מספר טלפון
03-6374000
מסלול הטיול עשיר בביקורים, ארוחות בוקר לאורך כל ימי הטיול (TCV)
משך הטיול:
16-17 ימים 15 לילות
להורדת התוכנית

טיול מקיף הכולל: תוכנית הטיול מלאה מהבוקר עד הערב על פי תוכנית הטיול המפורטת – מסלול הטיול עשיר בביקורים ארוחות בוקר לאורך כל ימי הטיול

טיול מאורגן לקנדה - מזרח ומערב כולל הרי הרוקי - הקדמה

קנדה איננה רק שכנתה מצפון של ארה"ב. בזכות ולא בחסד מגיעה לה (ולכם) יותר מהצצה סימלית בלבד. אנו בפגסוס מצאנו כי נכון יהיה להציע למטיילנו אפשרות לגלות את מגוון צפונותיה ונפלאותיה ברוחב יריעה ועם כל הלב.

טיולינו מקצה מזרח עד סוף מערב מפגיש אותנו עם הפסיפס העשיר והמרתק של קנדה, בו משתלבת חדוות החיים הצרפתית בסמטאות קויבק סיטי ההסטורית שבין החומות ובעיר התוססת מונטריאול, עם מורשת האינדיאנים ותרבותם הצבעונית. (לא וויתרנו גם על מוזיאון הציליביזציה המופלא שאין שני לו ביכולת ההמחשה בנושא),עם המאפיינים הכ"כ בריטייים בעת סיורינו המודרך בתוך הפרלמנט באוטוווה הבירה ובויקטוריה הפורחת, הקאובוי'ס אליהם נתוודע בקלגרי והסינים בצ'ינה טאון בונקובר היפיפיה. על כל אלה מנצח במלוא הדרו הטבע העוטף אותנו, מרחק נגיעה ממש. נעלה לפסגות מושלגות עוטות לבן הנושקות לרקיע התכול. נשוט באגמים בצבעי ירוק -איזמרגד-טורקיז בלתי אפשריים, נשתובב כילדים בשדה קרח רחב ידיים , נתפעל מנתזי המיים במפלים העצומים השועטים מטה במערבולות וחורצים צורות בסלעים. (כולל מפל טאקאקה הגבוה מכולם שאין להחמיצו). נתמוגג כשנעמוד פנים אל פנים מול דב שחור ענק שיצא מעבי החורש או ממשפחת איילים החוצה את הכביש ליד מלונינו.

נבקר בלא פחות מ-4 פארקים בהרי הרוקיס (באנף-ג'ספר-יוהו-קוטנאי), בערים הגדולות העשירות באדריכלות מענינת ובעיירות הציוריות מהיפות בעולם, שיא הקידמה מול מראות בראשית. כל אלה ועוד בטיול מאורגן של פגסוס בהרפתקה בקנדה מזרח ומערב שתשאיר זכרונות מתוקים וייחודיים

מקומות ואתרים מרכזיים בהם עובר הטיול

ההטבות בטיול של פגסוס:

