מספר טלפון
03-6374000
הטיול יתבצע בקבוצות של עד 36 מטיילים (CNC)
משך הטיול:
14-15 ימים 13 לילות

טיול מקיף: תוכנית מלאה מהבוקר עד הערב, כולל: פנסיון מלא לאורך כל הטיול הטיול יתבצע בקבוצות של עד 36 מטיילים

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה - הקדמה

תארו לכם, לפני עשרות ואף מאות מליוני שנים קוסטה ריקה היתה מתחת למיימי אוקיינוס גועש - הפעילויות הגעשיות והטקטוניות באזור יצרו "הרמת" הקרקע אט אט לרצועות אדמה אשר מרביתן החלו כהרי געש פעילים הפולטים בהתפרצויות לבה רותחת ויוצרים אט אט רצף של רצועת אדמה מורמת מעל פני האוקיינוס. אותה רצועה אדמה היא המחברת בין שתי יבשות מגוונות ומרתקות בפני עצמן צפון אמריקה ודרום אמריקה. אך קיסמה של רצועת האדמה הקטנה היא באופי היווצרותה ומיקומה בין שתי פיסות היבשות האדירות.

קוסטה ריקה הינה אחת מהמדינות המרכיבות את פלח האדמה הקרוי מרכז אמריקה - קוסטה ריקה הינה חיץ בין צפון לדרום ובין אוקיינוס גדול ואימתני במערב וים קאריבי במזרח. עושרה של המדינה הוא באוצרות הטבע שלה שנוצר מהקרקע הפורייה והאקלים הטרופי ומיקומה. יערות הגשם השונים שבה ולמעלה מ 20 מערכות אקולוגיות הנעות בין "יער ענן", "יער גשם הררי", "יער גשם השוכן על חוף ים" ועוד רבים יוצרים עושר של חיים ומגוון של אלפי זנים של בעלי חיים זוחלים יונקים ועופות שונים ומשונים. קוסטה ריקה הינה גן עדן עליי אדמות וצורת הטיול שפגסוס בנתה המתחילה במרכזה בסן חוסה הבירה וממשיכה לטורטוגרו באזור הקאריבי ומשם לארנל - הר הגעש הפעיל שאם נהייה בריי מזל נחווה התפרצויות קלות שיגרמו לנו לחוש את יד האלוהים וכוח הטבע - המשך למונטה ורדה שהוקמה בשנות החמישים על ידי מספר משפחות מצומצם מצפון אמריקה והינו מקום עלייה לרגל להרפתקניי יערות הגשם - נחווה טיול ביער גשם ומעל צמרות הג'ונגל על גשרים תלויים, נמשיך בנסיעה לוף הטרופי של מנואל אנטוניו - עוד מקום עלייה לרגל לאלפי תיירים המשתוקקים להכיר את החוף הפסיפי ונפלעות יער הגשם לחופו, מפלי לה פז ושמורת הטבע למרגלות הר הגעש פואס שנוכל להביט היישר ללועו - אלו ועוד חוויות רבות אצורות בתכנון של טיול מאורגן לקוסטה ריקה עם פגסוס.

בנוסף לטיול לקוסטה ריקה החלטתנו כי ערך מוסף ושילוב מנצח הוא שמכיוון אתם כבר טסים שעות רבות לקוסטה ריקה אזי נכון לשלב טיול של תרבות יחד עם טיול של טבע וליצור חוויה מנצחת - לכן הבחירה הטיבעית בשל המיקום הגאוגרפי ובשל נושאי הטיול הוא טיול מאורגן לקובה המשלב את קוסטה ריקה. בקובה הטיול שתכננו הוא מלא וגדוש - ואנו שמחים כי אלמנטים רבים שאנו הכנסנו בטיולנו אט אט הפכו למושא של שימוש בחברות מתחרות - אך עדין מתווה הטיול בפגסוס הינו המתווה המלא ביותר במסגרת הימים הניתנת - כל האלמנטים הכלולים בטיולינו ובמסגרת הימים שאנו מציעים לא נותנות פתח לבזבוז זמן ומריחות באתרים ואו גורמות לניצול מלא של הזמן בהגעה להרגשת שיא ומעבר לשיאו הבא בהמשך הטיול - אנו משלבים בקובה אתרים רבים כגון טרינידד - עיר קאריבית מחשמלת - עיר שבה אנו חשים את קובה בפשטותה, האוונה וצלילי הסמבה מכל פינה וריח הרום המשכר חושים יחד עם מראות מכוניות הקאדילק שיובאו בשנות ה 20-50 של המאה הקודמת וההיסטוריה שעמדה מלכת ונותרה עוד עשרות שנים מאחור. מפעל הטבק שאנו מבקרים בפינאר דל ריו והמגע האינסופי עם המרקם האנושי הקובני - תמים ומזמין - סיורי הג'יפים שאנו מקיימים בנהיגה עצמאית באזור וארדרו בין צורות המחייה השונות של חוות חקלאיות פרטיות וקולקטיב, השייט על חוף וארדרו שכולל משקאות ואווירה קובנית בילתי נישכחת - גן עדן של ממש.

