מספר טלפון
03-6374000

גואטמלה,אל סלבדור,קופאן שבהונדורס וחבל הצ'ייאפס במכסיקו

טיול איכות מלא וגדוש במסלול מקיף הטיול יתבצע בקבוצות של לא יותר מ 35 מטיילים (SAG)
משך הטיול:
15-16 ימים 14 לילות

טיול מקיף הכולל: תוכנית מלאה וגדושה מהבוקר עד הערב, כולל: חצי פנסיון לאורך כל הטיול

טיול מאורגן לסן סלבדור קופאן שבהונדורס וגואטמלה - הקדמה

על נפלאותיה של אל סלבדור מעטים בלבד יעידו. המדינה הקטנה ביותר במרכז אמריקה נחבאת אל הכלים בבישנות ומשאירה את קדמת הבמה לענקיות התיירות הידועות. המעטים והמובחרים שיגיעו לרפובליקה הנידחת יחוו מציאות נדירה שהיא פסיפס צבעוני ומרהיב של עם קטן עם לב גדול, טבע פראי של הרי געש פעילים ואגמים וולקנים הנוצצים כיהלומים לאורך הדרכים המתפתלות. מטעי קפה עד לקצה האופק והמון ירוק שממלא את העין וגודש את הלב. ההתאהבות היא בלתי נמנעת ומהירה מאד וזוהי רק ההתחלה..

בטיולינו הנוכחי למרכזה של אמריקה ניסע בדרכי הפרחים הידועות עוד מתקופת המאיה, נחצה גבולות היסטוריים, לאומיים וחברתיים, נבקר במבחר המשובח ביותר של ערי המאיה המופלאות: קופאן אשר בהונדוראס, טיקאל וקיריגואה שבגואטמלה ופאלנקה אשר בחבל הצ'יאפאס המקסיקני, נרד מרמות עטויות ערפילים אל המישורים הלחים והחמימים של החוף הקאריבי, נצא לשיוטים עוצרי נשימה באגמים מרהיבים ובנהרות פיראיים ונעמוד פעורי פה אל מול מפלי ענק גועשים. נכיר לעומק את המרקם האנושי המדהים של המרתקות במדינות מרכז אמריקה: אל סלבדור, הונדוראס, גואטמאלה וחבל הצ'יאפאס המקסיקני דרך שווקים ציוריים וכנסיות אפופות עשן פגאני. נפגוש את הסוחרים והדייגים, החקלאים ורופאי האליל, את הילדים והזקנים, המדוכאים והמורדים והכל הכל בתוך מערבולת קסומה של צבעים וריחות, מוזיקה ותפילות עתיקות. הוויה שנדמית כחלום.. חברת "פגסוס" מזמינה אתכם לטיול מרתק ומרגש אל אמריקה שלפני קולומבוס, אל הערים הנשכחות, יערות הגשם העבותים והנרות הקדושים הדולקים אל מול עיניים נוצצות.

טיול מאורגן עם פגסוס למקסיקו וגואטמלה בתוספת קופאן שבהונדוראס ואל סלבדור, הוא מסע קסום אל לב ליבה של תרבות המאיה המסתורית. חוויה אשר תפרוט על נימי הלב והנשמה העמוקים ביותר, חוויה שאותה תיקחו איתכם לכל מקום, לנצח.

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

  • גואטמלה: סאן פרנסיסקו אל אלטו: ביקור בשוק (במידה וההגעה ביום ו') ·
  • פנאחצ'ל ואגם אטיטלן: סנטיאגו אטיטלן, שייט באגם אטיטלן, ביקור בכפר סן אנטוניו פלופו
  • צ'יצ'יקסטננגו: ביקור בשוק, האתר פסקואל אבאח, כנסיית תומס הקדוש
  • אנטיגואה: סיור בעיר, פלאזה דה ארמאס, ביקור בבית המוסיקה "קאזה ק'אוחום" · כתובות המאיה בקיריגואה
  • ליוינגסטון: ביקור בעיירת השחורים ושייט על הריו דולסה
  • טיקאל: ביקור באתר הארכיאולוגי שבלב הג'ונגל כולל ביקור במוזיאון סילבנוס מורלי ·שייט בנהר האוסומסינטה · הונדורס: קופאן - עתיקות המאיה, ביקור במוזיאון החדש
  • סלבדור: ביקור באתר הארכיאולוגי JOYAS DEL CEREN, העיר העתיקה של סן סלבדור, סיור בשמורת CERRO VERDE.
  • מכסיקו:
  • סאן קריסטובל: סיור בעיר, קניון סומידרו כולל שייט, ביקור בכפרים האינדיאנים צ'אמולה וזינאקנטן, שמורת מונטהבלו ·
  • פאלנקה: אתר שרידי עיר המאיה
  • בונאמפק: אתר ציורי קיר מרשים

