מספר טלפון
03-6374000
כולל: 9 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו (OLM)
משך הטיול:
10 לילות – 11 ימי טיול
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מבוקר עד ערב למעט בימי הטיסות, ללא הוצאות אופציונאליות במהלך ימי הטיול למעט בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: 9 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו

טיול מאורגן לספרד - צפון ספרד הפירנאים  - הקדמה

ספרד הינה ארץ גדולה, השניה בגודלה במערב אירופה. היא חולשת על מרבית חצי האי האיברי ומיקומה הגאוגרפי גורם לה להיות ארץ רב גונית. ההיסטוריה של העם היהודי כרוכה ומשולבת בעם הספרדי וישנה סברה לא מוכחת שבכל ספרדי חמישי זורם דם יהודי, האמנם? 

בספרד שלא כמו בשאר מרבית ארצות אירופה ניתן לתכנן מספר רב של טיולים מאורגנים ובשל גודל שיטחה הטיולים מתוכננים על פי נושאים. אנו בחרנו לשלב בטיולינו את אזור הצפון של ספרד וקו החוף שרצפו נחתך בשרשרת הפירנאים היוצרת אזור גאוגרפי מעניין ונפלא. את טיולינו אנו מתחילים באוביידו וממשיכים לתוך פארק פיקוס דה אירופה שם נעלה ברכבל ונחלוש בתצפית על תופעה גאולוגית שנוצרה לפני מליוני שנים וכעת מובאת לנו בפארק טבע גדול מימדים ויפה לעין. נעבור ונסייר בטיול בערים יפיפיות ובארכיטקטורה מרשימה כאשר אחת מפנינות ספרד - סן סבסטיאן תיגלה לנו במלוא הדרה. ניכנס למערת נטיפים נחווה יום חווייתי הכולל טיול ג'יפים באגייאס טורטס נחצה את הפירנאים לצרפת ונבקר בעיירה לורד הצרפתית מעברו השני של הגבול נעבור במנזר האבן ודרך נפתולי היסטוריה עשירה ומרתקת. נסיים בחוויה יהודית בעיר טולדו ובביקור במדריד - העיר שבה כל ספרדי מתגאה ובבילוי מסיים במועדון פלמנקו.

כמובן שזהו תיאור על קצה המזלג של טיול מאורגן לספרד גדוש ומלא הממצא ביקור בצפון המדינה עד למדריד שבמרכזה. טיול מאורגן לספרד עם פגסוס הינו חוויה של תרבות נופים וטבע.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לספרד - צפון והבאסקים

 • פיקוס דה אירופה: ביקור בשמורה ועליה ברכבל לתצפית על הנוף המרהיב
 • סנטיאנה דל מאר: ביקור בעיירה בסגנון ימי הביניים
 • אלטמירה: ביקור במערה הפרה-היסטורית קומייאס: ביקור בעיירת חוף
 • סנטנדר:סיור בעיר כולל חוף הנופשים אל סרדינרו 
 • קומילאס: ביקור בעיירת חוף
 • בילבאו: סיור פנורמי בעיר, ביקור במוזיאון המפורסם גוגנהיים גרניקה: ביקור בבית הפרלמנט הבאסקי לשעבר
 • סאן סבסטיאן: סיור עיר פנורמי, עלייה ברכבל אל גבעות מונטה איגלדו כולל תצפית מרהיבה
 • ויטוריה : סיור עיר בבירת חבל הבסקים
 • פמפלונה: סיור ברחובות העיר, לה גרוטס דה מודס
 • חאקה: סיור עיר
 • לה גרוטס דה מודס: ביקור במערת נטיפים כולל שייט
 • סירק דה גווארני: ביקור בשמורת הטבע מהיפות בפירנאים
 • לורד'ס: סיור בעיירה
 • הפארק הלאומי אגיאס טורטאס: ביקור בפארק וסיור רכוב בג'יפים בפארק לאורך כ 2-3 שעות בנופים מקסימים
 • סרגוסה: סיור בעיר, ביקור בקתדרלה
 • מדריד: סיור בעיר, בילוי בערב האחרון במועדון פלמנקו במדריד כולל משקה ראשון 
 • ימי טיול מלאים כאשר האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היום*

מטיילים יקרים - בדקו היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

מסלול טיול מאורגן לספרד - צפון והבאסקים לפי ימים

יום 1: תל אביב – מדריד 

נפגש בנתב"ג לטיסת ערב של איבריה . הגעה למדריד והעברה למלון אליו נגיע לקראת חצות.

