מספר טלפון
03-6374000

טיול מאורגן לצרפת - כולל בריטני, נורמנדי והלואר

במסלול ייחודי לפגסוס (TCP)
משך הטיול:
9 ימים *מלאים 8 לילות
להורדת התוכנית

חצי פנסיון טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערבָ*, ללא הוצאות אופציונאליות למעט פעילות בערבים עפ"י תוכנית הטיול. (*פרט לימי הטיסות)

טיול מאורגן לצרפת כולל בריטני ונורמנדי והלואר- הקדמה

הרפובליקה הצרפתית (Republique francaise ) היא מדינה הנמצאת במערב אירופה ומחזיקה טריטוריות ביבשות אחרות. היא משתרעת בין הים התיכון בדרום לתעלה האנגלית ולים הצפוני בצפון ומנהר הריין במזרח לאוקיאנוס האטלנטי במערב. צרפת מונה 65 מליון תושבים וחיים בה כ- 500 אלף יהודים הנחשבים לקהילה הגדולה בקהילות ישראל בתפוצות.

בשל צורתה של הארץ על המפה צרפת נקראת לעיתים בפני תושביה (Lhexagone) ובתרגום לעברית "המשושה" (ההקסגון). היא מחולקת ל-26 חבלים (22 נמצאים בתוך צרפת ו-5 מעבר לים.החבלים עצמם מחולקים ל-101 מחוזות. צרפת נחשבת למדינה מפותחת בעלת הכלכלה החמישית בגודלה בעולם מבחינת תמ"ג וממייסדי האיחוד האירופי וממייסדי האו"ם.

צרפת שהחלה כחברה מונרכית במאה ה-10 ועברה מהפכות חברתיות מנוהלת כיום כמדינה דמוקרטית עם שלטון נשיאותי.בצפון צרפת נמצאות חלק מהקתדרות והבזיליקות הגותיות החשבות בעולם, אדריכלות צרפת מושפעת מהסגנון האיטלקי .תקופת הבארוק שבצרפת מאופיין בעיקר בעולם החילוני ולא במבנים דתיים , כדוגמת ארמון ורסאי. טיול פגסוס בצרפת משלב בתוכו את רבדיה הרבים והמעניינים של צרפת בכל הקשור להיסטוריה העשירה, חבליה המגוונים והארכיטקטורה המגוונת והנופים הקסומים.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • עמק הלואר: אורלאן: סיור מקיף בעיר ביקור בטירת שמבור ביקור בטירת שנונסו, ביקור בגני ווילנדרי 
 • עמק הטירות אנז'ה ונאנט: סיורי ערים
 • בריטני: מפרץ מורביאן
 • ואן: סיור עיר
 • קרנאק: נסיעה ברכבת תיירים לצידם של הדולמנים מגליתים
 • קיברון: סיור לאורך החוף
 • רן: סיור בעיר העתיקה סיור בעיירת הנופש דינר
 • נורמנדי: סיור בסאן מלו וקנקאל
 • סאן מישל: ביקור במנזר באייה: ביקור במוזיאון המציג את "רקמת מתילדה"
 • דוביל: סיור עירוני
 • הוניפליר: "אוצר האומנים"
 • פאליז ד'אבל: תצפית מהמצוק
 • סיור מקיף באתרי מלחמת העולם השניה: סנט מר אגליז, ארומאנש ביקור במוזיאון הנחיתה בנורמנדי
 • רואן: ביקור מקיף, ביקור בכנסיה המקומית
 • ג'יברני: ביקור במוזיאון קלוד מונה והגן היפני 

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 : ת"א - פריז – אורלאן – טור/בלואה

נפגש בנתב"ג ונטוס לפריז בטיסת בוקר של חברת התעופה "אל על". לאחר הנחיתה והסידורים הפורמליים בשדה התעופה נצא בנסיעה באוטובוס דרומה לאזור עמק הלואר. נתחיל את הסיור בעיר אורלאן, העיר ששוחררה בקרב המפורסם על ידי הגיבורה הלאומית ז'אן ד'ארק. עם הגעתנו נצא לסיור מקיף בעיר העתיקה. נראה את הקתדרלה העצומה וכמובן את פסלה של ז'אן ד'ארק. לאחר הסיור נמשיך לביקור בטירת שמבור (Chambord) המרשימה שנבנתה במאה ה-16 והיא ידועה במיוחד בזכות אדריכלות הרנסאנס שלה. יש הטוענים שליאונרדו דה וינצ'י עצמו תכנן את גרם המדרגות המפורסם. הטירה הגדולה שתוכננה על ידי לאונרדו דה וינצ'י ונבנתה לפרנסואה הראשון מלך צרפת. נמשיך לסיור קצר בעיר בלואה באם הזמן יאפשר זאת. העברה למלון בטור או בלואה. ארוחת ערב במסעדה מקומית או במלון.