 • מפלי הניאגרה והאזור: שייט לתוך המפלים בספינת "עלמת הערפל", שעון הפרחים, תצוגת האורות הלילית, העיירה ניאגרה שעל האגם הציורית, תעלת וולאנד (LOCKS)
 • טורונטו: בית העירייה, מרכז איטון, הפרלמנט, עליה למגדל C.N. שייט באלף האיים הקסומים על נהר הסנט לורנס
 • אוטווה: סיור בבית הפרלמנט הקנדי, טקס חילופי המשמרות, מפל רידו, תעלת רידו, שוק בייוורד, אחוזת המושל·  מוזיאון הציוויליזציה 
 • מונטריאול: הרובע העתיק, ביקור בבזיליקת נוטרדאם, תצפית מהר מונט רויאל, העיר התחתית
 • קוויבק סיטי: סיור בעיר העליונה והתחתונה, המצודה, טירת פרונטנאק, טיילת דופרין, רח' פטי שמפליין, מפל מונטמורנסי
 • קלגרי: סיור עיר, זירת הרודיאו, הרובע הסיני
 • פארק באנף: העיירה באנף, מפלי BOW, עליה בגונדלה (רכבל) לתצפית, מלון HOT SPRINGS, קניון מפלי ג'ונסטון, אגם לואיז, אגם מוריין, פסגת BOW
 • פארק יוהו: אגם אמרלד, מעבר "הסוס הבועט", מנהרת הרכבת הספירלית
 • פארק קוטנאי: קניון השיש
 • פארק ג'ספר: נסיעה ברכב שלג על קרחון אטבסקה, מפלי סנוואפטה, מפלי אטבסקה, קניון מפלי מאלין, אגם מאלין 
 • הר רובסון: פארק וולס גריי מפלי ספאהאטס קמלופס 
 • עמק פרייזר: רכבל ל"שער הגיהנום", ליטון מפגש הנהרות 
 • נקובר: גני המלכה אליזבט, צ'יינהטאון, גאסטאון, שעון הקיטור, האי גרנוויל, פארק סטנלי, מדגרות דגי הסלמון, עמודי הטוטם, מעבר רגלי על הגשר התלוי קפילנו, שייט בSEABUS
 • ויקטוריה: שייט במעבורת אל/מ האי ונקובר, סיור בגני בוצ'רט, ביקון היל, הנמל הפנימי, פרלמנט בריטיש קולומביה, מלון אמפרס

חשוב ומומלץ ביותר לבדוק את תוכן הטיול היטב מול תוכניות של חברות מתחרות באם יש טיול במסלול דומה בהן יתכן ותמצאו ימים ו/או חצאי ימים חופשיים – וכן אולי יותר זמן פנוי / פחות כניסות וביקורים ופעילות בתשלום בפערים שמגיעים בסה"כ לסכומים שיכולים להיות גבוהים – לכן , זכרו בבואכם לבחור את הטיול לקנדה מחוף לחוף כי מה שנראה בהתחלה זול הוא בסופו של דבר מחיר מאד יקר – זכרו זאת !!

מסלול טיול מאורגן לקנדה לפי ימים

יום 1: תל-אביב – טורונטו - מפלי הניאגרה 

נצא מנתב"ג בטיסת צהריים לטורונטו. נחיתה בשעה 16:30. נצא ישירות בנסיעה למפליי הניאגרה לידם נמצא מלוננו. עם ערב נצא רגלית במורד הרחוב אל הטיילת לחזות בתצוגת האורות הצבעוניים על המפלים ואזור הבילויים התוסס.
 
טיול מאורגן לקנדה

יום 2: מפלי הניאגרה – ניאגרה שעל האגם - טורונטו 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ונוכל לחוש מקרוב בעוצמתם של המים האדירים ונערוך שייט אל תוך המפלים (הקנדי והאמריקאי) על סיפונה של "עלמת הערפל". נסייר באתרי הטיילת המטופחת שלאורך נתיב זרימתו של נהר הניאגרה. נראה את שעון הפרחים ונגיע לניאגרה שעל האגם הציורית שזכתה בתואר העיירה היפה ביותר בקנדה. בשעות אחה"צ המאוחרות נחצה את תעלת וולאנד (Locks) וסכריה המאפשרים שייט ספינות אל האגמים הגדולים ונגיע לטורונטו. נתמקם במלון באזור טורונטו.

