החצויה בתעלות אביירו, באתרי המורשת היהודית ובקהילה המתחדשת של האנוסים בבלמונטה, בביה"כ העתיק – מהמאה 15 – בטומר. העיר האוניבסיטאית קואימברה ובספריה המיוחדת נגלה מי שומר על הספרים העתיקים ממזיקים? נגלה בעיר המדיבלית המקסימה אובידוש מה נתן לה את הכינוי "עיר הנישואין". בפטימה נשמע איך הפך כפר נידח למוקד עלייה לרגל ונופתע לשמוע ולראות שלנצרת יש אזכור פורטוגזי [בשביל זה צריך להצטרף לטיול של פגסוס]. לא נחמיץ את הביקור בבירה ליסבון, נמל המוצא לספנים ולמגלי הארצות וסקו דה גמה – מגלה הודו - קברל שגילה את ברזיל ועוד, נבקר בסט. ג'רונימו המיוחד ולא נחמיץ ביקור בסינטרה - מושב הקיץ ההסטורי עוד מימי השלטון המורי. הנקודה המערבית באירופה - קאבו דה רוקה - לטעום במהלך הימים את המאכל הלאומי סרדינס ו /או בקלה ולקנח בערב פאדו.

אלו חוויות ורק חלק ממכלול שלם שכל אלו ועוד בימי טיול מלאים וללא תוספות מיוחדות [ אופשונלס] שמציע טיול מאורגן לפורטוגל עם פגסוס.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול:

 • קוימברה: סיור עיר, ביקור באוניברסיטה ביקור באתר מיני פורטוגל
 • בלמונטה: סיור בכפר האנוסים ביקור בבית הכנסת (במידה ופתוח ואפשרי) ביקור בשמורת יער בוסאקו
 • אביירו: "הונציה של פורטוגל"
 • פורטו: סיור עיר, ביקור במרתף יין פורטו, ביקור בארמון הבורסה, ביקור בכנסיית סאן פרנסיסקו, שייט "מדליק " בנהר דואורו, סיור לילי באוטובוס בעיר העתיקה, בילוי ערב פאדו כולל משקה ראשון וארוחת ערב
 • טומר: ביקור בבית כנסת העתיק (במידה ופתוח )
 • נאזארה: סיור בעיירה
 • סינטרה: הארמון הלאומי
 • אובידוש: סיור כפרי הדייגים אשתוריל וקשקאיש
 • פאטימה: מוקד עליה לרגל
 • בטאליה: ביקור במנזר
 • צוק קאבו דה רוקה: הנקודה המערבית ביותר של יבשת אירופה
 • ליסבון: סיור פנורמי בעיר, הרובע היהודי, ביקור בכנסייה במתחם מנזר ז'ירונימוס, מוזאון הכרכרות, מרכז הבילוי והקניות ווסקו דה גאמה

אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א – ליסבון 

נפגש בשדה התעופה לטיסה אל לליסבון, בירתה וליבה של פורטוגל. העיר ליסבון המשתרעת על הגדה של נהר טז'ו המגיע לאוקיאנוס האטלנטי ומעליו גשר ה-25 באפריל המזכיר את הגולדן-גייט. הגעה מאוחרת והעברה למלון ללינה בליסבון או באזור סינטרה או אשטוריל (הארוחה בערב הראשון בשל הגעה מאוחרת תינתן בערב האחרון).

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 2: ליסבון - סינטרה – בוסאקו - קוימברה

לאחר ארוחת הבוקר נצא מליסבון לסינטרה, העיירה היפה מוקפת ארמונות. נבקר בארמון סינטרה. נשים פעמינו צפונה לכיוון יער בוסאקו הצומח על מדרון תלול בלב הארץ, והוא פנינת טבע בארץ החקלאית שלא נותרו בה כמעט יערות. ניסע בנוף המתפתל בין עצים עתיקים. עם ההגעה נצא לטיול באזור שמורת יער בוסאקו מהיערות העתיקים באירופה ונצפה בארמון בוסאקו. משם נמשיך לעבר קוימברה, העיר האוניברסיטאית על סמטאותיה הציוריות. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3: קוימברה – בלמונטה – גווארדה 

