מספר טלפון
03-6374000
כולל: פנסיון מלא לאורך כל הטיול . (HSV)
משך הטיול:
10 לילות - 12/11 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות),כולל: פנסיון מלא לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לקובה - הקדמה

בקובה הטיול שתכננו הוא מלא וגדוש - כל האלמנטים הכלולים בטיולינו ובמסגרת הימים שאנו מציעים לא נותנות פתח לבזבוז זמן ומריחות באתרים ואו גורמות לניצול מלא של הזמן בהגעה להרגשת שיא ומעבר לשיאו הבא בהמשך הטיול - אנו משלבים בקובה אתרים רבים כגון טרינידד - עיר קאריבית מחשמלת - עיר שבה אנו חשים את קובה בפשטותה, האוונה וצלילי הסון קובני מכל פינה וריח הרום המשכר חושים יחד עם מראות מכוניות הקאדילק שיובאו בשנות ה 20-50 של המאה הקודמת וההיסטוריה שעמדה מלכת ונותרה עוד עשרות שנים מאחור. מפעל הטבק שאנו מבקרים בפינאר דל ריו והמגע האינסופי עם המרקם האנושי הקובני - תמים ומזמין - סיורי הג'יפים שאנו מקיימים בנהיגה עצמאית באזור וארדרו בין צורות המחייה השונות של חוות חקלאיות פרטיות וקולקטיב, השייט על חוף וארדרו שכולל משקאות ואווירה קובנית בילתי נישכחת - גן עדן של ממש.

בנוסף הטיול מקיף עד לדרום שם סנטיאגו דה קובה בירתה העתיקה של קובה, באיימו בעיר המורדים וקמאגווי כל אלו ועוד רבות מהחוויות אתם תחוו בבחירתכם בטיול של חברת פגסוס טיול מאורגן לקובה .

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • הוואנה: סיור עיר, בית הכנסת, העיר העתיקה, הוואנה קלאב פאונדיישן, ארבעת הכיכרות, כיכר המהפכה, ביקור במפעל טבק (במידה ופתוח), יציאת ערב לטקס ירי התותח ממבצר לה קבאנה, בילוי ערב במופע קברט מדהים בליווי מוסיקה קובנית.
 • עמק וייניאלס: תצפית מרהיבה על עמק לוס חסמינס, שייט במערת האינדיאני, ציור הגבעות הגדול 
 • סנטיאגו דה קובה: מוזיאון ולסקז, חוות איזבליקה, מבצר סן פדרו דה לה רוקה, סיור ערב בעיר
 • עיר המורדים איימו: סיור עיר.
 • קמאגווי: ביקור בבית הולדתו של קרלוס מנואל דה סספדס – מאבות האומה הקובנית.
 • סאנקטי ספיריטוס: סיור עיר.
 • טרינידד: סיור בעיר העתיקה ביקור במוזיאון, עמק לוס אינחניוס, תצפית ממגדל מאנאקה איזנאגה.
 • סנטה קלרה: אתר הזיכרון של ארנסטו צ'ה גווארה.
 • ואראדרו: ספארי בג'יפים 4X4, שייט קטאמארן כולל בר חופשי.

אנו ממליצים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב כי יתכן ותמצאו אשר תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי ופחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת !!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – הוואנה

נפגש בנתב"ג בשעות הבוקר המוקדמות ונטוס להוואנה דרך מדריד. עם ההגעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות ניסע אל עבר המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2 :  הוואנה – פינאר דל ריו – הוואנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ישירות ליום שלם בויניאלס (202 ק"מ), לכיוון פינאר דל ריו, המחוז המערבי יותר של קובה נעצור בנקודת תצפית מרהיבה על עמק לוס חסמינס אשר מאופיין בתצורות קרקע ייחודיות ויפהפיות. לאחר ארוחת צהריים נצא לשייט במערת האינדיאני. לסיום היום נצפה בציור הענק המצויר על הגבעות, של האמן הקובני לאוויחילדו גונזלס. חזרה להוואנה לארוחת ערב ונמשיך ל...
● יציאת ערב לטקס ירי התותח ממבצר לה קבאנה. חזרה למלון ללינה.