יום 3: טורונטו – אזור אלף האיים 

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום טיול בטורונטו השוכנת לחופו של אגם אונטריו והיא הגדולה בערי קנדה ומרכזה הכלכלי והתרבותי. נחוש בדופק האזור הפיננסי הנשלט ע"י גורדי שחקים ייחודיים, נסייר בכיכר נתן פיליפס בה נראה את בניין העיריה הישן וגם החדש שעיצובו הפך לסימלה של העיר ושד' האוניברסיטה המרשימה תוליכנו לעבר הפרלמנט של חבל אונטריו והשכונות המגוונות אתנית. נעלה לתצפית ממגדל C.N. שעד לא מזמן היה הגבוה בעולם (553 מ') ונקנח בקומפלקס מרכז איטון. ואזור הבילויים והקניות האקסלוסיבי יורקוויל. בשעות אחה"צ המאוחרות נצא לאזור אלף האיים שם נעביר את הלילה.

טיול מאורגן לקנדה

יום 4: אזור אלף האיים – אוטאווה 

אנו נמצאים באיזור בו ימת אונטריו הופכת לנהר סנט לורנס הרחב המהווה גבול בין קנדה וארה"ב. נהנה משייט ב – 1000 האיים (ובעצם הרבה יותר) שחלקם כאילו יצאו מספרי האגדות. בצהריים ניסע דרך כפרים ומרחבים ירוקים לאוטווה בירת קנדה מאז 1857. עם ההגעה נבקר במוזיאון הציוויליזציה שהוא החשוב והמרתק ביותר בקנדה ובו מוצגת בצורה מוחשית להפליא המורשת התרבותית של האינדיאנים וראשית ההתישבות. נראה את מבני הממשל, התרבות ואנדרטאות לאומיות ונשוטט בשוק ביוורד הצבעוני. נעצור ליד מפל רידו הצונח כוילון מעל הצוק למרגלות בית העירייה ונתרשם גם מאחוזות המושל וראש הממשלה ושכונת רוקליף היוקרתית. נחצה את הנהר לעיר השכנה האל ונשוב בנסיעה לאורך גדות תעלת רידו המלאכותית והמטופחת, עורק חיים החוצה את שכונות העיר. העברה למלון בעיר. בערב נצא לסיור רגלי העיר הייחודית.

יום 5: אוטאווה – מונטריאול 

לאחר ארוחת הבוקר נבקר בבתי הפרלמנט הקנדי החולשים על מרכז העיר ונושקים לנהר אוטווה, וכן ניקח חלק בטקס חילופי המשמרות ובמצעד התזמורות המשרים אווירה בריטית. נשים פעמינו למונטריאול. סיורנו במונטריאול יתחיל ברובע העתיק בו נבקר בבזיליקת נוטרדאם בעלת עיצוב הפנים המיוחד. נראה את בית העירייה ובית המשפט, האצטדיון האולימפי וקתדרלת סנט ג'וזף. בפארק מונט רויאל נעלה אל ההר, שהעיר קרויה על שמו, למבט מלמעלה על העיר וסביבותיה. נמשיך ונבקר במרכז העיר המרשים הן מעל הקרקע והן מתחתיה – גושי הבניינים המודרניים מחוברים ויוצרים את העיר התחתית המשתרעת על פני קילומטרים של מרכזי קניות, מסעדות, רכבות, בתי קולנוע ועוד. לסיום נבלה בכיכר ז'ק קרטייה והנמל העתיק עם הטיילת השוקקת חיים. העברה למלון בעיר ללינה. בערב נצא לסיור רגלי העיר היפהפייה.
 
טיול מאורגן לקנדה

יום 6: מונטריאול - קוויבק סיטי 

לאחר ארוחת הבוקר נצא מזרחה אל עבר העיר שהיא ערש התרבות הצרפתית בצפון אמריקה – קוויבק סיטי בירת מחוז קוויבק, העיר המוקפת חומה. בולטות למרחוק הסיטאדל (המצודה) הניצבת על הצוק גבוה מעל נהר הסנט לורנס ושאטו פרונטנאק (הטירה), המבנה הגדול ביותר בעיר שהוא מלון בסגנון ימי הביניים. בלב העיר העליונה כיכר פלאס ד'ארמה לכבוד מייסד העיר שמפליין. ולמרגלות כל אלה טיילת טראס דופרין עם נוף דרמטי אל מעבר לנהר ואל העיר התחתונה שהיא העיר המקורית. נטייל בסמטאות הצרות והציוריות כמו פטי שמפליין ורח' השוק הסמוך בינות לאמנים ולאומנים ובתי הקפה לרוב ונגיע לכיכר פלאס רויאל המוקפת בתי מידות עם 400 שנות היסטוריה. לא בכדי הוכרזה העיר נכס תרבות עולמי ברשימת אונס"קו. העברה למלון ללינה באזור.

