מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לפרובאנס והריביירה הצרפתית

חצי פנסיון לאורך כל הטיול (MNT)
משך הטיול:
8 ימים 7 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לפרובאנס והריביירה הצרפתית - הקדמה

נופיו המרהיבים של חבל הפרובאנס , החופים שטופי השמש , המסעדות ובתי הקפה לאורך השדרות המוצלות בעצי דולב וגדושות בסועדים. ארוחות גורמה ויין משובח. שווקים ססגוניים המציעים את מיטב התוצרת המקומית הייחודית, תבלינים ריחניים, פירות מסוכרים ממתקים, פירות ים ומאכלים מקומיים, הכפרים החבויים התלויים על ראשי המצוקים והאור הבהיר הוו השראה לציירים רבים וביניהם ואן-גוך, סזאן, מאטיס, פיקאסו ורנואר שהתגוררו במקום והשאירו את חותמם בציוריהם המופלאים.

בפרובאנס , השוכן בדרום צרפת לחופי הים התיכון ניתן לראות נופים וחלוקה גיאוגרפית מגוונת .הרים המתרוממים הישר מחוף הים ומותירים שפילת חוף צרה ושוניות חדות הבולטות מהמים , עליהן נטועים האורנים הייחודים למקום היוצרים צבעונית מרהיבה .נחלים בצבע איזמרגד שלאורכם נהלך וקניון עמוק ומפעים , העמוק ביותר בכל אירופה. ערים עתיקות שנותרו על תילן כפי שהיו בעבר וערי נופש מהודרות המשופעות בטיילות מרהיבות.

האזור שמשך אליו עמים רחוקים עוד משחר ההיסטוריה , היה יעד התיישבות לפיניקים , יוונים , רומאים וליגורים , גם מקומה של האצולה האנגלית והרוסית לא נפקד.כל אלו הותירו את חותמם על אורחות החיים והמנהגים של תושבי המקום . חלקו המזרחי של הפרובאנס הצטרף לצרפת רק באמצע המאה ה-19 וכך השתמרו ביתר שאת השפעות השונות של העמים והישויות ששלטו בו.

התרבויות ששלטו במקום הותירו שרידים ומבנים מרשימים. פונט דה גאר אמת המים הרומית המרשימה המתנשאת לגובה 50 מטר.האמפיתאטראות העצומים בערים נים וארל בהם לחמו לודרים בחיות טרף ,מאוחר יותר הפכו ליישובים מבוצרים וכיום משמשים כזירות למלחמות שוורים והופעות תרבות. ארמון האפיפיורים , מבנה גוטי עצום מימדים ששימש כארמון האפיפיורים בעת גלותם מרומא במאה ה- 14 וסביבו נבנתה חצר תרבות ואומנות מפוארת .
בואו איתנו לחוות ולהכיר את הפרובאנס על כל גווניו בטיול המלא והגדוש של פגסוס.מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • הריביירה הצרפתית
 • ניס: סיור הכרות
 • אז: טיול לכפר התלוי
 • קאן: סיור בעיר פסטיבל הסרטים
 • מונקו: סיור בעיר, ביקור בקתדרלה, ביקור בארמון המלוכה (במידה ויתאפשר)
 • סן פול דה ואנס: סיר בכפר העתיק, גראס עיר הבשמים כולל ביקור במוזאון בשמים
 • פרובאנס: נסיעה לאורך קניון ורדון
 • אקס אן פרובאנס: סיור בעיר
 • אביניון: עיר האפיפיורים, סיור בבית הכנסת העתיק (במידה ואפשרי), פונטיין דה ווקלוז 
 • פונט דה גארד: אמת מים מהתקופה הרומית
 • רוסיון: סיור בכפר 
 • ארל: סיור בעיר, ביקור בכנסיית סן טרופים, ביקור באמפיתיאטרון ובארנה
 • נים: סיור עיר
 • מונפלייה: סיור עיר
 • איזור הקמארג: סיור
 • איזור הקמארג: סיור בעירות
 • מרסיי: סיור בעיר, ביקור בבזיליקה, שייט מרהיב לאורך חופי הריביירה

בדקו זאת היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש לפעמים חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים ופעילויות בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!!!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: ת"א- מרסיי