טיול מאורגן לצרפת כולל בריטני ונורמנדי והלואר

יום 2: עמק הלואר – טור/אנז'ה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעמק הלואר היפה. האזור המפורסם בערים עתיקות, כפרים ציוריים ומספר יוצא דופן של טירות שנבנו בידי אצולת צרפת ומלכיה לאורך הדורות טרום המהפכה הצרפתית. אזור זה אף נחשב כערש הלשון הצרפתית, וידוע גם בתעשיית היין שבו. נגיע לביקור בטירת שנונסו, טירת הנשים, הנראית כלקוחה מהאגדות. נמשיך לביקור בגני ווילנדרי ונתפעם מעבודת הגננות המרשימה (jardin de villandry). באם הזמן יאפשר נמשיך לסיור קצר בעיר טור. המשך נסיעה לעיר טור או אנז'ה לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לצרפת כולל בריטני ונורמנדי והלואר

יום 3: אנז'ה – נאנט - רן

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסיור בעיר היפה אנז'ה, שהייתה מעוז השושלת הפלנטגנטית המפורסמת והפכה מאוחר יותר לעיר רנסנסית משגשגת. נסייר ברחובותיה השוקקים של העיירה ונתרשם מאווירתה המיוחדת. נחלוף על פני הקתדרלה והמצודה היפה המזדקרת מעל הצוק. לאחר סיורינו נצא צפונה אל מחוז בריטני. בדרך נעצור בנאנט (Nantes), בירת חבל הלואר, הידועה בכינויה "עיר הדוכסים" על שם טירת הדוכסים הניצבת במרכזה. נמשיך אל כיכר מרשל פוש הצבעונית, בכיכר גרסלין בלבה של העיר, נמצא התיאטרון העירוני, שמייצג נאמנה את הארכיטקטורה הניאו-קלאסית של המאה ה-18. לעת ערב נגיע לעיר רן (Rennes) ללינה וארוחת ערב.

יום 4: רן – קרנאק – קיברון - רן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בחצי האי בריטני המפורסם. נתחיל בנסיעה אל מפרץ מורביאן המרהיב. אחרי עליית מפלס הים כתוצאה מהמסת קרחונים נוצרו עשרות איים קטנים סביב החוף. ניסע לאורך רצועת החוף ונצפה באיים המשובצים בקרבתו. נסייר בעיר ואן העתיקה המאופיינת בבתים המגולפים, נחלוף על פני ככר סן פייר ונראה את הקתדרלה הגותית העומדת במקום בו סגדו לאלים קדומניים.לאחר הסיור נמשיך אל קרנאק (Carnac), שם נצא לסיור ברכבת תיירים אשר עוברת לצידם של דולמנים ומגליתים מדהימים עם סלעי ענק ששימשו כאתרי קבורה ופולחן דתי מימי הקלטיים הפגאנים. באם הזמן יאפשר נמשיך לביקור בעיירה קיברון (Quiberon) וניסע לאורך חצי האי המרשים בחופו הפראי. נשוב למלוננו בעיר רן לארוחת ערב ולינה.

טיול מאורגן לצרפת כולל בריטני ונורמנדי והלואר

יום 5: רן – דינר – דינאן – סן מאלו - רן

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור הכרות ברן, בירת בריטני. העיר שנהרסה לחלוטין במלחמת העולם השנייה שוקמה לחלוטין, כפי ששוקמה לאחר שריפה שהתחוללה בה במאה ה-16 במשך שבוע וחצי. את סיורנו נתחיל אל ככר פאלה ובה היכל המשפט, בית העירייה, התאטרון והקתדרלה. לאחר סיום הסיור נמשיך לעיר הנופש היוקרתית דינר (Dinard) ונתרשם מאוירת היוקרה העוטפת את המקום. סמוך לעיר נמצאת העיירה דינאן (Dinan), בה נבקר בעיר העתיקה, נראה את בתי העיירה העתיקים. נחלוף על פני מגדל השעון המפורסם, מתנת הדוכסית אן. נמשיך לסאן מאלו, העיירה הרומנטית ששימשה רקע ללא מעט סרטים שוכנת על שפת תעלת למאנש ונראית כמבצר ענק מימי הביניים. נשוטט על חומות העיר ונשקיף ממרומינו על התעלה. נטייל ברחובות הציוריים ונספוג את האווירה המיוחדת. לקראת סוף היום נשוב למלון ברן ללינה. ארוחת ערב.    

