מספר טלפון
03-6374000
טיול מאורגן לרוסיה - הקווקז הרוסי (KVK)
משך הטיול:
7 לילות 8 ימים
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה כל יום (מלבד ימי הטיסות) מספר המשתתפים בטיול יהיה בהתאם להנחיות הבריאות הנוגעות לקורונה.

טיול מאורגן לקווקז הרוסי - הקדמה

שני דברים ממלאים את הרוח, כל פעם מחדש ובקסם גובר - מרבד הכוכבים שבשמים והחוק המוסרי שבתוכי״ - כתב הפילוסוף עמנואל קנט בחיבורו ״ביקורת התבונה המעשית״. הטיול של פגסוס לקווקז הרוסי, ללא ספק מביא לנו את ההזדמנות מחד לראות שמיים שזורי כוכבים מאיזור של רמת ברממיט, ומאידך לעקוב אחרי נבכי הנפש  והמוסר לאור הסיפורים והמראות של תושבי הכפרים המקומיים שכוחי אל.

הטיול לקווקז הרוסי הוא הייחודי בנוף הטיולים המאורגנים. על פי רוב המסלול הינו נחלה של נוסעים עצמאיים ומאותגרים ש״ראו כבר את הכל״. הכפרים המקומיים, רועי הצאן, השטחים המוריקים ורכס הרים אחד מהגבוהים ביבשת האירופאית. הסיפור האנושי הקשה שזור מלחמות והשלטון שניצל את התושבים במשחק פוליטי ציני. ונוף פראי של בראשית: שצף של מפלי ההרים, אגמים בצבעי הברקת, ערוצים ונחשולים של מי קרחונים הנמסים, הצוקים המתנשאים מעל העמקים המלאים בפרחי בר והר אחד כביר - האלברוס המתנשא לגובה של למעלה מ 5600 מטר מעל גובה פני הים. 

עוד במאה ה-19 הקוקז הרוסי הפך לאיזור מרפא מפורסם ביותר. סופרים, שחקני קולנוע ותיאטרון וכמובן אנשי המפלגה הקומוניסטית פקדו את מרפאות ההבראה של קיסלובודסק ומינרלני וודי בשל האקלים הנח, האויר הצח ומעיינות המים המינרלים הצלולים. 

הטיול לקווקז יזכה אותנו במראה כביר של טבע איתן, המפגש המרגש עם בני המקום שבזיעת כפם עובדים את חלקות האדמה הקטנות, הטעם של מי נביעות הבוקעים ממעבי האדמה וריח הרים צלול. ברוכים הבאים לקווקז.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • מפלי צ'יגאם
  • האגם הכחול
  • עיר המתים דרגוואס
  • רחצה בברכות המים החמים והקרים
  • "בית התה"
  • מאגס: מוזיאון העיר והרפובליקה, עליה למדגל התצפית
  • רפובליקת קראצ'אי צ'רקסיה: רמת ברממיט, מפל ה "סולטאן"

מסלול הטיול לפי ימים

יום 1 – תל אביב  – מינרלי וודי - פיטיגורסק

נפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה אל מינרלי וודי, היא עיר במחוז סטברופול שבדרום רוסיה. עם הנחיתה נצא בנסיעה לעיר הנופש פיטיגורסק אשר נמצאת במחוז סטאסרופולסקי. באם הזמן יאפשר נחל בסיור ראשוני בעיר. העברה למלון באזור לארוחת ערב ולינה.

יום 2: פיטיגורסק - מפלי צ'יגאם - האגם הכחול - הקניון התלוי - נלצ'יק

לאחר ארוחת בוקר נצא בדרכנו למעמקי הקווקז. במהלך הנסיעה נפנה לכיוון ההרים ונכנס לתוך קניון צר. בראש הקניון סדרה של מפלי מים מרהיבים הינם מפלי צ'יגאם. נעלה לנקודת תצפית יפה על המפלים. נמשיך אל האגם הכחול המכונה Goluboye Ozrero אשר הינו חלק ממערכת של שלושה אגמים מחוברים אחד לשני, והוא הגדול והעמוק מהם. שם האגם ניתן לו על שם מימיו הצלולים המשקפים את השמים הכחולים. לאחר סיור רגלי סביב האגם נמשיך אל שביל הליכה בנוף מרהיב לאורך המצוק המשקיף אל הרכס ונהנה מהליכה נעימה בנוף מדהים ויפהפה מעל הקניון העמוק שנמצא ממש מתחת לרגלינו. לאחר סיום הסיור נעשה את דרכנו לכיוון העיר נלצ'יק למלון לארוחת ערב ולינה.

יום 3: עיר המתים דרגאווס (Dargavs) - רפובליקת אינגושיטה - מאגס

לאחר ארוחת הבוקר נחל בנסיעה אל לב האזור ההררי שבצפון אוסטיה אל עיר המתים המסתורית דרגאווס הנמצאת בעמק הנהר מידג'ראבינדון. הנסיעה לשם הינה מדהימה ביופיה. נבקר בעיר המתים דרגאווס, בה נמצאת קבוצת מבני קבורה הבנויים על צלע ההר. דורות של דורות של עצמות מתים מבני הכפר נמצאים בכל מבנה, לאחר שהונחו בהם מספר שנים לאחר מותו של אדם. התושבים המקומיים טוענים שהסיבה לסוג קבורה שונה זה, הוא צורך לשמור שטחי אדמה פנויים לעיבודים חקלאיים בלב האזור ההררי שבו העיר נמצאת. נמשיך בנסיעה בדרכנו אל עיר הבירה של אינגושטיה ,(Ingushetia) היא מאגס ,עיר מודרנית להפליא, שנבנתה רק ב- 25 השנים האחרונות, היא כוללת בתכנונה אלמנטים חדשניים ושונים. נבקר במוזיאון העיר והרפובליקה, אשר בנוי בדמות מגדל מלחמה ענק. נעלה אל ראשו של המגדל ונזכה לתצפית מרהיבה ממרפסת זכוכית על העיר. ארוחת ערב ולינה במלון במאגס או בוולאדיקווקז.        

