מספר טלפון
03-6374000
11 ימי טיול מלאים - טיול מאורגן לספרד הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (OLM)
:משך הטיול
11 ימים 10 לילות

טיול מאורגן לספרד - צפון והבאסקים הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, ללא הוצאות אופציונאליות במהלך ימי הטיול למעט בערבים ע"פ תוכנית הטיול. טיול מלא וגדוש בפעילות כולל: חצי פנסיון = 10 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו

טיול מאורגן לספרד - צפון ספרד הפירנאים  - הקדמה

ספרד הינה ארץ גדולה, השניה בגודלה במערב אירופה. היא חולשת על מרבית חצי האי האיברי ומיקומה הגאוגרפי גורם לה להיות ארץ רב גונית. ההיסטוריה של העם היהודי כרוכה ומשולבת בעם הספרדי וישנה סברה לא מוכחת שבכל ספרדי חמישי זורם דם יהודי, האמנם? 

בספרד שלא כמו בשאר מרבית ארצות אירופה ניתן לתכנן מספר רב של טיולים מאורגנים ובשל גודל שיטחה הטיולים מתוכננים על פי נושאים. אנו בחרנו לשלב בטיולינו את אזור הצפון של ספרד וקו החוף שרצפו נחתך בשרשרת הפירנאים היוצרת אזור גאוגרפי מעניין ונפלא. את טיולינו אנו מתחילים באוביידו וממשיכים לתוך פארק פיקוס דה אירופה שם נעלה ברכבל ונחלוש בתצפית על תופעה גאולוגית שנוצרה לפני מליוני שנים וכעת מובאת לנו בפארק טבע גדול מימדים ויפה לעין. נעבור ונסייר בטיול בערים יפיפיות ובארכיטקטורה מרשימה כאשר אחת מפנינות ספרד - סן סבסטיאן תיגלה לנו במלוא הדרה. ניכנס למערת נטיפים נחווה יום חווייתי הכולל טיול ג'יפים באגייאס טורטס נחצה את הפירנאים לצרפת ונבקר בעיירה לורד הצרפתית מעברו השני של הגבול נעבור במנזר האבן ודרך נפתולי היסטוריה עשירה ומרתקת. נסיים בחוויה יהודית בעיר טולדו ובביקור במדריד - העיר שבה כל ספרדי מתגאה ובבילוי מסיים במועדון פלמנקו.

כמובן שזהו תיאור על קצה המזלג של טיול מאורגן לספרד גדוש ומלא הממצא ביקור בצפון המדינה עד למדריד שבמרכזה. טיול מאורגן לספרד עם פגסוס הינו חוויה של תרבות נופים וטבע.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לספרד - צפון והבאסקים

 • אוביידו: סיור היכרות בעיר פיקוס דה אירופה: ביקור בשמורה ועליה ברכבל לתצפית על הנוף המרהיב
 • סנטיאנה דל מאר: ביקור בעיירה בסגנון ימי הביניים
 • אלטמירה: ביקור במערה הפרה-היסטורית קומייאס: ביקור בעיירת חוף
 • סאנטאנדר:סיור בעיר כולל חוף הנופשים אל סרדינרו 
 • קומייאס: ביקור בעיירת חוף
 • בילבאו: סיור פנורמי בעיר, ביקור במוזיאון המפורסם גוגנהיים גרניקה: ביקור בבית הפרלמנט הבאסקי לשעבר
 • סאן סבסטיאן: סיור עיר פנורמי, עלייה ברכבל אל גבעות מונטה איגלדו כולל תצפית מרהיבה
 • ויטוריה : סיור עיר בבירת חבל הבסקים
 • פמפלונה: סיור ברחובות העיר
 • חאקה: סיור עיר
 • לה גרוטס דה מודס: ביקור במערת נטיפים כולל שייט
 • סירק דה גווארני: ביקור בשמורת הטבע מהיפות בפירנאים
 • לורד'ס: סיור בעיירה
 • הפארק הלאומי אגיאס טורטאס: ביקור בפארק וסיור רכוב בג'יפים בפארק לאורך כ 2-3 שעות בנופים מקסימים
 • סרגוסה: סיור בעיר, ביקור בקתדרלה, ביקור במבצר מוסלמי מנזר האב
 • מדריד: סיור בעיר, בילוי בערב האחרון במועדון פלמנקו במדריד כולל משקה ראשון 
 • טולדו: סיור בעיר, בית הכנסת אל טרנסיטו, ביקור בכנסיית סאן טומה
 • ימי טיול מלאים כאשר האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היום