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור היכרות בעיר ובאוניברסיטה ובספרייה העתיקה של העיר ונבקר באתר מיני פורטוגל "פורטוגל דוש פקניטוש", קומפלקס של בניינים מיניאטוריים המייצגים את סגנונות הבניה השונים, אתרים מפורסמים, ומהללים את השליטה במושבותיה באפריקה ואסיה. נצא בנסיעה לבלמונטה, כפר קטן בו שוכנים צאצאי האנוסים ונבקר בבית הכנסת במקום (במידה ופתוח – במידה ולא – נבקר במוזאון יהודי קטן במקום. בחגים היהודים אתרים אלו סגורים ולא ניתן לבקר בהם). נמשיך בנסיעה לעבר גווארדה. העברה למלון בגווארדה לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 4:גווארדה - אביירו - קוסטה נובה –  פורטו – סיור לילה בפורטו

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בקתדרלת של העיר גווארדה ולאחר מכן נשים פעמינו בנסיעה אל אביירו "הונציה של פורטוגל" בה נטייל. נמשיך דרך קוסטה נובה אל יעדינו פורטו, בירת הצפון של פורטוגל. זוהי עיר נמל אותה חוצה נהר דואורו, אשר מעליו נמתחים שישה גשרים. העיר פורטו התפתחה כעיר מסחר, נמל מוצא ליינות המשובחים של צפון פורטוגל ומוקד כלכלי וחברתי תוסס, שהפעיל קשרים ענפים עם בריטניה בשיא עוצמתה הכלכלית. העברה למלון ארוחת ערב ולאחריה
•נצא באוטובוס לסיור לילי בעיר העתיקה לאורך שתי גדות נהר דואורו ותצפית על הגשרים המוארים של העיר. נחזור למלון ללינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 5: פורטו – בילוי ערב במועדון פאדו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור בעיר פורטו. זוהי העיר השנייה בגודלה בפורטוגל. בגדה הצפונית נמצא מרכז העיר ובגדה הדרומית העיר החדשה על יקבי הפורט שלה. סיורינו יעבור בין כיכרות העיר, רובע ריביירה הציורי אשר לרגלי הגשר פונט דה דו לואיש או, שוק בולייאו ובאזורי הקניות אשר סביב רוא דה סנטה קתרינה. במהלך הסיור נעצור ונראה את בית הכנסת על שם כדורי ונשמע את סיפור קהילת יהודי פורטו. נראה את קתדרלת סה' (Se’) המדהימה בארכיטקטורה שלה ואת מגדל קלריגוס, נבקר בכנסיית סאן פרנסיסקו. נמשיך ונבקר בפלאסיו דה בולסה (ארמון הבורסה), אחד האתרים העיקריים בעיר. נעלה על סירה לשייט בנהר דואורו החוצה את העיר ולסיום נקנח בטעימות במרתף יין פורט. העיר נחזור למלון להתארגנות. ארוחת ערב ולאחריה
•הערב נצא לבילוי משותף ואופייני לפורטוגל – הפאדו, עם ארוחת ערב ומופע פולקלור. נחזור למלון ללינה.

יום 6: פורטו - נאזארה – בטאליה - טומר - פאטימה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר פאטימה. בדרכנו נבקר בנאזארה הלא היא נצרת, כפר דייגים ציורי ושליו מן המאה ה-17, נטייל בכפר ונתרשם מיופיו של קו החוף ונצפה על הצוקים המזדקרים מן החוף. נמשיך לבטאליה שם נבקר במנזר בטאליה המדהים שהוא צירוף של סגנונות גותי ומַנוּאֵליַאני (סגנון פורטוגלי ייחודי מהמאה ה-16 שנקרא על שמו של המלך מנואל הראשון). המנזר הוא הדוגמא הטובה ביותר לגוטיקה הפורטוגזית. נמשיך במסענו לביקור בעיירה טומר. עיירה היסטורית במרכז פורטוגל, הידועה בשרידי המבצר הטמפלרי המרשים שלה. נבקר בבית הכנסת העתיק (במידה ופתוח) מבתי התפילה היהודיים בפורטוגל שעדיין קיים והיה פעיל מהמאה ה-15. לאחר יום שופע נמשיך בדרכינו לכיוון פאטימה למלון לארוחת ערב ולינה.
בטיול היוצא ב 06.10.22 ייתכן והלינה תהיה מחוץ לפאטימה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 7: פאטימה – אובידוש - קאבו דה רוקה – קשקאייש – אשטוריל – ליסבון  