  אנו ממליצים ומציעים כי תבדקו המסלול של פגסוס היטב מול תוכניות של חברות מתחרות בהן יש חצאי ימים חופשיים לפעמים אף יותר - יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים גבוהים אותם בודאי יציע המדריך של החברה האחרת בתשלום נוסף - לכן,מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר - זכרו זאת

  מסלול הטיול לפי ימים

  יום 1 - תל-אביב -סן סלבדור

  נפגש בנתב"ג בשעות הבוקר לטיסת איבריה אל סן סלבדור דרך מדריד וגואטמלה סיטי. הגעה בשעות הערב לסן סלבדור העברה למלון להתארגנות. ארוחת ערב ולינה.

  יום 2 - סן סלבדור

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום טיול בסן סלבדור, בירתה של המדינה הקטנה ביותר במרכז אמריקה המלאה בנופים ירוקים ומוקפת הרים. נחל את יומנו באתר הארכיאולוגי Joyas del Cere'n - התכשיט של סרן, כפר חקלאי מתקופת המאיה שנותר כמעט ללא פגע מתחת לכמה שכבות של אפר געשי. לאחר מכן, נעבור אל סוצ'יטוטו - עיירה קולוניאלית קטנה, מתוקה ויפה הממוקמת על הר באזור הררי, המשקיפה על אגם סוצ'יטלאן היפהפייה המשמש לייצור חשמל הידרואלקטרי. העיירה מלאה במסעדות וגלריות ונחשבת ל"עיר האומנות" של אל סלבדור. בסופו של יום מהנה זה, נבקר בעיר העתיקה של סן סלבדור - 2 הכיכרות, הקתדרלה, שולחן החול ועוד, שלאחריו נסעד את ארוחת הערב, בטרם נפנה ללינה.

  יום 3 - סן סלבדור - קופאן (הונדוראס)

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא בנסיעה בדרך הוולקנית אל סיור בשמורת ה- CERRO VERDE, הר געש כבוי ממנו משקיפים על 2 הרי געש יחסית חדשים SANTA ANA ו- IZALCO , הסיור המעניין בשמורה אורך כ-45 דקות בתוך יער הגשם ובתוך הלוע המכוסה עד המלון שנחרב בהתפרצות של 2002 של ה- IZALCO. לאחר מכן נחצה את הגבול להונדורס השכנה,נעבור למלוננו בקופאן ללינה וארוחת ערב באזור.

  יום 4 - קופאן - קיריגואה - פוארטו באריוס

  את בוקר יום זה נחל בארוחת בוקר נעימה, שלאחריה נצא את המלון נמשיך הישר אל עתיקות המאיה המרהיבות שבקופאן, נבקר בשרידי העיר שנחשבה בשעתה למרכז אסטרולוגי חשוב ומרכזי, ונבקר גם במוזיאון החדש של קופאן. לאחר מכן, נצא את קופאן ונחצה את הגבול בשנית, הפעם אל גואטמלה לביקור באתר הארכיאולוגי של קיריגואה, המכיל את לוחות האבן הכתובים הגדולים ביותר, הקשורים לתרבות המאיה, אשר נתגלו אי פעם. קיריגואה היא אחת מערי המאיה הקטנות ביותר, אך גם אחת מהחשובות ביותר בזכות אוסף המונומנטים הענקיים שלה. כאן נמצאים תשעה לוחות אבן כתובים, המסודרים מסביב לכיכר מרכזית ומלווים במזבחות המגולפים בצורות זומורפיות (של חיות). גובהו של הגדול ביותר מתוך אלה, לוח E, הוא 11 מטרים. ההריסות כאן טרם שוחזרו, אך ההירוגליפים מפוענחים מלוחות האבן הכתובים ומהמזבחות מספרים סיפור מרתק על יחסי קיריגואה עם קופאן השכנה. מכאן נמשיך לפוארטו באריוס ללינה באיזור. ארוחת ערב במלון.