מטיילים יקרים - בדקו היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!!!!!!!!!!!

מסלול טיול מאורגן לספרד - צפון והבאסקים לפי ימים

יום 1 – תל אביב – אוביידו

נפגש בנתב"ג ונטוס דרך מדריד (החלפת מטוס) לאוביידו*, בירת מחוז אסטוריאס, הממוקמת במרכז המחוז. בהגעה ימתין לנו האוטובוס שיהיה צמוד לקבוצה מרגע זה ועד לסיום הטיול. נערוך סיור עיר (מותנה בזמן ההגעה של הטיסה, במקרה של הגעה מאוחרת, נערוך סיור עיר קצר למחרת בבוקר), הכולל את העיר העתיקה עם הקתדרלה במרכזה, כנסיית סן טירזו, ככר פורלייר המוקפת בארמונות מפוארים, השוק המקורה וככר המעיין אליה מגיעים המקומיים לארוחה וללגימה קלה. העברה למלון, ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 2 – אוביידו - פיקוס דה אירופה – אזור סנטאנדר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל פיקוס דה אירופה - פסגות אירופה ציוריות דרך עיירות מקומיות ונוכל להתרשם מסגנון חיי המקומיים. שמורה זו מיוערת וזרועת כפרים קטנים ועמקים שנוצרו על ידי לחצים גיאולוגיים לפני מיליוני שנים. הסלע הגירי בחלק זה של כדור הארץ הושפע מלחצים גיאולוגיים אשר רוממו את הסלע ועם חלוף הזמן, המים הקרח והאדם היו אחראיים לעיצוב רקמה סלעית זו אשר מרכיבה כיום את הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה. בדרך נגיע ל FUENTE DE ונעלה ברכבל לתצפית על הנוף המרהיב. מכאן נמשיך בכביש שמקביל לנהר שפילס דרכו בין ההרים עד הגיענו למלון, באזור סנטאנדר לארוחת ערב ולינה.

יום 3 - עיירות החוף - סנטיאנה דל מאר – סנטאנדר

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע דרך ערי החוף של הקוסטה וורדה לסן וינסנטה דה בארוקרה ונגיע לביקור ב- COMILLAS עיירת החוף. לאחר הסיור נמשיך אל המערה הפרה-היסטורית המפורסמת אלטמירה* לביקור. נמשיך לביקור בעיירה היפהפייה סנטיאנה דל מאר, עיירה מתקופת ימי הביניים המונה כ-400 תושבים, ששימרה את אווירת התקופה. משם נמשיך מזרחה לביקור בעיר הנופש סנטאנדר, הספונה בלב מפרץ נהדר וטבע מרהיב ומשקיפה אל האוקיאנוס האטלנטי. נראה את פנינסולה מגדלנה, חוף הנופשים אל סרדינרו, חצי אי קטן ומיוחד במפרץ סנטאנדר, ואת קאבו מאיור. לאחר הסיור הפנורמי נחזור למלון ונהנה מארוחת ערב. * המערה בה אנו מבקרים דומה למערה המקורית בה לא ניתן לבקר.