יום 4: רכבל אל הר האלברוס - טרסקו

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מופלא של חוויית הרים ושלג באזור הפסגות הגבוה באירופה באזור הר האלברוס אשר פסגתו בגובה 5,642 מטרים מעל פני הים. נצא אל עיירת ההרים טרסקול הממוקמת בגובה 1600 מטר, למרגלות הר האלברוס וממנה נעלה ברכבל* העולה אל הר האלברוס המרהיב. נעלה בסדרה של רכבלים אחד אחרי השני, המגיעים למחנה הבסיס למעפילים ברגל אל הפסגה, בתחנות הרכבל נשלב הליכות רגליות קצרות וקלות. לאחר חווית השלג, הנוף והקור בפסגה, נרד ברכבל אל העיירה טרסקול ושם נבלה את הלילה. ארוחת ערב לינה בטרסקול  או באזור.

*העלייה ברכבלים מותנת בתנאי מזג האוויר.

יום 5: טרסקול - רחצה בברכות תרמיות בבקסאן - קיסלוודסק

הבוקר נתעורר באזור עיירת הסקי טרסקול, ולאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי קצר ונח באזור, למרגלות הר האלברוס העצום ונופיו עוצרי הנשימה. נמשיך בדרכנו אל העיר בקסאן ואל חוויה אוטנטית של מרחצאות מים תרמים ומינרלים. נבלה ברחצה בברכות המים החמים והקרים. בשעות אחר הצהריים נעשה את דרכנו אל המלון שלנו בעיר הנופש קיסלוודסק. בהתאם לזמן ההגעה נצא לסיור במדרחוב הססגוני של קיסלוודסק, על שלל החנויות, מסעדות ובתי קפה. ארוחת ערב ולינה בקיסלוודסק.

יום 6: רמת ברממיט - הר הטבעת - בית התה  

לאחר ארוחת הבוקר נצא  לטיול אל רמת ברממיט שברפובליקת קראצ'אי צ'רקסיה. חלקה של הנסיעה אל הרמה  עוברת דרך שטחי אחו ירוקים שעדרי סוסים ובקר רועים בהם. בהמשך נגיע אל החלק הגבוה ברמה אשר נמצא באזור הגבהים של 2500 מטר, מהמקום נשקף נוף דרמטי של מצוק יפהפה הנופל גובה של מאות מטרים. לאחר שהתרגשנו ונהננו מהנוף ואוויר ההרים נמשיך בנסיעה בנופי הרים ועמקים מרהיבים אל הר הטבעת, שם נעשה טיול מעגלי אל "הטבעת" ונקנח בשוק מקומי שנמצא למרגלות ההר. משם נמשיך אל "בית התה" - חנות מיוחדת של קואופרטיב נשים, המוכרת תערובות תה צמחים, ריבות ותערובות דבש ועוד מוצרים. חזרה לסקיסלוודסק. קיסלוודסק הוקמה כעיר מרפא בזכות המים המינרליים והתרמיים שנמצאים בסביבתה. נבקר "בגלריית המים", אל הגלריה מגיעים תיירי המרפא מספר פעמים ביום. נוכל להנות מהשקט והשלווה שמעניקה העיר לנופשיה. ארוחת ערב ולינה בקיסלוודסק.

יום 7: הקווקז הגבוה - "קראצ'אי צ'רקסייה" - מפלי דג'יילי סו ונהר המלכה

לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את היום בנסיעת אל עבר רפובליקת קראצ'אי צ'רקסייה.  במהלך הדרך נעצור לתצפית וטיולים קצרים ועל הר האלברוס שביקרנו בו רק לפני שלושה ימים. נגיע אל עמק "דג'יילי סו", בו זורם נהר "המלכה" ונשפכים אליו שלושה   , הניזונים מהפשרת קרחונים מהר האלברוס. בעמק הדג'יילי סו נטייל במספר מסלולי הליכה קלים, לראות מקרוב את מפלי המים הגועשים ובראשם מפל ה "סולטאן" המרשים, אשר נופל מגובה של 60 מטר, ויוצר סביבו רעש אדיר וענן רסס שנע לכל הכיוונים. לאחר מכן נסייר "בכפר" זמני שנוצר במקום כל שנה בחודשי הקיץ, על ידי "נופשי בריאות" מרחבי רוסיה הבאים למקום למנוחה והתרעננות. בסיום הסיור נעשה את דרכנו חזרה אל המלון שלנו בקיסלוודסק .
ארוחת ערב ולינה בקיסלוודסק.

יום 8: קיסלוודסק - מינרלי וודי – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר וככל שהזמן יאפשר נסייר ונסתובב בקיסלוודסק. העברה לשדה התעופה של מינרלי וודי לטיסה ישירה חזרה ארצה. נחיתה בארץ בשעות הערב.

  • ייתכנו שינויים בסדר התוכנית על פי לוח ימי וזמני הטיסות וכן ימי ושעות הפתיחה של האתרים לאורך מסלול הטיול.לעיתים אף ייתכנו ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ.
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form