  יום 5 - פוארטו באריוס - קיריגואה - פורטו באריוס/ליוינגסטון - פלורס

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא את מלוננו ו-נשוט לליוינגסטון, עיירה של תושבים שחורים הממוקמת בפתח נהר (הריו) דולסה. העיירה הינה ייחודית בגואטמלה בשל תרבות הגאריפונה שלה. מקור ה-גאריפונה הוא בעירוב שחל במאה ה- 17 בין שבט מקומי, הקאליפונה, ועבדים מניגריה. מאז שמרו הגאריפונה על שפתם, המוסיקה שלהם ודתם. הגישה אל ליוינגסטון אפשרית אך ורק על ידי סירות השטות לרוחב המפרץ מ-פוארטו באריוס או לאורך ה-ריו דולסה מ-פרונטרה. לאחר ביקור בעיירה ליוינגסטון נמשיך בשייט מהיפים במרכז אמריקה על ה-ריו דולסה (הנהר המתוק) אשר אורכו כ-40 קילומטר. לאחר מכן, נפגוש את האוטובוס ונמשיך בנסיעה אל אזור אל רמטה. לינה וארוחת ערב במלון בפלורס.

  יום 6 - פלורס - טיקאל

  יום זה יוקדש לטיקאל - אשר הוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו נחשבת ע"י רבים כאחד מהמקומות הרוחניים החזקים בעולם. לאחר ארוחת הבוקר, נצא אל הפירמידות הגבוהות הנישאות אל על מתוך כיפת ג'ונגל סבוכה כשומריהן של תעלומות עתיקות. תוך השילוב הנהדר של טבע וממצאים ארכיאולוגיים נפרשת עיר המאיה מהמאה ה-7 לפנה"ס על שטח של יותר מ-6 קילומטרים רבועים, אשר בתוכם נמצאים כ-3000 שרידי מבנים: ארמונות, מקדשים, בימות לטקסים, חצרות נשפים, מרפסות, כיכרות, שדרות ומרחצאות. הפארק הלאומי של טיקאל אינו רק בית לעיר מאיה עתיקה. קופים צורחים ותוכים צווחנים משמשים כפסקול מלווה לכל המבקרים באזור. שטח זה מכיל ערב רב של חיות החל מקופים ועד לחזירי בר לבני שפתיים, צבאים, קואטי-מונדיס (סוג של דביבון), טוקאנים, תוכי מקאו ארגמניים וסוגים שונים נוספים של תוכים, חתולים מנומרים ולעיתים נדירות אף יגואר. בנוסף לזני צמחייה רבים, ניתן למצוא כאן שפע של פרחים טרופיים. נאכל ארוחת צהריים במקום. לאחר מכן, נמשיך לביקור במוזיאון סיבנוס מורלי, אשר בו ממצאים חשובים שהתגלו בתוך קברים בטיקאל. נשוב אל מלוננו ללינה.

  יום 7 - פלורס - דרך המאיה העתיקה - פאלנקה

  נשכים בבוקר ונצא בנסיעה לגבול עם מכסיקו דרך איזורי הספר של גואטמלה. נעבור את הגבול מגואטמלה למכסיקו בשייט על גבי נהר האוסומסינטה לעיירה קורוזל. נמשיך לבונאמפאק - אתר המאיה מהבודדים בו נשתמרו עדויות לציורי קיר צבעוניים. עם סיום הסיור נמשיך לפלנקה ללינה ארוחת ערב במלון ולינה.