כל החוויות האלו תוחמות וממצות את שני היעדים כאשר כל אלמנט נוסף שישולב ביעדים אלו לא ייתן ערך מוסף שלא חוויתם או ראיתם בטיול לקובה וקוסטה ריקה - כל אלו ועוד רבות מהחוויות אתם תחוו בבחירתכם בטיול של חברת פגסוס טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

 • קובה:הוואנה: סיור עיר, בית הכנסת, העיר העתיקה, הוואנה קלאב פאונדיישן, ארבעת הכיכרות, כיכר המהפכה, ביקור במפעל טבק (במידה ופתוח), טקס ירי התותח ממבצר לה קבאנה, יציאת ערב למסעדה מקומית בליווי מוסיקה קובנית  
 • עמק וייניאלס: תצפית מרהיבה על עמק לוס חסמינס, שייט במערת האינדיאני, ציור הגבעות הגדול
 • גואמה: שייט מיוחד אל כפר אינדיאני מסורתי, בית גידול קרוקודילים
 • סיינפואגוס: ביקור בתיאטרון  תומס טרי, ביקור ב"פלסיו דל וואייה"
 • טרינידד: סיור בעיר העתיקה, ביקור במוזיאון, מרכז הסנטרייה המקומי, בר לה קנצ'נצ'רה, עמק לוס אינחניוס, תצפית ממגדל מאנאקה איזנאגה
 • סנטה קלרה: אתר הזיכרון של ארנסטו צ'ה גווארה
 • ואראדרו: ספארי בג'יפים 4X4, שייט קטאמארן כולל בר חופשי
 • קוסטה ריקה: סאן חוזה: סיור עיר
 • טורטוגרו: שייט מרהיב בתעלות טורטוגרו סיור ביער הגשם ובתעלות המים וצפייה בחיות
 • מנואל אנטוניו: ביקור בשמורת הטבע, שייט קטמרן לאיים המסתוריים
 • מונטה ורדה: סיור ייחודי בגשרים התלויים, עליה ברכבל ביער העננים, קנופי – אומגה בין ומעל צמרות העצים, סיור ערב מרתק ביער לאור פנסים
 • ארנל: ביקור במעיינות חמים, סיור בשמורת הלבה, ביקור בחוות קפה
 • מפלי לה פז: ביקור בגן הפרפרים, גני הסחלבים, שמורת יונקי הדבש

אנו ממליצים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב כי יתכן ותמצאו אשר תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי ופחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן , מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת !!

מסלול הטיול לפי ימים

יום -1:  תל-אביב - מדריד- הוואנה

נפגש בנתב"ג ונטוס להוואנה דרך מדריד. הגעה להוואנה והעברה למלון לארוחת ערב וללינה.

יום 2: הוואנה : פינאר דל ריו – עמק וייניאלס - הוואנה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון פינאר דל ריו, המחוז המערבי יותר של קובה. נעצור בנקודת תצפית מרהיבה על עמק לוס חסמינס אשר מאופיין בתצורות קרקע ייחודיות ויפהפיות. לאחר ארוחת צהריים נצא לשייט במערת האינדיאני. לסיום היום נצפה בציור הענק המצוייר על הגבעות, של האמן הקובני לאוויחילדו גונזלס. חזרה להוואנה ליציאת ערב לטקס ירי התותח ממבצר לה קבאנה ולמסעדה מקומית לארוחת ערב בליווי מוסיקה קובנית. נחזור ללינה במלון.