נפגש בנתב"ג ונצא בטיסת בוקר לניס. לאחר הנחיתה ניסע למרסי וכשנגיע לעיר נתחיל בסיור מקיף במרסיי, העיר השנייה בגודלה בצרפת. נסייר בנמל הדייגים הציורי, במדרחוב ובעיר העתיקה. נראה את המבנה המפואר של פלה דה לונשומפס. נעלה לתצפית מרהיבה על העיר מרחבת התצפית של בזיליקת נוטרדם דה לה גארד ונבקר בבזיליקה ונראה בה סמלי מורשת יהודים. נפליג בסירה במפרצי התורכיז המרהיבים. העברה למלון באזור מרסיי, ארוחת ערב ולינה.

 
 טיול מאורגן לפרובאנס

יום 2: אקס אן פרובנס - קמארג - נים

לאחר ארוחת הבוקר נצא לעיר אקס אן פרובאנס. עיר עתיקה (נוסדה במאה ה-2 לפנה"ס) אך בהיותה עיר אוניברסיטאית היא גם צעירה ושוקקת חיים. נסייר בסמטאות המקסימות המרוצפות אבן ובהן שפע בתי קפה וקונדיטוריות וניזכר בציוריו המפורסמים של פול סזאן, שחי וצייר בעיר. מכאן נמשיך אל אזור ייחודי בצרפת כולה – הקמארג, הממוקם על דלתת נהר הרון ומהווה שמורת טבע אקולוגית . באזור מגדלים שוורים שחורים סוסים לבנים ואורז אדום. נבקר בעיירה אג-מורט, עיירה מבוצרת אשר כמו נלקחה מסיפורי אגדות. נראה את החומות המבוצרות ואת מגדל קונסטנס אשר שימש ככלא להוגינוטים הצרפתים. נמשיך אל העיירה סנט מארי דל לה מר הממוקמת על חוף הים ומארחת פעמיים בשנה את פסטיבל הצוענים. נמשיך לסיור בעיר מונפלייה. זוהי עיר בעלת מרכז מרשים אשר נראה כמו פאריס הקטנה. בעיר נוסדה הפקולטה הראשונה לרפואה. במהלך הסיור נבקר בטיילת פיירו, נראה את שער הניצחון אשר נבנה לכבודו של לואי ה-14 שאף תרם לפיתוח העיר ונבקר בפלאס דה לה קומדי. משם נרד אל הרובע החדש אותו תכנן האדריכל בונפיל. הרובע בנוי בסגנון חדשני ומודרני המנציח את האדריכלות היוונית העתיקה. בסיום הסיור העברה למלון בעיר נים או באזור לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית ולינה.

טיול מאורגן לפרובאנס

יום 3: אביניון – פונטיין דה ווקלוז – רוסיון

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עיר האפיפיורים – אביניון. העיר שימשה כמרכז הכנסייה הקתולית. במאה ה-14, לאחר משבר באפיפיורות של רומא, החליטה הכנסייה הקתולית להעביר את משכנה לצרפת. האפיפיורים בנו לעצמם עיר מוקפת חומה גדולה ובה ארמונות פאר. נראה את ארמון האפיפיורים, הארמון הגותי הגדול באירופה, נמשיך ונסייר ברובע היהודי של העיר. נחלוף בכיכר ירושלים אל עבר בית הכנסת החדש שנבנה על חורבות בית הכנסת משנת 1220 ועדיין משמר תנור עתיק לאפיית מצות מהמאה ה-13. נמשיך לפונטיין דה ווקלוז. נסייר על גדות המעיין ונשמע את פכפוך המים הזורמים. נמשיך בטיולינו ונגיע לכפר רוסיון, כפר ששומר על צביונו מימי הביניים. סמוך לכפר נמצא פארק ששימש בעבר כמכרה אוכרה, אבן ממנה הופקו הצבע האדום והצהוב בימי קדם. את יומנו הגדוש נסיים בעיר הציורית איל סור לה סורג. חזרה למלון לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית ולינה.