טיול מאורגן לספרד

יום 4 - סנטאנדר – בילבאו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון בילבאו, בירת מחוז ביסקאיה, עיר נמל מתועשת הגדולה ביותר בחבל הבאסקים. עם ההגעה נצא לתצפית להר אטקסנדרה (אם יתאפשר) שבו נזכה לתצפית מרהיבה על העיר. נמשיך לעיר העתיקה של בילבאו שבה נרגיש ונחווה 700 שנים של היסטוריה. נראה את קתדרלת סאנטיאגו ונוכל להנות ממראות השווקים המקומיים. אחר הצהריים נצא לבקר במוזיאון גוגנהיים - פאר היצירה הארכיטקטונית של האדריכל פרנק גארי. העברה למלון וארוחת ערב.

טיול מאורגן לספרד

יום 5 - בילבאו - גרניקה - סאן סבסטיאן - בילבאו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירה גרניקה בה התרחש הסיפור המזעזע מתקופת מלחמת האזרחים העקובה מדם, הבא לביטוי גם ביצירתו המפורסמת של פיקסו הקרויה על שם המקום. נבקר במוזיאון מקומי שהיה בית הפרלמנט הבאסקי לשעבר במקום ונמשיך אל סאן סבסטיאן, פנינת החוף האטלנטי. שתי גבעות שומרות על מפרץ סנטה קלארה, מונטה איגלדו ומונטה אורגול, העיר נחשבת לאחת מהיפות בספרד. סאן סבסטיאן ידועה בין היתר גם כבירת הטאפאס וכעיר פסטיבלי הסרטים הנחשבים ביותר. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר ונהנה מסיור רגלי בעיר העתיקה. נעלה לתצפית מרהיבה ברכבל על העיר מפסגת הר מונטה איגלדו. חזרה לבילבאו לארוחת ערב ולינה במלון.

יום 6 - בילבאו - ויטוריה - פמפלונה - חאקה

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מחופי האוקינוס האטלנטי ונחדור לארץ הבסקים ונופי הפירינאים הספרדים והצרפתים בנסיעה לויטוריה, בירת חבל הבסקים. נסייר בעיר אשר נוסדה בשנת 1181 ע"י סאנצ'ו השישי מלך הבסקים. נמשיך לפמפלונה בירת חבל נבארה העיר הידועה במרוץ השוורים השנתי בסמטאותיה, אשר שימשה השראה להמינגווי ושהווית המקום רוחשת לו כבוד. נערוך סיור פנורמי שבהם נטייל בין חומות העיר, הגנים והפארקים המפורסמים של העיר.  נמשיך בנסיעה בדרכי נוף ולקראת ערב נגיע למלון באיזור העיר חאקה. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 7 - חאקה- לה גרוטס דה מודס - לורד'ס

לאחר ארוחת הבוקר נערוך סיור פנוראמי קצר בעיר ולאחר מכן נצא בנסיעה צפונה, נחצה את הגבול לצרפת ונגיע למערת הנטיפים המיוחדת לה גרוטס דה מודס. נכנס אל המערה ונשוט בתוכה שייט קצר בתעלות מיוחדות.. נמשיך לעיר לורד'ס Lourdes, שהפכה אתר עלייה לרגל עבור נוצרים קתולים מהעולם כולו, הבאים להיטהר ולרפא את מחלותיהם במי המעיין הקדושים הנובעים ממערת מאסאביי. לפי האגדה ביקרה מריה הקדושה, אמו של ישו,במקום והתגלתה בפני נערה מקומית, ברנדט סובירו (Bernadette (Soubirous  שהפכה מאז גם היא לקדושה. במקום הוקם פסלה של הבתולה, אליו נוהרים מאות אלפי אנשים בשנה לחזות בפסל, לגעת במים הקדושים ולהתקרב לאלוהיהם. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בלורד'ס להתרשם מהייחוד של העיר ומאופיה המיוחד. ארוחת ערב במלון.

