מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לפניני איסלנד - במסגרת בראש אחר

ארץ הקרחונים והאש - כולל: חצי פנסיון (RVA)
משך הטיול:
6 לילות - 8/7 ימים
להורדת התוכנית

פגסוס בראש אחר "לארץ הקרחונים והאש" - כולל: חצי פנסיון איסלנד אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים. וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים.

טיול מאורגן לפניני איסלנד - הקדמה

איסלנד הוא אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים באיסלנד, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים. "האדם אינו אלא תבנית-נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) ואם הנוף כזה, מה ניתן לצפות מן האיסלנדיים...

הטיול שנצא אליו בכביש הטבעת המקיף את האי כולו הינו מסע עוצר נשימה בין טבע שעדיין משתנה לנגד עינינו בשלל מראות וצבעים, לבין תרבות נפלאה אותה יצר האדם במו ידיו, כאשר הגיע להתיישב באי הגעשי לפני קצת יותר מ-1,000 שנים. בשילוב בין האדם לטבע ניכנס אנו למסע בתרבות האיסלנדית, נראה, נשמע, נריח, ניגע ונטעם ונחוש לעיתים כמגלי עולם, שסביבנו "ארץ בראשית".


מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • ריקיאוויק- בירת איסלנד: סיור בעיר, רחצה בלגונה הכחולה, טבעת הזהב: ת'ינגווטליר מישורי הפרלמנט, "מפלי הזהב"- גולפוס, הגייזר
  • הפארק הלאומי סקאפטאפטל: קרחון ואטנאיוקטל הגדול באירופה, , שייט בלגונה הקרחונית
  • דרום איסלנד: דירהולאיי צוקי הים, מפלי סקוגפוס וסליילנדספוס
  • אקווריירי: גודאפוס,"מפל האלים" הפארק הלאומי יוקולסאורגליופור : אוסבירגי "קניון הפרסה",  דטיפוס- המפל העצמתי באירופה
  • אגם מיוואט: דמויי המכתשים", "הטירות השחורות" בדימובורוגיר,  הקלדרה של הר הגעש קראפלה
  • הפיורדים המזרחיים

לטעימת נופים מאיסלנד - לחץ כאן


מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 תל אביב- איסלנד

נצא בטיסה אל איסלנד, לאחר ההגעה ובהתאם לשעת הנחיתה בשדה התעופה הבינ"ל של איסלנד קפלאוויק. נועבר ללינה סמוך לשדה התעופה.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 2 טבעת הזהב

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל סיורנו באיסלנד בביקור ב 3 האתרים שאין טיול באיסלנד שלם בלעדיהם. נתחיל בת'ינגווטליר - מישורי הפרלמנט, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו והמקום החשוב ביותר בהיסטוריה של העם האיסלנדי, שם נוסד הפרלמנט הראשון, האלת'ינג בשנת 930. נמשיך אל מפלי הזהב- גולפוס, המפורסם במפלי איסלנד. נסיים בביקור בגייזר, סילון מים אדיר שמתפרץ אחת למספר דקות, מקור השם האיסלנדי נתן את השם לתופעות הטבע הדומות בעולם. ככל שיותיר לנו זמננו, ניסע למפל העזרה, הוא מפל היאלפרפוס הידוע כמפל המפוצל המורכב משתי לשונות מים. בדרכנו למלון נעצור לביקור במכתש קריד, לוע געשי מושלם בצורתו. בהמשך ארוחת ערב העברה ללינה באזור החוף הדרומי.

