מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לצפון איטליה - האגמים, טוסקנה וליגוריה

טיול הכוכב הכפול (גם ורונה גם טוסקנה) מסלול יחודי לפגסוס (VFL)
משך הטיול:
7 לילות 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב(פרט לימי הטיסות), ללא פעילות אופציונאלית במהלך ימי הטיול למעט בערבים עפ"י תוכנית הטיול כולל: חצי פנסיון ובילוי פולקלור לסיום הטיול

טיול מאורגן לצפון איטליה אזור האגמים ונציה וחבל טוסקנה

כולם מדברים על יופיה של ונציה וכיכר סן מרקו על גשר הריאלטו והסרנדות אשר המאהבים האיטלקים שרו לנשותיהן עוד לפני מאות שנים, הגונדולות האציליות השטות להן בתעלותיה של עיר שהרומנטיקה חבויה גם באבניה המרכיבות בניין בניין שלכל אחד סיפור משלו. טיול מאורגן לצפון איטליה מכניס אתכם לרוח התקופה ולאותה אווירה רומנטית שאינה רק מורגשת אלא מסופרת בסיפורי הצפון - אשר נישלט מימי הביניים במשפחות האצולה אשר כל אחת מהן שלטה באזור שונה מהצפון וכל אחת ניסתה להשליט את מרותה על השניה בדרך כוח או בדרכיי האומנות והחותמת שהושארה מדור לדור.

טיול מאורגן לצפון איטליה עם פגסוס משלב סיפור ענף - סיפור של יצרים, אומנות, כוח ופוליטיקה, טבע ועוצמות רבות, אזור האלפים הדולומיטים המרהיב עוצר נשימתנו, הנסיעה מעלה להרים המסותתים ביד האלוהים תדאג להשאיר בנו אוהבי הטיולים חותם. הערים המצויירות לאורך גדות אגם גארדה ישכרו את חושינו בשלוות המקום, העיר ורונה והמרפסת המפורסמת בה עמדה יוליה ושמעה את רצונו העז של רומאו לחבקה כל חייו תחזיר אותנו לנעורינו. אזור טוסקנה והיום החלומי בטיול לחמשת האדמות (הצ'ינקווה טרה) והליכתנו בשביל הרומנטי ובנוף קסום ומחשמל, הבילוי בפירנצה ובאחת מהערים היפות באירופה על פי דעת מרבית המטיילים הותיקים, מגדל פיזה הנטוי וסיפורו של גליליאו אשר שינה את פני האנושות ועוד חוויות מרתקות. טיול מאורגן לצפון איטליה עמוס חוויות וללא זמן מבוזבז ואופשנלס שעלולים לעכר את החוויה -

כל אלו ועוד רבות מהחוויות המרכיבות טיול מאורגן לצפון איטליה וטוסקנה. טיול מומלץ שניתן לחזור עליו אף יותר מפעם אחת. הטיול בפגסוס הינו מלא עשיר עמוס וכולל חצי פנסיון שלא משאיר פתח להוצאות כסף מיותרות או הקרויות טיולים אופשינאליים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם נעבור במסגרת טיול מאורגן לצפון איטליה

 • אגם גארדה: ריבה דל גארדה
 • מפלי ורונה: סירמיונה
 • ורונה: סיור עיר, חצר ביתה של יוליה (המרפסת והפסל)
 • ונציה: סיור עיר הכולל את הגטו היהודי, כיכר סן מרקו , שייט בוואפורטו הלוך וחזור
 • האלפים הדולומיטים: אגם קרייזי, פסו די סלה, או מעבר פורדוי, העיירה אורטיזיי
 • פירנצה: סיור עיר
 • סן ג'ימיניאנו: סיור עיר
 • סיינה: סיור עיר, ביקור בדואומו
 • פיזה: סיור עיר
 • צינקווה טרה (חמשת האדמות): נסיעה חוויתית ברכבת לאחד משיאי הטיול ל"חמשת האדמות"
 • לוקה: העיירה מוקפת החומות
 • בילוי פולקלור משולב בארוחת ערב לסיום הטיול
 • הן היום הראשון והן היום האחרון הם ימי טיול מלאים כאשר האוטובוס צמוד לקבוצה לכל אורך שעות היום (*למעט ימי הטיסות)

אנו ממליצים כי תבדקו את המסלול של פגסוס היטב אל מול תוכניות של חברות מתחרות בהן תמצאו אולי חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר-יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם יתכן ומדריכי חברה אחרת בתשלום נוסף - לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת.

מסלול הטיול לפי ימים 

יום 1: תל אביב – ורונה* 

ניפגש בנתב"ג לטיסה לצפון איטליה, נחיתה בורונה. אוטובוס יחכה לנו להעברה למלון באזור ורונה לארוחת ערב ולינה.
* טיול VFL0521 טיסות באל על לנמל התעופה מלפנסה שבמילאנו.

טיול מאורגן לצפון איטליה

יום 2: ורונה - אגם גרדה – סירמיונה 

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את יומינו בנסיעה לאורך אגם גרדה הגדול שבאגמי הצפון. נבקר בריבה דל גרדה, נחווה טיול "רטוב" במפלי וורונה השוצפים ומהם לביקור בעיירה אחרת על גדות האגם (במידה והזמן יאפשר בהתאם לשעת ההמראה בטיסה חזרה). את היום נסיים בסירימיונה היושבת על לשון יבשה בדרום האגם. בתום הסיור חזרה למלון . ארוחת ערב ולינה.

