מספר טלפון
03-6374000
כולל: חצי פנסיון = 9 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו (OLM)
משך הטיול:
9 לילות – 10 ימי טיול מלאים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מבוקר עד ערב*, ללא הוצאות אופציונאליות במהלך ימי הטיול למעט בערבים עפ"י תוכנית הטיול. כולל: חצי פנסיון = 9 ארוחות ערב + בילוי פלמנקו

טיול מאורגן לספרד - צפון ספרד הפירנאים  - הקדמה

ספרד הינה ארץ גדולה, השניה בגודלה במערב אירופה. היא חולשת על מרבית חצי האי האיברי ומיקומה הגאוגרפי גורם לה להיות ארץ רב גונית. ההיסטוריה של העם היהודי כרוכה ומשולבת בעם הספרדי וישנה סברה לא מוכחת שבכל ספרדי חמישי זורם דם יהודי, האמנם? 

בספרד שלא כמו בשאר מרבית ארצות אירופה ניתן לתכנן מספר רב של טיולים מאורגנים ובשל גודל שיטחה הטיולים מתוכננים על פי נושאים. אנו בחרנו לשלב בטיולינו את אזור הצפון של ספרד וקו החוף שרצפו נחתך בשרשרת הפירנאים היוצרת אזור גאוגרפי מעניין ונפלא. את טיולינו אנו מתחילים באוביידו וממשיכים לתוך פארק פיקוס דה אירופה שם נעלה ברכבל ונחלוש בתצפית על תופעה גאולוגית שנוצרה לפני מליוני שנים וכעת מובאת לנו בפארק טבע גדול מימדים ויפה לעין. נעבור ונסייר בטיול בערים יפיפיות ובארכיטקטורה מרשימה כאשר אחת מפנינות ספרד - סן סבסטיאן תיגלה לנו במלוא הדרה. ניכנס למערת נטיפים נחווה יום חווייתי הכולל טיול ג'יפים באגייאס טורטס נחצה את הפירנאים לצרפת ונבקר בעיירה לורד הצרפתית מעברו השני של הגבול נעבור במנזר האבן ודרך נפתולי היסטוריה עשירה ומרתקת. נסיים בחוויה יהודית בעיר טולדו ובביקור במדריד - העיר שבה כל ספרדי מתגאה ובבילוי מסיים במועדון פלמנקו.

כמובן שזהו תיאור על קצה המזלג של טיול מאורגן לספרד גדוש ומלא הממצא ביקור בצפון המדינה עד למדריד שבמרכזה. טיול מאורגן לספרד עם פגסוס הינו חוויה של תרבות נופים וטבע.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר טיול מאורגן לספרד - צפון והבאסקים

 • פיקוס דה אירופה: ביקור בשמורה ועליה ברכבל לתצפית על הנוף המרהיב
 • סנטיאנה דל מאר: ביקור בעיירה בסגנון ימי הביניים
 • אלטמירה: ביקור במערה הפרה-היסטורית קומייאס: ביקור בעיירת חוף
 • סנטנדר:סיור בעיר כולל חוף הנופשים אל סרדינרו 
 • קומייאס: ביקור בעיירת חוף
 • בילבאו: סיור פנורמי בעיר, ביקור במוזיאון המפורסם גוגנהיים גרניקה: ביקור בבית הפרלמנט הבאסקי לשעבר
 • סאן סבסטיאן: סיור עיר פנורמי, עלייה ברכבל אל גבעות מונטה איגלדו כולל תצפית מרהיבה
 • ויטוריה : סיור עיר בבירת חבל הבסקים
 • פמפלונה: סיור ברחובות העיר, לה גרוטס דה מודס
 • חאקה: סיור עיר
 • לה גרוטס דה מודס: ביקור במערת נטיפים כולל שייט
 • סירק דה גווארני: ביקור בשמורת הטבע מהיפות בפירנאים
 • לורד'ס: סיור בעיירה
 • הפארק הלאומי אגיאס טורטאס: ביקור בפארק וסיור רכוב בג'יפים בפארק לאורך כ 2-3 שעות בנופים מקסימים
 • סרגוסה: סיור בעיר, ביקור בקתדרלה
 • טולדו: סיור בעיר, בית הכנסת אל טרנסיטו, ביקור בכנסיית סאן טומה
 • מדריד: סיור בעיר, בילוי בערב האחרון במועדון פלמנקו במדריד כולל משקה ראשון 
 • ימי טיול מלאים כאשר האוטובוס צמוד לקבוצה מהיום הראשון עד היום האחרון לאורך כל שעות היום*
  *בימי הטיסות ההגעה בשעות הצהריים והחזרה בשעות אחר הצהריים.

מטיילים יקרים - בדקו היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש לפעמים ימים ו/א חצאי ימים חופשיים – יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף – לכן, מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !

מסלול טיול מאורגן לספרד - צפון והבאסקים לפי ימים

יום 1: תל אביב – מדריד - סנטנדר

נפגש בנתב"ג ונטוס דרך מדריד (שם נחליף מטוס) לסנטנדר. בהגעה ימתין לנו האוטובוס שיהיה צמוד לקבוצה מרגע זה ועד לסיום הטיול. נצא לביקור בעיר הנופש סנטנדר, הספונה בלב מפרץ נהדר וטבע ומשקיפה אל האוקיאנוס האטלנטי. נראה את פנינסולה מגדלנה, חוף הנופשים אל סרדינרו, חצי אי קטן ומיוחד במפרץ סנטאנדר, ואת קאבו מאיור. לאחר הסיור הפנורמי העברה למלון ונהנה מארוחת ערב.

טיול מאורגן לספרד

יום 2: אזור סנטנדר - פיקוס דה אירופה – עיירות החוף - סנטיאנה דל מאר - אזור סנטנדר

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל פיקוס דה אירופה – פסגות אירופה ציוריות דרך עיירות מקומיות ונוכל להתרשם מסגנון חיי המקומיים. שמורה זו מיוערת וזרועת כפרים קטנים ועמקים שנוצרו על ידי לחצים גיאולוגיים לפני מיליוני שנים. הסלע הגירי בחלק זה של כדור הארץ הושפע מלחצים גיאולוגיים אשר רוממו את הסלע ועם חלוף הזמן, המים הקרח והאדם היו אחראיים לעיצוב רקמה סלעית זו אשר מרכיבה כיום את הפארק הלאומי פיקוס דה אירופה. בדרך נגיע ל FUENTE DE  ונעלה ברכבל לתצפית (במהלך הקיץ ישנם תורים רבים לרכבל) על הנוף המרהיב. מכאן נמשיך ונסע דרך ערי החוף של הקוסטה וורדה לסן וינסנטה דה בארוקרה ונגיע לביקור ב- COMILLAS עיירת החוף. לאחר הסיור נמשיך אל המערה הפרה-היסטורית המפורסמת אלטמירה* לביקור. נמשיך לביקור בעיירה היפיפייה סנטיאנה דל מאר, עיירה מתקופת ימי הביניים המונה כ-400 תושבים, ששימרה את אווירת התקופה. חזרה למלון ונהנה מארוחת ערב.
* המערה בה אנו מבקרים דומה למערה המקורית בה לא ניתן לבקר.

 

יום 3: סנטנדר – בילבאו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון בילבאו, בירת מחוז ביסקאיה, עיר נמל מתועשת הגדולה ביותר בחבל הבאסקים. עם ההגעה נצא לתצפית להר אטקסנדרה (אם יתאפשר) שבו נזכה לתצפית מרהיבה על העיר. נמשיך לעיר העתיקה של בילבאו שבה נרגיש ונחווה 700 שנים של היסטוריה. נראה את קתדרלת סאנטיאגו ונוכל להינות ממראות השווקים המקומיים. אחר הצהריים נצא לבקר במוזיאון גוגנהיים - פאר היצירה הארכיטקטונית של האדריכל פרנק גארי. בסיום הסיור העברה למלון באזור בילבאו. ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרדיום 4: גרניקה - סאן סבסטיאן – בילבאו/פמפלונה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיירה גרניקה בה התרחש הסיפור המזעזע מתקופת מלחמת האזרחים העקובה מדם הבא לביטוי גם ביצירתו המפורסמת של פיקסו הקרויה על שם המקום. נבקר במוזיאון מקומי שהיה בית הפרלמנט הבאסקי לשעבר במקום ונמשיך אל סאן סבסטיאן, פנינת החוף האטלנטי. העיר נחשבת לאחת היפות בספרד ויושבת בין שתי גבעות אשר שומרות על מפרץ סנטה קלארה - מונטה איגלדו ומונטה אורגול. סאן סבסטיאן ידועה בין היתר גם כבירת הטאפאס וכעיר פסטיבלי הסרטים הנחשבים ביותר. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בעיר ונהנה מסיור רגלי בעיר העתיקה. נעלה לתצפית מרהיבה ברכבל על העיר מפסגת הר מונטה איגלדו. נמשיך בנסיעה חזרה למלון בבילבאו או ללינה במלון בפמפלונה. הגעה למלון, ארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לספרדיום 5: פמפלונה - ויטוריה - חאקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפמפלונה בירת חבל נבארה. העיר הידועה במירוץ השוורים השנתי בסמטאותיה, ואשר שימשה השראה להמינגווי אותו העיר מכבדת כל כך. נערוך סיור פנורמי בין חומות העיר, הגנים והפארקים המפורסמים שלה. לאחר סיום הסיור נצא בנסיעה לויטוריה, בירת חבל הבאסקים. נסייר בעיר (הסיור יבוצע בבוקר בהתאם למיקום הלינה בערב שלפני) אשר נוסדה בשנת 1181 ע"י סאנצ'ו השישי מלך הבאסקים. נמשיך בנסיעה בדרכי נוף ובסיומו של יום נגיע למלון באזור העיר חאקה או בעיירה סבינאינגו. ארוחת ערב ולינה.