טיול מאורגן לספרד

יום 2: מדריד – סנטנדר –  קומילאס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך במדריד דרך שדרותיה וכיכרותיה היפות. נתחיל בכיכר המרכזית פלאסה מאיור, ונמשיך לכיכרות היפות פוארטה דל סול, כיכר קולון – במרכזה עמוד פסל קולומבוס, הוא קולון ותיאור מסעותיו. כיכר סיבלס - סמל העיר שבה מזרקה יפה וארמון הדואר המרשים. נחלוף על פני בית העירייה היפה בפלאסה מאיור וכן הקתדרלה של מדריד וכמובן נצפה על פני ארמון המלך שנבנה בשנת 1738 המוקף גנים נהדרים. * לקראת אחרה"צ המאוחרים נטוס ממדריד לסנטנדר. בהגעה ימתין לנו האוטובוס שיהיה צמוד לקבוצה מרגע זה ועד לסיום הטיול. העברה למלון בקומילאס ונהנה מארוחת ערב.
* בטיול 0515OLM הטיסה לסנטנדר תהיה ב 11:00 לפנה"צ הגעה לסנטנדר ב 12:50 הספונה בלב מפרץ נהדר וטבע ומשקיפה אל האוקיאנוס האטלנטי. נראה את פנינסולה מגדלנה, חוף הנופשים אל סרדינרו, חצי אי קטן ומיוחד במפרץ סנטנדר, ואת קאבו מאיור. לאחר הסיור הפנורמי העברה למלון בקומילאס לארוחת ערב ולינה.
 

יום 3: קומילאס – פיקוס דה אירופה – עיירות החוף – קומילאס

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל פיקוס דה אירופה – פסגות אירופה ציוריות דרך עיירות מקומיות ונוכל להתרשם מסגנון חיי המקומיים. שמורה זו מיוערת וזרועת כפרים קטנים ועמקים שנוצרו על ידי לחצים גיאולוגיים לפני מיליוני שנים. הסלע הגירי בחלק זה של כדור הארץ הושפע מלחצים גיאולוגיים אשר רוממו את הסלע ועם חלוף הזמן, המים הקרח והאדם היו אחראיים לעיצוב רקמה סלעית זו אשר מרכיבה כיום את הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה. בדרך נגיע ל FUENTE DE  ונעלה ברכבל לתצפית (במהלך הקיץ ישנם תורים רבים לרכבל) על הנוף המרהיב. מכאן נמשיך ונסע דרך ערי החוף של הקוסטה וורדה לסן וינסנטה דה בארוקרה ונחזור לקומילאס לסיור. חזרה למלון ונהנה מארוחת ערב. 

יום 4: קומילאס - סנטיאנה דל מאר – בילבאו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור במערה הפרה-היסטורית המפורסמת אלטמירה* לביקור בעיירה היפיפייה סנטיאנה דל מאר, עיירה מתקופת ימי הביניים המונה כ-400 תושבים, ששימרה את אווירת התקופה. מכאן נמשיך לכיוון בילבאו, בירת מחוז ביסקאיה, עיר נמל מתועשת הגדולה ביותר בחבל הבאסקים. עם ההגעה נצא לתצפית להר אטקסנדרה (אם יתאפשר) שבו נזכה לתצפית מרהיבה על העיר. נמשיך לעיר העתיקה של בילבאו שבה נרגיש ונחווה 700 שנים של היסטוריה. נראה את קתדרלת סנטיאגו ונוכל להינות ממראות השווקים המקומיים. אחר הצהריים נצא לבקר במוזיאון גוגנהיים - פאר היצירה הארכיטקטונית של האדריכל פרנק גארי. בסיום הסיור העברה למלון באזור בילבאו. ארוחת ערב ולינה.
* המערה בה אנו מבקרים דומה למערה המקורית בה לא ניתן לבקר.
טיול מאורגן לספרד

יום 5: גרניקה - סאן סבסטיאן – בילבאו/פמפלונה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירה גרניקה בה התרחש הסיפור המזעזע מתקופת מלחמת האזרחים העקובה מדם הבא לביטוי גם ביצירתו המפורסמת של פיקסו הקרויה על שם המקום. נבקר במוזיאון מקומי שהיה בית הפרלמנט הבאסקי לשעבר במקום ונמשיך אל סאן סבסטיאן, פנינת החוף האטלנטי. העיר נחשבת לאחת היפות בספרד ויושבת בין שתי גבעות אשר שומרות על מפרץ סנטה קלארה - מונטה איגלדו ומונטה אורגול. סאן סבסטיאן ידועה בין היתר גם כבירת הטאפאס וכעיר פסטיבלי הסרטים הנחשבים ביותר. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר ונהנה מסיור רגלי בעיר העתיקה. נעלה לתצפית מרהיבה ברכבל על העיר מפסגת הר מונטה איגלדו. נמשיך בנסיעה חזרה למלון בבילבאו או ללינה במלון בפמפלונה. הגעה למלון, ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרדיום 6: בילבאו - פמפלונה - ויטוריה - חאקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפמפלונה בירת חבל נבארה. העיר הידועה במירוץ השוורים השנתי בסמטאותיה, ואשר שימשה השראה להמינגווי אותו העיר מכבדת כל כך. נערוך סיור פנורמי בין חומות העיר, הגנים והפארקים המפורסמים שלה. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה לויטוריה, בירת חבל הבאסקים. נסייר בעיר (הסיור יבוצע בבוקר בהתאם למיקום הלינה בערב שלפני) אשר נוסדה בשנת 1181 ע"י סאנצ'ו השישי מלך הבאסקים. נמשיך בנסיעה בדרכי נוף ובסיומו של יום נגיע למלון באזור העיר חאקה או בעיירה סבינאינגו. ארוחת ערב ולינה.