לאחר ארוחת הבוקר נצא לליסבון ובדרכנו נבקר בעיר הקטנה אובידוש, הסגורה בחומות מימי הביניים. באובידוש די רק להסתובב כדי ליהנות מהבתים הלבנים הציוריים, המעוטרים בפסים כחולים וצהובים ובפרחי הבוגונביליה, החומות בעלות המגדלים המעוגלים, והכנסיות העתיקות. לאחר מכן נעצור בקאבו דה רוקה. "כאן המקום שבו מסתיימת היבשה ומתחיל הים שאין לו סוף", התפייט המשורר הלאומי בן המאה ה-16 לואיש דה קמואש על המקום המערבי ביותר באירופה - קאבו דה רוקה (Cabo da Roca, כף הסלע). המצוק מתנשא כ-140 מטר מעל לחוף, והרוחות בו עזות. נעצור בעיירת הנופש קשקאיש אשר את מיקומו מזהים בקלות, לפי דוכני המזכרות הרבים ומשם נמשיך בדרכנו לאשטוריל המקום שבו נשפך נהר טז'ו לאוקיינוס. עיירה של קזינו, בתי מלון ווילות מפוארות שבהן התגוררו עשירי תבל ומלכים גולים ונשוטט בין הבתים היפים. לאחר הסיור נמשיך בנסיעתנו לליסבון ועם הגיענו נצא לסיור פנורמי ראשוני (מותנה בשעת ההגעה לעיר) ונסייר בעיר התחתית באזור הכיכרות קומרסיו ורוסיו, בפארק אדוארד ה-7, בשדרות העצמאות ובעיר העתיקה, בה היה גם רובע היהודים לפני הגירוש. העברה למלון לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 8: ליסבון – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיורים בליסבון. נבקר במוזאון הכרכרות, מוזאון ייחודי בעל אוסף מרשים של מגוון כרכרות עתיקות ונבקר בכנסייה במתחם של מנזר ז'רונימוס (במקום ייתכנו תורים גדולים ובנוסף ייתכן כי המקום ייסגר למבקרים ללא הודעה מראש. במקרים שכאלו זה הביקור לא יתבצע) המגולף באבן שנבנה בשנת 1496,ואנדרטת המגלים. נצפה במגדל בלם (הלא היא בית לחם) מבנה מרשים בסגנונו ששימש בעבר כמגדל שמירה ובית סוהר. ולאחר מכן נלך לעבר Monument of the Discoveries המרשים שנבנה בשנת 1960 לציון 500 שנים למותו של הנסיך הנרי הספן. המונומנט המרשים מהלל את עידן מסעות המגלים ואת תרומת פורטוגל לתגליות האנושות. נמשיך וניסע לראות את גשר ה-25 באפריל. הגשר התלוי דומה לגשר הזהב בסאן פרנסיסקו בארהב, אורכו 2278 מטר, ומקשר באותו קו גובה את אזור Alcantara לאזור Almada, בחלק הדרומי של הגדה. ורוחב המפתח בקשת התומכת 1031 מטר, גובה הכביש כ-70 מטר מעל המים ויסודותיו חודרים לעומק 80 מטר בגדות הנהר, בגדה של Almada ניצב הפסל הדומה לפסלו של ישו הפורש כפותיו בהר הקורקובדו בברזיל. נצא לביקור במרכז הבילוי והקניות המודרני "ווסקו דה גאמה" שהוקם לכבוד התערוכה העולמית אקספו 98. לאחר יום מעניין ולסיכום הטיול נאכל ארוחת ערב בטרם נצא לשדה התעופה לטיסה חזרה הביתה. נחיתה בתל אביב בשעות הלילה של יום 8 או בשעות הבוקר המוקדמות של  יום 9.

 • הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form