יום 7: קוויבק סיטי - מונטריאול – קלגרי

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל פאתי העיר בשכנות לאי אורליאנס ונעלה ולביקור ותצפית על מפלי מונטמורנסי המרשימים ממרומי הגשר התלוי מעל למיים השועטים מטה. בתום הסיור נסע למונטריאול. באם הזמן יאפשר בהתאם לשעת הטיסה נסייר בעיר ובשעות הערב נטוס ממונטריאול אל קלגרי המבואה למערב קנדה. עם הנחיתה המאוחרת העברה אל המלון באזור קלגרי.

טיול מאורגן לקנדה

יום 8: קלגרי – באנף/קנמור

עם בוקר נבקר בעיר שצמחה ושגשגה ממרכז בוקרים למרכז עסקים בזכות גילוי הנפט בשנות ה-70. נראה את זירת הרודיאו הגדול הנערך מידי קיץ והרובע הסיני, נבקר בגני דיווניאן המקורים בתוך קומפלקס CORE החדש ונציץ לכפר האולימפי בו נערכה אולימפיאדת החורף 1988 לפני שניסע לעיירה הכמו אלפינית – באנף, מרכזו של הראשון בפארקי הרי הרוקי הקנדיים בהם נבקר. נחל במסלול הליכה נוח נוכל אף לפגוש בבעלי חיים השוכנים על ראש ההר. תחנתנו הבאה היא ה – SPRINGS HOTEL המדהים שנפתח ב-1888 לשרת נוסעי חברת הרכבות. למרגלות המלון ממש זורם הנהר היוצר את שצף מפלי BOW ובהמשך מזדקרים זקיפי סלע שגולפו ע"י הרוח והמים. רחובה הראשי של העיירה באווירתו המיוחדת, הבוטיקים ובתי הקפה מזמינים להנות משלל אטרקציות לסיומו של יום. לינה בבאנף או קנמור (25 קילומטרים מבאנף).

טיול מאורגן לקנדה

יום 9: באנף והסביבה – פארק יוהו 

לפנינו יום טיול לנופים המרהיבים והמגוונים של האזור. נפתח בצעדת בוקר לאורך שביל מסודר למעמקי קניון נהר ג'ונסטון ומפליו המדלגים מתוך נקיקי הסלע. שלושה אגמים קרחוניים בגווני כחול וירוק משובצים כאבנים טובות בנוף –אגם מוריין שבעמק עשר הפסגות, ואגם אמרלד, כשמו כן הוא. נתפעל ממעשי ידי אדם: תוואי רכבות ספירלי שהצליח להתגבר על הפרשי גובה בלתי אפשריים. נמשיך ללייק לואיז והטירה הקסומה (שאטו) שלחופו המפורסם ונעלה ברכבל להר ונהנה מן הנוף המדהים הנגלה לעין בתצפית מעבר לאגם אל קרחון ויקטוריה. לעת ערב חזרה למלון ללינה.