יום 3 החוף הדרומי סקוגאפוס-  סליילנדספוס  ואטנאיוקטל

הבוקר נתחיל בנסיעה מזרחה לאורך החוף הדרומי. נבקר בשני מפלים מרשימים, סקוגאפוס וסליילנדספוס. נחלוף על פני הר הגעש הקרחוני אייאפיאטלאייקוטל הר הגעש נודע בהתפרצותו באפריל 2010, כתוצאה מהאפר הגעשי בוטלה תנועת המטוסים מעל האוקיינוס האטלנטי. נבקר בצוקי דירהולאיי, הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ובחוף. משם ניסע לביקור באחד מחופיה המרשימים ביותר של איסלנד, Reyisfiara  בו מקבץ מרהיב של מערות ועמודי בזלת מפוסלים הנטועים לחסדי גלי הים הסוער. דרכנו תעבור בשולי הלשון הקרחונית שגולשת מקרחון מירדאלסיוקוטל, הלוא היא סולהיימאיוקוטל. נבקר בקניון הרוח, הוא קניון פיאד'רהגליופור, אחד מהיפים באיסלנד. נמשיך אל קרחון ואטנאיוקטל, הוא הקרחון הגדול באירופה, 8,300 קמ''ר שטחו, שמראהו הדרמטי יהווה תפאורה מושלמת להמשך יומנו. למרגלותיו נמצא הפארק הלאומי סקאפטאפטל בו נבקר, ריאה ירוקה מוקפת קרחונים מכל עבר, מעליו נמצאת הפסגה הגבוהה באיסלנד.בהמשך נגיע אל יוקולסרלון, היא הלגונה הקרחונית הגדולה באיסלנד, בה גושי הקרח הניתקים מהקרחון יוצרים לגונה בה נצא לשייט בינות הקרחונים. ארוחת ערב ולינה באזור הופ / הפיורדים המזרחיים.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 4 הפיורדים המזרחיים-  הרמות הצפוניות- אגם מיוואט

הבוקר נעלה צפונה לאורך הפיורדים המזרחיים של איסלנד. נעבור בין עיירות הדייגים, הנוף המחורץ של הפיורדים שנוצרו על ידי שחיקת הקרחונים מהווה תפאורה מושלמת ליום זה. נעצור לנקודות תצפית וצילום. נמשיך צפונה נבקר בבדטיפוס,  המפל העצמתי ביותר באירופה! ארוחת ערב לינה באזור אגם מיוואט.

יום 5  אגם מיוואט - דטיפוס

אגם מיוואט, שסביבו יתמקד יומנו. נלך בין דמויי המכתשים, הטירות השחורות בדימובורוגיר, נצפה על לוע הר געש קוורפיאטל ונבקר בקלדרה של הר הגעש קראפלה. נמשיך ביקורנו באזור הגיאותרמי הפעיל, בו בוץ מבעבע וריח הגופרית נישא באוויר. נמשיך אל גודאפוס -מפל האלים מהיפים במפלי איסלנד. נסיים את היום באקוריירי בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה באיסלנד. נצא לסיור בעיר היושבת על הפיורד הארוך ביותר באיסלנד. ארוחת ערב לינה באקוריירי או באגם מיוואט.

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 6 אקוריירי ריקיאוויק

נצא דרומה דרך הרמות הצפוניות אזור הידוע בחוות הסוסים בדרכנו נעצור לביקור בחוות בתי הדשא גלאומבאייר שבתיה העתיקים מאפיינים את מגורי האיסלנדיים בעבר. נשלים את הסיבוב סביב האי ונגיע אל הבירה ריקיאוויק. נצא לסיור בעיר הבירה הצפונית בעולם, ריקיאוויק- "המפרץ המעשן". בעיר מתגוררים למעלה ממחצית מתושבי המדינה. נבקר באתריה המרכזיים של העיר ונצפה בתצפית מרהיבה של העיר השוכנת לחופי מפרץ מרשים נמשיך אל "הלגונה הכחולה", מעיינות גיאותרמיים בהם נרחץ, חוויה לגוף ולנפש. ארוחת ערב לינה באזור ריקיאוויק..

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 7-8 ריקיאוויק - תל אביב 

את היום נקדיש לסיור עיר ברחובותיה ואתריה של עיר הבירה ריקיאוויק. נבקר בכנסייה המפורסמת סמל העיר, נראה את הפרלמנט, משרד ראש הממשלה, העירייה, אגם טיורנין ומרכז הקונצרטים והכנסים המרהיב "הארפה" שצמוד לנמל. נבקר ככל שיאפשר הזמן בעיירות הדייגים הקטנות, מפלים, והנופים הגעשיים המעטרים אזור זה. בדרכנו נראה גם את הר הגעש פאגרדאלספיאטל שהרעיד את האזור בהתפרצותו בחודש מרץ 2021.בסיום היום ארוחת ערב ולאחריה העברה לשדה התעופה לטיסת לילה חזרה ארצה. 

*ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.

**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form