  יום 8 - פאלנקה - סאן קריסטובל

  בבוקר נצא לביקור באתר שרידי עיר המאיה של פאלנקה המוקף ביער נפלא. פאלנקה אחד האתרים החשובים ביותר של תרבות המאיה בזכות הגילויים ההיסטוריים שנעשו בו ובזכות יופיו. נתרשם ממקדש הכתובות, בו נמצא קבר המלך פאקאל ומארמונו. נראה את מקדש Leaf Cross ומקדש השמש. בהמשך נצא אל עבר לסאן קריסטובל דה לאס קאסאס. העברה למלון, ארוחת ערב ולינה.

  יום 9 - סאן קריסטובל

  נתעורר לבוקר בעיירה ההררית בלב חבל הצ'יאפס, מקום בו חיים צאצאי אנשי המאיה. נשים פעמינו לעבר קניון הסומידרו המרהיב ונשוט בנהר הגריחאלווה. קירות הקניון מתנשאים לגובה של כ- 1000 מטרים - המראה מרהיב !! המקום התפרסם בכך שלמעמקיו השליכו עצמם האינדיאנים על מנת לא ליפול בידי הכובשים הספרדים. נצא אל הכפרים האינדיאנים סן חואן צ'אמולה וזינאנקנטאן בהם הזמן כאילו עמד מלכת ונתרשם מן המקומיים בבגדיהם הצבעוניים. נצא לסיור בסאן קריסטובל ונבקר במוזיאון המאיה לתרופות העממיות. בסאן קריסטובל, בעבר בירת צ'יאפס, ארמונות וכנסיות לרוב, נראה את כנסיית סנטו דומינגו המרשימה ואת הכיכר המרכזית. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

  יום 10 - סאן קריסטובל - מסילה - קצאלטנאנגו (גואטמלה)

  הבוקר נצא בנסיעה דרומה אל תוך ארץ המאיה, למעבר הגבול בין מקסיקו וגואטמאלה. בדרך נעצור לביקור בשמורת מונטהבלו היפהפיה. נחצה את הגבול ונכנס לגואטמלה ממעבר הגבול בלה מסילה, ניסע באזור סוב-טרופי ירוק, בין מטעי קפה וכפרים מקומיים עד הגענו אל קצלטנאנגו, עיר אוניברסיטאית, השנייה בגודלה בגואטמלה, אשר מספר תושביה נאמד ב-300,000 תושבים, שנקראת ע"י תושביה בשם הקיצור: שֶלָה, ויושבת על שוליו של הר הגעש סנטה מריה, בגובה של כ- 2334 מטר מעל פני הים. על אם הדרך לקצלטננגו, ממוקם כפר סן אנדרס צ'קול, שם נבקר בכנסיית San-Andre's-Xecu'l - כנסיה צבעונית, היוצאת דופן בצבעיה, עיטוריה וכיפתה, המשווים לה חזות "דיסנילנדית". לאחר מכן, נגיע למלון להתארגנות, ארוחת ערב ולינה.

  יום 11 - סן פרנסיסקו אל אלטו - אגם אטיטלן - פנאחצ'ל

  הבוקר נצא אל שוק יום ו' המפורסם** בסאן פרנסיסקו אל אלטו, עיירת שווקים קטנה וציורית הממוקמת בנוף יפהפה על צלע גבעה וצופה על עמק קצלטננגו. נתרשם משוק בעלי החיים, בו סוחרים בכל סוגי החיות, החל מחזירים ועד לתוכים, ושווקי הירקות והפירות - מיטב התוצרת החקלאית של האזור הכפרי בו כל אחד מן הכפרים מתמחה בגידול אחר. נשמע הסברים על שיטות עיבוד מקומיות של הקרקע החקלאית ונהנה מן המגע עם המקומיים בכפרים צוניל ואלמולונגה. לאחר מכן ניסע לאגם אטיטלן המקסים. יופיו הטבעי הטהור של אגם אטיטלן הופך אותו לאחד המקומות היפים ביותר בעולם. קסמו של האגם נובע מהעיירות הציוריות המקיפות אותו, כל אחת בעלת מסורת ותרבות משלה. לינה וארוחת ערב במלון בפנחאצ'ל. **במידה ומאילוצי לו" ז הטיסות לא נגיע לקצלטנאנגו ביום חמישי ולשוק למחרת ביום ו', נבקר בשוק אחר.