יום 3: הוואנה - קמאגווי  - סנטיאגו דה קובה 

ארוחת בוקר מוקדמת מאד (ארוחת בוקר ארוזה בקופסה) ובנסיעה ביציאה מוקדמת בבוקר בדרכנו לסנטיאגו דה קובה. בדרך נעצור בקמאגווי לארוחת צהריים במסעדה מקומית המשך טיול לסנטיאגו דה קובה. הגעה למלון. ארוחת ערב במלון ולינה .

טיול מאורגן לקובה

יום 4: סנטיאגו דה קובה 

סנטיאגו דה קובה – בירתה העתיקה של קובה. העיר שוכנת לפתחו של מפרץ ומוקפת בהרים ובנופים מקסימים. מרכזה העתיק נשמר בצורה מעוררת השראה וזהו המקום היחיד בקובה בו ניתן להתרשם מיופייה המיוחד של הבנייה הקולוניאליסטית בדיוק כפי שנראה לפני כ- 150 שנה. לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסיורנו בשכונות הישנות ובמרכז העיר. נגיע לביקור במוזיאון ולסקז שליחו של כריסטופר קולומבוס המפורסם, סיור רגלי במרכז העיר העתיקה, ביקור בפארק צספדס ותראו את קתדרלת סנטה בזיליקת מטרופוליטנה איגלסיה, נבקר בלומה דה סן חואן. ארוחת צהריים במסעדה מקומית במהלך הסיור בעיר. חזרה למלון לארוחת ערב בופה ולינה. לינה במלון מליה סנטיאגו.

יום 5: סנטיאגו דה קובה  

לאחר ארוחת הבוקר ביקור בחוות izbelica אשר בעבר הייתה אחד ממטעי הקפה החשובים הנסיעה לשם היא במוניות (כיוון שהאוטובוס לא יכול לעלות לשם). ביקור במוזיאון הרכב בבקונאו. ביקור בפארק פרה-היסטוריה בבקונאו. חזרה לסנטיאגו. ארוחת צהריים במסעדה מקומית. ביקור בבית הקברות המונומנטלי סנטה איפיגניה המשך לסנטיאגו דה קובה. ונבקר במבצר סן פדרו דה לה רוקה, החולש על המפרץ. נסייר במבנה המרשים שהוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו ונשמע על תולדותיו. שייט הלוך וחזור לקאיו גרנמה לסיור קצר. ביקור Piracy Meuseum השוכן במבצר אל מורו. חזרה למלון בסנטיאגו לארוחת ערב בופה.
● יציאה לעיר אשר נחשבת כבירת הסלסה והקונגה העולמית.

טיול מאורגן לקובה

יום 6: סנטיאגו דה קובהBAYAMO – CAMAGUEY a

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מערבה. נתחיל את סיורינו בעיר המורדים באיימו, העתיקה ביותר בקובה. נסייר בסמטאות הציוריות ובכיכרות הבזיליקה. נתרשם מהעיר העתיקה המאופיינת ברחובות צרים המתפתלים בין בתים קולוניאליים לבנים. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך ונראה את כנסיית אל סלוודור ונסייר במדרחוב המיוחד. נבקר בבית הולדתו של קרלוס מנואל דה סספדס – מאבות האומה הקובנית. נמשיך לקמאגוויי ונבקר בכיכר סן חוזה דה דיוס, בחלקה העתיק של העיר המשומרת ובקתדרלה. לינה וארוחת ערב במלון Grand hotel Camaguey בקמאגווי.*
*בשל גודל והיצע בתי המלון בעיר ייתכן מצב שהקבוצה תפוצל לשני בתי מלון. שימו לב כי רמת בתי המלון באזור זה פשוטה ביחס לבתי המלון האחרים בטיול.

יום 7: סאנקטי ספיריטוס – עמק טחנות הסוכר – טרינידד – יציאת ערב

הבוקר ניסע לכיוון טרינידד, בדרך נעצור ב- סאנקטי ספיריטוס – אחת הערים העתיקות בקובה. נבקר באזור הקולוניאלי העתיק של העיר עם הארמון המסוגנן, פלאסה מיור וגשר יאיאבו העתיק. ארוחת צהריים במסעדה מקומית. נצא אל עמק לוס אינחניוס שפירוש השם הוא עמק טחנות הסוכר, זכר לימי תור הזהב של תעשיית הסוכר. עמק זה זכה למעמד של אתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. נבקר באחת מחוות הסוכר העתיקות ובמגדל איסנאגה המפורסם, 44 מטרים גובהו, והוא שימש כמגדל פיקוח על העבדים. הגעה למלון Memories Trinidad Del Mar. ארוחת ערב במלון בטרינידד ולאחריה ........
● יציאה לעיר טרינידד ובה צלילי המוזיקה הקובניים הסוחפים. חזרה למלון ללינה.

