מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לפניני איסלנד - במסגרת בראש אחר

ארץ הקרחונים והאש - כולל: חצי פנסיון (RVA)
משך הטיול:
6 לילות 7/8 ימים
להורדת התוכנית

פגסוס בראש אחר "לארץ הקרחונים והאש" - כולל: חצי פנסיון איסלנד אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים. וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים.

טיול מאורגן לפניני איסלנד - הקדמה

איסלנד הוא אי מרהיב ביופיו שעוצב משני כוחות עיקריים: קרח ואש. המשחק העצמתי של כוחות הטבע המופלאים שנפגשים באיסלנד, יוצרים נופים מיוחדים ומגוונים וארץ שנראית כמו פלטת ציור של אמן שהשתולל עם כל הצבעים. "האדם אינו אלא תבנית-נוף מולדתו" (שאול טשרניחובסקי) ואם הנוף כזה, מה ניתן לצפות מן האיסלנדיים...

הטיול שנצא אליו בכביש הטבעת המקיף את האי כולו הינו מסע עוצר נשימה בין טבע שעדיין משתנה לנגד עינינו בשלל מראות וצבעים, לבין תרבות נפלאה אותה יצר האדם במו ידיו, כאשר הגיע להתיישב באי הגעשי לפני קצת יותר מ-1,000 שנים. בשילוב בין האדם לטבע ניכנס אנו למסע בתרבות האיסלנדית, נראה, נשמע, נריח, ניגע ונטעם ונחוש לעיתים כמגלי עולם, שסביבנו "ארץ בראשית".מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • ריקיאוויק- בירת איסלנד: סיור בעיר, רחצה בלגונה הכחולה, טבעת הזהב: ת'ינגווטליר מישורי הפרלמנט, "מפלי הזהב"- גולפוס, הגייזר, רכיבה על אופנועי שלג
  • הפארק הלאומי סקאפטאפטל: קרחון ואטנאיוקטל הגדול באירופה, , שייט בלגונה הקרחונית
  • דרום איסלנד: דירהולאיי צוקי הים, מפלי סקוגפוס וסליילנדספוס, שמורת לנדמאנאלאוגר
  • אקווריירי: גודאפוס,"מפל האלים" הפארק הלאומי יוקולסאורגליופור : אוסבירגי "קניון הפרסה",  דטיפוס- המפל העצמתי באירופה
  • אגם מיוואט: דמויי המכתשים", "הטירות השחורות" בדימובורוגיר,  הקלדרה של הר הגעש קראפלה
  • הפיורדים המזרחיים

לטעימת נופים מאיסלנד - לחץ כאן


מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 תל אביב- איסלנד

נצא בטיסה אל איסלנד,בטיסה אל איסלנד, לאחר ההגעה ובהתאם לשעת הנחיתה בשדה התעופה הבינ"ל של איסלנד קפלאוויק. נתחיל את הטיול בחופה הדרומי של איסלנד. נבקר ככל שיאפשר הזמן בעיירות הדייגים הקטנות, מפלים, והנופים הגעשיים המעטרים אזור זה. בסיום היום העבר למלון. ארוחת ערב. לינה.טיול מאורגן לאיסלנד

יום 2 טבעת הזהב

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל סיורנו באיסלנד בביקור ב3 האתרים שאין טיול באיסלנד שלם בלעדיהם. נתחיל בת'ינגווטליר - מישורי הפרלמנט, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו והמקום החשוב ביותר בהיסטוריה של העם האיסלנדי, שם נוסד הפרלמנט הראשון, האלת'ינג בשנת 930. נמשיך אל מפלי הזהב- גולפוס, המפורסם במפלי איסלנד. נסיים בביקור בגייזר, סילון מים אדיר שמתפרץ אחת למספר דקות, מקור השם האיסלנדי נתן את השם לתופעות הטבע הדומות בעולם. בהמשך ארוחת ערב העברה ללינה באזור החוף הדרומי.