  יום 12 - סנטיאגו דה אטיטלן - סן אנטוניו פאלופו - סנטה קטרינה פאלופו - פנאחצ'ל

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא בשייט לעיירה סנטיאגו דה אטיטלן הנמצאת בצידו הנגדי של האגם. עיירה זו שמרה על תרבות ה-צוטוהיל המסורתית שלה ומפורסמת בעבודות עץ טיפוסיות, גלריות ציירים וכן בבובת האליל - המאשימון. נבקר גם בכפר סן אנטוניו פַּלופו, כפר קטן הנמצא בסמוך לפנחאצ'ל, ייחודי בתלבושותיו המסורתיות המיוצרות במקצועיות רבה על ידי הנשים המקומיות. לאחר מכן, נצא אל סנטה קטרינה פאלופו - כפר קטן, שבקושי מסומן על המפות, בסופה של דרך עפר פתלתלה היוצאת מפנחאצ'ל. הלבוש המסורתי של המקומיים מוסיף לאווירה הרגועה אך הצבעונית של הכפר. לאחר מכן, נחזור אל המלון בפנאחאצ'ל לארוחת- ערב ולינה.

  יום 13 - פנאחצ'ל - צ'יצ'יקסטננגו - אנטיגואה

  הבוקר חגיגה: לאחר ארוחת הבוקר נצא אל "צ'יצ'י" - "צ'יצ'י" הוא השוק הגדול והטיפוסי ביותר במרכז אמריקה לחפצי אמנות מקומיים מזכרות, אוכל וכו'. נבקר באתר הפולחן של אחד מאלי המאיה - פסקואל אבאח בכנסיית תומס הקדוש בה נצפה בשילוב המעניין אשר נוצר בין התרבות והמיתוסים הפולחניים הקדומים ובין הנצרות הקתולית של הכובשים הספרדים. לאחר מכן נעבור אל אנטיגואה לארוחת ערב ולינה.

  יום 14: אנטיגואה- סיור עיר

  לאחר ארוחת הבוקר, נצא ליום טיול מלא באנטיגואה, הבירה הקדומה של הארץ שנחרבה ברעידת אדמה הרסנית. נצא לסייר באיזור אנטיגואה בכפרים המקיפים את העיר ששימשה כבירה העתיקה של גואטמלה. נבקר במוזיאון המוסיקה קאזה ק'אוחום, נמשיך לחווה ליצור קפה ובה מוזיאון הקפה המלווה את כל תהליך יצורו האופיני לחלק זה של העולם. נראה את הכפריים ונעצור לחוש את אורך חייהם ואומנותם כמו יצור נעלים ומיני אומנויות אחרות. נחזור לעיר ונתרשם מהעיר ומאתריה. חזרה למלון להתארגנות, שלאחריה נצא לחגוג את סיום הטיול עם ארוחת ערב אחרונה. חזרה למלון ללינה.

  יום 15-16 - גואטמלה סיטי - מדריד - תל אביב

  לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה אל גואטמלה סיטי בירתה המודרנית של הארץ המקסימה. נצא לסיור היכרות בעיר אשר יכלול את השכונה היהודית ובית הכנסת (במידה ופתוח). זהו בית הכנסת העתיק ביותר בתחומי אמריקה הלטינית. בהמשך על פי לו"ז הטיסות נגיע לשדה התעופה לטיסה חזרה לתל אביב דרך מדריד. נחיתה בארץ בלילה של יום 15 או לפנות בוקר של יום 16.

  • יתכן ובשל שינויים דחופים בלו"ז הטיסות וחברות התעופה נאלץ לשנות את מסלול ותוכנית הטיול עד כדי לעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור תוך מתן תחליף ראוי במקום וזאת אף לאחר היציאה מהארץ בייחוד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ. יתכן ונאלץ להוסיף יום או יומיים לטיול כדי להתאימו ללו"ז הטיסות הבי"ל
  • חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה במקרה זה וכי פגסוס תהיה פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.

  Thank you! Your submission has been received!

  Oops! Something went wrong while submitting the form