יום 3: האלפים הדולומיטים 

הבוקר ניסע צפונה להרי האלפים הדולומיטים יום טבע עם נופים עוצרי נשימה. נעלה לאגם קרייזיי וממנו נמשיך דרך פסו די סלה (או מעבר פורדוי) לעיירה הציורית אורטיזיי, בה נוכל לטעום שטרודל תפוחים ולחוש את האווירה האוסטרית שבמקום. בתום הביקור נגלוש חזרה לעמק הפו, מלאי רשמים מהנוף המדהים. ארוחת ערב במלון.

טיול מאורגן לאיטליה

יום 4: ונציה 

     לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול מלא לונציה. נשוט בוואפורטו מטרונקטו. נחל את הביקור בשייט לאי המרכזי לתחנת הרכבת. משם נמשיך אל אזור הגיטו היהודי המעניין. נמשיך             לאזור גשר ריאלטו ומשם לככר סן מרקו המפורסמת בה נראה את הבזיליקה, ארמון הדוג'ים וגשר האנחות. אחר הצהריים נשוט חזרה בוואפורטו לטרונקטו ומשם באוטובוס חזרה למלון      לארוחת ערב ולינה. 

טיול מאורגן לצפון איטליה

יום 5: ורונה - טוסקנה הלא מוכרת: פיזה – לוקה – מונטקטיני

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור לורונה, "עירם של רומיאו ויוליה - עיר האוהבים". נראה את הארנה – האמפיתיאטרון הענק בו מעלים אופרות בעונת הקיץ. נמשיך לחצר ביתה של יוליה לראות את המרפסת המפורסמת. לאחר הביקור נחצה את הרי האפנינים בדרכנו לביקור בפיזה. נסייר במרכז ההיסטורי ונראה את הדואומו, בית הטבילה ואת מגדל הפעמונים הנטוי שהצליחו סוף סוף לייצבו והמתחם המרהיב סביבו. נמשיך ללוקה מוקפת החומות לראות את כיכר האמפיתיאטרון, את הכנסייה בעלת החזית המיוחדת ונשוטט בסימטאות הציוריות. בתום הסיור העברה למלון בעיירה המקסימה מונטקטיני (או באזור) לארוחת ערב. 

טיול מאורגן לאיטליה

יום 6: צ'ינקווה טרה (חמשת האדמות) הריביירה האיטלקית 

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לליבנטו הנמצאת במחוז ליגוריה. נצא ברכבת לאחד משיאי הטיול  ל"חמשת האדמות"  חמישה כפרים מבודדים הבנויים מעל הים על גבי מדרונות תלולים והגישה אליהם באמצעות רכבת, או בסירות. נבקר בחלק מהכפרים מתוך החמישה. נגיע למרפסת תצפית ממנה ניתן לראות את יופיו של הכפר ושביל הליכה המחבק את צלע ההר ומאפשר תצפית מהממת של כל הים הליגורי.  השביל הפך בשנים האחרונות למקום בו אוהבים רבים נועלים את אהבתם במנעול על מעקות השביל. נמשיך ברכבת ללה ספציה, עיר נמל לה קשר היסטורי אמיץ לעליית היהודים מאירופה. בתום יום מופלא זה נחזור עם האוטובוס למלוננו לארוחת ערב.

טיול מאורגן לצפון איטליה


יום 7: סיינה - סן ג'ימיניאנו ודרך הקיאנטי

היום נבלה בטוסקנה הרומנטית. ניסע בין גבעות ציוריות, כרמי זיתים וגפנים, שדות חמניות ובתי חוות בני מאות שנים לעיירה הציורית סן ג'ימיניאנו המכונה "מנהטן של טוסקנה" בשל המגדלים הרבים המצווים בה. נטייל בסימטאות ובכיכר הבאר. נמשיך לסיינה, עיר מירוץ הפאליו- מירוץ הפרשים הנערך בכיכר המרכזית, פיאצה דל קאמפו, בה נבקר וממנה נכנס לביקור בכיכר הדואומו - הקתדרלה המרשימה של העיר. את שעות אחר הצהרים נבלה בין כרמי גפנים בדרך הקיאנטי המפורסמת.
בערב נצא לארוחת ערב עם בילוי פולקלור לסיום הטיול. חזרה מאוחרת למלון ללינה.

טיול מאורגן לאיטליה

יום 8: פירנצה – ורונה – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבירת טוסקנה – פירנצה. עיר שהיא בעצם מוזיאון ענק של יצירות אמנות. נטייל רגלית בעיר, דרך כיכר סנטה קרוצה לביקור בדואומו - הקתדרלה הראשית של העיר. נראה את שערי בית הטבילה שכונו "דלתות גן העדן" ונעשו על ידי גיברטי. נמשיך לכיכר הסיניוריה. נראה את הארמון הישן, מוזיאון אופיצי ואת הגשר הישן - פונטה וקיו המפורסם. בתום הסיור העברה ישירות לשדה התעופה של ורונה* לטיסה חזרה לתל אביב.
* טיול VFL0521 טיסות באל על מנמל התעופה מלפנסה שבמילאנו.
 

טיול מאורגן לאיטליה
ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
 • יתכן ויהיה שינוי בסדר הימים במידה וטיסת החזור תערך בערב ולא בלילה וכן טיסת ההלוך תנחת בשעות הצהריים. תכני הטיול ישארו כמפורט בתוכנית.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form