יום 10: מבאנף לאזור ג'ספר – ICEFIELD PARKWAY - פארק קוטנאי 

מבאנף ניסע הבוקר לעבר פארק קוטנאי שהוכרז ב-1984 אתר שימור עולמי ע"י אונסק"ו. נבקר בקניון השיש ונצעד לאורכו. נבקר ונצפה באגמים קרחוניים בגווני כחול וירוק משובצים כאבנים טובות בנוף כדוגמת אגם פיאטו, ו – BOW. נמשיך ונתחבר אל אחת הדרכים היפות בעולם, "דרך שדה הקרח". האטרקציה המרכזית היא סיור ברכב שלג מיוחד על קרחון אטבסקה שהוא חלק משדה הקרח קולומביה המורכב מ – 8 קרחוני ענק בשטח כולל של 325 קמ"ר ובעובי של עד 300 מ'! אנו אף נדרוך ונלך על הקרחון, חוויה בלתי נשכחת. בדרכנו ללינה בג'ספר נעצור במפלים העוצמתיים סנוואפטה ואטבסקה. לינה בג'ספר או באזור. 

טיול מאורגן לקנדה

יום 11: פארק ג'ספר – אגם מאלין

יום סיור בפארק הגדול ביותר בהרי הרוקי הקנדיים בו יש את ריכוז היונקים הגדול ביותר ברחבי קנדה, הלוא הוא,  הפארק הלאומי ג'ספר: גדול יותר, פראי יותר ובעל נופים ואזורים שרגל אדם לא דרכה בהם. נטייל לאורך עמק נהר מלין אל אגם מלין וקניון מלין היפה ונעצור לצפות בקו המים המשתנה תדיר של אגם מדיסין. אחר הצהרים המאוחרים נשוב אל ג'ספר ללינה במלון.

יום 12: ג'ספר – סאן פיק (אזור קמלופס)

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בנסיעה מערבה ונעמיק לתוך אזור בריטיש קולומביה. נחצה את מעבר ילוהד ("הראש הצהוב") עד שולי הר רובסון (3954 מ') שפסגתו היא הגבוהה ביותר בהרי הרוקי הקנדיים. נמשיך דרומה, נעבור דרך שטחו של פארק וולס גריי ונעצור על מנת לצפות במפלי ספאהאטס. אם יתמזל מזלנו נוכל לראות צבאים ומיני ציפורים ואולי אפילו דב שחור. נמשיך בנסיעה ולקראת אחר הצהריים המאוחרים נגיע לסאן פיק, שם נתמקם במלון ללינת לילה.

טיול מאורגן לקנדה

יום 13: סאן פיק (אזור קמלופס) – ונקובר

נצא בנסיעה לאורך אגם קמלופס וניכנס לתוך אזור תומפסון – אוקנגן החצי מדברי והיבש (כן, גם זו קנדה) בו שולטות גבעות צהבהבות בניגוד ניכר לנופים בהם טיילנו עד כה ולאזור הפורה אליו מועדות פנינו. בין השאר נעבור בהמשך בעירה ליטון – מקום מפגש הנהר תומפסון בנהר פרייזר שכמונו עושה דרכו מערבה, ובעיירה הופ – הנודעת בעבודות הגילוף בעץ. נעלה על רכבל "שער הגיהינום", רכבל היורד מפסגת ההר אל נהר הפרייזר. הרכבל ממוקם במרכז קניון פרייזר עצמו ויורד כ- 35 מטר ממש אל תוך הערוץ, בסמוך למימי הנהר הגועשים. בשעות אחר הצהריים המאוחרים נכנס בשערי העיר ונקובר שלחוף האוקיינוס השקט.

טיול מאורגן לקנדה

יום 14: ונקובר

נפתח את היום בביקור בפארק המלכה אליזבט שבמרכז הגיאוגרפי הגבוה של העיר ונהנה מהגנים הפורחים ומהנוף הנפלא. משם לפארק סטנלי אותו נקיף לאורך החוף ובמעבה החורש. בין פינות החמד גם עמודי טוטם מגולפים האופייניים לאמנות האינדיאנית של האזור. את הפסקת הצהריים נעשה באי גרנוויל בין שווקים, דוכני אוכל ואמנים יוצרים, משם נגיע לצ'יינה טאון בעלת האווירה האוריינטלית ונמשיך לגאסטאון ערש לידתה של העיר. נטייל ברחוב ווטר המרוצף לבנים ומעוטר פנסים עתיקים שבו הפכו בתי מלאכה לבארים ומסעדות ובקצהו שעון הקיטור הנודע בצופר השורק מידי רבע שעה. אחה"צ נבקר במדגרות דגי הסלמון העושים דרכם במעלה הנהר כדי להתרבות, נחצה רגלית את הגשר התלוי קאפילנו בגובה של יותר מ-70 מטר מעל לערוץ ונקנח בתצפית פנורמית נפלאה. נשוב חזרה אל מרכז העיר והפעם בשייט בSEABUS (נחצה את המיצרים) שלפנינו נפרש נופה הנפלא של העיר. חזרה למלון ללינה.

