מספר טלפון
03-6374000
כולל: פנסיון מלא לאורך כל הטיול . (HSV)
משך הטיול:
10 לילות - 12/11 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב (מלבד ימי הטיסות),כולל: פנסיון מלא לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לקובה - הקדמה

בקובה הטיול שתכננו הוא מלא וגדוש - כל האלמנטים הכלולים בטיולינו ובמסגרת הימים שאנו מציעים לא נותנות פתח לבזבוז זמן ומריחות באתרים ואו גורמות לניצול מלא של הזמן בהגעה להרגשת שיא ומעבר לשיאו הבא בהמשך הטיול - אנו משלבים בקובה אתרים רבים כגון טרינידד - עיר קאריבית מחשמלת - עיר שבה אנו חשים את קובה בפשטותה, האוונה וצלילי הסון קובני מכל פינה וריח הרום המשכר חושים יחד עם מראות מכוניות הקאדילק שיובאו בשנות ה 20-50 של המאה הקודמת וההיסטוריה שעמדה מלכת ונותרה עוד עשרות שנים מאחור. מפעל הטבק שאנו מבקרים בפינאר דל ריו והמגע האינסופי עם המרקם האנושי הקובני - תמים ומזמין - סיורי הג'יפים שאנו מקיימים בנהיגה עצמאית באזור וארדרו בין צורות המחייה השונות של חוות חקלאיות פרטיות וקולקטיב, השייט על חוף וארדרו שכולל משקאות ואווירה קובנית בילתי נישכחת - גן עדן של ממש.

בנוסף הטיול מקיף עד לדרום שם סנטיאגו דה קובה בירתה העתיקה של קובה, באיימו בעיר המורדים וקמאגווי כל אלו ועוד רבות מהחוויות אתם תחוו בבחירתכם בטיול של חברת פגסוס טיול מאורגן לקובה .

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • הוואנה: סיור עיר, בית הכנסת, העיר העתיקה, הוואנה קלאב פאונדיישן, ארבעת הכיכרות, כיכר המהפכה, ביקור במפעל טבק (במידה ופתוח), יציאת ערב לטקס ירי התותח ממבצר לה קבאנה, בילוי ערב במופע קברט מדהים בליווי מוסיקה קובנית.
 • עמק וייניאלס: תצפית מרהיבה על עמק לוס חסמינס, שייט במערת האינדיאני, ציור הגבעות הגדול 
 • סנטיאגו דה קובה: מוזיאון ולסקז, חוות איזבליקה, מבצר סן פדרו דה לה רוקה, סיור ערב בעיר
 • עיר המורדים איימו: סיור עיר.
 • קמאגווי: ביקור בבית הולדתו של קרלוס מנואל דה סספדס – מאבות האומה הקובנית.
 • סאנקטי ספיריטוס: סיור עיר.
 • טרינידד: סיור בעיר העתיקה ביקור במוזיאון, עמק לוס אינחניוס, תצפית ממגדל מאנאקה איזנאגה.
 • סנטה קלרה: אתר הזיכרון של ארנסטו צ'ה גווארה.
 • ואראדרו: ספארי בג'יפים 4X4, שייט קטאמארן כולל בר חופשי.

אנו ממליצים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב כי יתכן ותמצאו אשר תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי ופחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת !!

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1: תל אביב – הוואנה

נפגש בנתב"ג בשעות הבוקר המוקדמות ונטוס להוואנה דרך מדריד. עם ההגעה בשעות אחר הצהריים המאוחרות ניסע אל עבר המלון לארוחת ערב ולינה.

יום 2 :  הוואנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא ישירות לכיוון פינאר דל ריו, המחוז המערבי יותר של קובה (ייתכן כי יום זה יבוצע ביום 3 של הטיול והסיור בהוואנה יבוצע ביום זה). נעצור בנקודת תצפית מרהיבה על עמק לוס חסמינס אשר מאופיין בתצורות קרקע ייחודיות ויפהפיות. לאחר ארוחת צהריים נצא לשייט במערת האינדיאני. לסיום היום נצפה בציור הענק המצוייר על הגבעות, של האמן הקובני לאוויחילדו גונזלס. חזרה להוואנה לארוחת ערב ונמשיך ליציאת ערב לטקס ירי התותח ממבצר לה קבאנה.