יום 3 החוף הדרומי סקוגאפוס-  סליילנדספוס  ואטנאיוקטל

הבוקר נתחיל בנסיעה מזרחה לאורך החוף הדרומי. נבקר בשני מפלים מרשימים, סקוגאפוס וסליילנדספוס. נחלוף על פני  הגעש הקרחוני אייאפיאטלאייקוטל הר הגעש נודע בהתפרצותו באפריל 2010, כתוצאה מהאפר הגעשי בוטלה תנועת המטוסים מעל האוקיינוס האטלנטי. נבקר בצוקי דירהולאיי, הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד. דרכנו תעבור בשולי קרחון ואטנאיוקטל ' הקרחון הגדול באירופה 8,300 קמ"ר. נמשיך אל עבר הפארק הלאומי סקאפטאפטל, ריאה ירוקה מוקפת קרחונים מכל עבר, שם נמצאת הפסגה הגבוהה באיסלנד. ארוחת ערב ולינה באזור הופ / הפיורדים המזרחיים.

טיול מאורגן לאיסלנד

יום 4 הפיורדים המזרחיים-  הרמות הצפוניות- אגם מיוואט

הבוקר נתחיל בביקור בלגונה הקרחונית, בה גושי הקרח הניתקים יוצרים לגונה בה נצא לשייט בינות הקרחונים. נעלה צפונה לאורך הפיורדים המזרחיים של איסלנד. נעבור בין עיירות הדייגים, הנוף המחורץ של הפיורדים שנוצרו על ידי שחיקת הקרחונים מהווה תפאורה מושלמת ליום זה. נעצור לנקודות תצפית וצילום. נמשיך צפונה נבקר בבדטיפוס,  המפל העצמתי ביותר באירופה! ארוחת ערב לינה באזור אגם מיוואט.

יום 5  אגם מיוואט - דטיפוס

אגם מיוואט, שסביבו יתמקד יומנו. נלך בין דמויי המכתשים, הטירות השחורות בדימובורוגיר, נצפה על לוע הר געש קוורפיאטל וניכנס לקלדרה של הר הגעש קראפלה. נבקר באזור הגיאותרמי בו בוץ מבעבע וריח הגופרית. נמשיך אל גודאפוס -מפל האלים. נסיים את היום באקוריירי בירת הצפון, העיר השנייה בגודלה באיסלנד. נצא לסיור בעיר היושבת על הפיורד הארוך ביותר באיסלנד. ארוחת ערב לינה באקוריירי או באגם מיוואט.

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 6 אקוריירי ריקיאוויק

נצא דרומה דרך הרמות הצפוניות אזור הידוע בחוות הסוסים נשלים את הסיבוב סביב האי ונגיע אל הבירה ריקיאוויק. נצא לסיור בעיר הבירה הצפונית בעולם, ריקיאוויק- "המפרץ המעשן". בעיר מתגוררים למעלה ממחצית מתושבי המדינה. נבקר באתריה המרכזיים של העיר ונצפה בתצפית מרהיבה של העיר השוכנת לחופי מפרץ מרשים נמשיך אל "הלגונה הכחולה", מעיינות גיאותרמיים בהם נרחץ, חוויה לגוף ולנפש. ארוחת ערב לינה באזור ריקיאוויק..

 טיול מאורגן לאיסלנד

יום 7 ריקיאוויק

את היום נקדיש לסיור עיר ברחובותיה ואתריה של עיר הבירה ריקיאוויק. נבקר בכנסייה המפורסמת סמל העיר, נראה את הפרלמנט, משרד ראש הממשלה, העירייה, אגם טיורנין ומרכז הקונצרטים והכנסים המרהיב "הארפה" על הנמל. ארוחת ערב לינה בקפלאוויק.

יום 8 ריקיאוויק

בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל.

 

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. *ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ.
**חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form