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

יום 3: הוואנה 

הוואנה הינה סמל – שמה ההולך לפניה נקשר עם מספר מסמלי המדינה – הסיגרים הידועים – אחד מסימני ההיכר מיוצרים במפעלי הטבק השוכנים בעיר ובמדינה ומהווים חלק חשוב בתעשייה. לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסיור בעיר. נבקר בבית הכנסת ונשמע הסברים על חיי הקהילה היהודית בקובה. נמשיך ונעבור דרך המלקון (הטיילת) אל החלק העתיק של העיר, הכפר סן קריסטובל דה לה הוואנה. נגיע לביקור במפעל הטבק – הסמל המסחרי של קובה*. נכנס לביקור ב"הוואנה קלאב פאונדשיין" (מוזיאון הרום) הממוקם ליד כיכר סן פרנסיסקו דה אסיסי ונקנח במשקה. נראה את ארבעת הכיכרות הסימליים של הוואנה (קתדרלה, דה ארמאס, הכיכר הישנה וסן פרנסיסקו). לאחר ארוחת הצהריים במסעדה נצעד רגלי ברחוב אוביספו ונצפה בקפיטול (העתק הבניין מוושינגטון) ובספינתו ההיסטורית של קאסטרו ה"גראנמה". עצירה בכיכר המהפכה לצילום תמונות "הסטוריות". נלמד על ההפיכה שהתקיימה במדינה ועל דרך החיים אותה מתווה לכל אזרח ואזרח. חזרה למלון לארוחת ערב ולינה.
*במידה ומפעלי הטבק יהיו פתוחים בתקופה זו ויתאפשר לבקר בהם מבחינת השלטונות בקובה. ייתכן כי נבקר במפעל טבק בפינאר דל ריו.

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

יום 4: טרינידד

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון טרינידד. בדרך נעצור לביקור ב-גואמה - כפר האינדיאני מסורתי הסמוך למפרץ החזירים המפורסם אליו נגיע בשייט דרך תעלות (לא ניתן להזמין ביקור באתר מבלי לחכות בתור, לכן באם תהיה בעיה עם הביקור נבקר באתר חילופי בהמשך הטיול). בכפר זה נמצאים פסלים מעשה ידי ריטה לונגה. נבקר בבית הגידול של קרוקודילים. ארוחת צהריים במסעדה מקומית. נמשיך בדרך לכיוון טרינידד ונעבור בדרך בעיר סיינפואגוס המכונה "פנינת הדרום", בה מנשבת רוח האוקיאנוס מהחוף אל הטיילת, פראדו פרומנדה. המורשת הצרפתית בעיר מורגשת בעיקר בבנייניה הישנים ביותר. נראה את כיכר מרטינס ונבקר בתיאטרון תומס טרי (הזמר המפורסם קרוזו שר כאן). נבקר גם ב"פלסיו דל וואייה" בעל סגנונות ארכיטקטוניים "משוגעים", ממנו נצפה בנוף פנוראמי של המפרץ והעיר. הגעה לטרינידד, אנקון, אשר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. הגעה לטרינידד, אשר הוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית, לארוחת ערב ולאחריה יציאה לעיר טרינידד ובה צלילי המוזיקה הקובניים הסוחפים.

יום 5: טרינידד - ואראדרו

טרינידד טומנת חיים פשוטים אך מלאי צבע וגוון – הסטוריה ותרבות שהביאו עימם הכובשים הספרדים והתמזגו בתרבותה של עיר זו יחד עם שילוב תרבותם של העבדים שנלקחו לקובה בתקופת העבדות. בעיר זו נחווה פרצופים רבים ורב גוניים – בנייה קולוניאלית שיצרה עיר יפיפייה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר. נפתח בביקור בחלקה העתיק של העיר. נסייר בעיר באתריה המרכזיים של העיר ונתרשם מאופיה המיוחד. נבקר במקדש הסנטרייה ובמוזיאון מקומי. נהנה מאתנחתא קלה של אמצע היום בבר המפורסם לה קנצ'נצ'רה המפורסם במשקה אקזוטי שהומצא בו (טעימות) בליווי מוסיקה מקומית. לאחר ארוחת הצהריים נמשיך ל"עמק לוס אינחניוס" ונלמד על גידולי קנה הסוכר ונעלה לתצפית ממגדל מאנאקה איזנאגה. נמשיך אל העיר סנטה קלרה בה נמצא אתר הזיכרון של ארנסטו "צ'ה" גווארה. בסיום נעשה דרכנו לואראדרו, עיירת הנופש הפופולארית ביותר בקובה שגדולי ועשירי עולם ביקרו וממשיכים לבקר בשל קסמו של המקום. העברה למלון ללינה וארוחת ערב.