יום 7: הרי הפירנאים - חאקה - לה גרוטס דה מודס – לורדס (צרפת)

בשלושת הימים הבאים נבקר ונסייר בהרי הפירנאים, רכס הרים פראי ויפהפה אשר מהווה את הגבול בין ספרד לצרפת. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה, נחצה את הגבול לצרפת ונגיע למערת נטיפים מיוחדת - לה גרוטס דה מודס. נכנס אל המערה ונשוט בתוכה שייט קצר בתעלות מיוחדות. נמשיך לעיר לורדס Lourdes, שהפכה אתר עלייה לרגל עבור נוצרים קתולים מהעולם כולו, הבאים להיטהר ולרפא את מחלותיהם במי המעיין הקדושים הנובעים ממערת מאסאביי. לפי האגדה ביקרה מריה הקדושה, אמו של ישו, במקום והתגלתה בפני נערה מקומית, ברנדט סובירו, (Bernadette Soubirous) שהפכה גם היא מאז לקדושה. במקום הוקם פסלה של הבתולה, אליו נוהרים מאות אלפי אנשים בשנה לחזות בפסל, לגעת במים הקדושים, ולהתקרב לאלוהיהם. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בלורדס ונוכל להתרשם מאופייה המיוחד של העיר. ארוחת ערב במלון.

טיול מאורגן לספרד

יום 8: הרי הפירנאים - לורדס (צרפת)  – סירק דה גווארני - וייאה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה חזרה דרומה ונגיע לביקור מרהיב בשמורת הטבע סירק דה גווארני. השמורה שוכנת בלב הרי הפירנאים ונחשבת כאחת מהשמורות היפות באזור. נסייר בין וואדיות והרים ונוכל לראות מפלים, מרבדי צמחיה ירוקה ואם יתמזל מזלנו גם חיות בר. אחר הצהריים נמשיך לכיוון וייאה, בתוואי של "הטור דה פראנס" (במידה והזמן יאפשר) באיזור מרהיב ביופיו שבפירנאים הצרפתים והאיזור ההררי הקשה של מרוץ האופניים המפורסם, עיר השוכנת על צדו הספרדי של הגבול. ארוחת ערב במלון.

טיול מאורגן לספרד

יום 9: הרי הפירנאים - וייאה - פארק הלאומי אגיאס טורטאס - סרגוסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפארק הלאומי אגיאס טורטאס שנחשב מהיפים ביותר בהרי הפירנאים. ג'יפים ימתינו לנו בפתח השמורה ובאמצעותם נסייר בשמורה בשילוב עם הליכה במקום. נהנה מנוף עוצר נשימה הכולל אגמים והרים עצומים. בהמשך היום ניסע לסרגוסה, עיר רומית בעברה הרחוק השוכנת על גדות נהר האברו באזור חקלאי פורה. ליהודים, שהגיעו למקום בתקופה הרומית, היה חלק מהותי בהתפתחות העיר עד לגירוש ספרד. עם ההגעה נחל לסיור פנורמי בסרגוסה בו נראה את אחת הקתדרלות היותר יפות באירופה Neustra Senora Del Pilar הממוקמת במרכז העיר ונראה את הכיכרות החשובות של העיר. נעבור אל המלון באזור לארוחת ערב ולינה.

יום 10: סרגוסה - מדריד*

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרום מערבה אל עבר מדריד, בירת ממלכת ספרד. בהגעה נצא להשלים את הסיור במדריד ונגיע למלון לקראת ערב להתארגנות ולארוחת ערב ולאחריה....
נצא לבילוי במועדון פלמנקו כולל משקה מקומי, נצפה בריקוד המדהים המאפיין את העומק והיופי של תרבות ספרד.
* בטיול 0515OLM נגיע למדריד בצהרי היום וימתין לנו מדריך מקומי לסיור עיר שיעשה כל אחרה "צ במקום ביום השני. 

טיול מאורגן לספרד

יום 11: מדריד –  ת"א

לאחר ארוחת הבוקר ולאחריה ההעברה לשדה התעופה של מדריד לטיסה חזרה לתל אביב. 

טיול מאורגן לספרד

* ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
** חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form