יום 3: הוואנה - סנטיאגו דה קובה 

הוואנה הינה סמל – שמה ההולך לפניה נקשר עם מספר מסמלי המדינה – הסיגרים הידועים – אחד מסימני ההיכר מיוצרים במפעלי הטבק השוכנים בעיר ובמדינה ומהווים חלק חשוב בתעשייה. לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסיור בעיר. נבקר בבית הכנסת ונשמע הסברים על חיי הקהילה היהודית בקובה. נעבור דרך המלקון (הטיילת) אל החלק העתיק של העיר, הכפר סן קריסטובל דה לה הוואנה. נגיע לביקור במפעל הטבק – הסמל המסחרי של קובה*. נכנס לביקור ב"הוואנה קלאב פאונדשיין" (מוזיאון הרום) הממוקם ליד כיכר סן פרנסיסקו דה אסיסי ונקנח במשקה. נראה את ארבעת הכיכרות הסימליים של הוואנה (קתדרלה, דה ארמאס, הכיכר הישנה וסן פרנסיסקו). לאחר ארוחת הצהריים במסעדה נצעד רגלי ברחוב אוביספו ונצפה בקפיטול (העתק הבניין מוושינגטון) ובספינתו ההיסטורית של קאסטרו ה"גראנמה". עצירה בכיכר המהפכה לצילום תמונות "הסטוריות". נלמד על ההפיכה שהתקיימה במדינה ועל דרך החיים אותה מתווה לכל אזרח ואזרח. נאכל ארוחת ערב מוקדמת. נצא לשדה התעופה לטיסה (חשוב לציין כי שעות הטיסה בקו זה משתנות בתדירות גבוהה. ייתכן כי טיסת הפנים תבוצע בשעות הבוקר או אחר הצהריים של יום 4, נתאים זמן הביקור במופע הקברט) אל עבר סנטיאגו דה קובה. הגעה מאוחרת והעברה למלון ללינה.

*במידה ומפעלי הטבק יהיו פתוחים בתקופה זו ויתאפשר לבקר בהם מבחינת השלטונות בקובה. ייתכן כי נבקר במפעל טבק בפינאר דל ריו.

טיול מאורגן לקובה

יום 4: הוואנה - סנטיאגו דה קובה

סנטיאגו דה קובה – בירתה העתיקה של קובה. העיר שוכנת לפתחו של מפרץ ומוקפת בהרים ובנופים מקסימים. מרכזה העתיק נשמר בצורה מעוררת השראה וזהו המקום היחיד בקובה בו ניתן להתרשם מיופייה המיוחד של הבנייה הקולוניאליסטית בדיוק כפי שנראה לפני כ- 150 שנה. לאחר ארוחת הבוקר נתחיל בסיורנו בשכונות הישנות ובמרכז העיר. נתחיל ונבקר במוזיאון ולסקז, שליחו של כריסטופר קולומבוס המפורסם. ארוחת צהריים במסעדה מקומית. נמשיך בסיור העיר דרך פארק סספדס, נראה את הקתדרלה. לפנות ערב נגיע למלוננו בסנטיאגו לארוחת ערב ולינה.

*מתוך היציע הטיסות הקיימות, אנו טסים בטיסת בוקר מוקדמת על מנת לחוות יום טיול מלא ככל האפשר לסנטיאגו דה קובה. 

יום 5: סנטיאגו דה קובה - יציאת ערב 

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בחוות איזבליקה אשר בעבר הייתה אחד ממטעי הקפה החשובים. נשוב לסנטיאגו ונאכל ארוחת צהריים במסעדה מקומית. נבקר בבית הקברות המונומנטלי סנטה איפיג'ניה המפורסם. נמשיך ונבקר במבצר סן פדרו דה לה רוקה, החולש על המפרץ. נסייר במבנה המרשים שהוכר כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו ונשמע על תולדותיו. חזרה למלון לארוחת הערב ולאחריה יציאה לעיר אשר נחשבת כבירת הסלסה והקונגה העולמית.

טיול מאורגן לקובה

יום 6: באיימו – קמאגווי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מערבה. נתחיל את סיורינו בעיר המורדים באיימו, העתיקה ביותר בקובה. נסייר בסימטאות הציוריות ובכיכרות הבזיליקה. נתרשם מהעיר העתיקה המאופיינת ברחובות צרים המתפתלים בין בתים קולוניאלים לבנים. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך ונראה את כנסיית אל סלוודור ונסייר במדרחוב המיוחד. נבקר בבית הולדתו של קרלוס מנואל דה סספדס – מאבות האומה הקובנית. נמשיך לקמאגויי ונבקר בכיכר סן חוזה דה דיוס, בחלקה העתיק של העיר המשומרת ובקתדרלה. לינה וארוחת ערב במלון בקמאגווי*.
*בשל גודל והיצע בתי המלון בעיר ייתכן מצב שהקבוצה תפוצל לשני בתי מלון. שימו לב כי רמת בתי המלון באזור זה פשוטה ביחס לבתי המלון האחרים בטיול.

יום 7: סאנקטי ספיריטוס – עמק טחנות הסוכר – טרינידד - יציאת ערב 

הבוקר ניסע לכיוון טרינידד, בדרך נעצור ב- סאנקטי ספיריטוס – אחת הערים העתיקות בקובה. נבקר באזור הקולוניאלי העתיק של העיר עם הארמון המסוגנן, פלאסה מיור וגשר יאיאבו העתיק. ארוחת צהריים במסעדה מקומית. נצא אל עמק לוס אינחניוס שפירוש השם הוא עמק טחנות הסוכר, זכר לימי תור הזהב של תעשיית הסוכר. עמק זה זכה למעמד של אתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. נבקר באחת מחוות הסוכר העתיקות ובמגדל איסנאגה המפורסם, 44 מטרים גובהו, והוא שימש כמגדל פיקוח על העבדים. ארוחת ערב במלון בטרינידד ולאחריה יציאה לעיר טרינידד ובה צלילי המוזיקה הקובניים הסוחפים. 