יום 6: רן – קנקאל - סאן מישל - אזור קאאן /קאבורג

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לקנקאל עיירת דיג קטנה המשמשת גם כמקום קיט ונופש, ונמצאת על חוף סלעי עם צוקים מרשימים. מקום הידוע ברחבי צרפת כבירת הצדפות, נסייר לאורך הטיילת ונראה את בתי הגידול שלהן. נמשיך ונבקר במונט סן מישל, מהמקומות היפים בצרפת. מנזר מפורסם אשר הוקם במאה השמינית ובנייתו נמשכה למעלה מ-500 שנה. המנזר ניצב בגובה 80 מטר מעל הים המקיף את כולו בשעת גאות. נכנס דרך שער האבן, נראה מד גובה המים נעלה ברחוב המתפתל לנקודת התצפית בה ניצב פסלו של מיכאל הקדוש הורג את הדרקון. בתום יום עמוס נשים פעמינו לאזור עיר קאאן (Caen)/קאבורג ללינה במלון באזור. ארוחת ערב.
 

טיול מאורגן לצרפת בריטני ונורמנדי טיול מאורגן לצרפת בריטני ונורמנדי

יום 7: באייה – סט. מר אגליז – ארומאנש

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בעיר באייה (Bayeux), העיר הראשונה ששוחררה בידי בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. העיר מפורסמת בזכות עבודת רקמה מפורסמת שנוצרה בשנת 1077 באורך של 70 מטרים ורוחב של כחצי מטר המתארת את האירועים שהביאו לכיבוש אנגליה בידי ויליאם הכובש, נבקר במוזיאון בו מוצג שטיח הקיר המפורסם זה. נמשיך בסיורנו וניסע לעבר הכפר סט. מר אגליז. הכפר התפרסם בשל הקרבות שהתחוללו בו ובסביבתו במהלך הפלישה לנורמנדי. סמל הכפר המעוטר בשני מצנחים פתוחים מנציח את הקרבות העקובים. נראה את הכנסייה המפורסמת אשר על גגה מוצג פסל הצנחן האמריקאי שצנח ונתלה על הגג בפלישה המפורסמת. נבקר במוזיאון הנחיתה. נמשיך בנסיעה לאורך החוף אשר היווה את מוקד הפלישה המפורסמת של בנות הברית. נבקר בבית קברות האמריקאי שבו קבורים חללי המלחמה האמריקאים אשר באזור זה עלו חלק מהכוחות ליבשה. נסיים את יומנו בעיירה ארומאנש בה ניצב שריד המזח שהובא מבריטניה במלחמת העולם השנייה עם הפלישה. לקראת ערב חזרה למלון ללינה. ארוחת ערב.

יום 8: הונפלייר – פאליז ד'אבל- לה הברה 

לאחר ארוחת בוקר נסייר בעיירות הנופש היוקרתיות של נורמנדי. נעבור בעיירה דוביל (Deauville) הידועה בטיילת המפורסמת הבנויה עץ, הבתים המטופחים וכמובן הקזינו. נמשיך אל הונפלייר (Honfleur) המכונה "אוצר האומנים" שכן ציירים רבים נהרו אליה וציירו אותה בסוף המאה ה-19. האימפרסיוניסטים נהגו לשהות בחוות סן סימון הקרובה לצייר את נופיה. נבקר בסמטאות הציוריות והצבעוניות של העיר העתיקה ונראה את כנסיית סנט קתרין הבנויה כולה מעץ. נמשיך אל פאלז ד'אבל, מצוק זקוף ואימתני שנוצר על ידי הטבע (Etretat). נשקיף אל הנוף עוצר הנשימה של גלי הים המתנפצים לרגלי המצוק. בסופו של היום חזרה למלון ללינה. ארוחת ערב.

טיול מאורגן לצרפת כולל בריטני ונורמנדי והלואר

יום 9 :  לה הברה -רואן – ג'יברני – פריז – תל אביב

היום נצא אל רואן, בירת נורמנדי. נצא לסיור מקיף בעיר היפה השוכנת לצד נהר הסן ומשופעת בכנסיות יפות. רואן היא העיר בה הועלתה ז'אן ד'ארק על המוקד בשנת 1431 בהיותה בת 19 בלבד. נראה את הכיכר בה הועלתה למוקד וכיכר השוק הישן. נמשיך ונסייר ברחבי העיר ונראה את הבתים הבנויים במיטב המסורת הנורמנדית המחוזקים על ידי חישוקי עץ. נבקר בכנסיה מקומית יפה הבנויה כשידרית של סירה. נלך לאורך המדרחוב השעון הקרוי על שם מגדל השעון, אשר בו שעון מימי הביניים ובו מחוג אחד.נחלוף על פני קתדרלת נוטר דאם המוכרת מציוריו של מונה,בה קבור ריצ'ארד לב הארי. נראה את רחוב היהודים בעיר. נמשיך אל ביתו של קלוד מונה בג'יברני ונטייל בגן היפני המפורסם מציוריו של האומן. נמשיך לפריז ישירות לשדה התעופה לטיסת אל-על חזרה ארצה. הגעה לפנות בוקר של היום ה-10.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form