יום 15: ונקובר – ויקטוריה - ונקובר

יציאה מוקדמת (ייתכן כי נקבל ארוחת בוקר ארוזה בכדי לחוות יום מלא ככל האפשר בויקטוריה) ליום סיור מלא אל העיר ויקטוריה אשר ממוקמת באי ונקובר. נחצה את דלתת נהר פרייזר הפורה ונגיע למזח בו נעלה לשייט מעבורת אל האי.ייתכן כי נחזה בנציגי עולם החי הימי כמו כלבי ים ואפילו לוויתנים.עם ההגעה נבקר בגני בוצ'רט המדברים אלינו בפרחים. נמשיך לאורך חצי האי סאניץ' לויקטוריה דרך השכונה היוקרתית אפלנדס המשובצת בתים חלומיים וגינות מעוצבות להפליא. נעבור בפארק ביקון היל ונגיע לנמל הפנימי שבחזית בית הפרלמנט של מחוז בריטיש קולומביה, אשר ויקטוריה היא בירתו. נסייר רגלית ונתפעם מיופיה של העיר. נשוב במעבורת לונקובר בשעות הערב. חזרה למלון ללינה.
 

טיול מאורגן לקנדה טיול מאורגן לקנדה

ימים 16-17:  ונקובר – טורונטו – תל אביב

בבוקר מוקדם (ארוחת בוקר ארוזה בהתאם לשעת הטיסה) ניפרד מוונקובר בטיסה לטורונטו ומשם נמשיך מעל האוקיינוס לת"א. הגעה למחרת (יום 17) בשעות הבוקר המאוחרות.

*בשל שינויים תכופים בלוח זמני הטיסות וחברות התעופה ייתכנו שינויים בסדר התוכנית ולעיתים אף ויתורים על חלק ממקומות הביקור, תוך מתן תחליף ראוי וזאת אף לאחר היציאה מהארץ ובמיוחד בטיולים עם זמן שהייה ארוך מחוץ לארץ. היות והזמנת הטיסות הפנימיות מתבצעת על בסיס הרשמת אמת (על פי שמות), ישנה אפשרות שנאלץ לפצל את הקבוצה בין שתי טיסות. פגסוס תעשה כל שביכולתה על מנת שלא לפצל את הקבוצה, ובמידה וכן, לשמור על הפרש זמן מינימלי בין שתי הטיסות המפוצלות.
**כמו כן ייתכן וחלק מטיסות הפנים לא תהיינה ישירות.
***חשוב להבהיר ולציין חד משמעית כי כל שינוי ו/או מחדל הקשור בחברת התעופה אינו מהווה עילה לתביעה כנגד חברת פגסוס והאחריות כולה היא על חברות התעופה. פגסוס תהא פטורה מכל פיצוי בגין שינוי ו/או מחדל שכזה.
**** ייתכנו מצבים בהם במידה וישתנה הלו"ז בהתאם לנ"ל (גם לאחר הרישום) יתווסף יום לתוכנית הטיול ובמיקרים קיצוניים אף יומיים. במידה וכך כל יום יתומחר בעלות תוספת של 200$ לאדם ותינתן הודעה מסודרת באזור האישי בהתאם, כולל גביית הסכום.

Thank you! Your submission has been received!

Oops! Something went wrong while submitting the form