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

יום 6: ואראדרו – ספארי ג'יפים - שייט בקטמרן

היום נצא ליום חוויתי באזור שייתן לנו היכולת להרגיש את המקום באופן שונה וייחודי. לאחר ארוחת הבוקר נתחלק לרביעיות ונצא לטיול ספארי מהנה בג'יפים משולב בשייט בנהר הקנימר (טיול ספארי הג'יפים יתבצע בנהיגה עצמית של הנוסעים מה שמעצים את החוויה, הנהיגה בתוואי שטח מישורי ואינה קשה) באזורים כפריים. נעבור דרך שטחי חקלאות ונלמד על חיי החוואים המקומיים ועל החלוקה לחוות הפרטיות והקולקטיבים באזור. נעצור ונשוחח עם המקומיים ונלמד על הגידולים השונים אותם מגדלים למחייתם ולפרנסת האזור. נמשיך לביקור במערת סאטורונו. לקראת הצהריים לסיום הפעילות ניסע לנהר הקאנימר – בו התגלו ראשוני האינדיאנים באי הקובני. נצא לשייט חוויתי בסירות מנוע על מנת לגלות את יופיו של האזור אותו ניתן רק לראות כששטים. אחה"צ נחזור למלון לארוחת צהריים ולמנוחה קלה. ולאחריה..... לקראת ערב בשקיעה נצא לשייט סאפארי מהנה בים. במהלך השייט יהיה בר חופשי. חזרה למלון לארוחת ערב.

יום 7: ואראדרו - הוואנה - סאן חוזה

לאחר ארוחת הבוקר נהנה מחוף הים הקריבי המדהים של איזור וארדארו. ארוחת צהריים מוקדמת קלה במזנון הבריכה (בשל זמן הנסיעה לשדה התעופה של הוואנה) במלון והעברה לשדה התעופה טיסה (לא ישירה) מהוואנה לסאן חוזה, בירת קוסטה ריקה. בהגעה העברה למלון בסאן חוזה, ארוחת ערב קלה מאוחרת (תינתן ארוחה קרה וקלה בעקבות שעת ההגעה) ולינה.

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

יום 8: סאן חוזה - טורטוגרו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון טורטוגרו הקרויה ע"ש הצבים המקננים כאו בין יוני וספטמבר. נצא לשייט בסירה מקורה ונוחה דרך התעלות אל המלון–לודג' אליו נגיע בצהריים. בהגיענו, יוגשו לנו קוקטייל קבלת פנים וארוחת צהריים. נצא לסיור רגלי מודרך בשבילי יער הגשם. בסיומו נמשיך לביקור בכפר טורטוגרו ולעת ערב חזרה ללודג' לארוחת ערב.

יום 9: טורטוגרו - ארנל

מוקדם בבוקר נצא לסיור מיוחד בסירה בתעלות-טורטוגרו כאן נלמד על יער הגשם הטרופי ועל ההיסטוריה הטבעית של האזור. כאן ישנו סיכוי לצפות בשלושה מינים של קופים, קיימנים, איגואנות, לטאות,לוטרות נהרות וזנים שונים של ציפורים. לאחר ארוחת הבוקר נחזור בסירה מקורה למזח ומשם באוטובוס בכיוון צפון מערב לכיוון אזור פארק ארנל – אשר המייחד אותו הינה הפעילות הוולקנית באזור. הר הגעש ארנל – מהווה את גולת הכותרת בשמורה והינו הר געש פעיל אשר לעיתים קרובות הפעילות הגעשית שבו מהווה עלייה לרגל לחובבי הטבע. התפרצות געשית הינה חוויה בלתי רגילה והמלון בו נלון צופה מזוויות רבות בכיוון ההר. נאכל ארוחת צהריים בדרך. נמשיך לעיירה לה פורטונה ומשם העברה למלון לצ'ק אין ונצא לביקור במעיינות החמים ובספא מקומי שם נוכל ליהנות מנוף הר הגעש בזמן שאנו טובלים במימי הר הגעש התרמיים. נהנה במקום מארוחת ערב טעימה בסגנון בופה. העברה למלון ללינה.

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

יום 10: ארנל- מונטה ורדה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בשמורת הטבע של פארק ארנל בה נלמד על הפעילות הגעשית של ההר ועל האסון שפקד את האזור בשנת 1968. נמשיך לטיול רגלי בשמורת הלבה של הר הגעש ארנל. נצא בנסיעה למונטה ורדה, ההר הירוק, שמורת טבע מרהיבה אשר נמצאת במערכת אקולוגית הנקראתCLOUD" FOREST" ויערות הגשם באזור ניזונים מכמויות גשם גבוהות אשר מעשירות את הטבע ונותנות בסיס לאלפי זנים של צמחייה ובעלי חיים. בדרך נעצור לארוחת צהריים במסעדה מקומית עם ההגעה למלון נתארגן בחדרים ונהנה מארוחת ערב בופה.