יום 6: הרי הפירנאים - חאקה - לה גרוטס דה מודס – לורדס (צרפת)

בשלושת הימים הבאים נבקר ונסייר בהרי הפירנאים, רכס הרים פראי ויפהפה אשר מהווה את הגבול בין ספרד לצרפת. לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה צפונה, נחצה את הגבול לצרפת ונגיע למערת נטיפים מיוחדת - לה גרוטס דה מודס. נכנס אל המערה ונשוט בתוכה שייט קצר בתעלות מיוחדות. נמשיך לעיר לורדס Lourdes, שהפכה אתר עלייה לרגל עבור נוצרים קתולים מהעולם כולו, הבאים להיטהר ולרפא את מחלותיהם במי המעיין הקדושים הנובעים ממערת מאסאביי. לפי האגדה ביקרה מריה הקדושה, אמו של ישו, במקום והתגלתה בפני נערה מקומית, ברנדט סובירו, (Bernadette Soubirous) שהפכה גם היא מאז לקדושה. במקום הוקם פסלה של הבתולה, אליו נוהרים מאות אלפי אנשים בשנה לחזות בפסל, לגעת במים הקדושים, ולהתקרב לאלוהיהם. עם ההגעה נצא לסיור פנורמי בלורדס ונוכל להתרשם מאופייה המיוחד של העיר. ארוחת ערב במלון.

טיול מאורגן לספרד

יום 7: הרי הפירנאים - לורדס (צרפת)  – סירק דה גווארני - וייאה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה חזרה דרומה ונגיע לביקור מרהיב בשמורת הטבע סירק דה גווארני. השמורה שוכנת בלב הרי הפירנאים ונחשבת כאחת מהשמורות היפות באזור. נסייר בין וואדיות והרים ונוכל לראות מפלים, מרבדי צמחיה ירוקה ואם יתמזל מזלנו גם חיות בר. אחר הצהריים נמשיך לכיוון וייאה, בתוואי של "הטור דה פראנס" (במידה והזמן יאפשר) באיזור מרהיב ביופיו שבפירנאים הצרפתים והאיזור ההררי הקשה של מרוץ האופניים המפורסם, עיר השוכנת על צדו הספרדי של הגבול. ארוחת ערב במלון.

טיול מאורגן לספרד

יום 8: הרי הפירנאים - וייאה - פארק הלאומי אגיאס טורטאס - סרגוסה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בפארק הלאומי אגיאס טורטאס שנחשב מהיפים ביותר בהרי הפירנאים. ג'יפים ימתינו לנו בפתח השמורה ובאמצעותם נסייר בשמורה בשילוב עם הליכה במקום. נהנה מנוף עוצר נשימה הכולל אגמים והרים עצומים. בהמשך היום ניסע לסרגוסה, עיר רומית בעברה הרחוק השוכנת על גדות נהר האברו באזור חקלאי פורה. ליהודים, שהגיעו למקום בתקופה הרומית, היה חלק מהותי בהתפתחות העיר עד לגירוש ספרד. עם ההגעה נחל לסיור פנורמי בסרגוסה בו נראה את אחת הקתדרלות היותר יפות באירופה Neustra Senora Del Pilar הממוקמת במרכז העיר ונראה את הכיכרות החשובות של העיר. נעבור אל המלון באזור לארוחת ערב ולינה.

יום 9: סרגוסה - מדריד

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרום מערבה אל עבר מדריד, בירת ממלכת ספרד. נצא לסיור מודרך במדריד דרך שדרותיה וכיכרותיה היפות. נתחיל בכיכר המרכזית פלאסה מאיור, ונמשיך לכיכרות היפות פוארטה דל סול, כיכר קולון – במרכזה עמוד פסל קולומבוס, הוא קולון ותיאור מסעותיו. כיכר סיבלס - סמל העיר שבה מזרקה יפה וארמון הדואר המרשים. נחלוף על פני בית העירייה היפה בפלאסה מאיור וכן הקתדרלה של מדריד וכמובן נצפה על פני ארמון המלך שנבנה בשנת 1738 המוקף גנים נהדרים.  הגעה למלון לארוחת ערב ולאחריה
נצא לבילוי במועדון פלמנקו כולל משקה מקומי, נצפה בריקוד המדהים המאפיין את העומק והיופי של תרבות ספרד.

טיול מאורגן לספרד

יום 10: מדריד – טולדו – מדריד - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל עבר העיר טולדו, בירת ספרד עד למאה ה- 16 הממוקמת על צלע הר בקרבת נהר הטחו ובה שרידים רבים של המורשת היהודית. עם ההגעה נסייר רגלית בטולדו – מהיפות בערי ספרד. נעבור ליד הקתדרלה הגותית, נבקר בבית הכנסת אל טרנסיטו ובכנסיית סאן טומה שבה נמצא הציור המפורסם של הצייר היווני אל גרקו אשר חי ופעל בטולדו במאות ה-16 וה-17. אחר הצהריים העברה לשדה התעופה של מדריד לטיסה ישירה חזרה לתל אביב. הגעה לתל אביב בשעות הלילה.

טיול מאורגן לספרד

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול.  
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form