טיול מאורגן לספרד

יום 8 - לורד'ס – סירק דה גווארני - וייאה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה חזרה דרומה ונגיע לביקור מרהיב בשמורת הטבע סירק דה גווארני. השמורה שוכנת בלב הרי הפירנאים ונחשבת כאחת מהשמורות היפות באזור. נסייר בין וואדיות והרים ונוכל לראות מפלים, מרבדים ירוקים ואם יתמזל מזלנו גם חיות בר. אחר הצהריים נמשיך לכיוון וייאה, בתוואי של "הטור דה פראנס" (במידה והזמן יאפשר) באיזור מרהיב ביופיו שבפירנאים הצרפתים והאיזור ההררי הקשה של מרוץ האופניים המפורסם, עיר השוכנת על צדו הספרדי של הגבול. ארוחת ערב במלון.

יום 9 - וייאה - פארק הלאומי אגיאס טורטאס - סרגוסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפארק הלאומי אגיאס טורטאס שנחשב מהיפים ביותר בהרי הפירנאים. ג'יפים ימתינו לנו בפתח השמורה ובאמצעותם נסייר בשמורה בשילוב עם הליכה במקום. נהנה מנוף עוצר נשימה הכולל אגמים והרים עצומים. בהמשך היום ניסע לסרגוסה, עיר רומית בעברה הרחוק השוכנת על גדות נהר האברו באזור חקלאי פורה. ליהודים, שהגיעו למקום בתקופה הרומית, היה חלק מהותי בהתפתחות העיר עד לגירוש ספרד. עם ההגעה נחל לסיור פנורמי בסרגוסה בו נראה את אחת הקתדרלות היותר יפות באירופה Neustra Senora Del Pilar הממוקמת במרכז העיר ונראה את הכיכרות החשובות של העיר. נעבור אל המלון באזור לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרד

יום 10 – סרגוסה – מדריד

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הסיור בעיר ונבקר במבצר המוסלמי העתיק והמרשים. בדרך למדריד נעצור לביקור ב  Monasterio De Piedra מנזר האבן המפורסם ואח"כ נמשיך למדריד, בירת ממלכת ספרד. הגעה למלון לארוחת ערב ולאחריה נצא לבילוי במועדון פלמנקו, ליהנות ממופע ריקוד מרהיב המאפיין את העומק והיופי של תרבות ספרד נלגום ונהנה ממשקה מקומי.

טיול מאורגן לספרד

יום 11 – מדריד - טולדו – מדריד - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור מודרך בעיר טולדו, בירת ספרד עד למאה ה- 16 הממוקמת על צלע הר בקרבת נהר הטאחו ובה שרידים רבים  של מורשת יהודית. עם ההגעה נקיים סיור רגלי בטולדו – מהיפות בערי ספרד. נעבור ליד הקתדרלה הגותית, נבקר בבית הכנסת אל טרנסיטו ובכנסיית סאן טומה שבה נמצא הציור המפורסם של הצייר היווני אל גרקו אשר חי ופעל בטולדו במאות ה-16 וה-17. אחר הצהריים נחזור למדריד ונצא לסיור מודרך במדריד דרך שדרותיה היפות וכיכרותיה. נתחיל בכיכר המרכזית  פלאסה מאיור ונמשיך לכיכרות היפות פוארטה דל סול, כיכר קולון – במרכזה עמוד פסל קולומבוס, הלא הוא קריסטובל קולון ותיאור מסעותיו. כיכר סיבלס - סמל העיר שבה מזרקה יפה וארמון הדואר המרשים. נחלוף על פני בית העירייה היפה בפלאסה מאיור וכן על פני ארמון המלך אשר נבנה בשנת 1738 וסביבו נוף גנים נהדר והקתדרלה של מדריד. נהנה ממעט זמן חופשי לקניות ובילויים בבירת ממלכת ספרד. העברה לשדה התעופה לטיסת לילה לתל אביב. הגעה לתל אביב לפנות בוקר של יום 12.

 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form