 

יום 4: פונט דו גארד – ארל - נים

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בפונט דו גארד, נראה אמת מים מהתקופה הרומית. נתרשם ממפעל המים העצום (כמעט 50 מטרים גובהו) שבנייתו ארכה 5 שנים. נמשיך וניסע לאוזס לביקור קצר בעיירה ציורית זו אשר גרה בה קהילה יהודית מהמאה ה-5. נשים פעמינו לכיוון העיר ארל המכונה "הנשמה של פרובאנס", בה התגורר הצייר ההולנדי ואן גוך. נסייר בעיר המרשימה, נראה את ככר הרפובליקה, בית העירייה ונבקר בכנסיית סן טרופים מהמאה ה-12 הנחשבת לאחד ההישגים הראשונים של הבניה הרומנסקית. נבקר בתיאטרון העתיק ובארנה המפורסמת של ארל. נפרד מארל ונמשיך בנסיעה חזרה לסיור בעיר נים. זוהי אחת מהערים העתיקות ביותר בצרפת, העיר נוסדה כמושבה רומית בתחילת הספירה הנוצרית, ונותרו בה שרידים רומים. נוכל להתרשם מהשרידים המרשימים ולראות את המקדש והתיאטרון המפוארים. חזרה למלון לארוחת ערב במלון או במסעדה מקומית ולינה.

טיול מאורגן לפרובאנס

יום 5: קניון ורדון – ניס/קאן

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו לכיוון הריביירה הצרפתית. בדרכינו ניסע לאורך קניון ורדון, הנחשב הקניון הגדול ביותר באירופה ובין הגדולים בעולם, (עומקו 700 מטרים ואורכו 25 ק"מ) נתרשם מעוצמת המים החותרים ומתפתלים בין הצוקים שגובהם מאות מטרים, מצבע המים שאין תחליף לו ומהנוף המרהיב. לפנות ערב נגיע לעיר ניס או קאן. ארוחת ערב במסעדה מקומית והעברה למלון ללינה.

יום 6: מונקו – מונטה קרלו - אז - ניס

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל מונקו – הנסיכות העצמאית הקטנה בעולם. נבקר בארמון המלוכה (במידה והביקור יתאפשר, עקב הוראות שלטון מונקו) ונתוודע להיסטוריית משפחת המלוכה על דורותיה. נבקר בקתדרלה בה נישאה שחקנית הקולנוע גרייס קלי לנסיך רנייה ממש כמו באגדות. נשקיף אל המפרץ היפה עמוס היאכטות ונסייר בסמטאות הנסיכות השוקקות. נבקר במונטה קרלו, רובע הבילויים של מונקו, אשר בו נמצא הקזינו המפורסם. נמשיך לטיול בכפר התלוי אז  (EZE)שנראה כלקוח מגלויה. הכפר הקטן נמצא על צוק תלול אשר צופה על מימי הטורקיז של הים התיכון. נסייר בסמטאות הכפר העתיק ונבקר בגנים האקזוטים היפהפיים. נמשיך לניס לביקור בעיר ככל שהזמן יאפשר. נראה את בית העירייה, נחלוף על פני בית האופרה, קור סאלייה, היכל בית המשפט והשוק המפורסם אשר ביום א' מתאפיין בססגוניות הפרחים המוצעים בו למכירה. ארוחת ערב במסעדה מקומית וחזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לפרובאנס

יום 7: קאן - גראס – סן פול דה וונס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיר גראס, בירת הבשמים העולמית. נבקר במוזיאון של יצרנית בשמים ונצפה בתהליכי הייצור. לאחר הביקור נעצור באחת מחנויות הבשמים ונתרשם מהמגוון העצום. משם נצא לכפר סן פול דה וונס, כפר עתיק יפהפה אשר שוכן בין הגבעות אשר שוכן בין הגבעות אשר צופות על ים התיכון. הכפר בנוי בסמטאות קטנות אשר מקנות למקום אווירה מיוחדת ועתיקה. במקום פתוחות גלריות אומנות רבות אשר מציגות את עבודתן של האומנים אשר חיים במקום. נמשיך לקאן – עיר הסרטים, אשר בה מתקיים מדי שנה פסטיבל הסרטים העולמי בהשתתפות כוכבי הקולנוע לדורותיהם. ארוחת ערב במסעדה מקומית וחזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לפרובאנס

יום 8: ניס - תל אביב

בבוקר העברה לשדה התעופה של ניס לטיסה חזרה ארצה. הגעה בשעות אחרה"צ המאוחרות של יום 8 לתל אביב.

 
הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form