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

יום 11:  מונטה ורדה – סיור על הגשרים התלויים – רכבל - קנופי

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טבע מופלא וקסום. נהנה מהסיור המפורסם של הגשרים התלויים – טיול מעל צמרות העצים ובתוך שמורת הטבע. במהלך הסיור נלך על 6 גשרים שונים המרכיבים את מערכת הגשרים של הפארק, אורכם של הגשרים נע בין 50 ל-180 מטרים וגובהם מעל הקרקע בין 15 ל-80 מטרים. נמשיך לחוייה מהנה ומיוחדת ובטוחה לכל גיל. נעלה ברכבל שיאפשר לנו מבט ממעוף הציפור על יער העננים, הר הגעש ארנל ומפרץ ניקוייה. הנוף עוצר נשימה. הרכבל מסתיים בפלטפורמה הבנוייה בנקודה הגבוהה ביותר ברכס המהווה את קו פרשת המים בין האוקיינוס השקט והאטלנטי. נמשיך לחוויה מיוחדת ומסעירה – קנופי – אומגה אשר נמתחת בין ומעל צמרות העצים הגבוהים. חוויה עוצמתית ובטוחה אשר מתאימה לכל גיל. נמשיך לארוחת צהריים. בסיום הסיור ניסע לביקור בעיירה סנטה הלנה בה נסייר ונכיר את חיי המקומיים ואת סיפור התהוותה של מונטה ורדה כמקום מושבם של "משפחות יורדים אמריקאים" בתקופת מלה"ע השנייה. נצא לסיור ג'ונגל ערב ביער בו נתחקה אחר חיי הלילה בג'ונגל עם מדריך מקומי ולאור פנסים – חוויה יוצאת דופן. לאחריו נחזור למלוננו לארוחת ערב בופה ולינה.

יום 12: מונטה ורדה – מנואל אנטוניו – שייט בקטמרן

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון מנואל אנטוניו. כאשר בירידה אל עבר החוף הפסיפי נחצה אזור אקלימי המאופיין כקו עצירת המשקעים ויוצר מתאר נוף שונה בו נבחין בעת ירידתנו אל עבר החוף ולאורך תוואי נסיעתנו. בצהריים בהגענו – נצא לשייט מיוחד במינו. הרפתקה זו מתחילה בעלותנו על קטאמרן – נוכל להתפעל מהאיים המסתוריים השוכנים בסמוך לחוף, שם תצורות סלעים משוננות וצוקים המשמשים כבית וכאזור קינון לציפורים וגוזליהם, דולפינים מנוקדים אשר מי המפרץ הינם ביתם הטבעי משתעשעים להם באופן תדיר וקופצים אחר הסירות – צביי ענק ולווייתנים נודדים בעונה. לאחר הרפתקת השייט המלווה בבר חופשי נעצור באחד המפרצונים לשחייה במימי האוקיינוס יחד עם שנורקלים שם נוכל לצפות בדגה (למעוניינים). בינתיים הצוות יכין לנו ארוחת צהריים מאוחרת. עם ההגעה למלון נאכל ארוחת ערב.

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

יום 13: מנואל אנטוניו - סאן חוזה

לאחר ארוחת בוקר נצא לבקר בשמורת הטבע מנואל אנטוניו, הנמצאת סמוך למפרץ מרהיב עין, בה קופים עצלנים וציפורים למיניהן. נטייל בשבילי יער הגשם המדהים הזה השופע צמחייה ובשעות הצהריים נמשיך לאזור הבירה סאן חוזה. נעצור לארוחת צהריים במסעדה מקומית. נצא לשייט צפייה בקרוקודילים בנהר טרקולס. במהלך השייט נראה ציפורים, לטאות ותנינים רבים הנמצאים בנהר. נמשיך לסאן חוזה ובאם הזמן יאפשר נבקר במוזיאון הזהב. העברה למלון ללינה וארוחת הערב.

טיול מאורגן לקובה וקוסטה ריקה

ימים 14-15: סאן חוזה – חוות קפה – מפלי לה פאז – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בחוות הקפה "דוקה". קוסטה ריקה ידועה כמעצמת קפה עולמית. שם נתוודע לתהליך גידול והפקת הקפה. הסיור כולל ביקור במטע קפה, הסברים וטעימות של הקפה המקומי. נמשיך למפלי לה פז, שם נוקסם מסיור רגלי בשבילים לאורכם של מספר מפלים. נבקר אף בגן הפרפרים, בגני סחלבים ובשמורת יונקי דבש. לאחר ארוחת הצהריים נצא עמוסי חוויות ורשמים אל נמל התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך מדריד. נחיתה בארץ לפנות בוקר של יום 16 עקב הפרשי הזמנים.

 • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול. לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
 • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form