טיול מאורגן לקובה

יום 8: טרינידד – סנטה קלרה – ואראדרו 

ארוחת בוקר ולאחריה נצא לסיור בעיר בטרינידד, בחלקה הישן יותר, ברחובות המרוצפים באבן, בפלאזה מאיור, ביקור מודרך במוזיאון הרומנטי או בפאלאסיו קנטרוס (בתנאי שאחד מהם יהיה פתוח) ובמקדש סנטריה והגלריה המקומית. נעצור בבר המפורסם לה קנצ'נצ'רה המפורסם במשקה אקזוטי שהומצא בו (טעימות) בליווי מוסיקה מקומית. ארוחת צהריים במסעדה מקומית. נמשיך אל העיר סנטה קלרה בה נמצא אתר הזיכרון של ארנסטו "צ'ה" גווארה. בסיום נעשה דרכנו לואראדרו, עיירת הנופש הפופולארית ביותר בקובה שגדולי ועשירי עולם ביקרו וממשיכים לבקר בשל קסמו של המקום. העברה למלון Valentin El Patriarca Varadero
ארוחת ערב ולינה.

יום 9: ואראדרו – ספארי ג'יפים – שייט בקטמרן 

היום נצא ליום חוויתי באזור שייתן לנו היכולת להרגיש את המקום באופן שונה וייחודי. לאחר ארוחת הבוקר נתחלק לרביעיות ונצא לטיול ספארי מהנה בג'יפים משולב בשייט בנהר הקנימר (טיול ספארי הג'יפים יתבצע בנהיגה עצמית של הנוסעים מה שמעצים את החוויה, הנהיגה בתוואי שטח מישורי ואינה קשה) באזורים כפריים. נעבור דרך שטחי חקלאות ונלמד על חיי החוואים המקומיים ועל החלוקה לחוות הפרטיות והקולקטיבים באזור. נעצור ונשוחח עם המקומיים ונלמד על הגידולים השונים אותם מגדלים למחייתם ולפרנסת האזור. נמשיך לביקור במערת סאטורונו. לקראת הצהריים לסיום הפעילות ניסע לנהר הקאנימר – בו התגלו ראשוני האינדיאנים באי הקובני. נצא לשייט חוויתי בסירות מנוע על מנת לגלות את יופיו של האזור אותו ניתן רק לראות כששטים. אחה"צ נחזור למלון לארוחת צהריים ולמנוחה קלה. ולאחריה.....
• לקראת ערב בשקיעה נצא לשייט סאפארי מהנה בים. במהלך השייט יהיה בר פתוח חופשי. חזרה למלון לארוחת ערב.

טיול מאורגן לקובה

יום 10: ואראדרו – בית ארנסט המינגווי – האוונה – מופע קברט מרהיב

ארוחת בוקר במלון. ביומנו האחרון של הטיול נהנה מחוף הים הקריבי המדהים של אזור ואראדרו. ארוחת צהריים מוקדמת קלה במזנון הבריכה. נצא בנסיעה מערבה לפרברי הוואנה לביקור בבית ארנסט המינגווי בקוחימר. הסופר והעיתונאי האמריקאי התגורר ב"פינקה ויג'יה" (בית כפרי על ראש ההר) מ-1939 עד 1960, ושם כתב את ספרו "הזקן והים", שזיכה אותו בפרס פוליצר ובפרס נובל לספרו. העברה למלון Valentin Quinta Avenida Habana בהוואנה. בערב נסיעה במכוניות אמריקאיות ישנות ופונקציונליות של שנות ה-50 לארוחת ערב במסעדה מקומית עם מוזיקה קובנית. משם נמשיך ל...
● בערב בילוי ערב במועדון PARISIEN עם מופע קברט מרהיב וריקודים לתוך הלילה.
חזרה מאוחרת למלון ללינה.

טיול מאורגן לקובה

יום 11-12: ואראדרו - האוונה - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נשלים סיורנו בעיר הוואנה, באם הזמן יאפשר נשלים הקניות ונמשיך אל עבר שדה התעופה לטיסה חזרה לת"א דרך מדריד. נחיתה בתל אביב ביום 12 בשעות הערב המאוחרות בעקבות הפרשי השעות.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form