טיול מאורגן לקובה

יום 8: טרינידד - ואראדרו

טרינידד טומנת חיים פשוטים אך מלאי צבע וגוון – הסטוריה ותרבות שהביאו עימם הכובשים הספרדים והתמזגו בתרבותה של עיר זו יחד עם שילוב תרבותם של העבדים שנלקחו לקובה בתקופת העבדות. בעיר זו נחווה פרצופים רבים ורב גוניים – בנייה קולוניאלית שיצרה עיר יפיפייה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר. נפתח בביקור בחלקה העתיק של העיר. נסייר בעיר באתריה המרכזיים של העיר ונתרשם מאופיה המיוחד. נבקר במוזיאון מקומי (במידה ופתוח). נהנה מאתנחתא קלה של אמצע היום בבר המפורסם לה קנצ'נצ'רה המפורסם במשקה אקזוטי שהומצא בו (טעימות) בליווי מוסיקה מקומית. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך אל העיר סנטה קלרה בה נמצא אתר הזיכרון של ארנסטו "צ'ה" גווארה. בסיום נעשה דרכנו לואראדרו, עיירת הנופש הפופולארית ביותר בקובה שגדולי ועשירי עולם ביקרו וממשיכים לבקר בשל קסמו של המקום. העברה למלון ללינה וארוחת ערב.

יום 9: ואראדרו – ספארי ג'יפים - שייט בקטמרן

היום נצא ליום חוויתי באזור שייתן לנו היכולת להרגיש את המקום באופן שונה וייחודי. לאחר ארוחת הבוקר נתחלק לרביעיות ונצא לטיול ספארי מהנה בג'יפים משולב בשייט בנהר הקנימר (טיול ספארי הג'יפים יתבצע בנהיגה עצמית של הנוסעים מה שמעצים את החוויה, הנהיגה בתוואי שטח מישורי ואינה קשה) באזורים כפריים. נעבור דרך שטחי חקלאות ונלמד על חיי החוואים המקומיים ועל החלוקה לחוות הפרטיות והקולקטיבים באזור. נעצור ונשוחח עם המקומיים ונלמד על הגידולים השונים אותם מגדלים למחייתם ולפרנסת האזור. נמשיך לביקור במערת סאטורונו. לקראת הצהריים לסיום הפעילות ניסע לנהר הקאנימר – בו התגלו ראשוני האינדיאנים באי הקובני. נצא לשייט חוויתי בסירות מנוע על מנת לגלות את יופיו של האזור אותו ניתן רק לראות כששטים. אחה"צ נחזור למלון לארוחת צהריים ולמנוחה קלה. ולאחריה.....
לקראת ערב בשקיעה נצא לשייט סאפארי מהנה בים. במהלך השייט יהיה בר חופשי. חזרה למלון לארוחת ערב.

טיול מאורגן לקובה

יום 10: ואראדרו - בית ארנסט המינגווי - האוונה  - מופע קברט מרהיב

ארוחת בוקר במלון. ביומנו האחרון של הטיול נהנה מחוף הים הקריבי המדהים של איזור ורדארו. ארוחת צהריים מוקדמת קלה במזנון הבריכה. נצא בנסיעה מערבה לפרברי הוואנה לביקור בבית ארנסט המינגווי בקוחימר. הסופר והעיתונאי האמריקאי התגורר ב"פינקה ויג'יה" (בית כפרי על ראש ההר) מ-1939 עד 1960, ושם כתב את ספרו "הזקן והים", שזיכה אותו בפרס פוליצר ובפרס נובל לספרו. העברה למלון בהוואנה לארוחת ערב.

בערב בילוי ערב במועדון עם מופע קברט מרהיב וריקודים לתוך הלילה. חזרה מאוחרת למלון ללינה.

טיול מאורגן לקובה

יום 11-12: ואראדרו - האוונה - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר נשלים סיורנו בעיר הוואנה, באם הזמן יאפשר נשלים הקניות ונמשיך אל עבר שדה התעופה לטיסה חזרה לת"א דרך מדריד. נחיתה בתל אביב ביום 12 בשעות הערב המאוחרות בעקבות הפרשי השעות.

הטיול וכלל השירותים והפעילויות הכלולים בו יתקיימו בכפוף להנחיות והתקנות הרלוונטיות בנוגע לקורונה ובכלל זה האירוח במלונות שיתקיימו לפי ההנחיות הרלוונטיות  בזמן הטיול. 
 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form